Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 czerwca 2020 r.
9:25

A jednak nie będzie w tym roku remontu ul. Zana w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
31 14 A A

Nie dojdzie w tym roku do obiecanego przez prezydenta remontu najbardziej sfatygowanego odcinka ul. Zana między ul. Filaretów a Nadbystrzycką. Ratusz uznał, że miasta nie stać teraz na odnowienie wyboistej drogi, a Rada Miasta zatwierdziła prezydencką prośbę o cięcia w funduszach na remonty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odnowienie ul. Zana jest jedną z obietnic wyborczych Krzysztofa Żuka. – Zwykły remont najtrudniejszych fragmentów zapewne zrealizujemy w roku przyszłym – mówił jesienią 2018 r. podczas konferencji prasowej, jednak w „roku przyszłym”, czyli 2019, zapowiadany remont nawet się nie zaczął.

Żadnej wzmianki o remoncie nie ma też w budżecie Lublina na rok 2020. Mówiło o nim tylko… uzasadnienie do projektu uchwały, którego nie przepisuje się do budżetu. W uzasadnieniu czytamy, że remont ul. Zana będzie opłacony ze specjalnej „rezerwy celowej na zadania drogowe w dzielnicach”.

Mimo to remont nie został wpisany do planu tegorocznych przetargów ogłoszonego w styczniu (epidemii jeszcze nie było) przez Zarząd Dróg i Mostów. Ratusz zapewniał, że to jeszcze nic nie znaczy, bo „plan jest w ciągu roku aktualizowany”. Rok zbliża się do połowy, a ul. Zana nie ma w planie.

Jeszcze do wczoraj w „rezerwie na zadania drogowe w dzielnicach” znajdowała się kwota 9,4 mln zł. Jednak na wniosek prezydenta Lublina radni okroili rezerwę o 1,2 mln zł. Dopiero teraz Ratusz oficjalnie przyznał, że w tym roku nie dojdzie do skutku zapowiadany wcześniej przez prezydenta remont mocno sfatygowanej ul. Zana.

– Ze względu na obecną sytuację związaną z obniżeniem wpływów do budżetu dokonujemy korekt w planach remontowych – potwierdza nam Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. – Rezerwa celowa na zadania drogowe w dzielnicach nie jest obecnie wykorzystywana. Zmiana planów objęła też ul. Zana, na której w tym roku nie uda nam się rozpocząć remontu.

Nie tylko ta ulica musi czekać. Wspomniana wcześniej rezerwa, jak wynikało z uzasadnienia do projektu budżetu, miała też wystarczyć na remont ul. Herberta (w całości). – Będzie nam trudno tę kwestię wykonać – przyznał przed radnymi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta.

Z tej samej puli finansowany miał być też remont ul. Nałkowskich od Żeglarskiej do Romera, ul. Konstantynów, Lotniczej i Młodej Polski, ale takich prac dotąd tu nie było. Czy prace w tym miejscu dojdą do skutku?

– Już dziś wiemy, że wiele planowanych remontów i modernizacji będziemy musieli przełożyć, jednak staramy się tak poukładać listę zadań, by cięcia były jak najmniej odczuwalne – stwierdza Joanna Stryczewska z Urzędu Miasta. – O ostatecznej skali redukcji wydatków zadecyduje poziom spadku dochodów budżetu miasta.

Urzędnicy zastrzegają, że dopiero w połowie lipca może być wiadomo, jak duży będzie uszczerbek w miejskiej kasie. – Wówczas będzie możliwe wskazanie listy konkretnych zadań, których realizacja zostanie czasowo wstrzymana – zapowiada Stryczewska. – Dziś jest jeszcze na to za wcześnie.

Z puli pieniędzy zarezerwowanej na remonty dzielnicowych dróg odnowiony został w tym roku odcinek ul. Nałęczowskiej od stawów do Gnieźnieńskiej, remontowana była ponadto ul. Bema.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anne / 6 dni temu o 10:44
+36
Remontu Zana może i nie będzie, ale za to będzie np. zerowy PIT dla młodych. Samorządowa kołderka robi się coraz krótsza, inwestycji będzie coraz mniej ale przecież to było do przewidzenia. Żeby rząd jednemu dał, najpierw musi drugiemu zabrać. Suweren naiwnie sądził, że Kaczyński z Morawieckim rozdają Polakom swoje prywatne pieniądze?
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 6 dni temu o 11:44
+26
Na DW dzień jak co dzień chciałoby się napisać. Dwie etatowe pisowskie szczekaczki standardowo wparowały pod artykuł jednocześnie - wcale niewykluczone, że to jedna i ta sama osoba, bo oczywiście oba wpisy to bełkot o deweloperach.
Avatar
Klu / 6 dni temu o 13:06
+15
Na DW dzień jak co dzień chciałoby się napisać. Dwie etatowe pisowskie szczekaczki standardowo wparowały pod artykuł jednocześnie - wcale niewykluczone, że to jedna i ta sama osoba, bo oczywiście oba wpisy to bełkot o deweloperach.
 A najlepsze, że PISowska bojówka internetowa używa w komentarzach dokładnie tych samych słów i zwrotów, których na posiedzeniach rady miasta używają radni PIS, z Bresiem na czele. Widać, że wszyscy oni czytają te same propagandowe broszurki z partyjnymi rozkazami/instrukcjami w których nakazuje się używać konkretnych słów-kluczy/zwrotów.
 A najlepsze, że PISowska bojówka internetowa używa w komentarzach dokładnie tych samych słów i zwrotów, których na posiedzeniach rady miasta używają radni PIS, z Bresiem na czele. Widać, że wszyscy oni czytają te same propagandowe broszurki z partyjnymi rozkazami/instrukcjami w których nakazuje się używać konkretnych słów-kluczy/zwrotów. rozwiń
Avatar
marcinzlublina / 6 dni temu o 10:36
+5
Kiedy obiecany remont ul. Raszyńskiej ???!!!!!
Avatar
PannaAnnaa / 5 dni temu o 14:05
+3
@PannaAnnaa: "Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych?" - Szanowna Pani( mógłbym przejść na ty ale nie przypominam sobie byśmy byli razem na jakiejkolwiek imprezie czy mieli jakieś bliższe relacje), proszę wskazać mi linijkę mojego komentarza, w którym miałbym jakoby uważać, że ten remont kosztowałby milion złotych? Nie wskaże Pani, bo nigdzie tak nie napisałem. "Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty." - Fakt, nie mam może pojęcia o budowie dróg, gdyż inżynierem budownictwa z zawodu to nie jestem, poza tym bardzo łatwo i przyjemnie od razu komuś zarzucić, że pisze głupoty, wobec tego jeśli Pani jest taka inteligentna, a chciałbym sądzić, że jest no to może by sama coś zaproponowała w oddzielnym komentarzu. A tak w ogóle to jak Pani myśli, ile mogą kosztować remonty dróg( takie najbardziej standardowe)? No milion nie ale mniejsze lub większe miliony to już tak. Im poważniejszych operacji budowlanych i modernizacji trzeba wykonać tym wiadomo, że przebudowa staje się droższa w kosztach. Remonty dróg można robić za własne środki miasta( tak było przed przystąpieniem do UE) lub też z uwagi na fakt członkostwa w UE przebudowy dróg uzyskują dofinansowanie w ramach jakiegoś projektu unijnego wedle określonych wzorów czy schematów., wytycznych. Jestem prostym, młodym człowiekiem, jeszcze nawet studiów nie mam, co więcej nie pochodzę z żadnej resortowej rodziny, nie mam znajomości czy układów jak kto woli toteż jaki jest sens w tym aby mnie atakować, kiedy ja tylko przedstawiam własne zdanie, a to czy się Pani z tym zgadza czy nie to już Pani sprawa. Pozdrawiam
Według netykiety w Internecie wszyscy są na "ty", ale skoro Panu to przeszkadza, to przepraszam bardzo. Nie wystarczy wymienić wierzchnią warstwę asfaltu - pod spodem jest coś takiego, co nazywane jest podbudową (może Pan o tym poczytać), a także różne sieci i instalacje, które zapewne wymagałyby przynajmniej remontu, jeśli nie przebudowy. Remont nawet małego odcinka drogi to nie jest takie hop-siup jak się Panu wydaje.
Według netykiety w Internecie wszyscy są na "ty", ale skoro Panu to przeszkadza, to przepraszam bardzo. Nie wystarczy wymienić wierzchnią warstwę asfaltu - pod spodem jest coś takiego, co nazywane jest podbudową (może Pan o tym poczytać), a także różne sieci i instalacje, które zapewne wymagałyby przynajmniej remontu, jeśli nie przebudowy. Remont nawet małego odcinka drogi to nie jest takie hop-siup jak się Panu wydaje. rozwiń
Avatar
PannaAnnaa / 5 dni temu o 07:29
+2
Ten odcinek ul. Zana dałoby się zrobić. Wcale nie trzeba w nim czynić jakiś szczególnych rewolucji. Wymiana nawierzchni asfaltu to raz( buspasy tu są całkowicie niepotrzebne) a dwa zrobić porządek z tymi sfatygowanymi ścieżkami/chodnikami przerabiając je na trakty pieszo-rowerowe( cześć szara czy niebieska dla pieszych a część czerwona dla rowerów) ale absolutnie nie kosztem wycinki drzew - to jest wykonalne. ul. Zana potrzebuje bardzo niewiele ingerencji, naprawdę, chodzi tylko w zasadzie o aspekty estetyczne( nowy asfalt, bo ten stary to jest dramat), w drugiej mierze funkcjonalne( dostosowanie po obu stronach chodników do możliwości bezpiecznego poruszania się rowerem). Tylko tyle i nic więcej.
Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych? Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty.
Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych? Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty. rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 dni temu o 13:30
+2
Ten odcinek ul. Zana dałoby się zrobić. Wcale nie trzeba w nim czynić jakiś szczególnych rewolucji. Wymiana nawierzchni asfaltu to raz( buspasy tu są całkowicie niepotrzebne) a dwa zrobić porządek z tymi sfatygowanymi ścieżkami/chodnikami przerabiając je na trakty pieszo-rowerowe( cześć szara czy niebieska dla pieszych a część czerwona dla rowerów) ale absolutnie nie kosztem wycinki drzew - to jest wykonalne. ul. Zana potrzebuje bardzo niewiele ingerencji, naprawdę, chodzi tylko w zasadzie o aspekty estetyczne( nowy asfalt, bo ten stary to jest dramat), w drugiej mierze funkcjonalne( dostosowanie po obu stronach chodników do możliwości bezpiecznego poruszania się rowerem). Tylko tyle i nic więcej.
Ten odcinek ul. Zana dałoby się zrobić. Wcale nie trzeba w nim czynić jakiś szczególnych rewolucji. Wymiana nawierzchni asfaltu to raz( buspasy tu są całkowicie niepotrzebne) a dwa zrobić porządek z tymi sfatygowanymi ścieżkami/chodnikami przerabiając je na trakty pieszo-rowerowe( cześć szara czy niebieska dla pieszych a część czerwona dla rowerów) ale absolutnie nie kosztem wycinki drzew - to jest wykonalne. ul. Zana potrzebuje bardzo niewiele ingerencji, naprawdę, chodzi tylko w zasadzie o aspekty estetyczne( nowy asfalt, bo ten stary to j... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 5 dni temu o 15:26
-1
@PannaAnnaa: "Według netykiety w Internecie wszyscy są na "ty", ale skoro Panu to przeszkadza, to przepraszam bardzo." - Może nie tyle mi przeszkadza co trochę denerwuje ale nie mam pretensji, tym bardziej, że Pani przeprosiła, co szczerze doceniam. Zdaję sobie z tego sprawę, że netykieta ma to do siebie, że bardzo spłyca relacje - w sieci dużo łatwiej ludziom jest przechodzić na "ty" mimo faktu, że się nie znają a nawet nie widzieli się na oczy - internet rządzi się innymi prawami niż realia ale wiem o tym, gdyż jako młody człowiek mam to szczęście lub nieszczęście, że w czasach mocno cyfrowych przyszło mi żyć, a jestem zupełnie inny niż wiele rówieśników z mojego pokolenia. "Nie wystarczy wymienić wierzchnią warstwę asfaltu - pod spodem jest coś takiego, co nazywane jest podbudową (może Pan o tym poczytać), a także różne sieci i instalacje, które zapewne wymagałyby przynajmniej remontu, jeśli nie przebudowy. Remont nawet małego odcinka drogi to nie jest takie hop-siup jak się Panu wydaje." - No i to się nazywa rzeczowe, merytoryczne wyjaśnienie, spokojnie, kulturalnie, bez ataku. Dziękuję, więcej pytań nie mam, temat zamknięty :) .
@PannaAnnaa: "Według netykiety w Internecie wszyscy są na "ty", ale skoro Panu to przeszkadza, to przepraszam bardzo." - Może nie tyle mi przeszkadza co trochę denerwuje ale nie mam pretensji, tym bardziej, że Pani przeprosiła, co szczerze doceniam. Zdaję sobie z tego sprawę, że netykieta ma to do siebie, że bardzo spłyca relacje - w sieci dużo łatwiej ludziom jest przechodzić na "ty" mimo faktu, że się nie znają a nawet nie widzieli się na oczy - internet rządzi się innymi prawami niż realia ale wiem o tym, gdy... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 5 dni temu o 13:42
-2
@PannaAnnaa: "Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych?" - Szanowna Pani( mógłbym przejść na ty ale nie przypominam sobie byśmy byli razem na jakiejkolwiek imprezie czy mieli jakieś bliższe relacje), proszę wskazać mi linijkę mojego komentarza, w którym miałbym jakoby uważać, że ten remont kosztowałby milion złotych? Nie wskaże Pani, bo nigdzie tak nie napisałem. "Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty." - Fakt, nie mam może pojęcia o budowie dróg, gdyż inżynierem budownictwa z zawodu to nie jestem, poza tym bardzo łatwo i przyjemnie od razu komuś zarzucić, że pisze głupoty, wobec tego jeśli Pani jest taka inteligentna, a chciałbym sądzić, że jest no to może by sama coś zaproponowała w oddzielnym komentarzu. A tak w ogóle to jak Pani myśli, ile mogą kosztować remonty dróg( takie najbardziej standardowe)? No milion nie ale mniejsze lub większe miliony to już tak. Im poważniejszych operacji budowlanych i modernizacji trzeba wykonać tym wiadomo, że przebudowa staje się droższa w kosztach. Remonty dróg można robić za własne środki miasta( tak było przed przystąpieniem do UE) lub też z uwagi na fakt członkostwa w UE przebudowy dróg uzyskują dofinansowanie w ramach jakiegoś projektu unijnego wedle określonych wzorów czy schematów., wytycznych. Jestem prostym, młodym człowiekiem, jeszcze nawet studiów nie mam, co więcej nie pochodzę z żadnej resortowej rodziny, nie mam znajomości czy układów jak kto woli toteż jaki jest sens w tym aby mnie atakować, kiedy ja tylko przedstawiam własne zdanie, a to czy się Pani z tym zgadza czy nie to już Pani sprawa. Pozdrawiam
@PannaAnnaa: "Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych?" - Szanowna Pani( mógłbym przejść na ty ale nie przypominam sobie byśmy byli razem na jakiejkolwiek imprezie czy mieli jakieś bliższe relacje), proszę wskazać mi linijkę mojego komentarza, w którym miałbym jakoby uważać, że ten remont kosztowałby milion złotych? Nie wskaże Pani, bo nigdzie tak nie napisałem. "Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty." - Fakt, nie mam może pojęcia o budowie dróg, gdyż inżynierem budownictwa z zawodu... rozwiń
Avatar
LBN / 6 dni temu o 17:49
-10
Ten odcinek ul. Zana dałoby się zrobić. Wcale nie trzeba w nim czynić jakiś szczególnych rewolucji. Wymiana nawierzchni asfaltu to raz( buspasy tu są całkowicie niepotrzebne) a dwa zrobić porządek z tymi sfatygowanymi ścieżkami/chodnikami przerabiając je na trakty pieszo-rowerowe( cześć szara czy niebieska dla pieszych a część czerwona dla rowerów) ale absolutnie nie kosztem wycinki drzew - to jest wykonalne. ul. Zana potrzebuje bardzo niewiele ingerencji, naprawdę, chodzi tylko w zasadzie o aspekty estetyczne( nowy asfalt, bo ten stary to jest dramat), w drugiej mierze funkcjonalne( dostosowanie po obu stronach chodników do możliwości bezpiecznego poruszania się rowerem). Tylko tyle i nic więcej.
  felipe_96 , czy Ty naprawdę doszukujesz się logiki w tych wszystkich remontach? Zakres robót nie możne byc mały bo tak jak mawiał kierownik produkcji filmu -Ostatnia paróweczka Barry Kenta : "Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?  Hochwander: Podwójny...Stać mnie!  
  felipe_96 , czy Ty naprawdę doszukujesz się logiki w tych wszystkich remontach? Zakres robót nie możne byc mały bo tak jak mawiał kierownik produkcji filmu -Ostatnia paróweczka Barry Kenta : "Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?  Hochwander: Podwójny...Stać mnie!   rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 5 dni temu o 15:26
-1
@PannaAnnaa: "Według netykiety w Internecie wszyscy są na "ty", ale skoro Panu to przeszkadza, to przepraszam bardzo." - Może nie tyle mi przeszkadza co trochę denerwuje ale nie mam pretensji, tym bardziej, że Pani przeprosiła, co szczerze doceniam. Zdaję sobie z tego sprawę, że netykieta ma to do siebie, że bardzo spłyca relacje - w sieci dużo łatwiej ludziom jest przechodzić na "ty" mimo faktu, że się nie znają a nawet nie widzieli się na oczy - internet rządzi się innymi prawami niż realia ale wiem o tym, gdyż jako młody człowiek mam to szczęście lub nieszczęście, że w czasach mocno cyfrowych przyszło mi żyć, a jestem zupełnie inny niż wiele rówieśników z mojego pokolenia. "Nie wystarczy wymienić wierzchnią warstwę asfaltu - pod spodem jest coś takiego, co nazywane jest podbudową (może Pan o tym poczytać), a także różne sieci i instalacje, które zapewne wymagałyby przynajmniej remontu, jeśli nie przebudowy. Remont nawet małego odcinka drogi to nie jest takie hop-siup jak się Panu wydaje." - No i to się nazywa rzeczowe, merytoryczne wyjaśnienie, spokojnie, kulturalnie, bez ataku. Dziękuję, więcej pytań nie mam, temat zamknięty :) .
@PannaAnnaa: "Według netykiety w Internecie wszyscy są na "ty", ale skoro Panu to przeszkadza, to przepraszam bardzo." - Może nie tyle mi przeszkadza co trochę denerwuje ale nie mam pretensji, tym bardziej, że Pani przeprosiła, co szczerze doceniam. Zdaję sobie z tego sprawę, że netykieta ma to do siebie, że bardzo spłyca relacje - w sieci dużo łatwiej ludziom jest przechodzić na "ty" mimo faktu, że się nie znają a nawet nie widzieli się na oczy - internet rządzi się innymi prawami niż realia ale wiem o tym, gdy... rozwiń
Avatar
PannaAnnaa / 5 dni temu o 14:05
+3
@PannaAnnaa: "Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych?" - Szanowna Pani( mógłbym przejść na ty ale nie przypominam sobie byśmy byli razem na jakiejkolwiek imprezie czy mieli jakieś bliższe relacje), proszę wskazać mi linijkę mojego komentarza, w którym miałbym jakoby uważać, że ten remont kosztowałby milion złotych? Nie wskaże Pani, bo nigdzie tak nie napisałem. "Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty." - Fakt, nie mam może pojęcia o budowie dróg, gdyż inżynierem budownictwa z zawodu to nie jestem, poza tym bardzo łatwo i przyjemnie od razu komuś zarzucić, że pisze głupoty, wobec tego jeśli Pani jest taka inteligentna, a chciałbym sądzić, że jest no to może by sama coś zaproponowała w oddzielnym komentarzu. A tak w ogóle to jak Pani myśli, ile mogą kosztować remonty dróg( takie najbardziej standardowe)? No milion nie ale mniejsze lub większe miliony to już tak. Im poważniejszych operacji budowlanych i modernizacji trzeba wykonać tym wiadomo, że przebudowa staje się droższa w kosztach. Remonty dróg można robić za własne środki miasta( tak było przed przystąpieniem do UE) lub też z uwagi na fakt członkostwa w UE przebudowy dróg uzyskują dofinansowanie w ramach jakiegoś projektu unijnego wedle określonych wzorów czy schematów., wytycznych. Jestem prostym, młodym człowiekiem, jeszcze nawet studiów nie mam, co więcej nie pochodzę z żadnej resortowej rodziny, nie mam znajomości czy układów jak kto woli toteż jaki jest sens w tym aby mnie atakować, kiedy ja tylko przedstawiam własne zdanie, a to czy się Pani z tym zgadza czy nie to już Pani sprawa. Pozdrawiam
Według netykiety w Internecie wszyscy są na "ty", ale skoro Panu to przeszkadza, to przepraszam bardzo. Nie wystarczy wymienić wierzchnią warstwę asfaltu - pod spodem jest coś takiego, co nazywane jest podbudową (może Pan o tym poczytać), a także różne sieci i instalacje, które zapewne wymagałyby przynajmniej remontu, jeśli nie przebudowy. Remont nawet małego odcinka drogi to nie jest takie hop-siup jak się Panu wydaje.
Według netykiety w Internecie wszyscy są na "ty", ale skoro Panu to przeszkadza, to przepraszam bardzo. Nie wystarczy wymienić wierzchnią warstwę asfaltu - pod spodem jest coś takiego, co nazywane jest podbudową (może Pan o tym poczytać), a także różne sieci i instalacje, które zapewne wymagałyby przynajmniej remontu, jeśli nie przebudowy. Remont nawet małego odcinka drogi to nie jest takie hop-siup jak się Panu wydaje. rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 5 dni temu o 13:42
-2
@PannaAnnaa: "Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych?" - Szanowna Pani( mógłbym przejść na ty ale nie przypominam sobie byśmy byli razem na jakiejkolwiek imprezie czy mieli jakieś bliższe relacje), proszę wskazać mi linijkę mojego komentarza, w którym miałbym jakoby uważać, że ten remont kosztowałby milion złotych? Nie wskaże Pani, bo nigdzie tak nie napisałem. "Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty." - Fakt, nie mam może pojęcia o budowie dróg, gdyż inżynierem budownictwa z zawodu to nie jestem, poza tym bardzo łatwo i przyjemnie od razu komuś zarzucić, że pisze głupoty, wobec tego jeśli Pani jest taka inteligentna, a chciałbym sądzić, że jest no to może by sama coś zaproponowała w oddzielnym komentarzu. A tak w ogóle to jak Pani myśli, ile mogą kosztować remonty dróg( takie najbardziej standardowe)? No milion nie ale mniejsze lub większe miliony to już tak. Im poważniejszych operacji budowlanych i modernizacji trzeba wykonać tym wiadomo, że przebudowa staje się droższa w kosztach. Remonty dróg można robić za własne środki miasta( tak było przed przystąpieniem do UE) lub też z uwagi na fakt członkostwa w UE przebudowy dróg uzyskują dofinansowanie w ramach jakiegoś projektu unijnego wedle określonych wzorów czy schematów., wytycznych. Jestem prostym, młodym człowiekiem, jeszcze nawet studiów nie mam, co więcej nie pochodzę z żadnej resortowej rodziny, nie mam znajomości czy układów jak kto woli toteż jaki jest sens w tym aby mnie atakować, kiedy ja tylko przedstawiam własne zdanie, a to czy się Pani z tym zgadza czy nie to już Pani sprawa. Pozdrawiam
@PannaAnnaa: "Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych?" - Szanowna Pani( mógłbym przejść na ty ale nie przypominam sobie byśmy byli razem na jakiejkolwiek imprezie czy mieli jakieś bliższe relacje), proszę wskazać mi linijkę mojego komentarza, w którym miałbym jakoby uważać, że ten remont kosztowałby milion złotych? Nie wskaże Pani, bo nigdzie tak nie napisałem. "Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty." - Fakt, nie mam może pojęcia o budowie dróg, gdyż inżynierem budownictwa z zawodu... rozwiń
Avatar
PannaAnnaa / 5 dni temu o 07:29
+2
Ten odcinek ul. Zana dałoby się zrobić. Wcale nie trzeba w nim czynić jakiś szczególnych rewolucji. Wymiana nawierzchni asfaltu to raz( buspasy tu są całkowicie niepotrzebne) a dwa zrobić porządek z tymi sfatygowanymi ścieżkami/chodnikami przerabiając je na trakty pieszo-rowerowe( cześć szara czy niebieska dla pieszych a część czerwona dla rowerów) ale absolutnie nie kosztem wycinki drzew - to jest wykonalne. ul. Zana potrzebuje bardzo niewiele ingerencji, naprawdę, chodzi tylko w zasadzie o aspekty estetyczne( nowy asfalt, bo ten stary to jest dramat), w drugiej mierze funkcjonalne( dostosowanie po obu stronach chodników do możliwości bezpiecznego poruszania się rowerem). Tylko tyle i nic więcej.
Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych? Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty.
Uważasz, że taki remont kosztowałby milion złotych? Nie masz zielonego pojęcia o budowie dróg, a piszesz takie głupoty. rozwiń
Avatar
LBN / 6 dni temu o 17:49
-10
Ten odcinek ul. Zana dałoby się zrobić. Wcale nie trzeba w nim czynić jakiś szczególnych rewolucji. Wymiana nawierzchni asfaltu to raz( buspasy tu są całkowicie niepotrzebne) a dwa zrobić porządek z tymi sfatygowanymi ścieżkami/chodnikami przerabiając je na trakty pieszo-rowerowe( cześć szara czy niebieska dla pieszych a część czerwona dla rowerów) ale absolutnie nie kosztem wycinki drzew - to jest wykonalne. ul. Zana potrzebuje bardzo niewiele ingerencji, naprawdę, chodzi tylko w zasadzie o aspekty estetyczne( nowy asfalt, bo ten stary to jest dramat), w drugiej mierze funkcjonalne( dostosowanie po obu stronach chodników do możliwości bezpiecznego poruszania się rowerem). Tylko tyle i nic więcej.
  felipe_96 , czy Ty naprawdę doszukujesz się logiki w tych wszystkich remontach? Zakres robót nie możne byc mały bo tak jak mawiał kierownik produkcji filmu -Ostatnia paróweczka Barry Kenta : "Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?  Hochwander: Podwójny...Stać mnie!  
  felipe_96 , czy Ty naprawdę doszukujesz się logiki w tych wszystkich remontach? Zakres robót nie możne byc mały bo tak jak mawiał kierownik produkcji filmu -Ostatnia paróweczka Barry Kenta : "Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?  Hochwander: Podwójny...Stać mnie!   rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 6 dni temu o 13:30
+2
Ten odcinek ul. Zana dałoby się zrobić. Wcale nie trzeba w nim czynić jakiś szczególnych rewolucji. Wymiana nawierzchni asfaltu to raz( buspasy tu są całkowicie niepotrzebne) a dwa zrobić porządek z tymi sfatygowanymi ścieżkami/chodnikami przerabiając je na trakty pieszo-rowerowe( cześć szara czy niebieska dla pieszych a część czerwona dla rowerów) ale absolutnie nie kosztem wycinki drzew - to jest wykonalne. ul. Zana potrzebuje bardzo niewiele ingerencji, naprawdę, chodzi tylko w zasadzie o aspekty estetyczne( nowy asfalt, bo ten stary to jest dramat), w drugiej mierze funkcjonalne( dostosowanie po obu stronach chodników do możliwości bezpiecznego poruszania się rowerem). Tylko tyle i nic więcej.
Ten odcinek ul. Zana dałoby się zrobić. Wcale nie trzeba w nim czynić jakiś szczególnych rewolucji. Wymiana nawierzchni asfaltu to raz( buspasy tu są całkowicie niepotrzebne) a dwa zrobić porządek z tymi sfatygowanymi ścieżkami/chodnikami przerabiając je na trakty pieszo-rowerowe( cześć szara czy niebieska dla pieszych a część czerwona dla rowerów) ale absolutnie nie kosztem wycinki drzew - to jest wykonalne. ul. Zana potrzebuje bardzo niewiele ingerencji, naprawdę, chodzi tylko w zasadzie o aspekty estetyczne( nowy asfalt, bo ten stary to j... rozwiń
Avatar
Klu / 6 dni temu o 13:06
+15
Na DW dzień jak co dzień chciałoby się napisać. Dwie etatowe pisowskie szczekaczki standardowo wparowały pod artykuł jednocześnie - wcale niewykluczone, że to jedna i ta sama osoba, bo oczywiście oba wpisy to bełkot o deweloperach.
 A najlepsze, że PISowska bojówka internetowa używa w komentarzach dokładnie tych samych słów i zwrotów, których na posiedzeniach rady miasta używają radni PIS, z Bresiem na czele. Widać, że wszyscy oni czytają te same propagandowe broszurki z partyjnymi rozkazami/instrukcjami w których nakazuje się używać konkretnych słów-kluczy/zwrotów.
 A najlepsze, że PISowska bojówka internetowa używa w komentarzach dokładnie tych samych słów i zwrotów, których na posiedzeniach rady miasta używają radni PIS, z Bresiem na czele. Widać, że wszyscy oni czytają te same propagandowe broszurki z partyjnymi rozkazami/instrukcjami w których nakazuje się używać konkretnych słów-kluczy/zwrotów. rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 6 dni temu o 11:44
+26
Na DW dzień jak co dzień chciałoby się napisać. Dwie etatowe pisowskie szczekaczki standardowo wparowały pod artykuł jednocześnie - wcale niewykluczone, że to jedna i ta sama osoba, bo oczywiście oba wpisy to bełkot o deweloperach.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 6 dni temu o 11:37
-26
Jakoś mnie to nie dziwi zważywszy, że przy tej ulicy nie stawia klocków żaden dewelocwaniak. Ale może to i lepiej, żeby remont nie odbywał się POd egidą Naczelnego Dendrofoba lubelszczyzny, bo znowu byłaby siekierezada.
Avatar
LBN / 6 dni temu o 11:32
-25
Widocznie nie zanosi się przy tej ulicy na żadne inwestycje deweloperskie więc żadnego remontu nie będzie. Zlecenia poszły pewnie w inne rejony miasta gdzie banki ziemi czekają na rozbudowę infrastruktury.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spływ kajakowy po rzece Wieprz
16 lipca 2020, 9:00

Spływ kajakowy po rzece Wieprz

W ramach akcji "Aktywne Puławy" POK Dom Chemika i tamtejszy MOSiR zapraszają na spływ kajakowy po rzece Wieprz, który odbędzie się 18 lipca o godz. 9.

Wstydliwy problem w Kraśniku

Wstydliwy problem w Kraśniku

O budowę i przebudowę miejskich szaletów w Kraśniku dopytywali radni. Po raz kolejny. Tymczasem okazuje się, że sprawa zamkniętego sanitariatu przy ul. Olejnej nie jest taka prosta.

Zwijanie przewodu po grillowaniu zakończyło się tragedią

Zwijanie przewodu po grillowaniu zakończyło się tragedią

26-latek zwijał przewód po grillowaniu. Poraził go prąd. Pomimo reanimacji, mężczyzna nie przeżył.

Lubelska spółka oddaje miliony za respiratory

Lubelska spółka oddaje miliony za respiratory

Lubelska spółka E&K zwróciła 14 mln euro przedpłaty za niezrealizowane dostawy respiratorów – zapewnia Ministerstwo Zdrowia. W ubiegłym tygodniu resort odstąpił od części umowy z kontrowersyjną firmą.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 lipca 2020 r.

Lubelskie: 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy. Powiedziała, że została zgwałcona

Lubelskie: 14-latka zadzwoniła na numer alarmowy. Powiedziała, że została zgwałcona

Z uwagi na wiek, nieletnią przesłuchano przed sądem. Z relacji 14-letniej mieszkanki powiatu chełmskiego wynika, że została zgwałcona przez starszego, bo 24-letniego mężczyznę. Do zdarzenia miało dojść w ostatnich dniach czerwca.

500 zł za „Parafię z zasadami”. Jak razem z proboszczem zniknęła strona na Facebooku
Alarm 24

500 zł za „Parafię z zasadami”. Jak razem z proboszczem zniknęła strona na Facebooku

Strona parafii przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie na Facebooku zmieniła nie tylko nazwę, ale i właściciela. Kilkanaście dni przed odejściem proboszcza ks. Mirosława Matusznego została sprzedana.

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

Od 1 lipca taniej płacimy m.in. za gaz, pączki i pieluchy. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wzrosły jeszcze ceny słodkich napojów.

Zmiany kadrowe w MOSiR Bystrzyca

Zmiany kadrowe w MOSiR Bystrzyca

Zmieniony został skład rady nadzorczej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.

Dobry czas dla krwiopijców. Lublin nie będzie walczył z komarami

Dobry czas dla krwiopijców. Lublin nie będzie walczył z komarami

Nie będzie w tym roku oprysków przeciw komarom na publicznych terenach zielonych.

Puławy: Uczniom szykują zmiany przed szkołą

Puławy: Uczniom szykują zmiany przed szkołą

Teren przed Szkołą Podstawową nr 11 w Puławach w ciągu najbliższych miesięcy przejdzie metamorfozę. Przebudowana zostanie droga rowerowa, powstanie deptak, oświetlenie, a starą nawierzchnię z płyt zastąpi kostka. Za pobliskim przedszkolem zaplanowano plac zabaw.

Premier do seniorów: nie bójcie się koronawirusa. A w weekend w woj. lubelskim 24 nowe przypadki

Premier do seniorów: nie bójcie się koronawirusa. A w weekend w woj. lubelskim 24 nowe przypadki

O tym, że „wirus jest w odwrocie” i „już nie trzeba się go bać” przekonuje w ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki, zachęcając do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich zwłaszcza osoby starsze. Tymczasem w weekend w województwie lubelskim potwierdzono aż 24 nowe przypadki zakażenia.

Były reprezentant Polski w Chełmiance?

Były reprezentant Polski w Chełmiance?

Kolejne, ciekawe wieści napływają z Chełma. Działacze biało-zielonych chcieliby dokonać jeszcze jednego, głośnego transferu. W kuluarach od dłuższego czasu mówi się, że na celowniku Chełmianki znalazł się były reprezentant Polski Dawid Janczyk.

Skażona woda w gminie Niemce. Wykryto bakterie coli

Skażona woda w gminie Niemce. Wykryto bakterie coli

W ujęciu wody w Niemcach wykryto bakterie coli. Trwa chlorowanie wodociągu. Jutro zostaną pobrane próbki do badań, które wykażą czy woda jest już czysta.

Nowa fryzura Lublina. Czy mieszkańcy miasta polubią niekoszone trawniki?
Magazyn

Nowa fryzura Lublina. Czy mieszkańcy miasta polubią niekoszone trawniki?

Tego lata mieszkańcy Lublina i innych miast ze zdumieniem oglądają zupełnie niekoszone trawniki, które w naturalny sposób zarastają nasz krajobraz. Można je uznać je za kolejną anomalię, która kiedyś minie. Ale może lepiej... polubić?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.