Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2020 r.
12:23

Abp Jędraszewski odebrał nagrodę na KUL. „Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa” [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora toma
255 149 A A

- Znajdujemy się pod ogromną presją antykultury, która uderza w człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boże – mówił w sobotę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski odebrał nagrodę im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

Aktualizacja artykułu: 19 stycznia 2020 r. 18:30
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyróżnienie wręczono podczas konferencji naukowej poświęconej będącemu absolwentem KUL byłego prymasa Polski. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Prawa KUL. Z prelekcjami wystąpili m.in. Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński oraz były senator Prawa i Sprawiedliwości i wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego prof. Jan Żaryn. W wypełnionej po brzegi auli ni zabrakło też innych polityków partii rządzącej. Miejsca w pierwszym rzędzie zajęli m.in. poseł Przemysław Czarnek i euro posłanka Beata Kempa.

Przed rozpoczęciem wykładów wręczono nagrody, które decyzją władz stowarzyszenia przyznano abp Markowi Jędraszewskiemu, ks. prof. Waldemarowi Cisło i ks. kard. Gerhardowi Mullerowi. Ten ostatni statuetkę ma odebrać w innym terminie.

Największe zainteresowanie wywołało wyróżnienie dla metropolity krakowskiego, o którym w ostatnich miesiącach jest głośno głównie za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi. W jednym z wywiadów ekologizm nazwał „powrotem do Engelsa” i określił jako sprzeczny z nauką Kościoła. O uczestnikach czarnych protestów mówił „wysłannicy śmierci”, wielokrotnie też używał określenia „tęczowa zaraza” pod adresem środowisk LGBT.

- Wielu ludzi w Polsce cieszy się, że mamy takiego odważnego biskupa, który nie lęka się medialnych ataków. Prawdopodobnie sam arcybiskup nie mówiłby o odwadze, ale o tym, że są sytuacje, w których trzeba po prostu pójść pod prąd, a przede wszystkim trzeba myśleć. To znaczy opisywać rzeczywistość, zmagać się o prawdę, nie szukać wrogów, ale pokazywać nowe, lub stare, ale ubrane w nowe szaty ideologie, które są groźne dla człowieka i ludzkiej cywilizacji. Dlatego właśnie raz po raz arcybiskup Krakowa konfrontuje się z różnego rodzaju neomarksistowskimi ruchami proponującymi kolejne miraże nowego człowieka i lepszego świata – mówił podczas laudacji na cześć nagradzanego o. prof. Dariusz Kowalczyk. Wyjaśniał też, na czym, według arcybiksupa powinna polegać idea Kościoła otwartego.

- Arcybiskup Jędraszewski przypomina nam, że nie wystarczy szelmować słowem otwartym. Trzeba wyjaśnić na co i w jaki sposób chcemy być otwarci. Przypomina nam też, że na pewne idee i podszepty powinniśmy być nie otwarci, a zamknięci. I mamy strzec przed nimi innych, szczególnie dzieci i młodzież. Współczesne ideologie, jak gender, LGBT, skrajny feminizm, aborcjonizm, antyludzki ekologizm głoszą, że nie są żadnymi ideologiami, a jedynie stawaniem po stronie dyskryminowanych, domaganiem się poszanowania praw człowieka, praw zwierząt i tak dalej. To trochę tak, jakby Lenin i Stalin przekonywali, że nie szerzą żadnej ideologii, a jedynie domagają się poprawy ciemiężonych chłopów i robotników – skwitował o. prof. Kowalczyk. Następnie porównał krytykę, z którą mierzy się metropolita krakowski do represji, jakie ze strony władz PRL spotykały kard. Wyszyńskiego. Wyjaśniał także, że poglądy arcybiskupa na temat aborcjonizmu i ideologii homoseksualnej „idą po linii” Jana Pawła II, a jego opinie na temat ekologizmu wbrew wielu opiniom nie są sprzeczne z nauczaniem papieża Franciszka.

Metropolita krakowski odbierając nagrodę opowiadał o swoich wspomnieniach związanych z kard. Wyszyńskim. Opisywał m.in. wydarzenia z 1966, gdy organizowane w Poznaniu obchody tysiąclecia chrztu Polski próbowały utrudniać ówczesne władze.

- Dzisiaj także mamy czas ogromnej konfrontacji i zderzenia, tym razem z neomarksistowskimi ideologiami, które pragną nam narzucić materialistyczną i ateistyczną wizję świata i człowieka. Podobnie też jak wtedy znajdujemy się pod ogromną presją antykultury, która uderza w człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo boże. W tej sytuacji nie wolno nam zapominać o sile bożej prawdy, ani też o świadectwie tej siły – powiedział abp Jędraszewski.

e-Wydanie

Komentarze 149

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jezus nie tak nauczał / 18 stycznia 2020 o 12:48
+32
Jeśli Bóg istnieje To was widzi a wtedy to nie zazdroszczę
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 13:21
+31
Kabaret.
Avatar
Mała Prośba / 18 stycznia 2020 o 13:08
+31
Prawdy i nauki w ten show nie mieszajmy.
Avatar
antek / 18 stycznia 2020 o 13:36
+30
Czy wy nie widzicie, że tacy jak On, Kaczyński i im podobni niszczą Polskę.
Avatar
XXXX / 18 stycznia 2020 o 14:15
+27
To ilu pedofilów w swojej firmie zdemaskował ?? Jak żadnego, to dalej żyje w zakłamanym świecie...
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 14:22
+26
Wielki wstyd dla Polski i stydentów tej "uczelni".
Avatar
katabasy łapy precz od Polski / 18 stycznia 2020 o 13:23
+26
Dlaczego w tzw. kościele katolickim w Polsce jest tylu zboczeńców , pedofili róznej maści i jeden drugiego broni i kryje a otumanione baranki i owieczki padają na kolana przed analfabetą rydzolem. Tępe parafiany, jeśli potraficie choć trochę czytać ze zrozumieniem to poczytajta se Pismo Święte może Was z lekka oświeci. To wtedy nie będziecie się poddawali manipulacji panów w sutannach.
Avatar
Nm / 18 stycznia 2020 o 16:44
+25
Wstyd, nie moge na to patrzec
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 13:30
+25
A niech se chłop ma order i się cieszy. Natomiast jeśli chodzi o demaskowanie kłamstw i merytorykę naukową abp Jędruli to najlepiej zaświadczy historia o tym jak Pan Arcybiskup Jędrula potraktował na poważnie primaaprilisowy żart pewnego historyka na temat Mieszka I i jego rzekomych kochanek o interesujących imionach Biustyna czy Całusława. I to się znalazło w "poważnym" artykule naukowym autorstwa abp Jędruli w szacownych "Łódzkich Studiach Teologicznych” Cała ta zabawna historia została opisana pod poniższym linkiem. Niech prace "naukowe" zaświadczają o poziomie merytorycznym abp. Jędruli: wprost.pl/kraj/10220054/wpadka-abp-jedraszewskiego-napisal-tekst-naukowy-w-oparciu-o-zart-na-prima-aprilis.html
A niech se chłop ma order i się cieszy. Natomiast jeśli chodzi o demaskowanie kłamstw i merytorykę naukową abp Jędruli to najlepiej zaświadczy historia o tym jak Pan Arcybiskup Jędrula potraktował na poważnie primaaprilisowy żart pewnego historyka na temat Mieszka I i jego rzekomych kochanek o interesujących imionach Biustyna czy Całusława. I to się znalazło w "poważnym" artykule naukowym autorstwa abp Jędruli w szacownych "Łódzkich Studiach Teologicznych” Cała ta zabawna historia została opisana pod poniższym linkiem. Niech p... rozwiń
Avatar
M. / 18 stycznia 2020 o 14:31
+23
Wstyd! Tylko tyle można powiedzieć o nagrodzie dla kogoś, kto skompromitował się uznając żartobliwy tekst za źródło historyczne, ma średniowieczne poglądy na temat kobiet i mniejszości. Wstyd za nagrodę dla człowieka, który przyczynia się do wzmagającej się mowy nienawiści i ataków na osoby LGBT.
Avatar
O JEDNOŚĆ KOSCIOŁA ?! / 21 stycznia 2020 o 09:22
+5
--->  69 lat temu UBecy ARESZTOWALI Biskupa KACZMARKA. To on wskazywał, że operacja nazwana poźniej "Pogromem w Kielecach" był inspirowany przez stalinowskie władze komunistyczne PRL i Moskwę, a swoje spostrzeżenia przekazał ambasadorowi USA. Nawet Mazowiecki (!) w haniebny sposób zaatakował biskupa , oskarżając go o "wrogość wobec PRL".  Dodatkowo oskarżono go m. in. o współpracę z Niemcami w czasie IIWŚ. Ani prymas Stefan Wyszyński, ani inni biskupi uczestniczący wówczas w konferencji w Częstochowie nie wzięli udziału w pogrzebie biskupa Czesława Kaczmarka.
--->  69 lat temu UBecy ARESZTOWALI Biskupa KACZMARKA. To on wskazywał, że operacja nazwana poźniej "Pogromem w Kielecach" był inspirowany przez stalinowskie władze komunistyczne PRL i Moskwę, a swoje spostrzeżenia przekazał ambasadorowi USA. Nawet Mazowiecki (!) w haniebny sposób zaatakował biskupa , oskarżając go o "wrogość wobec PRL".  Dodatkowo oskarżono go m. in. o współpracę z Niemcami w czasie IIWŚrozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 23:00
+7
Może abp wyjaśni wiernym "barankom" za co Cywiński dostał medal?
Avatar
Gość / 20 stycznia 2020 o 16:07
0
Lubię tego człowieka... idzie pod prąd, walczy z neomarksistowskimi ideologiami. Staje w prawdzie i po stronie uciskanych..
Avatar
neomarksizm lewacki obnażony / 20 stycznia 2020 o 16:05
+1
"Jeżeli ogłasza się, że głównym szkodnikiem i przekleństwem Ziemi jest człowiek, i że przyszłość naszej planety powinna należeć do zwierząt i do roślin, ale nie do człowieka, to kończy się jakiejś mierze ten dotychczasowy świat"
Avatar
Amen / 20 stycznia 2020 o 16:05
+1
Abp Jędraszewski: nasz polski Naród będzie trwał, a wraz z nim będzie trwał Kościół
Avatar
mazowiecki wstrętny sq.... / 20 stycznia 2020 o 15:56
+6
Kiedy  stalinowcy z UB katowali Śp.Bp.Kaczmarka a płk.Goldberg/Różański tworzył akt "oskarżenia"...Tadeusz Mazowiecki pisał : "Nie tylko bolejemy,ale i odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp.Kaczmarka, które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski Ludowej"
Avatar
Pałka-zapałka / 20 stycznia 2020 o 15:26
+1
Tak sobie zerknęłam na liczbę plusów i minusów w komentarzach i zastanawiam się, czy to dziennik sam nimi kieruje, czy też ten ułamek ułamka Lublina, gdyż większość to społeczeństwo spoza LGBT, siadł do klawiatury i klika.
Nie trzeba być ze środowiska LGBT, by rozumieć tych ludzi. A myśleć można nawet będąc katolikiem, choć to na pewno dość trudne ;-)
 Oo, to już w koncu rozumiem prawacką interpretację skrótu LGBT - chodzi o ludzi myślących samodzielnie. Kolejne etapy - inkwizycja i stosiki?
Avatar
Wstyd / 20 stycznia 2020 o 15:23
+2
Takimi decyzjami KUL wraca do starych dobrych czasów przed rokiem 2000
 Wraca do starych czasów. A czy dobrych - przekonamy się. Studentów takimi decyzjami raczej nie przyciągną.
Avatar
_K_ / 20 stycznia 2020 o 14:17
-2
Tak sobie zerknęłam na liczbę plusów i minusów w komentarzach i zastanawiam się, czy to dziennik sam nimi kieruje, czy też ten ułamek ułamka Lublina, gdyż większość to społeczeństwo spoza LGBT, siadł do klawiatury i klika.
Nie trzeba być ze środowiska LGBT, by rozumieć tych ludzi. A myśleć można nawet będąc katolikiem, choć to na pewno dość trudne ;-)
Avatar
Czas mówić otwarcie że LGBT to zło / 20 stycznia 2020 o 13:44
-3
Zło to ideologia LGBT, gender - to szatański pomysł i wynaturzenie - osoby które wspierają te ideologie to złe osoby
Zobacz wszystkie komentarze 149

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ceny w sklepach rosną z dnia na dzień. "Od początku roku u mnie wszystko podrożało średnio 3 zł na kilogramie"

Ceny w sklepach rosną z dnia na dzień. "Od początku roku u mnie wszystko podrożało średnio 3 zł na kilogramie" 0 0

Wzrost cen w sklepach i na bazarach widać niemal z dnia na dzień. Ceny towarów w styczniu podskoczyły o 4,4 proc. Klienci coraz bardziej narzekają na podwyżki najpopularniejszych produktów.

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty 0 1

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy 7 2

Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek
22 lutego 2020, 18:00

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek 19 6

W sobotę 22 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie. Wydarzenie, które otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020, będzie spotkaniem przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim 2 3

Strażnicy graniczni zatrzymali poszukiwanego mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. To najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem 0 3

Po transferze lewego obrońcy Motor praktycznie zamknął kadrę na rundę wiosenną. Trzeba jeszcze tylko poczekać na rozstrzygnięcia w sprawie Krzysztofa Ropskiego. Żółto-biało-niebiescy chcą dogadać się z dotychczasowym klubem napastnika – Siarką Tarnobrzeg

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość
21 lutego 2020, 19:00

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość 0 6

„Burleska. W głąb kobiecości” to wystawa fotografii Agnieszki Kossowskiej, wykonanych podczas jej wizyt na występach burleski i za ich kulisami. Wydarzenie to fuzja dwóch spojrzeń: artystycznego i naukowego na różne aspekty kobiecości.

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany 0 1

Prawie 3 promile alkoholu miał kierujący fordem, który w poniedziałek popołudniu wjechał w betonowy przepust w Łopienniku Górnym.

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew 15 54

73 drzewa chcą usunąć przy ul. Jutrzenki spółki TBV oraz Idea Invest, które złożyły do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na taką wycinkę. Kolejnych 25 drzew zamierza usunąć przy al. Kraśnickiej firma Wikana.

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo]
galeria
film

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo] 1 2

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami silników do łodzi i jachtów motorowych.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie
film

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie 12 1

Nowe ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 0 0

Dobry występ naszych zawodników przy okazji PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. W sumie kluby z województwa lubelskiego wywalczyły dziewięć medali.

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów 29 86

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin
20 lutego 2020, 18:00

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin 0 0

Scenarzysta, pisarz i reżyser, Igor Brejdygant, będzie gościem Radia Lublin w cyklu "Kryminalne czwartki". Spotkanie z autorem będzie 20 lutego o godz. 18.

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach
galeria

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach 8 6

Pieszy zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19. Wcześniej do tragedii z udziałem pieszego doszło w Trojaczkowicach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.