Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2015 r.
14:53

Akcja PDPZ: Trwa zbiórka darów. Przed nami mecz i "aukcja"

0 3 A A
- Część zabawek jest nowych. Jeden pan podarował na przykład trzy wielkie misie – mówi Beata Wolińska-Łopoka, która po raz pierwszy pomaga w akcji PDPZ jako wolontariuszka. – Jest dużo pluszaków, lalek i książek. Część zabawek trafi do paczek, a część na punkty wydawania darów (fot. Maciej Kaczanowski)
- Część zabawek jest nowych. Jeden pan podarował na przykład trzy wielkie misie – mówi Beata Wolińska-Łopoka, która po raz pierwszy pomaga w akcji PDPZ jako wolontariuszka. – Jest dużo pluszaków, lalek i książek. Część zabawek trafi do paczek, a część na punkty wydawania darów (fot. Maciej Kaczanowski)

Sama korzystałam z tej pomocy i chcę się odwdzięczyć - przyznaje Monika Sokołowska z Lublina, która jest jedną z wolontariuszek akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Pomaga w segregowaniu i ważeniu darów w magazynie głównym, gdzie trafiły dary z ulicznej zbiórki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Darczyńcy dopisali, ale bardzo prosimy aby o nas nie zapominali - mówi Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, dziennikarka Polskiego Radia Lublin. - Zbiórka darów cały czas trwa. Brakuje zwłaszcza środków czystości.

W minioną niedzielę podczas wielkiej ulicznej zbiórki darów w ramach akcji PDPZ w Lublinie udało się zebrać ok. 33 tony darów. Na razie są to dane szacunkowe. W magazynie głównym akcji przy ul. Zemborzyckiej trwa ważenie i segregowanie podarowanych rzeczy i produktów.

- Najważniejsze jest to, żeby osób, które dostają te dary, nie urazić ani nie upokorzyć tym co dostają - mówi Iwona Łysakowska, która odpowiada za magazyn i jest wiceprezesem lubelskiego oddziału regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, współorganizatora akcji PDPZ.

Magazyn

- Codziennie ok. 40 grupa wolontariuszy przegląda siatkę po siatce i pudełko po pudełku - mówi Iwona Łysakowska. W jednym z pomieszczeń jest magazyn produktów żywnościowych, w drugim są segregowane m.in. ubrania, zabawki, książki, środki czystości. Wszystko jest segregowane i ważone. - Część posegregowanych rzeczy, w tym nowa odzież, trafi do paczek, część wywozimy na punkty wydawania darów - wyjaśnia Łysakowska. - Te punkty są otwarte. Osoby potrzebujące mogą tam przyjść i wybrać sobie rzeczy. Sami decydują o tym, co wezmą. Wśród nich jest odzież, zabawki, buty, ale też rowerki dziecięce, wózki czy też łóżeczka. Wszystkie te rzeczy są używane.

Wcześniej jednak wolontariusze sprawdzają, w jakim są stanie. - Z przykrością muszę stwierdzić, że zdarzają się rzeczy, które ktoś powinien wyrzucić na śmietnik a nie oddać na zbiórkę - przyznaje Łysakowska. - Na szczęście nie są to częste przypadki. W reklamówkach i workach, które przeglądamy są też ubrania bardzo starannie przygotowane, uprasowane, poukładane w kosteczkę i opisane, że np. są dla dziewczynki w takim i takim wieku. Są też rzeczy nowe kupione specjalnie na akcję. Bardzo dużo jest zwłaszcza nowych maskotek.

- Sama korzystałam z tej pomocy i chcę się odwdzięczyć – przyznaje Monika Sokołowska z Lublina, wolontariuszka, która już od kilkunastu lat pomaga w akcji.

Po ubranie i zabawki

Od środy na terenie Lublina działają cztery punkty wydawania darów. Jeden z nich mieści się przy ul. Narutowicza 54, w siedzibie lubelskiego oddziału regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Osób, które chcą skorzystać z pomocy nie brakuje.

- Dzisiaj (w czwartek - przyp. aut.) już jest więcej osób niż w środę - mówi Wiesława Woźniak, wolontariuszka akcji PDPZ, sekretarz zarządu lubelskiego oddziału TPD. - Choć punkt jest czynny dopiero od 15 minut, to chętnych jest sporo. Przychodzą zarówno młode osoby, jak też w średnim wieku. Sami szukają sobie rzeczy, które są im potrzebne. Później pochodzą do stolika. My te rzeczy ważymy, zapisujemy imię i nazwisko danej osoby, która potwierdza odbiór swoim podpisem.

Wszystkie rzeczy są posegregowane i poukładane w pudła.

- Akcja skierowana jest do dzieci, to wśród darów są też duże rozmiary dla osób dorosłych. Jedni drugim pomagają - dodaje Woźniak.

Rzeczy do wszystkich punktów wydawania darów są na bieżąco dowożone z magazynu. - Pierwszy tutaj przyszłam. Znajomi mi powiedzieli, że taki punkt działa - przyznaje pani Henryka, którą wczoraj spotkaliśmy w siedzibie TPD. - Pracuję na czarno, sama wychowuję syna. Szukam głównie ubrań na zimę, ciepłej kurtki dla siebie i dla dziecka. Ale wybrałam sobie też torebkę i spodnie. Teraz wszystko jest takie drogie. Nie stać nas na to aby kupić nowe ubrania.

- Mam dwójkę dzieci: dwie dziewczynki w wieku 6 i 7 lat - mówi pani Agnieszka, która była w punkcie przy ul. Narutowicza. Wybrała dwa pluszaki. - Dziewczynki będą mieć na mikołajki.

Zbiera nie tylko Lublin

Sztaby akcji działają nie tylko na terenie województwa lubelskiego, ale w całej Polsce m.in. w Katowicach, Rzeszowie, Warszawie, Kutnie i Poznaniu.

W dalszym ciągu zbiórka darów trwa m.in. w Zespół Szkół nr 1 w Bełżycach. - W akcji uczestniczymy od kilku lat - mówi Katarzyna Wrońska, szefowa sztabu akcji PDPZ w Zespół Szkół nr 1 w Bełżycach. - Jesteśmy w trakcie zbierania darów. Dzieci chętnie włączają się w akcję. Przynoszą głównie artykuły spożywcze; np. mąkę, cukier, makaron, ryż, herbatę, czekolady, kisiel czy budyń. Wśród zebranych już darów są też ubrania.

Zbiórka w ZS nr 1 w Bełżycach potrwa do 18 grudnia. - Później dary trafią do Domu Pomocy Społecznej w Matczynie - dodaje Wrońska.

W Józefowie uczniowie i nauczyciele z placówek na terenie miasta i gminy w minioną sobotę zbierali dary w czterech sklepach. - Zebraliśmy łącznie 361 kg darów, najwięcej długoterminowej żywności: 255 kilogramów. Poza tym zabawki i środki chemiczne - wylicza Ewelina Skałecka, szefowa sztabu PDPZ w Samorządowym Zespole Szkół w Józefowie. - W zbiórce, która trwała od godz. 9 do 19 wzięło udział 50 wolontariuszy; nauczycieli i uczniów.

Wczoraj dary zostały przekazane do Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu. - To jest dla nas ogromne wsparcie - przyznaje Mariola Bisior, dyrektor Domu Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu, w który ma obecnie 24 podopiecznych w wieku od 9 do 23 lat. - To jest nie tylko żywność, ale też środki czystości i przybory szkolne czyli wszystko to co jest na co dzień dzieciom potrzebne.

To dopiero początek

Wielka uliczna zbiórka darów to dopiero początek akcji PDPZ. Zbiórkę prowadzą poszczególne sztaby, które cały czas mogą się jeszcze rejestrować. „Akcja trwa nadal. Zbiórki stacjonarne idą pełną parą. Wczoraj (w środę - przyp. aut.) zarejestrowaliśmy pięćsetny Sztab” - czytamy na stronie internetowej akcji PDPZ. „Może w tym roku padnie rekord zaangażowania w bezinteresowną pomoc drugiemu Człowiekowi? Trudno powiedzieć, to zależy przecież od Was”.
Przed nami jeszcze „Mecz Słodkich Serc”. W tym roku przeciwnikiem drużyny Startu Lublin będzie Legia Warszawa. Spotkanie 8 grudnia w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich rozpocznie się o godz. 18. Biletem wstępu będą słodycze.

Natomiast niecodzienną „aukcję” Dar serca za dar serca zaplanowano na 12 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Rozpocznie się o 12. - Wśród przedmiotów na „aukcję” są obrazy, maskotki od policji i kolejarzy. Mamy też płyty - wylicza pomysłodawczyni akcji PDPZ.

Najprzyjemniejszy moment

Zebrane podczas akcji dary trafiają nie tylko do podopiecznych placówek szkolno-wychowawczych jak np. domy dziecka czy świetlice środowiskowe. W ramach akcji zaopatrywane są też stołówki. Dary przed świętami Bożego Narodzenia otrzymują też rodziny w potrzebie. - Paczki są przygotowywane w oparciu o listy przygotowane przez współorganizatorów akcji - dodaje Ewa Dados.

Paczki żywnościowe będą wydawane po 15 grudnia. - Zachęcam do współpracy osoby i firmy, które chciałby pomóc nam w kolportażu paczek żywnościowych - apeluje Ewa Dados.
- To jest najprzyjemniejszy moment - przyznaje Sokołowska. - Kiedy robi się taką paczkę myśli się o tej rodzinie. Ja staram się tę paczkę tak przyszykować, jakbym sama miała ją otrzymać.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 7 grudnia 2015 o 21:49
0

Gdybym mógł cofnąć czas, to wziąłbym się za "robienie dzieci" zamiast za naukę... Wszak "robienie dzieci" to teraz takie Modne i Opłacalne... To moja smutna, ale prawdziwa aluzja do współczesnych czasów :-( Patologia jest premiowana...

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 16:13
0

Zbieranie starych ubrań i żywności niewiadomego pochodzenia. Zupełnie bzdurnie. Dlaczego nie zbiera się PIENIĘDZY? By kupić nowe rzeczy? Czyżby chodziło o to by nie robić konkurencji w dojeniu kasy IMPERIUM OWSIAKA?????????????????????

nawet bym grosza nie dała, bo pracując nie stać mnie na nowe tylko z lumpeksu, do tego niech dają ci co kiedyś korzystali z  darmowej pomocy, jakoś mojej sąsiadki nie widzę, a wydarła niemało od nas podatników tj. od państwa, bo na 4 dzieci po 500 zł alimenty z FA, do tego jako samotna matka, no bo jak się robi dzieci z pijakiem to niczego innego nie można mieć i dzieci już duże a ona teraz potrzebujących ma gdzieś.

nawet bym grosza nie dała, bo pracując nie stać mnie na nowe tylko z lumpeksu, do tego niech dają ci co kiedyś korzystali z  darmowej pomocy, jakoś mojej sąsiadki nie widzę, a wydarła niemało od nas podatników tj. od państwa, bo na 4 dzieci po 500 zł alimenty z FA, do tego jako samotna matka, no bo jak się robi dzieci z pijakiem to niczego innego nie można mieć i dzieci już duże a ona teraz potrzebujących ma gdzieś.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 18:50
0
Zbieranie starych ubrań i żywności niewiadomego pochodzenia. Zupełnie bzdurnie. Dlaczego nie zbiera się PIENIĘDZY? By kupić nowe rzeczy? Czyżby chodziło o to by nie robić konkurencji w dojeniu kasy IMPERIUM OWSIAKA?????????????????????
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 7 grudnia 2015 o 21:49
0

Gdybym mógł cofnąć czas, to wziąłbym się za "robienie dzieci" zamiast za naukę... Wszak "robienie dzieci" to teraz takie Modne i Opłacalne... To moja smutna, ale prawdziwa aluzja do współczesnych czasów :-( Patologia jest premiowana...

Avatar
Gość / 7 grudnia 2015 o 16:13
0

Zbieranie starych ubrań i żywności niewiadomego pochodzenia. Zupełnie bzdurnie. Dlaczego nie zbiera się PIENIĘDZY? By kupić nowe rzeczy? Czyżby chodziło o to by nie robić konkurencji w dojeniu kasy IMPERIUM OWSIAKA?????????????????????

nawet bym grosza nie dała, bo pracując nie stać mnie na nowe tylko z lumpeksu, do tego niech dają ci co kiedyś korzystali z  darmowej pomocy, jakoś mojej sąsiadki nie widzę, a wydarła niemało od nas podatników tj. od państwa, bo na 4 dzieci po 500 zł alimenty z FA, do tego jako samotna matka, no bo jak się robi dzieci z pijakiem to niczego innego nie można mieć i dzieci już duże a ona teraz potrzebujących ma gdzieś.

nawet bym grosza nie dała, bo pracując nie stać mnie na nowe tylko z lumpeksu, do tego niech dają ci co kiedyś korzystali z  darmowej pomocy, jakoś mojej sąsiadki nie widzę, a wydarła niemało od nas podatników tj. od państwa, bo na 4 dzieci po 500 zł alimenty z FA, do tego jako samotna matka, no bo jak się robi dzieci z pijakiem to niczego innego nie można mieć i dzieci już duże a ona teraz potrzebujących ma gdzieś.

rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2015 o 18:50
0
Zbieranie starych ubrań i żywności niewiadomego pochodzenia. Zupełnie bzdurnie. Dlaczego nie zbiera się PIENIĘDZY? By kupić nowe rzeczy? Czyżby chodziło o to by nie robić konkurencji w dojeniu kasy IMPERIUM OWSIAKA?????????????????????
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 1 0

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 1 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 129 8

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 7

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 12 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.