Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2012 r.
14:57
Edytuj ten wpis

Amerykańscy Żydzi oburzeni "profanacją prochów ofiar Majdanka"

0 21 A A
Piece krematoryjne na Majdanku (Maciej Kaczanowski/archiwum)
Piece krematoryjne na Majdanku (Maciej Kaczanowski/archiwum)

Amerykańska Liga Przeciw Zniesławianiu (ADL) potępiła Carla Michaela von Hausswolffa, który namalował obraz prochami ofiar obozu koncentracyjnego na Majdanku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To, co zrobił obraża wszystkich, których bliscy zginęli z rąk hitlerowców. On pluje nam w twarz – mówi oburzony Borys Abramow, wnuk więźnia obozu.

Szwedzki artysta Carl Michael Von Hausswolff twierdzi, że podczas wizyty w muzeum na Majdanku w 1989 r. zebrał z krematoryjnych pieców prochy ofiar holokaustu. 11 lat później zmieszał je z wodą i tak powstała farba, którą namalował niewielki obraz.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mecenas / 7 grudnia 2012 r. o 14:12
[quote name='Prawnik' timestamp='1354885333' post='706537']
Lublin powinien zwrocic sie do ambasadora Szwecji z wnioskiem o sciganie.
[/quote]To tak samo,jak prosić SOVIETÓW o oddanie wraku Tupolewa,zdrowia i powodzenia.
Avatar
Prawnik / 7 grudnia 2012 r. o 14:02
Lublin powinien zwrocic sie do ambasadora Szwecji z wnioskiem o sciganie.
Avatar
Stevie / 6 grudnia 2012 r. o 22:58
Wczesniej byliscie z publikacja na te temat niz 'New York Daily News'. Szacun!

[url="http://www.nydailynews.com/news/world/artist-ashes-holocaust-victims-painting-article-1.1214909?localLinksEnabled=false"]http://www.nydailynews.com/news/world/artist-ashes-holocaust-victims-painting-article-1.1214909?localLinksEnabled=false[/url]
Avatar
Rudolf / 6 grudnia 2012 r. o 22:27
[size=5]Na artystę powinni nasłać organizację Szymona Wiesenthal`a oni to wyjaśnią…[/size]
Avatar
kolo / 6 grudnia 2012 r. o 22:15
(...)
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 r. o 21:03
(...)
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 r. o 21:01
[quote name='Polak Maly' timestamp='1354808167' post='706091']
Polak, tylko nie sraj pod wiatr, bo ci sie znowu to pyska przyklei
[/quote]JUDE ?????
Avatar
Pani od polskiego / 6 grudnia 2012 r. o 17:59
[quote name='Don' timestamp='1354810373' post='706115']
Ja jako Polak obużony jestem mordowaniem Palestyńczyków przez terrorystów żydowskich!!! Zabierzcie sobie Majdanek,Oświęcim i inne i won z Naszej Polski!!!
[/quote]

[size=6][color=#FF0000]Oburzony pisze się przez "rz". [/color][/size]
[size=6][color=#FF0000]Taka ortografia, jaki Polak. [/color][/size]
[size=6][color=#FF0000]Do podstawówki, chłopczyku.[/color][/size]
Avatar
Don / 6 grudnia 2012 r. o 17:12
Ja jako Polak obużony jestem mordowaniem Palestyńczyków przez terrorystów żydowskich!!! Zabierzcie sobie Majdanek,Oświęcim i inne i won z Naszej Polski!!!
Avatar
Studentka KUL / 6 grudnia 2012 r. o 17:07
[url="http://www.youtube.com/watch?v=N-ek5mOXFn4"]http://www.youtube.com/watch?v=N-ek5mOXFn4[/url]
Avatar
mecenas / 7 grudnia 2012 r. o 14:12
[quote name='Prawnik' timestamp='1354885333' post='706537']
Lublin powinien zwrocic sie do ambasadora Szwecji z wnioskiem o sciganie.
[/quote]To tak samo,jak prosić SOVIETÓW o oddanie wraku Tupolewa,zdrowia i powodzenia.
Avatar
Prawnik / 7 grudnia 2012 r. o 14:02
Lublin powinien zwrocic sie do ambasadora Szwecji z wnioskiem o sciganie.
Avatar
Stevie / 6 grudnia 2012 r. o 22:58
Wczesniej byliscie z publikacja na te temat niz 'New York Daily News'. Szacun!

[url="http://www.nydailynews.com/news/world/artist-ashes-holocaust-victims-painting-article-1.1214909?localLinksEnabled=false"]http://www.nydailynews.com/news/world/artist-ashes-holocaust-victims-painting-article-1.1214909?localLinksEnabled=false[/url]
Avatar
Rudolf / 6 grudnia 2012 r. o 22:27
[size=5]Na artystę powinni nasłać organizację Szymona Wiesenthal`a oni to wyjaśnią…[/size]
Avatar
kolo / 6 grudnia 2012 r. o 22:15
(...)
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 r. o 21:03
(...)
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 r. o 21:01
[quote name='Polak Maly' timestamp='1354808167' post='706091']
Polak, tylko nie sraj pod wiatr, bo ci sie znowu to pyska przyklei
[/quote]JUDE ?????
Avatar
Pani od polskiego / 6 grudnia 2012 r. o 17:59
[quote name='Don' timestamp='1354810373' post='706115']
Ja jako Polak obużony jestem mordowaniem Palestyńczyków przez terrorystów żydowskich!!! Zabierzcie sobie Majdanek,Oświęcim i inne i won z Naszej Polski!!!
[/quote]

[size=6][color=#FF0000]Oburzony pisze się przez "rz". [/color][/size]
[size=6][color=#FF0000]Taka ortografia, jaki Polak. [/color][/size]
[size=6][color=#FF0000]Do podstawówki, chłopczyku.[/color][/size]
Avatar
Don / 6 grudnia 2012 r. o 17:12
Ja jako Polak obużony jestem mordowaniem Palestyńczyków przez terrorystów żydowskich!!! Zabierzcie sobie Majdanek,Oświęcim i inne i won z Naszej Polski!!!
Avatar
Studentka KUL / 6 grudnia 2012 r. o 17:07
[url="http://www.youtube.com/watch?v=N-ek5mOXFn4"]http://www.youtube.com/watch?v=N-ek5mOXFn4[/url]
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent Lublina chce iść do sądu. Chodzi o atrakcyjną działkę

Prezydent Lublina chce iść do sądu. Chodzi o atrakcyjną działkę

Czy między siedzibą ZUS a nowymi biurowcami będą mogły powstać mieszkania? O tym może zdecydować sąd. Prezydent proponuje Radzie Miasta zaskarżenie decyzji wojewody, który orzekł, że zgoda na 70 proc. mieszkań w obszarze usług narusza prawo.

Polski Cukier AZS UMCS gra z Crveną Zvezdą Belgrad. Wygrana da awans

Polski Cukier AZS UMCS gra z Crveną Zvezdą Belgrad. Wygrana da awans

Polski Cukier AZS UMCS w środę może sobie zapewnić awans do fazy play-off. Musi jednak pokonać na wyjeździe Crvenę Zvezdę Belgrad. Mecz rozpocznie się o godz. 19.

Młodzieżowe Słowo Roku 2022.  Znamy wyniki

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Znamy wyniki

Wiadomo już, jakie wyrażenie zostało Młodzieżowym Słowem Roku 2022. Co oznacza essa?

Lubelskie. Drogowcy apelują o ostrożność. Cały dzień ma być taka pogoda

Lubelskie. Drogowcy apelują o ostrożność. Cały dzień ma być taka pogoda

Opady deszczu ze śniegiem utrudniają jazdę w regionie. Wszystkie drogi są przejezdne, ale drogowcy apelują o ostrożność.

8-letnia Maja potrzebuje Waszego wsparcia. "Rehabilitacja przynosi efekty, ale jest kosztowna"
wideo
film

8-letnia Maja potrzebuje Waszego wsparcia. "Rehabilitacja przynosi efekty, ale jest kosztowna"

Maja urodziła się z bardzo poważną wadą kręgosłupa i wodogłowiem. Rehabilitacja czyni u dziewczynki cuda, niestety brakuje na nią pieniędzy.

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają
Po naszym artykule

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają

Nie ma już parkomatów, które z dnia na dzień ustawiono między blokami i biurami przy ul. Nałęczowskiej 18 w Lublinie. Ale ich usunięcie nie kończy sprawy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Nie było kolejnej sensacji w starciu 1/8 finału katarskich mistrzostw świata. Reprezentacja Portugalii nie dała najmniejszych szans Szwajcarii ogrywają ją 5:1 i pewnie awansując do ćwierćfinału, gdzie jej rywalem dość niespodziewanie będzie Maroko

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"
8 grudnia 2022, 9:00

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"

– Nie znam lepszego sposobu na poczucie świątecznego klimatu z początkiem grudnia niż Mikołajki Folkowe w Chatce Żaka – podkreśla dyrektora instytucji, Izabela Pastuszko, i zaprasza na festiwal który wystartuje już 8 grudnia.

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

Wielkie kurniki stają się zmorą powiatu bialskiego. W nadbużańskiej gminie Kodeń planowane są aż trzy takie inwestycje, a największa z nich ma pomieścić milion kur. Mieszkańcy obawiają się, że straci na tym turystyka.

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Przygotowywali się do tego półtora miesiąca, a w ostatni piątek uczniowie Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu pojechali do Warszawy i w Pałacu Prezydenckim wspólnie z Pierwszą Damą ubrali choinkę w wykonane przez siebie ozdoby.

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Senator Jacek Bury został przewodniczącym lokalnych struktur Polski 2050. Wiceprzewodniczącymi będą radna wojewódzka Ewa Jaszczuk i posłanka Joanna Mucha. Ta ostatnia funkcję w zarządzie regionu łączy z zasiadaniem w krajowych władzach ugrupowania, co nie jest zgodne z partyjnym statutem.

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Podają się za policjantów, pracowników banków, szwagrów. Mówią, żeby z nikim na ten temat nie rozmawiać i jak najszybciej przekazać pieniądze. Ofiarą oszustów padają już nie tylko seniorzy.

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

500 zł mandatu zapłacił mężczyzna, który wyrzucił swoje domowe śmieci na ulicę. Miał pecha, bo wśród odpadów strażnicy miejscy znaleźli jego dane.

Lublin już wystrojony na święta
Zdjęcia
galeria

Lublin już wystrojony na święta

Do 2 lutego w centrum Lublina ma działać świąteczna iluminacja, którą w całości włączono dzisiaj po godzinie 16 podczas spotkania przed Ratuszem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?