Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 sierpnia 2017 r.
13:24

Atak po pikiecie partii Razem. Student KUL oskarżony

0 19 A A
Do incydentu doszło po proteście zorganizowanym przed gmachem uczelni
Do incydentu doszło po proteście zorganizowanym przed gmachem uczelni (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

To student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaatakował przedstawiciela partii Razem – ustalili śledczy. Do incydentu doszło po proteście zorganizowanym przed gmachem uczelni. Łukasz B. odpowie za napaść na tle politycznym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia przeciwko 23-latkowi trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Chodzi o awanturę, do której doszło 14 marca na pl. Teatralnym w Lublinie. Tego dnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył się wykład Rebekki Kiessling, amerykańskiej działaczki antyaborcyjnej. Wydarzenie wzbudziło wiele emocji, w tym wiele protestów środowisk lewicowych. Kiessling opowiada się bowiem za całkowitym zakazem aborcji, nawet wtedy gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. W Polsce Kiessling planowała serię spotkań. Po protestach studentów odwołano m.in. wykłady na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Wrocławskim. KUL na spotkanie się zgodził.

Prelekcji towarzyszył protest środowisk lewicowych. – Nienaukową i sprzeczną z obecnym stanem wiedzy działalność próbuje się za pomocą prestiżu uniwersytetu podbudowywać do rangi faktów naukowych – oburzał się Artur Janczuk z Porozumienia Akademickiego Lublin.

– Nie zgadzamy się z twierdzeniem, jakoby gwałt nie był dla kobiety końcem świata. Takie deprecjonowanie praw kobiet jest niedopuszczalne – wtórowała mu Magdalena Łuczyn z Lubelskiej Koalicji na Rzecz Kobiet.

W proteście uczestniczył również Mateusz R. z partii Razem. Po pikiecie razem z kolegami poszedł w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Nieśli transparenty i zwiniętą flagę z logo partii. Na pl. Teatralnym zostali zaatakowani przez paru młodych mężczyzn.

– Dawaj tę szmatę – krzyknął jeden z nich i próbował wyrwać Mateuszowi flagę. Doszło do szarpaniny. Jak ustalili śledczy, na Mateusza R. rzucił się wówczas drugi napastnik. Szarpał go i przytrzymywał. Próbował obezwładnić. Wreszcie uderzył go w skroń i uciekł. Mateusz R. i jego kolega dogonili mężczyznę z flagą, ale nie udało im się jej odebrać. Po krótkiej szarpaninie napastnik uciekł.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. W maju policjanci zatrzymali Łukasza B. Ustalili, że to on szarpał i bił Mateusza R., dzięki czemu jego kompan mógł zabrać mu flagę. Okazało się, że Łukasz B, to student KUL i sympatyk Obozu Narodowo Radykalnego. W jego domu znaleziono emblematy tej organizacji. Z ustaleń śledczych wynika, że feralnego dnia Łukasz B. przyglądał się protestującym razem z kolegami z Młodzieży Wszechpolskiej. Później zaatakowali uczestników pikiety.

23-latek nie przyznał się do winy. Nie składał żadnych wyjaśnień. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 17 sierpnia 2017 r. o 11:39
0
szukaj na fb NAJNOWSZEJ STRONY : K z N szz S olidarnosc O rganistów 11 (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 i 11) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Maryja Panna (z Dzieckiem) KULwa! / 17 sierpnia 2017 r. o 10:27
0
normalka. CZARNI w każdym wydfamiu mogą PROTESTOWAC przeciwko wszystkiemu, a niech ktoś spróbuje ZAPROTESTOWAC PRZECIWKO CZARNYM, to zobaczy w lustrze jakiego Ma Ryja!
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 r. o 07:29
0
Wyzamykac prawicowe bydlo!
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 r. o 00:17
0
Postulaty o drlegalizacj ONRu okazują się jak najbardziej uzasadnione! Manifestacje ONRu i Młodzieży Wszrchpolskiej to policzek dla Powstancow Warszawskich.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 21:19
0
W szkopskiej gadzinówce pisze jakaś POkraka :" Prezydent ..... to ch....". A Glina na moją gadkę gdzie u szkopów jest moderator , że byle POkraka obraża Prezydenta RP na forum szkopskiej agitki'? Na to gliniarz :" jakby Prezydent napisał skargę na link to by Policja wzięła tę sprawę". Także tu student KUL to bandyta i glina bierze sprawę. A jak KOD czy OR atakują pracowników TVP co aj waj cisza. Czekam kiedy Min. Błaszczak wymieni Tych nasich gliniarzy.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 21:19
0
A KUL to jeszcze jest katolicki??? Ze studiami gender??? Lewactwo tam się rozpanoszyło. Niech się wreszcie zastanowią w którą stronę pójść zmieniając logo na takie bez Krzyża, bo taki mają zamiar. Albo normalność, albo zgnilizna. Wybór jest prosty.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 21:15
0
cytat: "Jeśli ktoś atakuje legalnie wybrana władzę w wolnych demokratycznych wyborach szczuje obywateli wobec siebie, kłamliwie donosi na swój kraj oraz obniża range swojego państwa na arenie międzynarodowej to jest:  po pierwsze  zdrajcą a po drugie musi się liczyć z odwetem." koniec cytatu. Wypisz wymaluj PiS i Kaczyński wraz z kolesiami. Patrz baranie, co PiS robiło jako opozycja, jak kaczor szczuje Polaków na Polaków obecnie podczas miesięcznic, jak minister spraw zagranicznych Polski zdegradował Polskę na arenie międzynarodowej, oraz jakich współpracowników powiązanych z FSB utrzymuje Antonio z LaMONczy... I nie nazywaj się Polakiem, tylko Pis-dzielcem od dzisiaj.
cytat: "Jeśli ktoś atakuje legalnie wybrana władzę w wolnych demokratycznych wyborach szczuje obywateli wobec siebie, kłamliwie donosi na swój kraj oraz obniża range swojego państwa na arenie międzynarodowej to jest:  po pierwsze  zdrajcą a po drugie musi się liczyć z odwetem." koniec cytatu. Wypisz wymaluj PiS i Kaczyński wraz z kolesiami. Patrz baranie, co PiS robiło jako opozycja, jak kaczor szczuje Polaków na Polaków obecnie podczas miesięcznic, jak minister spraw zagranicznych Polski zdegradował Polskę na arenie międzynarodowe... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 21:05
0
ONR-owców i młodzież weszpolską powinno się zdelegalizować za szkodzenie Ojczyźnie i szerzenie ideologii śmierci. Ci pseudopatrioci zdolni są bić Polaków za ich poglądy, bo innych argumentów, np. merytorycznych i logicznych, nie mają. Bez pięści, darcia mordy, strzelb i w pojedynkę są zerem. Mam nadzieję, że moja Alma Mater wypieprzy tego szczeniaka. Macie tam na KUL wielkie przywiązanie do nauki Jana Pawła II, personalizmu, Tishnera, Dyczewskiego, Mariańskiego, Życimskiego, więc taką patologię jak ONR powinniście prostować, bo nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.
ONR-owców i młodzież weszpolską powinno się zdelegalizować za szkodzenie Ojczyźnie i szerzenie ideologii śmierci. Ci pseudopatrioci zdolni są bić Polaków za ich poglądy, bo innych argumentów, np. merytorycznych i logicznych, nie mają. Bez pięści, darcia mordy, strzelb i w pojedynkę są zerem. Mam nadzieję, że moja Alma Mater wypieprzy tego szczeniaka. Macie tam na KUL wielkie przywiązanie do nauki Jana Pawła II, personalizmu, Tishnera, Dyczewskiego, Mariańskiego, Życimskiego, więc taką patologię jak ONR powinniście prostować, bo nie ma nic ws... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 18:11
0
Jeśli ktoś atakuje legalnie wybrana władzę w wolnych demokratycznych wyborach szczuje obywateli wobec siebie, kłamliwie donosi na swój kraj oraz obniża range swojego państwa na arenie międzynarodowej to jest:  po pierwsze  zdrajcą a po drugie musi się liczyć z odwetem. W państwie demokratycznym ugrupowania polityczne walczą na programy na tym polega demokracja. A jeśli w Polsce opozycja nie ma żadnego programu by zainteresować  i przyciągnąć do siebie wyborców będą uprawiać politykę wyniszczającą własny kraj ponieważ nie interesuje ich dobro Polski a tylko utracona władza. Jak pokazuja doświadczenia lewackiej zachodniej Europy tylko ugrupowania prawicowe są wstanie przeciwstawić się wynarodowieniu państw i zachowaniu własnej tożsamości. Totalna opozycja jak siebie nazywają lewacko-masonierskie ugrupowania balansują na krawędzi po to by prowokować, szczuć, demolować struktury panstwa by potem rozgrabić a obywateli zniżyć do poziomu niewolnikow. Tak było za rządów PO i PSL.
Jeśli ktoś atakuje legalnie wybrana władzę w wolnych demokratycznych wyborach szczuje obywateli wobec siebie, kłamliwie donosi na swój kraj oraz obniża range swojego państwa na arenie międzynarodowej to jest:  po pierwsze  zdrajcą a po drugie musi się liczyć z odwetem. W państwie demokratycznym ugrupowania polityczne walczą na programy na tym polega demokracja. A jeśli w Polsce opozycja nie ma żadnego programu by zainteresować  i przyciągnąć do siebie wyborców będą uprawiać politykę wyniszczającą własny kraj ponieważ nie interesuje ich dobro... rozwiń
Avatar
45 / 16 sierpnia 2017 r. o 16:34
0
władze KUL z niczym nic nie robią. Mnie zastanawia jak rektor jako gospodarz widzi co sie wyprawia w fundacji rozwoju.Przecież tam już nic nie jest co służyło uczelni. Przeciez to gołym okiem widać od kiedy nastapiła dobra zmiana. Czy tam ktos ma jakikolwiek pomysl ,oprocz odchodzenia kolejnych osob z pracy. Czy widac efekty zmian,ktore wprowadzono. Jeden procent stracony. Parking oddano kilka lat temu ,czy sa wieksze przychody,to samo z przychodnia. Ktoś chyba za to odpowiada
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 17 sierpnia 2017 r. o 11:39
0
szukaj na fb NAJNOWSZEJ STRONY : K z N szz S olidarnosc O rganistów 11 (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10 i 11) Resztę obejm u je PiS – lamowska CENZURA!
Avatar
Maryja Panna (z Dzieckiem) KULwa! / 17 sierpnia 2017 r. o 10:27
0
normalka. CZARNI w każdym wydfamiu mogą PROTESTOWAC przeciwko wszystkiemu, a niech ktoś spróbuje ZAPROTESTOWAC PRZECIWKO CZARNYM, to zobaczy w lustrze jakiego Ma Ryja!
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 r. o 07:29
0
Wyzamykac prawicowe bydlo!
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2017 r. o 00:17
0
Postulaty o drlegalizacj ONRu okazują się jak najbardziej uzasadnione! Manifestacje ONRu i Młodzieży Wszrchpolskiej to policzek dla Powstancow Warszawskich.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 21:19
0
W szkopskiej gadzinówce pisze jakaś POkraka :" Prezydent ..... to ch....". A Glina na moją gadkę gdzie u szkopów jest moderator , że byle POkraka obraża Prezydenta RP na forum szkopskiej agitki'? Na to gliniarz :" jakby Prezydent napisał skargę na link to by Policja wzięła tę sprawę". Także tu student KUL to bandyta i glina bierze sprawę. A jak KOD czy OR atakują pracowników TVP co aj waj cisza. Czekam kiedy Min. Błaszczak wymieni Tych nasich gliniarzy.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 21:19
0
A KUL to jeszcze jest katolicki??? Ze studiami gender??? Lewactwo tam się rozpanoszyło. Niech się wreszcie zastanowią w którą stronę pójść zmieniając logo na takie bez Krzyża, bo taki mają zamiar. Albo normalność, albo zgnilizna. Wybór jest prosty.
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 21:15
0
cytat: "Jeśli ktoś atakuje legalnie wybrana władzę w wolnych demokratycznych wyborach szczuje obywateli wobec siebie, kłamliwie donosi na swój kraj oraz obniża range swojego państwa na arenie międzynarodowej to jest:  po pierwsze  zdrajcą a po drugie musi się liczyć z odwetem." koniec cytatu. Wypisz wymaluj PiS i Kaczyński wraz z kolesiami. Patrz baranie, co PiS robiło jako opozycja, jak kaczor szczuje Polaków na Polaków obecnie podczas miesięcznic, jak minister spraw zagranicznych Polski zdegradował Polskę na arenie międzynarodowej, oraz jakich współpracowników powiązanych z FSB utrzymuje Antonio z LaMONczy... I nie nazywaj się Polakiem, tylko Pis-dzielcem od dzisiaj.
cytat: "Jeśli ktoś atakuje legalnie wybrana władzę w wolnych demokratycznych wyborach szczuje obywateli wobec siebie, kłamliwie donosi na swój kraj oraz obniża range swojego państwa na arenie międzynarodowej to jest:  po pierwsze  zdrajcą a po drugie musi się liczyć z odwetem." koniec cytatu. Wypisz wymaluj PiS i Kaczyński wraz z kolesiami. Patrz baranie, co PiS robiło jako opozycja, jak kaczor szczuje Polaków na Polaków obecnie podczas miesięcznic, jak minister spraw zagranicznych Polski zdegradował Polskę na arenie międzynarodowe... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 21:05
0
ONR-owców i młodzież weszpolską powinno się zdelegalizować za szkodzenie Ojczyźnie i szerzenie ideologii śmierci. Ci pseudopatrioci zdolni są bić Polaków za ich poglądy, bo innych argumentów, np. merytorycznych i logicznych, nie mają. Bez pięści, darcia mordy, strzelb i w pojedynkę są zerem. Mam nadzieję, że moja Alma Mater wypieprzy tego szczeniaka. Macie tam na KUL wielkie przywiązanie do nauki Jana Pawła II, personalizmu, Tishnera, Dyczewskiego, Mariańskiego, Życimskiego, więc taką patologię jak ONR powinniście prostować, bo nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.
ONR-owców i młodzież weszpolską powinno się zdelegalizować za szkodzenie Ojczyźnie i szerzenie ideologii śmierci. Ci pseudopatrioci zdolni są bić Polaków za ich poglądy, bo innych argumentów, np. merytorycznych i logicznych, nie mają. Bez pięści, darcia mordy, strzelb i w pojedynkę są zerem. Mam nadzieję, że moja Alma Mater wypieprzy tego szczeniaka. Macie tam na KUL wielkie przywiązanie do nauki Jana Pawła II, personalizmu, Tishnera, Dyczewskiego, Mariańskiego, Życimskiego, więc taką patologię jak ONR powinniście prostować, bo nie ma nic ws... rozwiń
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2017 r. o 18:11
0
Jeśli ktoś atakuje legalnie wybrana władzę w wolnych demokratycznych wyborach szczuje obywateli wobec siebie, kłamliwie donosi na swój kraj oraz obniża range swojego państwa na arenie międzynarodowej to jest:  po pierwsze  zdrajcą a po drugie musi się liczyć z odwetem. W państwie demokratycznym ugrupowania polityczne walczą na programy na tym polega demokracja. A jeśli w Polsce opozycja nie ma żadnego programu by zainteresować  i przyciągnąć do siebie wyborców będą uprawiać politykę wyniszczającą własny kraj ponieważ nie interesuje ich dobro Polski a tylko utracona władza. Jak pokazuja doświadczenia lewackiej zachodniej Europy tylko ugrupowania prawicowe są wstanie przeciwstawić się wynarodowieniu państw i zachowaniu własnej tożsamości. Totalna opozycja jak siebie nazywają lewacko-masonierskie ugrupowania balansują na krawędzi po to by prowokować, szczuć, demolować struktury panstwa by potem rozgrabić a obywateli zniżyć do poziomu niewolnikow. Tak było za rządów PO i PSL.
Jeśli ktoś atakuje legalnie wybrana władzę w wolnych demokratycznych wyborach szczuje obywateli wobec siebie, kłamliwie donosi na swój kraj oraz obniża range swojego państwa na arenie międzynarodowej to jest:  po pierwsze  zdrajcą a po drugie musi się liczyć z odwetem. W państwie demokratycznym ugrupowania polityczne walczą na programy na tym polega demokracja. A jeśli w Polsce opozycja nie ma żadnego programu by zainteresować  i przyciągnąć do siebie wyborców będą uprawiać politykę wyniszczającą własny kraj ponieważ nie interesuje ich dobro... rozwiń
Avatar
45 / 16 sierpnia 2017 r. o 16:34
0
władze KUL z niczym nic nie robią. Mnie zastanawia jak rektor jako gospodarz widzi co sie wyprawia w fundacji rozwoju.Przecież tam już nic nie jest co służyło uczelni. Przeciez to gołym okiem widać od kiedy nastapiła dobra zmiana. Czy tam ktos ma jakikolwiek pomysl ,oprocz odchodzenia kolejnych osob z pracy. Czy widac efekty zmian,ktore wprowadzono. Jeden procent stracony. Parking oddano kilka lat temu ,czy sa wieksze przychody,to samo z przychodnia. Ktoś chyba za to odpowiada
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpital na 380 łóżek w Targach Lublin. Gdzie znaleźć do niego lekarzy?

Szpital na 380 łóżek w Targach Lublin. Gdzie znaleźć do niego lekarzy?

W Warszawie na Stadionie Narodowym, w Lublinie w halach Targów Lublin. Jeszcze we wtorek ma być gotowy szczegółowy projekt szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19 w Parku Ludowym. – Chcemy być przygotowani – przyznaje wojewoda lubelski

Szpital w Lublinie chciał dla chorych na Covid przeznaczyć łóżka kupione przez WOŚP. Jaka jest odpowiedź Jurka Owsiaka?

Szpital w Lublinie chciał dla chorych na Covid przeznaczyć łóżka kupione przez WOŚP. Jaka jest odpowiedź Jurka Owsiaka?

– Wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie – informuje twórca WOŚP i tłumaczy swoją decyzję.

„Zdrajca polskiej wsi”. Rolnicy w nocy podjechali pod dom lubelskiego posła PiS i coś tam zostawili
galeria

„Zdrajca polskiej wsi”. Rolnicy w nocy podjechali pod dom lubelskiego posła PiS i coś tam zostawili

Pod domem Sławomira Skwarka zostawiono kostki siana i transparent z napisem „Tu mieszka S. Skwarek zdrajca polskiej wsi”.

Mieszkanka Czechowa na kwarantannie wyszła z psem i teraz grozi jej kara 30 tys. zł

Mieszkanka Czechowa na kwarantannie wyszła z psem i teraz grozi jej kara 30 tys. zł

Blisko sto mandatów i dziesiątki wniosków do sądu. Tak podsumowują miniony weekend lubelscy policjanci. Chodzi o interwencje dotyczące przestrzegania ograniczeń związanych z epidemią.

Puławy: KRUS zamknięty dla interesantów. Komisje lekarskie zawieszone

Puławy: KRUS zamknięty dla interesantów. Komisje lekarskie zawieszone

W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy, bezpośrednia obsługa interesantów puławskiej placówki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego została wyłączona. Wstrzymano również prace komisji lekarskich oraz badań lekarzy orzeczników.

Rośnie Wspólny Lublin. Transfer w Radzie Miasta

Rośnie Wspólny Lublin. Transfer w Radzie Miasta

Maja Zaborowska dołączyła w Radzie Miasta do frakcji Wspólny Lublin, działającej w Klubie Radnych Prezydenta Krzysztofa Żuka. Na czele frakcji stanął Zbigniew Targoński,

Ma mierzyć 5 metrów i będzie kosztował blisko 200 tys. zł. Parczew postawi pomnik... jelenia

Ma mierzyć 5 metrów i będzie kosztował blisko 200 tys. zł. Parczew postawi pomnik... jelenia

Z miejsca pełnego drzew, plac Wolności w Parczewie stał się betonową przestrzenią, w której, jak się okazuje, brakowało jeszcze jednego elementu. Ma tu stanąć duża figura Jelenia Królewskiego. – Efekt będzie daleki od oczekiwań prezentowanych na wizualizacjach – uważa jeden z miejskich radnych.

W środę rolnicy znów zablokują drogi. Odradzają jechać przez Terespol
wideo
galeria
film

W środę rolnicy znów zablokują drogi. Odradzają jechać przez Terespol

Rolnicy zapowiadają kolejne blokady dróg w całej Polsce, aby zaprotestować przeciw nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W środę 21 października główna blokada będzie usytuowana na drodze krajowej nr 2.

Jest pierwsza decyzja ministra Czarnka. Odwołał dyrektor kojarzoną  z „lewackimi treściami”

Jest pierwsza decyzja ministra Czarnka. Odwołał dyrektor kojarzoną z „lewackimi treściami”

Minister edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego odwołał jedną z dyrektor departamentu w resorcie. Odpowiadała za podstawy programowe w szkole i treści w podręcznikach.

Heiro Rzeszów ‒ Luxiona AZS UMCS Lublin 5:5. Ryzyko się opłaciło

Heiro Rzeszów ‒ Luxiona AZS UMCS Lublin 5:5. Ryzyko się opłaciło

Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu Luxiona AZS UMCS Lublin zdobył punkt w wyjazdowym starciu przeciwko Heiro Rzeszów. Dla akademików był to tym samym pierwszy remis w obecnym sezonie

Terespol: Radny skraży się na uchwałę w sprawie budżety obywatelskiego do wojewody

Terespol: Radny skraży się na uchwałę w sprawie budżety obywatelskiego do wojewody

Radni z Terespola poskarżyli się do wojewody na uchwałę projektu budżetu obywatelskiego. Ich zdaniem, dokument zawierał wiele błędów, chociaż ostatecznie rada we wrześniu uchwałę przyjęła. Ale wojewoda stwierdził nieważność niektórych jej zapisów

Spowiedź ratownika medycznego z Lublina. Gorzko o Jacku Sasinie
galeria

Spowiedź ratownika medycznego z Lublina. Gorzko o Jacku Sasinie

– Coraz częściej karetki jeżdżą między szpitalami, które odmawiają przyjęcia – mówi nam ratownik medyczny z Lublina.

KOD w Lublinie uczcił pamięć Piotra Szczęsnego

KOD w Lublinie uczcił pamięć Piotra Szczęsnego

„Ja zwykły szary człowiek” napisał w swoim manifeście Piotr Szczęsny, a potem dokonał samopodpalenia.

Kolejna lubelska gmina z podwyżką opłat za śmieci. Było 65 zł miesięcznie, teraz jest 80 zł

Kolejna lubelska gmina z podwyżką opłat za śmieci. Było 65 zł miesięcznie, teraz jest 80 zł

4-osobowa rodzina, zamiast dotychczasowych 65 zł, zapłaci 80 zł, czyli o 23 proc. więcej. Od października mieszkańcy gminy Żyrzyn za odbiorów odpadów muszą płacić więcej.

Koronawirus. Kluby seniora i domy samopocy zostają zamknięte

Koronawirus. Kluby seniora i domy samopocy zostają zamknięte

Od dziś przynajmniej do końca miesiąca nieczynne będą dzienne placówki opieki społecznej. Tak zdecydował wojewoda lubelski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.