Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2021 r.
11:16

Lublin: Pętla komunikacyjna przy ul. Żeglarskiej prawie gotowa. Co ze zniszczonym mostem?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
7 25 A A
Most nie nadaje się do dalszych napraw i remontów, stąd wprowadzenie doraźnych rozwiązań, jakie miały miejsce w przypadku mostu w ciągu al. Unii Lubelskiej jest tutaj niezasadne
Most nie nadaje się do dalszych napraw i remontów, stąd wprowadzenie doraźnych rozwiązań, jakie miały miejsce w przypadku mostu w ciągu al. Unii Lubelskiej jest tutaj niezasadne (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Już w czerwcu gotowa ma być nowa pętla komunikacji miejskiej przy ul. Żeglarskiej. Nie ma jednak żadnych szans na to, by do tego czasu wymienić most, po którym autobusy miałyby tu dojeżdżać od strony ul. Nałkowskich

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowa pętla, którą chwali się Ratusz, ma przejąć rolę prowizorycznego przystanku końcowego przy skrzyżowaniu ul. Nałkowskich z Żeglarską. Władze miasta zapowiadają to od początku tej inwestycji.

Żeby dotrzeć z ul. Nałkowskich do nowej pętli, autobusy musiałyby przejeżdżać przez most na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej. Problem w tym, że jego stan jest fatalny. Konstrukcja może po prostu nie wytrzymać takiego ruchu autobusów.

Most jest przeznaczony do przebudowy, która w praktyce będzie oznaczać jego wymianę na nowy. Nie od dziś wiadomo, że nie uda się go wymienić przed otwarciem nowej pętli autobusowej. Nowy węzeł komunikacyjny ma być gotowy latem, a budowa mostu zacznie się najwcześniej w przyszłym roku, na razie powstaje jego projekt.

– Zakładamy, że gotowa dokumentacja projektowa wraz z wszystkimi pozwoleniami i zgodami, w tym decyzją środowiskową, będą dostępne w listopadzie – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Nie uda się, żeby nowy most był gotowy jednocześnie z otwarciem węzła przy ul. Żeglarskiej.

Mimo to Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że nowa pętla nie będzie przez pewien czas bezużyteczna, tylko od razu zastąpi prowizoryczny przystanek na ul. Nałkowskich.

– Założenie jest takie, że docelowo, w momencie oddania do użytkowania nowej pętli przy ul. Żeglarskiej, zostaną tam skierowane wszystkie linie pełniące obsługę obecnej pętli po trasie Nałkowskich-Żeglarska – deklaruje Monika Fisz z ZTM.

Jak zatem autobusy z ul. Nałkowskich mają dojechać do nowej pętli, skoro most jest w agonii? – Trudno jeszcze wskazać, jakie przyjmiemy ostateczne rozwiązanie – odpowiada Góźdź. Wiadomo, że urząd nie bierze pod uwagę tymczasowego wzmocnienia mostu stalowymi podporami znanymi z al. Unii Lubelskiej. – Istniejący most nie nadaje się do dalszych napraw i remontów, stąd wprowadzenie doraźnych rozwiązań, jakie miały miejsce w przypadku mostu w ciągu al. Unii Lubelskiej jest tutaj niezasadne.

Sama przebudowa mostu, a właściwie jego wymiana, może być kłopotliwa dla komunikacji miejskiej. – Odnośnie obsługi komunikacyjnej nowej pętli przy ul. Żeglarskiej, w przypadku całkowitego zamknięcia mostu na czas przebudowy, jedynym
możliwym rozwiązaniem jest obsługa komunikacyjna ul. Janowską i ul. Diamentową – informuje Fisz. – Jednak zakładamy, że będziemy chcieli, po konsultacji z wykonawcą, w maksymalnym stopniu skorzystać z wariantów pośrednich, jak częściowe dopuszczenie do ruchu komunikacji miejskiej. Wówczas obsługę tego rejonu moglibyśmy pełnić linią o charakterze dowozowym, pojazdami o mniejszej pojemności np. autobusem 9-metrowym.

Na razie miasto kompletuje dokumentację niezbędną do przebudowy mostu. Został już złożony wniosek o decyzję środowiskową.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mundrolek / 21 kwietnia 2021 r. o 12:11
+25
Smaga przyboczny Wiejaka ma chyba ustaloną podwójną stawkę za wierszówkę, jeśli zamieści w każdym artykule zwrot "ratusz się chwali". Poziom dziennikarstwa prezentowany przez Wiejak Band to coraz większe dno. 99% artykułów na temat Lublina to tendencyjność, zupełny brak obiektywizmu a momentami wręcz propaganda.
Avatar
6yhn / 21 kwietnia 2021 r. o 22:24
+20
Nie ma co się spinać. Żuk już kilka mostów wyremontował więc głęboko wierzę że i z tym na Żeglarskiej sobie poradzi.
Avatar
_XD_ / 21 kwietnia 2021 r. o 13:05
+18
Brawo urzędnicy. Kolejny węzeł przesiadkowy będzie świecił pustkami. Ktoś kto odpowiada za planowanie w Lublinie powinien w tej chwili stracić stanowisko.
 Marszałkowskie trolle coś się nie mogą zdecydować. Pod jednym artykułem lament, że za mało przystanków, teraz że będą świecić pustkami. Macie w tej waszej trollowni jakichś specjalistów od trzymania jedna logicznej linii komentarzy? Podejrzewam, że wątpię. XD
Avatar
___K___ / 22 kwietnia 2021 r. o 09:55
+12
Grunt, że wybudowano wysokiej jakości drogi (wraz z wiaduktami) w kierunku Gminy Niemce, by Dziadek Mróz (wraz ze Śnieżynką) mógł sprawnie i z możnością wyboru drogi dojeżdżać do Lublina od północy. A mosty? Mosty się podeprze - np. klocami z wycinanych w Lublinie drzew (które nie wylądują w kominkach). Kłody lub żeliwne podpory są solidniejsze od kijków (narciarskich lub pomocnych w modnej wersji pieszych wędrówek). Spiłuje się drzewa (np. przy ul. Krasińskiego) i będą podpory "jak ta lala".
To forum jest pod stałym nadzorem urzędników i trzeba uważać co się pisze, bo ktoś może poczuć się znieważony i zgłosi sprawę do prokuratury.
Dokładnie dnia 4 czerwca 2020 roku byłem przesłuchiwany "na Północnej", z inspiracji mieszkanki Gminy Niemce, którą podobno zaniepokoiły niektóre wpisy na forum "Dziennika Wschodniego" z moim identyfikatorem (być może nawet użytym przez kogoś innego). Paradoksalnie, w trakcie tamtego przesłuchania Funcjonariuszka wskazała, przy jakiej ulicy i w jakiej miejscowości mieszka najważniejszy lubelski urzędnik (a później ktoś z jego towarzysywa zakomunikował, jakie okoliczności wiązały się z nowym adresem owego urzędnika). Dokładnie dnia 18 marca 2021 toku Sierżant Sztabowy przesłuchiwał mnie "na Zana"w związku z mymi styczniowymi pismami do lubelskiegi Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej (z prośbą, by pisma skierowano "poza Lublin"). Dwa tygodnie wcześniej Pan Policjant "odwiedził" mnie w domu (bez pozostawienia wezwania na przrsluchania) i próbował nakłonić, bym przyszedł na przesłuchanie (bez wezwania!) i formalnie złożył powiadomienie; dzień później Sierżant Sztabowy telefonicznie ponownie nakłaniał mnie do formalneho powiadomienia - stanoeczo zażądałem pisemnego wezeania (które po sześciu dniach przynieśli mi do domu dwaj polichanci, również ubrani "po cywilnemu"). Po przzesłuvganiu poliucyjnym (na polecenie prokutatorskie) Asesor Prokuratorski odmówił wszczęcia postępowania, któtego nie domagałem się). Wolne Miasto Lublin to kpina z państwa prawa, podziału władz, demokracji oraz Polski, w której pozwala się działać takiej wersji Lewiatana.
To są standardy Rosji putinowskiej a nie demokratycznego państwa prawa.
Trudno się z tobą nie zgodzić. Wszak policją rządzi PiS.
ie zgodzić. Wszak policją rządzi PiS. rozwiń
Avatar
zorro532 / 21 kwietnia 2021 r. o 15:37
+12
Brawo urzędnicy. Kolejny węzeł przesiadkowy będzie świecił pustkami. Ktoś kto odpowiada za planowanie w Lublinie powinien w tej chwili stracić stanowisko.
Nie psuj humoru dewelo-neronowi, który może przeczytać ten artykuł - przecież on jest przekonany, że "rozwija" Lublin, w czym utwierdza go stado P0klepywaczy i wazeliniarzy typu agent_srome_K_.
 Znowu sam ze sobą rozmawiasz przy pomocy fejkowych kont, błazeński trollu? Co za kompromitacja.
Avatar
_XD_ / 21 kwietnia 2021 r. o 19:40
+10
Grunt, że wybudowano wysokiej jakości drogi (wraz z wiaduktami) w kierunku Gminy Niemce, by Dziadek Mróz (wraz ze Śnieżynką) mógł sprawnie i z możnością wyboru drogi dojeżdżać do Lublina od północy. A mosty? Mosty się podeprze - np. klocami z wycinanych w Lublinie drzew (które nie wylądują w kominkach). Kłody lub żeliwne podpory są solidniejsze od kijków (narciarskich lub pomocnych w modnej wersji pieszych wędrówek). Spiłuje się drzewa (np. przy ul. Krasińskiego) i będą podpory "jak ta lala".
To forum jest pod stałym nadzorem urzędników i trzeba uważać co się pisze, bo ktoś może poczuć się znieważony i zgłosi sprawę do prokuratury.
Dokładnie dnia 4 czerwca 2020 roku byłem przesłuchiwany "na Północnej", z inspiracji mieszkanki Gminy Niemce, którą podobno zaniepokoiły niektóre wpisy na forum "Dziennika Wschodniego" z moim identyfikatorem (być może nawet użytym przez kogoś innego). Paradoksalnie, w trakcie tamtego przesłuchania Funcjonariuszka wskazała, przy jakiej ulicy i w jakiej miejscowości mieszka najważniejszy lubelski urzędnik (a później ktoś z jego towarzysywa zakomunikował, jakie okoliczności wiązały się z nowym adresem owego urzędnika). Dokładnie dnia 18 marca 2021 toku Sierżant Sztabowy przesłuchiwał mnie "na Zana"w związku z mymi styczniowymi pismami do lubelskiegi Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej (z prośbą, by pisma skierowano "poza Lublin"). Dwa tygodnie wcześniej Pan Policjant "odwiedził" mnie w domu (bez pozostawienia wezwania na przrsluchania) i próbował nakłonić, bym przyszedł na przesłuchanie (bez wezwania!) i formalnie złożył powiadomienie; dzień później Sierżant Sztabowy telefonicznie ponownie nakłaniał mnie do formalneho powiadomienia - stanoeczo zażądałem pisemnego wezeania (które po sześciu dniach przynieśli mi do domu dwaj polichanci, również ubrani "po cywilnemu"). Po przzesłuvganiu poliucyjnym (na polecenie prokutatorskie) Asesor Prokuratorski odmówił wszczęcia postępowania, któtego nie domagałem się). Wolne Miasto Lublin to kpina z państwa prawa, podziału władz, demokracji oraz Polski, w której pozwala się działać takiej wersji Lewiatana.
 Wir zdarzeń równie fascynujący, jak przy spłukiwaniu klozetu.
e fascynujący, jak przy spłukiwaniu klozetu. rozwiń
Avatar
_XD_ / 21 kwietnia 2021 r. o 19:37
+9
To może zrobić w ten sposób, że na początek wybrane(najbardziej atrakcyjne np. 15 i/lub 40 i może 1 chociaż wybranymi kursami bo jedyna na PKP i w okolice PKS-u dojeżdża) linie skierować, by nie nadwyrężać tego leciwego, archaicznego mostu, który stwarza zagrożenie, a dopiero potem(kiedy most już będzie przebudowany) to tak jak było powiedziane - wszystkie linie skierować, w tym pozostałe( typu 21, 37). 1, 15, 21, 37, 40 - to chyba wszystkie linie, które docierają do obecnej pętli na ul. Żeglarskiej( trolejbusów nie ma, bo trakcja nie zawisła na ulicach Romera, Nałkowskich i dalej, nie wiadomo czy są nawet takie plany, to musieliby pociągnąć aż do tej nowej pętli, sądzę, unia byłaby w stanie na ten cel dać wsparcie finansowe) oraz przejeżdża tamtymi okolicami linia 38( ale nie jedzie po wspominanym moście i nie staje na i tak już mocno zatłoczonej pętli przy ul. Żeglarskiej). Jedyną linią, która obecnie jeździ przez ten stary, wyeksploatowany most jest linia 25, startująca z Prawiednik, ale jeździ ona bardzo rzadko, więc nie ma zagrożenia nadmiernym przeciążeniem póki co. Acha i pytanie wówczas też się rodzi co byłoby z linią numer 6, która obecnie kończy na ul. Romera jako jedyna( jest tak dlatego, że pętla na Żeglarskiej nie jest w stanie zmieścić jeszcze jednego pojazdu)?. Wyglądałoby na to, że i ona finalnie zostałaby przedłużona aż do nowej pętli. W sumie biorąc pod uwagę Dworzec Metropolitalny to jedna z tych linii - 1 albo 6 straci na znaczeniu, straci raczej 6( jak dworzec autobusowy z al. Tysiąclecia zniknie), natomiast zyska bardzo linia 1, która obecnie częstotliwością kursowania nie grzeszy, ale Dworzec Metropolitalny może to zmienić, nadając tej linii większe znaczenie.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2021 r. o 16:21
+9
Grunt, że wybudowano wysokiej jakości drogi (wraz z wiaduktami) w kierunku Gminy Niemce, by Dziadek Mróz (wraz ze Śnieżynką) mógł sprawnie i z możnością wyboru drogi dojeżdżać do Lublina od północy. A mosty? Mosty się podeprze - np. klocami z wycinanych w Lublinie drzew (które nie wylądują w kominkach). Kłody lub żeliwne podpory są solidniejsze od kijków (narciarskich lub pomocnych w modnej wersji pieszych wędrówek). Spiłuje się drzewa (np. przy ul. Krasińskiego) i będą podpory "jak ta lala".
To forum jest pod stałym nadzorem urzędników i trzeba uważać co się pisze, bo ktoś może poczuć się znieważony i zgłosi sprawę do prokuratury.
Ty nie jesteś urzędnikiem - ty jesteś tępym matołeckim trollem. I właśnie dlatego masz to forum pod stałym nadzorem.
Ty nie jesteś urzędnikiem - ty jesteś tępym matołeckim trollem. I właśnie dlatego masz to forum pod stałym nadzorem. rozwiń
Avatar
_XD_ / 22 kwietnia 2021 r. o 13:06
+8
Brawo urzędnicy. Kolejny węzeł przesiadkowy będzie świecił pustkami. Ktoś kto odpowiada za planowanie w Lublinie powinien w tej chwili stracić stanowisko.
 Komentarz strategiczny, do kontroli wydajności marszałkowskiej farmy trolli. XD
Avatar
_XD_ / 21 kwietnia 2021 r. o 16:23
+8
Brawo urzędnicy. Kolejny węzeł przesiadkowy będzie świecił pustkami. Ktoś kto odpowiada za planowanie w Lublinie powinien w tej chwili stracić stanowisko.
Nie psuj humoru dewelo-neronowi, który może przeczytać ten artykuł - przecież on jest przekonany, że "rozwija" Lublin, w czym utwierdza go stado P0klepywaczy i wazeliniarzy typu agent_srome_K_.
   Komentarz strategiczny, do kontroli wydajności marszałkowskiej farmy trolli. XD
Avatar
___K___ / 23 kwietnia 2021 r. o 16:36
+4
Kto za to odpowie i dlaczego nikt? Jak to możliwe, że wybudowano węzeł przesiadkowy, na który nie będzie można dojechać od strony Nałkowskich a nikt z dziennikarzy nawet nie zapyta o to Żuka, bo zapewne nie jest możliwe takie pytanie o niewygodne sprawy? Dlaczego w Lublinie tak to wygląda?
Ano dlatego, że tym miastem rządzi satrapa.
 Nie, satrapa rządzi tym krajem.
Avatar
___K___ / 23 kwietnia 2021 r. o 16:35
+2
Grunt, że wybudowano wysokiej jakości drogi (wraz z wiaduktami) w kierunku Gminy Niemce, by Dziadek Mróz (wraz ze Śnieżynką) mógł sprawnie i z możnością wyboru drogi dojeżdżać do Lublina od północy. A mosty? Mosty się podeprze - np. klocami z wycinanych w Lublinie drzew (które nie wylądują w kominkach). Kłody lub żeliwne podpory są solidniejsze od kijków (narciarskich lub pomocnych w modnej wersji pieszych wędrówek). Spiłuje się drzewa (np. przy ul. Krasińskiego) i będą podpory "jak ta lala".
To forum jest pod stałym nadzorem urzędników i trzeba uważać co się pisze, bo ktoś może poczuć się znieważony i zgłosi sprawę do prokuratury.
Dokładnie dnia 4 czerwca 2020 roku byłem przesłuchiwany "na Północnej", z inspiracji mieszkanki Gminy Niemce, którą podobno zaniepokoiły niektóre wpisy na forum "Dziennika Wschodniego" z moim identyfikatorem (być może nawet użytym przez kogoś innego). Paradoksalnie, w trakcie tamtego przesłuchania Funcjonariuszka wskazała, przy jakiej ulicy i w jakiej miejscowości mieszka najważniejszy lubelski urzędnik (a później ktoś z jego towarzysywa zakomunikował, jakie okoliczności wiązały się z nowym adresem owego urzędnika). Dokładnie dnia 18 marca 2021 toku Sierżant Sztabowy przesłuchiwał mnie "na Zana"w związku z mymi styczniowymi pismami do lubelskiegi Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej (z prośbą, by pisma skierowano "poza Lublin"). Dwa tygodnie wcześniej Pan Policjant "odwiedził" mnie w domu (bez pozostawienia wezwania na przrsluchania) i próbował nakłonić, bym przyszedł na przesłuchanie (bez wezwania!) i formalnie złożył powiadomienie; dzień później Sierżant Sztabowy telefonicznie ponownie nakłaniał mnie do formalneho powiadomienia - stanoeczo zażądałem pisemnego wezeania (które po sześciu dniach przynieśli mi do domu dwaj polichanci, również ubrani "po cywilnemu"). Po przzesłuvganiu poliucyjnym (na polecenie prokutatorskie) Asesor Prokuratorski odmówił wszczęcia postępowania, któtego nie domagałem się). Wolne Miasto Lublin to kpina z państwa prawa, podziału władz, demokracji oraz Polski, w której pozwala się działać takiej wersji Lewiatana.
 To są standardy Rosji putinowskiej a nie demokratycznego państwa prawa.
  Trudno się z tobą nie zgodzić.  Wszak policją rządzi PiS.
bą nie zgodzić.  Wszak policją rządzi PiS. rozwiń
Avatar
_XD_ / 23 kwietnia 2021 r. o 11:11
+5
Brawo urzędnicy. Kolejny węzeł przesiadkowy będzie świecił pustkami. Ktoś kto odpowiada za planowanie w Lublinie powinien w tej chwili stracić stanowisko.
 Komentarz strategiczny, do kontroli wydajności marszałkowskiej farmy trolli. XD
Avatar
_DX_ / 23 kwietnia 2021 r. o 08:30
-7
Brawo urzędnicy. Kolejny węzeł przesiadkowy będzie świecił pustkami. Ktoś kto odpowiada za planowanie w Lublinie powinien w tej chwili stracić stanowisko.
Avatar
_DX_ / 23 kwietnia 2021 r. o 08:29
-10
Kto za to odpowie i dlaczego nikt? Jak to możliwe, że wybudowano węzeł przesiadkowy, na który nie będzie można dojechać od strony Nałkowskich a nikt z dziennikarzy nawet nie zapyta o to Żuka, bo zapewne nie jest możliwe takie pytanie o niewygodne sprawy? Dlaczego w Lublinie tak to wygląda?
  Ano dlatego, że tym miastem rządzi satrapa.
Avatar
_DX_ / 23 kwietnia 2021 r. o 08:29
-9
Grunt, że wybudowano wysokiej jakości drogi (wraz z wiaduktami) w kierunku Gminy Niemce, by Dziadek Mróz (wraz ze Śnieżynką) mógł sprawnie i z możnością wyboru drogi dojeżdżać do Lublina od północy. A mosty? Mosty się podeprze - np. klocami z wycinanych w Lublinie drzew (które nie wylądują w kominkach). Kłody lub żeliwne podpory są solidniejsze od kijków (narciarskich lub pomocnych w modnej wersji pieszych wędrówek). Spiłuje się drzewa (np. przy ul. Krasińskiego) i będą podpory "jak ta lala".
To forum jest pod stałym nadzorem urzędników i trzeba uważać co się pisze, bo ktoś może poczuć się znieważony i zgłosi sprawę do prokuratury.
Dokładnie dnia 4 czerwca 2020 roku byłem przesłuchiwany "na Północnej", z inspiracji mieszkanki Gminy Niemce, którą podobno zaniepokoiły niektóre wpisy na forum "Dziennika Wschodniego" z moim identyfikatorem (być może nawet użytym przez kogoś innego). Paradoksalnie, w trakcie tamtego przesłuchania Funcjonariuszka wskazała, przy jakiej ulicy i w jakiej miejscowości mieszka najważniejszy lubelski urzędnik (a później ktoś z jego towarzysywa zakomunikował, jakie okoliczności wiązały się z nowym adresem owego urzędnika). Dokładnie dnia 18 marca 2021 toku Sierżant Sztabowy przesłuchiwał mnie "na Zana"w związku z mymi styczniowymi pismami do lubelskiegi Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej (z prośbą, by pisma skierowano "poza Lublin"). Dwa tygodnie wcześniej Pan Policjant "odwiedził" mnie w domu (bez pozostawienia wezwania na przrsluchania) i próbował nakłonić, bym przyszedł na przesłuchanie (bez wezwania!) i formalnie złożył powiadomienie; dzień później Sierżant Sztabowy telefonicznie ponownie nakłaniał mnie do formalneho powiadomienia - stanoeczo zażądałem pisemnego wezeania (które po sześciu dniach przynieśli mi do domu dwaj polichanci, również ubrani "po cywilnemu"). Po przzesłuvganiu poliucyjnym (na polecenie prokutatorskie) Asesor Prokuratorski odmówił wszczęcia postępowania, któtego nie domagałem się). Wolne Miasto Lublin to kpina z państwa prawa, podziału władz, demokracji oraz Polski, w której pozwala się działać takiej wersji Lewiatana.
  To są standardy Rosji putinowskiej a nie demokratycznego państwa prawa.
osji putinowskiej a nie demokratycznego państwa prawa. rozwiń
Avatar
_DX_ / 23 kwietnia 2021 r. o 08:28
-11
Grunt, że wybudowano wysokiej jakości drogi (wraz z wiaduktami) w kierunku Gminy Niemce, by Dziadek Mróz (wraz ze Śnieżynką) mógł sprawnie i z możnością wyboru drogi dojeżdżać do Lublina od północy. A mosty? Mosty się podeprze - np. klocami z wycinanych w Lublinie drzew (które nie wylądują w kominkach). Kłody lub żeliwne podpory są solidniejsze od kijków (narciarskich lub pomocnych w modnej wersji pieszych wędrówek). Spiłuje się drzewa (np. przy ul. Krasińskiego) i będą podpory "jak ta lala".
 To forum jest pod stałym nadzorem urzędników i trzeba uważać co się pisze, bo ktoś może poczuć się znieważony i zgłosi sprawę do prokuratury.
 To forum jest pod stałym nadzorem urzędników i trzeba uważać co się pisze, bo ktoś może poczuć się znieważony i zgłosi sprawę do prokuratury. rozwiń
Avatar
_XD_ / 22 kwietnia 2021 r. o 17:11
+7
Brawo urzędnicy. Kolejny węzeł przesiadkowy będzie świecił pustkami. Ktoś kto odpowiada za planowanie w Lublinie powinien w tej chwili stracić stanowisko.
  Komentarz strategiczny, do kontroli wydajności marszałkowskiej farmy trolli. XD
Avatar
_XD_ / 22 kwietnia 2021 r. o 13:06
+8
Brawo urzędnicy. Kolejny węzeł przesiadkowy będzie świecił pustkami. Ktoś kto odpowiada za planowanie w Lublinie powinien w tej chwili stracić stanowisko.
 Komentarz strategiczny, do kontroli wydajności marszałkowskiej farmy trolli. XD
Avatar
___K___ / 22 kwietnia 2021 r. o 09:55
+12
Grunt, że wybudowano wysokiej jakości drogi (wraz z wiaduktami) w kierunku Gminy Niemce, by Dziadek Mróz (wraz ze Śnieżynką) mógł sprawnie i z możnością wyboru drogi dojeżdżać do Lublina od północy. A mosty? Mosty się podeprze - np. klocami z wycinanych w Lublinie drzew (które nie wylądują w kominkach). Kłody lub żeliwne podpory są solidniejsze od kijków (narciarskich lub pomocnych w modnej wersji pieszych wędrówek). Spiłuje się drzewa (np. przy ul. Krasińskiego) i będą podpory "jak ta lala".
To forum jest pod stałym nadzorem urzędników i trzeba uważać co się pisze, bo ktoś może poczuć się znieważony i zgłosi sprawę do prokuratury.
Dokładnie dnia 4 czerwca 2020 roku byłem przesłuchiwany "na Północnej", z inspiracji mieszkanki Gminy Niemce, którą podobno zaniepokoiły niektóre wpisy na forum "Dziennika Wschodniego" z moim identyfikatorem (być może nawet użytym przez kogoś innego). Paradoksalnie, w trakcie tamtego przesłuchania Funcjonariuszka wskazała, przy jakiej ulicy i w jakiej miejscowości mieszka najważniejszy lubelski urzędnik (a później ktoś z jego towarzysywa zakomunikował, jakie okoliczności wiązały się z nowym adresem owego urzędnika). Dokładnie dnia 18 marca 2021 toku Sierżant Sztabowy przesłuchiwał mnie "na Zana"w związku z mymi styczniowymi pismami do lubelskiegi Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej (z prośbą, by pisma skierowano "poza Lublin"). Dwa tygodnie wcześniej Pan Policjant "odwiedził" mnie w domu (bez pozostawienia wezwania na przrsluchania) i próbował nakłonić, bym przyszedł na przesłuchanie (bez wezwania!) i formalnie złożył powiadomienie; dzień później Sierżant Sztabowy telefonicznie ponownie nakłaniał mnie do formalneho powiadomienia - stanoeczo zażądałem pisemnego wezeania (które po sześciu dniach przynieśli mi do domu dwaj polichanci, również ubrani "po cywilnemu"). Po przzesłuvganiu poliucyjnym (na polecenie prokutatorskie) Asesor Prokuratorski odmówił wszczęcia postępowania, któtego nie domagałem się). Wolne Miasto Lublin to kpina z państwa prawa, podziału władz, demokracji oraz Polski, w której pozwala się działać takiej wersji Lewiatana.
To są standardy Rosji putinowskiej a nie demokratycznego państwa prawa.
Trudno się z tobą nie zgodzić. Wszak policją rządzi PiS.
ie zgodzić. Wszak policją rządzi PiS. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Restaurator ma zapłacić 30 tys. zł kary. Zbiera pieniądze w internecie

Lubelskie. Restaurator ma zapłacić 30 tys. zł kary. Zbiera pieniądze w internecie

30 tys. złotych kary nałożył na łukowską restaurację Warka sanepid. Właściciele nie żałują jednak otwarcia lokalu w czasie pandemii, ale pieniędzy na spłatę kary nie mają.

Puławska jadłodzielnia uruchomiona. Stoi przy Hali Targowej
zdjęcia
galeria

Puławska jadłodzielnia uruchomiona. Stoi przy Hali Targowej

W ostatni czwartek przy ul. Piaskowej otwarto pierwszą jadłodzielnię w Puławach. To ogólnodostępna lodówka, w której można zostawiać żywność dla potrzebujących. Jej obsługą będą zajmowały się dwie wolontariuszki. Sprzęt z własnych środków zakupił radny Andrzej Kuszyk.

Zabójca z Macedonii zmienił nazwisko i przyjechał do Polski. Namierzyli go policjanci z Kraśnika

Zabójca z Macedonii zmienił nazwisko i przyjechał do Polski. Namierzyli go policjanci z Kraśnika

Mężczyzna zabił swoją partnerkę i groził jej matce.

Pogrzeb policjanta zastrzelonego na służbie w Raciborzu
wideo
galeria
film

Pogrzeb policjanta zastrzelonego na służbie w Raciborzu

Michał Kędzierski został pośmiertnie odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność".

Tragedia w Hrubieszowie. Rowerzysta wjechał wprost pod dostawczaka

Tragedia w Hrubieszowie. Rowerzysta wjechał wprost pod dostawczaka

Nie żyje starszy mężczyzna, który został potrącony na jednej z ulic Hrubieszowa.

Odległość między stolikami albo przegrody. Zasady dla restauracji

Odległość między stolikami albo przegrody. Zasady dla restauracji

Od soboty hotele znów będą mogły przyjmować gości. Za tydzień będzie można zjeść obiad w ogródki przy restauracji. Jakie będą obowiązywały zasady?

Padwa Zamość z szansami na turniej mistrzów

Padwa Zamość z szansami na turniej mistrzów

MKS Padwa Zamość jest już pewna występu w przyszłym sezonie w centralnej I lidze, która powstanie w wyniku reformy rozgrywek przygotowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Ciało mężczyzny w lesie koło Biłgoraja

Ciało mężczyzny w lesie koło Biłgoraja

Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zasłabł i zmarł podczas prac leśnych.

Wystawa "Nasza Polska Dzisiejsza" Chrisa Niedenthala w Galerii Rozdroża
7 maja 2021, 0:00

Wystawa "Nasza Polska Dzisiejsza" Chrisa Niedenthala w Galerii Rozdroża

Od 7 maja w Galerii Rozdroża (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) można oglądać prace fotograficzne Chrisa Niedenthala w ramach ekspozycji "Nasza Polska Dzisiejsza". Wystawa na razie dostępna będzie tylko online.

Lublin. Sobotnie zamknięcie pętli odwołane

Lublin. Sobotnie zamknięcie pętli odwołane

– Nie dojdzie do zapowiadanych na sobotę utrudnień w ruchu komunikacji miejskiej na Sławinie. Prace mające być przyczyną tych utrudnień zostały przełożone na później z powodu złej pogody

Na znak solidarności z zastrzelonym policjantem w Lublinie zawyły syreny [zdjęcia, wideo]
galeria

Na znak solidarności z zastrzelonym policjantem w Lublinie zawyły syreny [zdjęcia, wideo]

Zginął na służbie, chociaż nic nie wskazywało na to, że zwyczajna z pozoru interwencja zakończy się tak tragicznie. W piątek, w samo południe, lubelscy policjanci oddali hołd funkcjonariuszowi z Raciborza, zastrzelonemu trzy dni wcześniej na służbie

Biłgoraj. Chciał pokazać, co potrafi za kierownicą volvo. Nie żyją dwie osoby
zdjęcia
galeria

Biłgoraj. Chciał pokazać, co potrafi za kierownicą volvo. Nie żyją dwie osoby

Sąd aresztował kierowcę, który uderzył autem w wiatę na stacji paliw. Zginęły wtedy dwie osoby.

Świdnik. Glebogryzarka rozszarpała mu nogę

Świdnik. Glebogryzarka rozszarpała mu nogę

Mężczyzna wykonywał prace ogrodowe. Musieli mu pomóc strażacy i lekarze.

Spalarnia odpadów medycznych w środku pojezierza. Mieszkańcy protestują
Alarm 24

Spalarnia odpadów medycznych w środku pojezierza. Mieszkańcy protestują

Już ponad 250 podpisów złożono pod petycją o zaniechanie pomysłu budowy spalarni odpadów medycznych w miejscowości Dratów-Kolonia. Inwestycja miałaby powstać w środku malowniczego pojezierza, 500 metrów od domów.

Budżet obywatelski Lublina. Ostatni moment na zgłoszenie pomysłu

Budżet obywatelski Lublina. Ostatni moment na zgłoszenie pomysłu

Jeszcze tylko w piątek można zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego na rok 2022. Potem wszystkie propozycje będą oceniane przez komisję mającą zdecydować, które projekty zostaną dopuszczone do jesiennego głosowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.