Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2012 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Awans Pruszkowskiego za poparcie? Prokurator sprawdza

Autor: Zdjęcie autora rp
0 12 A A
Śledczy sprawdzą, czy ktoś powoływał się na wpływy w Urzędzie Miasta. (Maciek Kaczanowski / Archiwum
Śledczy sprawdzą, czy ktoś powoływał się na wpływy w Urzędzie Miasta. (Maciek Kaczanowski / Archiwum

Prokuratura zbada czy radny wojewódzki Andrzej Pruszkowski (PiS) dostał propozycję awansu w zamian za poparcie nowego "projektu politycznego”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Propozycję ujawniliśmy miesiąc temu. Zgodnie z wolą prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka (PO), rada nadzorcza miejskiego TBS "Nowy Dom”, chciała obniżyć wynagrodzenie Pruszkowskiego (jest tam zastępcą prezesa) z 14,4 tys. zł na 7,2 tys. zł.

Zgody na to nie dali radni sejmikowi. Pruszkowski powiedział dziennikarzom, że padł ofiarę zemsty, bo nie przystał do "pewnego projektu politycznego”. Nagrodą miał być fotel szefa "Nowego Domu” i 22 tys. zł pensji. Szczegółów nie chciał zdradzić. Z jego wypowiedzi wynikało, że chodzi o osoby z otoczenia prezydenta Krzysztofa Żuka. Prezydent nazwał to pomówieniami.

Śledczy sprawdzą, czy ktoś powoływał się na wpływy w Urzędzie Miasta i podjął się pośrednictwa w załatwieniu awansu dla Pruszkowskiego na stanowisko prezesa w zamian za poparcie przez niego "projektu politycznego”.

Cześć działaczy PiS utworzyło jesienią klub radnych miejskich sprzyjających Żukowi. Zostali za to wyrzuceni z partii. Pruszkowski należy w PiS do "jastrzębi” krytykujących rządy prezydenta.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BAS / 9 stycznia 2013 o 15:06
0
WYNAGRODZENIE DLA P .PRUSZKOWSKIEGO WINNO WYNOSIĆ 1.600 ZŁ MIESIĘCZNIE ! WÓWCZAS SZANOWAŁ BY INNYCH.NIE TYLKO JA I MNIE !DAĆ , DAĆ ,DAĆ!
Avatar
nino / 9 stycznia 2013 o 08:12
0
A KTO ustala takie wynagrodzenia. W głowie się nie mieści aby były takie dysproporcje. To nie są prywatne firmy, tylko póki co mieszkańcy łożą na tych urzędasów. Podobnie jest w MPWiK, LPEC, Gazownia, Za-ad Energetyczny, MPK..... itd. Są to przechowalnie byłych p-osłów na intratnych stanowiskach. Niezły system, ale dla kolesiostwa.
Avatar
Pit / 6 grudnia 2012 o 10:56
0
Dziwne, dlaczego mam nieodparte wrazenie ze Pruszkowski najzwyczajniej na swiecie lze. Moze dlatego ze jego poparcie kogokolwiek byloby jak pocalunek smierci. Czy on mysli ze mieszkancy zapomnieli o jego beznadziejnej prezydenturze,? O sladowych inwestycjach w przeciagu 8 LAT !!! O wycieczkach zagranicznych na koszt mieszkancow LUBLINA.

Pruszkowski kojarzy mi sie jeszcze z jednym, gdy pojawil sie kompletnie najeb***ny na oficjalnym spotkaniu na ktorym mialem nieprzyjemnosc go spotkac.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 o 08:41
0
[quote name='kokoszka' timestamp='1354738378' post='705877']
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym politykom wizje i decyzje ze stolicy przesłaniają interes naszego miasta.
[/quote]
Przecież Pruszkowski wybudował - swój dom na ul. Jagiellońskiej !!! Mało ???
[quote name='kokoszka' timestamp='1354738378' post='705877']
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyżs... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 5 grudnia 2012 o 22:06
0
wszędzie gdzie są politycy są przekręty i kolesiostwo! A jak zbliżają się wybory to wazeliną się posługują! wstyd! oszuści!
Avatar
kokoszka / 5 grudnia 2012 o 21:12
0
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym politykom wizje i decyzje ze stolicy przesłaniają interes naszego miasta.
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym polit... rozwiń
Avatar
niebieski ptak / 5 grudnia 2012 o 21:01
0
[quote name='KAJA' timestamp='1354734638' post='705857']
np. Aleja Spółdzielczości Pracy myślę żę nie tylko ,natomiast Wasilewski zrobił tyle że HOHO
[/quote]
HOHO i jeszcze więcej, czyli nic...
Avatar
tesko wy / 5 grudnia 2012 o 20:58
0
Może wreście ktoś mu się dobierze do d..y
Avatar
KAJA / 5 grudnia 2012 o 20:10
0
np. Aleja Spółdzielczości Pracy myślę żę nie tylko ,natomiast Wasilewski zrobił tyle że HOHO
Avatar
misio / 5 grudnia 2012 o 19:43
0
Pruszkowski krytykuje Żuka? By się wstydził !!! Zmarnował 8 lat dla naszego miasta. Kielce, Rzeszów - te miasta się rozwijały, a Lublin tkwił w stagnacji. Pruszkowski był najgorszym prezydentem jakiego miał Lublin po upadku komunizmu. Żukowi do pięt nie dorasta.
Avatar
BAS / 9 stycznia 2013 o 15:06
0
WYNAGRODZENIE DLA P .PRUSZKOWSKIEGO WINNO WYNOSIĆ 1.600 ZŁ MIESIĘCZNIE ! WÓWCZAS SZANOWAŁ BY INNYCH.NIE TYLKO JA I MNIE !DAĆ , DAĆ ,DAĆ!
Avatar
nino / 9 stycznia 2013 o 08:12
0
A KTO ustala takie wynagrodzenia. W głowie się nie mieści aby były takie dysproporcje. To nie są prywatne firmy, tylko póki co mieszkańcy łożą na tych urzędasów. Podobnie jest w MPWiK, LPEC, Gazownia, Za-ad Energetyczny, MPK..... itd. Są to przechowalnie byłych p-osłów na intratnych stanowiskach. Niezły system, ale dla kolesiostwa.
Avatar
Pit / 6 grudnia 2012 o 10:56
0
Dziwne, dlaczego mam nieodparte wrazenie ze Pruszkowski najzwyczajniej na swiecie lze. Moze dlatego ze jego poparcie kogokolwiek byloby jak pocalunek smierci. Czy on mysli ze mieszkancy zapomnieli o jego beznadziejnej prezydenturze,? O sladowych inwestycjach w przeciagu 8 LAT !!! O wycieczkach zagranicznych na koszt mieszkancow LUBLINA.

Pruszkowski kojarzy mi sie jeszcze z jednym, gdy pojawil sie kompletnie najeb***ny na oficjalnym spotkaniu na ktorym mialem nieprzyjemnosc go spotkac.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 o 08:41
0
[quote name='kokoszka' timestamp='1354738378' post='705877']
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym politykom wizje i decyzje ze stolicy przesłaniają interes naszego miasta.
[/quote]
Przecież Pruszkowski wybudował - swój dom na ul. Jagiellońskiej !!! Mało ???
[quote name='kokoszka' timestamp='1354738378' post='705877']
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyżs... rozwiń
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 5 grudnia 2012 o 22:06
0
wszędzie gdzie są politycy są przekręty i kolesiostwo! A jak zbliżają się wybory to wazeliną się posługują! wstyd! oszuści!
Avatar
kokoszka / 5 grudnia 2012 o 21:12
0
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym politykom wizje i decyzje ze stolicy przesłaniają interes naszego miasta.
Cóż nie widziałem tylu inwestycji za prezydentury Pruszkowskiego co w chwili obecnej, nie mówię że jest super bo wiadomo że zawsze może być lepiej, natomiast za poprzednich kadencji prezydenta P i prezydenta W działo się nic, nie wiem czy więcej nic za prezydenta P czy W z tego prezydent P zmarnował 8 lat następnemu udało się zmarnować tylko 4. Nie interesuje mnie z jakiej opcji jest poprzedni obecny czy przyszły bo dla takiego człowieka dobrem najwyższym powinien być rozwój Lublina a nie koterie i interesy partyjne. Niestety niektórym polit... rozwiń
Avatar
niebieski ptak / 5 grudnia 2012 o 21:01
0
[quote name='KAJA' timestamp='1354734638' post='705857']
np. Aleja Spółdzielczości Pracy myślę żę nie tylko ,natomiast Wasilewski zrobił tyle że HOHO
[/quote]
HOHO i jeszcze więcej, czyli nic...
Avatar
tesko wy / 5 grudnia 2012 o 20:58
0
Może wreście ktoś mu się dobierze do d..y
Avatar
KAJA / 5 grudnia 2012 o 20:10
0
np. Aleja Spółdzielczości Pracy myślę żę nie tylko ,natomiast Wasilewski zrobił tyle że HOHO
Avatar
misio / 5 grudnia 2012 o 19:43
0
Pruszkowski krytykuje Żuka? By się wstydził !!! Zmarnował 8 lat dla naszego miasta. Kielce, Rzeszów - te miasta się rozwijały, a Lublin tkwił w stagnacji. Pruszkowski był najgorszym prezydentem jakiego miał Lublin po upadku komunizmu. Żukowi do pięt nie dorasta.