Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2016 r.
11:39

Będzie ciasno w przedszkolach. Zerówki wracają do szkół

0 25 A A

Po likwidacji obowiązku szkolnego dla sześciolatków, w przedszkolach może zabraknąć miejsc dla najmłodszych dzieci. Dlatego urzędnicy chcą organizować w szkołach zerówki. Inni namawiają rodziców sześciolatków aby i tak posłali dzieci do szkół.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To już pewne, we wrześniu tego roku do szkół obowiązkowo pójdą dopiero siedmiolatki. Pięciolatki realizować będą musiały natomiast roczne przygotowanie przedszkolne. W oddziałach zerowych pozostaną też dzieci, które uczą się w nich obecnie. Tegoroczne sześciolatki wpadają bowiem w dziurę, w której edukacji rozpoczynać jeszcze nie będą musiały.

– Oznacza to, że tzw. klas zerowych będzie musiało być więcej, bo pójdą do nich aż dwa roczniki. Przedszkola nie są przecież z gumy i dodatkowych sal w nich nie ma. Dlatego boję się, że zabraknie miejsca dla mojego synka – denerwuje się Marta Juda, mama 2-letniego dziś Stasia. – Przedszkola w pierwszej kolejności będą przecież musiały zapewnić miejsca w zerówce. Rodzice maluchów zostaną pozostawieni sami sobie.

Podobne obawy mają też samorządowcy. Żeby zapewnić maluchom miejsca w przedszkolach wrocławski magistrat, który szacuje że do przedszkoli nie dostanie się ok. 3 tys. zapisanych dzieci, chce zachęcać rodziców sześciolatków, żeby od września posłali je do szkół, mimo że prawo im tego nie nakazuje. Problem widzi też samorząd Słupska, który wyliczył, że w wyniku reformy około 20 nauczycieli klas I-III może stracić pracę.

Namawiać rodziców do posyłania dzieci do szkoły chcą też w Chełmie. – Liczymy się z tym, że we wrześniu liczba klas pierwszych może zmniejszyć się nawet o kilkanaście oddziałów – przyznaje Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydent Chełma. – W tym tygodniu przedstawiciele wydziału oświaty urzędu miasta spotkają się, aby rozmawiać o tym z dyrektorami szkół i przedszkoli. Chodzi o to, aby zachęcać rodziców, aby posyłali 6-latki do szkół – dodaje.

Inny pomysł na rozwiązanie problemu ma Lublin. – W 2013 r. w Lublinie przy szkołach podstawowych działały 53 oddziały przedszkolne w przygotowanych do tego celu pomieszczeniach. Teraz jest ich niewiele ponad 20. Dlatego chcemy zachęcać dyrektorów szkół do reaktywowania tych oddziałów. Jest na to czas, bo przecież baza lokalowa jest już gotowa i dostosowana do potrzeb tak małych dzieci – tłumaczy Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Lublinie. – Każda szkoła, która uruchomi oddział zerowy i zbierze grupę dzieci otrzyma zgodę na prowadzenie tzw. klas zerowych.

W akcję włączyć mają się też dyrektorzy przedszkoli, którzy informować mają rodziców sześciolatków o możliwości zapisania ich do szkolnej zerówki. – Jeśli rodzice zaakceptują ten pomysł w przedszkolach zwiększy się liczba wolnych miejsc dla młodszych dzieci – przyznaje Dumkiewicz-Sprawka i dodaje, że jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się spotkania z dyrektorami szkół i przedszkoli w tej sprawie.

Sześciolatki do zerówek znajdujących się w szkołach chcą wysyłać także urzędnicy z Puław. – Bierzemy pod uwagę ponowne uruchomienie 15 oddziałów przedszkolnych przy naszych szkołach. W każdym z nich znalazłoby się miejsce dla 25 przedszkolaków – mówi Marzena Klimek, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Puławy.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 13 stycznia 2016 o 17:09
0

Ręce opadają. Kolejna osoba wyliczająca jak mało nauczyciele pracują. Ludzie najpierw się zorientujcie jak jest naprawdę, a potem coś piszcie. A tak wychodzi ignorancja i totalny brak wiedzy na dany temat. Nauczyciel też chciałby 8 godz. dnia pracy. np. od 8.00 do 16.00, ale po tym czasie koniec z pracą. Żadnych rad, wywiadówek , wieczorków, wycieczek, pisania papierów, wieczorków, dyskotek, telefonów od rodziców dzieci itp. Wolałby normalny urlop, ale wzięty kiedy tego potrzebuje, a nie tylko w wakacie i ferie zimowe. Dni wolne, to było kiedyś. Teraz szkoły pracują, nie ma tylko zajęć, ale opieka nad dzieckiem musi być.

Hmm...Nie mówię, że praca nauczyciela jest lekka łatwa i przyjemna ale rady, wywiadówki , wieczorki, wycieczki, dyskoteki nie odbywają się chyba codziennie. Poza tym jakby nie było to macie 2 miesiące wakacji (normalny pracownik ma koło miesiąca i to pod warunkiem, że  nie pracuje u prywaciarza bo wielu prywaciarzy daje "lewe" urlopy tzn. formalnie masz urlop dla Państwowej Inspekcji Pracy, ale do roboty musisz chodzić bo jak nie to znajdę pracownika na twoje miejsce). Macie wolne weekendy (w przeciwieństwie do wielu osób zatrudnionych w handlu i usługach), swoją drogą wku***a mnie pojęcie weekendu bo weekendy mają tylko uczniowie, nauczyciele i budżetówka no i studenci (pod warunkiem, że nie studiują zaocznie), z niedzielami sytuacja wygląda trochę lepiej choć nie zawsze (zwłaszcza w handlu i gastronomii). Ferie zimowe wolne, świąteczne wolne,  lekcje 45 minutowe, pensum chyba 20 godzin (chyba, że się coś ostatnio zmieniło), może do urlopu nie masz prawa w dowonym terminie, ale jak zachorujesz to możesz pójść na zwolnienie itp. Poza tym praca nauczyciela nauczycielowi nie równa. Inna jest praca polonisty czy nauczyciela matematyki a inna pani od plastyki czy muzyki czy pana od wf-u. Ja jestem jednoosobowym przedsiębiorcą (usługi transportowe) i teoretycznie mam prawo do dowolnego urlopu, ale jak nie pracuję to nie zarabiam. A składki, ubezpieczenia i inne pierduły muszę płacić niezależnie czy pracuję czy nie....

Hmm...Nie mówię, że praca nauczyciela jest lekka łatwa i przyjemna ale rady, wywiadówki , wieczorki, wycieczki, dyskoteki nie odbywają się chyba codziennie. Poza tym jakby nie było to macie 2 miesiące wakacji (normalny pracownik ma koło miesiąca i to pod warunkiem, że  nie pracuje u prywaciarza bo wielu prywaciarzy daje "lewe" urlopy tzn. formalnie masz urlop dla Państwowej Inspekcji Pracy, ale do roboty musisz chodzić bo jak nie to znajdę pracownika na twoje miejsce). Macie wolne weekendy (w przeciwień... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 14:52
0
Ręce opadają. Kolejna osoba wyliczająca jak mało nauczyciele pracują. Ludzie najpierw się zorientujcie jak jest naprawdę, a potem coś piszcie. A tak wychodzi ignorancja i totalny brak wiedzy na dany temat. Nauczyciel też chciałby 8 godz. dnia pracy. np. od 8.00 do 16.00, ale po tym czasie koniec z pracą. Żadnych rad, wywiadówek , wieczorków, wycieczek, pisania papierów, wieczorków, dyskotek, telefonów od rodziców dzieci itp. Wolałby normalny urlop, ale wzięty kiedy tego potrzebuje, a nie tylko w wakacie i ferie zimowe. Dni wolne, to było kiedyś. Teraz szkoły pracują, nie ma tylko zajęć, ale opieka nad dzieckiem musi być.
Ręce opadają. Kolejna osoba wyliczająca jak mało nauczyciele pracują. Ludzie najpierw się zorientujcie jak jest naprawdę, a potem coś piszcie. A tak wychodzi ignorancja i totalny brak wiedzy na dany temat. Nauczyciel też chciałby 8 godz. dnia pracy. np. od 8.00 do 16.00, ale po tym czasie koniec z pracą. Żadnych rad, wywiadówek , wieczorków, wycieczek, pisania papierów, wieczorków, dyskotek, telefonów od rodziców dzieci itp. Wolałby normalny urlop, ale wzięty kiedy tego potrzebuje, a nie tylko w wakacie i ferie zimowe. Dni wolne, to było kie... rozwiń
Avatar
nauczyciel / 13 stycznia 2016 o 11:32
0

Warto poczytać http://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/510418,podstawowka-tomasz-elbanowski-ratujmy-maluchy-rejonizacja-nabor-szesciolatki-szkola.html

Avatar
Piotr / 12 stycznia 2016 o 12:00
0

A jeszcze inni nauczyciele będą namiawiać rodziców, aby wnioskowali o to by ich syn/córka powtarzali klasę I jak nawet sobie całkiem dobrze radzą. Po to by za rok ich koledzy/ koleżanki (głównie koleżanki) za rok mieli robotę. Słyszałem o takim przypadku (mówił mi znajomy). Ma 6 letnie dziecko, które we wrześniu poszło do I klasy. Radzi sobie całkiem nieźle. Ale nauczycielka mówi, że jego syn jest dziecinny i powinien I klasę powtórzyć. Namawia do tego również kilkoro innych rodziców. Klasa obecnie liczy chyba 24 uczniów (nie jestem pewien). Chce by za rok uczniów było 18. Liczy, że dzięki temu utrzyma klasę, ale również dzięki temu po ssmuwaniu drugoroczniaków z kilku klas uda się pierwsze klasy utworzyć. Dodam jeszcze,że ten mój znajomy (inżynier) myślał nad odroczeniem dziecka, ale ostatecznie uznał, że on po studiach, żona po studiach więc byłoby to dla nich trochę upokarzające. Więc zrobił jak zrobił...

Zgadza się też słyszałem o takich przypadkach tyle że nie ze strony nauczycieli pierwszaków a ze strony dyrektorów szkół. Narazie czekają zachęcają rodziców 6 latków by zapisali swoje dzieci do szkoły, jak ten wariant nie wypali będą sięgać po inne metody.

Zgadza się też słyszałem o takich przypadkach tyle że nie ze strony nauczycieli pierwszaków a ze strony dyrektorów szkół. Narazie czekają zachęcają rodziców 6 latków by zapisali swoje dzieci do szkoły, jak ten wariant nie wypali będą sięgać po inne metody.

rozwiń
Avatar
Ewa76 / 12 stycznia 2016 o 10:34
0

Wypisujecie bzdury, że rodzice ambitni chcą dzieci rok wcześniej do szkoły posyłać a inni z kolei chcą by jeszcze rok zostały w domu. Bzdury, moim zdaniem jest wręcz odwrotnie. To właśnie rodzice z rodzin zacofanych, słabo wykształconych, biednych, wielodzietnych są zwolennikami wcześniejszego posłania dzieci do szkoły. Dziecko wcześniej posłane do szkoły to dziecko rok wcześniej samodzielne, rok wcześniej zarabiające pieniądze, rok krócej pozostające na ich utrzymaniu. A jak ktoś ma kilkoro dzieci? Ludzie z takich środowisk potrafą rachować i liczyć...

Wypisujecie bzdury, że rodzice ambitni chcą dzieci rok wcześniej do szkoły posyłać a inni z kolei chcą by jeszcze rok zostały w domu. Bzdury, moim zdaniem jest wręcz odwrotnie. To właśnie rodzice z rodzin zacofanych, słabo wykształconych, biednych, wielodzietnych są zwolennikami wcześniejszego posłania dzieci do szkoły. Dziecko wcześniej posłane do szkoły to dziecko rok wcześniej samodzielne, rok wcześniej zarabiające pieniądze, rok krócej pozostające na ich utrzymaniu. A jak ktoś ma kilkoro dzieci? Ludzie z takich środowisk potrafą ... rozwiń

Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 09:45
0

Ja także pracuję z taką grupą, ale zaangażowanie jest potrzebne rodzicom rozwalonym przed tv.

Takie dzieci przywożone są jako dwulatki czarnym świtem a zabierane dłuuuuuuugo po czasie...

Bo droga pani nauczycielko dzień pracy poza oświatą to min 8 godzin zegarowych, nie ma wolnych dni przed świętami, po świętach i jeszcze w międzyczasie!!!! Ma się 26 dni urlopu i to wszystko. Czas pracy przedszkola czy świetlicy szkolnej nie jest dostosowany do warunków pracy zwykłych ludzi nie objętych chorą kartą nauczyciela. A o braku zaangażowaniu nauczycieli w przedszkolach i szkołach to doktorat można napisać.

Bo droga pani nauczycielko dzień pracy poza oświatą to min 8 godzin zegarowych, nie ma wolnych dni przed świętami, po świętach i jeszcze w międzyczasie!!!! Ma się 26 dni urlopu i to wszystko. Czas pracy przedszkola czy świetlicy szkolnej nie jest dostosowany do warunków pracy zwykłych ludzi nie objętych chorą kartą nauczyciela. A o braku zaangażowaniu nauczycieli w przedszkolach i szkołach to doktorat można napisać.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 09:21
0

to chyba jednak nie wie pani że to nie zerówka, tylko zbieranina; trochę więcej zaangażowania by się przydało

Ja także pracuję z taką grupą, ale zaangażowanie jest potrzebne rodzicom rozwalonym przed tv.

Takie dzieci przywożone są jako dwulatki czarnym świtem a zabierane dłuuuuuuugo po czasie...

Avatar
MP / 12 stycznia 2016 o 08:52
0

Robicie z igły widły. Przecież to, że nie ma obowiązku szkolnego dla sześciolatków nie oznacza, że rodzice z mózgami nie poślą tam swoich dzieci bo niby po co mają się uwsteczniać w zerówkach? Oczywiście wieśniaki z Konopielki zostawią swoich sześciolatków w przedszkolach bo poziom ciemnoty społeczeństwa trzeba utrzymać coby pisiorki miały kim rządzić.

Poziom ciemnoty zostanie zmniejszony jak dzieci pójdą rok wcześniej do szkoły - gdy rozpoczną edukację jako 6 latki wg nieprzygotowanego programu? Poziom ciemnoty zostanie zmniejszony - gdy ludzie zaczną myśleć i to najlepiej samodzielnie, a nie przytaczać opinie z mediów czy rozwścieczonych ludzi odstawionych od koryta.

Poziom ciemnoty zostanie zmniejszony jak dzieci pójdą rok wcześniej do szkoły - gdy rozpoczną edukację jako 6 latki wg nieprzygotowanego programu? Poziom ciemnoty zostanie zmniejszony - gdy ludzie zaczną myśleć i to najlepiej samodzielnie, a nie przytaczać opinie z mediów czy rozwścieczonych ludzi odstawionych od koryta.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 07:41
0
Po 89 nowe władze zlikwidowały (czyt.zniszczyły) większość osiągnięć PRL. Teraz okazuje się, że nie mamy ŻADNYCH fachowców oprócz inż, mgr, doc....i trzeba przeprosić dawny system nauczania. Podobnie jest w przemyśle, handlu, transporcie !!! "Betonowe" było złe, a "styropianowe" co wniosło lepszego do naszego życia ????
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 19:06
0
jaka wina PO? PO dało szansę dzieciom na edukację a nie na zacofanie - szczególnie w małych miejscowościach.PiS woli ciemny naród, to już powiedział wcześniej.
Avatar
kierowca / 13 stycznia 2016 o 17:09
0

Ręce opadają. Kolejna osoba wyliczająca jak mało nauczyciele pracują. Ludzie najpierw się zorientujcie jak jest naprawdę, a potem coś piszcie. A tak wychodzi ignorancja i totalny brak wiedzy na dany temat. Nauczyciel też chciałby 8 godz. dnia pracy. np. od 8.00 do 16.00, ale po tym czasie koniec z pracą. Żadnych rad, wywiadówek , wieczorków, wycieczek, pisania papierów, wieczorków, dyskotek, telefonów od rodziców dzieci itp. Wolałby normalny urlop, ale wzięty kiedy tego potrzebuje, a nie tylko w wakacie i ferie zimowe. Dni wolne, to było kiedyś. Teraz szkoły pracują, nie ma tylko zajęć, ale opieka nad dzieckiem musi być.

Hmm...Nie mówię, że praca nauczyciela jest lekka łatwa i przyjemna ale rady, wywiadówki , wieczorki, wycieczki, dyskoteki nie odbywają się chyba codziennie. Poza tym jakby nie było to macie 2 miesiące wakacji (normalny pracownik ma koło miesiąca i to pod warunkiem, że  nie pracuje u prywaciarza bo wielu prywaciarzy daje "lewe" urlopy tzn. formalnie masz urlop dla Państwowej Inspekcji Pracy, ale do roboty musisz chodzić bo jak nie to znajdę pracownika na twoje miejsce). Macie wolne weekendy (w przeciwieństwie do wielu osób zatrudnionych w handlu i usługach), swoją drogą wku***a mnie pojęcie weekendu bo weekendy mają tylko uczniowie, nauczyciele i budżetówka no i studenci (pod warunkiem, że nie studiują zaocznie), z niedzielami sytuacja wygląda trochę lepiej choć nie zawsze (zwłaszcza w handlu i gastronomii). Ferie zimowe wolne, świąteczne wolne,  lekcje 45 minutowe, pensum chyba 20 godzin (chyba, że się coś ostatnio zmieniło), może do urlopu nie masz prawa w dowonym terminie, ale jak zachorujesz to możesz pójść na zwolnienie itp. Poza tym praca nauczyciela nauczycielowi nie równa. Inna jest praca polonisty czy nauczyciela matematyki a inna pani od plastyki czy muzyki czy pana od wf-u. Ja jestem jednoosobowym przedsiębiorcą (usługi transportowe) i teoretycznie mam prawo do dowolnego urlopu, ale jak nie pracuję to nie zarabiam. A składki, ubezpieczenia i inne pierduły muszę płacić niezależnie czy pracuję czy nie....

Hmm...Nie mówię, że praca nauczyciela jest lekka łatwa i przyjemna ale rady, wywiadówki , wieczorki, wycieczki, dyskoteki nie odbywają się chyba codziennie. Poza tym jakby nie było to macie 2 miesiące wakacji (normalny pracownik ma koło miesiąca i to pod warunkiem, że  nie pracuje u prywaciarza bo wielu prywaciarzy daje "lewe" urlopy tzn. formalnie masz urlop dla Państwowej Inspekcji Pracy, ale do roboty musisz chodzić bo jak nie to znajdę pracownika na twoje miejsce). Macie wolne weekendy (w przeciwień... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 14:52
0
Ręce opadają. Kolejna osoba wyliczająca jak mało nauczyciele pracują. Ludzie najpierw się zorientujcie jak jest naprawdę, a potem coś piszcie. A tak wychodzi ignorancja i totalny brak wiedzy na dany temat. Nauczyciel też chciałby 8 godz. dnia pracy. np. od 8.00 do 16.00, ale po tym czasie koniec z pracą. Żadnych rad, wywiadówek , wieczorków, wycieczek, pisania papierów, wieczorków, dyskotek, telefonów od rodziców dzieci itp. Wolałby normalny urlop, ale wzięty kiedy tego potrzebuje, a nie tylko w wakacie i ferie zimowe. Dni wolne, to było kiedyś. Teraz szkoły pracują, nie ma tylko zajęć, ale opieka nad dzieckiem musi być.
Ręce opadają. Kolejna osoba wyliczająca jak mało nauczyciele pracują. Ludzie najpierw się zorientujcie jak jest naprawdę, a potem coś piszcie. A tak wychodzi ignorancja i totalny brak wiedzy na dany temat. Nauczyciel też chciałby 8 godz. dnia pracy. np. od 8.00 do 16.00, ale po tym czasie koniec z pracą. Żadnych rad, wywiadówek , wieczorków, wycieczek, pisania papierów, wieczorków, dyskotek, telefonów od rodziców dzieci itp. Wolałby normalny urlop, ale wzięty kiedy tego potrzebuje, a nie tylko w wakacie i ferie zimowe. Dni wolne, to było kie... rozwiń
Avatar
nauczyciel / 13 stycznia 2016 o 11:32
0

Warto poczytać http://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/510418,podstawowka-tomasz-elbanowski-ratujmy-maluchy-rejonizacja-nabor-szesciolatki-szkola.html

Avatar
Piotr / 12 stycznia 2016 o 12:00
0

A jeszcze inni nauczyciele będą namiawiać rodziców, aby wnioskowali o to by ich syn/córka powtarzali klasę I jak nawet sobie całkiem dobrze radzą. Po to by za rok ich koledzy/ koleżanki (głównie koleżanki) za rok mieli robotę. Słyszałem o takim przypadku (mówił mi znajomy). Ma 6 letnie dziecko, które we wrześniu poszło do I klasy. Radzi sobie całkiem nieźle. Ale nauczycielka mówi, że jego syn jest dziecinny i powinien I klasę powtórzyć. Namawia do tego również kilkoro innych rodziców. Klasa obecnie liczy chyba 24 uczniów (nie jestem pewien). Chce by za rok uczniów było 18. Liczy, że dzięki temu utrzyma klasę, ale również dzięki temu po ssmuwaniu drugoroczniaków z kilku klas uda się pierwsze klasy utworzyć. Dodam jeszcze,że ten mój znajomy (inżynier) myślał nad odroczeniem dziecka, ale ostatecznie uznał, że on po studiach, żona po studiach więc byłoby to dla nich trochę upokarzające. Więc zrobił jak zrobił...

Zgadza się też słyszałem o takich przypadkach tyle że nie ze strony nauczycieli pierwszaków a ze strony dyrektorów szkół. Narazie czekają zachęcają rodziców 6 latków by zapisali swoje dzieci do szkoły, jak ten wariant nie wypali będą sięgać po inne metody.

Zgadza się też słyszałem o takich przypadkach tyle że nie ze strony nauczycieli pierwszaków a ze strony dyrektorów szkół. Narazie czekają zachęcają rodziców 6 latków by zapisali swoje dzieci do szkoły, jak ten wariant nie wypali będą sięgać po inne metody.

rozwiń
Avatar
Ewa76 / 12 stycznia 2016 o 10:34
0

Wypisujecie bzdury, że rodzice ambitni chcą dzieci rok wcześniej do szkoły posyłać a inni z kolei chcą by jeszcze rok zostały w domu. Bzdury, moim zdaniem jest wręcz odwrotnie. To właśnie rodzice z rodzin zacofanych, słabo wykształconych, biednych, wielodzietnych są zwolennikami wcześniejszego posłania dzieci do szkoły. Dziecko wcześniej posłane do szkoły to dziecko rok wcześniej samodzielne, rok wcześniej zarabiające pieniądze, rok krócej pozostające na ich utrzymaniu. A jak ktoś ma kilkoro dzieci? Ludzie z takich środowisk potrafą rachować i liczyć...

Wypisujecie bzdury, że rodzice ambitni chcą dzieci rok wcześniej do szkoły posyłać a inni z kolei chcą by jeszcze rok zostały w domu. Bzdury, moim zdaniem jest wręcz odwrotnie. To właśnie rodzice z rodzin zacofanych, słabo wykształconych, biednych, wielodzietnych są zwolennikami wcześniejszego posłania dzieci do szkoły. Dziecko wcześniej posłane do szkoły to dziecko rok wcześniej samodzielne, rok wcześniej zarabiające pieniądze, rok krócej pozostające na ich utrzymaniu. A jak ktoś ma kilkoro dzieci? Ludzie z takich środowisk potrafą ... rozwiń

Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 09:45
0

Ja także pracuję z taką grupą, ale zaangażowanie jest potrzebne rodzicom rozwalonym przed tv.

Takie dzieci przywożone są jako dwulatki czarnym świtem a zabierane dłuuuuuuugo po czasie...

Bo droga pani nauczycielko dzień pracy poza oświatą to min 8 godzin zegarowych, nie ma wolnych dni przed świętami, po świętach i jeszcze w międzyczasie!!!! Ma się 26 dni urlopu i to wszystko. Czas pracy przedszkola czy świetlicy szkolnej nie jest dostosowany do warunków pracy zwykłych ludzi nie objętych chorą kartą nauczyciela. A o braku zaangażowaniu nauczycieli w przedszkolach i szkołach to doktorat można napisać.

Bo droga pani nauczycielko dzień pracy poza oświatą to min 8 godzin zegarowych, nie ma wolnych dni przed świętami, po świętach i jeszcze w międzyczasie!!!! Ma się 26 dni urlopu i to wszystko. Czas pracy przedszkola czy świetlicy szkolnej nie jest dostosowany do warunków pracy zwykłych ludzi nie objętych chorą kartą nauczyciela. A o braku zaangażowaniu nauczycieli w przedszkolach i szkołach to doktorat można napisać.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 09:21
0

to chyba jednak nie wie pani że to nie zerówka, tylko zbieranina; trochę więcej zaangażowania by się przydało

Ja także pracuję z taką grupą, ale zaangażowanie jest potrzebne rodzicom rozwalonym przed tv.

Takie dzieci przywożone są jako dwulatki czarnym świtem a zabierane dłuuuuuuugo po czasie...

Avatar
MP / 12 stycznia 2016 o 08:52
0

Robicie z igły widły. Przecież to, że nie ma obowiązku szkolnego dla sześciolatków nie oznacza, że rodzice z mózgami nie poślą tam swoich dzieci bo niby po co mają się uwsteczniać w zerówkach? Oczywiście wieśniaki z Konopielki zostawią swoich sześciolatków w przedszkolach bo poziom ciemnoty społeczeństwa trzeba utrzymać coby pisiorki miały kim rządzić.

Poziom ciemnoty zostanie zmniejszony jak dzieci pójdą rok wcześniej do szkoły - gdy rozpoczną edukację jako 6 latki wg nieprzygotowanego programu? Poziom ciemnoty zostanie zmniejszony - gdy ludzie zaczną myśleć i to najlepiej samodzielnie, a nie przytaczać opinie z mediów czy rozwścieczonych ludzi odstawionych od koryta.

Poziom ciemnoty zostanie zmniejszony jak dzieci pójdą rok wcześniej do szkoły - gdy rozpoczną edukację jako 6 latki wg nieprzygotowanego programu? Poziom ciemnoty zostanie zmniejszony - gdy ludzie zaczną myśleć i to najlepiej samodzielnie, a nie przytaczać opinie z mediów czy rozwścieczonych ludzi odstawionych od koryta.

rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 07:41
0
Po 89 nowe władze zlikwidowały (czyt.zniszczyły) większość osiągnięć PRL. Teraz okazuje się, że nie mamy ŻADNYCH fachowców oprócz inż, mgr, doc....i trzeba przeprosić dawny system nauczania. Podobnie jest w przemyśle, handlu, transporcie !!! "Betonowe" było złe, a "styropianowe" co wniosło lepszego do naszego życia ????
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 19:06
0
jaka wina PO? PO dało szansę dzieciom na edukację a nie na zacofanie - szczególnie w małych miejscowościach.PiS woli ciemny naród, to już powiedział wcześniej.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 0

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 6 2

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 23

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców