Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2017 r.
10:23

Bezpłatna siłownia w Lublinie: Poćwiczysz za darmo przez cały rok

Autor: Zdjęcie autora pab
1476 13 A A

W Lublinie działa już bezpłatna dla każdego mieszkańca siłownia. Można w niej ćwiczyć za darmo dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Siłownia Fit&Gym AZS mieści się na stadionie Arena Lublin. Jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 10-23, a w soboty od 9 do 16. Siłownia to wspólna inicjatywa sportowego środowiska akademickiego w Lublinie.

– Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z siłowni poza godzinami kiedy odbywają sie treningi zorganizowane, należy przyjść w dogodnej godzinie i zapisać się na miejscu u naszego instruktora. Siłownia będzie dostępna przez cały rok 2017 z wyłączeniem czerwca – informują przedstawiciele klubu.

Siłownia Fit&Gym AZS otwarta jest bezpłatnie dla mieszkańców dzięki środkom z projektu "Sport dla każdego" w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt ten realizowany jest przez AZS UMCS Lublin. Strona tego i drugiego projektu realizowanego przez AZS UMCS - "Aktywność dla każdego" to www.obywatelski.azs.umcs.pl Tam również można zapisać się na zajęcia zorganizowane i inne atrakcje realizowane w ramach tych projektów.

Jest jeszcze więcej możliwości

W ramach budżetu obywatelskiego są jeszcze zajęcia realizowane w ramach innych projektów. Można wziąć udział np. w takich aktywnościach jak: aqua aerobic, bieganie, fitness, gimnastyka dla seniora, czy latino mama oraz wiele innych. Na te zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej o harmonogramie zajęć oraz zapisy odbywają się na stronie budżetu obywatelskiego - www.bo2017.pl/

Siłownia na receptę? Kiedy ćwiczenia mogą zastąpić leki?

- Działanie dobroczynne aktywności fizycznej jest nie do przecenienia - powiedział w "Dzień Dobry TVN" prof. Zbigniew Gaciong z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. We Francji wprowadzono zasadę polegającą na tym, że tamtejszy NFZ będzie zwracał koszt aktywności fizycznej tym, którym lekarz przepisał ćwiczenia zamiast leków. Czy jest to możliwe w Polsce? - Jest to metoda bardzo kosztowna - podkreślił Gaciong. Jakie jest minimum aktywności fizycznej dla człowieka?

Wideo: Dzień dobry TVN / x-news

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 09:14
0
Nie wszyscy z takich działań są zadowoleni . " Pacjent wyleczony - klient stracony " !
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 07:07
0
Za darmo to i do dupy, bo zaraz się zejdzie masa narodu, rzucą się na te ławeczki hantle jak szczerbaty na suchary... i zrobi sie ciasno jak w japońskim metrze w godzinach szczytu.
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 16:10
0
Różne zajęcia finansowane z budżetu obywatelskiego na 2017 r. prowadzone są na ARENIE LUBLIN ("W ramach budżetu obywatelskiego są jeszcze zajęcia realizowane w ramach innych projektów. Można wziąć udział np. w takich aktywnościach jak: aqua aerobic, bieganie, fitness, gimnastyka dla seniora, czy latino mama oraz wiele innych."). Ratusz daje na to kasę podatników, więc trzeba ją lokować w stadion .... żeby przynosił jak najmniejsze straty. Proste. :)
Avatar
io / 5 marca 2017 o 15:40
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Super sprawa!!! Ch.j z pracą i zarobkami! Tego typu inwestycje napewno sprawią, że młodzi ludzie zechcą zostać w Lublinie...
a po wuj pracować i to za 1500 zł, jak wystarczy napieprzyć dzieci i więcej dostaniesz za darmo jak za pracę, no i będziesz miał czas chodzić na siłownię, niech pracują obecnie starzy to ich rzad wydudkał, bo oni wcześniej jako młodzi musieli zapieprzać na swoje dzieci a teraz po 30-40 latach pracy dostają jałmużnę emeryturę i do tego aż 8 zł podwyżki aby nie umarli z glodu. Także widzisz, nei warto pracować, tylko idioci pracuja.
a po wuj pracować i to za 1500 zł, jak wystarczy napieprzyć dzieci i więcej dostaniesz za darmo jak za pracę, no i będziesz miał czas chodzić na siłownię, niech pracują obecnie starzy to ich rzad wydudkał, bo oni wcześniej jako młodzi musieli zapieprzać na swoje dzieci a teraz po 30-40 latach pracy dostają jałmużnę emeryturę i do tego aż 8 zł podwyżki aby nie umarli z glodu. Także widzisz, nei warto pracować, tylko idioci pracuja. rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 12:43
0
Ehh TVN karnet miesięcznie na siłownie, basen, ścienkę wspinaczkową i zajęcia z tańca kosztuje w Warszawie całe 100 zł, czy opłata w wysokości 1/42 średniej pensji w Polsce to tak dużo? a co do trenera personalnego na każdej siłowni są opiekunowie/trenerzy z przydziału wystarczy pójść i poprosić o pomoc a za darmo taki człowiek wytłumaczy jak dane ćwiczenie robić już o innych na siłowni czy setkach stron internetowych nie wspomnę. Ale cóż lepiej siedzieć w domu i gapić się w telewizor i ponarzekać jak to we francji dobrze mają a nasz rząd nic dla obywatela nie robi.
Ehh TVN karnet miesięcznie na siłownie, basen, ścienkę wspinaczkową i zajęcia z tańca kosztuje w Warszawie całe 100 zł, czy opłata w wysokości 1/42 średniej pensji w Polsce to tak dużo? a co do trenera personalnego na każdej siłowni są opiekunowie/trenerzy z przydziału wystarczy pójść i poprosić o pomoc a za darmo taki człowiek wytłumaczy jak dane ćwiczenie robić już o innych na siłowni czy setkach stron internetowych nie wspomnę. Ale cóż lepiej siedzieć w domu i gapić się w telewizor i ponarzekać jak to we francji dobrze mają a nasz rząd ni... rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 12:13
0
Super sprawa!!! Ch.j z pracą i zarobkami! Tego typu inwestycje napewno sprawią, że młodzi ludzie zechcą zostać w Lublinie...
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 11:56
0
Kiedy myślałem że AZS UMCS nie może pójść szerzej jeśli chodzi o sport to oni robią takie coś!! MAJĄ ROZMACH !@#*(@)#! :];];];] SZANUJĘ.
Avatar
aż nie wierze / 5 marca 2017 o 11:18
0
e, nareszcie coś dla wszystkich a nie tylko dla młodych rozmnażających się jak króliki rodziców
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 11:15
0
Skorzystają te wszelkie okoliczne patologie...
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 11:06
0
Artykul pozytywny ale post tez prawdziwy. Jeśli na Arenie nie będzie okreslonej ilości osób to dotacja do zwrotu. Siłownia Ok ale ta Arena to byl fanaberia wladz miasta. Obiekt na wyrost i utopine pieniądze. Po co budować boisko skoro mamy jakis tam wiejski III/IV ligowy klub piłki kopanej. Rownie dobrze można było wybudować boisko do krykieta. Poza tym jak widac pomysłów na ozywienie tego miejsca brak . Przerost formy nad treścią ten station.
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 09:14
0
Nie wszyscy z takich działań są zadowoleni . " Pacjent wyleczony - klient stracony " !
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 07:07
0
Za darmo to i do dupy, bo zaraz się zejdzie masa narodu, rzucą się na te ławeczki hantle jak szczerbaty na suchary... i zrobi sie ciasno jak w japońskim metrze w godzinach szczytu.
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 19:31
-1
Za prezydenta Pruszkowskiego z PiSu podatnicy składali się na jego ciągłe wycieczki zagraniczne. Za granicą spędził prawie półtora roku, a w Lublinie nic się nie działo. Teraz miasto się rozwija i a mieszkańcy korzystają ze swoich podatków.
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 16:10
0
Różne zajęcia finansowane z budżetu obywatelskiego na 2017 r. prowadzone są na ARENIE LUBLIN ("W ramach budżetu obywatelskiego są jeszcze zajęcia realizowane w ramach innych projektów. Można wziąć udział np. w takich aktywnościach jak: aqua aerobic, bieganie, fitness, gimnastyka dla seniora, czy latino mama oraz wiele innych."). Ratusz daje na to kasę podatników, więc trzeba ją lokować w stadion .... żeby przynosił jak najmniejsze straty. Proste. :)
Avatar
io / 5 marca 2017 o 15:40
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Super sprawa!!! Ch.j z pracą i zarobkami! Tego typu inwestycje napewno sprawią, że młodzi ludzie zechcą zostać w Lublinie...
a po wuj pracować i to za 1500 zł, jak wystarczy napieprzyć dzieci i więcej dostaniesz za darmo jak za pracę, no i będziesz miał czas chodzić na siłownię, niech pracują obecnie starzy to ich rzad wydudkał, bo oni wcześniej jako młodzi musieli zapieprzać na swoje dzieci a teraz po 30-40 latach pracy dostają jałmużnę emeryturę i do tego aż 8 zł podwyżki aby nie umarli z glodu. Także widzisz, nei warto pracować, tylko idioci pracuja.
a po wuj pracować i to za 1500 zł, jak wystarczy napieprzyć dzieci i więcej dostaniesz za darmo jak za pracę, no i będziesz miał czas chodzić na siłownię, niech pracują obecnie starzy to ich rzad wydudkał, bo oni wcześniej jako młodzi musieli zapieprzać na swoje dzieci a teraz po 30-40 latach pracy dostają jałmużnę emeryturę i do tego aż 8 zł podwyżki aby nie umarli z glodu. Także widzisz, nei warto pracować, tylko idioci pracuja. rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 12:43
0
Ehh TVN karnet miesięcznie na siłownie, basen, ścienkę wspinaczkową i zajęcia z tańca kosztuje w Warszawie całe 100 zł, czy opłata w wysokości 1/42 średniej pensji w Polsce to tak dużo? a co do trenera personalnego na każdej siłowni są opiekunowie/trenerzy z przydziału wystarczy pójść i poprosić o pomoc a za darmo taki człowiek wytłumaczy jak dane ćwiczenie robić już o innych na siłowni czy setkach stron internetowych nie wspomnę. Ale cóż lepiej siedzieć w domu i gapić się w telewizor i ponarzekać jak to we francji dobrze mają a nasz rząd nic dla obywatela nie robi.
Ehh TVN karnet miesięcznie na siłownie, basen, ścienkę wspinaczkową i zajęcia z tańca kosztuje w Warszawie całe 100 zł, czy opłata w wysokości 1/42 średniej pensji w Polsce to tak dużo? a co do trenera personalnego na każdej siłowni są opiekunowie/trenerzy z przydziału wystarczy pójść i poprosić o pomoc a za darmo taki człowiek wytłumaczy jak dane ćwiczenie robić już o innych na siłowni czy setkach stron internetowych nie wspomnę. Ale cóż lepiej siedzieć w domu i gapić się w telewizor i ponarzekać jak to we francji dobrze mają a nasz rząd ni... rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 12:13
0
Super sprawa!!! Ch.j z pracą i zarobkami! Tego typu inwestycje napewno sprawią, że młodzi ludzie zechcą zostać w Lublinie...
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 11:56
0
Kiedy myślałem że AZS UMCS nie może pójść szerzej jeśli chodzi o sport to oni robią takie coś!! MAJĄ ROZMACH !@#*(@)#! :];];];] SZANUJĘ.
Avatar
aż nie wierze / 5 marca 2017 o 11:18
0
e, nareszcie coś dla wszystkich a nie tylko dla młodych rozmnażających się jak króliki rodziców
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 11:15
0
Skorzystają te wszelkie okoliczne patologie...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 9

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 121 51

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 57 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!