Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2010 r.
21:28
Edytuj ten wpis

Boiska, trybuny i parkingi powstaną na Rusałce. Jeśli będzie inwestor

0 8 A A

Dwa nowe boiska z trybunami i oświetleniem, nowe parkingi, a także nowoczesne zaplecze hotelowe. Tak ma wyglądać ośrodek piłkarski przy ul. Rusałka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o teren przy ul. Rusałka 19. Do tej pory klub piłkarski Koziołek szkolił tam dzieci i młodzież z całego miasta. Umowa dzierżawy wygasła z końcem czerwca. Teraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (zarządca terenu) ogłosił przetarg na jego nową dzierżawę – trwającą nawet 20 lat (na tyle zgodziła się Rada Miasta).

Tyle że nowy dzierżawca będzie musiał w "Rusałkę” sporo zainwestować. Jak czytamy w warunkach przetargu, w ciągu trzech lat od podpisania umowy będzie zobowiązany zbudować tam dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej z oświetleniem, trybuny na minimum 500 osób, parkingi na co najmniej 250 miejsc i bazę administracyjno-hotelową. W niej mają się znaleźć szatnie dla piłkarzy, pomieszczenia dla trenerów, prysznice, pomieszczenia odnowy biologicznej, pokoje hotelowe i zaplecze gastronomiczne.

– Nie chcemy w ten grunt inwestować miejskich pieniędzy, tylko przekazać go komuś, kto w niego zainwestuje – mówi Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. – Ma tam powstać nowoczesny ośrodek rekreacyjno-sportowy.

To, jak ma wyglądać ośrodek, opiera się m.in. na propozycjach przedstawionych przez dotychczasowego najemcę. – Koncepcja wykorzystania tego terenu zaprezentowana jakiś czas temu przez klub Koziołek była spójna z tym, jak my widzieliśmy przyszłość "Rusałki” – podkreśla Szmit.

Mimo to wcale nie jest pewne, że Koziołek będzie starał się o wydzierżawienie terenu na kolejne lata. – Jeszcze nie wiemy – mówi Sławomir Kozłowski, szef Koziołka. Powód? – Warunki przetargu są dość absurdalne – przekonuje Kozłowski.

Chodzi o czynsz za dzierżawę terenu, który nowy najemca będzie musiał płacić MOSiR. – Mam płacić 2,5 tys. zł miesięcznie za to, że zbuduję boiska i będę na nich pracował z młodzieżą? Czyli powinienem płacić miastu za to, że wyręczam to miasto? – pyta oburzony Kozłowski.

Dodaje, że roczna dotacja z miejskiej kasy na prowadzenie Koziołka sięga od 8 do 10 tys. zł. – To nie wystarczy na pensję nawet dla jednego trenera – podkreśla właściciel klubu.

– Zdecydujemy, czy wystartować do 11 sierpnia (do tego dnia można składać oferty – red.) – ucina Kozłowski. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 12 sierpnia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
llubellak@op.pl / 4 sierpnia 2010 o 09:01
0
znowu wszystko leży w gestii prywatnego inwestora ale nawet jeśli jakiś by się znalazł to jacyś durnie z ratusza albo z miliona innych niepotrzebnych urzędów, narobią tyle szumu że nic z tego nie wyjdzie! w tym mieście należałoby wszystkich zwolnić z urzędów począwszy od prezydenta a kończąc na sprzątaczkach. na ich miejsce powołać zarząd złożony z takich ludzi którzy wiedzą jak się biznes robi a nie tylko kłapie i kłapie! a nasze urzędasy żałosne dużo mówią ale co z tego? nieważne czy to PO czy PiS czy SLD czy te PSL. to nieważne bo wszyscy mówią o przebudowie litewskiego, o tunelu pod racławickimi, o przebudowie głębokiej, o dobudowaniu dojazdów do obwodnicy, o wykorzystywaniu funduszy- wszyscy oni to mówią tylko nikt nic nie robi! wywalić ich wszystkich na zbity ryj, ciekaw jestem czy znaleźliby prawdziwą pracę w rzeczywistości
znowu wszystko leży w gestii prywatnego inwestora ale nawet jeśli jakiś by się znalazł to jacyś durnie z ratusza albo z miliona innych niepotrzebnych urzędów, narobią tyle szumu że nic z tego nie wyjdzie! w tym mieście należałoby wszystkich zwolnić z urzędów począwszy od prezydenta a kończąc na sprzątaczkach. na ich miejsce powołać zarząd złożony z takich ludzi którzy wiedzą jak się biznes robi a nie tylko kłapie i kłapie! a nasze urzędasy żałosne dużo mówią ale co z tego? nieważne czy to PO czy PiS czy SLD czy te PSL. to nieważne bo... rozwiń
Avatar
OSZOŁOM WYBORCZY / 4 sierpnia 2010 o 08:50
0
WYBIERZCIE MNIE TYLKO NA PEWNO NA NASTĘPNĄ KADENCJĘ TO JESZCZE WIĘCEJ BĘDĘ WAM CIEMNIAKI OBIECYWAŁ ,LUDZIE POWIEM WAM PRAWDĘ JA TYLKO TO POTRAFIĘ ROBIĆ
Avatar
arek suchoparek / 4 sierpnia 2010 o 07:24
0
Dobrze by było, ale życie w tym mieście mnie nauczyło nie popadać w hurraoptymizm dopóki nie ujrze tej niesamowitej inwestycji na własne oczy.
Avatar
aris / 4 sierpnia 2010 o 07:22
0
To ja już wiem jaki będzie finał tej sprawy
Avatar
spoko / 4 sierpnia 2010 o 00:52
0
jesli PiS nadal tak bedzie wszystkim klody pod nogi rzucal to w Lublinie wybudujemy najwiekszy tartak w Europie
Avatar
kibuś / 4 sierpnia 2010 o 00:15
0
Jak będą nam przewodzić ci których wczoraj fotki tu zamieściliście to w Anno Domini 2255 .
Avatar
kad / 3 sierpnia 2010 o 22:40
0
[quote name='JP' date='03 sierpień 2010 - 22:11 ' timestamp='1280866309' post='324630']
W tym sezonie aquapark już nie obowiązuje ?? A zapomniałem, po oddaniu obwodnicy nie ma jak do niego dojechać, bo korki tworzą się już przy stadionie na Krochmalnej...
[/quote]
... i siegaja tunelu pod Racławickimi ...
Avatar
JP / 3 sierpnia 2010 o 22:11
0
W tym sezonie aquapark już nie obowiązuje ?? A zapomniałem, po oddaniu obwodnicy nie ma jak do niego dojechać, bo korki tworzą się już przy stadionie na Krochmalnej...
Avatar
llubellak@op.pl / 4 sierpnia 2010 o 09:01
0
znowu wszystko leży w gestii prywatnego inwestora ale nawet jeśli jakiś by się znalazł to jacyś durnie z ratusza albo z miliona innych niepotrzebnych urzędów, narobią tyle szumu że nic z tego nie wyjdzie! w tym mieście należałoby wszystkich zwolnić z urzędów począwszy od prezydenta a kończąc na sprzątaczkach. na ich miejsce powołać zarząd złożony z takich ludzi którzy wiedzą jak się biznes robi a nie tylko kłapie i kłapie! a nasze urzędasy żałosne dużo mówią ale co z tego? nieważne czy to PO czy PiS czy SLD czy te PSL. to nieważne bo wszyscy mówią o przebudowie litewskiego, o tunelu pod racławickimi, o przebudowie głębokiej, o dobudowaniu dojazdów do obwodnicy, o wykorzystywaniu funduszy- wszyscy oni to mówią tylko nikt nic nie robi! wywalić ich wszystkich na zbity ryj, ciekaw jestem czy znaleźliby prawdziwą pracę w rzeczywistości
znowu wszystko leży w gestii prywatnego inwestora ale nawet jeśli jakiś by się znalazł to jacyś durnie z ratusza albo z miliona innych niepotrzebnych urzędów, narobią tyle szumu że nic z tego nie wyjdzie! w tym mieście należałoby wszystkich zwolnić z urzędów począwszy od prezydenta a kończąc na sprzątaczkach. na ich miejsce powołać zarząd złożony z takich ludzi którzy wiedzą jak się biznes robi a nie tylko kłapie i kłapie! a nasze urzędasy żałosne dużo mówią ale co z tego? nieważne czy to PO czy PiS czy SLD czy te PSL. to nieważne bo... rozwiń
Avatar
OSZOŁOM WYBORCZY / 4 sierpnia 2010 o 08:50
0
WYBIERZCIE MNIE TYLKO NA PEWNO NA NASTĘPNĄ KADENCJĘ TO JESZCZE WIĘCEJ BĘDĘ WAM CIEMNIAKI OBIECYWAŁ ,LUDZIE POWIEM WAM PRAWDĘ JA TYLKO TO POTRAFIĘ ROBIĆ
Avatar
arek suchoparek / 4 sierpnia 2010 o 07:24
0
Dobrze by było, ale życie w tym mieście mnie nauczyło nie popadać w hurraoptymizm dopóki nie ujrze tej niesamowitej inwestycji na własne oczy.
Avatar
aris / 4 sierpnia 2010 o 07:22
0
To ja już wiem jaki będzie finał tej sprawy
Avatar
spoko / 4 sierpnia 2010 o 00:52
0
jesli PiS nadal tak bedzie wszystkim klody pod nogi rzucal to w Lublinie wybudujemy najwiekszy tartak w Europie
Avatar
kibuś / 4 sierpnia 2010 o 00:15
0
Jak będą nam przewodzić ci których wczoraj fotki tu zamieściliście to w Anno Domini 2255 .
Avatar
kad / 3 sierpnia 2010 o 22:40
0
[quote name='JP' date='03 sierpień 2010 - 22:11 ' timestamp='1280866309' post='324630']
W tym sezonie aquapark już nie obowiązuje ?? A zapomniałem, po oddaniu obwodnicy nie ma jak do niego dojechać, bo korki tworzą się już przy stadionie na Krochmalnej...
[/quote]
... i siegaja tunelu pod Racławickimi ...
Avatar
JP / 3 sierpnia 2010 o 22:11
0
W tym sezonie aquapark już nie obowiązuje ?? A zapomniałem, po oddaniu obwodnicy nie ma jak do niego dojechać, bo korki tworzą się już przy stadionie na Krochmalnej...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!