Będą pieniądze na nowe parkingi, remonty ulic, samoobsługowe stacje naprawy rowerów, czy przebudowy boisk. Gotowa jest już prezydencka poprawka do projektu budżetu miasta na 2018 r. Na listę wydatków trafiły inwestycje z budżetu obywatelskiego, ale nie tylko
To dzięki wynikom głosowania nad budżetem obywatelskim MOSiR ma dostać fundusze na pierwszy etap przebudowy stadionu żużlowego przy Al. Zygmuntowskich, prace na stadionie Lublinianki, utworzenie wokół zalewu i wzdłuż Bystrzycy 30 miejsc do odpoczynku z ławką, stojakiem rowerowym i koszem na śmieci.
W prezydenckiej poprawce do projektu budżetu uwzględnione zostały m.in. drobne inwestycje drogowe. Znajdziemy tutaj przebudowę Wojennej od Nowego Światu do Wyścigowej, połączenie Tarasowej z Relaksową, pas do skrętu w prawo z Żywnego w Elsnera, sygnalizację na przejściu przez Krańcową obok Elektrycznej, aktywne przejścia dla pieszych na Kunickiego koło Orlenu i przy skrzyżowaniu z ul. Reja.
Do budżetu prezydent dopisuje także odnowę Przytulnej, Miodowej, przebudowę ul. Kruka od Romanowskiego do Powstania Styczniowego, modernizację Tatarakowej i fragmentu Kawaleryjskiej, budowę ul. Wapowskiego, czy też modernizację ul. Królowej Jadwigi od Doświadczalnej do garaży przy al. Witosa.
Głównie za sprawą budżetu obywatelskiego na liście wydatków znalazły się miejsca parkingowe przy Ametystowej (przy tzw. sięgaczach), Dunikowskiego, Jana Sawy, Gospodarczej, Grażyny, Kasprowicza, Krasińskiego, Laurowej, Medalionów, Okrzei, Pana Balcera, Romera, Samsonowicza, Skierki, Słowackiego, Tumidajskiego, Wolińskiego i Wspólnej.
Poprawka uwzględnia również budowę nowych chodników od kościoła przy Krężnickiej do cmentarza przy Pszczelej, wzdłuż Sławinkowskiej od Lisa do Zbożowej, przy pętli na ul. Kruczkowskiego (wojewoda przemianował ją na ul. Herberta), a także schody od parku Akademickiego do przystanku przy Głębokiej oraz oświetlone schody od Rückemanna do wąwozu. Ponadto planowana jest odnowa chodników przy ul. Przyjaźni, Puławskiej, Poniatowskiego, Junoszy, Zuchów, Popiełuszki oraz Krasickiego od Grochowskiego w stronę Asnyka.
W kasie miasta zapewnione mają być również pieniądze na oświetlenie ul. Onyszkiewicza, Powojowej, Rąblowskiej, Wólczańskiej, ścieżki między Poznańską a Kaczeńcową, a także przebudowę oświetlenia na Tatarach. Wśród wydatków będą też kamery monitoringu przy Baśniowej, Zimowej, Pogodnej oraz Plagego i Laśkiewicza.
W Lublinie mają się pojawić samoobsługowe stacje naprawy rowerów, czyli ogólnodostępne zestawy narzędziu wraz z pompką. Natomiast przy Kasprowicza planowana jest nowa stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego.
W przyszłym roku prezydent ma się też zająć budową parku linowego przy ul. Altanowej, wypoczynkowym skwerem przy ul. Szczecińskiej, rewitalizacją wąwozu między al. Kompozytorów Polskich i ul. Szeligowskiego, dokończeniem parku Jana Pawła II od strony os. Górki, „grillem miejskim” przy Baśniowej, a także placami zabaw przy Glinianej 5, Lipińskiego 15, Sieciecha, Skrzynickiej, Słowackiego. W poprawce do budżetu są też boiska przy Altanowej, Krężnickiej, wąwozie między Biskupińską i Gnieźnieńską, przy Bystrzycy (koło ul. Medalionów) oraz przy Zemborzyckiej. W planie jest też plac zabaw na pl. Teatralnym.
Głosowanie nad budżetem Lublina planowane jest na czwartek.