Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2014 r.
19:45
Edytuj ten wpis

Busy już nie wjadą na Al. Racławickie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
192 19 A A

Busy linii 88, które wjeżdżały do ścisłego centrum Lublina za kilka dni nie będą mogły już tu wjeżdżać. Przewoźnikowi wygasa umowa na korzystanie z przystanków, w nowej nie może liczyć na zgodę na zatrzymywanie się na ul. Lipowej i Al. Racławickich

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć zezwolenie na wykonywanie kursów z Lublina przez Kalinówkę do Świdnika wydaje Urząd Marszałkowski, to jednak przewoźnik musi jeszcze uzgodnić z miastem zasady korzystania z przystanków. A Lubelskiej Korporacji Komunikacyjnej, która obsługuje linię 88 takie uzgodnienia właśnie teraz wygasają. - Umowa określająca zasady korzystania z przystanków została podpisana z firmą LKK w roku 2009 i obowiązuje do 9 marca tego roku - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Teraz linia kursuje ze Świdnika przez Drogę Męczenników Majdanka, ul. Fabryczną, Al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego, Lipową i Al. Racławickie pod Szpital Wojskowy. Wszystko wskazuje na to, że trasa będzie musiała zostać zmieniona, bo na większości przystanków busy nie będą mogły się zatrzymywać. To, które przystanki można udostępniać przewoźnikom kursującym poza Lublin określa dokładnie uchwała Rada Miasta. A urzędnicy z ZTM muszą się do tego wykazu bezwzględnie stosować. - Nowa umowa z przewoźnikiem zostanie zawarta zgodnie z obowiązującą uchwałą - zapowiada Góźdź. Tyle, że w nowej umowie nie będą mogły zostać wskazane przystanki obok ronda na Klinie (na Fabrycznej i Al. Zygmuntowskich), na al. Piłsudskiego obok wodociągów, na Lipowej obok cmentarza, przy Ogrodzie Saskim, obok KUL i LO im. Staszica. Jeśli przystanku w umowie nie ma, to nie można wpisać go też do dokumentów składanych w Urzędzie Marszałkowskim. - Przewoźnik może uwzględnić w rozkładzie jazdy wyłącznie przystanki komunikacyjne i dworce określone przez organizatora - dodaje Góźdź. Nie wolno też jeździć bez rozkładu. Z obecnej trasy linii 88 urzędnicy z ZTM mogliby zgodzić się tylko na postój na następujących zespołach przystankowych: Majdanek, Majdanek-pomnik, Dulęby, Lotnicza i Park Bronowice. ZTM twierdzi, że jak dotąd od przewoźnika kursującego na trasie linii 88 nie wpłynął wniosek o nowe uzgodnienie wykazu przystanków. Z LKK nie udało nam się skontaktować.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zbyszek / 11 marca 2014 o 16:02
0

158 jezdzi co 10 minut :)

Avatar
ktos / 11 marca 2014 o 13:14
0

to bardzo źle!!! tymi busikami chociaż sprawnie można było przebrnąć przez Lublin i doskonale uzupełniali komunikację MPK, która jeśli chodzi o połączenie Al. Racławickie -> Droga Męczenników Majdanka jest beznadziejne, nawet jak człowiek chce innymi trolejbusami dostać sie to i tak nie da rady bo tak jest ulozony rozkład ze czeka sie od 158 do 158, tzw. żółtki były wybawieniem!!! wielka szkoda!!!!!!!!!!!!!!! to już wolę chodzić z buta niż czekac po 20 minut na kolejne 158

Avatar
Pasażer / 4 marca 2014 o 18:40
0
a o 19, gdy mało kto jeździ na przystanku stoi wielki, przegubowy "potwór", który blokuje aleję Jana Pawła II.

Potwory to jeżdżą w LKK - ITD powinna zabrać dowody rejestracyjne wszystkich pojazdów tej fałszywej firmy.

Avatar
Aleksandra / 3 marca 2014 o 18:01
0

I bardzo dobrze. Królowie złotówek potrafili stawać na środku pustej zatoki, a autobusy komunikacji miejskiej się nie mieściły...

Syfiaste graty powinny mieć bezwzględny zakaz wjazdu do centrum blokują tylko zatoki komunikacyjne nie mówiąc już estetyce

 
Wam przeszkadza widok busika jak stoicie na przystanku, a dla niektórych to jedyny środek komunikacji z domu do pracy. szkoły. Trochę zrozumienia dla drugiego człowieka. 
Jakby MPK postarało się i dało chociażby więcej kursów w sensownych godzinach to nie byłoby halo. Plus dlaczego w godzinach szczytu dostarczane są malutkie, stare autobusy gdzie komfort jazdy jest po prostu okropny (ludzie nie patrzą gdzie ktoś stoi, depczą, wciskają plecak w twarz etc.), a o 19, gdy mało kto jeździ na przystanku stoi wielki, przegubowy "potwór", który blokuje aleję Jana Pawła II. 

Co do stawania na środku zatoki to z doświadczenia wiem, że przeważnie tego nie robią. A nie jeden kierowca MPKa zostawił mnie na lodzie bo nie chciało mu się otworzyć drzwi tyle razy, że to aż szok. I wiem że nie tylko mnie.

/div>
Wam przeszkadza widok busika jak stoicie na przystanku, a dla niektórych to jedyny środek komunikacji z domu do pracy. szkoły. Trochę zrozumienia dla drugiego człowieka. 
Jakby MPK postarało się i dało chociażby więcej kursów w sensownych godzinach to nie byłoby halo. Plus dlaczego w godzinach szczytu dostarczane są malutkie, stare autobusy gdzie komfort jazdy jest po prostu okropny (ludzie nie patrzą gdzie ktoś stoi, depczą, wciskają plecak w twarz etc.), a o 19, gdy mało kto jeździ na przystanku stoi wielki, prze... rozwiń
Avatar
łobi jabi / 3 marca 2014 o 10:40
0

To czym teraz wielkie lubelaki bedą do roboty jeździć ? Całe szczęście idzie wiosna więc pozostają im rowery i hulajnogi !!! łeh....łeh...łeh

Avatar
hrum hrum kwii / 3 marca 2014 o 06:10
0

I tak dzięki radzie miasta od LKK na konto miasta nie wpłyną podatki, a jej pracownicy zasilą lubelski Urząd Pracy. 

Tyle że LKK jest tu figurantem, a większość tych złomów zwanych busami jest zarejestrowana w świdniku, tam ma opłacany podatek drogowy i zapewne ich właściciele tam płacą najniższy możliwy ryczałt... cienkie argumenty jak dla Lublinian.

Avatar
asadsaddsadas / 2 marca 2014 o 23:13
0

Tyle lat burmistrz świdnika nie widział problemu, a teraz jak chcą wywalić tą wiejską komunikacja z miasta to nagle wielkie halo...

Kto tu jest ze wsi, pokazujesz właśnie swoim komentarzem. ;-)

Avatar
xzvxcxzcxzczx / 2 marca 2014 o 23:09
0

LKK to chyba świdnicka firma zresztą jak większość busiarzy na linii Świdnik Lublin którzy swego czasu opanowali ten rynek kosztem PKSu którego de facto wykończyli a conajmniej podgryźli

Świdnicka firma, która obsługuje m.in. trasę Lublin-Lubartów? LKK jest firmą lubelską (zarejestrowaną w Lublinie, niema wiele wspólnego ze Świdnikiem).

Avatar
król dżekson / 2 marca 2014 o 21:51
0

Przyłonczta lublin do świdnika bedzie lepiej

Avatar
szikaka / 2 marca 2014 o 21:26
0

LKK to chyba świdnicka firma zresztą jak większość busiarzy na linii Świdnik Lublin którzy swego czasu opanowali ten rynek kosztem PKSu którego de facto wykończyli a conajmniej podgryźli

Avatar
Zbyszek / 11 marca 2014 o 16:02
0

158 jezdzi co 10 minut :)

Avatar
ktos / 11 marca 2014 o 13:14
0

to bardzo źle!!! tymi busikami chociaż sprawnie można było przebrnąć przez Lublin i doskonale uzupełniali komunikację MPK, która jeśli chodzi o połączenie Al. Racławickie -> Droga Męczenników Majdanka jest beznadziejne, nawet jak człowiek chce innymi trolejbusami dostać sie to i tak nie da rady bo tak jest ulozony rozkład ze czeka sie od 158 do 158, tzw. żółtki były wybawieniem!!! wielka szkoda!!!!!!!!!!!!!!! to już wolę chodzić z buta niż czekac po 20 minut na kolejne 158

Avatar
Pasażer / 4 marca 2014 o 18:40
0
a o 19, gdy mało kto jeździ na przystanku stoi wielki, przegubowy "potwór", który blokuje aleję Jana Pawła II.

Potwory to jeżdżą w LKK - ITD powinna zabrać dowody rejestracyjne wszystkich pojazdów tej fałszywej firmy.

Avatar
Aleksandra / 3 marca 2014 o 18:01
0

I bardzo dobrze. Królowie złotówek potrafili stawać na środku pustej zatoki, a autobusy komunikacji miejskiej się nie mieściły...

Syfiaste graty powinny mieć bezwzględny zakaz wjazdu do centrum blokują tylko zatoki komunikacyjne nie mówiąc już estetyce

 
Wam przeszkadza widok busika jak stoicie na przystanku, a dla niektórych to jedyny środek komunikacji z domu do pracy. szkoły. Trochę zrozumienia dla drugiego człowieka. 
Jakby MPK postarało się i dało chociażby więcej kursów w sensownych godzinach to nie byłoby halo. Plus dlaczego w godzinach szczytu dostarczane są malutkie, stare autobusy gdzie komfort jazdy jest po prostu okropny (ludzie nie patrzą gdzie ktoś stoi, depczą, wciskają plecak w twarz etc.), a o 19, gdy mało kto jeździ na przystanku stoi wielki, przegubowy "potwór", który blokuje aleję Jana Pawła II. 

Co do stawania na środku zatoki to z doświadczenia wiem, że przeważnie tego nie robią. A nie jeden kierowca MPKa zostawił mnie na lodzie bo nie chciało mu się otworzyć drzwi tyle razy, że to aż szok. I wiem że nie tylko mnie.

/div>
Wam przeszkadza widok busika jak stoicie na przystanku, a dla niektórych to jedyny środek komunikacji z domu do pracy. szkoły. Trochę zrozumienia dla drugiego człowieka. 
Jakby MPK postarało się i dało chociażby więcej kursów w sensownych godzinach to nie byłoby halo. Plus dlaczego w godzinach szczytu dostarczane są malutkie, stare autobusy gdzie komfort jazdy jest po prostu okropny (ludzie nie patrzą gdzie ktoś stoi, depczą, wciskają plecak w twarz etc.), a o 19, gdy mało kto jeździ na przystanku stoi wielki, prze... rozwiń
Avatar
łobi jabi / 3 marca 2014 o 10:40
0

To czym teraz wielkie lubelaki bedą do roboty jeździć ? Całe szczęście idzie wiosna więc pozostają im rowery i hulajnogi !!! łeh....łeh...łeh

Avatar
hrum hrum kwii / 3 marca 2014 o 06:10
0

I tak dzięki radzie miasta od LKK na konto miasta nie wpłyną podatki, a jej pracownicy zasilą lubelski Urząd Pracy. 

Tyle że LKK jest tu figurantem, a większość tych złomów zwanych busami jest zarejestrowana w świdniku, tam ma opłacany podatek drogowy i zapewne ich właściciele tam płacą najniższy możliwy ryczałt... cienkie argumenty jak dla Lublinian.

Avatar
asadsaddsadas / 2 marca 2014 o 23:13
0

Tyle lat burmistrz świdnika nie widział problemu, a teraz jak chcą wywalić tą wiejską komunikacja z miasta to nagle wielkie halo...

Kto tu jest ze wsi, pokazujesz właśnie swoim komentarzem. ;-)

Avatar
xzvxcxzcxzczx / 2 marca 2014 o 23:09
0

LKK to chyba świdnicka firma zresztą jak większość busiarzy na linii Świdnik Lublin którzy swego czasu opanowali ten rynek kosztem PKSu którego de facto wykończyli a conajmniej podgryźli

Świdnicka firma, która obsługuje m.in. trasę Lublin-Lubartów? LKK jest firmą lubelską (zarejestrowaną w Lublinie, niema wiele wspólnego ze Świdnikiem).

Avatar
król dżekson / 2 marca 2014 o 21:51
0

Przyłonczta lublin do świdnika bedzie lepiej

Avatar
szikaka / 2 marca 2014 o 21:26
0

LKK to chyba świdnicka firma zresztą jak większość busiarzy na linii Świdnik Lublin którzy swego czasu opanowali ten rynek kosztem PKSu którego de facto wykończyli a conajmniej podgryźli

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 15 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 13 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 9 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 22 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 37 15

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 16 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!