Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2018 r.
16:29

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę

0 12 A A

Największa lubelska uczelnia postanowiła wskrzesić zamkniętą przed laty stołówkę. Chcieli tego sami studenci, którzy prosili o miejsce, gdzie będą mogli zjeść tanio, smacznie i jeszcze raz tanio. Rektor UMCS obiecał, że stołówka powróci i właśnie zabiera się za remont budynku przy Langiewicza, choć nie jest to łatwe

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pomysł na ponowne otwarcie zamkniętej w 2006 roku jadłodajni pojawił się na początku roku. Budynek stoi pusty, odkąd kilka lat temu wyniósł się stąd klub „Arena”, który zasłynął wódką w cenie 1 zł za kieliszek, głośnymi imprezami i jeszcze głośniejszymi protestami sąsiadów. Od tamtej pory nie było chętnych na wynajem lokalu.

Uczelnia przeprowadziła wśród studentów ankietę, w której ponad 90 proc. pytanych opowiedziało się za przywróceniem tu gastronomii. To dlatego władze uniwersytetu zdecydowały się na ponowne otwarcie stołówki, w której będzie można zjeść „zdrowe i smaczne posiłki w przystępnej cenie”. Ma tu być również strefa coworkingowa, czyli przestrzeń do pracy w grupie.

Otwierając nowy rok akademicki rektor uczelni oficjalnie zapowiedział otwarcie stołówki. Pojawił się nawet termin: po przyszłorocznych wakacjach. Nie wiadomo jeszcze, jak na te plany wpłyną problemy z wyborem firmy, która wyremontuje wnętrza. Zainteresowanych było dziewięć firm, jednak przetarg został unieważniony.

– Odrzuciliśmy ofertę z najniższą ceną ze względów formalnych, a cena kolejnej najkorzystniejszej oferty o ok. 1 mln zł przekraczała kwotę, jaką zamierzaliśmy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – wyjaśnia Katarzyna Skałecka z biura prasowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Uczelnia ogłosiła nowy przetarg, a na oferty będzie czekać do 21 grudnia. Zakłada, że prace powinny być wykonane do końca maja przyszłego roku. Czy to realne? – Jest jeszcze za wcześnie, abyśmy mogli określić termin uruchomienia stołówki oraz formułę jej funkcjonowania – zastrzega Skałecka.

Na zlecenie uczelni prowadzona jest już termomodernizacja stołówki oraz remont dachu i stolarki okiennej. Te prace dobiegają końca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 17:07
To trzeba robić ankietę, żeby się dowiedziec że studenci chcą jest tanio???
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 18:32
Parę lat temu likwidowało się bo nie potrzebne, a teraz remontuje z wielkim hukiem bo potrzebne...nie nadąży za tą władzą. Ale jak mnie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę. Pewnie grubą kasę!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 17:50
Kilka lat za późno
Avatar
Stu / 14 grudnia 2018 r. o 21:20
Ahhh Arena !!!! Zajebiste wspomnienia ze studenckich lat. Teraz już nie ma takich miejsc
Avatar
qaz / 15 grudnia 2018 r. o 06:21
O czym wy mówicie :tucznik po 4.5zł cebula po 0,80zł ziemniali po 1,00zł mleko po 1.10zł/l itd........... i zupa droga ?????????????????
Avatar
bańka wkrótce pęknie / 14 grudnia 2018 r. o 18:24
Tanio zjedzą - więcej zostanie w kieszeni na najem apartemą, które w wielkich ilościach stawiają właśnie dewelocwaniacy.
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 15 grudnia 2018 r. o 00:08
tyś coś studiował? i skończył? bo z tego co napisałeś wynika żeś głupszy niż norma pozwala.
Avatar
Leon z działek / 15 grudnia 2018 r. o 07:49
Tanio, nie zawsze oznacza tanio. Ja zrezygnowałem z pomyjów serwowanych na stołówce politechniki. Wówczas obiad kosztował 1,5 zł. Prawie nikt nie jadał zupy, bo była robiona ze zlewek z poprzednich dni. Raz udało nam się doliczyć trzech zup w jednej. Makaron, kapusta i... groszek?! Męczyłem się z tym przez półtorej roku. Człowiek już po dwóch godzinach miał ssanie żołądka. Dopiero przez przypadek dowiedziałem się o istnieniu restauracji... bliżej niż uczelniana stołówka... w której można było wykupić abonament i zamiast płacić 8 zł za danie. Miałem pyszne dwudaniowe jedzonko za 4zł. I to podane do stołu przykrytego obruzem, na czystych talerzach z kompotem lub sokiem w czyściutkiej szklance. A nie w zacharkanym kubku. I bylem najedzony aż do wieczora. Jednym słowem 4zł za mięsne dania wyszło taniej jak za jarskie smarki od pseudokurarek po 1,5zł. Do konca nie powróciłem do tego chlewu, mylnie zwanego stołówką.
 Ty na pewno skończyłeś studia?  PÓŁTOREJ roku...  :))
 Ty na pewno skończyłeś studia?  PÓŁTOREJ roku...  :)) rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 07:54
Zawsze było tanio . Wódka na kieliszki . 1 kieliszek 1 zł.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 22:58
"ponad 90 proc. pytanych opowiedziało się za przywróceniem tu gastronomii", a prawie 10% za kieliszkiem za złotówkę :)))))
Avatar
UMCSowiec / 15 grudnia 2018 r. o 09:19
Doskonały pomysł! Bazylia jest za droga dla studentów.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 07:54
Zawsze było tanio . Wódka na kieliszki . 1 kieliszek 1 zł.
Avatar
Leon z działek / 15 grudnia 2018 r. o 07:49
Tanio, nie zawsze oznacza tanio. Ja zrezygnowałem z pomyjów serwowanych na stołówce politechniki. Wówczas obiad kosztował 1,5 zł. Prawie nikt nie jadał zupy, bo była robiona ze zlewek z poprzednich dni. Raz udało nam się doliczyć trzech zup w jednej. Makaron, kapusta i... groszek?! Męczyłem się z tym przez półtorej roku. Człowiek już po dwóch godzinach miał ssanie żołądka. Dopiero przez przypadek dowiedziałem się o istnieniu restauracji... bliżej niż uczelniana stołówka... w której można było wykupić abonament i zamiast płacić 8 zł za danie. Miałem pyszne dwudaniowe jedzonko za 4zł. I to podane do stołu przykrytego obruzem, na czystych talerzach z kompotem lub sokiem w czyściutkiej szklance. A nie w zacharkanym kubku. I bylem najedzony aż do wieczora. Jednym słowem 4zł za mięsne dania wyszło taniej jak za jarskie smarki od pseudokurarek po 1,5zł. Do konca nie powróciłem do tego chlewu, mylnie zwanego stołówką.
 Ty na pewno skończyłeś studia?  PÓŁTOREJ roku...  :))
 Ty na pewno skończyłeś studia?  PÓŁTOREJ roku...  :)) rozwiń
Avatar
qaz / 15 grudnia 2018 r. o 06:21
O czym wy mówicie :tucznik po 4.5zł cebula po 0,80zł ziemniali po 1,00zł mleko po 1.10zł/l itd........... i zupa droga ?????????????????
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 15 grudnia 2018 r. o 00:08
tyś coś studiował? i skończył? bo z tego co napisałeś wynika żeś głupszy niż norma pozwala.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 22:58
"ponad 90 proc. pytanych opowiedziało się za przywróceniem tu gastronomii", a prawie 10% za kieliszkiem za złotówkę :)))))
Avatar
Stu / 14 grudnia 2018 r. o 21:20
Ahhh Arena !!!! Zajebiste wspomnienia ze studenckich lat. Teraz już nie ma takich miejsc
Avatar
^_^ / 14 grudnia 2018 r. o 19:16
Tanio, nie zawsze oznacza tanio. Ja zrezygnowałem z pomyjów serwowanych na stołówce politechniki. Wówczas obiad kosztował 1,5 zł. Prawie nikt nie jadał zupy, bo była robiona ze zlewek z poprzednich dni. Raz udało nam się doliczyć trzech zup w jednej. Makaron, kapusta i... groszek?! Męczyłem się z tym przez półtorej roku. Człowiek już po dwóch godzinach miał ssanie żołądka. Dopiero przez przypadek dowiedziałem się o istnieniu restauracji... bliżej niż uczelniana stołówka... w której można było wykupić abonament i zamiast płacić 8 zł za danie. Miałem pyszne dwudaniowe jedzonko za 4zł. I to podane do stołu przykrytego obruzem, na czystych talerzach z kompotem lub sokiem w czyściutkiej szklance. A nie w zacharkanym kubku. I bylem najedzony aż do wieczora. Jednym słowem 4zł za mięsne dania wyszło taniej jak za jarskie smarki od pseudokurarek po 1,5zł. Do konca nie powróciłem do tego chlewu, mylnie zwanego stołówką.
Tanio, nie zawsze oznacza tanio. Ja zrezygnowałem z pomyjów serwowanych na stołówce politechniki. Wówczas obiad kosztował 1,5 zł. Prawie nikt nie jadał zupy, bo była robiona ze zlewek z poprzednich dni. Raz udało nam się doliczyć trzech zup w jednej. Makaron, kapusta i... groszek?! Męczyłem się z tym przez półtorej roku. Człowiek już po dwóch godzinach miał ssanie żołądka. Dopiero przez przypadek dowiedziałem się o istnieniu restauracji... bliżej niż uczelniana stołówka... w której można było wykupić abonament i zamiast płacić 8 zł za danie.... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 18:32
Parę lat temu likwidowało się bo nie potrzebne, a teraz remontuje z wielkim hukiem bo potrzebne...nie nadąży za tą władzą. Ale jak mnie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę. Pewnie grubą kasę!
Avatar
bańka wkrótce pęknie / 14 grudnia 2018 r. o 18:24
Tanio zjedzą - więcej zostanie w kieszeni na najem apartemą, które w wielkich ilościach stawiają właśnie dewelocwaniacy.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.