Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2011 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Były burmistrz Piotr Cz. wyjdzie z aresztu jeśli wpłaci 50 tys. zł

0 34 A A
Piotr Cz. w drodze na przesłuchanie do prokuratury (Jacek Świerczyński / MoDo)
Piotr Cz. w drodze na przesłuchanie do prokuratury (Jacek Świerczyński / MoDo)

Sąd we wtorek wieczorem zdecydował o aresztowaniu byłego byłego burmistrza Kraśnika Piotra Cz., zastrzegając że będzie mógł wyjść na wolność po wpłaceniu 50 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do domu byłego burmistrza Kraśnika w poniedziałek ok. godz. 15. – Został przewieziony do Lublina. Spędził noc w pomieszczeniu dla zatrzymanych – mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA.

We wtorek był przesłuchiwany

Po południu lubelska prokuratura poinformowała, że Piotr Cz. usłyszał zarzut przyjęcia 55 tys. zł łapówki. Miał wziąć pieniądze w zamian za zlecenie przeprowadzenia płatnych wykładów.

Prokuratura postawiła mu trzy zarzuty dotyczące lat 2009–10. Podejrzewa go o przyjęcie 16, 28 i 10 tys. zł od dwóch osób, które dzięki temu otrzymały zlecenie przeprowadzenia płatnych wykładów. – Podejrzany otrzymywał od osób wykonujących zlecenie połowę wynagrodzenia – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o projekt szkoleniowy, w którym wykłady mieli m.in. pracownicy kraśnickiego magistratu. Wykładowcy otrzymywali wysokie honoraria w euro.

Były burmistrz Kraśnika nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie Piotra Cz. Sąd przystał na to, ale zdecydował, że podejrzany odzyska wolność po wpłaceniu 50 tys. zł.
W tym samym śledztwie zarzut usłyszała też Beata N. To była sekretarz Urzędu Miasta w Kraśniku. Prokuratura podejrzewa ją o przekroczenia uprawnień: przyznanie nagród pracownikom urzędu, z których pieniądze w rzeczywistości trafiły na zakup alkoholu i zrefundowanie kosztów pobytu w hotelu.

Funkcjonariusze CBA pojawili się w kraśnickim magistracie na początku marca. Przeglądali dokumenty i przesłuchiwali pracowników, m.in. skarbnika miasta, byłą już sekretarz, trzy sekretarki byłego burmistrza i jego kierowcę.

– Zastanawiałem się, co z tego wyniknie – mówi Tadeusz Członka, przewodniczący Rady Miasta Kraśnik. – Jakieś plotki się pojawiały. Ja jestem zwolennikiem wyjaśniania tego typu pomówień.

– Różne rzeczy się mówiło o burmistrzu, z reguły były wyssane z palca – dodaje pan Stefan, mieszkaniec Kraśnika, którego wczoraj spotkaliśmy w mieście. – Sąd rozstrzygnie, jak było naprawdę.

Zarzuty w innych sprawach

Na początku marca br. Piotr Cz. usłyszał też zarzuty prokuratorskie w innych sprawach. Według śledczych w latach 2003–2007 miał wziąć 19,5 tys. zł od dwóch osób za to, że zasiadali w radzie nadzorczej Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Kolejne dotyczą wyjazdu na narty do Austrii. Piotr Cz. jako burmistrz miał w 2008 r. wydać dyrektorom kraśnickich szkół polecenie wyjazdu i zapłacenia za nie ze szkolnych funduszy szkoleniowych, choć wiedział, że szkolenia nie będzie. Na wyjazd poszło 20 643 zł. Ówczesny burmistrz zainkasował 2 949 zł refundacji kosztów wyjazdu swojego i żony.

Toczy się także przeciw niemu postępowanie sądowe w związku z nieprawidłowościami w Strefie Usług Komunalnych.

Zawieszona współpraca

Były burmistrz Kraśnika jest pomysłodawcą konferencji "PR w samorządzie”. Od 7 lat ta ogólnopolska impreza odbywała się w Kraśniku, w tym roku będzie w Sosnowcu. Jeszcze w poniedziałek na oficjalnej stronie internetowej Biura Konferencji widniała informacja o tym, że b. burmistrz Kraśnika jest koordynatorem zaplanowanej na czerwiec sesji i jednocześnie jednym z prelegentów. We wtorek te informacje zostały z Internetu usunięte. – Sprawa jest niejasna – wyjaśnia Marek Skała, prezes zarządu Grupy PRC, współorganizator Konferencji. – Jeśli koordynator zostaje zatrzymany, to musimy zawiesić współpracę.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotr Sz. / 29 marca 2011 o 17:21
0
Niezatapialny, niezniszczalny, boski Czubi w areszcie? Przecież to niemożliwe! Kto będzie teraz Kraśnik okradał i robił dzieci stażystkom?!
Avatar
... / 29 marca 2011 o 08:12
0
a teraz pan CZ. będzie robił za ofiarę albo niepoczytalnego bo podobno już próbę samobójcza ma za sobą.. i co mu zrobią?? jak to bywa w Kraśniku bezkarność szych kraśnickich!!!
Avatar
Marysieńka / 23 marca 2011 o 10:27
0
[quote name='Anna' timestamp='1300870985' post='453767']
P.Cz. miał jedno z najwyższych uposażeń jakie może mieć burmistrz. To wszystko było wciąż mało.... Jeżeli dodatkowo "zarabiał" z tytułu umożliwienia innym osobom wzięcia udziału w szkoleniu jako prelegent, to nasuwa się podejrzenie, że wygrywane przetargi przez te same podmioty..... Ale jaki interes miałyby do ujawniania takich faktów ?
[/quote]
Jako że sprawa dotyczy ludzi, którzy lubią unosić na wierzchu, to widocznie, żeby mogli robic to dalej, ten interes władza im wskazała i dla niego pruszyła ich sumienia.
[quote name='Anna' timestamp='1300870985' post='453767']
P.Cz. miał jedno z najwyższych uposażeń jakie może mieć burmistrz. To wszystko było wciąż mało.... Jeżeli dodatkowo "zarabiał" z tytułu umożliwienia innym osobom wzięcia udziału w szkoleniu jako prelegent, to nasuwa się podejrzenie, że wygrywane przetargi przez te same podmioty..... Ale jaki interes miałyby do ujawniania takich faktów ?
[/quote]
Jako że sprawa dotyczy ludzi, którzy lubią unosić na wierzchu, to widocznie, żeby mogli ro... rozwiń
Avatar
Anna / 23 marca 2011 o 10:03
0
[quote name='Josef46' timestamp='1300868996' post='453745']
Tak czy owak burmistrz siedział nie będzie,to są tylko pozory śledztwa.Członkowie PO i PSL nie siedzą w areszcie,oni dzielą zaszczyty i korzystają z przywilejów!Gdyby chciano go posadzić/mając na uwadze ciężar gatunkowy zarzutów/to kaucja by wynosiła 500 tys.zł,a nie 50!
[/quote]

P.Cz. miał jedno z najwyższych uposażeń jakie może mieć burmistrz. To wszystko było wciąż mało.... Jeżeli dodatkowo "zarabiał" z tytułu umożliwienia innym osobom wzięcia udziału w szkoleniu jako prelegent, to nasuwa się podejrzenie, że wygrywane przetargi przez te same podmioty..... Ale jaki interes miałyby do ujawniania takich faktów ?
[quote name='Josef46' timestamp='1300868996' post='453745']
Tak czy owak burmistrz siedział nie będzie,to są tylko pozory śledztwa.Członkowie PO i PSL nie siedzą w areszcie,oni dzielą zaszczyty i korzystają z przywilejów!Gdyby chciano go posadzić/mając na uwadze ciężar gatunkowy zarzutów/to kaucja by wynosiła 500 tys.zł,a nie 50!
[/quote]

P.Cz. miał jedno z najwyższych uposażeń jakie może mieć burmistrz. To wszystko było wciąż mało.... Jeżeli dodatkowo "zarabiał" z tytułu umo... rozwiń
Avatar
Andzola / 23 marca 2011 o 09:44
0
Z oceną tego nieustraszonego redaktora należy się wstrzymać i uważać na tego człowieka.Twierdził że od lat starał się udowodnić te nieprawidłowości, jednak tuż przed wyborami samorządowymi został zatrudniony w UM Kraśnik. Szybko zmienił swoją opinie na temat swego pracodawcy. Stwierdził w swoim wywiadzie że obecnie niewidzi lepszego kandydata. To dwulicowy człowiek taka szuja i farbowany lis.
Avatar
Czarek / 23 marca 2011 o 09:31
0
W Puławach też CBA w urzedzie. Ponoć niejaka Agata Majcher ustawia tam przetargi. Ciekawe do kogo prowadzą nitki tamtejszej afery? Na pewno wiadomo ze to zaufana pani wiceprezydent.
Avatar
Pan Sz. / 23 marca 2011 o 09:30
0
[quote name='oirweuh' timestamp='1300866098' post='453733']
A może p. Mirosław Sz. teraz zrobiłby porządek w kraśnickim wymiarze niesprawiedliwości ! Podejrzewam, że coś jest z tą dziwną instytucją nie tak skoro przez 15 lat szemranych interesów Słońca Kraśnika nic ta instytucja nie zrobiła ! Przypomnijmy stare dzieje jak to lód zatrzeszczał pod stopami Wielkiego Czu, sprawa do sądu , niebawem przypadkowo zostaje przyjęty na stanowisko komendanta Straży Miejsckiej mąż kraśnickiej Sędziny itp i td. Zapewne pan Sz. do którego darzę wielki szacunek, ma więcej wiadomości o powiązaniach " niezawisłego" sądu z elitami.
[/quote]

Powiem tak Pan Sz. wykazuje się super hipokryzją. Niech już tylko nie pisze, że jak zaczynał współpracować w 2010 roku z Cz. pisząc na stronę miejską to była to konspiracja. A jak wygłaszał peany pochwalne na jego cześć na wiecu wyborczym to była też konspiracja. Pewnie działał w myśl zasady, że wrogów trzeba mieć najbliżej siebie . teraz tez trzyma się bardzo blisko nowej ekipy.
[quote name='oirweuh' timestamp='1300866098' post='453733']
A może p. Mirosław Sz. teraz zrobiłby porządek w kraśnickim wymiarze niesprawiedliwości ! Podejrzewam, że coś jest z tą dziwną instytucją nie tak skoro przez 15 lat szemranych interesów Słońca Kraśnika nic ta instytucja nie zrobiła ! Przypomnijmy stare dzieje jak to lód zatrzeszczał pod stopami Wielkiego Czu, sprawa do sądu , niebawem przypadkowo zostaje przyjęty na stanowisko komendanta Straży Miejsckiej mąż kraśnickiej Sędziny itp i td. Zapewn... rozwiń
Avatar
Josef46 / 23 marca 2011 o 09:29
0
Tak czy owak burmistrz siedział nie będzie,to są tylko pozory śledztwa.Członkowie PO i PSL nie siedzą w areszcie,oni dzielą zaszczyty i korzystają z przywilejów!Gdyby chciano go posadzić/mając na uwadze ciężar gatunkowy zarzutów/to kaucja by wynosiła 500 tys.zł,a nie 50!
Avatar
oirweuh / 23 marca 2011 o 08:41
0
[quote name='kraśniczanin' timestamp='1300805869' post='453454']
Kolejny głupi post w twoim wykonaniu. Muszę stwierdzić że jesteś Kretynką Wiadomo że w kraśniku Piotr Cz. (były dyktator miasta Kraśnik) jest nie do ruszenia, dlatego ta sprawa musiała trafić wyżej. Wiele razy sąd (mafia kraśnicka) w Kraśniku uniewinnił Piotra Cz.
[/quote]
A może p. Mirosław Sz. teraz zrobiłby porządek w kraśnickim wymiarze niesprawiedliwości ! Podejrzewam, że coś jest z tą dziwną instytucją nie tak skoro przez 15 lat szemranych interesów Słońca Kraśnika nic ta instytucja nie zrobiła ! Przypomnijmy stare dzieje jak to lód zatrzeszczał pod stopami Wielkiego Czu, sprawa do sądu , niebawem przypadkowo zostaje przyjęty na stanowisko komendanta Straży Miejsckiej mąż kraśnickiej Sędziny itp i td. Zapewne pan Sz. do którego darzę wielki szacunek, ma więcej wiadomości o powiązaniach " niezawisłego" sądu z elitami.
[quote name='kraśniczanin' timestamp='1300805869' post='453454']
Kolejny głupi post w twoim wykonaniu. Muszę stwierdzić że jesteś Kretynką Wiadomo że w kraśniku Piotr Cz. (były dyktator miasta Kraśnik) jest nie do ruszenia, dlatego ta sprawa musiała trafić wyżej. Wiele razy sąd (mafia kraśnicka) w Kraśniku uniewinnił Piotra Cz.
[/quote]
A może p. Mirosław Sz. teraz zrobiłby porządek w kraśnickim wymiarze niesprawiedliwości ! Podejrzewam, że coś jest z tą dziwną instytucją nie tak skoro przez 15 ... rozwiń
Avatar
LBN / 23 marca 2011 o 08:26
0
mój znajomy ze świdniki mówi ze maja WC za 130 tysiecy, i fontanny powystrajane w zimie, fakt byłem i widziałem. Cena pródu który jest w takim oświetleniu to ok 900 zł na dobe aa fontanna była 3 tygodnie proste obliczenie 21x900=18.900 i do tego była choinka i oświetlenie miasta w jakies tam symbole tooo na bank przez 21 dni to koszt bedzie z 100000zł To jakie pieniadze musi brać burmistrz z przeteragów ze mu sie opłaca a piłkarze i siatkarze bidnieja . hehe aa kibel za tyle kasy to juz przesada ...
Avatar
Piotr Sz. / 29 marca 2011 o 17:21
0
Niezatapialny, niezniszczalny, boski Czubi w areszcie? Przecież to niemożliwe! Kto będzie teraz Kraśnik okradał i robił dzieci stażystkom?!
Avatar
... / 29 marca 2011 o 08:12
0
a teraz pan CZ. będzie robił za ofiarę albo niepoczytalnego bo podobno już próbę samobójcza ma za sobą.. i co mu zrobią?? jak to bywa w Kraśniku bezkarność szych kraśnickich!!!
Avatar
Marysieńka / 23 marca 2011 o 10:27
0
[quote name='Anna' timestamp='1300870985' post='453767']
P.Cz. miał jedno z najwyższych uposażeń jakie może mieć burmistrz. To wszystko było wciąż mało.... Jeżeli dodatkowo "zarabiał" z tytułu umożliwienia innym osobom wzięcia udziału w szkoleniu jako prelegent, to nasuwa się podejrzenie, że wygrywane przetargi przez te same podmioty..... Ale jaki interes miałyby do ujawniania takich faktów ?
[/quote]
Jako że sprawa dotyczy ludzi, którzy lubią unosić na wierzchu, to widocznie, żeby mogli robic to dalej, ten interes władza im wskazała i dla niego pruszyła ich sumienia.
[quote name='Anna' timestamp='1300870985' post='453767']
P.Cz. miał jedno z najwyższych uposażeń jakie może mieć burmistrz. To wszystko było wciąż mało.... Jeżeli dodatkowo "zarabiał" z tytułu umożliwienia innym osobom wzięcia udziału w szkoleniu jako prelegent, to nasuwa się podejrzenie, że wygrywane przetargi przez te same podmioty..... Ale jaki interes miałyby do ujawniania takich faktów ?
[/quote]
Jako że sprawa dotyczy ludzi, którzy lubią unosić na wierzchu, to widocznie, żeby mogli ro... rozwiń
Avatar
Anna / 23 marca 2011 o 10:03
0
[quote name='Josef46' timestamp='1300868996' post='453745']
Tak czy owak burmistrz siedział nie będzie,to są tylko pozory śledztwa.Członkowie PO i PSL nie siedzą w areszcie,oni dzielą zaszczyty i korzystają z przywilejów!Gdyby chciano go posadzić/mając na uwadze ciężar gatunkowy zarzutów/to kaucja by wynosiła 500 tys.zł,a nie 50!
[/quote]

P.Cz. miał jedno z najwyższych uposażeń jakie może mieć burmistrz. To wszystko było wciąż mało.... Jeżeli dodatkowo "zarabiał" z tytułu umożliwienia innym osobom wzięcia udziału w szkoleniu jako prelegent, to nasuwa się podejrzenie, że wygrywane przetargi przez te same podmioty..... Ale jaki interes miałyby do ujawniania takich faktów ?
[quote name='Josef46' timestamp='1300868996' post='453745']
Tak czy owak burmistrz siedział nie będzie,to są tylko pozory śledztwa.Członkowie PO i PSL nie siedzą w areszcie,oni dzielą zaszczyty i korzystają z przywilejów!Gdyby chciano go posadzić/mając na uwadze ciężar gatunkowy zarzutów/to kaucja by wynosiła 500 tys.zł,a nie 50!
[/quote]

P.Cz. miał jedno z najwyższych uposażeń jakie może mieć burmistrz. To wszystko było wciąż mało.... Jeżeli dodatkowo "zarabiał" z tytułu umo... rozwiń
Avatar
Andzola / 23 marca 2011 o 09:44
0
Z oceną tego nieustraszonego redaktora należy się wstrzymać i uważać na tego człowieka.Twierdził że od lat starał się udowodnić te nieprawidłowości, jednak tuż przed wyborami samorządowymi został zatrudniony w UM Kraśnik. Szybko zmienił swoją opinie na temat swego pracodawcy. Stwierdził w swoim wywiadzie że obecnie niewidzi lepszego kandydata. To dwulicowy człowiek taka szuja i farbowany lis.
Avatar
Czarek / 23 marca 2011 o 09:31
0
W Puławach też CBA w urzedzie. Ponoć niejaka Agata Majcher ustawia tam przetargi. Ciekawe do kogo prowadzą nitki tamtejszej afery? Na pewno wiadomo ze to zaufana pani wiceprezydent.
Avatar
Pan Sz. / 23 marca 2011 o 09:30
0
[quote name='oirweuh' timestamp='1300866098' post='453733']
A może p. Mirosław Sz. teraz zrobiłby porządek w kraśnickim wymiarze niesprawiedliwości ! Podejrzewam, że coś jest z tą dziwną instytucją nie tak skoro przez 15 lat szemranych interesów Słońca Kraśnika nic ta instytucja nie zrobiła ! Przypomnijmy stare dzieje jak to lód zatrzeszczał pod stopami Wielkiego Czu, sprawa do sądu , niebawem przypadkowo zostaje przyjęty na stanowisko komendanta Straży Miejsckiej mąż kraśnickiej Sędziny itp i td. Zapewne pan Sz. do którego darzę wielki szacunek, ma więcej wiadomości o powiązaniach " niezawisłego" sądu z elitami.
[/quote]

Powiem tak Pan Sz. wykazuje się super hipokryzją. Niech już tylko nie pisze, że jak zaczynał współpracować w 2010 roku z Cz. pisząc na stronę miejską to była to konspiracja. A jak wygłaszał peany pochwalne na jego cześć na wiecu wyborczym to była też konspiracja. Pewnie działał w myśl zasady, że wrogów trzeba mieć najbliżej siebie . teraz tez trzyma się bardzo blisko nowej ekipy.
[quote name='oirweuh' timestamp='1300866098' post='453733']
A może p. Mirosław Sz. teraz zrobiłby porządek w kraśnickim wymiarze niesprawiedliwości ! Podejrzewam, że coś jest z tą dziwną instytucją nie tak skoro przez 15 lat szemranych interesów Słońca Kraśnika nic ta instytucja nie zrobiła ! Przypomnijmy stare dzieje jak to lód zatrzeszczał pod stopami Wielkiego Czu, sprawa do sądu , niebawem przypadkowo zostaje przyjęty na stanowisko komendanta Straży Miejsckiej mąż kraśnickiej Sędziny itp i td. Zapewn... rozwiń
Avatar
Josef46 / 23 marca 2011 o 09:29
0
Tak czy owak burmistrz siedział nie będzie,to są tylko pozory śledztwa.Członkowie PO i PSL nie siedzą w areszcie,oni dzielą zaszczyty i korzystają z przywilejów!Gdyby chciano go posadzić/mając na uwadze ciężar gatunkowy zarzutów/to kaucja by wynosiła 500 tys.zł,a nie 50!
Avatar
oirweuh / 23 marca 2011 o 08:41
0
[quote name='kraśniczanin' timestamp='1300805869' post='453454']
Kolejny głupi post w twoim wykonaniu. Muszę stwierdzić że jesteś Kretynką Wiadomo że w kraśniku Piotr Cz. (były dyktator miasta Kraśnik) jest nie do ruszenia, dlatego ta sprawa musiała trafić wyżej. Wiele razy sąd (mafia kraśnicka) w Kraśniku uniewinnił Piotra Cz.
[/quote]
A może p. Mirosław Sz. teraz zrobiłby porządek w kraśnickim wymiarze niesprawiedliwości ! Podejrzewam, że coś jest z tą dziwną instytucją nie tak skoro przez 15 lat szemranych interesów Słońca Kraśnika nic ta instytucja nie zrobiła ! Przypomnijmy stare dzieje jak to lód zatrzeszczał pod stopami Wielkiego Czu, sprawa do sądu , niebawem przypadkowo zostaje przyjęty na stanowisko komendanta Straży Miejsckiej mąż kraśnickiej Sędziny itp i td. Zapewne pan Sz. do którego darzę wielki szacunek, ma więcej wiadomości o powiązaniach " niezawisłego" sądu z elitami.
[quote name='kraśniczanin' timestamp='1300805869' post='453454']
Kolejny głupi post w twoim wykonaniu. Muszę stwierdzić że jesteś Kretynką Wiadomo że w kraśniku Piotr Cz. (były dyktator miasta Kraśnik) jest nie do ruszenia, dlatego ta sprawa musiała trafić wyżej. Wiele razy sąd (mafia kraśnicka) w Kraśniku uniewinnił Piotra Cz.
[/quote]
A może p. Mirosław Sz. teraz zrobiłby porządek w kraśnickim wymiarze niesprawiedliwości ! Podejrzewam, że coś jest z tą dziwną instytucją nie tak skoro przez 15 ... rozwiń
Avatar
LBN / 23 marca 2011 o 08:26
0
mój znajomy ze świdniki mówi ze maja WC za 130 tysiecy, i fontanny powystrajane w zimie, fakt byłem i widziałem. Cena pródu który jest w takim oświetleniu to ok 900 zł na dobe aa fontanna była 3 tygodnie proste obliczenie 21x900=18.900 i do tego była choinka i oświetlenie miasta w jakies tam symbole tooo na bank przez 21 dni to koszt bedzie z 100000zł To jakie pieniadze musi brać burmistrz z przeteragów ze mu sie opłaca a piłkarze i siatkarze bidnieja . hehe aa kibel za tyle kasy to juz przesada ...
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 0 1

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!