Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 listopada 2016 r.
13:16

CBA nie odpuszcza Krzysztofowi Żukowi. Będzie ciąg dalszy

Autor: Zdjęcie autora drs
33 120 A A
Krzysztof Żuk (fot. Maciej Kaczanowski)
Krzysztof Żuk (fot. Maciej Kaczanowski)

CBA zapowiada dalsze działania w sprawie odsunięcia od władzy prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka. Agenci zwrócą się w tej sprawie do wojewody lubelskiego.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Podtrzymujemy swoje ustalenia, podejmiemy dalsze działania przewidziane prawem – deklaruje Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zapowiada przesłanie pisma do wojewody.

Wojewoda będzie mógł zażądać od Rady Miasta stwierdzenia, że prezydent stracił stanowisko. Jeżeli rada – tak samo jak wczoraj – nie podejmie takiej uchwały, to wojewoda będzie mógł wydać zarządzenie zastępcze, odsuwające Żuka od władzy.

Od takiego zarządzenia prezydent będzie mógł się odwołać do sądu administracyjnego, podobnie jak mógłby się odwołać od niekorzystnej dla niego uchwały. W przypadku złożenia odwołania do sądu, dopiero prawomocny wyrok będzie w stanie odsunąć Żuka od władzy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 120

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 16 listopada 2016 r. o 08:51
+1
POnad 3/4 wpisów na tym forum to dokonało góra 2-3 osoby. Żenada. To już jakaś psychoza jak ktoś dyskutuje na forum sam ze sobą.
Avatar
gość / 16 listopada 2016 r. o 08:48
+1
Urzędasy z magistratu do roboty się zabierzcie i przestańcie ze służbowych komputerów wypisywać pierdoły po forum internetowym.
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 14:15
+1
A to niech będzie. Ja i tak nie zagłosuje na nikogo z PiS ani na Prezydenta ani do rady miasta. PiS miał swoje lata rządzenia i to bardzo długo i nic tu nie zrobił i nie zrobi bo z dotacji nie skorzysta i Lublin zostanie w zastoju bez rewitalizacji terenów wokół zamku i budowy nowego dworca autobusowego przy dworcu PKP a to wstyd dla miasta. PiS lubelski jest takim samym oszustem jak ten warszawski. PiS w latach 2005-2007 warszawski popełnił wiele błędów i myślałam że weźmie z tego lekcje i zrobi korekty w myśleniu ale gdzie tam robi dokładnie to samo bo słuchają się Kaczyńskiego który ma nierealne wizje polski i jak sobie wymyśli tak ma być. Lubelski PiS ma być inny od warszawskiego jak chce robić dokładnie te same błędy i słuchać sie centrali? Wiele pieniędzy z dotacji unijnych nam przepadło za rządu PiS. Chodzi o dotacje na lata 2006-2013 a jak wiemy Żuk rządzi od 2010 roku. Dlaczego PiS nie skorzystał z dotacji za swoich rządów 2006-2010 i nam przepadły a Żuk końcówkę tych dotacji się załapał i z nich skorzystał? Miasto Lublin ma zostać zacofane w porównaniu do innych miast to jest idea PiSu?
A to niech będzie. Ja i tak nie zagłosuje na nikogo z PiS ani na Prezydenta ani do rady miasta. PiS miał swoje lata rządzenia i to bardzo długo i nic tu nie zrobił i nie zrobi bo z dotacji nie skorzysta i Lublin zostanie w zastoju bez rewitalizacji terenów wokół zamku i budowy nowego dworca autobusowego przy dworcu PKP a to wstyd dla miasta. PiS lubelski jest takim samym oszustem jak ten warszawski. PiS w latach 2005-2007 warszawski popełnił wiele błędów i myślałam że weźmie z tego lekcje i zrobi korekty w myśleniu ale gdzie tam robi dokład... rozwiń
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 14:11
+1
Do orzeczenia sądu jeszcze daleko. Póki co Żuka skazała upolityczniona służba(szefem CBA jest facet, który w 2011 startował w Chełmie na posła z listy PiS a w środowisku nazywany jest człowiekiem Mariusza Kamińskiego, skazanego już raz prawomocnym wyrokiem za nadużywanie uprawnień), paru polityków PiS i nikt poza tym. Nawet prawnicy jednomyślnie przyznają, że prawo jest w tej materii ułomne i nieprecyzyjne a prezes Związku Miast Polskich bierze nawet Żuka w obronę.
Avatar
abc / 15 listopada 2016 r. o 13:59
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Obawiam się, że PiS-owski wojewoda tego samego dnia, którego nie wygasiłby Żukowi mandatu choć mógłby, zostaje odwołany i idzie na bezrobocie a w jego miejsce zostaje powołany człowiek posłuszny rozkazom z warszawskiej centrali. Oskarżyciela przy rzeczniku dyscypliny wymienili gdy wydał niekorzystny wyrok, zrobią to i z wojewodą. Wg PiS-u w dojściu do władzy cel uświęca środki.
Tak jest!!! Ja mam w nosie takie "dobre" zmiany!!!
Tak jest!!! Ja mam w nosie takie "dobre" zmiany!!! rozwiń
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 13:56
+1
Sonda na Kurierze Lubelskim - 70% ankietowanych nie chce odwołania Żuka, sonda na Dzienniku Wschodnim - 73% ankietowanych nie chce odwołania Żuka. Ludzie wierzą w jego niewinność i stają za nim murem. I prawidłowo. Zrobił tyle dla miasta, że należy mu się szacunek. Odejść powinien wtedy gdy mieszkańcy się nim znudzą a nie gdy taki kaprys będą mieć miernoty z PiS-u, które nie potrafią się pogodzić z porażką.
Avatar
odp / 15 listopada 2016 r. o 13:53
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Obawiam się, że PiS-owski wojewoda tego samego dnia, którego nie wygasiłby Żukowi mandatu choć mógłby, zostaje odwołany i idzie na bezrobocie a w jego miejsce zostaje powołany człowiek posłuszny rozkazom z warszawskiej centrali. Oskarżyciela przy rzeczniku dyscypliny wymienili gdy wydał niekorzystny wyrok, zrobią to i z wojewodą. Wg PiS-u w dojściu do władzy cel uświęca środki.
w punkt
Avatar
DW / 15 listopada 2016 r. o 13:53
+1
szara pisowska rzeczywistość napisał:
Odznaczają Misiewicza orderami a próbują wsadzić do lochu człowieka, dzięki któremu od 6 lat w Lublinie trwa boom inwestycyjny a mieszkańcy wreszcie zaczynają czuć się dobrze w swoim mieście. To ma być ta dobra zmiana?
Masz rację kolego. Żyjemy w smutnych czasach.
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 13:52
+1
gdzie jest cba? zajmują się tylko tymi których wskazała warszawska centrala pis? "jednocześnie w dwóch, trzech, a nawet pięciu radach nadzorczych państwowych firm zasiadają osoby związane z rządzącą partią. to niezgodne z prawem." forsal.pl/artykuly/979096,ustawa-kominowa-sobie-a-pis-sobie.html
Avatar
Waldek / 15 listopada 2016 r. o 13:47
+1
Od roku CBA i PIS ujawniają afery i "afery", ale nie bardzo coś z tego wynika. Nikt nie otrzymuje zarzutów, prokuratorzy nie ujawniają szczegółów, nikt nie odpowiada proporcjonalnie do tego co ukradł/oszukał. Bo tak naprawdę to nie chodzo o to, by sprawę rozwiązać, wyjaśnić, a tym bardziej ujawnić, tylko o to by zasugerować pewnym osobom, że mają ustąpić miejsca. Zbierają haki, alby móc zablokować potencjalny opór. Ale tak naprawdę to tak samo kradna i oszukują jak poprzednicy, z tą tylko różnicą, że robią to jeszcze mniej umiejętnie. Należy mieć tylko nadzieję, że ludze zapamiętają i w kolejnych wyborach zagłosują na kogoś kto rozliczy PIS, PSL i PO. 
Od roku CBA i PIS ujawniają afery i "afery", ale nie bardzo coś z tego wynika. Nikt nie otrzymuje zarzutów, prokuratorzy nie ujawniają szczegółów, nikt nie odpowiada proporcjonalnie do tego co ukradł/oszukał. Bo tak naprawdę to nie chodzo o to, by sprawę rozwiązać, wyjaśnić, a tym bardziej ujawnić, tylko o to by zasugerować pewnym osobom, że mają ustąpić miejsca. Zbierają haki, alby móc zablokować potencjalny opór. Ale tak naprawdę to tak samo kradna i oszukują jak poprzednicy, z tą tylko różnicą, że robią to jeszcze mniej umiejętn... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 01:17
0
Towarzysze z PIS w legalnych, lokalnych wyborach polegną. Więc co pozostaje? CBA albo teczki z szafy jarosława. Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. To jest PIS!!! Lubelskie psy znów zaczną szczekać dupami .... jak to za towarzysza pruszkowskiego było .... (choć i z wasilewskiego lepeij nie było). PIS tnie wszystko co podobnie nie beczy. Jaruś to dziecię komuny.
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 11:04
0
Lublin - miasto korupcji. Skorumpowani murem za korupentem.
Avatar
%%%% / 16 listopada 2016 r. o 10:14
0
Po 1944r. też było, szukajcie człowieka my paragrafy mamy gotowe.
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 10:06
0
Pan Czarnek dostał rozkaz przejęcia Lublina dla PiSu, wie, że w uczciwych wyborach nie ma szans. Teraz aparat tzw. państwa pislamskiego będzie robił wszystko, żeby utrącić kontrkandydatów. Jak to powiedział Rachoń "wiem, że nieetyczne, ale skuteczne".
Avatar
Ela / 16 listopada 2016 r. o 09:45
0
My mieszkńcy Nie pozwolimy na pisowskie partyjniactwo  w mieście  siedźcie tam w Warszawce i rządźcie sobie z 2 fotela wara od Lublina
Avatar
a kysz / 16 listopada 2016 r. o 09:43
0
PIS chce zniszcyć nasz LUBLIN juz Polske niszczą teraz zcas na Lublin
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 09:31
0
Lubię Żuka ale jak złamał prawo to powinien ponieść konsekwencje i tyle w temacie
Avatar
gość / 16 listopada 2016 r. o 08:51
+1
POnad 3/4 wpisów na tym forum to dokonało góra 2-3 osoby. Żenada. To już jakaś psychoza jak ktoś dyskutuje na forum sam ze sobą.
Avatar
gość / 16 listopada 2016 r. o 08:48
+1
Urzędasy z magistratu do roboty się zabierzcie i przestańcie ze służbowych komputerów wypisywać pierdoły po forum internetowym.
Avatar
Ew. / 16 listopada 2016 r. o 08:25
-1
czytaj więcej: *********.pl/wiadomosci/lublin/a/praca-w-lubelskim-urzedzie-wojewodzkim-luw-spuchl-od-czasu-dobrej-zmiany,10421324/ pis w lublinie rządzi jeszcze im mało, bo chyba tylko ratusz został nie pisowski
Zobacz wszystkie komentarze 120

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Możesz pomóc"? Inne sposoby nie pomogły, więc prezydent Zamościa udostępnia numer telefonu

"Możesz pomóc"? Inne sposoby nie pomogły, więc prezydent Zamościa udostępnia numer telefonu

Już niemal tysiąc osób udostępniło wpis prezydenta Zamościa, który w mediach społecznościowych prosi o pomoc w znalezieniu pediatrów. Chodzi o pracowników szpitalnego oddziału, który nie może działać z powodu braku personelu. Chore dzieci muszą szukać miejsca w szpitalach w innych miejscowościach.

Lublin. Nowa szkoła już jest za mała, bo w pobliżu powstaje dużo bloków. Są dwie opcje

Lublin. Nowa szkoła już jest za mała, bo w pobliżu powstaje dużo bloków. Są dwie opcje

Miasto szykuje sobie grunt pod dodatkową szkołę na Węglinie Południowym, bo otwarta rok temu placówka już jest za mała, a obok powstają nowe bloki. Ratusz rozważa dwie opcje: rozbudowę szkoły przy ul. Berylowej lub budowę nowej przy ul. Jemiołuszki.

Biała Podlaska. Stadion w budowie, ale zawodnicy mogą trenować

Biała Podlaska. Stadion w budowie, ale zawodnicy mogą trenować

– Udostępniamy murawę zawodnikom klubu do treningów – zapowiada prezydent Michał Litwiniuk (PO). Tymczasem, przebudowa miejskiego stadionu jeszcze trwa.

Szukała go lubelska prokuratura. Znaleźli w Szwecji

Szukała go lubelska prokuratura. Znaleźli w Szwecji

Poszukiwany przez lubelską prokuraturę 54-latek, który miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków został zatrzymany w Szwecji.

Zmarł ks. Grzegorz Pawłowski, Honorowy Obywatel Miasta Lublin i Puławy

Zmarł ks. Grzegorz Pawłowski, Honorowy Obywatel Miasta Lublin i Puławy

Zmarł ks. Grzegorz Pawłowski, protonotariusz apostolski, kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej oraz Honorowy Obywatel Miasta Lublin i Puławy.

Kwesta na cmentarzu przy ul. Lipowej. Czekają na wolontariuszy

Kwesta na cmentarzu przy ul. Lipowej. Czekają na wolontariuszy

Na najstarszym cmentarzu przy ul. Lipowej pojawią się wolontariusze z puszkami. Tegoroczna kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków zaplanowana w dniach 30 października – 1 listopada odbędzie się w reżimie sanitarnym. Wszystko przez czwartą falę koronawirusa.

Puławy. Radni nie obronili domu. Może pomoże konserwator

Puławy. Radni nie obronili domu. Może pomoże konserwator

Pochodzącemu z 1930 roku domu grozi rozbiórka. To jeden z nielicznych, zachowanych do dzisiaj budynków z tego okresu w Puławach. Żeby go ochronić, lokalne stowarzyszenie „Puławianie” wystąpiło o wpisanie nieruchomości do rejestru zabytków.

Studia w Lublinie. UMCS i Uniwersytet Przyrodniczy otworzą wspólny kierunek

Studia w Lublinie. UMCS i Uniwersytet Przyrodniczy otworzą wspólny kierunek

Studia z wychowania fizycznego planuje uruchomić Uniwersytet Przyrodniczy we współpracy z UMCS. Miałby to być pierwszy wspólny kierunek stworzony w ramach Związku Uczelni Lubelskich.

Koncert Poparzeni Kawą Trzy w Centrum Spotkania Kultur
23 października 2021, 18:00

Koncert Poparzeni Kawą Trzy w Centrum Spotkania Kultur

W sobotę, 23 października o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) wystąpi formacja Poparzeni Kawą Trzy.

LUK Lublin kontra GKS Katowice. Pora na pierwsze punkty

LUK Lublin kontra GKS Katowice. Pora na pierwsze punkty

W czwartej serii spotkań LUK Lublin zmierzy się w piątek, w hali Globus z GKS Katowice. Pierwszy gwizdek o godzinie 20.30, transmisja w Polsacie Sport

Marsz Równości w Lublinie w sobotę. Już w piątek zamkną Ogród Saski

Marsz Równości w Lublinie w sobotę. Już w piątek zamkną Ogród Saski

Spore zamieszanie czeka w sobotę pasażerów komunikacji miejskiej w związku z Marszem Równości. Będą objazdy, zamknięte parkingi i zamknięty… park

Zniczodzielnia w Świdniku. Stąd można wziąć znicz do ponownego wykorzystania

Zniczodzielnia w Świdniku. Stąd można wziąć znicz do ponownego wykorzystania

Regał na szklane znicze – tzw. zniczodzielnia - stanął przy wejściu na cmentarz komunalny w Świdniku. Dzięki temu osoby odwiedzające groby bliskich będą mogły zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Czwarta fala na przykładzie szpitala w Dęblinie. 14 pacjentów, 13 z nich niezaszczepionych

Czwarta fala na przykładzie szpitala w Dęblinie. 14 pacjentów, 13 z nich niezaszczepionych

Szpital Powiatowy w Rykach przygotował 45 miejsc dla pacjentów z COVID-19. Tym samym wspiera szpital w Dęblinie, tam w czwartek było wolne jedno miejsce.

Lublin. Radni zagłosowali za podwyżką podatku

Lublin. Radni zagłosowali za podwyżką podatku

Od stycznia wzrosną w Lublinie stawki podatku od nieruchomości. Rada Miasta zgodziła się dzisiaj na kwoty zaproponowane przez prezydenta.

Lublin przekaże pieniądze na pomoc dla imigrantów. Były cytaty z biskupa i Biblii

Lublin przekaże pieniądze na pomoc dla imigrantów. Były cytaty z biskupa i Biblii

Na odzież, żywność i środki czystości mają trafić pieniądze, które w czwartek wyłożył samorząd Lublina na pomoc imigrantom z polsko-białoruskiej granicy. Decyzja Rady Miasta nie była jednomyślna, nie obyło się bez cytatów z prymasa a nawet z Biblii.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty