Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2016 r.
16:44

Rada Miasta obroniła Krzysztofa Żuka. Radni nie wygasili mandatu prezydenta

Autor: Zdjęcie autora drs pab łm
2914 140 A A

Kilkaset osób demonstruje przed Ratuszem swoje poparcie dla prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka, nad którego losami w tym samym głosować mają dzisiaj radni. Podjęcia przez nich uchwały stwierdzajacej utratę stanowiska przez Żuka zażądało Centralne Biuro Antykorupcyjne, które zarzuca Żukowi złamanie tzw. ustawy antykorupcyjnej poprzez łączenie stanowiska prezydenta miasta z zasiadaniem w radzie nadzorczej spółki PZU Życie. Zebrani skandują m.in. „nie oddamy prezydenta”, a w tłum rzucane są koszulki z napisem „#muremzaŻukiem”.

Aktualizacja artykułu: 14 listopada 2016 r. 21:39
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Godz. 19:05

Pikieta przed Ratuszem już się zakończyła.

Godz. 19:00

– Ja chciałbym zapytać pana mecenasa, jaka jest podstawa prawna podjęcia uchwały w tym brzmieniu? – pyta Tomasz Pitucha, szef klubu PiS. – Orzecznictwo sądowe jednoznacznie wskazuje, że skoro rada ma prawo ocenić czy zaszły przesłanki do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu, to może też się wypowiedzieć w drugą stronę – odpowiada mecenas Dubiel.

Godz. 18:46

Na sesji dochodzi do niespodzianki. Przewodniczący Piotr Kowalczyk „w imieniu grupy 16 radnych” zgłasza projekt uchwały mówiącej, że brak jest podstaw do wygaszenia mandatu prezydenta Krzysztofowi Żukowi. Uzasadniając złożenie tego projektu podkreśla, że wniosek CBA był polityczną odpowiedzią na zwołaną dzień wcześniej konferencję prasową Żuka i Kowalczyka. – Jak to możliwe, że CBA w ciągu kilku godzin przysyła dwóch agentów z Warszawy, żeby wręczyć mi osobiście wniosek – pyta Kowalczyk. Chodzi rzecz jasna o wniosek CBA o to, by Rada Miasta stwierdziła, że Żuk stracił stanowisko prezydenta. – Nie ma takiej procedury prawnej, która nakazuje przewodniczącemu Rady Miasta głosowanie takiego wniosku. Nie ma procedury, w myśl której CBA zwraca się z takim wnioskiem do Rady Miasta – mówi Kowalczyk.

Przyznaje też, że organizował przychylną Żukowi widownię w sali obrad. – Tak, nawoływałem ludzi po to, żeby widzieli co robicie na sesjach – mówi przewodniczący Rady Miasta zwracając się w stronę opozycyjnego klubu PiS. – Głosujecie przeciwko wszystkim inwestycjom, a potem stoicie na otwarciach i przecinacie wstęgi. Dosyć tej obłudy.

Na wniosek klubu PiS zarządzona została 10-minutowa przerwa w obradach.

Godz. 18:38

Korzystny dla Żuka wynik głosowania zebrana na sali publiczność przyjęła owacyjnie. 

Godz. 18:32

Znamy już wynik głosowania. Rada Miasta zagłosowała przeciw uchwale stwierdzającej, że Krzysztof Żuk stracił stanowisko prezydenta Lublina. W obronie Żuka głosowało 16 radnych koalicji Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina, zgodnie z wnioskiem CBA głosowało 15 radnych PiS.

Jak głosowali radni:

Przeciw wnioskowi CBA:

Mariusz Banach (WL)

Leszek Daniewski (PO)

Piotr Dreher (PO)

Zbigniew Jurkowski (PO)

Piotr Kowalczyk (WL)

Michał Krawczyk (PO)

Jan Madejek (PO)

Bartosz Margul (PO)

Marcin Nowak (WL)

Monika Orzechowska (PO)

Jarosław Pakuła (PO)

Anna Ryfka (PO)

Ewa Stadnik (PO)

Beata Stepaniuk-Kuśmierzak (PO)

Marta Wcisło (PO)

Mateusz Zaczyński (PO)

Za wnioskiem CBA:

Eugeniusz Bielak (PiS)

Piotr Breś (PiS)

Stanisław Brzozowski (PiS)

Zdzisław Drozd (PiS)

Piotr Gawryszczak (PiS)

Anna Jaśkowska (PiS)

Dariusz Jezior (PiS)

Zbigniew Ławniczak (PiS)

Helena Pietraszkiewicz (PiS)

Tomasz Pitucha (PiS)

Piotr Popiel (PiS)

Ryszard Prus (PiS)

Mieczysław Ryba (PiS)

Małgorzata Suchanowska (PiS)

Marek Wójtowicz (PiS)

Godz. 18:24

Komisja będzie kolejno wyczytywać radnych, którzy mają mówić, czy głosują za wnioskiem CBA, przeciw temu wnioskowi, czy też wstrzymują się od głosu.

Godz. 18:17

– Składam wniosek, aby głosowanie w przedmiotowej sprawie odbywało się poprzez głosowanie imienne – mówi Piotr Kowalczyk. – Wydaje mi się ten wniosek niezasadny – stwierdza Tomasz Pitucha, szef klubu PiS. – Wydaje mi się ten wniosek niezasadny. Każde głosowanie w tej radzie jest głosowaniem imiennym, bo wyniki pojawiają się na tablicy po głosowaniu – tłumaczy. Wywołany do tablicy szef radców prawnych Ratusza, Zbigniew Dubiel potwierdza, że taki tryb jest zgodny ze Statutem Miasta.

Ostatecznie radni będą kolejno wywoływani do oddania głosu, a nad głosowaniem czuwać ma specjalnie powołana do tego komisja skrutacyjna i to ona ma ustalić dokładny tryb głosowania.

Godz. 18:09

- Nie głosujemy dzisiaj ani nad rozwojem miasta, ani nad tym, czy Krzysztof Żuk jest dobrym, czy złym prezydentem. Głosujemy nad wnioskiem, który skierowało CBA – zauważa Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS. Ale obecni na widowni zwolennicy prezydenta nie dają mu dojść do głosu zakrzykując jego wypowiedzi. Ostatecznie Pitucha stwierdza, że odczyta tylko oświadczenie klubu radnych PiS. W oświadczeniu tym klub zapowiada, że będzie głosował zgodnie z wnioskiem CBA i przypomina, że uchwała i tak będzie mogła być poddana „ocenie niezawisłego sądu administracyjnego”. – W ocenie klubu PiS nawoływanie przez przewodniczącego Piotra Kowalczyka do demonstracji obywateli w czasie trwania sesji jest nadużyciem kompetencji – kończy Pitucha i rezygnuje z dalszej wypowiedzi.

- Proszę mi wygasić mandat. Albo mnie odwołajcie, albo niech mnie CBA zamknie – odpowiada mu Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

Sesja Rady Miasta Lublin (fot. Maciej Kaczanowski)

Godz. 17:55

- Mieszkańcy tego miasta wreszcie czują się z tego miasta naprawdę dumni – podkreśla Banach. 

Godz. 17:54

- Jeżeli szefem CBA jest człowiek, który kandydował do parlamentu, to źle wygląda – ocenia Mariusz Banach, radny Wspólnego Lublina. – Bierzemy udział w wydarzeniu politycznym – dodaje Banach. I zwraca się do radnych PiS: - Ja rozumiem, że chcecie państwo przejąć kierowanie tym miastem. Macie do tego prawo. Ale róbcie to normalnymi metodami.

Banach twierdzi, że Żuk pada ofiarą konsekwentnej strategii insynuacji, bo najpierw posądzany jest o likwidację cukrowni, potem o chęć sprzedaży LPEC, następnie pojawia się sprawa biurowca przy Wieniawskiej.

Godz. 17:50

W wystąpieniach radnych koalicji nie brak pochwał dla prezydenta Lublina. – Dzisiaj zdecydujemy o przyszłych losach nie tylko prezydenta Krzysztofa Żuka, ale i przyszłych losach Lublina – mówi Michał Krawczyk, radny PO. – Aż nie chce się wierzyć, że będziemy głosować, czy wygasić mandat prezydenta Krzysztofa Żuka. To jak scenariusz filmu, w którym na człowieka wydano wyrok politycznej śmierci i chce się go złapać żywym lub martwym – mówi radny.

Twierdzi, że wyjaśnienia prezydenta i składane przez niego oświadczenia są wystarczające by odrzucić wniosek CBA. – Nie szukajcie dziś pretekstu. Bez względu na podziały stańcie w obronie prezydenta. Jeśli nie chcecie stanąć w obronie prezydenta, stańcie w obronie człowieka, który całe swoje życie poświęca pracy dla Lublina, a według mnie może się czuć zaszczuty. Nie kierujcie się partyjną dyscypliną tylko swoim sumieniem - mówi Krawczyk.

Godz. 17:43

- Wniosek CBA to są dwie kartki, na których mieści się los prezydenta naszego miasta – moim zdaniem jest to dokument poruszająco nierzetelny w swojej treści – mówi Bartosz Margul, radny PO.

Dodajmy, że do głosu zgłosili się głównie tylko radni koalicji i zaledwie jeden radny opozycyjny, Tomasz Pitucha, szef klubu PiS.

Radny Margul ma zastrzeżenia co do rzetelności śledztwa: – Skarb Państwa wskazuje, że w PZU SA są wszystkie dokumenty i CBA nie występuje o te dokumenty. Pytam, czy to jest rzetelne śledztwo? I na podstawie takiego śledztwa prezydent prawie 400-tysięcznego miasta miałby stracić stanowisko? – pyta Margul.

Nie ma zgody na takie metody – skanduje tłum na widowni. Chwilę potem dochodzi do utarczek słownych między pojedynczymi osobami z widowni, a radnym PiS, Eugeniuszem Bielakiem, który co chwila głośno komentuje słowa mówców. Zza okien rozbrzmiewają dźwięki muzyki z wiecu poparcia dla prezydenta.

Godz. 17:36

- Nie ma podstaw prawnych, jest daleki od sensowności – tak o wniosku CBA mówi Marcin Nowak, radny proprezydenckiego Wspólnego Lublina.

Godz. 17:33

W Ratuszu trwa już nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona wnioskowi CBA zwołana na wniosek prezydenta Lublina. Początek obrad przypominał bardziej wiec polityczny, bo widownię szczelnie wypełnili zwolennicy prezydenta, którzy owacyjnie przywitali go, gdy wchodził do sali obrad. – To nie na mnie ciąży obowiązek wykazania iż doszło do złamania prawa, ale do CBA, które takie niosek kieruje – mówi Krzysztof Żuk w swym wystąpieniu do radnych. – Czy CBA dokonało oceny wpływu mojego członkostwa w radzie nadzorczej PZU Życie na sprawowanie przeze mnie mandatu prezydenta? – pyta prezydent. – Jakie kolizje prawne można teraz wyeliminować pozbawiając mnie mandatu prezydenta? Czy to jest zgodne z konstytucyjną zasadą ochrony praw podstawowych? – pyta Żuk. Konsekwentnie powtarza, że nie złamał prawa.

Tuż po wystąpieniu prezydent zadeklarował gotowość odpowiedzi na pytania.

Przewodniczący opozycyjnego klubu radnych PiS, Tomasz Pitucha złożył formalny wniosek o publiczne odczytanie zebranej publiczności pisma CBA. Wniosek Pituchy nie uzyskał większości głosów, co wskazuje już, że najbardziej prawdopodobnym wynikiem najważniejszego dzisiejszego głosowania jest to, że rada nie podejmie uchwały, o którą wnioskuje CBA.

 

 

Godz. 17:13

- Staram się, i tak widzę swoją misję, być prezydentem poza podziałami. Po wyborach zaproponowałem wszystkim ugrupowaniom współpracę. PiS z tej współpracy nie skorzystało. Chciałbym podziękować wam za to wszystko, co udało się zrobić w ostatnich latach. Jestem wzruszony, że jesteście za mną, że jesteście murem za Żukiem, a tak naprawdę jesteście murem za Lublinem. Obiecuję, że dotrzymam  danego słowa, że uda nam się zmienić Lublin. Podkreślam, że w Lublinie jest miejsce dla wszystkich. Nie dzielimy Lublina według poglądów politycznych - powiedział prezydent Krzysztof Żuk

Godz. 16:51

O godz. 17 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której radni mają zdecydować czy Krzysztof Żuk stracił stanowisko, bo złamał tzw. ustawę antykorupcyjną łącząc funkcję prezydenta miasta z zasiadaniem w radzie nadzorczej spółki PZU Życie (od stycznia 2014 do stycznia 2016). Zawnioskowało o to Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Żuk uważa, że jest to polityczna nagonka na niego. 

Tymczasem przed budynkiem Ratusza przy pl. Łokietka zebrała się grupa zwolenników manifestujących poparcie dla prezydenta Lublina.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 140

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jjj / 14 listopada 2016 r. o 19:40
+1
A może przegłosujemy wniosek, że Słońce krąży wokół Ziemi, a Kopernik się mylił.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 18:21
+1
Pozdrowienia dla rodzin urzędników które przed Ratuszem bronią Żuka. Aby żyło się lepiej i ich dzieci dostały podwyżki w urzędzie miasta
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 17:49
+1
sitwa murem za żukiem
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 17:23
+1
Podkreślanie, że prezydent dużo zrobił jest co najmniej nie na miejscu. To co! chciałby leżeć i nic nie robic! Za to żeby coś robił dla miasta podatnicy mu płacą! I łaski nikomu nie robi!!!!!! Cała sytuacja jest spowodowana niczym innym jak tylko pazernością na kase!
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 17:13
+1
300 osób - to nawet urzędnicy miejscy się nie pofatygowali
Avatar
Polo / 14 listopada 2016 r. o 17:11
+1
Można prosić więcej zdjęć??? Chciałem zobaczyć czy kogoś nie brakuje!!!
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 17:05
+1
300 murem za Żukiem. Zaiste, prawdziwy ruch społeczny.
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 16:57
+1
38 proc. badanych, którzy zadeklarowali udział w najbliższych wyborach parlamentarnych, poparłoby PiS - wynika z listopadowego sondażu CBOS. Na Nowoczesną zagłosowałoby 17 proc. Polaków, a na PO - 14 proc. NIE MAM Więcej PYTAŃ LEMINGI.
Avatar
RTU / 16 listopada 2016 r. o 20:14
0
SPOKOJNIE DOIGRA SIE JAK JUZ NIE BEDZIE PREZYDENTEM ZAPOKAJA DO NIEGO Z CBA I BEDZIE SIEDZIAL
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 18:12
0
przekręty z tamexem na stadionie lekkoatletycznym - nic się nie stało uprzywilejowana pozycja philipsa w oświetleniu drogowym - nic się nie stało umowa na biurowiec z orionem - nic się nie stało łamanie procedur z planem zagospodarowania terenu i pozwoleniami dla deweloperów - nic się nie stało
Avatar
RTU / 16 listopada 2016 r. o 20:14
0
SPOKOJNIE DOIGRA SIE JAK JUZ NIE BEDZIE PREZYDENTEM ZAPOKAJA DO NIEGO Z CBA I BEDZIE SIEDZIAL
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 18:12
0
przekręty z tamexem na stadionie lekkoatletycznym - nic się nie stało uprzywilejowana pozycja philipsa w oświetleniu drogowym - nic się nie stało umowa na biurowiec z orionem - nic się nie stało łamanie procedur z planem zagospodarowania terenu i pozwoleniami dla deweloperów - nic się nie stało
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 15:32
0
Wystarczy zapoznać się z art.6 ustawy żeby stwierdzić bezpodstawność wniosku CBA. Firma Kamińskiego działa wyraźnie na zamówienie polityczne.
Avatar
jarek koziara / 15 listopada 2016 r. o 15:12
0
złamał prawo i spawiedliwość
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 08:13
0
Zaplecze polityczne dr Krzysztofa Żuka pytane o znajomość wniosku CBA wraz załącznikami, o wygaszenie mandatu obecnego Prezydenta naszego miasta, w 99% z rozbrajającą szczerością odpowiadało, że nie zna wniosku, uzasadnienia i załączników. Później demokratycznie przegłosowano, że wniosek, uzasadnienie i załączniki nie zostaną odczytane przed głosowaniem. A mury rosły, rosły, rosły. Łańcuch kołysał się u nóg...
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 08:11
0
Super to najlepszy Prezydent od lat
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 r. o 07:45
0
Poseł Sylwester Tułajew na Prezydenta Lublina
Avatar
gość / 15 listopada 2016 r. o 07:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie znam innej polskiej, fanatycznej partii, która by tak skutecznie skłóciła naród polski. Pod przewodnictwem jednego z tych co ukradli księżyc i jego duchowych inspiratorów, czyli kleru, partia, która śmiała się nazwać prawem i sprawiedliwością skutecznie omija prawo, a sprawiedliwość ma tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Nie liczy się dla nich międzynarodowy interes Polski, liczy się obsadzenie stołków poprawnymi partyjnie osobnikami, nie ważne, czy fachowcami. Podgrzewanie nastrojów ciemnoty, szczucie na bliźniego, to tak w imię jego miłości. Każdy fanatyzm jest groźny. Nie tylko święta wojna islamska, ale też metody działania PIS mogą doprowadzić do wojny domowej. Już teraz Polacy skaczą sobie do gardeł, wystarczy poczytać komentarze do tego artykułu. Siły narodowościowe dzieli tylko subtelna granica od faszyzmu. Czyżbyśmy sobie wychowali następcę Adolfa Hitlera w postaci Prezesa?
Ja znam PO z GW i TVN
Ja znam PO z GW i TVN rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 22:12
0
Nie znam innej polskiej, fanatycznej partii, która by tak skutecznie skłóciła naród polski. Pod przewodnictwem jednego z tych co ukradli księżyc i jego duchowych inspiratorów, czyli kleru, partia, która śmiała się nazwać prawem i sprawiedliwością skutecznie omija prawo, a sprawiedliwość ma tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Nie liczy się dla nich międzynarodowy interes Polski, liczy się obsadzenie stołków poprawnymi partyjnie osobnikami, nie ważne, czy fachowcami. Podgrzewanie nastrojów ciemnoty, szczucie na bliźniego, to tak w imię jego miłości. Każdy fanatyzm jest groźny. Nie tylko święta wojna islamska, ale też metody działania PIS mogą doprowadzić do wojny domowej. Już teraz Polacy skaczą sobie do gardeł, wystarczy poczytać komentarze do tego artykułu. Siły narodowościowe dzieli tylko subtelna granica od faszyzmu. Czyżbyśmy sobie wychowali następcę Adolfa Hitlera w postaci Prezesa?
Nie znam innej polskiej, fanatycznej partii, która by tak skutecznie skłóciła naród polski. Pod przewodnictwem jednego z tych co ukradli księżyc i jego duchowych inspiratorów, czyli kleru, partia, która śmiała się nazwać prawem i sprawiedliwością skutecznie omija prawo, a sprawiedliwość ma tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Nie liczy się dla nich międzynarodowy interes Polski, liczy się obsadzenie stołków poprawnymi partyjnie osobnikami, nie ważne, czy fachowcami. Podgrzewanie nastrojów ciemnoty, szczucie na bliźniego, to tak w imi... rozwiń
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 r. o 22:03
0
15 Pisiewiczów za odwołaniem Żuka
Zobacz wszystkie komentarze 140

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty