Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2019 r.
10:32

CBA obejrzy górki czechowskie? "Takie pismo do nas wpłynęło"

Autor: Zdjęcie autora drs
1 64 A A

Nie ma wciąż decyzji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie ewentualnego skontrolowania prac prowadzonych przez władze Lublina nad dokumentem, który pozwala zabudować blokami część górek czechowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie zagospodarowanie terenu przewiduje zatwierdzone w poniedziałek przez Radę Miasta studium przestrzenne. Określa ono przeznaczenie poszczególnych części Lublina, w tym również dawnego poligonu między ul. Ducha, Północną, Poligonową i Koncertową.

O nadzór CBA w tej sprawie poprosił pisemnie prezydent Lublina. – Ponieważ w wielu komentarzach pojawia się oskarżenie o korupcję w stosunku do mnie czy moich współpracowników odpowiedzialnych za proces przygotowania studium, zdecydowałem o wystąpieniu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o objęcie działań związanych ze studium osłoną antykorupcyjną, czyli specjalnym nadzorem ze strony służb – tłumaczył w swym oświadczeniu prezydent Krzysztof Żuk. – Nie mamy w tej sprawie nic do ukrycia.

Prośba o „osłonę antykorupcyjną” była adresowana do szefa CBA. – Takie pismo do nas wpłynęło, zostanie przekazane do odpowiedniej komórki – mówi Temistokles Brodowski z biura prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 7 lipca 2019 o 17:29
+23
A ten fakt też Żuk gdzieś zgłosił? Godz. 21.32 Jak państwo wydają zgodę na budowę akademika to czy można w nim także sprzedawać mieszkania? – spytał radny Piotr Breś. – Jeżeli państwo wydają zgodę na budowę domu seniora, to co się dzieje z tym inwestorem, który później przekształca to i sprzedaje to jako mieszkania – dopytywał Breś. – Nie powinien sprzedawać tego jako mieszkania – usłyszał odpowiedź urzędniczki. Radni dopytują jak to możliwe, że lokale w budynkach powstających jako domy studenta są później sprzedawane jako normalne mieszkania.
A ten fakt też Żuk gdzieś zgłosił? Godz. 21.32 Jak państwo wydają zgodę na budowę akademika to czy można w nim także sprzedawać mieszkania? – spytał radny Piotr Breś. – Jeżeli państwo wydają zgodę na budowę domu seniora, to co się dzieje z tym inwestorem, który później przekształca to i sprzedaje to jako mieszkania – dopytywał Breś. – Nie powinien sprzedawać tego jako mieszkania – usłyszał odpowiedź urzędniczki. Radni dopytują jak to możliwe, że lokale w budynkach powstających jako domy studenta są p... rozwiń
Avatar
zupełnie tego nie rozumiem / 7 lipca 2019 o 10:57
+21
Skoro wciąż nie ma decyzji to po co w ogóle ten artykuł?
Avatar
Tadam / 7 lipca 2019 o 17:13
+19
***s://***pracuj.pl/praca/specjalista-ds-marketingu-lublin,oferta,6800395 Specjalista ds. Marketingu Miejsce pracy:  Lublin prowadzenie internetowych kampanii reklamowych TBV;
Avatar
oczywiście, że tak będzie / 7 lipca 2019 o 14:08
+19
Filipowicz skończ już spamować tym bełkotem. Myślisz, że jak zalejesz komentarze ścianą tekstu, jakimiś paragrafami, wyciągami z takich czy innych orzeczeń sądowych to masz rację? Nie posługuj się fragmentami przepisów, których nie rozumiesz albo pasują do obecnej sytuacji jak pięść do nosa. Nie stwarzaj wrażenia, że jesteś mądrzejszy niż w rzeczywistości.
Niech miasto jeszcze wybuduje TBV infrastrukturę do bloków za darmo (doprowadzi kanalizację, wodę, gaz, energię elektryczną),  zapłaci za utylizację śmieci na 75ha, ogrodzi park.
 Już im na jesieni (zaraz po wyborach) podciągnęli sieć ciepłowniczą. W dodatku roboty były prowadzone na podobnej zasadzie jak haniebna sesja dewelotargowicy - tzn. bez żadnych uzgodnień z organami d/s ochrony środowiska. Przy okazji jest to kolejny dowód na to, że geszeft był przyklepany już dawno.
 Już im na jesieni (zaraz po wyborach) podciągnęli sieć ciepłowniczą. W dodatku roboty były prowadzone na podobnej zasadzie jak haniebna sesja dewelotargowicy - tzn. bez żadnych uzgodnień z organami d/s ochrony środowiska. Przy okazji jest to kolejny dowód na to, że geszeft był przyklepany już dawno. rozwiń
Avatar
Gosc / 7 lipca 2019 o 14:05
+15
Niech CBA zajrzy i do Ratusza.
Avatar
Lubelak / 7 lipca 2019 o 12:43
+15
Proszę to zrobić skrupulatnie od początku trwania tej farsy / porównać z tym co dawało echo / . Sytuacja jest żenująca.
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 11:05
+15
Kolejne zdjęcie na którym widać setki a może i tysiące mieszkańców korzystających z górek
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 11:01
+15
codziennie nowy artykuł o górkach, to jest dopiero żenada i męczenie buły
Avatar
Ra / 7 lipca 2019 o 17:05
+14
Filipowicz skończ już spamować tym bełkotem. Myślisz, że jak zalejesz komentarze ścianą tekstu, jakimiś paragrafami, wyciągami z takich czy innych orzeczeń sądowych to masz rację? Nie posługuj się fragmentami przepisów, których nie rozumiesz albo pasują do obecnej sytuacji jak pięść do nosa. Nie stwarzaj wrażenia, że jesteś mądrzejszy niż w rzeczywistości.
  Które przesłanki wg Pana nie zachodzą? Nowy układ drogowy - jest. Załącznik nr 3 do umowy. Podział działki - jest. Załącznik nr 4 do umowy.  LPEC nie podciągnie żadnej sieci?  ***s://***dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999683236&art=1000245199&p=4 Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacenckiej sprowadza się do tego, że ten kto uzyskuje korzyść na skutek wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego określonymi zdarzeniami, przekazuje część tej korzyści gminie.   
  Które przesłanki wg Pana nie zachodzą? Nowy układ drogowy - jest. Załącznik nr 3 do umowy. Podział działki - jest. Załącznik nr 4 do umowy.  LPEC nie podciągnie żadnej sieci?  ***s://***dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999683236&art=1000245199&p=4 Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacencki... rozwiń
Avatar
absmak i pytania / 7 lipca 2019 o 14:17
+14
Proszę to zrobić skrupulatnie od początku trwania tej farsy / porównać z tym co dawało echo / . Sytuacja jest żenująca.
 Zgadza się. Jakimkolwiek motywem kierował się dopychacz tego geszeftu, jest jasne, że z punktu widzenia miasta nie istniały żadne obiektywne przesłanki do podniesienia wartości gruntu cwaniakom o 100-200 mln., w dodatku jeszcze kosztem przyrody. Ani pseudo-park, ani grunt pod niepotrzebną w tym miejscu (niepotrzebną mieszkańcom, natomiast niewykluczone, że potrzebną cwaniakom do działania w trybie LD) szkołę takich przesłanek na pewno nie stanowią. Nic dziwnego, że ten gest "nagłej szczodrości" ze strony miasta może prowokować pytania co do intencji przyświecających tej kapitulacji bez walki.
 Zgadza się. Jakimkolwiek motywem kierował się dopychacz tego geszeftu, jest jasne, że z punktu widzenia miasta nie istniały żadne obiektywne przesłanki do podniesienia wartości gruntu cwaniakom o 100-200 mln., w dodatku jeszcze kosztem przyrody. Ani pseudo-park, ani grunt pod niepotrzebną w tym miejscu (niepotrzebną mieszkańcom, natomiast niewykluczone, że potrzebną cwaniakom do działania w trybie LD) szkołę takich przesłanek na pewno nie stanowią. Nic dziwnego, że ten gest "nagłej szczodrości" ze strony miasta może... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 19:39
-1
A przychylast z Czechowa nadal nadaje! Wstydu pan nie masz!
Avatar
ccc / 8 lipca 2019 o 11:59
-5
Niech PIS obieca ,że ceny nie pójda w górę a nie rząd teraz zmienia kolejne ustawy a ceny ciagle w górę idą, żywność drożeje na potęgę,pietruszka po 20 zł/kg, za chwilę też ma podrożeć prąd i gaz, ile tych podwyżek za jedyne 500.
Avatar
lilka / 8 lipca 2019 o 10:25
-14
Obecne górki to wielkie nieużytki, ugory,bezużyteczne tereny...ludzi spacerujacych tam nie widziałam i nie zobaczę pewnie przez kolejne 20 lat, przez tak zacietrzewionych ludzi jak Ci rzekomi obrońcy gorek, gdzie byli ja pytam jak PIS sprzedał górki developerowi z Kielc gdzie wtedy byli Ci obrońcy?? teraz na spokojnie nalezy sie dogadać z właścicielem co niniejszym prezydent czyni, skoro mieszkańcy nie poszli na referendum, życie miasta musi toczyć sie dalej
Avatar
jw / 8 lipca 2019 o 10:12
-12
w sumie to  guzik powinno  ludzi obchodzić co ktoś robi na własnym prywatnym terenie, mogłoby być tam ogrodzone i mielibyśmy wtedy spacery, jednak górki są nadal otwartym terenem każdy wchodzi kiedy chce z kim chce, czemu miasto miałoby nie pozwolić właścielowi na zmiane w planach , w zamian za budowę parku dróg dojazdowych, infrastruktury itd.
Avatar
Ulka / 8 lipca 2019 o 10:03
-9
Prezydent i Radni mieli tę świadomość że w obecnej sytuacji budżet Lublina i wydawanie kilkunastu milionów za 105 ha górek, przy możliwości pozyskania 75 ha darmo - to jawna niegospodarność i działanie na szkodę miasta. Kompromis i umowa z właścicielem górek zabezpiecza interes miasta i zobowiazuje do budowy parku, dróg, miejsca pod przedszkole i żłobek, przebudowę ronda czy skrzyżowania itd...
Avatar
faria / 8 lipca 2019 o 09:44
-7
Porządek z Górkami Czechowskimi trzeba było zrobić, ten kto to widział 105 hektarowe wysypisko i ugory w centrum pieknego rozwijającego się miasta.
Avatar
basia / 8 lipca 2019 o 09:40
+4
ludzie chcą parku w mieście, brakuje takich miejsc na spokojne spacery nie po ulicach,czy chodnikach tylko w prawdziwym parku, do uprawiania sportów będzie idealny, czy bieganie z psami
Avatar
liść / 8 lipca 2019 o 09:38
-3
a co z degradacją górek, postępująca degradacją z roku na rok? Chyba lepiej,że miasto odzyska tereny i właściciel zbuduje park i tych parę bloków, myślę,że na 100 hektarach nikt tego nie odczuje nawet,a zyskamy olbrzymi ponad 75 hektarowy park
Avatar
ewa / 8 lipca 2019 o 09:33
+6
CBA powinno sprawdzic wszystkie przekazane przez miasto tereny dla deweloperow i tam zobacza dopiero jakie byly przekrety.
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 08:53
+13
Niech CBA zbada sprawę płatnych trolli, czyli kto za to zapłacił i czy farmy trolli działały również podczas wyborów samorządowych.
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.07.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.07.2019 0 0

Lublin: Miasto zgadza się na wycinkę 63 drzew przy Bystrzycy. Wnioskowały Wody Polskie

Lublin: Miasto zgadza się na wycinkę 63 drzew przy Bystrzycy. Wnioskowały Wody Polskie 86 54

Urząd Miasta zezwolił na usunięcie 63 drzew z koryta Bystrzycy między ul. Żeglarską a mostem kolejowym przy ul. Janowskiej. O pozwolenie prosiła instytucja Wody Polskie, która tłumaczyła, że obumarłe drzewa mogą się przewrócić do rzeki, więc i tak będzie trzeba je usunąć

Dostali w szpitalu większe wypłaty. Muszą zwrócić pieniądze

Dostali w szpitalu większe wypłaty. Muszą zwrócić pieniądze 14 7

Płacowa karuzela w chełmskim szpitalu. Na przełomie roku na konta pracowników wpłynęły wyższe niż zwykle pobory. Większe pieniądze przyjęto z zadowoleniem, traktując je jako podwyżkę. Teraz wyszło na jaw, że była to pomyłka

Lublin: Parkują na miejscach dla niepełnosprawnych. Straż Miejska bezradna
alarm24

Lublin: Parkują na miejscach dla niepełnosprawnych. Straż Miejska bezradna 17 19

Kilkanaście miejsc parkingowych zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych zajmują pojazdy bez odpowiednich plakietek – taki widok jest codziennością przed nowym budynkiem przy al. Kompozytorów Polskich 5

Odtwarzają bramę koszarską w parku Radziwiłłowskim

Odtwarzają bramę koszarską w parku Radziwiłłowskim 3 0

W parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej odtwarzana jest brama koszarska. Tymczasem w kaplicy zamkowej odkryto kryptę, w której kilka wieków temu spoczywały szczątki św. Józefata Kuncewicza.

Lublin: Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę

Lublin: Pociąg śmiertelnie potrącił kobietę 16 4

Tragiczny wypadek na Ponikwodzie stał się powodem całkowitego wstrzymania ruchu pociągów między Lublinem a Lubartowem

Wojewoda Przemysław Czarnek kandydatem PiS na senatora

Wojewoda Przemysław Czarnek kandydatem PiS na senatora 17 48

Przemysław Czarnek będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. Kandydaturę musi jeszcze zatwierdzić partyjna centrala.

Total War: Three Kingdoms. Eight Princes: Walka o władzę (wideo)
film

Total War: Three Kingdoms. Eight Princes: Walka o władzę (wideo) 0 0

Kto walczy? Ośmiu książąt dynastii Jin. Kiedy? Premiera dodatku Total War: Three Kingdoms. Eight Princes została zaplanowana na 8 sierpnia.

W wypadku zginął znany muzyk. 19-letni sprawca skazany na więzienie

W wypadku zginął znany muzyk. 19-letni sprawca skazany na więzienie 16 11

45-latek nie przeżył wypadku, a jego 36-letnia znajoma została ciężko ranna. Sprawca tragicznego wypadku miał prawo jazdy od dwóch miesięcy, a w organizmie 0,6 promila alkoholu. Sąd Okręgowy w Zamościu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok, a to oznacza, że 19-letni Adrian K. spędzi za kratkami 6 lat. Sąd dożywotnio pozbawił go prawa jazdy.

GreedFall: Podróż na tajemniczą wyspę (wideo)
film

GreedFall: Podróż na tajemniczą wyspę (wideo) 0 0

Oprócz wyspy w grze GreedFall najważniejsze mają być nasze wybory. Ale nie zabraknie ani walki, ani stworów.

Pierwszy test mistrzyń. Już bez Emilii Zdunek

Pierwszy test mistrzyń. Już bez Emilii Zdunek 0 2

W środę Górnik Łęczna rozegra pierwszy sparing w tym sezonie. Nie zagra w nim Emilia Zdunek, która już oficjalnie przenosi się do hiszpańskiej Sevilli

Aleksandra Włodarczyk potrzebuje pomocy. "Diagnoza to był ogromny szok"

Aleksandra Włodarczyk potrzebuje pomocy. "Diagnoza to był ogromny szok" 26 2

Aleksandra Włodarczyk z Międzyrzeca Podlaskiego od trzech lat choruje na ziarnicę złośliwą. To rodzaj nowotworu. Szansą dla niej jest lek, którego miesięczna dawka kosztuje 30 tys. zł.

Daniel Staniszewski bez medalu na mistrzostwach Europy U-23

Daniel Staniszewski bez medalu na mistrzostwach Europy U-23 0 0

Impreza odbywała się w belgijskiej miejscowości Gent. Staniszewski wystartował w dwóch konkurencjach. Najpierw rywalizował w drużynowym wyścigu na dochodzenie. Oprócz zawodnika KS Pogoń Puławy w skład reprezentacji Polski weszli Damian Sławek, Bartosz Rudyk i Filip Prokopyszyn.

Dworca jeszcze nie ma, a już doceniony. Projekt w finale World Building of the Year
galeria

Dworca jeszcze nie ma, a już doceniony. Projekt w finale World Building of the Year 152 120

Do prestiżowej nagrody nominowany został projekt nowego dworca autobusowego stworzony na zamówienie władz Lublina przez warszawską pracownię Tremend. Jej praca jest w finale wyścigu po nagrodę World Building of the Year, a prezentacja przed jurorami planowana jest na grudzień

Kierowcy poniżej 25. roku życia są najbardziej niebezpieczni na drogach

Kierowcy poniżej 25. roku życia są najbardziej niebezpieczni na drogach 0 10

Kierowcy poniżej 25. roku życia to najbardziej niebezpieczni kierowcy. Kierowcy w wieku 18-24 lata, według statystyki, powodują najwięcej w wypadków w przeliczeniu na 10 tysięcy osób.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.