Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2019 r.
10:32

CBA obejrzy górki czechowskie? "Takie pismo do nas wpłynęło"

Autor: Zdjęcie autora drs
1 64 A A

Nie ma wciąż decyzji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie ewentualnego skontrolowania prac prowadzonych przez władze Lublina nad dokumentem, który pozwala zabudować blokami część górek czechowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takie zagospodarowanie terenu przewiduje zatwierdzone w poniedziałek przez Radę Miasta studium przestrzenne. Określa ono przeznaczenie poszczególnych części Lublina, w tym również dawnego poligonu między ul. Ducha, Północną, Poligonową i Koncertową.

O nadzór CBA w tej sprawie poprosił pisemnie prezydent Lublina. – Ponieważ w wielu komentarzach pojawia się oskarżenie o korupcję w stosunku do mnie czy moich współpracowników odpowiedzialnych za proces przygotowania studium, zdecydowałem o wystąpieniu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o objęcie działań związanych ze studium osłoną antykorupcyjną, czyli specjalnym nadzorem ze strony służb – tłumaczył w swym oświadczeniu prezydent Krzysztof Żuk. – Nie mamy w tej sprawie nic do ukrycia.

Prośba o „osłonę antykorupcyjną” była adresowana do szefa CBA. – Takie pismo do nas wpłynęło, zostanie przekazane do odpowiedniej komórki – mówi Temistokles Brodowski z biura prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 7 lipca 2019 o 17:29
+23
A ten fakt też Żuk gdzieś zgłosił? Godz. 21.32 Jak państwo wydają zgodę na budowę akademika to czy można w nim także sprzedawać mieszkania? – spytał radny Piotr Breś. – Jeżeli państwo wydają zgodę na budowę domu seniora, to co się dzieje z tym inwestorem, który później przekształca to i sprzedaje to jako mieszkania – dopytywał Breś. – Nie powinien sprzedawać tego jako mieszkania – usłyszał odpowiedź urzędniczki. Radni dopytują jak to możliwe, że lokale w budynkach powstających jako domy studenta są później sprzedawane jako normalne mieszkania.
A ten fakt też Żuk gdzieś zgłosił? Godz. 21.32 Jak państwo wydają zgodę na budowę akademika to czy można w nim także sprzedawać mieszkania? – spytał radny Piotr Breś. – Jeżeli państwo wydają zgodę na budowę domu seniora, to co się dzieje z tym inwestorem, który później przekształca to i sprzedaje to jako mieszkania – dopytywał Breś. – Nie powinien sprzedawać tego jako mieszkania – usłyszał odpowiedź urzędniczki. Radni dopytują jak to możliwe, że lokale w budynkach powstających jako domy studenta są p... rozwiń
Avatar
zupełnie tego nie rozumiem / 7 lipca 2019 o 10:57
+21
Skoro wciąż nie ma decyzji to po co w ogóle ten artykuł?
Avatar
Tadam / 7 lipca 2019 o 17:13
+19
***s://***pracuj.pl/praca/specjalista-ds-marketingu-lublin,oferta,6800395 Specjalista ds. Marketingu Miejsce pracy:  Lublin prowadzenie internetowych kampanii reklamowych TBV;
Avatar
oczywiście, że tak będzie / 7 lipca 2019 o 14:08
+19
Filipowicz skończ już spamować tym bełkotem. Myślisz, że jak zalejesz komentarze ścianą tekstu, jakimiś paragrafami, wyciągami z takich czy innych orzeczeń sądowych to masz rację? Nie posługuj się fragmentami przepisów, których nie rozumiesz albo pasują do obecnej sytuacji jak pięść do nosa. Nie stwarzaj wrażenia, że jesteś mądrzejszy niż w rzeczywistości.
Niech miasto jeszcze wybuduje TBV infrastrukturę do bloków za darmo (doprowadzi kanalizację, wodę, gaz, energię elektryczną),  zapłaci za utylizację śmieci na 75ha, ogrodzi park.
 Już im na jesieni (zaraz po wyborach) podciągnęli sieć ciepłowniczą. W dodatku roboty były prowadzone na podobnej zasadzie jak haniebna sesja dewelotargowicy - tzn. bez żadnych uzgodnień z organami d/s ochrony środowiska. Przy okazji jest to kolejny dowód na to, że geszeft był przyklepany już dawno.
 Już im na jesieni (zaraz po wyborach) podciągnęli sieć ciepłowniczą. W dodatku roboty były prowadzone na podobnej zasadzie jak haniebna sesja dewelotargowicy - tzn. bez żadnych uzgodnień z organami d/s ochrony środowiska. Przy okazji jest to kolejny dowód na to, że geszeft był przyklepany już dawno. rozwiń
Avatar
Gosc / 7 lipca 2019 o 14:05
+15
Niech CBA zajrzy i do Ratusza.
Avatar
Lubelak / 7 lipca 2019 o 12:43
+15
Proszę to zrobić skrupulatnie od początku trwania tej farsy / porównać z tym co dawało echo / . Sytuacja jest żenująca.
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 11:05
+15
Kolejne zdjęcie na którym widać setki a może i tysiące mieszkańców korzystających z górek
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 11:01
+15
codziennie nowy artykuł o górkach, to jest dopiero żenada i męczenie buły
Avatar
Ra / 7 lipca 2019 o 17:05
+14
Filipowicz skończ już spamować tym bełkotem. Myślisz, że jak zalejesz komentarze ścianą tekstu, jakimiś paragrafami, wyciągami z takich czy innych orzeczeń sądowych to masz rację? Nie posługuj się fragmentami przepisów, których nie rozumiesz albo pasują do obecnej sytuacji jak pięść do nosa. Nie stwarzaj wrażenia, że jesteś mądrzejszy niż w rzeczywistości.
  Które przesłanki wg Pana nie zachodzą? Nowy układ drogowy - jest. Załącznik nr 3 do umowy. Podział działki - jest. Załącznik nr 4 do umowy.  LPEC nie podciągnie żadnej sieci?  ***s://***dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999683236&art=1000245199&p=4 Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacenckiej sprowadza się do tego, że ten kto uzyskuje korzyść na skutek wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego określonymi zdarzeniami, przekazuje część tej korzyści gminie.   
  Które przesłanki wg Pana nie zachodzą? Nowy układ drogowy - jest. Załącznik nr 3 do umowy. Podział działki - jest. Załącznik nr 4 do umowy.  LPEC nie podciągnie żadnej sieci?  ***s://***dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999683236&art=1000245199&p=4 Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacencki... rozwiń
Avatar
absmak i pytania / 7 lipca 2019 o 14:17
+14
Proszę to zrobić skrupulatnie od początku trwania tej farsy / porównać z tym co dawało echo / . Sytuacja jest żenująca.
 Zgadza się. Jakimkolwiek motywem kierował się dopychacz tego geszeftu, jest jasne, że z punktu widzenia miasta nie istniały żadne obiektywne przesłanki do podniesienia wartości gruntu cwaniakom o 100-200 mln., w dodatku jeszcze kosztem przyrody. Ani pseudo-park, ani grunt pod niepotrzebną w tym miejscu (niepotrzebną mieszkańcom, natomiast niewykluczone, że potrzebną cwaniakom do działania w trybie LD) szkołę takich przesłanek na pewno nie stanowią. Nic dziwnego, że ten gest "nagłej szczodrości" ze strony miasta może prowokować pytania co do intencji przyświecających tej kapitulacji bez walki.
 Zgadza się. Jakimkolwiek motywem kierował się dopychacz tego geszeftu, jest jasne, że z punktu widzenia miasta nie istniały żadne obiektywne przesłanki do podniesienia wartości gruntu cwaniakom o 100-200 mln., w dodatku jeszcze kosztem przyrody. Ani pseudo-park, ani grunt pod niepotrzebną w tym miejscu (niepotrzebną mieszkańcom, natomiast niewykluczone, że potrzebną cwaniakom do działania w trybie LD) szkołę takich przesłanek na pewno nie stanowią. Nic dziwnego, że ten gest "nagłej szczodrości" ze strony miasta może... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 19:39
0
A przychylast z Czechowa nadal nadaje! Wstydu pan nie masz!
Avatar
ccc / 8 lipca 2019 o 11:59
-4
Niech PIS obieca ,że ceny nie pójda w górę a nie rząd teraz zmienia kolejne ustawy a ceny ciagle w górę idą, żywność drożeje na potęgę,pietruszka po 20 zł/kg, za chwilę też ma podrożeć prąd i gaz, ile tych podwyżek za jedyne 500.
Avatar
lilka / 8 lipca 2019 o 10:25
-13
Obecne górki to wielkie nieużytki, ugory,bezużyteczne tereny...ludzi spacerujacych tam nie widziałam i nie zobaczę pewnie przez kolejne 20 lat, przez tak zacietrzewionych ludzi jak Ci rzekomi obrońcy gorek, gdzie byli ja pytam jak PIS sprzedał górki developerowi z Kielc gdzie wtedy byli Ci obrońcy?? teraz na spokojnie nalezy sie dogadać z właścicielem co niniejszym prezydent czyni, skoro mieszkańcy nie poszli na referendum, życie miasta musi toczyć sie dalej
Avatar
jw / 8 lipca 2019 o 10:12
-11
w sumie to  guzik powinno  ludzi obchodzić co ktoś robi na własnym prywatnym terenie, mogłoby być tam ogrodzone i mielibyśmy wtedy spacery, jednak górki są nadal otwartym terenem każdy wchodzi kiedy chce z kim chce, czemu miasto miałoby nie pozwolić właścielowi na zmiane w planach , w zamian za budowę parku dróg dojazdowych, infrastruktury itd.
Avatar
Ulka / 8 lipca 2019 o 10:03
-8
Prezydent i Radni mieli tę świadomość że w obecnej sytuacji budżet Lublina i wydawanie kilkunastu milionów za 105 ha górek, przy możliwości pozyskania 75 ha darmo - to jawna niegospodarność i działanie na szkodę miasta. Kompromis i umowa z właścicielem górek zabezpiecza interes miasta i zobowiazuje do budowy parku, dróg, miejsca pod przedszkole i żłobek, przebudowę ronda czy skrzyżowania itd...
Avatar
faria / 8 lipca 2019 o 09:44
-6
Porządek z Górkami Czechowskimi trzeba było zrobić, ten kto to widział 105 hektarowe wysypisko i ugory w centrum pieknego rozwijającego się miasta.
Avatar
basia / 8 lipca 2019 o 09:40
+4
ludzie chcą parku w mieście, brakuje takich miejsc na spokojne spacery nie po ulicach,czy chodnikach tylko w prawdziwym parku, do uprawiania sportów będzie idealny, czy bieganie z psami
Avatar
liść / 8 lipca 2019 o 09:38
-3
a co z degradacją górek, postępująca degradacją z roku na rok? Chyba lepiej,że miasto odzyska tereny i właściciel zbuduje park i tych parę bloków, myślę,że na 100 hektarach nikt tego nie odczuje nawet,a zyskamy olbrzymi ponad 75 hektarowy park
Avatar
ewa / 8 lipca 2019 o 09:33
+6
CBA powinno sprawdzic wszystkie przekazane przez miasto tereny dla deweloperow i tam zobacza dopiero jakie byly przekrety.
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 08:53
+13
Niech CBA zbada sprawę płatnych trolli, czyli kto za to zapłacił i czy farmy trolli działały również podczas wyborów samorządowych.
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 2

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 6

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 119 33

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 396 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty

Wisła Puławy - Stal Kraśnik 2:2. Znowu sporo goli

Wisła Puławy - Stal Kraśnik 2:2. Znowu sporo goli 0 4

W poprzednim sezonie w meczach ligowych Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik padło 10 bramek. W sobotnim meczu kontrolnym obie ekipy strzeliły za to po dwa gole

Motor – Hetman 2:0. Nowi strzelają aż miło

Motor – Hetman 2:0. Nowi strzelają aż miło 0 10

Na bocznym boisku Areny Lublin żółto-biało-niebiescy pokonali beniaminka trzeciej ligi Hetmana Zamość. Podopieczni Mirosława Hajdo wygrali 2:0, a jedną z bramek zdobył najnowszy nabytek Motoru – Tomasz Swędrowski

Magdalena Bajor: Nie wyobrażam sobie życia bez sportu
Magazyn

Magdalena Bajor: Nie wyobrażam sobie życia bez sportu 51 5

W sporcie dąży do perfekcji. Jest ambitna i nigdy nie spoczywa na laurach, lecz wciąż stawia przed sobą kolejne cele - rozmowa z Magdaleną Bajor, oszczepniczką.

Awanturował się koło mieszkania partnerki. Później złożył dziwną propozycję policjantom

Awanturował się koło mieszkania partnerki. Później złożył dziwną propozycję policjantom 16 12

Do 10 lat pozbawiania wolności grozi 41-letniemu mieszkańcowi Zamościa. Mężczyzna próbował przekupić policjantów, którzy przyjechali na interwencję. Pijany mężczyzna nie zaproponował jednak konkretnej kwoty pieniędzy.

Cofał i najechał na pieszego. Ranny 87-latek zmarł w szpitalu

Cofał i najechał na pieszego. Ranny 87-latek zmarł w szpitalu 0 3

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w powiecie biłgorajskim. Wczoraj w miejscowości Tereszpol Kukiełki został potrącony starszy mężczyzna. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.