Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2016 r.
20:29

Chcą żeby górki czechowskie były wielkim parkiem. Co na to właściciel terenu?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
97 68 A A
Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski

Utworzenie półnaturalnego parku na górkach czechowskich proponuje działająca przy prezydencie miasta Rada Kultury Przestrzeni. Chce, by tylko 10 proc. górek przeznaczyć pod domy mieszkalne, a nie blisko 40 proc., jak chce ich właściciel. Tymczasem IPN potwierdził w poniedziałek, że może w tym miejscu podjąć poszukiwania szczątków ofiar zbrodni sprzed lat.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poszukiwania szczątków miałyby dotyczyć ofiar masowych egzekucji prowadzonych przez hitlerowców. – Można przyjąć, że ofiary zostały tam pochowane – przyznaje Marcin Krzysztofik z Instytutu Pamięci Narodowej. Dodaje, że mogą spoczywać tu również ofiary zbrodni komunistycznych. – Teren górek czechowskich nigdy po wojnie nie był badany, ponieważ był zajęty przez wojsko – dodaje Krzysztofik. Podkreśla, że są osoby mogące wskazać miejsca pochowków.

Ale to nie przeszłość, a przyszłość górek bardziej rozpala emocje. Przyszłości tej poświęcone było poniedziałkowe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przy marszałku województwa. Swe racje prezentowali tu i przeciwnicy budowy na górkach i przedstawiciele Ratusza, który zastanawia się nad zmianą planu zagospodarowania tego terenu.

O zmianę zabiega m.in. spółka TBV, która kupiła ten teren i na jego większości widziałaby park, zaś 39 proc. obszaru chce przeznaczyć pod zabudowę mieszkaniową.

– Traktujemy to, jak każdy wniosek, który wpływa do urzędu – mówi Małgorzata Żurkowska, główny planista miasta. – Wszystko toczy się w określonej procedurze – zapewnia Zbigniew Dubiel, koordynator zespołu radców prawnych w Ratuszu.

W tym samym Ratuszu przeciwna wizji TBV jest działająca przy prezydencie Rada Kultury Przestrzeni zaproszona na poniedziałkowe posiedzenie. – Korzyść osiągnie deweloper. Zbuduje osiedle wielkości Felina lub Sławina – stwierdza Marcin Skrzypek z RKP. – Zabudowa górek byłaby ich zniszczeniem bez konkretnej przyczyny – ocenia. – Powstanie w najlepszym wypadku coś w rodzaju wąwozu Rury.

Rada Kultury Przestrzeni oczekuje, że górki staną się wielkim parkiem. – Chcemy, żeby nie był to wyczesany, nienaturalny park, ale żeby to była przyroda, tylko udostępniona – mówi Jan Kamiński, przewodniczący RKP. Dodaje, że miasto mogłoby przystać na przeznaczenie pod mieszkania tylko 10 ha. – Byłby to sprawiedliwy kompromis – ocenia Kamiński. Obecny plan, jak podaje RKP, pozwala zabudować mieszkaniami 2 ha.

Inaczej kompromis widzi Wiktor Szyborski, który w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego reprezentuje organizację Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan”: – Nie zmieniając planu zaproponować właścicielowi inne grunty – mówi Szyborski. – Cały ten teren miasto mogłoby odzyskać dając inne tereny budowlane, być może o większej powierzchni, równoważąc atrakcyjność górek.

– Nie ma możliwości zamiany, bo takim gruntem nie dysponujemy – odpowiada prezydent Krzysztof Żuk, proszony przez nas o komentarz już po posiedzeniu WRDS, na którym nie był obecny.

Nie było tam również właściciela górek czechowskich. – Bo nie byłem zaproszony – podkreśla Wojciech Dzioba, prezes TBV, mocno tym rozgoryczony: – Jaka to rada dialogu, jeśli się nie zaprasza głównego zainteresowanego?

Propozycji Rady Kultury Przestrzeni prezes TBV nie ocenia. – Rada może opiniować różne projekty jak tylko chce, dla mnie wiążące jest to jak zdecyduje Rada Miasta – komentuje Dzioba. – Każdy ma prawo prosić o zmianę planu, ja z tego prawa korzystam. Chcę, żeby przeszło 60 proc. górek było ogólnodostępnym parkiem i czekam aż się miasto do tego odniesie.

Odniesienie nie nastąpi prędko. – Trzeba ten projekt, który ma inwestor, zracjonalizować i uzgodnić ze wszystkimi instytucjami, jesteśmy przygotowani do takiej dyskusji – odpowiada Żuk.

Ratusz zastrzega, że w pierwszej kolejności musi się zająć tzw. studium przestrzennym, czyli dokumentem nadrzędnym, z którym zmieniony plan musiałby współbrzmieć. Projekt takiego studium, które ostatecznie uchwalić ma Rada Miasta, został już skierowany do uzgodnień, potem ma być przedmiotem publicznej dyskusji.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jo / 30 sierpnia 2016 o 21:25
0
a może zrobić coś na wzór dzikiego parku rozrywki w phorzheim? ***s://***pforzheim.de/kultur-freizeit/natur-sport/naherholung/wildpark-pforzheim.html
Avatar
mm / 30 sierpnia 2016 o 19:37
0
Nie ma się czym podniecać. Choć nie lubię hazardu, to mogę się założyć, że teren ten zostanie zabudowany blokami. Deweloper nie po to kupił 100 ha ziemi, żeby zrobić tam park. Projekt osiedla jest imponujący i w odróżnieniu od innych nowych osiedli w Lublinie nie będzie to betonowa pustynia. Wszak wąwozów zabudować się nie da ... chyba. Najlepsze jest jednak to, że utrzymanie, a pewnie w większej części i utworzenie owego parku spadnie na miasto. Jakoś nie widzę, aby mieszkańcy nowego osiedla chcieli fundować sąsiadom tereny pod rekreację, a już tym bardziej nie będzie w tym miał interesu deweloper. Nasi wybrańcy są wyjątkowo przychylni miejscowym przedsiębiorcom, o czym świadczy chociażby wspaniała inwestycja na Wieniawskiej i w tym przypadku pewnie będzie podobnie.
Nie ma się czym podniecać. Choć nie lubię hazardu, to mogę się założyć, że teren ten zostanie zabudowany blokami. Deweloper nie po to kupił 100 ha ziemi, żeby zrobić tam park. Projekt osiedla jest imponujący i w odróżnieniu od innych nowych osiedli w Lublinie nie będzie to betonowa pustynia. Wszak wąwozów zabudować się nie da ... chyba. Najlepsze jest jednak to, że utrzymanie, a pewnie w większej części i utworzenie owego parku spadnie na miasto. Jakoś nie widzę, aby mieszkańcy nowego osiedla chcieli fundować sąsiadom tereny pod rekreację, a... rozwiń
Avatar
Przekręt i plotka powtarzana jak mantra / 30 sierpnia 2016 o 18:23
0
I wszyscy łyknęli plotkę ratuszowo deweloperska o możliwości zabudowy wg obecnego planu 30% terenu górek. I na "sprawiedliwy" kompromis 40/60%. Wierutna bzdura. Na wczorajszym wystąpieniu pan J.Kaminski pokazał dokładne mapki z MPZP i obliczenia. Na kanale ittv.pl można to wystąpienie zobaczyć w całości. Wniosek? Obecnie TBV moze budować mieszkaniówkę na 30% z 3,5 ha na środkowej wysepce przy ul Boh. Września. Czyli maja pod zabudowę wielorodzinna ok 1 ha. A zadaja 40ha! I to w rozproszeniu na całym terenie Gorek, wszędzie oprócz wąskiego pasa wąwozów. Wciąż ktos wierzy w ich dobre intencje?
I wszyscy łyknęli plotkę ratuszowo deweloperska o możliwości zabudowy wg obecnego planu 30% terenu górek. I na "sprawiedliwy" kompromis 40/60%. Wierutna bzdura. Na wczorajszym wystąpieniu pan J.Kaminski pokazał dokładne mapki z MPZP i obliczenia. Na kanale ittv.pl można to wystąpienie zobaczyć w całości. Wniosek? Obecnie TBV moze budować mieszkaniówkę na 30% z 3,5 ha na środkowej wysepce przy ul Boh. Września. Czyli maja pod zabudowę wielorodzinna ok 1 ha. A zadaja 40ha! I to w rozproszeniu na całym terenie Gorek, wszędzie oprócz w... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 13:25
0
Tym sposobem niemal wszyscy zapomnieli, że zmiana właścicielska spowodowała straty w finansach publicznych na kwotę ponad 60 milionów złotych, za równowartość których można byłoby wybudować komunalne bloki dla 300 mieszkańców naszego miasta. O tyle zmniejszyłaby się kolejka oczekujących, która liczy ponad 6,5 tysiąca osób...
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 13:02
0
Jeśli tam faktycznie postawią bloki i domki to miasto całkiem sporo na tym zyska. I pomijam już sam fakt, że przybędzie parę tysięcy mieszkań w bardzo dobrej lokalizacji skomunikowanej z resztą miasta co może parę osób zachęcić do pozostania/przyjechania w/do Lublina.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 12:52
0
Ekodzielnica :ok:
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 12:51
0
No i co? Setki ludzi w Lublinie ma prywatny teren zielony i whoooya może z tym zrobić. Te same zasady powinny obowiązywać deweloperskich cwaniaczków, co kupili za grosze a teraz rezonują, że im się należy. G... im się należy.
Avatar
lap / 30 sierpnia 2016 o 12:49
0
lap napisał:
jak nic nie zyska? a podatek od nieruchomości? a 60-hektarowy park dla wszystkich mieszkańców?
nie zapominajmy, że mowa o prywatnej własności a nie o miejskich gruntach
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 12:49
0
Miasto które naprawdę dbałoby o mieszkańców a nie robiło ludzi w ... pod płaszczykiem PR-owej papki i udawania wariata postawiłoby TBV przed prostym wyborem: odkupimy od was teren Górek z niewielkim ale pewnym zyskiem trochę powyżej ceny zakupu od Echa, jeżeli się nie zgodzicie to wasza strata - zmiany planu tak czy inaczej nie będzie więc sobie gnijcie z tymi milionami zamrożonymi w terenie zielonym. Panu Dziobie momentalnie by rura zmiękła i zaczął opowiadać że z dobrego serca sprzedaje miastu bo dba tak bardzo o Lublin i jego mieszkańców, o ile zakład? Tak by się zachowało normalne miasto w normalnym kraju.
Miasto które naprawdę dbałoby o mieszkańców a nie robiło ludzi w ... pod płaszczykiem PR-owej papki i udawania wariata postawiłoby TBV przed prostym wyborem: odkupimy od was teren Górek z niewielkim ale pewnym zyskiem trochę powyżej ceny zakupu od Echa, jeżeli się nie zgodzicie to wasza strata - zmiany planu tak czy inaczej nie będzie więc sobie gnijcie z tymi milionami zamrożonymi w terenie zielonym. Panu Dziobie momentalnie by rura zmiękła i zaczął opowiadać że z dobrego serca sprzedaje miastu bo dba tak bardzo o Lublin i jego mieszkańców,... rozwiń
Avatar
lap / 30 sierpnia 2016 o 12:48
0
jak nic nie zyska? a podatek od nieruchomości? a 60-hektarowy park dla wszystkich mieszkańców?
Avatar
jo / 30 sierpnia 2016 o 21:25
0
a może zrobić coś na wzór dzikiego parku rozrywki w phorzheim? ***s://***pforzheim.de/kultur-freizeit/natur-sport/naherholung/wildpark-pforzheim.html
Avatar
mm / 30 sierpnia 2016 o 19:37
0
Nie ma się czym podniecać. Choć nie lubię hazardu, to mogę się założyć, że teren ten zostanie zabudowany blokami. Deweloper nie po to kupił 100 ha ziemi, żeby zrobić tam park. Projekt osiedla jest imponujący i w odróżnieniu od innych nowych osiedli w Lublinie nie będzie to betonowa pustynia. Wszak wąwozów zabudować się nie da ... chyba. Najlepsze jest jednak to, że utrzymanie, a pewnie w większej części i utworzenie owego parku spadnie na miasto. Jakoś nie widzę, aby mieszkańcy nowego osiedla chcieli fundować sąsiadom tereny pod rekreację, a już tym bardziej nie będzie w tym miał interesu deweloper. Nasi wybrańcy są wyjątkowo przychylni miejscowym przedsiębiorcom, o czym świadczy chociażby wspaniała inwestycja na Wieniawskiej i w tym przypadku pewnie będzie podobnie.
Nie ma się czym podniecać. Choć nie lubię hazardu, to mogę się założyć, że teren ten zostanie zabudowany blokami. Deweloper nie po to kupił 100 ha ziemi, żeby zrobić tam park. Projekt osiedla jest imponujący i w odróżnieniu od innych nowych osiedli w Lublinie nie będzie to betonowa pustynia. Wszak wąwozów zabudować się nie da ... chyba. Najlepsze jest jednak to, że utrzymanie, a pewnie w większej części i utworzenie owego parku spadnie na miasto. Jakoś nie widzę, aby mieszkańcy nowego osiedla chcieli fundować sąsiadom tereny pod rekreację, a... rozwiń
Avatar
Przekręt i plotka powtarzana jak mantra / 30 sierpnia 2016 o 18:23
0
I wszyscy łyknęli plotkę ratuszowo deweloperska o możliwości zabudowy wg obecnego planu 30% terenu górek. I na "sprawiedliwy" kompromis 40/60%. Wierutna bzdura. Na wczorajszym wystąpieniu pan J.Kaminski pokazał dokładne mapki z MPZP i obliczenia. Na kanale ittv.pl można to wystąpienie zobaczyć w całości. Wniosek? Obecnie TBV moze budować mieszkaniówkę na 30% z 3,5 ha na środkowej wysepce przy ul Boh. Września. Czyli maja pod zabudowę wielorodzinna ok 1 ha. A zadaja 40ha! I to w rozproszeniu na całym terenie Gorek, wszędzie oprócz wąskiego pasa wąwozów. Wciąż ktos wierzy w ich dobre intencje?
I wszyscy łyknęli plotkę ratuszowo deweloperska o możliwości zabudowy wg obecnego planu 30% terenu górek. I na "sprawiedliwy" kompromis 40/60%. Wierutna bzdura. Na wczorajszym wystąpieniu pan J.Kaminski pokazał dokładne mapki z MPZP i obliczenia. Na kanale ittv.pl można to wystąpienie zobaczyć w całości. Wniosek? Obecnie TBV moze budować mieszkaniówkę na 30% z 3,5 ha na środkowej wysepce przy ul Boh. Września. Czyli maja pod zabudowę wielorodzinna ok 1 ha. A zadaja 40ha! I to w rozproszeniu na całym terenie Gorek, wszędzie oprócz w... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 13:25
0
Tym sposobem niemal wszyscy zapomnieli, że zmiana właścicielska spowodowała straty w finansach publicznych na kwotę ponad 60 milionów złotych, za równowartość których można byłoby wybudować komunalne bloki dla 300 mieszkańców naszego miasta. O tyle zmniejszyłaby się kolejka oczekujących, która liczy ponad 6,5 tysiąca osób...
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 13:02
0
Jeśli tam faktycznie postawią bloki i domki to miasto całkiem sporo na tym zyska. I pomijam już sam fakt, że przybędzie parę tysięcy mieszkań w bardzo dobrej lokalizacji skomunikowanej z resztą miasta co może parę osób zachęcić do pozostania/przyjechania w/do Lublina.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 12:52
0
Ekodzielnica :ok:
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 12:51
0
No i co? Setki ludzi w Lublinie ma prywatny teren zielony i whoooya może z tym zrobić. Te same zasady powinny obowiązywać deweloperskich cwaniaczków, co kupili za grosze a teraz rezonują, że im się należy. G... im się należy.
Avatar
lap / 30 sierpnia 2016 o 12:49
0
lap napisał:
jak nic nie zyska? a podatek od nieruchomości? a 60-hektarowy park dla wszystkich mieszkańców?
nie zapominajmy, że mowa o prywatnej własności a nie o miejskich gruntach
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2016 o 12:49
0
Miasto które naprawdę dbałoby o mieszkańców a nie robiło ludzi w ... pod płaszczykiem PR-owej papki i udawania wariata postawiłoby TBV przed prostym wyborem: odkupimy od was teren Górek z niewielkim ale pewnym zyskiem trochę powyżej ceny zakupu od Echa, jeżeli się nie zgodzicie to wasza strata - zmiany planu tak czy inaczej nie będzie więc sobie gnijcie z tymi milionami zamrożonymi w terenie zielonym. Panu Dziobie momentalnie by rura zmiękła i zaczął opowiadać że z dobrego serca sprzedaje miastu bo dba tak bardzo o Lublin i jego mieszkańców, o ile zakład? Tak by się zachowało normalne miasto w normalnym kraju.
Miasto które naprawdę dbałoby o mieszkańców a nie robiło ludzi w ... pod płaszczykiem PR-owej papki i udawania wariata postawiłoby TBV przed prostym wyborem: odkupimy od was teren Górek z niewielkim ale pewnym zyskiem trochę powyżej ceny zakupu od Echa, jeżeli się nie zgodzicie to wasza strata - zmiany planu tak czy inaczej nie będzie więc sobie gnijcie z tymi milionami zamrożonymi w terenie zielonym. Panu Dziobie momentalnie by rura zmiękła i zaczął opowiadać że z dobrego serca sprzedaje miastu bo dba tak bardzo o Lublin i jego mieszkańców,... rozwiń
Avatar
lap / 30 sierpnia 2016 o 12:48
0
jak nic nie zyska? a podatek od nieruchomości? a 60-hektarowy park dla wszystkich mieszkańców?
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 92 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.