Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2016 r.
15:00

Chcą żłobka, a nie kościoła w dzielnicy. Zebrali podpisy, złożyli projekt uchwały

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 59 A A

Jest kolejny ruch w sprawie działki przy ul. Dożynkowej, którą Ratusz chciał sprzedać archidiecezji. Przeciwko budowie w tym miejscu świątyni są mieszkańcy dzielnicy. Złożyli oni w Radzie Miasta obywatelski projekt uchwały mówiącej to tym, że w tym miejscu powstanie obiekt oświatowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W dzielnicy nie ma żadnego żłobka ani przedszkola prowadzonego przez gminę – piszą mieszkańcy w uzasadnieniu swojego projektu uchwały, którym Rada Miasta zajmie się na najbliższej sesji, 21 stycznia.

Tłumaczą, że taka placówka jest pilnie potrzebna, bo w dzielnicy powstają nowe bloki mieszkalne zasiedlane przez młode rodziny. Zdaniem autorów projektu żłobek i przedszkole dla Rudnika powinny powstać właśnie na działce znajdującej się na rogu ul. Dożynkowej i Bluszczowej. Dlaczego właśnie tu? Bo nieruchomość jest własnością miasta.

Sęk w tym, że tą samą działką zainteresowała się lubelska kuria, która poprosiła Ratusz, by sprzedał jej nieruchomość. Ziemię wartą 1,6 miliona zł archidiecezja kupiłaby za 10 proc. tej kwoty, czyli 160 tys. zł. Na taką sprzedaż musiałaby się zgodzić Rada Miasta, ale uchwała w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Głosowanie planowane na wrzesień nie doszło do skutku, a w listopadzie miejscy radni odłożyli decyzję na później.

Po wrześniowych protestach mieszkańców nie godzących się na sprzedaż ziemi Kościołowi radni podjęli uchwałę „w sprawie zamiaru budowy centrum kulturalno-oświatowego u zbiegu ul. Majerankowej i Narcyzowej”. Kluczowe jest tu słowo „zamiar”, bo taka uchwała nie oznacza, że obiekt faktycznie powstanie, tylko że miasto ma takie intencje.

Taki sam charakter będzie mieć – o ile zostanie przyjęta – uchwała napisana przez mieszkańców Rudnika a dotycząca budowy na działce, którą interesuje się Kościół. Mówi ona, że „postanawia się rozpocząć prace związane z budową” i „zapewnić środki finansowe” w tegorocznym budżecie na opracowanie projektu budynku. Żadna kwota jednak się nie pojawia, bo i pojawić się nie może – tylko prezydent ma prawo zgłaszać projekty zmian w miejskim budżecie, a ten nie przewiduje budowy u zbiegu Dożynkowej i Bluszczowej. 

Największe znaczenie mają tu bowiem nie uchwały „o zamiarach” i „postanowieniach”, ale miejski budżet zatwierdzony w grudniu przez Radę Miasta. Jest w nim wzmianka o obiekcie przy Majerankowej, a dokładnie o „opracowaniu koncepcji dla planowanej budowy przedszkola, żłobka, szkoły podstawowej, domu kultury”. Takie zadanie znajduje się w tym samym worku, do którego wrzucono też m.in. opracowanie dokumentacji dla budowy podstawówki z przedszkolem przy ul. Berylowej, sporządzenie projektu basenu dla VI LO i wiele innych dokumentacji. A na to wszystko wystarczyć ma milion złotych.

Zaproponowana przez mieszkańców uchwała nie jest w stanie uniemożliwić Radzie Miasta podjęcia późniejszej decyzji o sprzedaży ziemi na rzecz Kościoła.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 21:07
0
Rozpędzić tą czarną "sotnię" brawo mieszkańcy
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 18:46
0
trzyam za wsz kciuki Nie sprzewajcie ani pięsci ziemi watykanskim okupantom ,Po wojnnie koscioł odzyskała zswoje mienie ,zagrabione przez komunistow a osoby prywatne nie ja jestem takim przykładem
Avatar
cd / 13 stycznia 2016 o 13:57
0

Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli. Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej.


fragment

Wiele osób ma koszmary. Ja też.

Ale pewnie nie budzi się pan regularnie w nocy z wrażeniem, że ktoś siedzi na panu i dusi za gardło. Osoby, które do mnie trafiają, opowiadają, że budziły się z koszmarnego snu i w ciemnym pokoju czuły czyjąś obecność, czuły czyjś wzrok na sobie. Mogą pojawić się też poważniejsze znaki działania złego ducha: podmuchy zimna, przesuwanie mebli, otwieranie i zamykanie drzwi. Światło samo zapala się i gaśnie, wskazówki zegara zaczynają obracać się w odwrotną stronę, w domu pojawiają się różne przedmioty, których nigdy wcześniej tam nie było.

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-o-uwolnienie-mainmenu-83/300-wypam-szatana-w-imihrystusa

- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

Szatan może czynić z ciałem człowieka różne rzeczy, może mówić wieloma językami. Ja miałem takich ludzi opętanych. Chciałbym wtedy tego lekarza mieć obok, kiedy modlę się nad dziewczyną, a jej rośnie brzuch do wielkości 9 miesiąca ciąży. I nagle w jej brzuchu formuje się twarz ludzka i ta twarz rozmawia ze mną (z brzucha). Jeżeli jakiś lekarz chce mi to wytłumaczyć medycznie, to powiem – proszę iść do psychiatry, doktorze. A ja to widziałem.

Ks. J. Cielecki: nie wierzyłem w opętania, do czasu… Neapolitanka, mówi do mnie czystą polszczyzną “a teraz powiem ci twój pierwszy grzech, żebyś wiedział…

cd

http://www.epiotrkow.pl/artykul/5,13133,1

złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

Szatan może czynić z ciałem człowieka różne rzeczy, może mówić wieloma językami. Ja miałem takich ludzi opętanych. Chciałbym wtedy tego lekarza mieć obok, kiedy modlę się nad dziewczyną, a jej rośnie brzuch do wielkości 9 miesiąca ciąży. I nagle w jej brzuchu formuje się twarz l... rozwiń

Avatar
poki trwa / 13 stycznia 2016 o 13:45
0

Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli. Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej.


fragment

Wiele osób ma koszmary. Ja też.

Ale pewnie nie budzi się pan regularnie w nocy z wrażeniem, że ktoś siedzi na panu i dusi za gardło. Osoby, które do mnie trafiają, opowiadają, że budziły się z koszmarnego snu i w ciemnym pokoju czuły czyjąś obecność, czuły czyjś wzrok na sobie. Mogą pojawić się też poważniejsze znaki działania złego ducha: podmuchy zimna, przesuwanie mebli, otwieranie i zamykanie drzwi. Światło samo zapala się i gaśnie, wskazówki zegara zaczynają obracać się w odwrotną stronę, w domu pojawiają się różne przedmioty, których nigdy wcześniej tam nie było.

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-o-uwolnienie-mainmenu-83/300-wypam-szatana-w-imihrystusa

Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Pa... rozwiń

Avatar
los / 13 stycznia 2016 o 13:28
0
Katolicy ostatniej szansy

DODANE 30.03.2005 21:48

Marcin Jakimowicz i Przemysław Kucharczyk

GN 14/2005 |

Dobry łotr, dobrym łotrem, ale pan nie znał mojego sąsiada! Rozbił rodzinę, łapówkarz, za komuny nakradł jak mało kto, łajdaczył się całymi dniami. I żeby taki człowiek przyjął pod koniec życia kapłana? No coś podobnego. Miłosierdzie Boże ma też jakieś granice!

Benedyktyn o. Karol Meissner na rekolekcjach w Warszawie opowiadał przejmującą historię hitlerowca Rudolfa Hessa. Był znany jako prawa ręka samego Hitlera (nie należy go mylić z Rudolfem Hössem, komendantem obozu w Aus-chwitz). Siedząc w więzieniu, poprosił o długą spowiedź. Później kapłan miał odprawić Mszę świętą dla więźniów. Nie było ołtarza. Odprawimy ją na waszych dłoniach – zdecydował. Na czyich? Losujmy. Wypadło na Hessa. 

Eucharystię sprawowano na dłoniach hi-tlerowca.
Po kazaniu do zakrystii wpadły oburzone parafianki. „Ooo, tego przykładu mógł nam Ojciec oszczędzić!”.
Hans Frank, generalny gubernator Generalnej Guberni, hitlerowski zbrodniarz, został skazany na szubienicę. Po ogłoszeniu wyroku pokiwał głową: „Śmierć przez powieszenie? Zasłużyłem na nią i spodziewałem się tego”. Do spowiednika zaś powiedział: „Dziękuję za dobre traktowanie w więzieniu. Proszę Boga o miłosierdzie”. Lekarze i strażnicy więzienni z Norymbergi opowiadają, że w ostatnich tygodniach życia nie rozstawał się z Biblią.

Czy człowiek stający oko w oko ze śmiercią może decydować się na podobne gesty? A może właśnie wówczas widzi wszystko najwyraźniej? Czy działa tu zasada „jak trwoga to do Boga”? Niekoniecznie. Osądzony razem z Frankiem Julius Streicher, redaktor naczelny antysemickiego tygodnika „Der Stürmer”, stojąc pod szubienicą szyderczo zawołał: „Szczęśliwego Jom Kippur!”.

„Święty Franciszek” krakowskiej cyganerii
Piotr Skrzynecki, legenda Piwnicy pod Baranami, wolny jak ptak – był dobrym duchem krakowskiej cyganerii. Niezwiązany z żadnym Kościołem, z żadną konkretną formą kultu.

Jazzman i perkusista popularnych Skaldów Jan Budziaszek, opowiada przejęty: „Piotr zmarł w niedzielę. Krystyna Zachwatowicz przeglądając w sobotę w szpitalu kieszenie jego marynarki, aby nie zginęło nic ważnego, wyciągnęła – ku wielkiemu zdumieniu – różaniec. Kto by pomyślał? Już wcześniej, kiedy towarzystwo piwniczne rozchodziło się do domów po kabarecie, Piotr nagle znikał. Byli przeważnie tak zmęczeni, że nikt tego nie zauważał. Mało kto wiedział, że zanim udał się do domu »musiał« odwiedzić jeszcze kościół franciszkanów. Kilka godzin przed śmiercią powtarzał już tylko: święty Franciszku, święty Franciszku, święty Franciszku...”.
 
cd

http://gosc.pl/doc/790292.Katolicy-ostatniej-szansy

Katolicy ostatniej szansy

DODANE 30.03.2005 21:48

Marcin Jakimowicz i Przemysław Kucharczyk

GN 14/2005 |

rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 13:06
0
Każda świątynia niezależnie od tego jak i za czyje pieniądze została wybudowana, jest po konsekracji własnością Watykanu. Nie Polski, nie parafian nie samorządu, ale Watykanu.
Avatar
nitro / 13 stycznia 2016 o 10:53
0

BEZBOŻNIKI I KOMUCHY !

PALIKOCIARZE WSTRĘTNE !

KOŚCIOŁA NIE CHCĄ !

W PIEKLE SMAŻYĆ SIĘ BĘDĄ !

kto pójdzie do piekła to doskonale widać... na wieczór polecam poczytać kodeks karny... nie my polacy nie chcemy kościoła jeżeli będzie wtrącał się do wszystkiego

a dzięki nam niewierzącym masz internet, technologie, medycyne.... i co zatkalo kakalo...

kto pójdzie do piekła to doskonale widać... na wieczór polecam poczytać kodeks karny... nie my polacy nie chcemy kościoła jeżeli będzie wtrącał się do wszystkiego

a dzięki nam niewierzącym masz internet, technologie, medycyne.... i co zatkalo kakalo...

rozwiń
Avatar
xx.marek / 13 stycznia 2016 o 10:21
0

Czy w dzikim kraju tylko kler może kupić działkę za 10 % procent wartości  w sposób legalny zgodnie z prawem?

Jesli tak ,to strach się bać - za chwilę kler odsprzeda miastu tę samą działkę za 1,6 mln złotych

Ile zarobi na czysto kler??? 

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 09:54
0
tak trzymać , brawo lublinianie! A kler wysłać do odśnieżania, kopalń i koszenia traw. Darmozjady i nieroby.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 09:41
0

ja sie boję, ze jak się jeszcze bardziej wKULwia to zbudują przedszKULe z Budzikiem!

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 21:07
0
Rozpędzić tą czarną "sotnię" brawo mieszkańcy
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 18:46
0
trzyam za wsz kciuki Nie sprzewajcie ani pięsci ziemi watykanskim okupantom ,Po wojnnie koscioł odzyskała zswoje mienie ,zagrabione przez komunistow a osoby prywatne nie ja jestem takim przykładem
Avatar
cd / 13 stycznia 2016 o 13:57
0

Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli. Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej.


fragment

Wiele osób ma koszmary. Ja też.

Ale pewnie nie budzi się pan regularnie w nocy z wrażeniem, że ktoś siedzi na panu i dusi za gardło. Osoby, które do mnie trafiają, opowiadają, że budziły się z koszmarnego snu i w ciemnym pokoju czuły czyjąś obecność, czuły czyjś wzrok na sobie. Mogą pojawić się też poważniejsze znaki działania złego ducha: podmuchy zimna, przesuwanie mebli, otwieranie i zamykanie drzwi. Światło samo zapala się i gaśnie, wskazówki zegara zaczynają obracać się w odwrotną stronę, w domu pojawiają się różne przedmioty, których nigdy wcześniej tam nie było.

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-o-uwolnienie-mainmenu-83/300-wypam-szatana-w-imihrystusa

- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

Szatan może czynić z ciałem człowieka różne rzeczy, może mówić wieloma językami. Ja miałem takich ludzi opętanych. Chciałbym wtedy tego lekarza mieć obok, kiedy modlę się nad dziewczyną, a jej rośnie brzuch do wielkości 9 miesiąca ciąży. I nagle w jej brzuchu formuje się twarz ludzka i ta twarz rozmawia ze mną (z brzucha). Jeżeli jakiś lekarz chce mi to wytłumaczyć medycznie, to powiem – proszę iść do psychiatry, doktorze. A ja to widziałem.

Ks. J. Cielecki: nie wierzyłem w opętania, do czasu… Neapolitanka, mówi do mnie czystą polszczyzną “a teraz powiem ci twój pierwszy grzech, żebyś wiedział…

cd

http://www.epiotrkow.pl/artykul/5,13133,1

złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

Szatan może czynić z ciałem człowieka różne rzeczy, może mówić wieloma językami. Ja miałem takich ludzi opętanych. Chciałbym wtedy tego lekarza mieć obok, kiedy modlę się nad dziewczyną, a jej rośnie brzuch do wielkości 9 miesiąca ciąży. I nagle w jej brzuchu formuje się twarz l... rozwiń

Avatar
poki trwa / 13 stycznia 2016 o 13:45
0

Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Parzy go woda święcona. Widzi diabelskie twarze, nękają go obsesyjne myśli. Rozmawiamy z ks. Andrzejem Grefkowiczem – egzorcystą w diecezji warszawsko-praskiej.


fragment

Wiele osób ma koszmary. Ja też.

Ale pewnie nie budzi się pan regularnie w nocy z wrażeniem, że ktoś siedzi na panu i dusi za gardło. Osoby, które do mnie trafiają, opowiadają, że budziły się z koszmarnego snu i w ciemnym pokoju czuły czyjąś obecność, czuły czyjś wzrok na sobie. Mogą pojawić się też poważniejsze znaki działania złego ducha: podmuchy zimna, przesuwanie mebli, otwieranie i zamykanie drzwi. Światło samo zapala się i gaśnie, wskazówki zegara zaczynają obracać się w odwrotną stronę, w domu pojawiają się różne przedmioty, których nigdy wcześniej tam nie było.

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/prowadzenie-spotkainmenu-33/modlitwa-o-uwolnienie-mainmenu-83/300-wypam-szatana-w-imihrystusa

Wypędzam szatana w imię Chrystusa

Autor: ks. Andrzej Grefkowicz

Człowiek opętany przez demony, gdy przekracza próg świątyni, poci się, traci przytomność i ma napady lęku. Nie może patrzeć na święte obrazy. Medalik z Matką Boską wywołuje jego agresję. Pa... rozwiń

Avatar
los / 13 stycznia 2016 o 13:28
0
Katolicy ostatniej szansy

DODANE 30.03.2005 21:48

Marcin Jakimowicz i Przemysław Kucharczyk

GN 14/2005 |

Dobry łotr, dobrym łotrem, ale pan nie znał mojego sąsiada! Rozbił rodzinę, łapówkarz, za komuny nakradł jak mało kto, łajdaczył się całymi dniami. I żeby taki człowiek przyjął pod koniec życia kapłana? No coś podobnego. Miłosierdzie Boże ma też jakieś granice!

Benedyktyn o. Karol Meissner na rekolekcjach w Warszawie opowiadał przejmującą historię hitlerowca Rudolfa Hessa. Był znany jako prawa ręka samego Hitlera (nie należy go mylić z Rudolfem Hössem, komendantem obozu w Aus-chwitz). Siedząc w więzieniu, poprosił o długą spowiedź. Później kapłan miał odprawić Mszę świętą dla więźniów. Nie było ołtarza. Odprawimy ją na waszych dłoniach – zdecydował. Na czyich? Losujmy. Wypadło na Hessa. 

Eucharystię sprawowano na dłoniach hi-tlerowca.
Po kazaniu do zakrystii wpadły oburzone parafianki. „Ooo, tego przykładu mógł nam Ojciec oszczędzić!”.
Hans Frank, generalny gubernator Generalnej Guberni, hitlerowski zbrodniarz, został skazany na szubienicę. Po ogłoszeniu wyroku pokiwał głową: „Śmierć przez powieszenie? Zasłużyłem na nią i spodziewałem się tego”. Do spowiednika zaś powiedział: „Dziękuję za dobre traktowanie w więzieniu. Proszę Boga o miłosierdzie”. Lekarze i strażnicy więzienni z Norymbergi opowiadają, że w ostatnich tygodniach życia nie rozstawał się z Biblią.

Czy człowiek stający oko w oko ze śmiercią może decydować się na podobne gesty? A może właśnie wówczas widzi wszystko najwyraźniej? Czy działa tu zasada „jak trwoga to do Boga”? Niekoniecznie. Osądzony razem z Frankiem Julius Streicher, redaktor naczelny antysemickiego tygodnika „Der Stürmer”, stojąc pod szubienicą szyderczo zawołał: „Szczęśliwego Jom Kippur!”.

„Święty Franciszek” krakowskiej cyganerii
Piotr Skrzynecki, legenda Piwnicy pod Baranami, wolny jak ptak – był dobrym duchem krakowskiej cyganerii. Niezwiązany z żadnym Kościołem, z żadną konkretną formą kultu.

Jazzman i perkusista popularnych Skaldów Jan Budziaszek, opowiada przejęty: „Piotr zmarł w niedzielę. Krystyna Zachwatowicz przeglądając w sobotę w szpitalu kieszenie jego marynarki, aby nie zginęło nic ważnego, wyciągnęła – ku wielkiemu zdumieniu – różaniec. Kto by pomyślał? Już wcześniej, kiedy towarzystwo piwniczne rozchodziło się do domów po kabarecie, Piotr nagle znikał. Byli przeważnie tak zmęczeni, że nikt tego nie zauważał. Mało kto wiedział, że zanim udał się do domu »musiał« odwiedzić jeszcze kościół franciszkanów. Kilka godzin przed śmiercią powtarzał już tylko: święty Franciszku, święty Franciszku, święty Franciszku...”.
 
cd

http://gosc.pl/doc/790292.Katolicy-ostatniej-szansy

Katolicy ostatniej szansy

DODANE 30.03.2005 21:48

Marcin Jakimowicz i Przemysław Kucharczyk

GN 14/2005 |

rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 13:06
0
Każda świątynia niezależnie od tego jak i za czyje pieniądze została wybudowana, jest po konsekracji własnością Watykanu. Nie Polski, nie parafian nie samorządu, ale Watykanu.
Avatar
nitro / 13 stycznia 2016 o 10:53
0

BEZBOŻNIKI I KOMUCHY !

PALIKOCIARZE WSTRĘTNE !

KOŚCIOŁA NIE CHCĄ !

W PIEKLE SMAŻYĆ SIĘ BĘDĄ !

kto pójdzie do piekła to doskonale widać... na wieczór polecam poczytać kodeks karny... nie my polacy nie chcemy kościoła jeżeli będzie wtrącał się do wszystkiego

a dzięki nam niewierzącym masz internet, technologie, medycyne.... i co zatkalo kakalo...

kto pójdzie do piekła to doskonale widać... na wieczór polecam poczytać kodeks karny... nie my polacy nie chcemy kościoła jeżeli będzie wtrącał się do wszystkiego

a dzięki nam niewierzącym masz internet, technologie, medycyne.... i co zatkalo kakalo...

rozwiń
Avatar
xx.marek / 13 stycznia 2016 o 10:21
0

Czy w dzikim kraju tylko kler może kupić działkę za 10 % procent wartości  w sposób legalny zgodnie z prawem?

Jesli tak ,to strach się bać - za chwilę kler odsprzeda miastu tę samą działkę za 1,6 mln złotych

Ile zarobi na czysto kler??? 

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 09:54
0
tak trzymać , brawo lublinianie! A kler wysłać do odśnieżania, kopalń i koszenia traw. Darmozjady i nieroby.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 09:41
0

ja sie boję, ze jak się jeszcze bardziej wKULwia to zbudują przedszKULe z Budzikiem!

Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!