Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2018 r.
8:06

Chorują bo protestują. Prokuratorski wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 14 A A
Pracownicy prokuratur protestowali już na ulicach
Pracownicy prokuratur protestowali już na ulicach (fot. Archiwum)

Po policjantach, pracownikach sądów i nauczycielach na zwolnienia lekarskie masowo idą teraz urzędnicy z prokuratur. To nieformalny protest przeciwko zbyt niskim wynagrodzeniom. W Lublinie chorych jest na razie niewielu, ale w mniejszych miastach sytuacja jest znacznie poważniejsza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Takiej akcji spodziewano się od blisko dwóch tygodni. Urzędnicy z prokuratur zapowiadali, że mogą pójść w ślady swoich koleżanek i kolegów z sądów. Obietnicę spełnili.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Świdniku i Kraśniku chorują praktycznie wszystkie urzędniczki i urzędnicy. W Prokuraturze Rejonowej Lublin-Południe do pracy przychodzi jedynie 5 z 15 pracowników. W pozostałych oddziałach jest znacznie lepiej. Choruje najwyżej po kilka osób.

Poważniejsza sytuacja jest w Zamościu, gdzie na L4 poszli niemal wszyscy pracownicy z prokuratury rejonowej. Choroba dotknęła również niemal wszystkich urzędników prokuratur w Krasnymstawie, Hrubieszowie i Janowie Lubelskim.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że prokuratorski wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. W najbliższych dniach sytuacja może więc znacznie się pogorszyć.

Pracownicy prokuratur domagają się przede wszystkim wzrostu wynagrodzeń. Przed Bożym Narodzeniem zorganizowali pikiety w całym kraju. Chcą podwyżek o 1000 zł netto. Z informacji przekazywanych przez związkowców wynika, że obecnie urzędnicy zarabiają średnio 2100-2300 zł brutto.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kokoloko / 29 grudnia 2018 r. o 09:09
+25
Mam nadzieję że ZUS bardzo szybko przeprowadzi kontrolę. Mam w rodzinie taką co na zwolenieniu a jedzie w góry z dzieckiem
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 08:29
+23
Ja bym zwalniał z pracy każdego, kto ma fikcyjne zwolnienie. To rozkład społeczeństwa, tacy ludzie maja być wiarygodni? Oni nawet za wieksze pieniadze będą się obijac i narzekać. Niech idą na swoje!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 08:38
+22
A żeby tam pracować to trzeba mieć i tak niezłe chody. Sprawdzić najpierw powiązania i czy czasem nie są to rodzinne klany. Jak są trzy takie wypłaty to może być. Z ulicy tam nie zatrudniają. Zawsze można zmienić pracę tylko samemu jak widać się nie da.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 08:41
+16
Zwalniać ich, do parzenia kawy za biurkiem znajdzie się dużo innych
Avatar
Kamil / 29 grudnia 2018 r. o 12:02
+5
I tacy mają później czelnośc oskarżąć. Tffu!!!
Avatar
KierowcaBombowca / 29 grudnia 2018 r. o 13:29
+4
W pierwszej kolejności skontrolować lekarza wystawiającego L4. Jeśli wystawił bezpodstawnie, cofnąć uprawnienia ZUS. I dalej niech sam się martwi. Uczciwość wobec wszystkich.
Avatar
Bob / 29 grudnia 2018 r. o 12:22
+4
Podwyżki nawet 25% ale zaraz po tym jak zwolnią 50% urzędasów.
Avatar
FFFF / 29 grudnia 2018 r. o 11:05
+4
Poczytajcie sobie o pracy w Amazoonie w GW za 3100 bruto !
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 21:27
+3
Aż żal czytać te komentarze. Ciekawa jestem czy ktoś z Państwa przeżyłby za 1500 złoty miesięcznie? Nie sądzę! Każdy zasługuje na godne wynagrodzenie za pracę która wykonuje. Nieważne czy pracuje w takim urzędzie jak prokuratura czy też w innym miejscu.
Avatar
Dragunov / 29 grudnia 2018 r. o 13:33
+3
Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na wyłudzeniu nienależnego zasiłku chorobowego i poświadczenia nieprawdy przez lekarzy wystawiających zwolnienia.
Avatar
Józef K. / 30 grudnia 2018 r. o 06:55
-1
Zwolnić wszystkich,a zatrudnić normalnych zdrowych.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 21:27
+3
Aż żal czytać te komentarze. Ciekawa jestem czy ktoś z Państwa przeżyłby za 1500 złoty miesięcznie? Nie sądzę! Każdy zasługuje na godne wynagrodzenie za pracę która wykonuje. Nieważne czy pracuje w takim urzędzie jak prokuratura czy też w innym miejscu.
Avatar
Dragunov / 29 grudnia 2018 r. o 13:33
+3
Składam zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na wyłudzeniu nienależnego zasiłku chorobowego i poświadczenia nieprawdy przez lekarzy wystawiających zwolnienia.
Avatar
KierowcaBombowca / 29 grudnia 2018 r. o 13:29
+4
W pierwszej kolejności skontrolować lekarza wystawiającego L4. Jeśli wystawił bezpodstawnie, cofnąć uprawnienia ZUS. I dalej niech sam się martwi. Uczciwość wobec wszystkich.
Avatar
Marcin / 29 grudnia 2018 r. o 13:26
+3
Niby tak im źle, a jak są konkursy to po kilkanaście osób na jedno miejsce. Z ulicy cięzko tam wejść i taki konkurs wygrać.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 13:22
+3
Totalsi robią wszystko, żeby wygrać przyszłoroczne wybory. Będą kłamać (jak o podwyżce cen żywności), będą judzić ludzi przeciwko sobie i legalnej władzy, byleby wrócić do koryt. A zaraz potem się zacznie jak w Warszawie: podwyżki opłat, wycofywanie się z obietnic i pałowanie przeciwników.
Avatar
Bob / 29 grudnia 2018 r. o 12:22
+4
Podwyżki nawet 25% ale zaraz po tym jak zwolnią 50% urzędasów.
Avatar
Kamil / 29 grudnia 2018 r. o 12:02
+5
I tacy mają później czelnośc oskarżąć. Tffu!!!
Avatar
FFFF / 29 grudnia 2018 r. o 11:05
+4
Poczytajcie sobie o pracy w Amazoonie w GW za 3100 bruto !
Avatar
kokoloko / 29 grudnia 2018 r. o 09:09
+25
Mam nadzieję że ZUS bardzo szybko przeprowadzi kontrolę. Mam w rodzinie taką co na zwolenieniu a jedzie w góry z dzieckiem
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!