Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2018 r.
16:00

W prokuraturze w Lublinie zarabiają nawet 1530 zł na rękę. Pracownicy wyszli na ulicę [wideo]

0 48 A A

Pracownicy prokuratur wyszli na ulice. Domagają się podwyżek i zmian w systemie wynagradzania. W ramach protestu, chcą zatrudniać się w sklepach i masowo przechodzić na zwolnienia lekarskie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Ojczyźnie służba. W zamian jałmużna” czy „Urzędnik nie mól. Akt nie będzie jadł”. Pod takimi hasłami pikietowali w czwartek pracownicy Prokuratury Rejonowej w Lublinie i Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Kilkadziesiąt osób zgromadziło się przed siedzibą instytucji przy ul. Chmielnej. Akcję zorganizował Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP.

– Najważniejszy z naszych postulatów, to wzrost wynagrodzeń od przyszłego roku o 1000 zł netto – mówi Wioletta Zgierska Szafranek, przewodnicząca Rady Okręgowej ZZPiPP RP. – Chcemy również ustawy o modernizacji sądów i prokuratury, która powiąże płace urzędników z wynagrodzeniami prokuratorów i sędziów. Urzędnicy prokuratur to najniżej wynagradzana kadra urzędnicza w Polsce. Panie w prokuraturach rejonowych zarabiają w granicach 2100 – 2300 brutto.

Protestujący zwracają uwagę, że ich praca wymaga wysokich kwalifikacji. Jest przy tym bardzo odpowiedzialna i stresująca.

– Nikt z ulicy, kto przyjdzie do pracy, bez pomocy innego pracownika nie jest w stanie tego opanować – przyznaje Aleksandra Staszewska, referendarz Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. – Jest to praca bardzo odpowiedzialna. Niestety, bez nas prokurator sam nie da rady.

Urzędnicy zwracają uwagę, że ich pensje są bardzo niskie, mimo wysokich kwalifikacji.

– Wszystkie tutaj mamy wyższe wykształcenie. Ja mam prawnicze, a nawet aplikację prokuratorską. Po 37-latach pracy zarabiam 2800 zł netto – dodaje Aleksandra Staszewska. – Ta praca nie jest godziwie wynagradzana.

Protestujący dodają, że problem ten dotyczy w głównej mierze młodszych urzędników.

– Jeśli koleżanki chciałyby kupić mieszkanie, żeby nie być na garnuszku rodziców, chciałby mieć dzieci, to nie mogą. Nie są w stanie wziąć kredytu i opłacić czynsz, bo za co wtedy żyć. Na dzieci już całkiem nie wystarcza – dodaje Aleksandra Staszewska.

Urzędnicy prokuratur nie mogą bez zgody przełożonych podejmować dodatkowego zatrudnienia. W ramach akcji protestacyjnej będą teraz występować o odpowiednie zezwolenia.

– Oczywiście. Panie chcą iść do Lidla i Biedronki na soboty i niedziele. Dlaczego nie. Jaki mają wybór – przyznaje Aleksandra Staszewska. – Wszystko zależy jednak od prokuratora okręgowego. Musi wydać zgodę. Pewnie będzie zdziwienie, kiedy duża grupa ludzi o to wystąpi.

Sami prokuratorzy solidaryzują się z uczestnikami protestu.

– Kwota, jaką obecnie otrzymują nasi współpracownicy jest nieadekwatna do poziomu ich zaangażowania, obciążenia ich pracą, jak również do odpowiedzialności – przyznaje Joanna Bełz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie. – To bardzo odpowiedzialna praca. Każdy błąd ma poważne konsekwencje. Jako prokuratorzy nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować bez urzędników. Ktoś musi wykonywać nasze decyzje, przesyłać akta czy odpowiadać na pisma.

Niebawem może z tym być poważny problem. Urzędnicy rozważają bowiem, niezależnie od oficjalnego protestu, masowe przechodzenie na zwolnienia lekarskie. Płacowa grypa dotknęła wcześniej policjantów, którzy wywalczyli 1200 zł podwyżki. Obecnie masowo chorują pracownicy sądów. Ich akcja trwa już drugi tydzień i w niektórych miastach paraliżuje działalność wymiaru sprawiedliwości.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 o 16:16
+40
"Zmieńcie pracę, weźcie kredyt" ..... tako rzekł kiedyś Prezydent Bronisław Komorowski.
Avatar
Marcel / 20 grudnia 2018 o 16:13
+38
Wystarczy ze wasi przelozeni zarabiaja po 5000-8000 zl. Wy mozecie po 1200zl pracowac
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 o 16:13
+18
1600 na rękę....Jezus Maria...To często ludzie po studiach. Zrobisz opłaty, kupisz kilo kiełbasy i zatankujesz...Nie pracuję w administracji, ale z całego serca popieram Państwa protest. Mam 2 dzieci, sam zarabiam około średniej, żona 3 tys...I kokosów nie ma. To znaczy wystarczałoby, ale hipoteka, kredyt na samochód itp...Jak można żyć za 1500 miesięcznie????
Avatar
Bulba / 20 grudnia 2018 o 18:09
+17
Po 40 latach pracy mam na rękę 1420 PLN/m-c emerytury. A wszystko przez tę reformę Unii Wolności, która zlikwidowała archiwa zakładowe. W czasie pracy urodziłam dziecko. Nie było wowczas miejsc ani w żłobku ani w przedszkolach i musiałam 3 lata wziąć urolop na wychowanie dziecka. Mąż co m-c ( pracowaliśmy w tym samym zakladzie ) wpłacał do kasy po 350 zł/m-c moje ubezpieczenie. Gdy szłam na emeryturę zakład gdzie wcześniej pracowałam zdał już dokumenty jak mi powiedział na ul. Spokojną ale komu nie wiedzieli. Wprawdzie jest tam Urząd Wojewódzki ale nikt o tych zdanych dokumentach nic nie wiedział. I tak te 3 letnie ubezpieczenie wpłacone do ZUS nic nie dało. Firma dawna do dzisiaj prosperuje ale wg prawa szybko zlikwidowała archiwum i szukaj wiatru w polu. Archiwum przechowuje dokumenty przez 1 2 lat i klapa. Nie ma to jak życie glin i zupaków. Ich dokumenty nie przepadają. A nam szarakom ZUS rozkazał przynosić każdy papierek. To, że zakład bulił Im co m-c składki mieli i mają to w nosie. Przynies i nic nie gadaj.
Po 40 latach pracy mam na rękę 1420 PLN/m-c emerytury. A wszystko przez tę reformę Unii Wolności, która zlikwidowała archiwa zakładowe. W czasie pracy urodziłam dziecko. Nie było wowczas miejsc ani w żłobku ani w przedszkolach i musiałam 3 lata wziąć urolop na wychowanie dziecka. Mąż co m-c ( pracowaliśmy w tym samym zakladzie ) wpłacał do kasy po 350 zł/m-c moje ubezpieczenie. Gdy szłam na emeryturę zakład gdzie wcześniej pracowałam zdał już dokumenty jak mi powiedział na ul. Spokojną ale komu nie wiedzieli. Wprawdzie jest tam Urząd Wojewó... rozwiń
Avatar
dxgh nbnb / 20 grudnia 2018 o 17:33
+17
jeżeli nie ma dodatkowych profitów z tej pracy to najlepiej byłoby ją zamienić na jakąś inną , ciekawszą ,lepiej płatną , przecież nie ma sensu siedzieć tam na siłę
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 o 16:39
+16
Na potwierdzenie swoich słów przydałby się skan PIT. Bo jak na razie to tylko puste słowa.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 o 17:44
+15
Tylko praca pracowników prokuratury jest odpowiedzialna. A inna to nie?
Avatar
Łukasz / 21 grudnia 2018 o 01:00
+10
Niech prokuratorzy podzielo  się wynagrodzeniami  z pracownikami administracyjnymi. Zarabiają  kilka razy więcej, a prać. administracyjni  też często mają  wyższe wykształcenie.
Avatar
SAC / 20 grudnia 2018 o 22:06
+10
A ile zarabia sadurska z Końskowoli ?Tylko ponad 9o tysięcy.Nie dla wszystkich dojna zmiana.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2018 o 20:18
+8
Panie belfer a o karcie nauczyciela słyszałeś i o widełkach płacowych w poszczególnych stopnia awansowych skoro nie to podstawa dla stażysty wynosi 1890 netto + dodatki natomiast nauczyciel dyplomowany z 20 stażem ma około 3500 podstawy + dodatki a jak to zweryfikować wystarczy wejść na zeznanie majątkowe radnych w których szeregach aż się roi od nauczycieli
Avatar
Zbulwersowana / 27 maja 2019 o 10:36
0
Aż się zastanawiam jak to możliwe że kobieta po aplikacji prokuratorskiej zarabia 2800 brutto. Po aplikacji można przecież ubiegać się o prokuratora już nie mówiąc o tym, że chociażby będąc asystentem dostałaby więcej.. niech mi to ktoś wytłumaczy. A co do zarobków to zastanawiam się jak można żyć za takie pieniądze. Chyba jedyne wyjście to szukać innej pracy, może wtedy się coś zmieni i państwo przypomni sobie o urzędnikach. To samo dotyczy aplikantów aplikacji korporacyjnych.. jeden tu pisze że zarabia 1000 zł miesięcznie a tankuje samochód, spłaca kredyty i utrzymuje rodzine? No niech się nie ośmiesza bo albo ma żonę co zarabia dużo albo plecie bzdury.
Aż się zastanawiam jak to możliwe że kobieta po aplikacji prokuratorskiej zarabia 2800 brutto. Po aplikacji można przecież ubiegać się o prokuratora już nie mówiąc o tym, że chociażby będąc asystentem dostałaby więcej.. niech mi to ktoś wytłumaczy. A co do zarobków to zastanawiam się jak można żyć za takie pieniądze. Chyba jedyne wyjście to szukać innej pracy, może wtedy się coś zmieni i państwo przypomni sobie o urzędnikach. To samo dotyczy aplikantów aplikacji korporacyjnych.. jeden tu pisze że zarabia 1000 zł miesięcznie a tankuje samochó... rozwiń
Avatar
Aplikant adwokacki / 22 grudnia 2018 o 02:36
+2
"Nie, nie pójdę do marketu, bo mam ustawowy zakaz wykonywania pracy nielicującej z "godnością zawodu" (a poszedłbym chętnie, w Lidlu płacą więcej niż ja zarabiam)." spokojnie praca na kasie pod to nie podpada, zresztą mało to profesorów na taksówkach, magistrów w fabrykach i na budowach czy nauczycieli na szmacie, weź się k...wa do roboty!
 Zamiast pieprzyć bzdury sam się weź do roboty, bo ja zapierd... od 8 do 18 żeby takie mundrołki jak ty nie siedziały na Południowej z ch... w *** pod prysznicem.
Avatar
superrobociarz / 21 grudnia 2018 o 20:16
0
"Nie, nie pójdę do marketu, bo mam ustawowy zakaz wykonywania pracy nielicującej z "godnością zawodu" (a poszedłbym chętnie, w Lidlu płacą więcej niż ja zarabiam)." spokojnie praca na kasie pod to nie podpada, zresztą mało to profesorów na taksówkach, magistrów w fabrykach i na budowach czy nauczycieli na szmacie, weź się k...wa do roboty!
Avatar
operator zgniatarki / 21 grudnia 2018 o 19:49
+3
"Nikt z ulicy, kto przyjdzie do pracy, bez pomocy innego pracownika nie jest w stanie tego opanować" - to tak jak na mojej zgniatarce śmieci, ale jak załapałem o co biega, to 2500 na łapkę biorę
Avatar
Nauczyciel / 21 grudnia 2018 o 16:58
+1
Co za głupoty piszesz 
Avatar
Gość / 21 grudnia 2018 o 16:14
+1
Popieram protest. Zarobki, że w ryj splunąć. Tak trzymać, L4 to mocna broń jak się okazuje.
Avatar
aaw / 21 grudnia 2018 o 15:06
+3
siedzą biedule na posadach, bo gdzie indziej znajdą pracę po znajomości bez doświadczenia w danej branży, kawki do 10.00 codziennie i lota po 15.00
Avatar
Znalezione w internecie - "niezalezana. / 21 grudnia 2018 o 14:54
+2
To prosże te żale kierowac do Polityków i PAni, która mówiła, że za 6000/mc to pracuja chyba tylko złodzieje i idici! Gdzie byłes wtedy?.  W Polsce penscje niskie, ale żywność, , paliwo, czunsze małe. Chcesz zarabiac jak Londyńczyk - wyjedź do Londynu, ale i opłacaj koszty życia w Londynie Cytat z internetu - "niezależna" Podstawowa pensja komisarza wynosi 20 666 euro, czyli około 87 tys. zł! Ale Bieńkowska nie będzie musiała czekać do końca miesiąca na pierwszą pensję. Na dzień dobry dostanie tak zwany dodatek powitalny - ok. 174 tys. zł, czyli dwie pensje. Dodatkowo po pięcioletniej kadencji przez kolejne trzy lata będzie otrzymywała dodatek przejściowy - 47 tys. zł miesięcznie” – czytamy na se.pl.   Pensja Bieńkowskiej to jedna rzecz, kolejna to emerytura. „Kowalskiemu” takie pieniądze nawet się nie śniły. Około 13 tys. zł, jeśli chciałaby przejść na emeryturę w wieku 60 lat, a około 18,5 tys. zł jeśli w wieku 65 lat.
To prosże te żale kierowac do Polityków i PAni, która mówiła, że za 6000/mc to pracuja chyba tylko złodzieje i idici! Gdzie byłes wtedy?.  W Polsce penscje niskie, ale żywność, , paliwo, czunsze małe. Chcesz zarabiac jak Londyńczyk - wyjedź do Londynu, ale i opłacaj koszty życia w Londynie Cytat z internetu - "niezależna" Podstawowa pensja komisarza wynosi 20 666 euro, czyli około 87 tys. zł! Ale Bieńkowska nie będzie musiała czekać do końca miesiąca na pierwszą pensję. Na dzień dobry dostanie tak zwany dodatek powit... rozwiń
Avatar
Aplikant adwokacki / 21 grudnia 2018 o 12:31
+3
Jestem aplikantem adwokackim, pracuję w kacelarii adwokackiej za te "nawet 1.530 zł". Umowa o pracę (wyjątkowo, bo wielu kolegów i koleżanek nie posiada). Do moich obowiązków należy zastępstwo na rozprawach, czynności w prokuraturach, na policji, wyjazdy do innych miast. Sporządzam pisma procesowe, od pozwów, wezwań do zapłaty po apelacje, kasacje itp. Obsługuję bezpośrednio klientów, latam na pocztę, dzwonię do instytucji. Ogromną więszkość pism i apelacji sporządzamy my - aplikanci. Bo przecież się uczymy. Nie mam z tym problemu, bardzo lubię "tą robotę". Szefostwo bierze za to kasę, a my jak chińczyki zza biurek dbamy o wasze sprawy. Opłaty za aplikację zwaną "szkoleniem" w 2018 r. wyniosły mnie w 2018 r.  5.460 zł + 240 zł składki rocznej do Izby, czyli 5.700 zł. W 2019 r. opłaty wzrosną, bo są uzależnione od minimalnego wynagrodzenia, które co roku wzrasta, tak więc za szkolenie zapłacę 5.850 zł + 240 zł składki, co daje 6.090 zł. Rocznie zarabiając 1.530 zł zarabiam 18.360 zł. Odejmując 5.700 zł - zarobiłem 12.660 zł. Dzieląc to na 12 miesięcy daje zawrotną kwotę 1.055 zł na miesiąc. Od wielkiego dzwonu wpadnie mi zastępstwo za 100 zł - raz na miesiąc lub rzadziej. Mam żonę i dziecko, spłacam kredyty, tankuję samochód, jeżdżę po sądach. Wielu pracuje za półdarmo, albo nawet za "dziękuję". Nie, nie mogę zmienić pracy bo wszędzie jest tak samo. Nie, nie pójdę do marketu, bo mam ustawowy zakaz wykonywania pracy nielicującej z "godnością zawodu" (a poszedłbym chętnie, w Lidlu płacą więcej niż ja zarabiam). Podejmę się na czarno roboty, ktoś mnie podkabluje i mam postępowanie dyscyplinarne za naruszenie zasad etyki wykonywanego zawodu. Komu mogę się poskarżyć na wysokość zarobków?? Szefowej, która nie zapłaci mi więcej, bo nie musi? Powiem więcej, jej dobra wola, że mi w ogóle płaci, bo ustawodawca w ustawie użył sformułowania, że patron "powinien" zatrudnić aplikanta. Powinien, ale nie musi.  Dlatego rozumiem protesty pracowników sądownictwa i prokuratury. Ale są ludzie, którzy mają więcej roboty (wiem, bo pracowałem w sądzie kiedyś), a otrzymują jeszcze mniej.  To zmień pracę ktoś napisze. Odpowiem już teraz: na jaką?
Jestem aplikantem adwokackim, pracuję w kacelarii adwokackiej za te "nawet 1.530 zł". Umowa o pracę (wyjątkowo, bo wielu kolegów i koleżanek nie posiada). Do moich obowiązków należy zastępstwo na rozprawach, czynności w prokuraturach, na policji, wyjazdy do innych miast. Sporządzam pisma procesowe, od pozwów, wezwań do zapłaty po apelacje, kasacje itp. Obsługuję bezpośrednio klientów, latam na pocztę, dzwonię do instytucji. Ogromną więszkość pism i apelacji sporządzamy my - aplikanci. Bo przecież się uczymy. Nie mam z tym problemu,... rozwiń
Avatar
xyz / 21 grudnia 2018 o 11:11
+1
Niestety taka prawda nie da sie żyć za te pieniądze górna półka zarabia własnie po 5 tyś minimum a własnie nie powinni zróbmy sprawiedliwie niech tez żyją za 2000zł :D Ale wtedy to juz by była taka korupcja że wole nie myślec ... teraz też jest ale mniej widoczna.... W tym kraju to wszyscy powinni wyjśc na ulice i protestowac ja w zakładzie lotniczym pracuje na 3 zmiany i zarabiam 2100zł :D albo niech ceny wszystkiego drastycznie spadają.... a najlepiej wyjechac za granice
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę 5 0

W poniedziałek ruszą zapisy na feryjne zajęcia dla dzieci organizowane na zlecenie miasta. Na miejsca trzeba polować szybko, bo będzie obowiązywać zasada „kto pierwszy, ten lepszy”

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku 0 0

W ostatnim spotkaniu w 2019 roku zespół Puław przegrał w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem choć do przerwy miał trzy gole zaliczki

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie
galeria

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie 0 3

Jeszcze w niedzielę można wziąć udział w Festiwalu Bożego Narodzenia w centrum handlowym Vivo! w Lublinie. W godz. 11.00-18.00 dzieci poznają bajki o popularnym zielonym złośniku - Grinchu. Czekać na nich będzie ozdabianie choinki własnoręcznie wykonanymi zabawkami, wielki kalendarz adwentowy z ukrytymi niespodziankami, przygotowywanie świątecznych słodkości pod okiem mistrzów cukiernictwa, seans kinowy z przygodami Minionków oraz taneczne maty, na których trzeba się będzie wykazać sprytem, refleksem i sprawnością.

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo]
film

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo] 0 9

- Tym filmem chcieliśmy przypomnieć tragedię tego miejsca, zarazem podkreślić misję i zadanie, jakie sobie stawiamy - mówi Krzysztof Stanek z Państwowego Muzeum na Majdanku. Film "Pamiętam" powstał z okazji 75. rocznicy likwidacji byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Lublin.

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia] 0 0

W galerii handlowej Skende przy IKEA w Lublinie powstała choinka zbudowana z klocków Lego. "Drzewko" ma 5 metrów wysokości, a udekorowały je dzieci. Zabawa z klockami Lego będzie miała miejsce także w niedzielę. Na najmłodszych czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami. Wstęp jest bezpłatny

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator
galeria

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator 14 9

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szwoleżerów w Chełmie

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal!
film

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal! 0 0

Reprezentacja Polski zakończyła zawody drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal na pierwszym miejscu

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach
pilne
galeria

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach 83 57

Lublin jest częściowo bez prądu. Po godz. 18 doszło do dużej awarii energetycznej w mieście i w kilku miejscowościach poza nim

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia] 10 2

Wystawa psów rasowych odbywa się w ten weekend w Targach Lublin

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019
14 grudnia 2019, 8:00

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019 0 0

Jak co roku organizatorzy prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo zapraszają na lubelską odsłonę wystawy prezentującej najlepsze fotografie prasowe wyłonione w inicjatywie magazynu "Press". Ekspozycję będzie można podziwiać w Centrum Spotkania kultur w dniach 14 grudnia - 6 stycznia.

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19
galeria

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19 15 13

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie
15 grudnia 2019, 10:00

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie 0 2

15 grudnia o godz. 10 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się Świąteczny Kiermasz Produktów Lokalnych.

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia]
galeria

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia] 101 0

Świąteczny kiermasz, pokaz mody sylwestrowej, maraton zumby, pokazy sztuk walki i występy taneczne – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na imprezę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach. Piątkowe wydarzenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Radzyńskiej w Lublinie przyciągnęło wiele osób.

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy 0 1

Ukradł elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3 tys. zł. Sprawca włamania na terenie gminy Piaski (powiat świdnicki) został tymczasowo aresztowany.

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków 4 2

Ruszyły zapisy do nowego chełmskiego żłobka. Póki co miejsc jest sporo, bo w żłobku powstaną dwie grupy w atrakcyjnie i nowocześnie urządzonych salach, a wszystko za sprawą programu Maluch Plus, dzięki któremu placówka powstała.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!