Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2009 r.
21:14
Edytuj ten wpis

Co dalej z poszerzeniem ul. Poniatowskiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Nie ma już prawie żadnych szans na to, by jeszcze w tym roku robotnicy zaczęli poszerzać ul. Poniatowskiego. To, że prace miały ruszyć w 2009 r. radni zdecydowali już w grudniu zeszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale do tej pory Ratusz nawet nie opracował projektu przebudowy "wąskiego gardła” na trasie północ-południe.

Przy wpisaniu tej inwestycji na listę miejskich wydatków upierali się w grudniu zeszłego roku miejscy radni PiS. Jako, że mieli przewagę w Radzie Miasta, ul. Poniatowskiego znalazła się w tegorocznym budżecie. Na ten cel zarezerwowane jest 600 tys. zł. Uchwała jasno mówiła, że w tym roku nie tylko ma powstać dokumentacja, ale rozpoczęte mają też być roboty drogowe.

A nie ma nawet dokumentacji.

– Przygotowujemy się do przetargu na opracowanie projektu i przebudowę ulicy – informuje Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. Nie chce podać konkretnej daty ogłoszenia przetargu. – Chcemy, by było to jeszcze w tym roku – dodaje.

Tyle, że od ogłoszenia przetargu a nawet od jego rozstrzygnięcia daleko jest jeszcze do gotowego projektu, a tym bardziej do wbicia pierwszej łopaty.

Projekt też nie rozwiąże wszystkich problemów "wąskiego gardła” na osi północ-południe. To najbardziej problematyczna trasa przez miasto. O ile przez Czuby, LSM i Czechów jedzie się dwupasmówkami, to w śródmieściu trzeba tłoczyć się na wąskiej ul. Sowińskiego i Poniatowskiego.

I ciasno będzie nawet po wyczekiwanym poszerzaniu.

Nie powstaną dodatkowe pasy jezdni, bo ich budowa nie miałaby sensu bez jednoczesnej budowy dodatkowych pasów na Sowińskiego.

Co się zatem zmieni? – Istniejąca jezdnia zostanie przebudowana tak, żeby pasy miały normatywną szerokość – wyjaśnia Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta. Jezdnia zostanie poszerzona od skrzyżowania z Popiełuszki do Alej Racławickich. – Po zmianach kierowcy nie będą musieli się obawiać, że zahaczą lusterkiem o inny pojazd – dodaje Janicki.

Większych zmian nie będzie. Miasto nie planuje na razie zwykłego poszerzenia ul. Sowińskiego, bo w planach ma budowę tunelu, ale jednocześnie zaznacza, że w najbliższych latach na tunel nie ma co liczyć, bo nie ma na to pieniędzy.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mp / 29 września 2009 o 09:46
0
Popieram zdanie p. Adama ! Niech nam pan Janicki nie maci znowu tak jak twierdzil przed 2 co najmniej laty ze nie oplaca sie wyrownac garbow na Sowinskiego przy Glebokiej bo .... bo tunel zaraz powstanie ! ( W razie czego sluze korespondencja e-mail'owa z tym panem ) Bierzcie sie w koncu do pracy panstwo urzedasy bo potraficie tylko narzekac. I nawet nie chce sie wam korzystac z pomyslow podanych na tacy! Te uwagi pochodza od kierowcow praktykujacych codziennie koszmar lubelskich ulic a pan Janicki i spolka to niespelnieni teoretycy !
Avatar
Adam Baranowski / 29 września 2009 o 09:24
0
Co za deb***izm, wydać 600 tyś praktycznie na nic. Trzeba dołożyć drugie 600 i poszerzyć Poniatowskiego do 4 pasów. No i oczywiście Sowińskiego poszerzyć o 1m i też można będzie zrobić 4 pasy. Dorobić 5 pas do skrętu w prawo i sytuacja radykalnie się poprawi a może i prawie rozwiąże. I już trzeba myśleć o wiadukcie nad Głęboką i taki układ pozwoli przetrwać do wybudowania tunelu które nastąpi pewnie za 10-20lat
Avatar
3 / 29 września 2009 o 08:48
0
Kierow nik napisał:
Trzeba nazwać to PO imieniu - sabotaż i tyle!!! Były pieniądze i środki na budowe toru pod Świdnikiem?

Toru??? Jakiego toru???
Avatar
Kierow nik / 29 września 2009 o 08:24
0
Trzeba nazwać to PO imieniu - sabotaż i tyle!!! Były pieniądze i środki na budowe toru pod Świdnikiem? Tam były plany czy też miała miejsce tzw. "samowola budowlana"? Odrobina dobrej woli i w miesiąc góra dwa, do samej głebokiej mogą być po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.
Jak UM Lublin ma logistyczne problemy z tą inwestycją to niech się do zarządu swojej spółki Port Lotniczy Lublin zwróci - tam są fachowcy co POtrafia o dwa lata skrócić terminy i to terminy rozminowania a nie poszerzenia!!!
Avatar
Marcel / 29 września 2009 o 08:14
0
Czyli typowa lubelska niemoc. W tym mieście NIC SIE NIE DA i wogóle nie ma mowy żeby cos sie udało. Ulica nie bedzi eposzerzona bo w planach jest budowa tunelu, al etunelu też nie bedzie bo nie ma kasy. Czyli przekładajac to z urządniczego bełkotu na język zrozumiały dla kazdego - Drodzy kierowcy mamy was w d... , ale przyjdzcie na eybory i głosujcie na mnas bo chcemy jeszcz eposiedziec na stołkach i pobrać kase za nic, a was nadal bnbędziemy mieć w d... . Dlaczego ulicha w Sopcie sie dało wybudowąc tunel u ukryć w nim ulicę przbiegajacą przez centrum miasta?? Dlaczego w Krakowie dało się wybudowac tunel dla podziemnego tramwaju?? Dlaczego w Katowicach udaje sietyle inwestycji drogowych?? Dlaczego w Gdyni udało sie wybudowac potężny węzeł Kwiatkowskiego?? Ano dlatego że tamte miasta maja GOSPODARZY ludzi którym zalezy na rozwoju tych miast i na ich mieszkańcach. A Lublin?? A Lublin nie ma gospodaża u nas ważniejsze od dobra mieszkańców sa prywata i partyjne rozgrywki pożal sie Boże radnych (nieporadnych) którzy nie doprośli do funkcji które pełnią i nie rozumieją że ich funkcja to ŚŁUŻBA dla mieszkanców.
Czyli typowa lubelska niemoc. W tym mieście NIC SIE NIE DA i wogóle nie ma mowy żeby cos sie udało. Ulica nie bedzi eposzerzona bo w planach jest budowa tunelu, al etunelu też nie bedzie bo nie ma kasy. Czyli przekładajac to z urządniczego bełkotu na język zrozumiały dla kazdego - Drodzy kierowcy mamy was w d... , ale przyjdzcie na eybory i głosujcie na mnas bo chcemy jeszcz eposiedziec na stołkach i pobrać kase za nic, a was nadal bnbędziemy mieć w d... . Dlaczego ulicha w Sopcie sie dało wybudowąc tunel u ukryć w nim ulicę przbiegajacą prz... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 29 września 2009 o 07:59
0
LUBLIN- UL. JANOWSKA- TRASA MPK NR 8 - DRAMAT I NIEBEZPIECZNIE , NA ZAKRĘCIE-(WĄSKIM, JAK DIABLI) FACET SIĘ ROZBUDOWUJE- KTO MU NA TO POZWOLIŁ- PRASA POWINNA SIĘ TYM ZAJĄĆ- TAM KIEDYŚ BĘDZIE TRAGEDIA !!!!!!!!!
Avatar
mp / 29 września 2009 o 09:46
0
Popieram zdanie p. Adama ! Niech nam pan Janicki nie maci znowu tak jak twierdzil przed 2 co najmniej laty ze nie oplaca sie wyrownac garbow na Sowinskiego przy Glebokiej bo .... bo tunel zaraz powstanie ! ( W razie czego sluze korespondencja e-mail'owa z tym panem ) Bierzcie sie w koncu do pracy panstwo urzedasy bo potraficie tylko narzekac. I nawet nie chce sie wam korzystac z pomyslow podanych na tacy! Te uwagi pochodza od kierowcow praktykujacych codziennie koszmar lubelskich ulic a pan Janicki i spolka to niespelnieni teoretycy !
Avatar
Adam Baranowski / 29 września 2009 o 09:24
0
Co za deb***izm, wydać 600 tyś praktycznie na nic. Trzeba dołożyć drugie 600 i poszerzyć Poniatowskiego do 4 pasów. No i oczywiście Sowińskiego poszerzyć o 1m i też można będzie zrobić 4 pasy. Dorobić 5 pas do skrętu w prawo i sytuacja radykalnie się poprawi a może i prawie rozwiąże. I już trzeba myśleć o wiadukcie nad Głęboką i taki układ pozwoli przetrwać do wybudowania tunelu które nastąpi pewnie za 10-20lat
Avatar
3 / 29 września 2009 o 08:48
0
Kierow nik napisał:
Trzeba nazwać to PO imieniu - sabotaż i tyle!!! Były pieniądze i środki na budowe toru pod Świdnikiem?

Toru??? Jakiego toru???
Avatar
Kierow nik / 29 września 2009 o 08:24
0
Trzeba nazwać to PO imieniu - sabotaż i tyle!!! Były pieniądze i środki na budowe toru pod Świdnikiem? Tam były plany czy też miała miejsce tzw. "samowola budowlana"? Odrobina dobrej woli i w miesiąc góra dwa, do samej głebokiej mogą być po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.
Jak UM Lublin ma logistyczne problemy z tą inwestycją to niech się do zarządu swojej spółki Port Lotniczy Lublin zwróci - tam są fachowcy co POtrafia o dwa lata skrócić terminy i to terminy rozminowania a nie poszerzenia!!!
Avatar
Marcel / 29 września 2009 o 08:14
0
Czyli typowa lubelska niemoc. W tym mieście NIC SIE NIE DA i wogóle nie ma mowy żeby cos sie udało. Ulica nie bedzi eposzerzona bo w planach jest budowa tunelu, al etunelu też nie bedzie bo nie ma kasy. Czyli przekładajac to z urządniczego bełkotu na język zrozumiały dla kazdego - Drodzy kierowcy mamy was w d... , ale przyjdzcie na eybory i głosujcie na mnas bo chcemy jeszcz eposiedziec na stołkach i pobrać kase za nic, a was nadal bnbędziemy mieć w d... . Dlaczego ulicha w Sopcie sie dało wybudowąc tunel u ukryć w nim ulicę przbiegajacą przez centrum miasta?? Dlaczego w Krakowie dało się wybudowac tunel dla podziemnego tramwaju?? Dlaczego w Katowicach udaje sietyle inwestycji drogowych?? Dlaczego w Gdyni udało sie wybudowac potężny węzeł Kwiatkowskiego?? Ano dlatego że tamte miasta maja GOSPODARZY ludzi którym zalezy na rozwoju tych miast i na ich mieszkańcach. A Lublin?? A Lublin nie ma gospodaża u nas ważniejsze od dobra mieszkańców sa prywata i partyjne rozgrywki pożal sie Boże radnych (nieporadnych) którzy nie doprośli do funkcji które pełnią i nie rozumieją że ich funkcja to ŚŁUŻBA dla mieszkanców.
Czyli typowa lubelska niemoc. W tym mieście NIC SIE NIE DA i wogóle nie ma mowy żeby cos sie udało. Ulica nie bedzi eposzerzona bo w planach jest budowa tunelu, al etunelu też nie bedzie bo nie ma kasy. Czyli przekładajac to z urządniczego bełkotu na język zrozumiały dla kazdego - Drodzy kierowcy mamy was w d... , ale przyjdzcie na eybory i głosujcie na mnas bo chcemy jeszcz eposiedziec na stołkach i pobrać kase za nic, a was nadal bnbędziemy mieć w d... . Dlaczego ulicha w Sopcie sie dało wybudowąc tunel u ukryć w nim ulicę przbiegajacą prz... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 29 września 2009 o 07:59
0
LUBLIN- UL. JANOWSKA- TRASA MPK NR 8 - DRAMAT I NIEBEZPIECZNIE , NA ZAKRĘCIE-(WĄSKIM, JAK DIABLI) FACET SIĘ ROZBUDOWUJE- KTO MU NA TO POZWOLIŁ- PRASA POWINNA SIĘ TYM ZAJĄĆ- TAM KIEDYŚ BĘDZIE TRAGEDIA !!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 23 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 11 18

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 79 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 46

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 14 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 20

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.