Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2009 r.
21:14
Edytuj ten wpis

Co dalej z poszerzeniem ul. Poniatowskiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Nie ma już prawie żadnych szans na to, by jeszcze w tym roku robotnicy zaczęli poszerzać ul. Poniatowskiego. To, że prace miały ruszyć w 2009 r. radni zdecydowali już w grudniu zeszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ale do tej pory Ratusz nawet nie opracował projektu przebudowy "wąskiego gardła” na trasie północ-południe.

Przy wpisaniu tej inwestycji na listę miejskich wydatków upierali się w grudniu zeszłego roku miejscy radni PiS. Jako, że mieli przewagę w Radzie Miasta, ul. Poniatowskiego znalazła się w tegorocznym budżecie. Na ten cel zarezerwowane jest 600 tys. zł. Uchwała jasno mówiła, że w tym roku nie tylko ma powstać dokumentacja, ale rozpoczęte mają też być roboty drogowe.

A nie ma nawet dokumentacji.

– Przygotowujemy się do przetargu na opracowanie projektu i przebudowę ulicy – informuje Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. Nie chce podać konkretnej daty ogłoszenia przetargu. – Chcemy, by było to jeszcze w tym roku – dodaje.

Tyle, że od ogłoszenia przetargu a nawet od jego rozstrzygnięcia daleko jest jeszcze do gotowego projektu, a tym bardziej do wbicia pierwszej łopaty.

Projekt też nie rozwiąże wszystkich problemów "wąskiego gardła” na osi północ-południe. To najbardziej problematyczna trasa przez miasto. O ile przez Czuby, LSM i Czechów jedzie się dwupasmówkami, to w śródmieściu trzeba tłoczyć się na wąskiej ul. Sowińskiego i Poniatowskiego.

I ciasno będzie nawet po wyczekiwanym poszerzaniu.

Nie powstaną dodatkowe pasy jezdni, bo ich budowa nie miałaby sensu bez jednoczesnej budowy dodatkowych pasów na Sowińskiego.

Co się zatem zmieni? – Istniejąca jezdnia zostanie przebudowana tak, żeby pasy miały normatywną szerokość – wyjaśnia Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta. Jezdnia zostanie poszerzona od skrzyżowania z Popiełuszki do Alej Racławickich. – Po zmianach kierowcy nie będą musieli się obawiać, że zahaczą lusterkiem o inny pojazd – dodaje Janicki.

Większych zmian nie będzie. Miasto nie planuje na razie zwykłego poszerzenia ul. Sowińskiego, bo w planach ma budowę tunelu, ale jednocześnie zaznacza, że w najbliższych latach na tunel nie ma co liczyć, bo nie ma na to pieniędzy.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mp / 29 września 2009 o 09:46
0
Popieram zdanie p. Adama ! Niech nam pan Janicki nie maci znowu tak jak twierdzil przed 2 co najmniej laty ze nie oplaca sie wyrownac garbow na Sowinskiego przy Glebokiej bo .... bo tunel zaraz powstanie ! ( W razie czego sluze korespondencja e-mail'owa z tym panem ) Bierzcie sie w koncu do pracy panstwo urzedasy bo potraficie tylko narzekac. I nawet nie chce sie wam korzystac z pomyslow podanych na tacy! Te uwagi pochodza od kierowcow praktykujacych codziennie koszmar lubelskich ulic a pan Janicki i spolka to niespelnieni teoretycy !
Avatar
Adam Baranowski / 29 września 2009 o 09:24
0
Co za deb***izm, wydać 600 tyś praktycznie na nic. Trzeba dołożyć drugie 600 i poszerzyć Poniatowskiego do 4 pasów. No i oczywiście Sowińskiego poszerzyć o 1m i też można będzie zrobić 4 pasy. Dorobić 5 pas do skrętu w prawo i sytuacja radykalnie się poprawi a może i prawie rozwiąże. I już trzeba myśleć o wiadukcie nad Głęboką i taki układ pozwoli przetrwać do wybudowania tunelu które nastąpi pewnie za 10-20lat
Avatar
3 / 29 września 2009 o 08:48
0
Kierow nik napisał:
Trzeba nazwać to PO imieniu - sabotaż i tyle!!! Były pieniądze i środki na budowe toru pod Świdnikiem?

Toru??? Jakiego toru???
Avatar
Kierow nik / 29 września 2009 o 08:24
0
Trzeba nazwać to PO imieniu - sabotaż i tyle!!! Były pieniądze i środki na budowe toru pod Świdnikiem? Tam były plany czy też miała miejsce tzw. "samowola budowlana"? Odrobina dobrej woli i w miesiąc góra dwa, do samej głebokiej mogą być po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.
Jak UM Lublin ma logistyczne problemy z tą inwestycją to niech się do zarządu swojej spółki Port Lotniczy Lublin zwróci - tam są fachowcy co POtrafia o dwa lata skrócić terminy i to terminy rozminowania a nie poszerzenia!!!
Avatar
Marcel / 29 września 2009 o 08:14
0
Czyli typowa lubelska niemoc. W tym mieście NIC SIE NIE DA i wogóle nie ma mowy żeby cos sie udało. Ulica nie bedzi eposzerzona bo w planach jest budowa tunelu, al etunelu też nie bedzie bo nie ma kasy. Czyli przekładajac to z urządniczego bełkotu na język zrozumiały dla kazdego - Drodzy kierowcy mamy was w d... , ale przyjdzcie na eybory i głosujcie na mnas bo chcemy jeszcz eposiedziec na stołkach i pobrać kase za nic, a was nadal bnbędziemy mieć w d... . Dlaczego ulicha w Sopcie sie dało wybudowąc tunel u ukryć w nim ulicę przbiegajacą przez centrum miasta?? Dlaczego w Krakowie dało się wybudowac tunel dla podziemnego tramwaju?? Dlaczego w Katowicach udaje sietyle inwestycji drogowych?? Dlaczego w Gdyni udało sie wybudowac potężny węzeł Kwiatkowskiego?? Ano dlatego że tamte miasta maja GOSPODARZY ludzi którym zalezy na rozwoju tych miast i na ich mieszkańcach. A Lublin?? A Lublin nie ma gospodaża u nas ważniejsze od dobra mieszkańców sa prywata i partyjne rozgrywki pożal sie Boże radnych (nieporadnych) którzy nie doprośli do funkcji które pełnią i nie rozumieją że ich funkcja to ŚŁUŻBA dla mieszkanców.
Czyli typowa lubelska niemoc. W tym mieście NIC SIE NIE DA i wogóle nie ma mowy żeby cos sie udało. Ulica nie bedzi eposzerzona bo w planach jest budowa tunelu, al etunelu też nie bedzie bo nie ma kasy. Czyli przekładajac to z urządniczego bełkotu na język zrozumiały dla kazdego - Drodzy kierowcy mamy was w d... , ale przyjdzcie na eybory i głosujcie na mnas bo chcemy jeszcz eposiedziec na stołkach i pobrać kase za nic, a was nadal bnbędziemy mieć w d... . Dlaczego ulicha w Sopcie sie dało wybudowąc tunel u ukryć w nim ulicę przbiegajacą prz... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 29 września 2009 o 07:59
0
LUBLIN- UL. JANOWSKA- TRASA MPK NR 8 - DRAMAT I NIEBEZPIECZNIE , NA ZAKRĘCIE-(WĄSKIM, JAK DIABLI) FACET SIĘ ROZBUDOWUJE- KTO MU NA TO POZWOLIŁ- PRASA POWINNA SIĘ TYM ZAJĄĆ- TAM KIEDYŚ BĘDZIE TRAGEDIA !!!!!!!!!
Avatar
mp / 29 września 2009 o 09:46
0
Popieram zdanie p. Adama ! Niech nam pan Janicki nie maci znowu tak jak twierdzil przed 2 co najmniej laty ze nie oplaca sie wyrownac garbow na Sowinskiego przy Glebokiej bo .... bo tunel zaraz powstanie ! ( W razie czego sluze korespondencja e-mail'owa z tym panem ) Bierzcie sie w koncu do pracy panstwo urzedasy bo potraficie tylko narzekac. I nawet nie chce sie wam korzystac z pomyslow podanych na tacy! Te uwagi pochodza od kierowcow praktykujacych codziennie koszmar lubelskich ulic a pan Janicki i spolka to niespelnieni teoretycy !
Avatar
Adam Baranowski / 29 września 2009 o 09:24
0
Co za deb***izm, wydać 600 tyś praktycznie na nic. Trzeba dołożyć drugie 600 i poszerzyć Poniatowskiego do 4 pasów. No i oczywiście Sowińskiego poszerzyć o 1m i też można będzie zrobić 4 pasy. Dorobić 5 pas do skrętu w prawo i sytuacja radykalnie się poprawi a może i prawie rozwiąże. I już trzeba myśleć o wiadukcie nad Głęboką i taki układ pozwoli przetrwać do wybudowania tunelu które nastąpi pewnie za 10-20lat
Avatar
3 / 29 września 2009 o 08:48
0
Kierow nik napisał:
Trzeba nazwać to PO imieniu - sabotaż i tyle!!! Były pieniądze i środki na budowe toru pod Świdnikiem?

Toru??? Jakiego toru???
Avatar
Kierow nik / 29 września 2009 o 08:24
0
Trzeba nazwać to PO imieniu - sabotaż i tyle!!! Były pieniądze i środki na budowe toru pod Świdnikiem? Tam były plany czy też miała miejsce tzw. "samowola budowlana"? Odrobina dobrej woli i w miesiąc góra dwa, do samej głebokiej mogą być po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.
Jak UM Lublin ma logistyczne problemy z tą inwestycją to niech się do zarządu swojej spółki Port Lotniczy Lublin zwróci - tam są fachowcy co POtrafia o dwa lata skrócić terminy i to terminy rozminowania a nie poszerzenia!!!
Avatar
Marcel / 29 września 2009 o 08:14
0
Czyli typowa lubelska niemoc. W tym mieście NIC SIE NIE DA i wogóle nie ma mowy żeby cos sie udało. Ulica nie bedzi eposzerzona bo w planach jest budowa tunelu, al etunelu też nie bedzie bo nie ma kasy. Czyli przekładajac to z urządniczego bełkotu na język zrozumiały dla kazdego - Drodzy kierowcy mamy was w d... , ale przyjdzcie na eybory i głosujcie na mnas bo chcemy jeszcz eposiedziec na stołkach i pobrać kase za nic, a was nadal bnbędziemy mieć w d... . Dlaczego ulicha w Sopcie sie dało wybudowąc tunel u ukryć w nim ulicę przbiegajacą przez centrum miasta?? Dlaczego w Krakowie dało się wybudowac tunel dla podziemnego tramwaju?? Dlaczego w Katowicach udaje sietyle inwestycji drogowych?? Dlaczego w Gdyni udało sie wybudowac potężny węzeł Kwiatkowskiego?? Ano dlatego że tamte miasta maja GOSPODARZY ludzi którym zalezy na rozwoju tych miast i na ich mieszkańcach. A Lublin?? A Lublin nie ma gospodaża u nas ważniejsze od dobra mieszkańców sa prywata i partyjne rozgrywki pożal sie Boże radnych (nieporadnych) którzy nie doprośli do funkcji które pełnią i nie rozumieją że ich funkcja to ŚŁUŻBA dla mieszkanców.
Czyli typowa lubelska niemoc. W tym mieście NIC SIE NIE DA i wogóle nie ma mowy żeby cos sie udało. Ulica nie bedzi eposzerzona bo w planach jest budowa tunelu, al etunelu też nie bedzie bo nie ma kasy. Czyli przekładajac to z urządniczego bełkotu na język zrozumiały dla kazdego - Drodzy kierowcy mamy was w d... , ale przyjdzcie na eybory i głosujcie na mnas bo chcemy jeszcz eposiedziec na stołkach i pobrać kase za nic, a was nadal bnbędziemy mieć w d... . Dlaczego ulicha w Sopcie sie dało wybudowąc tunel u ukryć w nim ulicę przbiegajacą prz... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 29 września 2009 o 07:59
0
LUBLIN- UL. JANOWSKA- TRASA MPK NR 8 - DRAMAT I NIEBEZPIECZNIE , NA ZAKRĘCIE-(WĄSKIM, JAK DIABLI) FACET SIĘ ROZBUDOWUJE- KTO MU NA TO POZWOLIŁ- PRASA POWINNA SIĘ TYM ZAJĄĆ- TAM KIEDYŚ BĘDZIE TRAGEDIA !!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane 0 0

W ciągu najbliższych dni cisza nocna w centrum Świdnika będzie zakłócana. Nie ma to jednak związku z imprezami, tylko robotami budowlanymi na terenie placu Konstytucji 3 Maja, który jest w przebudowie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 6

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 8 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 1

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 30 19

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 90 8

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 20 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!