Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2017 r.
17:53

Deweloperzy budują w centrum Lublina. Eleganckie apartamenty i kawalerki na wynajem

0 8 A A

Deweloperzy realizują kolejne projekty w centrum Lublina. W ofercie są zarówno eleganckie apartamenty, jak i kawalerki na wynajem. Taka nieruchomość pozwala zarobić więcej niż bankowa lokata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według analityków firmy Home Broker, przeciętna rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem w dużym mieście wynosi ok. 5 proc. W Lublinie wskaźnik ten utrzymuje się na poziomie krajowej średniej. Niewiele poniżej Gdańska i Warszawy.

W Lublinie jednak mieszkania są znacznie tańsze, więc początkującym inwestorom łatwiej wejść na rynek. Przeciętne ceny nowych mieszkań oscylują wokół 4700 zł za mkw. Wejście na rynek nieruchomości jest więc relatywnie łatwe. Najlepiej rokują inwestycje w ścisłym centrum miasta. Tu jednak ceny są wyższe. Zaczynają się od 6 tys. zł za mkw. W śródmieściu Lublina nie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych.

Największy tego rodzaju projekt to Unia Art Residence. Gmach powstaje obok hotelu Mercure, przy Al. Racławickich, na terenie dawnego parkingu. Apartamentowiec będzie liczył 15 kondygnacji. Dorówna wysokością budynkom KUL. Inwestycję zrealizuje lubelska spółka DWP, do której należy hotel Mercure.

W Unia Art Residence zaprojektowano 191 apartamentów. Liczą one od 23 do 125 mkw. powierzchni. Zakończenie budowy planowane jest na jesień 2019 r. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji szereg udogodnień, m.in. z tzw. strefę relaksacyjną-sportową na parterze budynku. Znajdzie się tam nie tylko siłownia, ale również basen. Mieszkańcy Unia Art Residence będą też mogli korzystać z całodobowej recepcji. W ofercie jest też sługa „room service”. Dzięki temu będzie można zamówić do mieszkania posiłek z restauracyjnego menu lub zlecić sprzątanie. 

Nowy apartamentowiec powstaje także przy ul. Czechowskiej 3. Budynek będzie miał trzy piętra. Wznoszony jest w miejscu starej kamienicy. Zaprojektowano w nim 43 mieszkania i 2 lokale usługowe. Nie zabraknie podziemnych miejsc postojowych. W ofercie są zarówno niespełna 30-metrowe kawalerki, jak i większe mieszkania o powierzchni 67 mkw. Inwestycję realizuje spółka Tim Development.

Nieco dalej, przy ul. Leszczyńskiego powstał – Active Residence. Apartamentowiec ma dwupoziomowy, podziemny parking. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe. Z kolei na sześciu piętrach zaplanowano ponad 180 mieszkań. Im wyżej, tym będzie ich mniej. Największe, 130-metrowe apartamenty, powstaną na dwóch ostatnich kondygnacjach. Właściciele tych lokali będą mieli do dyspozycji przestronne tarasy z Widokiem na Ogród Saski.

Zainteresowani mieszkaniem blisko śródmieścia mogą także rozważyć propozycję firmy LUK. Firma buduje apartamentowiec przy ul. Północnej, niedaleko skrzyżowania z al. Kompozytorów Polskich i tuż obok hotelu Hampton. W 14-piętrowym gmachu zaprojektowano zarówno blisko 140-metrowe apartamenty, jak i znacznie mniejsze lokale, liczące od ok. 40 do 50 mkw.

Nowych inwestycji nie brakuje także po drugiej stronie śródmieścia. Przy ul. Misjonarskiej, tuż obok Starego Miasta buduje firma Wikana. Deweloper ma w ofercie gotowe mieszkania w inwestycji Misjonarska 12. Nieco dalej, przy tej samej ulicy buduje również Tim Development. Firma oferuje blisko 50 apartamentów o powierzchni od 26 do 119 mkw. Dwa nowe budynki mają być ogrodzone. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 rok.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 r. o 19:30
Och jakie to wszystko piękne na tych wizualizacjach fotorealistycznych! Powiem, że wygląda to imponująco, przestronne mieszkania z oknami na całą scianę (okna sa oczywiście wymyte przejrzyste i błyszczące), lokatorzy szczęśliwi, modnie ubrani a ich dzieci roześmiane, najedzone i nie mają wad zgryzu i próchnicy. Nad nikim nie ciąży żaden kredyt hipoteczny a pieniądze na apartament na pewno pochodzą z pokaźnego spadku albo z dobrej pracy. Och jak miło pomarzyć i pooglądać jak to ma być cudownie w tym Uni przybytku :)
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 r. o 17:21
A jest urząd miasta wysiedli tych meneli i patologie ze śródmieścia co za nasze podatki nie płacąc czynszu w nie swoich mieszkaniach mieszka !!??? To kilka tysięcy wrzodów na naszym miescie !!!!
Avatar
o / 3 listopada 2017 r. o 09:54
no i bardzo dobrze że powstaje teraz dużo nowych mieszkań w centrum, to oznacza zaludnienie centrum młodymi, dobrze sobie radzącymi ludźmi, którzy stopniowo będą wypychać z centrum menelstwo, patologię i biedotę, której żadna władza nie ma odwagi ani pomysłu na większą skalę wysiedlić. We wszystkich cywilizowanych krajach centra miast to najbardziej prestiżowe i najdroższe dzielnice, a nie tak jak u nas, dzielnice socjalne dla patoli
Avatar
czutyt / 3 listopada 2017 r. o 08:14
A Dziennik Wschodni to państwowa gazeta?.
Avatar
Weteran / 2 listopada 2017 r. o 22:37
Do goscia z 19-30 Napewno wyglada to lepiej niz PRL-owskie mieszkania na LSM-ie z "ciemna kuchia" a zreszta co ciebie obchodzi czyjs kredyt i dzieci bez prochnicy?
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 r. o 21:40
a gdzie informacja że to płatny artykuł?
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 r. o 21:21
A jaka firma buduje apartamentowiec przy ul. Ruskiej ? Miał być targ zieleniak . Ratusz wydał ( naszą) kasę na projekt i chwalił się nim we wszystkich lokalnych mediach , a PO cichu budują apartamentowce . Co na to organy nadzorujące Ratusz ? Może pan Kieliszek coś ma na ten temat coś do przekazania obywatelom i podatnikom za ile i komu sprzedano ów działkę zamiast zrobić nowe targowisko z podziemnym parkingiem jak obiecano .
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 r. o 21:18
Przez budowę w centrum zatłoczonego miasta kolejne pojazdy wprowadza się do ścisłego centrum i będzie ich sporo, bo teraz w rodzinach mają nawet po dwa samochody. Po co zagęszczać centrum? Potem UM będzie pokrętnie tłumaczyć przyczynę miejskich korków. Czy Lublin musi popełniać błędy innych państw, które przyznają się że popełnili błędy? Teraz je eliminują przez całkowity wjazd pojazdów do ścisłego centrum
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 r. o 17:21
A jest urząd miasta wysiedli tych meneli i patologie ze śródmieścia co za nasze podatki nie płacąc czynszu w nie swoich mieszkaniach mieszka !!??? To kilka tysięcy wrzodów na naszym miescie !!!!
Avatar
o / 3 listopada 2017 r. o 09:54
no i bardzo dobrze że powstaje teraz dużo nowych mieszkań w centrum, to oznacza zaludnienie centrum młodymi, dobrze sobie radzącymi ludźmi, którzy stopniowo będą wypychać z centrum menelstwo, patologię i biedotę, której żadna władza nie ma odwagi ani pomysłu na większą skalę wysiedlić. We wszystkich cywilizowanych krajach centra miast to najbardziej prestiżowe i najdroższe dzielnice, a nie tak jak u nas, dzielnice socjalne dla patoli
Avatar
czutyt / 3 listopada 2017 r. o 08:14
A Dziennik Wschodni to państwowa gazeta?.
Avatar
Weteran / 2 listopada 2017 r. o 22:37
Do goscia z 19-30 Napewno wyglada to lepiej niz PRL-owskie mieszkania na LSM-ie z "ciemna kuchia" a zreszta co ciebie obchodzi czyjs kredyt i dzieci bez prochnicy?
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 r. o 21:40
a gdzie informacja że to płatny artykuł?
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 r. o 21:21
A jaka firma buduje apartamentowiec przy ul. Ruskiej ? Miał być targ zieleniak . Ratusz wydał ( naszą) kasę na projekt i chwalił się nim we wszystkich lokalnych mediach , a PO cichu budują apartamentowce . Co na to organy nadzorujące Ratusz ? Może pan Kieliszek coś ma na ten temat coś do przekazania obywatelom i podatnikom za ile i komu sprzedano ów działkę zamiast zrobić nowe targowisko z podziemnym parkingiem jak obiecano .
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 r. o 21:18
Przez budowę w centrum zatłoczonego miasta kolejne pojazdy wprowadza się do ścisłego centrum i będzie ich sporo, bo teraz w rodzinach mają nawet po dwa samochody. Po co zagęszczać centrum? Potem UM będzie pokrętnie tłumaczyć przyczynę miejskich korków. Czy Lublin musi popełniać błędy innych państw, które przyznają się że popełnili błędy? Teraz je eliminują przez całkowity wjazd pojazdów do ścisłego centrum
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 r. o 19:30
Och jakie to wszystko piękne na tych wizualizacjach fotorealistycznych! Powiem, że wygląda to imponująco, przestronne mieszkania z oknami na całą scianę (okna sa oczywiście wymyte przejrzyste i błyszczące), lokatorzy szczęśliwi, modnie ubrani a ich dzieci roześmiane, najedzone i nie mają wad zgryzu i próchnicy. Nad nikim nie ciąży żaden kredyt hipoteczny a pieniądze na apartament na pewno pochodzą z pokaźnego spadku albo z dobrej pracy. Och jak miło pomarzyć i pooglądać jak to ma być cudownie w tym Uni przybytku :)
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu
zdjęcia
galeria

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu

Na pokazy chemiczne do Lublina jechali uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły ponadpodstawowej w Chełmie. – Najważniejsze, że dzieci żyją – mówi dyrektor placówki. Kierowca autokaru jest w stanie ciężkim.

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj po ośmiu kolejkach ma na koncie 24 punkty, a więc maksymalną pulę jaka była do zdobycia. Zespół Jarosława Czarnieckiego pewnie przewodzi w tabeli i dąży do awansu, ale zdaje sobie sprawę, że do końcowego rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób
galeria

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób

Pożar w jednej z sal sądowych Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 47 w Lublinie.

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Zatwierdzony został projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą zdegradowanych mostów. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację robót drogowych, teraz władzom miasta pozostaje „tylko” zdobyć pieniądze na przebudowę.

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka
30 września 2022, 18:00
galeria

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka

- Potrzebujemy dobrze dobranych słów, żeby móc opowiedzieć o sobie i poradzić sobie ze światem, w którym tak wiele się dzieje - mówią pomysłodawcy Sceny Poetyckiej, inicjatywy która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Tej jesieni projekt Fundacji Heuresis objawi się w formie trzech wydarzeń literackich. Pierwsze już 30 września.

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

Na czwartek zaplanowano uroczystości pogrzebowe Edmunda Dąbrowskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Czwarta liga przy ul. Zemborzyckiej jest jak najbardziej realna.

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem
Złota Setka 2021

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem

Tylko w zeszłym roku przetworzyli 3 tysiące ton pomidorów. Sprzedali 283 tony ketchupów, ponad 1,7 tys. ton sosów oraz blisko 3,5 tys. ton farszy. Reypol to dzisiaj największa firma zarejestrowana w gminie Janowiec i jeden z wiodących producentów przetworów w Polsce.

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

Chodzi o wypowiedzi na antenie TVP Info i Radia Maryja. W środę rano minister edukacji i nauki opublikował przeprosiny.

Lublin. Można przyjść do przewodniczącego Rady Miasta bez umawiania. Kiedy przyjmuje?

Lublin. Można przyjść do przewodniczącego Rady Miasta bez umawiania. Kiedy przyjmuje?

Bez wcześniejszych zapisów można przyjść na spotkanie z przewodniczącym i wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Lublin. Ogłoszony został harmonogram ich dyżurów w pokoju 20 na II piętrze Ratusza.

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana
Aktualizacja
galeria

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana

Policja już wyznaczyła objazdy. Ciężarówka zderzyła się z autokarem

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Do listopada ma potrwać remont sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury. Dzięki trwającym w BCK pracom znacznie poprawi się akustyka i będzie możliwość organizowania w tym miejscu koncertów. Remont jest możliwy dzięki ministerialnemu dofinansowaniu.