Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2018 r.
13:26

DK82. Będzie nowe rondo turbinowe przy osiedlu Borek

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A
W tym miejscu powstanie rondo turbinowe
W tym miejscu powstanie rondo turbinowe (fot. Kamil Szubiela)

Na tę wiadomość mieszkańcy czekali długie lata. Minister infrastruktury zatwierdził plan budowy ronda na wyjeździe z osiedla na drogę 82

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 82 z ulicą Dębowa i Świerkową na osiedlu Borek w Turce w gm. Wólka, w sąsiedztwie marketu spożywczego. Zostanie tam również wyremontowany łącznik do węzła „Lublin Tatary” na obwodnicy Lublina. – Przeprowadzenie robót zaplanowano w okresie 2018–2019 r. – informuje Edwin Gortat, wójt gminy Wólka.

– Długie lata czekamy na tę inwestycję. Dziś wyjazd i włączenie się do ruchu z drogi osiedlowej w krajową, w kierunku Lublina lub Łęcznej, szczególnie w godzinach szczytu, jest niezwykle kłopotliwe. Zawsze trzeba swoje odstać w korku – mówi Andrzej Kowalczyk, mieszkaniec osiedla Borek.

Zgodnie planem na tym skrzyżowaniu powstanie rondo turbinowe. To nie wszystko. – W ramach wspólnego projektu 11 gmin „Mobilny Lubelski Obszar Funkcjonalny” zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy z obiektami „parkuj i jedź”, wzorem tych z Warszawy. Powstanie oświetlony parking, pętla autobusowa – dodaje wójt.

 – Podpisane zostanie porozumienie w sprawie przebudowy dojazdów do przyszłego ronda na DK82. Gmina Wólka zleciła już opracowanie dokumentacji na całość inwestycji, rondo i dojazdy w ciągu DK82, i poprowadzi przedsięwzięcie, a GDDKiA pokryje koszty związane z przebudową dojazdów do nowego ronda. Jest to ponad 75 proc. wartości inwestycji – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie.

Wartość całej przebudowy to około 16 mln złotych. – Będzie to największa pod względem kosztowym inwestycja na terenie naszej gminy – kończy wójt Gortat.

Quiz: Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Jak dobrze znasz ulice Lublina? (2)

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 13:44
+2
Każda forma uspokojenia/spowolnienia ruchu jest dobra. Ronda są bardzo bezpieczne, bo wymuszają zwolnienie. Oby tylko to rondo nie miało takiego kształtu, że da się przez nie "przelecieć" aŁdi lub BMW 60km/h zmieniając sobie pasy na rondzie, czym da się taki przejazd wykonać niemal w linii prostej.
Avatar
eSKa / 10 lutego 2018 o 19:52
+1
 Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka  
Prawdziwy Lublinianin napisał:
Co to za wiocha ta łęczna i po co pcha się do Lublina? Nie możecie siedzieć u siebie i ryć w ziemi jak na ryli przystało?
 A co robi ta wiocha Lublin w Warszawie? Niech siedzi w Lublinie i żre cebularze.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:42
+1
Jak jezdza z Łęcznej i nikogo nie wypuszcza z osiedla to musi byc rondo. Jak ktos wyjezdza codziennie z osiedla to wie o czym pisze.
Avatar
DW / 8 lutego 2018 o 00:01
0
100% racja! Ta ścieżka bez poboczy! Czy nie ma przytomnych decyzyjnych? Taki ruch, teren zabudowany, brak poboczy, chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia, zjazdów i wjazdów. Przecież Łęczna to jak sypialnia dla Lublina, dzielnica, a dojazd tzw. DK...brak słów. Dajcie jeszcze ze 3 ograniczenia na 30km/h i 2 odcinkowe pomiary prędkości. A na rondzie będą jeździć jak w Łęcznej przez wiele lat - zewnętrznym pasem na trzeci zjazd. Masakra. Tylko jedno rozwiązanie-dwie jezdnie po dwa pasy każda jednia!
Avatar
LLE / 7 lutego 2018 o 16:40
0
Popieram przedmówcę!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:32
0
A tak się śmiali ze świdnika
Avatar
eSKa / 7 lutego 2018 o 14:29
0
A Dam napisał:
A w Łuszcowie bez zmian? Dalej mijanie skręcająch na Kijany rowem ?
W Luszczowie też rondo by się przydało, bo jeśli drugi pas - dla jadących na wprost, to ci od Kijan i Spiczyna nie będą mieli szansy skręcić w lewo, jako ostatni w kolejności. A miejsce na rondo jest, cały trójkąt do starego skrzyżowania.
Avatar
A Dam / 7 lutego 2018 o 13:55
0
A w Łuszcowie bez zmian? Dalej mijanie skręcająch na Kijany rowem ? 
Avatar
Prawdziwy Lublinianin / 8 lutego 2018 o 15:06
-1
 Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka  
Co to za wiocha ta łęczna i po co pcha się do Lublina? Nie możecie siedzieć u siebie i ryć w ziemi jak na ryli przystało?
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 15:02
-1
Niech Łycna siedzi w Łycnej. Po co się pcha do Lublina? LLE to najgorsza zaraza lubelskich dróg.
Avatar
eSKa / 10 lutego 2018 o 19:52
+1
 Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka  
Prawdziwy Lublinianin napisał:
Co to za wiocha ta łęczna i po co pcha się do Lublina? Nie możecie siedzieć u siebie i ryć w ziemi jak na ryli przystało?
 A co robi ta wiocha Lublin w Warszawie? Niech siedzi w Lublinie i żre cebularze.
Avatar
Prawdziwy Lublinianin / 8 lutego 2018 o 15:06
-1
 Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka  
Co to za wiocha ta łęczna i po co pcha się do Lublina? Nie możecie siedzieć u siebie i ryć w ziemi jak na ryli przystało?
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 15:02
-1
Niech Łycna siedzi w Łycnej. Po co się pcha do Lublina? LLE to najgorsza zaraza lubelskich dróg.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 02:57
-1
Co to za gówniana nazwa tego wiejskiego osiedla?!?! Borek hahahaa ... Nie można było nazwać normalnie, chociażby mały bór? Neologizmów wójtom i sołtysom wymyślać się zachciało... Porażka
Avatar
DW / 8 lutego 2018 o 00:01
0
100% racja! Ta ścieżka bez poboczy! Czy nie ma przytomnych decyzyjnych? Taki ruch, teren zabudowany, brak poboczy, chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia, zjazdów i wjazdów. Przecież Łęczna to jak sypialnia dla Lublina, dzielnica, a dojazd tzw. DK...brak słów. Dajcie jeszcze ze 3 ograniczenia na 30km/h i 2 odcinkowe pomiary prędkości. A na rondzie będą jeździć jak w Łęcznej przez wiele lat - zewnętrznym pasem na trzeci zjazd. Masakra. Tylko jedno rozwiązanie-dwie jezdnie po dwa pasy każda jednia!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:42
+1
Jak jezdza z Łęcznej i nikogo nie wypuszcza z osiedla to musi byc rondo. Jak ktos wyjezdza codziennie z osiedla to wie o czym pisze.
Avatar
LLE / 7 lutego 2018 o 16:40
0
Popieram przedmówcę!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:48
-1
No i z Łęcznej do Lublina dodatkowe 5 minut !!! Przecież dojazd tą droga to jedynie 25 kilometrów a liczba ograniczeń większa niż w centrum dużego miasta, już widzę te korki od ronda na ekspresówce do tego nowego przy biedrze i w druga stronę od fotoradaru przy szkole do tego samego ronda a w trakcie budowy to będzie dopiero armagedon. Przydałaby się droga z prawdziwego zdarzenia dwu pasmowa a nie ta ścieżka bez poboczy.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 14:32
0
A tak się śmiali ze świdnika
Avatar
eSKa / 7 lutego 2018 o 14:29
0
A Dam napisał:
A w Łuszcowie bez zmian? Dalej mijanie skręcająch na Kijany rowem ?
W Luszczowie też rondo by się przydało, bo jeśli drugi pas - dla jadących na wprost, to ci od Kijan i Spiczyna nie będą mieli szansy skręcić w lewo, jako ostatni w kolejności. A miejsce na rondo jest, cały trójkąt do starego skrzyżowania.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie otworzą oryginalny klub. Będzie można uprawiać "niehazard"

W Lublinie otworzą oryginalny klub. Będzie można uprawiać "niehazard" 8 6

- Idąc do kręgielni czy na bilard nikt nie liczy na finansowe nagrody. W naszym klubie też niczego nie będzie można wygrać a jedynie pokonać przeciwnika – mówi dyrektor nowego miejsca, które przygotowuje się do otwarcia. 170 osób jednocześnie będzie się tu mogło oddawać niehazardowi.

Padwa Zamość wygrała pierwszy sparing

Padwa Zamość wygrała pierwszy sparing 3 0

Padwa Zamość rozegrała pierwszy mecz kontrolny. Beniaminek I ligi pokonał rezerwy Azotów Puławy 26:23

Mieszkasz w Lublinie? Powinieneś to wiedzieć! [QUIZ]
cz. II

Mieszkasz w Lublinie? Powinieneś to wiedzieć! [QUIZ] 1 0

Żeby oddać krew trzeba czekać w długiej kolejce. Niektórzy rezygnują. Co na to dyrekcja?
alarm24

Żeby oddać krew trzeba czekać w długiej kolejce. Niektórzy rezygnują. Co na to dyrekcja? 10 7

Centrum krwiodawstwa stale apeluje o oddawanie krwi. Ale kiedy chętnych przybywa, nie umie stworzyć warunków, żeby bez problemu mogli ją oddać – denerwuje się nasz Czytelnik, który kilka dni temu oddawał krew przy al. Kraśnickiej

Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę. "Może jest im tutaj za ciepło"
film

Bociany wyjątkowo wcześnie opuszczają Polskę. "Może jest im tutaj za ciepło" 0 4

Wyjątkowo wczesny wylot bocianów spowodował zdziwienie turystów odwiedzających Europejską Wieś Bocianią w Pentowie.

Kolejna improwizacja w Pożegnaniu z Afryką
24 sierpnia 2018, 18:00

Kolejna improwizacja w Pożegnaniu z Afryką 1 0

Co Gdzie Kiedy. 22 sierpnia o godz. 18 w Pożegnaniu z Afryką (Złota 3) odbędzie się pokaz wakacyjnej improwizacji - Pączkowa sprawa.

 Cieszanów Rock Festiwal 2018 [zdjęcia]
galeria

Cieszanów Rock Festiwal 2018 [zdjęcia] 1 0

Zakończyła się 9.edycja Cieszanów Rock Festiwal, jednej z największych imprez rockowych w Polsce.

Lublin: Pierwszy defibrylator w autobusie. Będzie ich więcej?

Lublin: Pierwszy defibrylator w autobusie. Będzie ich więcej? 13 6

Od dziś po ulicach Lublina będzie kursować autobus z defibrylatorem, czyli urządzeniem dającym szansę na uratowanie człowieka, u którego zatrzymało się krążenie. Podobny sprzęt może się pojawić także na najważniejszych przystankach komunikacji miejskiej, a także w radiowozach Straży Miejskiej

Marsz Równości po raz pierwszy przejdzie przez Lublin

Marsz Równości po raz pierwszy przejdzie przez Lublin 387 41

Jesienią w Lublinie po raz pierwszy ma odbyć się Marsz Równości. Przygotowania już trwają, ale organizatorzy jeszcze nie zdradzają szczegółów wydarzenia

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 18

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 33 7

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 3 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 4

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 5 10

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!