Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2013 r.
16:38
Edytuj ten wpis

Do pracy zawiezie nas Mikołaj. Kierowcy się przebiorą

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
 (Dominik Smaga / Archiwum)
(Dominik Smaga / Archiwum)

Ponad 40 autobusami i trolejbusami lubelskiego MPK będą kierować jutro… Mikołajowie. Akcję przygotował sam przewoźnik. – Przebrać mogą się chętni, a tych nie brakowało – mówi Weronika Opasiak, rzecznik MPK. – Mikołajki to dzień, w którym wszyscy składają sobie podarunki, a my w ten sposób chcemy sprawić prezent naszym pasażerom, by milej jechało im się komunikacją miejską.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rok temu dwóch kierowców przegubowca MPK obsługującego linię 10 z własnej inicjatywy przebrało się za Mikołajów. Jednemu z nich przypadkowo udało nam się zrobić zdjęcie. Fotografia zrobiła furorę w Internecie. Pasażerowie bardzo ciepło wyrażali się o pomyśle kierowców, nagradzali ich uśmiechem. Później także pracodawca postanowił ich za to nagrodzić.

– Jeszcze nigdy nie widziałem tylu śmiejących się ludzi i takiej reakcji. Spotkałem się z tym pierwszy raz. Miłe to było, wesołe. Ludzie pokazywali kciuk, że podoba im się to przebranie, tak samo kierowcy z innych autobusów – opowiadał nam Zdzisław Certa, jeden z przebranych kierowców. –Reakcje były pozytywne, ludzie się uśmiechali. I dzieci, i starzy, i młodzi – wtórował jego zmiennik, Stanisław Mazurek.

W tym roku to nie będzie już indywidualna akcja. – Ponad 40 kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin, zamiast służbowego stroju, włoży rano czerwone bluzy, spodnie i czapki Mikołajów – informuje Opasiak. – Kierowcy będą przekazywać stroje swoim popołudniowym zmiennikom.

Mikołajów będzie można spotkać przynajmniej w jednym pojeździe na każdej z następujących linii: 1, 2, 3, 4, 6,7, 8 9, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 23, 26, 27, 28, 29, 31, 39, 55, 56, 57, 74, 150, 151, 152, 153, 703, 718 i 758.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 r. o 10:15

Trudno coś napisać na ten temat.

Słuchajcie znalazłem tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) http://lokalizato.pl
 

Avatar
Tonny / 5 grudnia 2013 r. o 18:46

Świetna Akcja!! Popieram i podpisuje się pod tym co napisał Muzzy :)) Ahoj!

Avatar
Piotr / 5 grudnia 2013 r. o 12:08

Ja mam jeszcze lepszą propozycję niech Kontrolerzy Biletów w MPK sprawdzają bilety w stroju Mikołaja, dobre by to było...,

Avatar
der / 5 grudnia 2013 r. o 10:43

...i po co te niby nowinki mikolajowe,,,,,,przecież szkoda pieniędzy na te cale stroje mikolajowe w których maja jezdzic kierowcy,,,,niektórzy ludzie w MPK nie maja co robic i bawia się na koszt mieszkancow I WYMYSLAJA  niepotrzebne i kosztowne rzeczy ,,,,DZIECINADA W tym całym  MPK,,,

Załosny i jakże cebulacki komentarz. Rzeczywiście koszt ogromny mam nadzieje, że MPK z tego powodu nie zacznie zwalniać pracowników. Zapomniałem, że w tym kraju każdy musi chodzić z podkową na ry** i narzekać gdzie popadnie, a wszelkie próby bycia "innym" są od razu gaszone...

Załosny i jakże cebulacki komentarz. Rzeczywiście koszt ogromny mam nadzieje, że MPK z tego powodu nie zacznie zwalniać pracowników. Zapomniałem, że w tym kraju każdy musi chodzić z podkową na ry** i narzekać gdzie popadnie, a wszelkie próby bycia "innym" są od razu gaszone...

rozwiń
Avatar
Komentujaca / 5 grudnia 2013 r. o 10:27

Oczywiście jak zwykle krytyka i zawiść. Jakie to "polskie".... Zresztą, nie są to nawet nasze narodowe cechy, raczej wytworzone w czasach PRL-u i nie wiedzieć dlaczego, wytrwałe do dziś... Czy Wy ludzie naprawdę musicie w tym tkwić? Pytam, po co? Dlaczego? Dobrze Wam z tym? Nie sądzę. Po prostu współczuję. Mam nadzieję, że będzie coraz mniej takich ludzi. Je****ch szaraków i "przyjemniaczków". Ludzie, czy Wy nie rozumiecie tego, że jeżeli Wy się nie zmienicie, to nic się nie zmieni? Nie będzie lepiej, jeżeli każdy na każdego tylko będzie wymyślał co raz to nową nagonkę. I takie myślenie - "a ten jest taki i owaki, ja też taki będę, bo dlaczego ja mam być miły?". Bez komentarza.

A co do artykułu, pomysł bardzo dobry. Przynajmniej wnosi coś pozytywnego do codziennego życia, w przeciwieństwie do większości szanownych komentujących i reszty tego "typu" ludzi:) Pozdrowienia dla Was i życzę więcej uśmiechu na Waszych ohydnych szarych twarzach. I oczywiście wesołych świąt!!!

Oczywiście jak zwykle krytyka i zawiść. Jakie to "polskie".... Zresztą, nie są to nawet nasze narodowe cechy, raczej wytworzone w czasach PRL-u i nie wiedzieć dlaczego, wytrwałe do dziś... Czy Wy ludzie naprawdę musicie w tym tkwić? Pytam, po co? Dlaczego? Dobrze Wam z tym? Nie sądzę. Po prostu współczuję. Mam nadzieję, że będzie coraz mniej takich ludzi. Je****ch szaraków i "przyjemniaczków". Ludzie, czy Wy nie rozumiecie tego, że jeżeli Wy się nie zmienicie, to nic się nie zmieni? Nie będzie lepiej, jeżeli każdy na każdego tylko będzie ... rozwiń

Avatar
muzzy / 5 grudnia 2013 r. o 10:12
Przyda sie troche polotu i finezji w tym smutnym jak piiiii... miescie
Avatar
anna / 5 grudnia 2013 r. o 09:55

...i po co te niby nowinki mikolajowe,,,,,,przecież szkoda pieniędzy na te cale stroje mikolajowe w których maja jezdzic kierowcy,,,,niektórzy ludzie w MPK nie maja co robic i bawia się na koszt mieszkancow I WYMYSLAJA  niepotrzebne i kosztowne rzeczy ,,,,DZIECINADA W tym całym  MPK,,,

Avatar
Gość / 5 grudnia 2013 r. o 09:35

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Uwazajcie na takie strony to osoby które naciagają na płatne SMS a usługa jest lipa oczywiście

Avatar
kk / 5 grudnia 2013 r. o 09:13

ahahhhhahahahhaa o nie mogę co za pajace

Avatar
A / 5 grudnia 2013 r. o 08:52

kierowcy dostaną premię za robienie z siebie idioty?

Avatar
Gość / 6 grudnia 2013 r. o 10:15

Trudno coś napisać na ten temat.

Słuchajcie znalazłem tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :) http://lokalizato.pl
 

Avatar
Tonny / 5 grudnia 2013 r. o 18:46

Świetna Akcja!! Popieram i podpisuje się pod tym co napisał Muzzy :)) Ahoj!

Avatar
Piotr / 5 grudnia 2013 r. o 12:08

Ja mam jeszcze lepszą propozycję niech Kontrolerzy Biletów w MPK sprawdzają bilety w stroju Mikołaja, dobre by to było...,

Avatar
der / 5 grudnia 2013 r. o 10:43

...i po co te niby nowinki mikolajowe,,,,,,przecież szkoda pieniędzy na te cale stroje mikolajowe w których maja jezdzic kierowcy,,,,niektórzy ludzie w MPK nie maja co robic i bawia się na koszt mieszkancow I WYMYSLAJA  niepotrzebne i kosztowne rzeczy ,,,,DZIECINADA W tym całym  MPK,,,

Załosny i jakże cebulacki komentarz. Rzeczywiście koszt ogromny mam nadzieje, że MPK z tego powodu nie zacznie zwalniać pracowników. Zapomniałem, że w tym kraju każdy musi chodzić z podkową na ry** i narzekać gdzie popadnie, a wszelkie próby bycia "innym" są od razu gaszone...

Załosny i jakże cebulacki komentarz. Rzeczywiście koszt ogromny mam nadzieje, że MPK z tego powodu nie zacznie zwalniać pracowników. Zapomniałem, że w tym kraju każdy musi chodzić z podkową na ry** i narzekać gdzie popadnie, a wszelkie próby bycia "innym" są od razu gaszone...

rozwiń
Avatar
Komentujaca / 5 grudnia 2013 r. o 10:27

Oczywiście jak zwykle krytyka i zawiść. Jakie to "polskie".... Zresztą, nie są to nawet nasze narodowe cechy, raczej wytworzone w czasach PRL-u i nie wiedzieć dlaczego, wytrwałe do dziś... Czy Wy ludzie naprawdę musicie w tym tkwić? Pytam, po co? Dlaczego? Dobrze Wam z tym? Nie sądzę. Po prostu współczuję. Mam nadzieję, że będzie coraz mniej takich ludzi. Je****ch szaraków i "przyjemniaczków". Ludzie, czy Wy nie rozumiecie tego, że jeżeli Wy się nie zmienicie, to nic się nie zmieni? Nie będzie lepiej, jeżeli każdy na każdego tylko będzie wymyślał co raz to nową nagonkę. I takie myślenie - "a ten jest taki i owaki, ja też taki będę, bo dlaczego ja mam być miły?". Bez komentarza.

A co do artykułu, pomysł bardzo dobry. Przynajmniej wnosi coś pozytywnego do codziennego życia, w przeciwieństwie do większości szanownych komentujących i reszty tego "typu" ludzi:) Pozdrowienia dla Was i życzę więcej uśmiechu na Waszych ohydnych szarych twarzach. I oczywiście wesołych świąt!!!

Oczywiście jak zwykle krytyka i zawiść. Jakie to "polskie".... Zresztą, nie są to nawet nasze narodowe cechy, raczej wytworzone w czasach PRL-u i nie wiedzieć dlaczego, wytrwałe do dziś... Czy Wy ludzie naprawdę musicie w tym tkwić? Pytam, po co? Dlaczego? Dobrze Wam z tym? Nie sądzę. Po prostu współczuję. Mam nadzieję, że będzie coraz mniej takich ludzi. Je****ch szaraków i "przyjemniaczków". Ludzie, czy Wy nie rozumiecie tego, że jeżeli Wy się nie zmienicie, to nic się nie zmieni? Nie będzie lepiej, jeżeli każdy na każdego tylko będzie ... rozwiń

Avatar
muzzy / 5 grudnia 2013 r. o 10:12
Przyda sie troche polotu i finezji w tym smutnym jak piiiii... miescie
Avatar
anna / 5 grudnia 2013 r. o 09:55

...i po co te niby nowinki mikolajowe,,,,,,przecież szkoda pieniędzy na te cale stroje mikolajowe w których maja jezdzic kierowcy,,,,niektórzy ludzie w MPK nie maja co robic i bawia się na koszt mieszkancow I WYMYSLAJA  niepotrzebne i kosztowne rzeczy ,,,,DZIECINADA W tym całym  MPK,,,

Avatar
Gość / 5 grudnia 2013 r. o 09:35

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Uwazajcie na takie strony to osoby które naciagają na płatne SMS a usługa jest lipa oczywiście

Avatar
kk / 5 grudnia 2013 r. o 09:13

ahahhhhahahahhaa o nie mogę co za pajace

Avatar
A / 5 grudnia 2013 r. o 08:52

kierowcy dostaną premię za robienie z siebie idioty?