Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2015 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Dojrzewa awantura w Ratuszu. PiS chce odwołać przewodniczącego Rady Miasta?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
20 23 A A

Rozważamy złożenie wniosku o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta - mówi Sylwester Tułajew, szef klubu PiS. Wniosek nie przejdzie dopóki prezydent ma większość w radzie. A radna PO, której nieobecność ostatnio zaburzyła układ sił zapewnia, że frontu nie zmienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydencki obóz Platformy Obywatelskiej (13 radnych) i Wspólnego Lublina (3 głosy) ma zaledwie jeden głos przewagi nad opozycyjnym klubem Prawa i Sprawiedliwości. To wystarczy, by prezydent miasta z PO mógł przeforsowywać w radzie swoje projekty uchwał.

Mimo to PiS "zastanawia się” nad złożeniem wniosku o odwołanie z funkcji przewodniczącego rady Piotra Kowalczyka ze Wspólnego Lublina. Powód? - Chodzi o komisję do spraw nagród kulturalnych miasta - wyjaśnia Sylwester Tułajew, szef klubu PiS. Zgodnie z miejską uchwałą, w składzie takiej komisji są dwie osoby wskazane przez przewodniczącego. A ten wskazał dwójkę radnych PO: Michała Krawczyka i debiutującą w radzie Annę Ryfkę.

- Radny Krawczyk był już w tej komisji w poprzedniej kadencji, a radna Ryfka, z którą rozmawiałem, chce wnieść świeże spojrzenie na sprawy kultury - stwierdza Kowalczyk.

- Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny jest wykluczane, choć jest największym klubem w radzie. Nie zgadzamy się z takim podejściem do sprawy. Radni PO i WL zagarnęli wszystkie komisje stałe w Radzie Miasta - oburza się Tułajew. - Przewodniczący rady nie rozumie swojej roli, dba tylko o PO. Rozważamy wniosek o jego odwołanie. Kiedy obejmował stanowisko głośno mówił o niepatrzeniu na barwy polityczne i o szerokiej współpracy. Dziś widzimy, że te słowa nie mają odzwierciedlenia w postępowaniu.

Kowalczyk reaguje ostro: - Radny Tułajew już nie raz mówił, że będzie składać wniosek o moje odwołane. Zawsze jest to spowodowane frustracją pana Tułajewa, że jego ukochana funkcja przewodniczącego Rady Miasta nie należy do niego - mówi przewodniczący. - Ja spotkałem się z jego strony ze wszystkimi możliwymi zarzutami i wcale się nie zdziwię, jeśli jutro usłyszę, że jeżdżę po mieście czarną wołgą i porywam dzieci.

Do zmiany przewodniczącego Rady Miasta trzeba bezwzględnej większości głosów. Oznacza to, że liczba głosów za odwołaniem musi być większa od sumy głosów przeciwnych i wstrzymujących się. W obecnym układzie sił PiS teoretycznie nie ma szans na taki wynik, choć głosowanie w tej sprawie jest tajne, co oznacza, że oficjalnie nikt nie wie, jak głosował jego kolega.

Nie oznacza to jednak, że koalicja może spać spokojnie, bo na ostatniej sesji to ona miała problem. Wszystkie ważne głosowania kończyły się remisem przez nieobecność jednej z radnych, Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak. Spytaliśmy ją wprost, czy zamierza przechodzić do opozycji. - Wprost odpowiadam: nie - odpisała radna.

• Czy PiS chce zmienić układ sił?
- Zobaczymy - odpowiada Tułajew.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SYLWESTER / 4 lutego 2015 o 05:33
0

*******************  DLACZEGO   PIS   NIE  DOKONAŁ   ROZLICZEN   PREZYDENTA   ZUKA ? ***** Jestem  absolutnym  zwolennikiem  patriotycznego  ugrupowania  PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  (PIS) .   Oczekiwałem , źe  Kandydatem  (PIS)  na  Prezydenta  Lublina  będzie  właśnie  młody  lubelski  Patriota   SYLWESTER   TUŁAJEW  (?) .   Ale  niestety  postawiono  na  p.Muszynskiego  a  szkoda ,  bo  p.  SYLWESTER   TUŁAJEW  dokonałby  rozliczenia  Prezydenta  Zuka  i  zmienił  PROGRAM  poprawienia  rynku  pracy  oraz  odłuźenia  zadłuźonego  Lublina .   Słysząc  obecnie  o  awanturach  w  Radzie  Miasta , naleźy  mieć  w  całości  protensje  do  Radnych  (PIS) ,  źe   przed  Wyborami  nie  rozliczyli  z  * działalności*  Prezydenta  Zuka   który  zmarnotrawił   dla  miasta  setki  milionów  (sic?).   Lista   Jego  *nieutrafionych*  inwestycji  jest  bardzo  długa ,  źe  aź  naleźy  się  dziwić , źe  ten  *szkodnik*  w  dalszym  ciągu  szkodzi  Naszemu  LUBLINOWI  (?).      Przy  takim  układzie  w  Radzie  Miasta ,  źe   JEDNYM  głosem  zawsze  wygrywa  PARTIA  OSZ USTOW  (PO) ,  proponuje  aby  wszelkie  decyzje  Rady  Miasta  publikować  w  lokalnej  prasie   wraz  z  imiennym  wynikiem  głosowania .  CHCEMY  POZNAC   WROGOW   LUBLINA .

*******************  DLACZEGO   PIS   NIE  DOKONAŁ   ROZLICZEN   PREZYDENTA   ZUKA ? ***** Jestem  absolutnym  zwolennikiem  patriotycznego  ugrupowania  PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  (PIS) .   Oczekiwałem , źe  Kandydatem  (PIS)  na  Prezydenta  Lublina  będzie  właśnie  młody  lubelski  Patriota   SYLWESTER   TUŁAJEW  (?) .   Ale  niestety ... rozwiń

Avatar
Student / 3 lutego 2015 o 18:55
0

Kowalczyk zmienił opcję bo zauważył że PiS zmierza donikąd a swoimi działaniami partia tylko hamuje rozwój miasta. I słusznie zrobił. Żuk prze z kolejnymi inwestycjami, miasto się rozwija i wszyscy są szczęśliwi, prócz PiS. Bo wiadomo, że szczęście mieszkańców nie idzie w parze ze szczęściem PiS.

Na Titanicu też orkiestra grała do końca.

Zadłużenie kraju, województwa, powiatu, gminy, miasta to za Gierka przerabialiśmy skończyło się że już nawet na odsetki nie wyrabialiśmy a o dopiero na raty. Dzisiaj będziemy mieć pełne półki tylko za co nie będzie towarów kupić co już się POwoli dzieje. Jeszce trochę takich rządów a Ukraińcy będą musieli pracować u nas bo Polakowi nie będzie się opłacało z domu wyjść do legalnej pracy obłożonej POdatkami - mowy POmysł - III filar emerytalny obowiązkowy.

Na Titanicu też orkiestra grała do końca.

Zadłużenie kraju, województwa, powiatu, gminy, miasta to za Gierka przerabialiśmy skończyło się że już nawet na odsetki nie wyrabialiśmy a o dopiero na raty. Dzisiaj będziemy mieć pełne półki tylko za co nie będzie towarów kupić co już się POwoli dzieje. Jeszce trochę takich rządów a Ukraińcy będą musieli pracować u nas bo Polakowi nie będzie się opłacało z domu wyjść do legalnej pracy obłożonej POdatkami - mowy POmysł - III filar emerytalny obowiązkowy.

rozwiń
Avatar
krool / 3 lutego 2015 o 18:44
0

Brawo Tułajew!!! Pilnuj tych z PO bo wyprzedadzą za półdarmo mienie publiczne.

Avatar
RW / 3 lutego 2015 o 17:59
0

Tułajew taki mądry, a roboty nie może sobie znaleźć. Biedna bezrobotna gnida...

Avatar
tj / 3 lutego 2015 o 17:00
0
Każda partia będzie dobrze rządzić za unijne pieniądze. Teraz są dotacje unijne, więc PO ma czym szastać, a ciekawe jakby było, gdyby miała tylko własny budżet do dyspozycji...
Avatar
Ikar / 3 lutego 2015 o 16:41
0

Kowalczyk zmienił opcję bo zauważył że PiS zmierza donikąd a swoimi działaniami partia tylko hamuje rozwój miasta. I słusznie zrobił. Żuk prze z kolejnymi inwestycjami, miasto się rozwija i wszyscy są szczęśliwi, prócz PiS. Bo wiadomo, że szczęście mieszkańców nie idzie w parze ze szczęściem PiS.

Avatar
Kuba / 3 lutego 2015 o 15:56
0

Ludzie nie czytajcie jak nie potraficie wszystkiego poukładać.

Tak to Właśnie Kowalczyk był w PiS ie i jak zobaczył że dłużej przy korytku można być z Źukiem to zmienił opcje. Zobaczcie że Ci nasi pseudo politycy to ludzie którzy żyją z tego a my na nich głosujemy. Zobaczcie o co im faktycznie chodzi to wszystko to gierki naszym kosztem wydawanie naszych pieniędzy dla znajomków etc.

Avatar
abc / 3 lutego 2015 o 15:32
0

Dobrze tak Pisuarom !!!!!!

Avatar
Radny / 3 lutego 2015 o 15:18
0

Oto typowe PISuarowe działanie, szczekać kaprawym pyskiem, i odwoływać.

O czym ty piszesz !! komunistyczna,czerwona świnio !!

Avatar
Gość / 3 lutego 2015 o 14:59
0

Kowalczyk za stołek zrobi WSZYSTKO.

Avatar
SYLWESTER / 4 lutego 2015 o 05:33
0

*******************  DLACZEGO   PIS   NIE  DOKONAŁ   ROZLICZEN   PREZYDENTA   ZUKA ? ***** Jestem  absolutnym  zwolennikiem  patriotycznego  ugrupowania  PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  (PIS) .   Oczekiwałem , źe  Kandydatem  (PIS)  na  Prezydenta  Lublina  będzie  właśnie  młody  lubelski  Patriota   SYLWESTER   TUŁAJEW  (?) .   Ale  niestety  postawiono  na  p.Muszynskiego  a  szkoda ,  bo  p.  SYLWESTER   TUŁAJEW  dokonałby  rozliczenia  Prezydenta  Zuka  i  zmienił  PROGRAM  poprawienia  rynku  pracy  oraz  odłuźenia  zadłuźonego  Lublina .   Słysząc  obecnie  o  awanturach  w  Radzie  Miasta , naleźy  mieć  w  całości  protensje  do  Radnych  (PIS) ,  źe   przed  Wyborami  nie  rozliczyli  z  * działalności*  Prezydenta  Zuka   który  zmarnotrawił   dla  miasta  setki  milionów  (sic?).   Lista   Jego  *nieutrafionych*  inwestycji  jest  bardzo  długa ,  źe  aź  naleźy  się  dziwić , źe  ten  *szkodnik*  w  dalszym  ciągu  szkodzi  Naszemu  LUBLINOWI  (?).      Przy  takim  układzie  w  Radzie  Miasta ,  źe   JEDNYM  głosem  zawsze  wygrywa  PARTIA  OSZ USTOW  (PO) ,  proponuje  aby  wszelkie  decyzje  Rady  Miasta  publikować  w  lokalnej  prasie   wraz  z  imiennym  wynikiem  głosowania .  CHCEMY  POZNAC   WROGOW   LUBLINA .

*******************  DLACZEGO   PIS   NIE  DOKONAŁ   ROZLICZEN   PREZYDENTA   ZUKA ? ***** Jestem  absolutnym  zwolennikiem  patriotycznego  ugrupowania  PRAWO  I  SPRAWIEDLIWOSC  (PIS) .   Oczekiwałem , źe  Kandydatem  (PIS)  na  Prezydenta  Lublina  będzie  właśnie  młody  lubelski  Patriota   SYLWESTER   TUŁAJEW  (?) .   Ale  niestety ... rozwiń

Avatar
Student / 3 lutego 2015 o 18:55
0

Kowalczyk zmienił opcję bo zauważył że PiS zmierza donikąd a swoimi działaniami partia tylko hamuje rozwój miasta. I słusznie zrobił. Żuk prze z kolejnymi inwestycjami, miasto się rozwija i wszyscy są szczęśliwi, prócz PiS. Bo wiadomo, że szczęście mieszkańców nie idzie w parze ze szczęściem PiS.

Na Titanicu też orkiestra grała do końca.

Zadłużenie kraju, województwa, powiatu, gminy, miasta to za Gierka przerabialiśmy skończyło się że już nawet na odsetki nie wyrabialiśmy a o dopiero na raty. Dzisiaj będziemy mieć pełne półki tylko za co nie będzie towarów kupić co już się POwoli dzieje. Jeszce trochę takich rządów a Ukraińcy będą musieli pracować u nas bo Polakowi nie będzie się opłacało z domu wyjść do legalnej pracy obłożonej POdatkami - mowy POmysł - III filar emerytalny obowiązkowy.

Na Titanicu też orkiestra grała do końca.

Zadłużenie kraju, województwa, powiatu, gminy, miasta to za Gierka przerabialiśmy skończyło się że już nawet na odsetki nie wyrabialiśmy a o dopiero na raty. Dzisiaj będziemy mieć pełne półki tylko za co nie będzie towarów kupić co już się POwoli dzieje. Jeszce trochę takich rządów a Ukraińcy będą musieli pracować u nas bo Polakowi nie będzie się opłacało z domu wyjść do legalnej pracy obłożonej POdatkami - mowy POmysł - III filar emerytalny obowiązkowy.

rozwiń
Avatar
krool / 3 lutego 2015 o 18:44
0

Brawo Tułajew!!! Pilnuj tych z PO bo wyprzedadzą za półdarmo mienie publiczne.

Avatar
RW / 3 lutego 2015 o 17:59
0

Tułajew taki mądry, a roboty nie może sobie znaleźć. Biedna bezrobotna gnida...

Avatar
tj / 3 lutego 2015 o 17:00
0
Każda partia będzie dobrze rządzić za unijne pieniądze. Teraz są dotacje unijne, więc PO ma czym szastać, a ciekawe jakby było, gdyby miała tylko własny budżet do dyspozycji...
Avatar
Ikar / 3 lutego 2015 o 16:41
0

Kowalczyk zmienił opcję bo zauważył że PiS zmierza donikąd a swoimi działaniami partia tylko hamuje rozwój miasta. I słusznie zrobił. Żuk prze z kolejnymi inwestycjami, miasto się rozwija i wszyscy są szczęśliwi, prócz PiS. Bo wiadomo, że szczęście mieszkańców nie idzie w parze ze szczęściem PiS.

Avatar
Kuba / 3 lutego 2015 o 15:56
0

Ludzie nie czytajcie jak nie potraficie wszystkiego poukładać.

Tak to Właśnie Kowalczyk był w PiS ie i jak zobaczył że dłużej przy korytku można być z Źukiem to zmienił opcje. Zobaczcie że Ci nasi pseudo politycy to ludzie którzy żyją z tego a my na nich głosujemy. Zobaczcie o co im faktycznie chodzi to wszystko to gierki naszym kosztem wydawanie naszych pieniędzy dla znajomków etc.

Avatar
abc / 3 lutego 2015 o 15:32
0

Dobrze tak Pisuarom !!!!!!

Avatar
Radny / 3 lutego 2015 o 15:18
0

Oto typowe PISuarowe działanie, szczekać kaprawym pyskiem, i odwoływać.

O czym ty piszesz !! komunistyczna,czerwona świnio !!

Avatar
Gość / 3 lutego 2015 o 14:59
0

Kowalczyk za stołek zrobi WSZYSTKO.

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!