Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2012 r.
14:15
Edytuj ten wpis

Dostanie 177 tys. zł za 16 miesięcy aresztu

Autor: Zdjęcie autora er
0 11 A A
Robert W. domagał się 600 tys. zł zadośćuczynienia i 76 tys. zł odszkodowania (Maciej Kaczanowski)
Robert W. domagał się 600 tys. zł zadośćuczynienia i 76 tys. zł odszkodowania (Maciej Kaczanowski)

10 tys. zł za każdy miesiąc spędzony w areszcie zasądził we wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie Robertowi W., który niesłusznie trafił za kratki w sprawie dotyczącej zabójstwa Pawła Marzędy z Lubartowa. Mężczyzna otrzyma w sumie blisko 177 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- 160 tys. zł to zadośćuczynienie za krzywdy związane z pobytem przez 16 miesięcy w areszcie, 16,9 tys. zł odszkodowanie za straty materialne – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Paweł Marzęda został zabity latem 2007 roku w warsztacie samochodowym pod Lubartowem. Zabójca zakopał jego zwłoki w lesie. Kilka dni później pokazał to miejsce policji. Na przesłuchaniu obciążył dwóch swoich kolegów Roberta W. i Pawła G. Obaj trafili do aresztu na półtora roku. Wyszli w grudniu 2008 roku. Prokuratura umorzyła śledztwo.

Robert W. domagał się 600 tys. zł zadośćuczynienia i 76 tys. zł odszkodowania. Zanim został aresztowany uczył się w szkole policealnej, rodzice płacili mu za pomaganie w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Sąd doszedł do wniosku, że Robert W. udokumentował stratę 16,9 tys. zł. (m.in. utracone dochody). Przyznał mu też 160 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdy moralne związane z niesłusznym aresztowaniem. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Paweł G. domaga się 5 mln zł. Jego sprawa jeszcze się nie zakończyła.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 o 18:42
0
amen
Avatar
nollet91 / 12 grudnia 2012 o 10:50
0
Sędzia dalej jest sędzią, prokurator prokuratorem, nadal mogą zamykać do wiezienia kogo dusza zamarzy! Odszkodowanie powinno być, co najmniej 10 razy wieksze, powinien je płacić sędzia razem z prokuratorem, ze swojego prywatnego mienia zdobytego drogą korupcji! Wszyscy prokuratorzy, którzy nie przestrzegają prawa- a wszyscy i bez wyjątku z tzw wymiaru sprawiedliwości go nie przestrzegają! Powinni natychmiast po uniewinnieniu skazanej przez nich ofiary,zostać raz i na zwasze pozbawieni prawa wykonywania zawodu , pozbawieni prawa do pobierania renty, lub emerytury. Nikt w tym kraju, żaden prokurator, nie przestrzega prawa! Kodeks Postępowania Karnego artykuł 4 cytuję. "[size="3"]Organy prowadzące postępowanie karne są obowiązane badać oraz uwzględniać okoliczności przemawiające zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść oskarżonego" Jaki śmieć w randze prokuratora przestrzega ten artykuł? Jaki smieć prokuratorski badał okolicznosci przemawiające za oskarżonym? Żaden skorumpowany sędzia, nigdy nie odrzucił aktu oskarzenia, w którym nie ma nawet zdania o okolicznosciach przemawiającyh na korzysć oskarżonego! To kim , jak nie menelem, jest taki sędzia!? Kim? Dla mnie taki sędzia, taki prokurator, to kryminalisci w togach, to menele, rynsztok społeczny wystrojony w togi. Trudno meić zaufanie do śmeicia w todze śedziego, czy prokuratora, to tylko smieć, wyłącznie śmieć![/size]
Sędzia dalej jest sędzią, prokurator prokuratorem, nadal mogą zamykać do wiezienia kogo dusza zamarzy! Odszkodowanie powinno być, co najmniej 10 razy wieksze, powinien je płacić sędzia razem z prokuratorem, ze swojego prywatnego mienia zdobytego drogą korupcji! Wszyscy prokuratorzy, którzy nie przestrzegają prawa- a wszyscy i bez wyjątku z tzw wymiaru sprawiedliwości go nie przestrzegają! Powinni natychmiast po uniewinnieniu skazanej przez nich ofiary,zostać raz i na zwasze pozbawieni prawa wykonywania zawodu , pozbawieni prawa ... rozwiń
Avatar
mecenas / 12 grudnia 2012 o 08:50
0
[quote name='Robert' timestamp='1355297243' post='708167']
Facet miał "szczęście", że go oskarżyli o zabójstwo i znaleziono sprawcę. W innym wypadku gówno by zobaczył, a nie kasę. W przepisach jest tzw. "regres", który pozwala Skarbowi Państwa żądać zwrotu kasy od takiego sędziego, który kazał zamknąć niewinnego. Ale ani razu z tego nie skorzystano! Dlaczego? Dlatego, że większość sędziów to osoby zdemoralizowane, umoczone i skorumpowane.
[/quote]Wszyscy sędziowie wywodzą się ze starego komunistyczno-konfidenckiego systemu,nikt nigdy nie zrobił tam żadnego przewietrzania i mamy teraz to co mamy,osądzają ci sami co wsadzali do paki działaczy SOLIDARNOŚCI i wcześniej,a komorowski dba o to aby im włos z głowy nie spadł.
[quote name='Robert' timestamp='1355297243' post='708167']
Facet miał "szczęście", że go oskarżyli o zabójstwo i znaleziono sprawcę. W innym wypadku gówno by zobaczył, a nie kasę. W przepisach jest tzw. "regres", który pozwala Skarbowi Państwa żądać zwrotu kasy od takiego sędziego, który kazał zamknąć niewinnego. Ale ani razu z tego nie skorzystano! Dlaczego? Dlatego, że większość sędziów to osoby zdemoralizowane, umoczone i skorumpowane.
[/quote]Wszyscy sędziowie wywodzą się ze sta... rozwiń
Avatar
Aleks / 12 grudnia 2012 o 08:40
0
To nie jest pomyłka Sądu. Zasada jest taka: wsadzamy niewinnego, wypuszczamy, nasi koledzy prawnicy doradzają mu jak wyrwać odszkodowanie, przyznajemy ogromne kwoty i dzielimy: on dostaje 10-20% i cieszy się, my dzielimy się resztą. Płaci skarb państwa czyli wszyscy. To przykład działania złotej zasady Rydzyka: "dzięki dużej ilości głupców nieliczni mogą żyć w dostatku".
Avatar
Robert / 12 grudnia 2012 o 08:27
0
Facet miał "szczęście", że go oskarżyli o zabójstwo i znaleziono sprawcę. W innym wypadku gówno by zobaczył, a nie kasę. W przepisach jest tzw. "regres", który pozwala Skarbowi Państwa żądać zwrotu kasy od takiego sędziego, który kazał zamknąć niewinnego. Ale ani razu z tego nie skorzystano! Dlaczego? Dlatego, że większość sędziów to osoby zdemoralizowane, umoczone i skorumpowane.
Avatar
lolo / 12 grudnia 2012 o 07:22
0
Odszkodowanie powinien opłacić sąd z potrońceń z pensji sędziów i prokuratorów za to że siepomylili... a nie ze skarbu państwa i winnych pomyłki brak... Jak długo bądą nami żądzić idioci?
Avatar
sprzeciw / 11 grudnia 2012 o 19:03
0
Odszkodowanie się należy jak psu kość. Ale nie ze skarbu państwa! Jak długo jeszcze my wszyscy mamy się składać do ku..wy nędzy za błędy deb***i w "wymiarze sprawiedliwości"? Niech płaci ten co źle osądził!!!! Jest tak samo pracownikiem jak ja i jeśli ja popełnię błąd to ja muszę za niego zapłacić a nie pracodawca. Zakończmy wreszcie bezkarność sędziów, lekarzy i innych z budżetówki.
Avatar
zzz / 11 grudnia 2012 o 18:48
0
[quote name='ja' timestamp='1355237720' post='707941']
tom kto go w koncu zabil??????????
[/quote]

Zamordował go niejaki Krzysztof P.
Wyrok ma już prawomocny, ale nie podają pełnego nazwiska tego śmiecia ... z przyczyn niewiadomych.

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121121/LUBARTOW/121129890"]http://www.dziennikw...ARTOW/121129890[/url]

" Skazany na 25 lat więzienia może ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po odsiedzeniu 15 lat.
Krzysztof P. za kratkami spędził już 5 "

... czyli już za 10 lat spokojnie do domciu.
[quote name='ja' timestamp='1355237720' post='707941']
tom kto go w koncu zabil??????????
[/quote]

Zamordował go niejaki Krzysztof P.
Wyrok ma już prawomocny, ale nie podają pełnego nazwiska tego śmiecia ... z przyczyn niewiadomych.

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121121/LUBARTOW/121129890"]http://www.dziennikw...ARTOW/121129890[/url]

" Skazany na 25 lat więzienia może ubiegać się o wcześniejsze zwo... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 o 17:20
0
[quote name='ja' timestamp='1355237720' post='707941']
tom kto go w koncu zabil??????????
[/quote]Zapewne Sikorski dożyna watahy.
Avatar
ja / 11 grudnia 2012 o 15:55
0
tom kto go w koncu zabil??????????
Avatar
Gość / 12 grudnia 2012 o 18:42
0
amen
Avatar
nollet91 / 12 grudnia 2012 o 10:50
0
Sędzia dalej jest sędzią, prokurator prokuratorem, nadal mogą zamykać do wiezienia kogo dusza zamarzy! Odszkodowanie powinno być, co najmniej 10 razy wieksze, powinien je płacić sędzia razem z prokuratorem, ze swojego prywatnego mienia zdobytego drogą korupcji! Wszyscy prokuratorzy, którzy nie przestrzegają prawa- a wszyscy i bez wyjątku z tzw wymiaru sprawiedliwości go nie przestrzegają! Powinni natychmiast po uniewinnieniu skazanej przez nich ofiary,zostać raz i na zwasze pozbawieni prawa wykonywania zawodu , pozbawieni prawa do pobierania renty, lub emerytury. Nikt w tym kraju, żaden prokurator, nie przestrzega prawa! Kodeks Postępowania Karnego artykuł 4 cytuję. "[size="3"]Organy prowadzące postępowanie karne są obowiązane badać oraz uwzględniać okoliczności przemawiające zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść oskarżonego" Jaki śmieć w randze prokuratora przestrzega ten artykuł? Jaki smieć prokuratorski badał okolicznosci przemawiające za oskarżonym? Żaden skorumpowany sędzia, nigdy nie odrzucił aktu oskarzenia, w którym nie ma nawet zdania o okolicznosciach przemawiającyh na korzysć oskarżonego! To kim , jak nie menelem, jest taki sędzia!? Kim? Dla mnie taki sędzia, taki prokurator, to kryminalisci w togach, to menele, rynsztok społeczny wystrojony w togi. Trudno meić zaufanie do śmeicia w todze śedziego, czy prokuratora, to tylko smieć, wyłącznie śmieć![/size]
Sędzia dalej jest sędzią, prokurator prokuratorem, nadal mogą zamykać do wiezienia kogo dusza zamarzy! Odszkodowanie powinno być, co najmniej 10 razy wieksze, powinien je płacić sędzia razem z prokuratorem, ze swojego prywatnego mienia zdobytego drogą korupcji! Wszyscy prokuratorzy, którzy nie przestrzegają prawa- a wszyscy i bez wyjątku z tzw wymiaru sprawiedliwości go nie przestrzegają! Powinni natychmiast po uniewinnieniu skazanej przez nich ofiary,zostać raz i na zwasze pozbawieni prawa wykonywania zawodu , pozbawieni prawa ... rozwiń
Avatar
mecenas / 12 grudnia 2012 o 08:50
0
[quote name='Robert' timestamp='1355297243' post='708167']
Facet miał "szczęście", że go oskarżyli o zabójstwo i znaleziono sprawcę. W innym wypadku gówno by zobaczył, a nie kasę. W przepisach jest tzw. "regres", który pozwala Skarbowi Państwa żądać zwrotu kasy od takiego sędziego, który kazał zamknąć niewinnego. Ale ani razu z tego nie skorzystano! Dlaczego? Dlatego, że większość sędziów to osoby zdemoralizowane, umoczone i skorumpowane.
[/quote]Wszyscy sędziowie wywodzą się ze starego komunistyczno-konfidenckiego systemu,nikt nigdy nie zrobił tam żadnego przewietrzania i mamy teraz to co mamy,osądzają ci sami co wsadzali do paki działaczy SOLIDARNOŚCI i wcześniej,a komorowski dba o to aby im włos z głowy nie spadł.
[quote name='Robert' timestamp='1355297243' post='708167']
Facet miał "szczęście", że go oskarżyli o zabójstwo i znaleziono sprawcę. W innym wypadku gówno by zobaczył, a nie kasę. W przepisach jest tzw. "regres", który pozwala Skarbowi Państwa żądać zwrotu kasy od takiego sędziego, który kazał zamknąć niewinnego. Ale ani razu z tego nie skorzystano! Dlaczego? Dlatego, że większość sędziów to osoby zdemoralizowane, umoczone i skorumpowane.
[/quote]Wszyscy sędziowie wywodzą się ze sta... rozwiń
Avatar
Aleks / 12 grudnia 2012 o 08:40
0
To nie jest pomyłka Sądu. Zasada jest taka: wsadzamy niewinnego, wypuszczamy, nasi koledzy prawnicy doradzają mu jak wyrwać odszkodowanie, przyznajemy ogromne kwoty i dzielimy: on dostaje 10-20% i cieszy się, my dzielimy się resztą. Płaci skarb państwa czyli wszyscy. To przykład działania złotej zasady Rydzyka: "dzięki dużej ilości głupców nieliczni mogą żyć w dostatku".
Avatar
Robert / 12 grudnia 2012 o 08:27
0
Facet miał "szczęście", że go oskarżyli o zabójstwo i znaleziono sprawcę. W innym wypadku gówno by zobaczył, a nie kasę. W przepisach jest tzw. "regres", który pozwala Skarbowi Państwa żądać zwrotu kasy od takiego sędziego, który kazał zamknąć niewinnego. Ale ani razu z tego nie skorzystano! Dlaczego? Dlatego, że większość sędziów to osoby zdemoralizowane, umoczone i skorumpowane.
Avatar
lolo / 12 grudnia 2012 o 07:22
0
Odszkodowanie powinien opłacić sąd z potrońceń z pensji sędziów i prokuratorów za to że siepomylili... a nie ze skarbu państwa i winnych pomyłki brak... Jak długo bądą nami żądzić idioci?
Avatar
sprzeciw / 11 grudnia 2012 o 19:03
0
Odszkodowanie się należy jak psu kość. Ale nie ze skarbu państwa! Jak długo jeszcze my wszyscy mamy się składać do ku..wy nędzy za błędy deb***i w "wymiarze sprawiedliwości"? Niech płaci ten co źle osądził!!!! Jest tak samo pracownikiem jak ja i jeśli ja popełnię błąd to ja muszę za niego zapłacić a nie pracodawca. Zakończmy wreszcie bezkarność sędziów, lekarzy i innych z budżetówki.
Avatar
zzz / 11 grudnia 2012 o 18:48
0
[quote name='ja' timestamp='1355237720' post='707941']
tom kto go w koncu zabil??????????
[/quote]

Zamordował go niejaki Krzysztof P.
Wyrok ma już prawomocny, ale nie podają pełnego nazwiska tego śmiecia ... z przyczyn niewiadomych.

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121121/LUBARTOW/121129890"]http://www.dziennikw...ARTOW/121129890[/url]

" Skazany na 25 lat więzienia może ubiegać się o wcześniejsze zwolnienie po odsiedzeniu 15 lat.
Krzysztof P. za kratkami spędził już 5 "

... czyli już za 10 lat spokojnie do domciu.
[quote name='ja' timestamp='1355237720' post='707941']
tom kto go w koncu zabil??????????
[/quote]

Zamordował go niejaki Krzysztof P.
Wyrok ma już prawomocny, ale nie podają pełnego nazwiska tego śmiecia ... z przyczyn niewiadomych.

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121121/LUBARTOW/121129890"]http://www.dziennikw...ARTOW/121129890[/url]

" Skazany na 25 lat więzienia może ubiegać się o wcześniejsze zwo... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 o 17:20
0
[quote name='ja' timestamp='1355237720' post='707941']
tom kto go w koncu zabil??????????
[/quote]Zapewne Sikorski dożyna watahy.
Avatar
ja / 11 grudnia 2012 o 15:55
0
tom kto go w koncu zabil??????????