Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 stycznia 2017 r.
12:44

Droga wylotowa z Lublina ma być dwupasmowa. Mieszkaniec chce ekranów akustycznych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
48 30 A A

Zaskarżona została decyzja pozwalająca miastu poszerzyć ul. Choiny, zbudować przy niej parking i toalety oraz wydłużyć na Czechów trakcję trolejbusową. Jeden z mieszkańców chce, by przy drodze stanęły ekrany akustyczne. Ratusz odpowiada, że ekrany są tu zbędne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odcinek ul. Choiny, który chce przebudować miasto, zaczyna się na skrzyżowaniu z ul. Wojtasa i Zelwerowicza, a kończy na granicy Lublina. Teraz jest to wąska, jednojezdniowa droga, a w jej miejscu miałaby powstać dwupasmówka. Gotowy jest już projekt budowlany tej inwestycji, wydana też została decyzja środowiskowa mówiąca, że droga nie zaszkodzi otoczeniu. I właśnie tę decyzję zaskarżył jeden z mieszkańców. Twierdzi on, że przy rozbudowanej drodze będzie na tyle głośno, że trzeba tu ustawić ekrany akustyczne mające ochronić przed hałasem domy stojące przy ulicy.

Teraz całej sprawie będzie się przyglądać Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które może utrzymać w mocy decyzję miejskich urzędników, albo nakazać im, by jeszcze raz ocenili wpływ inwestycji na otoczenie. Ratusz nie zmienia zdania i tłumaczy, że ściana ekranów jest tu niepotrzebna.

– Analiza akustyczna nie wykazała konieczności ich stosowania – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Ratusz podtrzymuje swoje wcześniejsze zapowiedzi, że przetarg na roboty budowlane ogłosi w lipcu tego roku. Zlecenie ma obejmować poszerzenie ul. Choiny do dwóch jezdni, przebudowę skrzyżowań z bocznymi ulicami, chodniki i ścieżki rowerowe z obu stron ulicy i drogę serwisową do stacji paliw.

Na końcu ulicy powstać ma pętla dla komunikacji miejskiej z parkingami na 54 samochody i bezpiecznymi stojakami dla 100 rowerów. Miasto liczy na to, że mieszkańcy dojadą tu na własną rękę, a dalej pojadą autobusem. Tym przesiadkom sprzyjać mają planowane tu udogodnienia: miejsce do odpoczynku, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, a nawet toalety dla pasażerów umieszczone w budynku, w którym byłyby też sanitariaty dla kierowców komunikacji miejskiej.

Do nowej pętli docierać mają trolejbusy. Sieć trakcyjna dla tych pojazdów, jak zapowiada miasto, zbudowana będzie w ramach tego samego zlecenia i pobiegnie od pętli przy szpitalu, przez ul. Chodźki, al. Smorawińskiego, ul. Szeligowskiego i Choiny. Będzie się to wiązać z przebudową skrzyżowania al. Smorawińskiego z ul. Chodźki, gdzie planowana jest wymiana nawierzchni, przebudowa sygnalizacji świetlnej i budowa wydzielonych pasów do skrętu w prawo w ul. Chodźki.

Odmienione ma być też skrzyżowanie ul. Szeligowskiego i Czapskiego (zjazd od hipermarketu), gdzie pojawi się nowy asfalt, sygnalizacja zostanie przebudowana, uporządkowany będzie też ruch rowerowy. Kolejną nowością mają być światła na przejściu dla pieszych przez ul. Choiny niedaleko ul. Śliwińskiego.

Ta sama inwestycja obejmować ma również przebudowę i wyposażenie w sygnalizację położonego dalej skrzyżowania al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera. Powstać ma tu drugi pas do skrętu z Elsnera w lewo, w stronę Orfeusza, natomiast pas dla jadących od strony Koncertowej i skręcających w Elsnera byłby wydłużony.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
henryk / 7 lutego 2017 o 23:04
0
Lublin ma opóżnienia w budowie dróg od 14-20 lat w stosunku do innych miast .jeżeli budować to 1 x a dobrze .Mam pytanie czy w Lublinie była inwestycja od protestu 3 lub 1 człowieka
Avatar
frankie / 31 stycznia 2017 o 14:40
0
@ Dżej Dżej Szczerze wątpię, aby ludzie w łaśnie tędy jeździli do Ikei - krótszą i szybszą z wielu miejsc w mieście drogę będą mieli przez Sp. Pracy - Nasutowską, względnie Wojtasa-Kwietniową, tym bardziej, że hala rośnie tuż przy wylotówce na Lubartów, a 1,3 km Granicznej Niemce nie będą szybko budować, bo do niczego im nie jest potrzebna ; może pojechaliby ci z tej okolicy, ale nie kilkanaście tysięcy aut. No, może w skali roku ...
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 14:09
0
Może ma jakieś powiązania z firmami zajmującymi się ekranami albo i ma tą firmę i po prostu chce na tym zarobić. Bo te ekrany to głównie tylko szpecą taki protest jest tu w ogóle niepotrzebny z błahego powodu że będzie miał jakiś tam hałas to by żadna ulica czy kolej nie powstała bo komuś by to przeszkadzało.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 12:27
0
Super, że Lublin się tak rozbudowuje i modernizuje. Drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, nie wspominając o obwodnicy. Stadion, aquapark, CSK, odnowiony plac Litewski, nowe osiedla bloków i domów jednorodzinnych oraz galerie handlowe czy inne wielkopowierzchniowe sklepy typu IKEA. Oczywiście rozbudowywana strefa ekonomiczna na Felinie i lotnisko :) Ostatnie 6 lat to dla Lublina naprawdę doskonały czas, tak trzymać !
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 10:57
0
trzeba przyznac ,ze wiele sie buduje w Lublinie ale sa dzielnice i miejsca gdzie panuje srednioiwiecze i to miejsca odlegle od centrum ok 4 km Tak wlasnie jest na ul Mgielnej na Slawinku, nie ma wodociagu ani kanalizacji,brak drogi /poza utwardzona przez mieszkancow/ brak oswietlenia,brak chdnikow,remont biezacy/zasypywanie dziur/ po wielu monitach.My tez placimy podatki i minimum potrzeb mieszkacow wladze powinny spelnic,monity w tej sprawie trwaja o 2003r. i nic!
Avatar
DżejDżej / 31 stycznia 2017 o 10:15
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
co za bzdury ... pieniacz jakiś bez wyobraźni To, że droga zostanie poszerzona na odcinku raptem 900m nie oznacza, że zwiększy się na niej ruch drogowy - ruch pozostanie taki sam jak do tej pory ! To nie jest droga dojazdowa do obwodnicy, więc wystarczy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, bo ruch będzie w dalszym ciągu wyłącznie lokalny. Chyba że na wylotówce na Warszawę będzie czychać ITD, wtedy - jak i teraz ma to miejsce - będą tędy jeździć TIRy czy busy, żeby ominąć miejsce kontroli. Poszerzenie drogi tylko ucywilizuje ten fragment miasta, a hałas będzie wręcz mniejszy, bo auta będą poruszać się po równej nawierzchni, a nie po zniszczonej, jak ma to miejsce teraz. Szkoda tylko wydawać pieniądze na parking - nikt nie będzie zostawiał tu auta, żeby dalej się tłuc autobusem ...
A ja tam jestem za tym człowiekiem, który wniósł odwołanie do kolegium odwoławczego. Raczej ty wykazujesz cechy pieniacza stojącego za interesem waszego urzędu miasta. Mieszkam w Niemcach i tutaj nie jest tajemnicą że nasze władze będą budować drogę do I.kei po szlaku polno-szutrowej "ulicy" Granicznej. Ta ulica w prostej linii połaczy ul. Choiny na granicy gmin Niemce/Lublin z rondem przy tym centrum handlowym. Przy samym rondzie od wielu miesięcy jest nasypywana ziemia żeby umożliwić połącznie m.in. z Graniczną. Czy w dokumentacji dla rozbudowy ul. Choiny ktoś uwzględnił dodatkowe kilka/kilkanascie tysięcy samochodów jakie pojadą i wyjajadą w Graniaczną w i z ul. Choiny? Wątpie. Mój szwagier pracuje w firmie przygotowującej dokumentacje środowiskowe i jest podobnego zdania tzn że dojdzie do przekroczeń dopuszczalnych norm natężaenia hałasu na terenach chronionych akustycznie. Uważa że na bank nie uwzględniono odziałwania skumulowanego z ul. Wojtasa i własnie planowaną Graniczną. Tak czy inaczej jeśli sprawa nie wróci do ponownego rozpatrzenia stracą na tym mieszkańcy. Efekt uboczny to ekonomia- Ci którzy mają najbliżej ul. Choiny domy bez ekranów przy przekroczeniach natęzenia hałasu stracą na wartości nieruchomości. Na tych 900 metrach o których piszesz jest sporo chałup więc łaczna kwota powyższej straty (rózanicy wartości teraz i po wybudowaniu tej autostrady) pójdzie w grube miliony złotych. Tak czy inaczej żal ludzi, droga niech sobie będzie ale po uczciwej ocenie oddziaływania na otoczenie. Trzymam kciuki za faceta, mam nadzieję, że Kolegium nałoży obowiązek ponownego rozpatrzenia sprawy.
A ja tam jestem za tym człowiekiem, który wniósł odwołanie do kolegium odwoławczego. Raczej ty wykazujesz cechy pieniacza stojącego za interesem waszego urzędu miasta. Mieszkam w Niemcach i tutaj nie jest tajemnicą że nasze władze będą budować drogę do I.kei po szlaku polno-szutrowej "ulicy" Granicznej. Ta ulica w prostej linii połaczy ul. Choiny na granicy gmin Niemce/Lublin z rondem przy tym centrum handlowym. Przy samym rondzie od wielu miesięcy jest nasypywana ziemia żeby umożliwić połącznie m.in. z Graniczną. Cz... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 09:10
0
co za bzdury ... pieniacz jakiś bez wyobraźni To, że droga zostanie poszerzona na odcinku raptem 900m nie oznacza, że zwiększy się na niej ruch drogowy - ruch pozostanie taki sam jak do tej pory ! To nie jest droga dojazdowa do obwodnicy, więc wystarczy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, bo ruch będzie w dalszym ciągu wyłącznie lokalny. Chyba że na wylotówce na Warszawę będzie czychać ITD, wtedy - jak i teraz ma to miejsce - będą tędy jeździć TIRy czy busy, żeby ominąć miejsce kontroli. Poszerzenie drogi tylko ucywilizuje ten fragment miasta, a hałas będzie wręcz mniejszy, bo auta będą poruszać się po równej nawierzchni, a nie po zniszczonej, jak ma to miejsce teraz. Szkoda tylko wydawać pieniądze na parking - nikt nie będzie zostawiał tu auta, żeby dalej się tłuc autobusem ...
co za bzdury ... pieniacz jakiś bez wyobraźni To, że droga zostanie poszerzona na odcinku raptem 900m nie oznacza, że zwiększy się na niej ruch drogowy - ruch pozostanie taki sam jak do tej pory ! To nie jest droga dojazdowa do obwodnicy, więc wystarczy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, bo ruch będzie w dalszym ciągu wyłącznie lokalny. Chyba że na wylotówce na Warszawę będzie czychać ITD, wtedy - jak i teraz ma to miejsce - będą tędy jeździć TIRy czy busy, żeby ominąć miejsce kontroli. Poszerzenie drogi tylko ucywilizuje ten fragmen... rozwiń
Avatar
ja / 31 stycznia 2017 o 08:45
0
Bez  przesady...........pomniki  tylko  i  wyłącznie  dla naprawdę zasłużonych  a w tym  przypadku  to  tylko  dbanie  mieszkańców i  ich  interes  w  sprawie swojego otoczenia. Ktoś  koniecznie chce  wynieść kogoś  '  na ołtarze ' ............
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 08:37
0
cdsgmr
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 08:24
0
Prosze spojrzec na budowane skrzyzowanie z poligonowa. Na odcinku po stronie zadrzewionych gorek czechowskich wybudowano ekran, a dalej przy blokach przy kosmowskiej juz nie. PARANOJA. Za to powinien zaplacic z wlasnej kieszeni ten pseudoprojektant tej inwestycji, a ponadto powinni mu dozywotnio zabrac uprawnienia budowlane, Popaprany ekolog
Avatar
henryk / 7 lutego 2017 o 23:04
0
Lublin ma opóżnienia w budowie dróg od 14-20 lat w stosunku do innych miast .jeżeli budować to 1 x a dobrze .Mam pytanie czy w Lublinie była inwestycja od protestu 3 lub 1 człowieka
Avatar
frankie / 31 stycznia 2017 o 14:40
0
@ Dżej Dżej Szczerze wątpię, aby ludzie w łaśnie tędy jeździli do Ikei - krótszą i szybszą z wielu miejsc w mieście drogę będą mieli przez Sp. Pracy - Nasutowską, względnie Wojtasa-Kwietniową, tym bardziej, że hala rośnie tuż przy wylotówce na Lubartów, a 1,3 km Granicznej Niemce nie będą szybko budować, bo do niczego im nie jest potrzebna ; może pojechaliby ci z tej okolicy, ale nie kilkanaście tysięcy aut. No, może w skali roku ...
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 14:09
0
Może ma jakieś powiązania z firmami zajmującymi się ekranami albo i ma tą firmę i po prostu chce na tym zarobić. Bo te ekrany to głównie tylko szpecą taki protest jest tu w ogóle niepotrzebny z błahego powodu że będzie miał jakiś tam hałas to by żadna ulica czy kolej nie powstała bo komuś by to przeszkadzało.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 12:27
0
Super, że Lublin się tak rozbudowuje i modernizuje. Drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, nie wspominając o obwodnicy. Stadion, aquapark, CSK, odnowiony plac Litewski, nowe osiedla bloków i domów jednorodzinnych oraz galerie handlowe czy inne wielkopowierzchniowe sklepy typu IKEA. Oczywiście rozbudowywana strefa ekonomiczna na Felinie i lotnisko :) Ostatnie 6 lat to dla Lublina naprawdę doskonały czas, tak trzymać !
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 10:57
0
trzeba przyznac ,ze wiele sie buduje w Lublinie ale sa dzielnice i miejsca gdzie panuje srednioiwiecze i to miejsca odlegle od centrum ok 4 km Tak wlasnie jest na ul Mgielnej na Slawinku, nie ma wodociagu ani kanalizacji,brak drogi /poza utwardzona przez mieszkancow/ brak oswietlenia,brak chdnikow,remont biezacy/zasypywanie dziur/ po wielu monitach.My tez placimy podatki i minimum potrzeb mieszkacow wladze powinny spelnic,monity w tej sprawie trwaja o 2003r. i nic!
Avatar
DżejDżej / 31 stycznia 2017 o 10:15
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
co za bzdury ... pieniacz jakiś bez wyobraźni To, że droga zostanie poszerzona na odcinku raptem 900m nie oznacza, że zwiększy się na niej ruch drogowy - ruch pozostanie taki sam jak do tej pory ! To nie jest droga dojazdowa do obwodnicy, więc wystarczy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, bo ruch będzie w dalszym ciągu wyłącznie lokalny. Chyba że na wylotówce na Warszawę będzie czychać ITD, wtedy - jak i teraz ma to miejsce - będą tędy jeździć TIRy czy busy, żeby ominąć miejsce kontroli. Poszerzenie drogi tylko ucywilizuje ten fragment miasta, a hałas będzie wręcz mniejszy, bo auta będą poruszać się po równej nawierzchni, a nie po zniszczonej, jak ma to miejsce teraz. Szkoda tylko wydawać pieniądze na parking - nikt nie będzie zostawiał tu auta, żeby dalej się tłuc autobusem ...
A ja tam jestem za tym człowiekiem, który wniósł odwołanie do kolegium odwoławczego. Raczej ty wykazujesz cechy pieniacza stojącego za interesem waszego urzędu miasta. Mieszkam w Niemcach i tutaj nie jest tajemnicą że nasze władze będą budować drogę do I.kei po szlaku polno-szutrowej "ulicy" Granicznej. Ta ulica w prostej linii połaczy ul. Choiny na granicy gmin Niemce/Lublin z rondem przy tym centrum handlowym. Przy samym rondzie od wielu miesięcy jest nasypywana ziemia żeby umożliwić połącznie m.in. z Graniczną. Czy w dokumentacji dla rozbudowy ul. Choiny ktoś uwzględnił dodatkowe kilka/kilkanascie tysięcy samochodów jakie pojadą i wyjajadą w Graniaczną w i z ul. Choiny? Wątpie. Mój szwagier pracuje w firmie przygotowującej dokumentacje środowiskowe i jest podobnego zdania tzn że dojdzie do przekroczeń dopuszczalnych norm natężaenia hałasu na terenach chronionych akustycznie. Uważa że na bank nie uwzględniono odziałwania skumulowanego z ul. Wojtasa i własnie planowaną Graniczną. Tak czy inaczej jeśli sprawa nie wróci do ponownego rozpatrzenia stracą na tym mieszkańcy. Efekt uboczny to ekonomia- Ci którzy mają najbliżej ul. Choiny domy bez ekranów przy przekroczeniach natęzenia hałasu stracą na wartości nieruchomości. Na tych 900 metrach o których piszesz jest sporo chałup więc łaczna kwota powyższej straty (rózanicy wartości teraz i po wybudowaniu tej autostrady) pójdzie w grube miliony złotych. Tak czy inaczej żal ludzi, droga niech sobie będzie ale po uczciwej ocenie oddziaływania na otoczenie. Trzymam kciuki za faceta, mam nadzieję, że Kolegium nałoży obowiązek ponownego rozpatrzenia sprawy.
A ja tam jestem za tym człowiekiem, który wniósł odwołanie do kolegium odwoławczego. Raczej ty wykazujesz cechy pieniacza stojącego za interesem waszego urzędu miasta. Mieszkam w Niemcach i tutaj nie jest tajemnicą że nasze władze będą budować drogę do I.kei po szlaku polno-szutrowej "ulicy" Granicznej. Ta ulica w prostej linii połaczy ul. Choiny na granicy gmin Niemce/Lublin z rondem przy tym centrum handlowym. Przy samym rondzie od wielu miesięcy jest nasypywana ziemia żeby umożliwić połącznie m.in. z Graniczną. Cz... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 09:10
0
co za bzdury ... pieniacz jakiś bez wyobraźni To, że droga zostanie poszerzona na odcinku raptem 900m nie oznacza, że zwiększy się na niej ruch drogowy - ruch pozostanie taki sam jak do tej pory ! To nie jest droga dojazdowa do obwodnicy, więc wystarczy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, bo ruch będzie w dalszym ciągu wyłącznie lokalny. Chyba że na wylotówce na Warszawę będzie czychać ITD, wtedy - jak i teraz ma to miejsce - będą tędy jeździć TIRy czy busy, żeby ominąć miejsce kontroli. Poszerzenie drogi tylko ucywilizuje ten fragment miasta, a hałas będzie wręcz mniejszy, bo auta będą poruszać się po równej nawierzchni, a nie po zniszczonej, jak ma to miejsce teraz. Szkoda tylko wydawać pieniądze na parking - nikt nie będzie zostawiał tu auta, żeby dalej się tłuc autobusem ...
co za bzdury ... pieniacz jakiś bez wyobraźni To, że droga zostanie poszerzona na odcinku raptem 900m nie oznacza, że zwiększy się na niej ruch drogowy - ruch pozostanie taki sam jak do tej pory ! To nie jest droga dojazdowa do obwodnicy, więc wystarczy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, bo ruch będzie w dalszym ciągu wyłącznie lokalny. Chyba że na wylotówce na Warszawę będzie czychać ITD, wtedy - jak i teraz ma to miejsce - będą tędy jeździć TIRy czy busy, żeby ominąć miejsce kontroli. Poszerzenie drogi tylko ucywilizuje ten fragmen... rozwiń
Avatar
ja / 31 stycznia 2017 o 08:45
0
Bez  przesady...........pomniki  tylko  i  wyłącznie  dla naprawdę zasłużonych  a w tym  przypadku  to  tylko  dbanie  mieszkańców i  ich  interes  w  sprawie swojego otoczenia. Ktoś  koniecznie chce  wynieść kogoś  '  na ołtarze ' ............
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 08:37
0
cdsgmr
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 08:24
0
Prosze spojrzec na budowane skrzyzowanie z poligonowa. Na odcinku po stronie zadrzewionych gorek czechowskich wybudowano ekran, a dalej przy blokach przy kosmowskiej juz nie. PARANOJA. Za to powinien zaplacic z wlasnej kieszeni ten pseudoprojektant tej inwestycji, a ponadto powinni mu dozywotnio zabrac uprawnienia budowlane, Popaprany ekolog
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 130 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 58 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.