Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2019 r.
15:59

Drożeją bilety do miejskich basenów w Lublinie. Powód? Wzrost płacy minimalnej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
116 63 A A

Od stycznia więcej trzeba będzie zapłacić za wstęp do Aqua Lublin, Strefy H2O (czyli starej pływalni przy Al. Zygmuntowskich) oraz do centrum sportowego przy ul. Łabędziej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W przypadku Aqua Lublin bilet 75-minutowy podrożeje o złotówkę i będzie kosztować 24 zł. Cena biletu 180-minutowego wzrośnie o 2 zł i od stycznia na taką wejściówkę trzeba będzie wydać już 48 zł, a bilet "no limit" ma kosztować 62 zł, czyli o 3 zł więcej niż teraz. Podane ceny dotyczą dni powszednich, natomiast w weekendy bilet 75-minutowy będzie kosztować 26 zł (wzrost o złotówkę), na 180-minutowy wydamy 54 zł (drożej o 3 zł), a bilety "no limit" będą w cenie 69 zł (podwyżka o 4 zł).

Jak podrożeją bilety ważne nie tylko w aquaparku i na basenie olimpijskim, ale również w saunarium?

W dni powszednie od poniedziałku do piątku za bilet 75-minutowy trzeba będzie zapłacić 29 zł (dzisiaj jeszcze 27 zł) , za 180-minutowy 59 zł (obecnie 55), a za bilet "no limit" zapłacimy 85 zł (przed podwyżką 80 zł).

W weekendy wejściówka 75-minutowa będzie kosztować 36 zł, za 180-minutową zapłacimy 61 zł, a za bilet "no limit" 88 zł.

Zmienione zostaną zasady promocji Happy Hours. Korzystając z tej promocji można dzisiaj kupować bilety 75-minutowe za pół ceny od poniedziałku do piątku od otwarcia obiektu do godz. 16. Od stycznia promocja ma polegać na tym, że przy zakupie biletu 75-minutowego w regularnej cenie klient dostanie jeszcze 75 minut gratis. Promocja ma obowiązywać w dni powszednie od poniedziałku do piątku, ale tylko do godz. 15.

MOSiR tłumaczy podwyżkę wzrostem płacy minimalnej, który przełoży się na koszty obsługi basenów przez zewnętrzne firmy.

– Chodzi m.in. o obsługę ratowniczą, sprzątanie i ochronę, których koszt w 2020 r. będzie o co najmniej 10 proc. wyższy niż w 2019 r. – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Koszty obsługi ratowniczej szacunkowo będą wyższe o: blisko 450 tys. w Aqua Lublin, ponad 200 tys. zł w CSR Łabędzia i ponad 80 tys. zł w Strefie H2O.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Prezes ! / 27 grudnia 2019 r. o 16:31
+48
Ja też podnoszę ceny w mojej firmie od 1 stycznia.... Jak PIS wmawia ludziom że będą więcej zarabiali to ludzie albo debile albo naiwni.... wszystko od 1 stycznia zdrożeje. Wszytsko...
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 r. o 17:47
+46
Brawo P I S dziękujemy..
Avatar
Nobel z Ekonomii / 27 grudnia 2019 r. o 18:00
+45
No i co się pultacie w komentarzach? Już nawet kilka dni temu doktor nauk Duda wyjaśnił wam, że wszystko w Polsce drożeje bo rosną płace. Proste jak drut. wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Andrzej-Duda-o-cenach-i-zarobkach-ceny-rosna
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 r. o 16:53
+45
A głupie wsioki myślały,że łaskawy PiS da im podwyżki a chleb będzie nadal kosztował 2,5 zł. Płaćcie i płaczcie bo jak wprowadzą 4tyś/zł minimalnej to będziecie się kąpać zimą nad zalewem.
Avatar
gość / 27 grudnia 2019 r. o 16:37
+45
Tak wyglądają PiS- owskie pomysły
Avatar
Gosc / 27 grudnia 2019 r. o 17:53
+42
Komentarz o tym że podwyżki są wina Prezydenta Zuka a nie mają związku ze wzrostem płacy minimalnej uświadamiają mi jak głupie jest nasze społeczeństwo, niczego nie potrafią zrozumieć, potrafią tylko tępo głosować na PiS. Po co myśleć, prawda?
Avatar
_K_ / 27 grudnia 2019 r. o 19:30
+40
Komentarz o tym że podwyżki są wina Prezydenta Zuka a nie mają związku ze wzrostem płacy minimalnej uświadamiają mi jak głupie jest nasze społeczeństwo, niczego nie potrafią zrozumieć, potrafią tylko tępo głosować na PiS. Po co myśleć, prawda?
Co gorsza to społeczeństwo najwyraźniej cieszy się z tego, że jest głupie i nie zamierza robić nic, żeby z tej głupoty wyjść :-(
Avatar
_K_ / 27 grudnia 2019 r. o 19:29
+37
A głupie wsioki myślały,że łaskawy PiS da im podwyżki a chleb będzie nadal kosztował 2,5 zł. Płaćcie i płaczcie bo jak wprowadzą 4tyś/zł minimalnej to będziecie się kąpać zimą nad zalewem.
Basen "miejski" jak sama nazwa wskazuje podlega urzędowi miasta, a jak również wiemy zarządzanie miejskimi spółkami należy do obowiązków prezydenta miasta. Z tego co mi wiadomo to P. Żuk, więc podziękujmy PO za podwyżki.
Ty naprawdę taki pusty jesteś, czy tylko udajesz? Tak, to prezydent im (pośrednio) płaci, ale musi sie dostosować do populistycznego prawa stanowionego przez rząd. Który jawi się prostym ludziom jako taki wspaniały, bo "daje". Tylko że daje nie ze swojego.
Ty naprawdę taki pusty jesteś, czy tylko udajesz? Tak, to prezydent im (pośrednio) płaci, ale musi sie dostosować do populistycznego prawa stanowionego przez rząd. Który jawi się prostym ludziom jako taki wspaniały, bo "daje". Tylko że daje nie ze swojego. rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 r. o 19:26
+37
500+ za kilka miesiecy będzie warte tyle co teraz 50 zł :D
Avatar
4000 / 27 grudnia 2019 r. o 16:26
+36
To jest ekonomia, nic tu nie "wychodzi". Wzrost płacy minimalnej powoduje presję płacową także tych zarabiających ponad minimalną. Tak było, jest i będzie. Bez tego procesu doszłoby do sytuacji, że większość ludzi miałaby zarobki równe płacy minimalnej. Słyszę, że nasi dobroczyńcy zapowiadają, że za chwilę minimalna będzie 4000. Pracownicy zarabiający dzisiaj 4000 zadowolą się tym czy będą oczekiwać np ponad 5500?
Avatar
ratownik / 15 stycznia 2020 r. o 15:29
0
to zwykłe oszustwo bo podwyżka jest z powodu nieprzykrywania na noc basenu zewnętrznego przez obsługę techniczną,który to całą noc na mrozie i zimnie paruje i generuje gigantyczne koszty .Jestem ratownikiem i wiem ze od początku tj od trzech lat nigdy jeszcze na noc nie był przykryty bo po co klijent i miasto zapłaci .Teraz podwyzka o 100% i bilety niedopasowane dla klijenta bo nie ma w spzedazy najwazniejszego bo 30 minutowego wejścia Tak to nas bujają na aqua
Avatar
Japolan / 28 grudnia 2019 r. o 14:11
0
Prawie połowa podatku dochodowego od osób fizycznych dostają gminy - to wiąże się także ze wzrostem płacy minimalnej. Najwyższy czas, by pan doktor Krzysztof Żuk stanął w prawdzie - człowiekowi z doktoratem po prostu nie przystoją zachowania w stylu "bazarowego cwaniaczka" (dajcie więcej forsy)! Czyżbym się mylił???
Avatar
... / 28 grudnia 2019 r. o 13:35
-1
A kto w Żukowym królestwie zarabia poniżej płacy minimalnej że wzrost ich wynagrodzenia powoduje tak szalony wzrost opłat miejskich...żuczku jesteś totalny oszust....
 Jeśli minimalna wzrasta o 150zł to pozostali też chcą wzrostu o te 150zł. To nie jest zrównanie pensji ustawowo, a pensja minimalna.
Avatar
Lolek XII / 28 grudnia 2019 r. o 13:27
+3
A kto w Żukowym królestwie zarabia poniżej płacy minimalnej że wzrost ich wynagrodzenia powoduje tak szalony wzrost opłat miejskich...żuczku jesteś totalny oszust....
Avatar
Japolan / 28 grudnia 2019 r. o 13:22
0
Czy pan doktor Krzysztof Żuk w końcu powie prawdę i publicznie poinformuje, o ile wzrosną dochody Gminy Lublin w związku z podwyżką płacy minimalnej oraz ilu pracowników (zwłaszcza hojnie wynagradzanych) lubelskich struktur miejskich (włacznie z miejskimi spółkami) mieszka poza Lublinem (z czym wiąże się uzyskiwanie dochodów przez gminy, na obszarze których ci ludzie mieszkają)???
Avatar
wzor / 28 grudnia 2019 r. o 12:40
+4
Tzn. ze jak inni jedza wiecej to wszyscy musza jeś tyle samo i byc grubi jak swienie ??? Tzn. że jak płaca idzię w góre to wszystko inne tez musi ??/ naj jakiej to zasadzie ?/? No chyba że władza lubi krasc , to bardzo przepraszam :) jutro musze zacząć nasladować władze , w końcu władza nie może sie mylic musimy ja nasladować . Wzór idzie z góry
Avatar
Japolan / 28 grudnia 2019 r. o 12:20
+13
Po co jest potrzebny MOSiR w Lublinie? Dawno powinien być włączony do któregoś wydziału/departamentu to wtedy nie trzebaby zatrudniać rzecznika, rady nadzorczej prezesa i wiceprezesów co daje realna możliwość braku podwyzki
Jak to po co? Bez takich tworów panu doktorowi Krzysztofiwi Żukowi trudniej byłoby swych ludzi "wywianować" dobrze płatnymi posadami lub na takich posadach dakej utrzymywać. Tak też można wzmocnić posłuch w Radzie Miasta. Oto przykłady: pan radny Zbigniew Jurkowski w MKK (spółce zależnej lubelskiego MPK), pan Krzysztof Komorski (były wiceprezydent Lublina i teraz radny wojewódzki) w "MOSiR'ze", pan radny dr Leszek Daniewski (rzeczywiście zaangażowany specjalista) w MPWiK. Czasem budżet rodzinny bazuje na pensjach w strukturach miejskich - proszę sprawdzić także personalia dyrekcji podstawówki przy Krężnickiej (to jest w Zemborzycach). Jedno nieposłuszeństwo (np. podczas głosowania w Radzie Miasta) może skutkować utratą źródeł dochodów nawet przez parę osób w rodzinie.
Jak to po co? Bez takich tworów panu doktorowi Krzysztofiwi Żukowi trudniej byłoby swych ludzi "wywianować" dobrze płatnymi posadami lub na takich posadach dakej utrzymywać. Tak też można wzmocnić posłuch w Radzie Miasta. Oto przykłady: pan radny Zbigniew Jurkowski w MKK (spółce zależnej lubelskiego MPK), pan Krzysztof Komorski (były wiceprezydent Lublina i teraz radny wojewódzki) w "MOSiR'ze", pan radny dr Leszek Daniewski (rzeczywiście zaangażowany specjalista) w MPWiK. Czasem budżet rodzinny bazuje na pe... rozwiń
Avatar
Piotrek / 28 grudnia 2019 r. o 12:05
-4
A głupie wsioki myślały,że łaskawy PiS da im podwyżki a chleb będzie nadal kosztował 2,5 zł. Płaćcie i płaczcie bo jak wprowadzą 4tyś/zł minimalnej to będziecie się kąpać zimą nad zalewem.
Basen "miejski" jak sama nazwa wskazuje podlega urzędowi miasta, a jak również wiemy zarządzanie miejskimi spółkami należy do obowiązków prezydenta miasta. Z tego co mi wiadomo to P. Żuk, więc podziękujmy PO za podwyżki.
 Z tego co mi wiadomo to poseł kaczyński podniósł płacę minimalną i to jemu podiękuj!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2019 r. o 11:47
+1
Najpierw głosujecie na PiS a potem macie pretensje
Avatar
Lublinianin / 28 grudnia 2019 r. o 11:03
0
Dlatego że wiceprezes zarządu, zarządzać (zresztą na dużym minusie finansowym) spółką mosir przyjeżdża aż ze Stolicy za duże pieniądze i ma to być zgodnie z zapowiedziami zarządzanie na wysokim poziomie. To są wzajemne układy i zobowiązania sitwy ratuszowej za publiczne pieniądze miasta czyli de facto z naszych opłat rozliczane. Taka jest prawda.
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 lipca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 lipca 2021 roku

Będziemy podglądać lubelskie żurawie i dowiemy się gdzie zimują. Ruszył wyjątkowy projekt
galeria

Będziemy podglądać lubelskie żurawie i dowiemy się gdzie zimują. Ruszył wyjątkowy projekt

Jesienią w Poleskim Parku Narodowym spotyka się nawet kilka tysięcy żurawi. Co robią zimą? Dokąd od nas odlatują? Odpowiedzi m.in. na to pytanie będą szukać przyrodnicy w ramach projektu „Wędrówki Lubelskich Żurawi”.

W tych dzielnicach Lublina mogą się już cieszyć. Wiadomo, kto odbierze ich śmieci

W tych dzielnicach Lublina mogą się już cieszyć. Wiadomo, kto odbierze ich śmieci

W środę częściowo rozstrzygnięty został przetarg na wywóz śmieci od mieszkańców Lublina. Urząd Miasta wskazał firmę, której zleci odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych

Radni nie ufają wójtowi Markuszowa. Możliwe referendum

Radni nie ufają wójtowi Markuszowa. Możliwe referendum

Wójt Leszek Łuczywek kolejny raz bez absolutorium i wotum zaufania. Radni opozycji podczas ostatniej sesji podjęli decyzję, która umożliwia zainicjowanie referendum w sprawie jego odwołania.

Który szpital onkologiczny jest najlepszy w Lubelskiem? Wcale nie ten największy

Który szpital onkologiczny jest najlepszy w Lubelskiem? Wcale nie ten największy

Zamojski Szpital Niepubliczny to według pacjentów chorych na raka najlepsza placówka w województwie lubelskim. Na drugim miejscu jest Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Lublin. Jak LPEC zmusza do nauki latania nad chodnikami
Alarm 24

Lublin. Jak LPEC zmusza do nauki latania nad chodnikami

Po jednej stronie ulicy chodnik był zagrodzony, a tabliczka nakazywała korzystanie z chodnika po drugiej stronie ulicy, ale także on był zamknięty. Z takim zjawiskiem na ul. Popiełuszki zderzyła się nasza Czytelniczka.

Wypadek autokaru z dziećmi. 10 osób poszkodowanych

Wypadek autokaru z dziećmi. 10 osób poszkodowanych

10 osób zostało rannych w wypadku na autostradzie A1. Trasa w kierunku Łodzi jest zablokowana.

Stadnina w Janowie stała się memem i zdenerwowało to prezesa

Stadnina w Janowie stała się memem i zdenerwowało to prezesa

Turysta zrobił zdjęcie drzwi do hali ujeżdżeniowej w janowskiej stadninie. Akurat były zabite płytą paździerzową. Przez internet przelała się fala krytyki z memami włącznie. Okazuje się jednak, że w budynku trwa remont, bo niedługo zacznie tu działać nowy punkt gastronomiczny.

Nadciąga toksyczna chmura z Niemiec? IMGW wyjaśnia

Nadciąga toksyczna chmura z Niemiec? IMGW wyjaśnia

Synoptycy ostrzegają, że nad Polskę może dotrzeć toksyczna chmura, ale są szanse że nas ominie. To pokłosie wielkiego pożaru w Niemczech.

W Świdniku boją się zmian klimatycznych. "Zalew krępiecki" ma nowe zadanie

W Świdniku boją się zmian klimatycznych. "Zalew krępiecki" ma nowe zadanie

Świdnik zabezpiecza się przed podtopieniami. Burmistrz miasta poinformował w środę o zakończonej budowie kolektora wód deszczowych. Obecnie zanieczyszczona woda z ulic i placów trafia do oczyszczalni ścieków, a następnie zbiornika retencyjnego, skąd już pozbawiona nieczystości zostaje odprowadzona do rzeki Stawek-Stoki.

"Nowa energia”. Pol'and'Rock na stałe przenosi się z Kostrzyna
wideo
film

"Nowa energia”. Pol'and'Rock na stałe przenosi się z Kostrzyna

Już jutro, w czwartek 29 lipca, rusza Pol'and'Rock Festival, a na miejscu są już pierwsi uczestnicy. Po 25 latach festiwal wraca na Pomorze Zachodnie i odbędzie się na nieczynnym lotnisku Makowice-Płoty.

Szczepieniobus krąży i zajechał do Kurowa. Przyszli nie tylko miejscowi
zdjęcia
galeria

Szczepieniobus krąży i zajechał do Kurowa. Przyszli nie tylko miejscowi

Trwa akcja "Zadbaj o zdrowie", której częścią są szczepienia przeciw Covid-19. Zastrzyki preparatem Johnson&Johnson oferowane są także mieszkańcom powiatu puławskiego. W środę szczepieniobus zaparkował w centrum Kurowa. Zainteresowanie przerosło oczekiwania.

Lublin. Dane będzie psom pohasać nad rzeką?

Lublin. Dane będzie psom pohasać nad rzeką?

O stworzenie wybiegu dla psów w pobliżu Czerniejowki apeluje do Ratusza miejski radny Piotr Choduń (klub prezydenta Żuka). Radny oficjalnie poprosił o „rozważenie i wskazanie możliwych lokalizacji” koło ul. Nadrzecznej, Robotniczej i Skrzynickiej.

Nagła wymiana szefa w lubelskich lasach. Odwołanie zaraz po pogrzebie?

Nagła wymiana szefa w lubelskich lasach. Odwołanie zaraz po pogrzebie?

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie ma nowego dyrektora. Dotychczasowy został odwołany nagle i miało się to stać zaraz po pogrzebie zasłużonego leśnika.

Marcin Wroński w Miejskiej Bibliotece Publicznej
6 sierpnia 2021, 18:00

Marcin Wroński w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W piątek, 6 sierpnia o godz. 18, Filia nr 2 MBP w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprosi na spotkanie z popularnym autorem kryminałów - Marcinem Wrońskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!