Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2019 r.
15:59

Drożeją bilety do miejskich basenów w Lublinie. Powód? Wzrost płacy minimalnej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
116 63 A A

Od stycznia więcej trzeba będzie zapłacić za wstęp do Aqua Lublin, Strefy H2O (czyli starej pływalni przy Al. Zygmuntowskich) oraz do centrum sportowego przy ul. Łabędziej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W przypadku Aqua Lublin bilet 75-minutowy podrożeje o złotówkę i będzie kosztować 24 zł. Cena biletu 180-minutowego wzrośnie o 2 zł i od stycznia na taką wejściówkę trzeba będzie wydać już 48 zł, a bilet "no limit" ma kosztować 62 zł, czyli o 3 zł więcej niż teraz. Podane ceny dotyczą dni powszednich, natomiast w weekendy bilet 75-minutowy będzie kosztować 26 zł (wzrost o złotówkę), na 180-minutowy wydamy 54 zł (drożej o 3 zł), a bilety "no limit" będą w cenie 69 zł (podwyżka o 4 zł).

Jak podrożeją bilety ważne nie tylko w aquaparku i na basenie olimpijskim, ale również w saunarium?

W dni powszednie od poniedziałku do piątku za bilet 75-minutowy trzeba będzie zapłacić 29 zł (dzisiaj jeszcze 27 zł) , za 180-minutowy 59 zł (obecnie 55), a za bilet "no limit" zapłacimy 85 zł (przed podwyżką 80 zł).

W weekendy wejściówka 75-minutowa będzie kosztować 36 zł, za 180-minutową zapłacimy 61 zł, a za bilet "no limit" 88 zł.

Zmienione zostaną zasady promocji Happy Hours. Korzystając z tej promocji można dzisiaj kupować bilety 75-minutowe za pół ceny od poniedziałku do piątku od otwarcia obiektu do godz. 16. Od stycznia promocja ma polegać na tym, że przy zakupie biletu 75-minutowego w regularnej cenie klient dostanie jeszcze 75 minut gratis. Promocja ma obowiązywać w dni powszednie od poniedziałku do piątku, ale tylko do godz. 15.

MOSiR tłumaczy podwyżkę wzrostem płacy minimalnej, który przełoży się na koszty obsługi basenów przez zewnętrzne firmy.

– Chodzi m.in. o obsługę ratowniczą, sprzątanie i ochronę, których koszt w 2020 r. będzie o co najmniej 10 proc. wyższy niż w 2019 r. – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Koszty obsługi ratowniczej szacunkowo będą wyższe o: blisko 450 tys. w Aqua Lublin, ponad 200 tys. zł w CSR Łabędzia i ponad 80 tys. zł w Strefie H2O.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Prezes ! / 27 grudnia 2019 r. o 16:31
+48
Ja też podnoszę ceny w mojej firmie od 1 stycznia.... Jak PIS wmawia ludziom że będą więcej zarabiali to ludzie albo debile albo naiwni.... wszystko od 1 stycznia zdrożeje. Wszytsko...
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 r. o 17:47
+46
Brawo P I S dziękujemy..
Avatar
Nobel z Ekonomii / 27 grudnia 2019 r. o 18:00
+45
No i co się pultacie w komentarzach? Już nawet kilka dni temu doktor nauk Duda wyjaśnił wam, że wszystko w Polsce drożeje bo rosną płace. Proste jak drut. wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Andrzej-Duda-o-cenach-i-zarobkach-ceny-rosna
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 r. o 16:53
+45
A głupie wsioki myślały,że łaskawy PiS da im podwyżki a chleb będzie nadal kosztował 2,5 zł. Płaćcie i płaczcie bo jak wprowadzą 4tyś/zł minimalnej to będziecie się kąpać zimą nad zalewem.
Avatar
gość / 27 grudnia 2019 r. o 16:37
+45
Tak wyglądają PiS- owskie pomysły
Avatar
Gosc / 27 grudnia 2019 r. o 17:53
+42
Komentarz o tym że podwyżki są wina Prezydenta Zuka a nie mają związku ze wzrostem płacy minimalnej uświadamiają mi jak głupie jest nasze społeczeństwo, niczego nie potrafią zrozumieć, potrafią tylko tępo głosować na PiS. Po co myśleć, prawda?
Avatar
_K_ / 27 grudnia 2019 r. o 19:30
+40
Komentarz o tym że podwyżki są wina Prezydenta Zuka a nie mają związku ze wzrostem płacy minimalnej uświadamiają mi jak głupie jest nasze społeczeństwo, niczego nie potrafią zrozumieć, potrafią tylko tępo głosować na PiS. Po co myśleć, prawda?
Co gorsza to społeczeństwo najwyraźniej cieszy się z tego, że jest głupie i nie zamierza robić nic, żeby z tej głupoty wyjść :-(
Avatar
_K_ / 27 grudnia 2019 r. o 19:29
+37
A głupie wsioki myślały,że łaskawy PiS da im podwyżki a chleb będzie nadal kosztował 2,5 zł. Płaćcie i płaczcie bo jak wprowadzą 4tyś/zł minimalnej to będziecie się kąpać zimą nad zalewem.
Basen "miejski" jak sama nazwa wskazuje podlega urzędowi miasta, a jak również wiemy zarządzanie miejskimi spółkami należy do obowiązków prezydenta miasta. Z tego co mi wiadomo to P. Żuk, więc podziękujmy PO za podwyżki.
Ty naprawdę taki pusty jesteś, czy tylko udajesz? Tak, to prezydent im (pośrednio) płaci, ale musi sie dostosować do populistycznego prawa stanowionego przez rząd. Który jawi się prostym ludziom jako taki wspaniały, bo "daje". Tylko że daje nie ze swojego.
Ty naprawdę taki pusty jesteś, czy tylko udajesz? Tak, to prezydent im (pośrednio) płaci, ale musi sie dostosować do populistycznego prawa stanowionego przez rząd. Który jawi się prostym ludziom jako taki wspaniały, bo "daje". Tylko że daje nie ze swojego. rozwiń
Avatar
Gość / 27 grudnia 2019 r. o 19:26
+37
500+ za kilka miesiecy będzie warte tyle co teraz 50 zł :D
Avatar
4000 / 27 grudnia 2019 r. o 16:26
+36
To jest ekonomia, nic tu nie "wychodzi". Wzrost płacy minimalnej powoduje presję płacową także tych zarabiających ponad minimalną. Tak było, jest i będzie. Bez tego procesu doszłoby do sytuacji, że większość ludzi miałaby zarobki równe płacy minimalnej. Słyszę, że nasi dobroczyńcy zapowiadają, że za chwilę minimalna będzie 4000. Pracownicy zarabiający dzisiaj 4000 zadowolą się tym czy będą oczekiwać np ponad 5500?
Avatar
ratownik / 15 stycznia 2020 r. o 15:29
0
to zwykłe oszustwo bo podwyżka jest z powodu nieprzykrywania na noc basenu zewnętrznego przez obsługę techniczną,który to całą noc na mrozie i zimnie paruje i generuje gigantyczne koszty .Jestem ratownikiem i wiem ze od początku tj od trzech lat nigdy jeszcze na noc nie był przykryty bo po co klijent i miasto zapłaci .Teraz podwyzka o 100% i bilety niedopasowane dla klijenta bo nie ma w spzedazy najwazniejszego bo 30 minutowego wejścia Tak to nas bujają na aqua
Avatar
Japolan / 28 grudnia 2019 r. o 14:11
0
Prawie połowa podatku dochodowego od osób fizycznych dostają gminy - to wiąże się także ze wzrostem płacy minimalnej. Najwyższy czas, by pan doktor Krzysztof Żuk stanął w prawdzie - człowiekowi z doktoratem po prostu nie przystoją zachowania w stylu "bazarowego cwaniaczka" (dajcie więcej forsy)! Czyżbym się mylił???
Avatar
... / 28 grudnia 2019 r. o 13:35
-1
A kto w Żukowym królestwie zarabia poniżej płacy minimalnej że wzrost ich wynagrodzenia powoduje tak szalony wzrost opłat miejskich...żuczku jesteś totalny oszust....
 Jeśli minimalna wzrasta o 150zł to pozostali też chcą wzrostu o te 150zł. To nie jest zrównanie pensji ustawowo, a pensja minimalna.
Avatar
Lolek XII / 28 grudnia 2019 r. o 13:27
+3
A kto w Żukowym królestwie zarabia poniżej płacy minimalnej że wzrost ich wynagrodzenia powoduje tak szalony wzrost opłat miejskich...żuczku jesteś totalny oszust....
Avatar
Japolan / 28 grudnia 2019 r. o 13:22
0
Czy pan doktor Krzysztof Żuk w końcu powie prawdę i publicznie poinformuje, o ile wzrosną dochody Gminy Lublin w związku z podwyżką płacy minimalnej oraz ilu pracowników (zwłaszcza hojnie wynagradzanych) lubelskich struktur miejskich (włacznie z miejskimi spółkami) mieszka poza Lublinem (z czym wiąże się uzyskiwanie dochodów przez gminy, na obszarze których ci ludzie mieszkają)???
Avatar
wzor / 28 grudnia 2019 r. o 12:40
+4
Tzn. ze jak inni jedza wiecej to wszyscy musza jeś tyle samo i byc grubi jak swienie ??? Tzn. że jak płaca idzię w góre to wszystko inne tez musi ??/ naj jakiej to zasadzie ?/? No chyba że władza lubi krasc , to bardzo przepraszam :) jutro musze zacząć nasladować władze , w końcu władza nie może sie mylic musimy ja nasladować . Wzór idzie z góry
Avatar
Japolan / 28 grudnia 2019 r. o 12:20
+13
Po co jest potrzebny MOSiR w Lublinie? Dawno powinien być włączony do któregoś wydziału/departamentu to wtedy nie trzebaby zatrudniać rzecznika, rady nadzorczej prezesa i wiceprezesów co daje realna możliwość braku podwyzki
Jak to po co? Bez takich tworów panu doktorowi Krzysztofiwi Żukowi trudniej byłoby swych ludzi "wywianować" dobrze płatnymi posadami lub na takich posadach dakej utrzymywać. Tak też można wzmocnić posłuch w Radzie Miasta. Oto przykłady: pan radny Zbigniew Jurkowski w MKK (spółce zależnej lubelskiego MPK), pan Krzysztof Komorski (były wiceprezydent Lublina i teraz radny wojewódzki) w "MOSiR'ze", pan radny dr Leszek Daniewski (rzeczywiście zaangażowany specjalista) w MPWiK. Czasem budżet rodzinny bazuje na pensjach w strukturach miejskich - proszę sprawdzić także personalia dyrekcji podstawówki przy Krężnickiej (to jest w Zemborzycach). Jedno nieposłuszeństwo (np. podczas głosowania w Radzie Miasta) może skutkować utratą źródeł dochodów nawet przez parę osób w rodzinie.
Jak to po co? Bez takich tworów panu doktorowi Krzysztofiwi Żukowi trudniej byłoby swych ludzi "wywianować" dobrze płatnymi posadami lub na takich posadach dakej utrzymywać. Tak też można wzmocnić posłuch w Radzie Miasta. Oto przykłady: pan radny Zbigniew Jurkowski w MKK (spółce zależnej lubelskiego MPK), pan Krzysztof Komorski (były wiceprezydent Lublina i teraz radny wojewódzki) w "MOSiR'ze", pan radny dr Leszek Daniewski (rzeczywiście zaangażowany specjalista) w MPWiK. Czasem budżet rodzinny bazuje na pe... rozwiń
Avatar
Piotrek / 28 grudnia 2019 r. o 12:05
-4
A głupie wsioki myślały,że łaskawy PiS da im podwyżki a chleb będzie nadal kosztował 2,5 zł. Płaćcie i płaczcie bo jak wprowadzą 4tyś/zł minimalnej to będziecie się kąpać zimą nad zalewem.
Basen "miejski" jak sama nazwa wskazuje podlega urzędowi miasta, a jak również wiemy zarządzanie miejskimi spółkami należy do obowiązków prezydenta miasta. Z tego co mi wiadomo to P. Żuk, więc podziękujmy PO za podwyżki.
 Z tego co mi wiadomo to poseł kaczyński podniósł płacę minimalną i to jemu podiękuj!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2019 r. o 11:47
+1
Najpierw głosujecie na PiS a potem macie pretensje
Avatar
Lublinianin / 28 grudnia 2019 r. o 11:03
0
Dlatego że wiceprezes zarządu, zarządzać (zresztą na dużym minusie finansowym) spółką mosir przyjeżdża aż ze Stolicy za duże pieniądze i ma to być zgodnie z zapowiedziami zarządzanie na wysokim poziomie. To są wzajemne układy i zobowiązania sitwy ratuszowej za publiczne pieniądze miasta czyli de facto z naszych opłat rozliczane. Taka jest prawda.
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Naukowcy: Od naszych genów zależy podatność na koronawirusa i COVID-19

Naukowcy: Od naszych genów zależy podatność na koronawirusa i COVID-19

Międzynarodowe badania z udziałem polskiej uczonej wykazały, że podatność ludzi na zakażenie koronawirusem SARS-COV-2 oraz to, jak przechodzą oni chorobę COVID-19, może zależeć od niektórych genów. Są one zlokalizowane w trzecim chromosomie człowieka.

Inwestorzy chcą budować mieszkania w kolejnych lokalizacjach w Lublinie

Inwestorzy chcą budować mieszkania w kolejnych lokalizacjach w Lublinie

Nowe mieszkania na skraju os. Poręba chciałaby budować lubelska spółka Modern Service, która stara się o zmianę przeznaczenia terenu przed zejściem do przystanku przy ul. Jana Pawła II. Nie tylko stąd płyną do Ratusza prośby inwestorów i właścicieli gruntów o umożliwienie im budowy bloków mieszkalnych

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 lipca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 lipca 2020 r.

Legia nie zagra na Arenie Lublin, Cracovia w finale Pucharu Polski!
film

Legia nie zagra na Arenie Lublin, Cracovia w finale Pucharu Polski!

We wtorek odbył się pierwszy mecz półfinałowy Totolotek Pucharu Polski. Niespodziewanie Cracovia pokonała Legię Warszawa aż 3:0. W efekcie, „Pasy” awansowały do finału, który 24 lipca zostanie rozegrany na Arenie Lublin.

Koncert "Brzegami Jazzu" w Puławach
12 lipca 2020, 18:00

Koncert "Brzegami Jazzu" w Puławach

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Towarzystwo Inicjatyw Własnych INSPIRACJE zapraszają na wyjątkowy plenerowy koncert "Brzegami Jazzu" w wykonaniu znakomitych muzyków jazzowych, który odbędzie się 12 lipca o godz. 18 na Dziedzińcu Pałacu Marynki.

Czy mieszkańcy chcą ciepłowni w Świdniku? "Już teraz nie można otworzyć wieczorem okna"
galeria

Czy mieszkańcy chcą ciepłowni w Świdniku? "Już teraz nie można otworzyć wieczorem okna"

Około 40 osób, w większości mieszkańców ul. Brzegowej w Świdniku, pojawiło się na wtorkowym spotkaniu dotyczącym zmiany planu zagospodarowania terenu przy granicy miasta. Ich niepokój wzbudziła propozycja budowy ciepłowni na paliwo z opadów

Biała Podlaska: Czy ministerstwo dołoży do modernizacji boiska TOP 54?

Biała Podlaska: Czy ministerstwo dołoży do modernizacji boiska TOP 54?

Kilka miesięcy temu władze Białej Podlaskiej zapowiadały kompleksowe zagospodarowanie terenu przy Akademii Piłkarskiej TOP 54. Czytelnicy i radni dopytują, na jakim etapie są teraz prace. Okazuje się, że miasto chce sięgnąć po ministerialne dofinansowanie.

Wydaliśmy na mieszkania najwięcej gotówki w historii

Wydaliśmy na mieszkania najwięcej gotówki w historii

5,7 miliardów złotych – tyle Polacy wydali na zakup mieszkań w dużych miastach w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku - wynika z najnowszych danych NBP. Mowa jest tu tylko o osobach, które kupiły mieszkania za gotówkę. To oznacza nowy historyczny rekord.

Lubelskie: Bakterie coli wykryte w wodzie w kolejnej gminie. Mieszkańcy się zatruli

Lubelskie: Bakterie coli wykryte w wodzie w kolejnej gminie. Mieszkańcy się zatruli

Kolejna gmina ma problem ze skażoną wodą. Tym razem bakterie coli wykryto w ujęciu w Motyczu (gm. Konopnica). W poniedziałek wodociąg został zamknięty

„Lublin bohaterom”. Odznaczeni za protesty w zakładach pracy 40 lat temu

„Lublin bohaterom”. Odznaczeni za protesty w zakładach pracy 40 lat temu

23 osoby otrzymały dzisiaj medale „Lublin Bohaterom”, nowe odznaczenia przyznane po raz pierwszy przez prezydenta miasta. Odebrali je robotnicy biorący udział w strajkach, które 40 lat temu przetoczyły się przez wiele zakładów pracy w Lublinie i regionie.

Kraśnik: Odzież dla potrzebujących bez punktu zbiórki

Kraśnik: Odzież dla potrzebujących bez punktu zbiórki

Na razie nie ma większych szans na wznowienie działalności punktu przyjmowania i wydawania odzieży przy ul. Olejnej w Kraśniku

Lubelskie: Nowe przypadki zakażenia, jeden chory zmarł. Aktualna sytuacja epidemiologiczna