Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2013 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Dwie kliniki z Lublina wykonają refundowane zabiegi in vitro

0 17 A A
Z refundowanego zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego będą mogły skorzystać pary, które udokumentują,
Z refundowanego zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego będą mogły skorzystać pary, które udokumentują,

Dwie kliniki w Lublinie będą realizowały refundowane przez rząd zabiegi zapłodnienia pozaustrojowego. To nadzieja dla setek par

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zabieg, a właściwie cała procedura jest bardzo droga. – Kosztowało nas to 15 tys. zł. Sam zabieg jest w tym wszystkim najtańszy, to jedna trzecia wydatków – mówi nam pani Ilona z Lublina, szczęśliwa mama dziecka z probówki. – W ogólnej cenie są bardzo drogie leki, które przyjmuje się przed zabiegiem i do 3 miesięcy po zajściu w ciążę. Kosztują też wizyty lekarskie; chodzi się na monitoring cyklu. 2 tys. zł pochłonęły badania genetyczne...

Teraz Ministerstwo Zdrowia zrefunduje wszystkie procedury medyczne (wyceniło je na 7,5 tys. zł), za leki zapłacą pacjentki. – Dobre i to, więcej par będzie na to stać – ocenia pani Ilona.

Resort wyłonił 23 placówki w kraju i rozdysponował ponad 59 mln zł na program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na okres od 1 lipca tego roku do końca czerwca 2014. To na razie 80 proc. pieniędzy na ten cel.

Dwie kliniki

W Lublinie umowy na realizację programu podpiszą dwie placówki. Centrum Zdrowia Rodziny Ab-ovo dostanie ponad 731 tys. zł, a klinika Ovum Rozrodczość i Andrologia – ok. 1,4 mln zł. Ta druga zaproponowała, że wykona rocznie 200 cykli leczenia metodą in vitro. To jedyne kliniki z naszego regionu, które znalazły się programie ministerstwa.

– Z refundowanego zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego będą mogły skorzystać pary, które udokumentują, że już od roku bezskutecznie leczą niepłodność, a kobieta nie skończyła 40 roku życia. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, to nie powinno być żadnego problemu – mówi Katarzyna Plewka z kliniki Ovum Rozrodczość i Andrologia.

Klinika czeka jeszcze na podpisanie umowy na realizację programu. Informacja o rozpoczęciu zapisów na leczenie ma się pojawić na jej stronie internetowej.

Obecnie w ciągu roku wykonuje się tutaj ok. 130 zabiegów in vitro i ok. 600 inseminacji. – Znacznie więcej par korzysta z innych procedur. Często wystarcza leczenie farmakologiczne, a nawet rozmowa z seksuologiem. In vitro jest pewnego rodzaju ostatecznością, ponieważ to bardzo inwazyjny i drogi zabieg – mówi Plewka.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Natasza / 29 stycznia 2014 o 15:11
0

ja dzięki temu dofinansowaniu mogłam się podjąć leczenia w Ab Ovo. Wielu ludzi to hejtuje, ale ci ludzie nie rozumieją co to znaczy chciec mieć dziecko podczas gdy jest sie bezpłodnym....

Avatar
Keratyna / 18 grudnia 2013 o 11:48
0

w invimedzie pewnie drożej, bo to nowa klinika, nowy sprzet itp, w ab ovo koszt to około 12 tysięcy

Avatar
Gola / 15 grudnia 2013 o 23:52
0

a czy ceny w Invimedzie są porównywalne do ab Ovo albo Ovum ? 

Avatar
Kakita / 5 grudnia 2013 o 13:56
0

ech, a czy wszyscy tutaj głośno krzyczący zdają sobie sprawe, że niepłodnosc stała się chorobą cywilizacyjna? I że cierpi na nią 25% par w Polsce?! Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że i ktoś z waszych znajomych ma ten problem. 

Szkoda, że Invimed się dopiero niedawno otworzył w Lublinie i przez to nie miał szans na udział w programie, bo do tej placówki można mieć zaufanie

To dośc nowoczesna klinika, pewnie mają tam dobry sprzet medyczny ? Ab Ovo tez kwalifikuje sie do tych klinik godnych zaufania - przede wszystkim ze względu na wykwalifikowanych lekarzy, którzy mają długoletnie doświadczenie w leczeniu bezpłodności.

To dośc nowoczesna klinika, pewnie mają tam dobry sprzet medyczny ? Ab Ovo tez kwalifikuje sie do tych klinik godnych zaufania - przede wszystkim ze względu na wykwalifikowanych lekarzy, którzy mają długoletnie doświadczenie w leczeniu bezpłodności.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 17:14
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Elka / 2 grudnia 2013 o 12:20
0

bardzo dobrze, że Ovum i Ab Ovo dostały pieniądze! niepłodnośc to naprawde poważny problem, a niektórzy chyba wolą go zepchnąć pod dywan i udawac, że on nie istnieje. nie można tak! Najgłośniej zazwyczaj krzyczą Ci, których niepłodność nie dotyczy ...

Avatar
iszka / 28 czerwca 2013 o 15:24
0

ech, a czy wszyscy tutaj głośno krzyczący zdają sobie sprawe, że niepłodnosc stała się chorobą cywilizacyjna? I że cierpi na nią 25% par w Polsce?! Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że i ktoś z waszych znajomych ma ten problem. 

Szkoda, że Invimed się dopiero niedawno otworzył w Lublinie i przez to nie miał szans na udział w programie, bo do tej placówki można mieć zaufanie

Avatar
Gość / 12 czerwca 2013 o 16:00
0

podejście dzisiaj MUSZĘ mieć dziecko, bo mi się należy, bo mam prawo. Nieliele osób podchodzi do dziecka jako do daru, większość jako do czegoś/kogoś co/kto im się należy. Ludzie, nam się nic tutaj nie należy! dziecko to dar. Nie będę tu już snuła dywagacji i etyce poczęć tą metodą. Cóż, karmią nas paskudztwami w żarciu, faszerują antykoncepcją hormonalną a potem in vitro.

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Gdy dziecko poczęte jest metodą naturalną, a ciąża jest zagrożona, nikt kobiecie żadnych leków nie refunduje! i to jest sprawiedliwe?! chyba ja tu czegoś nie rozumiem.... Każdo jedno opakowanie leku hormonalnego kosztuje w granicach 30-70zł! a nawet więcej. Tabletki wystarczają na tydzien, dwa. A potem kolejne. Pełna odpłatność. Rewelacja.

podejście dzisiaj MUSZĘ mieć dziecko, bo mi się należy, bo mam prawo. Nieliele osób podchodzi do dziecka jako do daru, większość jako do czegoś/kogoś co/kto im się należy. Ludzie, nam się nic tutaj nie należy! dziecko to dar. Nie będę tu już snuła dywagacji i etyce poczęć tą metodą. Cóż, karmią nas paskudztwami w żarciu, faszerują antykoncepcją hormonalną a potem in vitro.

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Gdy dziecko poczęte jest metodą naturalną, a ciąża jest zagrożona, nikt kobiecie żadnych leków nie refunduje! i to jest sprawiedli... rozwiń

Avatar
sd / 12 czerwca 2013 o 14:06
0

Skandal! In vitro nie leczy bezpłodności tylko pozwala na urodzenie dziecka. Dlaczego z moich pieniedzym a być finansowane widzimisię jakiejś paniusi! Mnóstwo dzieci i starszych umeira na raka i inne cięzkie coroby,a tym się zachciewa produkować dzieci.

Chyba ciebie wyprodukowali gdzieś w oborze, osiołku!

Avatar
Sndrzej / 12 czerwca 2013 o 13:35
0

Skandal! In vitro nie leczy bezpłodności tylko pozwala na urodzenie dziecka. Dlaczego z moich pieniedzym a być finansowane widzimisię jakiejś paniusi! Mnóstwo dzieci i starszych umeira na raka i inne cięzkie coroby,a tym się zachciewa produkować dzieci.

Avatar
Natasza / 29 stycznia 2014 o 15:11
0

ja dzięki temu dofinansowaniu mogłam się podjąć leczenia w Ab Ovo. Wielu ludzi to hejtuje, ale ci ludzie nie rozumieją co to znaczy chciec mieć dziecko podczas gdy jest sie bezpłodnym....

Avatar
Keratyna / 18 grudnia 2013 o 11:48
0

w invimedzie pewnie drożej, bo to nowa klinika, nowy sprzet itp, w ab ovo koszt to około 12 tysięcy

Avatar
Gola / 15 grudnia 2013 o 23:52
0

a czy ceny w Invimedzie są porównywalne do ab Ovo albo Ovum ? 

Avatar
Kakita / 5 grudnia 2013 o 13:56
0

ech, a czy wszyscy tutaj głośno krzyczący zdają sobie sprawe, że niepłodnosc stała się chorobą cywilizacyjna? I że cierpi na nią 25% par w Polsce?! Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że i ktoś z waszych znajomych ma ten problem. 

Szkoda, że Invimed się dopiero niedawno otworzył w Lublinie i przez to nie miał szans na udział w programie, bo do tej placówki można mieć zaufanie

To dośc nowoczesna klinika, pewnie mają tam dobry sprzet medyczny ? Ab Ovo tez kwalifikuje sie do tych klinik godnych zaufania - przede wszystkim ze względu na wykwalifikowanych lekarzy, którzy mają długoletnie doświadczenie w leczeniu bezpłodności.

To dośc nowoczesna klinika, pewnie mają tam dobry sprzet medyczny ? Ab Ovo tez kwalifikuje sie do tych klinik godnych zaufania - przede wszystkim ze względu na wykwalifikowanych lekarzy, którzy mają długoletnie doświadczenie w leczeniu bezpłodności.

rozwiń
Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 17:14
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Elka / 2 grudnia 2013 o 12:20
0

bardzo dobrze, że Ovum i Ab Ovo dostały pieniądze! niepłodnośc to naprawde poważny problem, a niektórzy chyba wolą go zepchnąć pod dywan i udawac, że on nie istnieje. nie można tak! Najgłośniej zazwyczaj krzyczą Ci, których niepłodność nie dotyczy ...

Avatar
iszka / 28 czerwca 2013 o 15:24
0

ech, a czy wszyscy tutaj głośno krzyczący zdają sobie sprawe, że niepłodnosc stała się chorobą cywilizacyjna? I że cierpi na nią 25% par w Polsce?! Jest zatem duże prawdopodobieństwo, że i ktoś z waszych znajomych ma ten problem. 

Szkoda, że Invimed się dopiero niedawno otworzył w Lublinie i przez to nie miał szans na udział w programie, bo do tej placówki można mieć zaufanie

Avatar
Gość / 12 czerwca 2013 o 16:00
0

podejście dzisiaj MUSZĘ mieć dziecko, bo mi się należy, bo mam prawo. Nieliele osób podchodzi do dziecka jako do daru, większość jako do czegoś/kogoś co/kto im się należy. Ludzie, nam się nic tutaj nie należy! dziecko to dar. Nie będę tu już snuła dywagacji i etyce poczęć tą metodą. Cóż, karmią nas paskudztwami w żarciu, faszerują antykoncepcją hormonalną a potem in vitro.

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Gdy dziecko poczęte jest metodą naturalną, a ciąża jest zagrożona, nikt kobiecie żadnych leków nie refunduje! i to jest sprawiedliwe?! chyba ja tu czegoś nie rozumiem.... Każdo jedno opakowanie leku hormonalnego kosztuje w granicach 30-70zł! a nawet więcej. Tabletki wystarczają na tydzien, dwa. A potem kolejne. Pełna odpłatność. Rewelacja.

podejście dzisiaj MUSZĘ mieć dziecko, bo mi się należy, bo mam prawo. Nieliele osób podchodzi do dziecka jako do daru, większość jako do czegoś/kogoś co/kto im się należy. Ludzie, nam się nic tutaj nie należy! dziecko to dar. Nie będę tu już snuła dywagacji i etyce poczęć tą metodą. Cóż, karmią nas paskudztwami w żarciu, faszerują antykoncepcją hormonalną a potem in vitro.

Jeszcze jedno mnie zastanawia. Gdy dziecko poczęte jest metodą naturalną, a ciąża jest zagrożona, nikt kobiecie żadnych leków nie refunduje! i to jest sprawiedli... rozwiń

Avatar
sd / 12 czerwca 2013 o 14:06
0

Skandal! In vitro nie leczy bezpłodności tylko pozwala na urodzenie dziecka. Dlaczego z moich pieniedzym a być finansowane widzimisię jakiejś paniusi! Mnóstwo dzieci i starszych umeira na raka i inne cięzkie coroby,a tym się zachciewa produkować dzieci.

Chyba ciebie wyprodukowali gdzieś w oborze, osiołku!

Avatar
Sndrzej / 12 czerwca 2013 o 13:35
0

Skandal! In vitro nie leczy bezpłodności tylko pozwala na urodzenie dziecka. Dlaczego z moich pieniedzym a być finansowane widzimisię jakiejś paniusi! Mnóstwo dzieci i starszych umeira na raka i inne cięzkie coroby,a tym się zachciewa produkować dzieci.

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 0

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 5 4

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 167 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 433 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 31 12

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 26 7

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!