Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2019 r.
6:21

Dworzec autobusowy w Lublinie. Kiedy nowy, co ze starym?

55 39 A A

Ratusz przymierza się już do wyboru wykonawcy nowego dworca autobusowego między ul. Młyńską a Gazową w Lublinie. W środę zapowiedział duży przetarg na budowę centrum komunikacyjnego i przebudowę okolicznych ulic. Prace mogą się zacząć w połowie przyszłego roku. Jaki los czeka dzisiejszy dworzec przy al. Tysiąclecia?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamieszczone przez władze Lublina ogłoszenie zapowiadające wielki przetarg ukazało się wczoraj w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. – W ten sposób chcemy sobie ułatwić wybór wykonawcy – wyjaśnia Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Chodzi o to, żeby dotrzeć do firm z informacją, że planujemy duże i skomplikowane zamówienie, aby miały czas na przygotowanie ofert.

Blisko finału są już prace nad projektem budowlanym. – Weryfikujemy poprawność projektów, zgłaszamy uwagi i poprawki – mówi Szczepańska. Nowy dworzec pomieści ponad 40 peronów dla komunikacji zamiejskiej oraz podwójny peron dla wysiadających, przewidziano także przystanki dla komunikacji miejskiej oraz podziemny parking na ponad 200 samochodów. Dach budynku ma być obsadzony zielenią i będzie pełnić rolę tarasu spacerowego, zaś przy Krochmalnej zaprojektowany jest plac postojowy dla autobusów. – Wiosną będziemy mogli występować o niezbędne pozwolenia na budowę.

Kompletowanie pozwoleń powinno się zakończyć do jesieni. Na listopad planowany jest przetarg mający wyłonić wykonawcę. Ratusz zakłada, że cały kontrakt będzie powierzony jednej firmie: zarówno budowa dworca, jak też przebudowa dróg dojazdowych. – Spodziewamy się, że wybór wykonawcy potrwa co najmniej pół roku, a prace zaczną się w roku 2020 – deklaruje Szczepańska. Wartość kontraktu szacowana jest wstępnie na ponad 200 mln zł.

Nowy dworzec autobusowy ma przejąć rolę tego, który działa dzisiaj przy al. Tysiąclecia. Jego właściciel, podległa samorządowi województwa spółka Lubelskie Dworce, snuje już plany dotyczące dalszych losów tych nieruchomości.

– Mamy kilka pomysłów, obecnie pracujemy nad strategią rozwoju. Do ustalenia pozostaje kwestia tego, czy będzie to inwestycja realizowana przez nas wspólnie z urzędem marszałkowskim, czy przez inwestorów zewnętrznych. Czasu na podjęcie decyzji jest niewiele, więc w najbliższych miesiącach powinniśmy wiedzieć, w jakim kierunku pójdziemy – mówi Marek Neckier, prezes Lubelskich Dworców.

Dworzec autobusowy w Lublinie
Dworzec autobusowy w Lublinie

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na działce o powierzchni ok. 1,8 ha mogą powstać m.in. biurowce, hotele, restauracje czy lokale handlowe i usługowe. Nowe budynki będą mogły mieć od dwóch do maksymalnie pięciu kondygnacji. Według dokumentu jednym z obiektów, który musi pozostać na tym terenie jest wpisany do rejestru zabytków dawny zdrój, zlokalizowany przy wjeździe na plac manewrowy od strony ul. Ruskiej. Możliwa jest natomiast przebudowa, lub nawet rozbiórka obecnej hali dworcowej.

– Została ona wybudowana w latach 60. ubiegłego wieku. Technologicznie i materiałowo jest to budynek mocno przestarzały i wymaga gruntownej przebudowy. O tym, czy pozostanie w tym miejscu i zostanie wkomponowany w nową bryłę, która tu powstanie, zdecydują architekci i projektanci, którzy przeanalizują możliwość zabudowy poszczególnych kwartałów tego terenu wyznaczonych w planie zagospodarowania przestrzennego – dodaje Andrzej Wójtowicz, wiceprezes dworcowej spółki.

Szacowany koszt inwestycji może wynieść nawet 120 mln zł. Jednym z większych wyzwań będzie przesunięcie biegu rzeki Czechówki, która płynie pod budynkiem dworca. Nie ma jednak planów odsłonięcia koryta rzeki, która w dalszym ciągu na tym odcinku będzie płynąć w tunelu.

Tak ma wyglądać nowy dworzec autobusowy w Lublinie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lutego 2019 o 07:14
+67
Ten syf sakramencki przy Tysiąclecia i Ruski3j powinien zniknąć jeszcze w latach 90tych... !!!! Ile lat można żyć w takim syfie ??!!!!! Wstyd dla całego Lublina ! I jeszcze te obrzydliwe targi szmat ....
Avatar
Gość / 7 lutego 2019 o 08:49
+36
Niech likwidują ten lubelski Bangladesz jak najszybciej. Przecież ten syf urąga miastu. Tylko jak zrozumiałem z artykułu zabudowany będzie tylko teren dworca? A co z nikomu niepotrzebnym targiem i halą Nova? To też należałoby wysadzić w powietrze.
Avatar
DrInz / 7 lutego 2019 o 09:07
+28
na miejscu dworca PKS powinna powstać zabudowa kamieniczna o wysokości dostosowanej do kamienic w najbliższej okolicy, czyli 3-4 piętra, z jakimś może fajnym placykiem na niewielkiej części terenu + zrobienie cywilizowanego targu w stylu barcelońskiej LABoqueria. Zabudowa powinna być odpowiednio wysoka, żeby równoważyć ten szeroki ściek komunikacyjny jakim jest trasa WZ, niższa zabudowa przy tak dużej szerokości arterii będzie wyglądać żałośnie i powiatowo
Avatar
Bo / 7 lutego 2019 o 07:46
+21
Nowy dworzec MUSI powstać. Jednym z powodów jest taki że miasto już korzysta z funduszy unijnych przeznaczonych na tą inwestycje, między innymi przy budowie trasy zielonej. Jeśli miasto nie wybuduje dworca będzie musiało oddać pieniądze a to oznaczało by dla nas katostrofe. 
Avatar
Taaaa / 7 lutego 2019 o 08:26
+15
Trochę daleko od centrum.. ta lokalizacja była dobra, a teraz żeby się dostać na dworzec będzie trzeba pół miasta przejechac:(
 Ewa dla Ciebie 1 postawią drugi dworzec przy wylocie w stronę Warszawy, stanie obok Stokrotki czy lokalizacja pasuje ?
Avatar
Gość / 7 lutego 2019 o 07:58
+15
Gdzie będą handlowac matkami i papierosami bez paragonów?
Avatar
wiesiołyj turist / 7 lutego 2019 o 09:01
+12
Niech likwidują ten lubelski Bangladesz jak najszybciej. Przecież ten syf urąga miastu. Tylko jak zrozumiałem z artykułu zabudowany będzie tylko teren dworca? A co z nikomu niepotrzebnym targiem i halą Nova? To też należałoby wysadzić w powietrze.
 Lubartowska i okolice trochę Kaliny,kupa błota i zgiełku,no cóż takie są wizytówki "wschodu" już ze wschodnich większych miast tylko Lublin ma taki pseudoskansen obsługi podróżnych tras regionalnych i miedzynarodowych.
Avatar
orwell1990 / 7 lutego 2019 o 12:12
+11
ważniejsza sprawa niż zabudowa Górek czechowskich
Avatar
ja / 7 lutego 2019 o 09:19
+11
Ten Bangladesz Lublina przy ruskiej juz dawno powinien być zlikwidowany. Lokalizacja pzy Młyńskiej jest według mnie bardzo dobra blisko dworca PKP. 
Avatar
Leon z działek / 7 lutego 2019 o 11:36
+5
To PO raz 4 likwidujecie nie nasi linki. ? Ładnie to tak?
 A po polsku jakby to brzmiało?
Avatar
karol / 3 dni temu o 11:14
0
Będzie nowoczesne podzamcze. dobrze że ktoś się wziął do roboty
Avatar
Anna / 3 dni temu o 11:12
0
Wreszcie dobra decyzja. Zapowiada się ciekawie
Avatar
Dla dobra kraju i regionu / 9 lutego 2019 o 08:25
0
A co porabia Były Prezes Dworców Lubelskich  nie jaki Mariuszcz G. ? Gdzie Mu się teraz otworzył Spadochron , Ktoś z Was wie ??
 Pewno gdzieś przytula - niedługo sie dowiemy.
Avatar
głupi czy naćpany / 8 lutego 2019 o 11:43
+2
120 milionów społecznych pieniędzy,można za to wybudować 300 domów jednorodzinnych!!!Jak to sie ma do jednego nawet dużo większego budynku??Brakuje rozsądnego gospodarza w Lublinie.
 Jak chcesz geniuszu z puli pieniedzy na poprawienie infrastruktury drogowej budować domki?
Avatar
sss / 7 lutego 2019 o 19:18
+2
A co porabia Były Prezes Dworców Lubelskich nie jaki Mariuszcz G. ? Gdzie Mu się teraz otworzył Spadochron , Ktoś z Was wie ??
Avatar
redaktor / 7 lutego 2019 o 17:04
0
120 milionów społecznych pieniędzy,można za to wybudować 300 domów jednorodzinnych!!!Jak to sie ma do jednego nawet dużo większego budynku??Brakuje rozsądnego gospodarza w Lublinie.
 Brakuje mądrych komentujacych, to na pewno.
Avatar
koniuszy / 7 lutego 2019 o 16:17
+2
Zmienili Prezesa i od razu coś Drgnęło w sprawie Dworca !!! Za prezesury Mariusza Grada to było PO pierdywanie w stołek i branie Kasy w kieszeń , zresztą to rodzinne jego wujek był Dyrektorem Spółki zarządzającej Budową Elektrowni Atomowej w Polsce !!!!!!!  Gdzie jest ta Elektrownia Mariusz co Wujek BUDOWAŁ przez tyle Lat za 100000zł miesięcznie ??
 No właśnie forum aż buzuje,a dyliżansy się odnawiają,nowa krew to i kuniom sie powidło.
Avatar
czasem pasażer busów / 7 lutego 2019 o 15:14
+3
Niech prezes Lubelskich Dworców zamiast się produkować zamieści na stronie internetowej swojej firmy NORMALNY i czytelny, najlepiej tablicowy rozkład jazdy. Ten który jest w formie wyszukiwarki to jakiś dramat. Jak ludzie spoza Lublina mają tu przyjechać i wrócić skoro od lat nie ma zwykłego rozkładu jazdy odjazdów busów i autobusów z dworca przy Tysiąclecia. Czy to takie trudne, każdy student znający Worda i Excela to zrobi za parę groszy. Do roboty!
Avatar
asd / 7 lutego 2019 o 12:54
0
Mam nadzieję, że architektonicznie budynki na placu PKS to będzie coś piękniejszego niż tępe klocki.
Avatar
cxz / 7 lutego 2019 o 12:17
-4
Zmienili Prezesa i od razu coś Drgnęło w sprawie Dworca !!! Za prezesury Mariusza Grada to było PO pierdywanie w stołek i branie Kasy w kieszeń , zresztą to rodzinne jego wujek był Dyrektorem Spółki zarządzającej Budową Elektrowni Atomowej w Polsce !!!!!!! Gdzie jest ta Elektrownia Mariusz co Wujek BUDOWAŁ przez tyle Lat za 100000zł miesięcznie ??
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka puławskiej "Budowlanki"
galeria

Studniówka puławskiej "Budowlanki" 10 2

W sobotę, 9 lutego, w Domu Weselnym "U Jakuba" w Sosnowie, tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego bawili się studniówce. Poloneza zatańczyło 40 par. Nie brakowało humoru i gości specjalnych. Uczniowie przebrali się m.in. "siostrę Anastazję".

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach
galeria

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach 17 1

W Centrum Spotkania Kultur można oglądać rzeźbę, której autor jest projektantem wielkoformatowych architektonicznych projekcji wideo. Wstęp gratis

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą!
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą! 0 0

Deklasacja rywali w wykonaniu polskich skoczków w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen. Drużyna w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch pokonała drugich Niemców o 79,2 punktu. Podium uzupełnili Słoweńcy.

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza
galeria

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza 17 40

Zjednoczone siły ekologów w liczbie około 30 osób przeprowadziły dziś w Lublinie „Strajk dla ziemi”. Lubelska akcja była częścią pierwszego ogólnopolskiego protestu pod tą nazwą w sprawie ochrony planety. Ekolodzy protestowali na schodach lubelskiego ratusza.

Partia Piotrowskiego zarejestrowana

Partia Piotrowskiego zarejestrowana 40 23

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi został wpisany do rejestru partii politycznych. Prezesem ugrupowania jest poseł do Parlamentu Europejskiego z Lublina Mirosław Piotrowski

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan 2 0

Tydzień po niezwykle cennym zwycięstwie ze Ślęzą Wrocław zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin czeka kolejny mecz z trudnym rywalem. W sobotę (godz. 18) akademiczki zagrają z Artego Bydgoszcz. Ponownie, nie będą faworytem tego starcia

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody!

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody! 187 4

Do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad miesiąc, ale w Lublinie kwitną już kwiaty. Sprawdziliśmy prognozę pogody żeby sprawdzić, czy widać już stałe ocieplenie. Widać!

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek.
galeria

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek. 37 5

Kilka lat temu rzuciła pracę w mediach, żeby robić ciastka. Dzisiaj przed jej pracownią na warszawskim Powiślu ustawiają się kolejki. Rozmowa z Ewą Wójcik z Lublina, właścicielką pracowni cukierniczej „Ciastka z kremem” i blogerką kulinarną

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo)
film

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo) 0 0

Czas na wielką wyprawę przez zniszczoną Rosję. Wyprawę pełną niebezpieczeństw, ale też pięknych widoków. Dziś premiera gry Metro Exodus.

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce 4 15

Marek Krakowski został zastępcą dyrektora w podległym marszałkowi województwa Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich. Sekretarz okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości ostatnio pracował na dyrektorskim stanowisku w lubelskim oddziale Poczty Polskiej

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo)
film

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo) 0 0

Postapokalipsa w różowym odcieniu, czyli klasyczne rozwiązania w nowym wydaniu. Dziś premiera gry Far Cry New Dawn.

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach 1 2

Dla obu naszych drużyn najważniejszym zadaniem będzie wyjazd za dwa tygodnie do rywali z dwoma wygranymi odniesionymi na swoim terenie

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia)
galeria

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia) 3 5

Zespół z Łęcznej przegrał z innym drugoligowcem 0:2, a wynik sparingu rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą

Rodzice oburzeni płatnymi korepetycjami w szkole. "Żaden uczeń na pewno nie jest namawiany"

Rodzice oburzeni płatnymi korepetycjami w szkole. "Żaden uczeń na pewno nie jest namawiany" 40 56

Dyrektor ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, po anonimowym liście „oburzonych rodziców”, wypowiedziała umowę zewnętrznej firmie udzielającej uczniom grupowych, płatnych korepetycji na terenie szkoły

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.