Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2020 r.
20:53

Wyjątkowe zakupy dla nowej szkoły w Lublinie. Na liście nawet samochody sportowe

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
71 8 A A
Budowa obiektu łączącego funkcje podstawówki, przedszkola i ośrodka kultury będzie kosztować miasto prawie 75 mln zł
Budowa obiektu łączącego funkcje podstawówki, przedszkola i ośrodka kultury będzie kosztować miasto prawie 75 mln zł (fot. Maciej Kaczanowski)

Dziewięć sportowych samochodów, trzy kabriolety oraz pięć modeli BMW i3 kupuje dyrektor nowej miejskiej podstawówki przy ul. Berylowej, który zamawia też… czołgi i dinozaury. Wszystko to zabawki dla przedszkola, które 1 września będzie otwarte równocześnie ze szkołą. Kompletowanie kadry powoli dobiega końca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwa najwyższe piętra są już sprzątane i tam jest nawet zalecenie wykonawcy, żeby nie wchodzić w butach – śmieje się Marek Błaszczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58, która powstaje przy ul. Berylowej, na gęstniejącym od nowych bloków Węglinie Południowym. Wyróżniający się kolorową elewacją budynek ma być nie tylko największą, ale i najbardziej nowoczesną szkołą w mieście, z elektronicznymi kluczami, systemami kontroli dostępu i szeregiem innych nowinek.

Oprócz podstawówki będzie tu również przedszkole. Dyrektor ogłosił już przetarg na zabawki, których wykaz liczy aż 168 pozycji. Na liście znajdziemy m.in. zestawy dinozaurów, lalki, helikoptery, wyścigówki, modele samochodów, zestawy małego weterynarza, fryzjera, kucharza, zabawkowe kasy sklepowe, pacynki, śmieciarki, czy żołnierzyki.

Ale nie jest to nawet półmetek ogromnych zakupów. – Ogłaszamy w tej chwili cały szereg przetargów związanych z wyposażeniem szkoły – przyznaje Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty. Urząd Miasta ogłosił już m.in. zamówienie na meble, w toku jest przetarg na ponad 140 zestawów komputerowych. – Oczywiście zaczynamy od rzeczy najpotrzebniejszych: od wyposażenia kuchni, mebli do klas…

Wszystko to będzie się wiązać ze sporymi wydatkami.

– W sumie wyposażenie szkoły będzie kosztowało ok. 10 mln zł. Taką kwotę mamy zabezpieczoną w budżecie – mówi Banach. – Trzeba pamiętać o tym, że sam system szafek szatniowych z elektronicznym otwieraniem to wydatek około 2 mln zł, a ławki i krzesła kosztują 1,2 mln zł. Tych wydatków rzeczywiście jest sporo, ale byliśmy na to przygotowani i zdążymy z zakupami. Tym bardziej, że rynek jest teraz taki, że dostawcy ustawiają się w kolejce, a ceny są coraz bardziej satysfakcjonujące.

Powoli kończy się już kompletowanie pracowników nowej placówki.

– W tym momencie zakładam, że będzie 80 etatów nauczycielskich oraz 65 etatów administracyjno obsługowych – mówi dyrektor z Berylowej. – Mówimy oczywiście o pierwszym, rozruchowym roku szkolnym, bo w przyszłości, docelowo nauczycieli będzie więcej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
to_ino_ja / 2 lipca 2020 r. o 22:52
+22
Super. A przy okazji szanowni radni czy znajdą się pieniądze na Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych przy ulicy Wyścigowej? Szkoła po ostatnim zalaniu jest nie zdatna do użytkowania, wiem że to nie jest jakaś prestiżowa szkoła, dość na uboczu i chodzą tylko do niej niepełnosprawne dzieciaki, ale zawsze to szkoła. Aż żal patrzeć jak dzieciaki bez nóg, rąk i niewidome przewracają się na krzywych chodnikach. Bo miasta nie stać na kilkadziesiąt płytek chodnikowych.
Avatar
kronikiekoszurii / 2 lipca 2020 r. o 22:17
+13
Proponuję nie słuchać skretyniałych psychopatów po całych dniach ślęczących przed ekranem, żeby natychmiast pod każdym artykułem posnuć hejterskie fantasmagorie o deweloperach :) Oraz wprowadzić jakieś bramki na wejściu do tego pięknego obiektu, żeby osoby niezrównoważone nie miały dostępu do dzieci. W końcu kto wie co psychopacie - takiemu jak ten tu fponiżej - strzeli do głowy? Może w końcu zdenerwuje go, że nikt go nie traktuje poważnie, a "jelonki" nadal w najlepsze kupują mieszkania i się gdzieś wysadzi? Osoba zdrowa psychicznie to z pewnością nie jest.
Proponuję nie słuchać skretyniałych psychopatów po całych dniach ślęczących przed ekranem, żeby natychmiast pod każdym artykułem posnuć hejterskie fantasmagorie o deweloperach :) Oraz wprowadzić jakieś bramki na wejściu do tego pięknego obiektu, żeby osoby niezrównoważone nie miały dostępu do dzieci. W końcu kto wie co psychopacie - takiemu jak ten tu fponiżej - strzeli do głowy? Może w końcu zdenerwuje go, że nikt go nie traktuje poważnie, a "jelonki" nadal w najlepsze kupują mieszkania i się gdzieś wysadzi? Osoba zdrowa psychicz... rozwiń
Avatar
Hobbit / 3 lipca 2020 r. o 10:21
+6
Bez przesady, że 65 to tak dużo w szkole która ma wydawać dziennie po 800 posiłków. Połowa tej liczby to zapewne same kucharki i sprzątaczki. A zostaje jeszcze księgowość, informatycy, konserwatorzy, opieka w świetlicy, itd.
Avatar
AaronSzechter / 3 lipca 2020 r. o 12:04
+3
na 80 etatów nauczycielskich przypada 65 etatów administracyjno-obsługowych???? ja p....... jak tu ma być dobrze w tym kraju
 jest dobrze "w tym kraju". Chcesz tę całą pracę sam wykonywać specjalisto od niczego?
Avatar
kapi / 3 lipca 2020 r. o 08:28
-3
No właśnie coś tu chyba jest nie tak z tą liczbą etatów bo 65 etatów administracyjno obsługowych to faktycznie jakaś kosmiczna liczba. Chyba że to jakaś kaczka dziennikarska jak to często tutaj bywa...
Avatar
Arek1989 / 3 lipca 2020 r. o 07:57
-9
na 80 etatów nauczycielskich przypada 65 etatów administracyjno-obsługowych???? ja p....... jak tu ma być dobrze w tym kraju
Avatar
Motormaxx / 2 lipca 2020 r. o 23:03
-15
Kto ma kasę ten ma wszystko. Przerażające jak Lublin zmienia się za pośrednictwem tak zwanych "nowobogackich". A może raczej jak upada...
Avatar
kronikidewelorozwoju / 2 lipca 2020 r. o 21:34
-26
ProPOnuje jeszcze dokupić zestaw dinozaurów dewelorozwoju, które wkrótce wyginą z uwagi na brak pokarmu w postaci jelonków kupujących pseudo-apartamenty pod wynajem, jak również zestawy pacynek (19 różnych modeli) upamiętniających rocznicę nocy długich dewelo-noży. Dzięki temu ustanowiony rekord kwoty wydanej na budowę szkoły stanie się jeszcze bardziej imPOnujący. PS. Na szczególną uwagę zasługuje "nowoczesność" obiektu w POstaci braku boiska - bachory mieszkańców dewelo-getta zamiast bez sensu kopać piłkę, niech lepiej oglądają bajki o dobrym dewelosułtanie wyświetlane na monitorach zestawów komputerów zakupionych zapewne za potrójną rynkową.
ProPOnuje jeszcze dokupić zestaw dinozaurów dewelorozwoju, które wkrótce wyginą z uwagi na brak pokarmu w postaci jelonków kupujących pseudo-apartamenty pod wynajem, jak również zestawy pacynek (19 różnych modeli) upamiętniających rocznicę nocy długich dewelo-noży. Dzięki temu ustanowiony rekord kwoty wydanej na budowę szkoły stanie się jeszcze bardziej imPOnujący. PS. Na szczególną uwagę zasługuje "nowoczesność" obiektu w POstaci braku boiska - bachory mieszkańców dewelo-getta zamiast bez sensu kopać piłkę, niech lepiej oglądają b... rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 3 lipca 2020 r. o 12:04
+3
na 80 etatów nauczycielskich przypada 65 etatów administracyjno-obsługowych???? ja p....... jak tu ma być dobrze w tym kraju
 jest dobrze "w tym kraju". Chcesz tę całą pracę sam wykonywać specjalisto od niczego?
Avatar
Hobbit / 3 lipca 2020 r. o 10:21
+6
Bez przesady, że 65 to tak dużo w szkole która ma wydawać dziennie po 800 posiłków. Połowa tej liczby to zapewne same kucharki i sprzątaczki. A zostaje jeszcze księgowość, informatycy, konserwatorzy, opieka w świetlicy, itd.
Avatar
kapi / 3 lipca 2020 r. o 08:28
-3
No właśnie coś tu chyba jest nie tak z tą liczbą etatów bo 65 etatów administracyjno obsługowych to faktycznie jakaś kosmiczna liczba. Chyba że to jakaś kaczka dziennikarska jak to często tutaj bywa...
Avatar
Arek1989 / 3 lipca 2020 r. o 07:57
-9
na 80 etatów nauczycielskich przypada 65 etatów administracyjno-obsługowych???? ja p....... jak tu ma być dobrze w tym kraju
Avatar
Motormaxx / 2 lipca 2020 r. o 23:03
-15
Kto ma kasę ten ma wszystko. Przerażające jak Lublin zmienia się za pośrednictwem tak zwanych "nowobogackich". A może raczej jak upada...
Avatar
to_ino_ja / 2 lipca 2020 r. o 22:52
+22
Super. A przy okazji szanowni radni czy znajdą się pieniądze na Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych przy ulicy Wyścigowej? Szkoła po ostatnim zalaniu jest nie zdatna do użytkowania, wiem że to nie jest jakaś prestiżowa szkoła, dość na uboczu i chodzą tylko do niej niepełnosprawne dzieciaki, ale zawsze to szkoła. Aż żal patrzeć jak dzieciaki bez nóg, rąk i niewidome przewracają się na krzywych chodnikach. Bo miasta nie stać na kilkadziesiąt płytek chodnikowych.
Avatar
kronikiekoszurii / 2 lipca 2020 r. o 22:17
+13
Proponuję nie słuchać skretyniałych psychopatów po całych dniach ślęczących przed ekranem, żeby natychmiast pod każdym artykułem posnuć hejterskie fantasmagorie o deweloperach :) Oraz wprowadzić jakieś bramki na wejściu do tego pięknego obiektu, żeby osoby niezrównoważone nie miały dostępu do dzieci. W końcu kto wie co psychopacie - takiemu jak ten tu fponiżej - strzeli do głowy? Może w końcu zdenerwuje go, że nikt go nie traktuje poważnie, a "jelonki" nadal w najlepsze kupują mieszkania i się gdzieś wysadzi? Osoba zdrowa psychicznie to z pewnością nie jest.
Proponuję nie słuchać skretyniałych psychopatów po całych dniach ślęczących przed ekranem, żeby natychmiast pod każdym artykułem posnuć hejterskie fantasmagorie o deweloperach :) Oraz wprowadzić jakieś bramki na wejściu do tego pięknego obiektu, żeby osoby niezrównoważone nie miały dostępu do dzieci. W końcu kto wie co psychopacie - takiemu jak ten tu fponiżej - strzeli do głowy? Może w końcu zdenerwuje go, że nikt go nie traktuje poważnie, a "jelonki" nadal w najlepsze kupują mieszkania i się gdzieś wysadzi? Osoba zdrowa psychicz... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 2 lipca 2020 r. o 21:34
-26
ProPOnuje jeszcze dokupić zestaw dinozaurów dewelorozwoju, które wkrótce wyginą z uwagi na brak pokarmu w postaci jelonków kupujących pseudo-apartamenty pod wynajem, jak również zestawy pacynek (19 różnych modeli) upamiętniających rocznicę nocy długich dewelo-noży. Dzięki temu ustanowiony rekord kwoty wydanej na budowę szkoły stanie się jeszcze bardziej imPOnujący. PS. Na szczególną uwagę zasługuje "nowoczesność" obiektu w POstaci braku boiska - bachory mieszkańców dewelo-getta zamiast bez sensu kopać piłkę, niech lepiej oglądają bajki o dobrym dewelosułtanie wyświetlane na monitorach zestawów komputerów zakupionych zapewne za potrójną rynkową.
ProPOnuje jeszcze dokupić zestaw dinozaurów dewelorozwoju, które wkrótce wyginą z uwagi na brak pokarmu w postaci jelonków kupujących pseudo-apartamenty pod wynajem, jak również zestawy pacynek (19 różnych modeli) upamiętniających rocznicę nocy długich dewelo-noży. Dzięki temu ustanowiony rekord kwoty wydanej na budowę szkoły stanie się jeszcze bardziej imPOnujący. PS. Na szczególną uwagę zasługuje "nowoczesność" obiektu w POstaci braku boiska - bachory mieszkańców dewelo-getta zamiast bez sensu kopać piłkę, niech lepiej oglądają b... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Teleporada lekarska zawiodła. Miał być liszaj, grzyb a to była borelioza

Teleporada lekarska zawiodła. Miał być liszaj, grzyb a to była borelioza

Najpierw lekarz zdiagnozował liszaj, potem grzyb, a następnie półpasiec – skarży się pacjentka jednej z lubelskich przychodni, która zachorowała na boreliozę. To nie jedyna ofiara systemu teleporad, które w czasie pandemii zastąpiły wizyty w lekarskich gabinetach.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!
galeria

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!

Doświetlone wnętrza, ustawne pomieszczenia, przestronne salony – tak można opisać mieszkania na Osiedlu 4 Pory Roku w Świdniku. Są to lokale idealne do zamieszkania dla rodziny czy singla, a także doskonałe pod inwestycję.

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Już dziewięć miesięcy na terenie byłej kopalni piachu w Osówce zalegają niebezpieczne chemikalia. O tykającej ekologicznej bombie byłoby cicho, gdyby tematu nagłośnili młodzi ludzie z pobliskiej Dąbrówki.

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Specjaliści z Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska oraz naukowcy z UMCS wezmą pod lupę Kazimierski Park Krajobrazowy. Zinwentaryzują faunę i florę, wypracują sposoby ochrony dzikiej przyrody i pochylą się nad korektą granic parku.

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz lubelskiej telewizji sięga do ulicznego kosza, wyjmuje z niego śmieci i rozrzuca je wokół pojemnika, a powstały w ten sposób bałagan filmuje stojący obok kamerzysta. Później na antenie pojawia się materiał o zaśmieconym placu. Taką „pracę” dziennikarzy zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]
galeria

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]

„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Nasza Czytelniczka podejrzewa, że złodzieje zaczęli działać nowa metodą - na strażnika granicznego. Jej tato rano miał podejrzaną wizytę dwóch mężczyzn podających się za strażników.

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie
16 sierpnia 2020, 11:00

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie

W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 11 Teatr Muzyczny zaprosi wyjątkowo do Muzeum Wsi Lubelskiej na plenerowy pokaz spektaklu "Kot w butach".

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

W środę otwarte zostały oferty firm rywalizujących o miejskie zlecenie na budowę hali sportowej i boisk przy I LO im. Stanisława Staszica. Chętnych nie brakuje i nie powinno zabraknąć również pieniędzy, bo tylko jedna spółka nie zmieściła się w budżecie, więc Ratusz może wydać znacznie mniej niż się spodziewał.

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

- Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent, który więcej się nie powtórzy - mówi Arkadiusz Małecki, wójt Kurowa. Polecił wymienić kostkę brukową przed domem, na której ktoś napisał „wróg Polski”. To była kara za wywieszenie plakatu Rafała Trzaskowskiego.

Koronawirus. Biała Podlaska „żółtą” strefą. „Nie ma zaskoczenia. Spodziewaliśmy się”
Covid-19
galeria

Koronawirus. Biała Podlaska „żółtą” strefą. „Nie ma zaskoczenia. Spodziewaliśmy się”

Właścicielka znanej w Białej Podlaskiej mówi, że można się było spodziewać tego, że miasto w końcu zostanie uznane za „żółte”. Szef innego lokalu dodaje, że jeśli ograniczenia potrwają dłużej niż dwa tygodnie, to będzie musiał zamknąć interes. - Ludzie przestaną wychodzić na miasto. Przestraszą się – komentuje.

Mecz faworytów na początek chełmskiej okręgówki: Brat-Cukrownik kontra Granica

Mecz faworytów na początek chełmskiej okręgówki: Brat-Cukrownik kontra Granica

W rozpoczynającym się w weekend nowym sezonie o miejsca w czołówce walczyć będą zespoły z Siennicy Nadolnej i Dorohuska. Czarnym koniem może być Ogniwo Wierzbicy lub Agros Suchawa

Wypadek na trasie Lublin - Warszawa. Zablokowany jeden pas ruchu
galeria

Wypadek na trasie Lublin - Warszawa. Zablokowany jeden pas ruchu

W okolicy miejscowości Bogucin doszło do zderzenia ciężarówki i dwóch samochodów. Na drodze ekspresowej numer 12 zablokowany jest lewy pas ruchu w stronę Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!