Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 stycznia 2009 r.
16:27
Edytuj ten wpis

Dziennikarz z bulwarówki złapał złodzieja

0 12 A A

Złodziej myślał, że jest bezkarny. W centrum Lublina postanowił ograbić starszą kobietę. Ale na jego drodze stanęli przechodnie i schwytali przestępcę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek po południu starsze małżeństwo spod Lublina wypłaciło pieniądze z banku przy Krakowskim Przedmieściu. Byli obserwowani przez 34-letniego Tomasza H. Złodziej zobaczył, że kobieta schowała do torebki większą kwotę.

Małżonkowie spokojnie przeszli na ul. 3 Maja. Weszli na przejście dla pieszych.

- Nagle do kobiety podbiegł mężczyzna i wyrwał jej torebkę - mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji. - Złodziej zaczął uciekać w kierunku ul. I Armii Wojska Polskiego.

Małżonkowie nie mieli szans na udany pościg za o wiele młodszym mężczyzną. Ale ich wołanie o pomoc przyniosło skutek. Uciekiniera zobaczył Mariusz Mucha, lubelski korespondent "Super Expressu”. Rzucił się za złodziejem w pogoń.

Bandyta przewrócił się na ul. Ogrodowej. Wciąż trzymał w ręku skradzioną torebkę. Tam dopadł go dziennikarz. Przycisnął złodzieja do chodnika. W obezwładnianiu opryszka pomógł mu też inny przechodzień.

- Wyrywał się - mówi Mariusz Mucha. - Potem bardzo prosił, żeby go puścić wolno. Twierdził, że ma atak astmy.

Patrol policji pojawił się już po dwóch minutach. Funkcjonariusze zabrali złodzieja do komisariatu. Okazało się, że 34-letni Tomasz H. jest poszukiwany.
Skradziona torebka wróciła do właścicieli. Było w niej pięć tysięcy złotych. Małżonkowie wypłacili oszczędności, które chcieli przeznaczyć na remont domu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wamp / 1 lutego 2009 r. o 17:24
Jakbym rządził tym Państwem
to pozwoliłbym na strzelanie do
złodziei - by ich zabić, nie ująć.
Avatar
robunio / 1 lutego 2009 r. o 12:37
Facet zachował sie super.Mam nadzieję ,że Komendant Policji odznaczy go medalem nie wielu takich ludzi jest u nas w mieście.Boli trochę ,że Dziennik Wschodni w takiej formie to opisał "Dziennikarz z bulwarówki".Nie ważne z jakiej gazety ważne ,że postąpił jak bohater.
Avatar
jerry / 1 lutego 2009 r. o 11:14
instruktor napisał:
"Dziennikarz bulwarówki"... No pięknie! Red. Dariusz Jędryszka zapomniał chyba, że pracuje dla dawnego Sztandaru Ludu - organy PZPR Nieładnie towarzyszu, nieładnie!


towarzysz Balcerowicz - też należał.
jak i wielu innych obecnie zasłuzonych
Avatar
dziennik bulwarowy ? / 1 lutego 2009 r. o 09:54
wsyd, wstyd, wsttyd............ niech was szlak trafi zasreńce.Jak tu mozecie pisac dziennikarz z bulwarówjki. czy zastabnawiacie się jak teraz my nazywamy wasze pismo?
Avatar
journalista / 31 stycznia 2009 r. o 00:40
Wstyd mi koleżko pismaku. Tytuł, że bohaterski Mariusz był operatywny to Jemu chwała. Tępię takich pismaków którzy nie mają SZACUNKU DLA kolegi z BRANŻY, szczególnie w takich okolicznościach. Łatwo jest jest komuś dołozyć siedząc na d...ie w ciepłej redakcji.Czekam na słowo przepraszam redaktorze Jędryszko.
Avatar
instruktor / 30 stycznia 2009 r. o 23:08
"Dziennikarz bulwarówki"... No pięknie! Red. Dariusz Jędryszka zapomniał chyba, że pracuje dla dawnego Sztandaru Ludu - organy PZPR Nieładnie towarzyszu, nieładnie!
Avatar
detektyw / 30 stycznia 2009 r. o 23:06
A jutro przeczytam,że Tomuś H** jest na wolności i ma się dobrze bo nie napadł na panią z wymiaru sprawiedliwości!!!! Skąd my to znamy???????
Avatar
BRAWO!!! / 30 stycznia 2009 r. o 21:06
Dobrze Gośćiu zrobiłeś,że pomogłęś! Podziwiam takich jak Ty! Ja również jak widze,że komuś dzieje się krzywda nie otchyle łba jak to robi większość tylko pomoge! Trzeba się zasłużyć za tego żywota naszego! Nie bądzmy bierni wobec tego Zła wszech panującego! Pomóżmy innym być może kiedyś My bedziemy potrzebować pomocy...BRAWO!
Avatar
Lech / 30 stycznia 2009 r. o 18:20
Bulwarówki?
Się nie przeceniajcie
Avatar
Gość / 30 stycznia 2009 r. o 18:17
No ładnie Teraz SE ma swojego bohatera i jutro pewnie artykuł na całą stronę... dodadzą jeszcze parę ciekawych faktów, wątek socjologiczny i polityczny etc... jak to SE ma w zwyczaju
Avatar
wamp / 1 lutego 2009 r. o 17:24
Jakbym rządził tym Państwem
to pozwoliłbym na strzelanie do
złodziei - by ich zabić, nie ująć.
Avatar
robunio / 1 lutego 2009 r. o 12:37
Facet zachował sie super.Mam nadzieję ,że Komendant Policji odznaczy go medalem nie wielu takich ludzi jest u nas w mieście.Boli trochę ,że Dziennik Wschodni w takiej formie to opisał "Dziennikarz z bulwarówki".Nie ważne z jakiej gazety ważne ,że postąpił jak bohater.
Avatar
jerry / 1 lutego 2009 r. o 11:14
instruktor napisał:
"Dziennikarz bulwarówki"... No pięknie! Red. Dariusz Jędryszka zapomniał chyba, że pracuje dla dawnego Sztandaru Ludu - organy PZPR Nieładnie towarzyszu, nieładnie!


towarzysz Balcerowicz - też należał.
jak i wielu innych obecnie zasłuzonych
Avatar
dziennik bulwarowy ? / 1 lutego 2009 r. o 09:54
wsyd, wstyd, wsttyd............ niech was szlak trafi zasreńce.Jak tu mozecie pisac dziennikarz z bulwarówjki. czy zastabnawiacie się jak teraz my nazywamy wasze pismo?
Avatar
journalista / 31 stycznia 2009 r. o 00:40
Wstyd mi koleżko pismaku. Tytuł, że bohaterski Mariusz był operatywny to Jemu chwała. Tępię takich pismaków którzy nie mają SZACUNKU DLA kolegi z BRANŻY, szczególnie w takich okolicznościach. Łatwo jest jest komuś dołozyć siedząc na d...ie w ciepłej redakcji.Czekam na słowo przepraszam redaktorze Jędryszko.
Avatar
instruktor / 30 stycznia 2009 r. o 23:08
"Dziennikarz bulwarówki"... No pięknie! Red. Dariusz Jędryszka zapomniał chyba, że pracuje dla dawnego Sztandaru Ludu - organy PZPR Nieładnie towarzyszu, nieładnie!
Avatar
detektyw / 30 stycznia 2009 r. o 23:06
A jutro przeczytam,że Tomuś H** jest na wolności i ma się dobrze bo nie napadł na panią z wymiaru sprawiedliwości!!!! Skąd my to znamy???????
Avatar
BRAWO!!! / 30 stycznia 2009 r. o 21:06
Dobrze Gośćiu zrobiłeś,że pomogłęś! Podziwiam takich jak Ty! Ja również jak widze,że komuś dzieje się krzywda nie otchyle łba jak to robi większość tylko pomoge! Trzeba się zasłużyć za tego żywota naszego! Nie bądzmy bierni wobec tego Zła wszech panującego! Pomóżmy innym być może kiedyś My bedziemy potrzebować pomocy...BRAWO!
Avatar
Lech / 30 stycznia 2009 r. o 18:20
Bulwarówki?
Się nie przeceniajcie
Avatar