Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 stycznia 2009 r.
16:27
Edytuj ten wpis

Dziennikarz z bulwarówki złapał złodzieja

0 12 A A

Złodziej myślał, że jest bezkarny. W centrum Lublina postanowił ograbić starszą kobietę. Ale na jego drodze stanęli przechodnie i schwytali przestępcę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek po południu starsze małżeństwo spod Lublina wypłaciło pieniądze z banku przy Krakowskim Przedmieściu. Byli obserwowani przez 34-letniego Tomasza H. Złodziej zobaczył, że kobieta schowała do torebki większą kwotę.

Małżonkowie spokojnie przeszli na ul. 3 Maja. Weszli na przejście dla pieszych.

- Nagle do kobiety podbiegł mężczyzna i wyrwał jej torebkę - mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji. - Złodziej zaczął uciekać w kierunku ul. I Armii Wojska Polskiego.

Małżonkowie nie mieli szans na udany pościg za o wiele młodszym mężczyzną. Ale ich wołanie o pomoc przyniosło skutek. Uciekiniera zobaczył Mariusz Mucha, lubelski korespondent "Super Expressu”. Rzucił się za złodziejem w pogoń.

Bandyta przewrócił się na ul. Ogrodowej. Wciąż trzymał w ręku skradzioną torebkę. Tam dopadł go dziennikarz. Przycisnął złodzieja do chodnika. W obezwładnianiu opryszka pomógł mu też inny przechodzień.

- Wyrywał się - mówi Mariusz Mucha. - Potem bardzo prosił, żeby go puścić wolno. Twierdził, że ma atak astmy.

Patrol policji pojawił się już po dwóch minutach. Funkcjonariusze zabrali złodzieja do komisariatu. Okazało się, że 34-letni Tomasz H. jest poszukiwany.
Skradziona torebka wróciła do właścicieli. Było w niej pięć tysięcy złotych. Małżonkowie wypłacili oszczędności, które chcieli przeznaczyć na remont domu.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wamp / 1 lutego 2009 o 17:24
0
Jakbym rządził tym Państwem
to pozwoliłbym na strzelanie do
złodziei - by ich zabić, nie ująć.
Avatar
robunio / 1 lutego 2009 o 12:37
0
Facet zachował sie super.Mam nadzieję ,że Komendant Policji odznaczy go medalem nie wielu takich ludzi jest u nas w mieście.Boli trochę ,że Dziennik Wschodni w takiej formie to opisał "Dziennikarz z bulwarówki".Nie ważne z jakiej gazety ważne ,że postąpił jak bohater.
Avatar
jerry / 1 lutego 2009 o 11:14
0
instruktor napisał:
"Dziennikarz bulwarówki"... No pięknie! Red. Dariusz Jędryszka zapomniał chyba, że pracuje dla dawnego Sztandaru Ludu - organy PZPR Nieładnie towarzyszu, nieładnie!


towarzysz Balcerowicz - też należał.
jak i wielu innych obecnie zasłuzonych
Avatar
dziennik bulwarowy ? / 1 lutego 2009 o 09:54
0
wsyd, wstyd, wsttyd............ niech was szlak trafi zasreńce.Jak tu mozecie pisac dziennikarz z bulwarówjki. czy zastabnawiacie się jak teraz my nazywamy wasze pismo?
Avatar
journalista / 31 stycznia 2009 o 00:40
0
Wstyd mi koleżko pismaku. Tytuł, że bohaterski Mariusz był operatywny to Jemu chwała. Tępię takich pismaków którzy nie mają SZACUNKU DLA kolegi z BRANŻY, szczególnie w takich okolicznościach. Łatwo jest jest komuś dołozyć siedząc na d...ie w ciepłej redakcji.Czekam na słowo przepraszam redaktorze Jędryszko.
Avatar
instruktor / 30 stycznia 2009 o 23:08
0
"Dziennikarz bulwarówki"... No pięknie! Red. Dariusz Jędryszka zapomniał chyba, że pracuje dla dawnego Sztandaru Ludu - organy PZPR Nieładnie towarzyszu, nieładnie!
Avatar
detektyw / 30 stycznia 2009 o 23:06
0
A jutro przeczytam,że Tomuś H** jest na wolności i ma się dobrze bo nie napadł na panią z wymiaru sprawiedliwości!!!! Skąd my to znamy???????
Avatar
BRAWO!!! / 30 stycznia 2009 o 21:06
0
Dobrze Gośćiu zrobiłeś,że pomogłęś! Podziwiam takich jak Ty! Ja również jak widze,że komuś dzieje się krzywda nie otchyle łba jak to robi większość tylko pomoge! Trzeba się zasłużyć za tego żywota naszego! Nie bądzmy bierni wobec tego Zła wszech panującego! Pomóżmy innym być może kiedyś My bedziemy potrzebować pomocy...BRAWO!
Avatar
Lech / 30 stycznia 2009 o 18:20
0
Bulwarówki?
Się nie przeceniajcie
Avatar
Gość / 30 stycznia 2009 o 18:17
0
No ładnie Teraz SE ma swojego bohatera i jutro pewnie artykuł na całą stronę... dodadzą jeszcze parę ciekawych faktów, wątek socjologiczny i polityczny etc... jak to SE ma w zwyczaju
Avatar
wamp / 1 lutego 2009 o 17:24
0
Jakbym rządził tym Państwem
to pozwoliłbym na strzelanie do
złodziei - by ich zabić, nie ująć.
Avatar
robunio / 1 lutego 2009 o 12:37
0
Facet zachował sie super.Mam nadzieję ,że Komendant Policji odznaczy go medalem nie wielu takich ludzi jest u nas w mieście.Boli trochę ,że Dziennik Wschodni w takiej formie to opisał "Dziennikarz z bulwarówki".Nie ważne z jakiej gazety ważne ,że postąpił jak bohater.
Avatar
jerry / 1 lutego 2009 o 11:14
0
instruktor napisał:
"Dziennikarz bulwarówki"... No pięknie! Red. Dariusz Jędryszka zapomniał chyba, że pracuje dla dawnego Sztandaru Ludu - organy PZPR Nieładnie towarzyszu, nieładnie!


towarzysz Balcerowicz - też należał.
jak i wielu innych obecnie zasłuzonych
Avatar
dziennik bulwarowy ? / 1 lutego 2009 o 09:54
0
wsyd, wstyd, wsttyd............ niech was szlak trafi zasreńce.Jak tu mozecie pisac dziennikarz z bulwarówjki. czy zastabnawiacie się jak teraz my nazywamy wasze pismo?
Avatar
journalista / 31 stycznia 2009 o 00:40
0
Wstyd mi koleżko pismaku. Tytuł, że bohaterski Mariusz był operatywny to Jemu chwała. Tępię takich pismaków którzy nie mają SZACUNKU DLA kolegi z BRANŻY, szczególnie w takich okolicznościach. Łatwo jest jest komuś dołozyć siedząc na d...ie w ciepłej redakcji.Czekam na słowo przepraszam redaktorze Jędryszko.
Avatar
instruktor / 30 stycznia 2009 o 23:08
0
"Dziennikarz bulwarówki"... No pięknie! Red. Dariusz Jędryszka zapomniał chyba, że pracuje dla dawnego Sztandaru Ludu - organy PZPR Nieładnie towarzyszu, nieładnie!
Avatar
detektyw / 30 stycznia 2009 o 23:06
0
A jutro przeczytam,że Tomuś H** jest na wolności i ma się dobrze bo nie napadł na panią z wymiaru sprawiedliwości!!!! Skąd my to znamy???????
Avatar
BRAWO!!! / 30 stycznia 2009 o 21:06
0
Dobrze Gośćiu zrobiłeś,że pomogłęś! Podziwiam takich jak Ty! Ja również jak widze,że komuś dzieje się krzywda nie otchyle łba jak to robi większość tylko pomoge! Trzeba się zasłużyć za tego żywota naszego! Nie bądzmy bierni wobec tego Zła wszech panującego! Pomóżmy innym być może kiedyś My bedziemy potrzebować pomocy...BRAWO!
Avatar
Lech / 30 stycznia 2009 o 18:20
0
Bulwarówki?
Się nie przeceniajcie
Avatar
Gość / 30 stycznia 2009 o 18:17
0
No ładnie Teraz SE ma swojego bohatera i jutro pewnie artykuł na całą stronę... dodadzą jeszcze parę ciekawych faktów, wątek socjologiczny i polityczny etc... jak to SE ma w zwyczaju
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 1 0

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 2 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 3

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 11 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!