Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 czerwca 2012 r.
18:03
Edytuj ten wpis

Echo przełożyło na jesień umowę o przebudowie skrzyżowania. Dlaczego?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Tak ma wyglądać galeria na górkach. (Echo Investment)
Tak ma wyglądać galeria na górkach. (Echo Investment)

W środę kielecka spółka miała podpisać z miastem umowę, w której zobowiązywałaby się na swój koszt przebudować węzeł drogowy al. Solidarności–Sikorskiego–Ducha. Powstałyby m.in. dwie estakady i rondo. To wszystko w zamian za zmianę planu zagospodarowania górek czechowskich zezwalającą na budowę wielkiego centrum handlowego. Ale nagle podpisanie dokumentów przełożono na jesień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Echo Investment mówi, że czeka na analizę rynkową. – Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że nie ma to żadnego związku ze sprawą Podzamcza – podkreśla Krzysztof Kwapisz, prokurent spółki.

Przypomnijmy: Echo jest jedną z trzech firm zainteresowanych zagospodarowaniem terenu Podzamcza, które złożyły swoją propozycję w odpowiedzi na ogłoszenie PKS Wschód o poszukiwaniu inwestora dla rejonu dworca.

– To miejsce nie jest dla Echa alternatywą dla górek – ocenia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Nie jest to teren na tak duże galerie, jak ta planowana na górkach.

Ale o powodach odroczenia podpisania umowy Echo prezydent nie chce mówić. To otwiera pole do domysłów. – Być może ktoś uznał, że moje uwagi do planu zagospodarowania górek, a złożyłem ich 17, są słuszne? Może pojawił się problem, że zmiana planu zostanie odrzucona? – zastanawia się Sylwester Tułajew, szef klubu radnych PiS. I dodaje: – Ten projekt planu jest nie do przyjęcia. Z całą pewnością głosowałbym przeciw niemu.

Tułajew, podobnie jak centrala PiS, jest za zaostrzeniem stanowiska wobec prezydenta z PO. A w miejskich strukturach PiS trwają wybory i jeśli wygra opcja "ostrej opozycji” radni mogą sięgnąć po "łatwy przepis” na porażkę Żuka i odrzucić plan. Przeciwny temu jest inny potencjalny szef PiS w Lublinie: Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta.

– Nie zagłosuję przeciw zmianie planu, najwyżej się wstrzymam – zapowiada i dodaje: – Nie jestem fanem tej galerii, ale przebudowy skrzyżowania już tak. Wierzę prezydentowi. Nie wierzę, że spółka, która przez 10 lat zabiegała o przekształcenie terenu będącego marzeniem każdego inwestora, chce płacić za niego podatki i wycofać się z inwestycji.

– Do podpisania umowy wrócimy, być może nawet wcześniej, niż jesienią – deklaruje tymczasem Kwapisz.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkanka ulicy Willowej / 21 sierpnia 2012 o 13:41
0
A póki co, mamy tam miejsce libacji alkoholowych, brudu, koczowisk dla Cyganów z Rumunii (sezonowo), spotkania lubelskich narkomanów i inne atrakcje... Widać, to lepsze zagospodarowanie terenu, niż tak potrzebna w tej dzielnicy baza handlowa. Poza sklepami osiedlowymi typu Żabka i Stokrotka nie mamy tam więcej placówek handlowych. Za przysłowiową gumką do majtek trzeba jeździć do Centrum...
Avatar
lbn / 22 czerwca 2012 o 10:32
0
tulajewowi podziekowac za ''prace'' na nastepnych wyborach
Avatar
lublin kiedys / 22 czerwca 2012 o 10:30
0
ten pisior tulajev to jest jakis chory czy ma jakis inny problem facet ze soba?
Avatar
deVon / 22 czerwca 2012 o 10:04
0
Panie Tułajew, co mnie obchodzi, z jakiej Pan partii i jakie Pan masz polecenia z ogólnopolskiej centrali? Rada Miasta to Rada Miasta, a nie rząd RP. Tu się Panie Tułajew zajmuje sprawami mieszkańców, a nie zaostrzaniem linii wobec politycznej konkurencji. Jak Pan tego nie rozumiesz, to zrzeknij się Pan mandatu na rzecz kogoś pożytecznego...
Avatar
Natalia / 22 czerwca 2012 o 09:53
0
W pełni zgadzam się z Jareckim, przebudowa skrzyżowania jest ważna, ale miasto nie może uginać się pod naciskiem kolejnego Pana z pieniędzmi. A firma oczywiście teraz się wstrzyuje bo może bardziej opałci się podzmacze, bez konieczności wykładania funduszy na skrzyżowanie. Koniec końców galeria i tak będzie, potem następna i kolejna i te smieszne argumenty na temat nowych miejsc pracy, w Lublinie mieście studentów taka praca nie jest darem od losu, nikt nie marzy o pracy w butiku. Lepszym rowiązaniem byłby biurowiec.
Avatar
iya / 22 czerwca 2012 o 09:43
0
moher pisiorkowy zablokuje wszystko co pożyteczne. To specjaliści wyłącznie od krzyży, pomników i katastrof lotniczych. To dzięki nim nie ma tego skrzyzowania o czym mam nadzieję w dniu wyborów kierowcy będą pamiętać
Avatar
żorż / 22 czerwca 2012 o 08:56
0
Panie Radny Tułajew - galerii Pan nie chce więc proszę zaproponować skąd ma zamiar Pan pozyskać pieniądze na przebudowę tego ferelnego skrzyżowania ?? Słuchamy propozycji ...
Avatar
Gość / 22 czerwca 2012 o 08:18
0
Tułajew...
Avatar
DAREK / 22 czerwca 2012 o 00:04
0
Radni z PISU poiwinni wreszcie przebudować swój sposób myślenia o Mieście. W końcu to oni są dla nas a nie my dla nich !!! Ale to cały PIS, nic tylko na złość, tylko aby zaszkodzić . Może chcą wrócić do poprzednich teorii nieudacników ???? LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ TO JEST NASZE WSPÓLNE MIASTO A NIE WASZE I WASZEGO NIEUDACZNIKOWSTWA I ZŁOŚCI !!!!!!
Avatar
Jarecki / 21 czerwca 2012 o 20:31
0
Szkoda, ze miasto nie szukało innych funduszy choćby unijnych na to skrzyżowanie, bo jego przebudowa to konieczność. Wóczas inaczej by rozmawiali z Echem, a kasę za zmianę planu zagospodarowania zawsze można przeznaczyć na inny cel. A co do kolejnej galerii, to sądzę, że jest zbędna. Ten teren możnaby inaczej wykorzystać, chocby na teren zielony i wypoczynek dla mieszkańców.
Avatar
Mieszkanka ulicy Willowej / 21 sierpnia 2012 o 13:41
0
A póki co, mamy tam miejsce libacji alkoholowych, brudu, koczowisk dla Cyganów z Rumunii (sezonowo), spotkania lubelskich narkomanów i inne atrakcje... Widać, to lepsze zagospodarowanie terenu, niż tak potrzebna w tej dzielnicy baza handlowa. Poza sklepami osiedlowymi typu Żabka i Stokrotka nie mamy tam więcej placówek handlowych. Za przysłowiową gumką do majtek trzeba jeździć do Centrum...
Avatar
lbn / 22 czerwca 2012 o 10:32
0
tulajewowi podziekowac za ''prace'' na nastepnych wyborach
Avatar
lublin kiedys / 22 czerwca 2012 o 10:30
0
ten pisior tulajev to jest jakis chory czy ma jakis inny problem facet ze soba?
Avatar
deVon / 22 czerwca 2012 o 10:04
0
Panie Tułajew, co mnie obchodzi, z jakiej Pan partii i jakie Pan masz polecenia z ogólnopolskiej centrali? Rada Miasta to Rada Miasta, a nie rząd RP. Tu się Panie Tułajew zajmuje sprawami mieszkańców, a nie zaostrzaniem linii wobec politycznej konkurencji. Jak Pan tego nie rozumiesz, to zrzeknij się Pan mandatu na rzecz kogoś pożytecznego...
Avatar
Natalia / 22 czerwca 2012 o 09:53
0
W pełni zgadzam się z Jareckim, przebudowa skrzyżowania jest ważna, ale miasto nie może uginać się pod naciskiem kolejnego Pana z pieniędzmi. A firma oczywiście teraz się wstrzyuje bo może bardziej opałci się podzmacze, bez konieczności wykładania funduszy na skrzyżowanie. Koniec końców galeria i tak będzie, potem następna i kolejna i te smieszne argumenty na temat nowych miejsc pracy, w Lublinie mieście studentów taka praca nie jest darem od losu, nikt nie marzy o pracy w butiku. Lepszym rowiązaniem byłby biurowiec.
Avatar
iya / 22 czerwca 2012 o 09:43
0
moher pisiorkowy zablokuje wszystko co pożyteczne. To specjaliści wyłącznie od krzyży, pomników i katastrof lotniczych. To dzięki nim nie ma tego skrzyzowania o czym mam nadzieję w dniu wyborów kierowcy będą pamiętać
Avatar
żorż / 22 czerwca 2012 o 08:56
0
Panie Radny Tułajew - galerii Pan nie chce więc proszę zaproponować skąd ma zamiar Pan pozyskać pieniądze na przebudowę tego ferelnego skrzyżowania ?? Słuchamy propozycji ...
Avatar
Gość / 22 czerwca 2012 o 08:18
0
Tułajew...
Avatar
DAREK / 22 czerwca 2012 o 00:04
0
Radni z PISU poiwinni wreszcie przebudować swój sposób myślenia o Mieście. W końcu to oni są dla nas a nie my dla nich !!! Ale to cały PIS, nic tylko na złość, tylko aby zaszkodzić . Może chcą wrócić do poprzednich teorii nieudacników ???? LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ TO JEST NASZE WSPÓLNE MIASTO A NIE WASZE I WASZEGO NIEUDACZNIKOWSTWA I ZŁOŚCI !!!!!!
Avatar
Jarecki / 21 czerwca 2012 o 20:31
0
Szkoda, ze miasto nie szukało innych funduszy choćby unijnych na to skrzyżowanie, bo jego przebudowa to konieczność. Wóczas inaczej by rozmawiali z Echem, a kasę za zmianę planu zagospodarowania zawsze można przeznaczyć na inny cel. A co do kolejnej galerii, to sądzę, że jest zbędna. Ten teren możnaby inaczej wykorzystać, chocby na teren zielony i wypoczynek dla mieszkańców.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 1 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 14 3

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 17 7

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 5 8

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!