Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2015 r.
8:35

Elektrociepłownia na paliwo ze śmieci przy ul. Mełgiewskiej? 9 tys. głosów przeciw

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 34 A A
Bez pozytywnej decyzji środowiskowej spółka Megatem EC nie będzie mogła się starać o pozwolenie na budowę nowej instalacji (fot. Maciej Kaczanowski)
Bez pozytywnej decyzji środowiskowej spółka Megatem EC nie będzie mogła się starać o pozwolenie na budowę nowej instalacji (fot. Maciej Kaczanowski)

Prawie 9 tys. podpisów zebrali przeciwnicy budowy elektrociepłowni na paliwo ze śmieci, która miałaby stanąć przy ul. Mełgiewskiej. Swój protest zanieśli do Ratusza. – Jeśli to nic nie da, będziemy szukać pomocy w sądzie – zapowiadają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chcieliśmy pokazać jak duży jest opór społeczny przeciw niewydarzonym pomysłom – wyjaśnia Józef Nowomiński, jeden z organizatorów akcji zbierania podpisów i zarazem przewodniczący Rady Dzielnicy Tatary. Do Ratusza zaniósł prawie 6,7 tys. Druga porcja dotarła tego samego dnia, to ponad 2,2 tys. podpisów. – To taka kropka nad „i” w naszym sprzeciwie.

Mieszkańcy od samego początku są przeciwni budowie elektrociepłowni na paliwo ze śmieci. Taka instalacja miałaby stanąć przy ul. Mełgiewskiej jako nowa część elektrociepłowni prowadzonej tu przez spółkę Megatem EC. Dziennie do pieca miałoby trafiać tu od 340 do 390 ton paliwa z rozdrobnionych odpadów dowożonego ciężarówkami przez ul. Mełgiewską i Tokarską. Takie transporty miałyby przyjeżdżać przeciętnie siedem razy na godzinę.

– Mamy dwa mocne argumenty przeciw tej inwestycji. Dotyczą one jej niezgodności z obowiązującym planem zagospodarowania terenu – mówi Nowomiński. – Po pierwsze plan mówi, że nowe inwestycje powinny być opalane paliwami niskoemisyjnymi, a nie odpadami. Tymczasem to nie jest spalarnia dla spalania, ale elektrociepłownia wykorzystująca odpady. Naszym zdaniem to naruszenie planu. A po drugie plan mówi, że uciążliwości powinny być ograniczone do terenu posesji, a przecież spaliny będą przenikały także na inne nieruchomości.

– Inwestycja jest zgodna z planem. Pierwszą rzeczą sprawdzaną w trakcie procedury jest zgodność z zapisami planu – stwierdza Wiesław Wojciechowski z Megatem EC. – Instalacja na paliwo RDF będzie instalacją niskoemisyjną, która emituje do atmosfery zdecydowanie mniej substancji, niż tradycyjne instalacje opalane węglem. Informacje te podawaliśmy także na spotkaniach z mieszkańcami.

Podpisy protestujących trafiły do Urzędu Miasta, bo to tutaj wydana ma być decyzja środowiskowa, o którą wnioskuje spółka Megatem EC. – Jeśli wpłynie wniosek o taką decyzję, to urząd ma obowiązek przeprowadzenia postępowania. W tym momencie czekamy na uzupełnienie raportu przez inwestora, który powinien uwzględnić opinie mieszkańców, sanepidu oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – wyjaśnia Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

Bez pozytywnej decyzji środowiskowej spółka Megatem EC nie będzie mogła się starać o pozwolenie na budowę. Protestujący oczekują, że miasto wyda decyzję negatywną. – W przeciwnym razie będziemy szukać pomocy w sądzie – zapowiada Nowomiński.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 19:13
0

oj biedaku biedaku na tych osiedlach nie ma pieców, widać że nie masz żadnego pojęcia

Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 23:38
0
Czegoś nie rozumiem.... Megatem, Tergopower. I kto jeszcze? Megatem znam, przeszukałem internet i doszukałem się, że Tergopower to ściema. Podają w komunikatach, że mają doświadczenie w 70 projektach biomasowych w Europie. Jak to mozliwe? Jestem inżynierem-energetykiem z Lublina pracującym od 30 lat w Niemczech i wiem, że takich instalacji biomasowych w Europie jest kilkanaście i na pewno nie mają związku z jakąś enigmatyczną spółką Tergopower tylko z dużymi jak już koncernami jak E-on czy EDF. Znam naprawdę branżę OZE na świecie i nie spotkałem się nigdy ze spółką Tergopower działającą w OZE. Coś tu śmierdzi...I Tergopower i Megatem!
Czegoś nie rozumiem.... Megatem, Tergopower. I kto jeszcze? Megatem znam, przeszukałem internet i doszukałem się, że Tergopower to ściema. Podają w komunikatach, że mają doświadczenie w 70 projektach biomasowych w Europie. Jak to mozliwe? Jestem inżynierem-energetykiem z Lublina pracującym od 30 lat w Niemczech i wiem, że takich instalacji biomasowych w Europie jest kilkanaście i na pewno nie mają związku z jakąś enigmatyczną spółką Tergopower tylko z dużymi jak już koncernami jak E-on czy EDF. Znam naprawdę branżę OZE na świecie i nie spotk... rozwiń
Avatar
Anna / 18 sierpnia 2015 o 22:52
0

Podpisy były zbierane w całej dzielnicy kalinowszczyzna bo sama w tym zbieraniu uczestniczyłam.Jeśli pan Żuk zatruje życie mieszkańcom Lublina których ma w nosie bo przecież mieszka w Świdniku to na pewno nie dostanie poparcia w następnych wyborach od 8 dzielnic miasta. Przed I i II wojną przemysł budowano na granicy miasta lub poza nim.Natomiast za komuny budowano go gdzie popadnie bez ładu i składu budując osiedla pod fabrykami nie licząc się z ludzkim zdrowiem.Skoro przemysł w Lublinie upadł to poprzemysłowe tereny powinny ulec zmianie zagospodarowania przestrzennego a nowe zakłady powinno się budować na granicy miasta lub poza nim tak jak to robiono przed wojnami w XX wieku

Podpisy były zbierane w całej dzielnicy kalinowszczyzna bo sama w tym zbieraniu uczestniczyłam.Jeśli pan Żuk zatruje życie mieszkańcom Lublina których ma w nosie bo przecież mieszka w Świdniku to na pewno nie dostanie poparcia w następnych wyborach od 8 dzielnic miasta. Przed I i II wojną przemysł budowano na granicy miasta lub poza nim.Natomiast za komuny budowano go gdzie popadnie bez ładu i składu budując osiedla pod fabrykami nie licząc się z ludzkim zdrowiem.Skoro przemysł w Lublinie upadł to poprzemysłowe tereny powinny ulec zmianie... rozwiń

Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 19:52
0
Nie, to nie chodzi o Tergo Power, a o Megatem. Tergo Power ubiega się o zgodę na budowę elektrowni na biomasę, czyli drugiej inwestycji. Inaczej mówiąc Megatem chce mieć spalarnie odpadów, a Tergo Power spalarnię biomasy. Obie firmy te spalarnie chcą mieć na terenie dawnego FSC. Panie/Pani Iglooo, Kalinowszczyzna, czy Tatary, Bronowice to także osiedla mieszkaniowe, więc nie wiem o co ci chodzi. Skoro wyraziło i wyraża się zgodę na budowę ciągle nowych bloków, tzn., że trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i oddzielić zielenią, ścieżkami rowerowymi, placami zabaw, itp. od strefy ekonomicznej, a spalarnie budować tam, gdzie są one opłacalne i mają sens. Przywożenie spoza województwa czy nawet kraju biomasy, odpadów nie przyniesie miastu żadnych korzyści, a tylko sprawi, że stanie się ono kloaką.
Nie, to nie chodzi o Tergo Power, a o Megatem. Tergo Power ubiega się o zgodę na budowę elektrowni na biomasę, czyli drugiej inwestycji. Inaczej mówiąc Megatem chce mieć spalarnie odpadów, a Tergo Power spalarnię biomasy. Obie firmy te spalarnie chcą mieć na terenie dawnego FSC. Panie/Pani Iglooo, Kalinowszczyzna, czy Tatary, Bronowice to także osiedla mieszkaniowe, więc nie wiem o co ci chodzi. Skoro wyraziło i wyraża się zgodę na budowę ciągle nowych bloków, tzn., że trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i oddzielić zielenią,... rozwiń
Avatar
igloooooooooo / 18 sierpnia 2015 o 16:46
0

no trudno żeby taką inwestycję przeprowadzać w dzielnicy mieszkaniowej ............... są dzielnice-sypialnie, są dzielnice przemysłowe i każdy może sobie wybrać w której chce mieszkać

Avatar
Anka / 18 sierpnia 2015 o 15:42
0

Czy to jest zapowiadana inwestycja norweskiej spółki Tergopower? Ile tych elektrociepłowni w Lublinie ma jeszcze powstać??? Czy to nie chodzi o to by nas zatruć? Rzadkością jest, że takie obiekty buduje się w miastach. Wiedeń może jest akturat tu wyjątkiem. Będę wdzięczna za wyjaśnienia. Anka

Avatar
anka / 18 sierpnia 2015 o 15:27
0

Megatem aktualnie prowadzi elekrociepłownię i co??? I smród, czarny dym nie raz unoszą się nad miastem. Dlaczego? Bo albo w ogóle nie stosują odpowiednich filtrów, albo są one przestarzałe, zanieczyszczone, itd. Skoro zatem Megatem dzisiaj nie jest w stanie niczego zagwarantować, to co zagwarantuje przy spalarni odpadów? W około jest wiele osiedli mieszkaniowych, kilka dzielnic i to one poniosą tego największe konsekwencje. To my wszyscy poniesiemy konsekwencje hałasu i niszczenia przez tiry dróg. Najwyższy czas, aby mieszkańcy Lublina poczuli się nimi, a nie tylko swoich zagród (dzielnic/osiedli), bo mieszkacie w mieście i to na nim powinno wam zależeć. Jaki normalny człowiek chce mieć pod oknem spalarnie odpadów, czy biomasy? Lublin to jedno z najbardziej zasmrodzonych miast, a teraz w ostatnim czasie to już przeszedł w smrodzie sam siebie (bajki o płonącej Ukrainie włóżcie sobie między książki). Jednym z największych smrodzicieli jest Megatem. I co wg was raptem stanie się przykładem ekologii i czystego powietrza? Ludzie tu chodzi tylko o kasę. Ich kasę, bo wy będziecie jeszcze więcej płacić za ciepło.

Megatem aktualnie prowadzi elekrociepłownię i co??? I smród, czarny dym nie raz unoszą się nad miastem. Dlaczego? Bo albo w ogóle nie stosują odpowiednich filtrów, albo są one przestarzałe, zanieczyszczone, itd. Skoro zatem Megatem dzisiaj nie jest w stanie niczego zagwarantować, to co zagwarantuje przy spalarni odpadów? W około jest wiele osiedli mieszkaniowych, kilka dzielnic i to one poniosą tego największe konsekwencje. To my wszyscy poniesiemy konsekwencje hałasu i niszczenia przez tiry dróg. Najwyższy czas, aby mieszkańcy Lublina po... rozwiń

Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 15:17
0
Większość z protestujących to mieszkańcy osiedli mieszkaniowych, więc pieców nie mają. A ilu z tych zwolenników dokładanie zapoznało się z raportami Megatemu i jest w stanie zagwarantować, że będzie tak wspaniale jak Megatem usiłuje w nas wmówić?
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 14:31
0
Ciekawe ile z tych osób co protestują pali śmieci w swoich piecach...
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 14:09
0
Te osoby ,które tak pragną spalarni w Lublinie zapraszam do Chełma.Ona już tu działa.Przywoża te smieci nawet z niemiec,z calej Polski.Kilkadziesąt tirów dziennie.SETKI TON. Dlaczego niemcy nie palą u siebie tego tylko przywożą do Chełma tyle kilometrów?Przecież to kosztuje. Kiedyś nie było takiego zapylenia w powietrzu,chociarż bylo wiecej zakladów i kominów.Teraz jest mniej zakładów a powietrze czasami jet tak śmierdzące i duszące że nie da się otworzyć okna.Ostatnio z 15 na 16 sierpnia gdzie dwa dni świąt bylo w kupie,byl taki smród nie do wytrzymania.Łzy z oczu leciały.Władze oczywiście twierdzą że biedni ludzie spalają śmieci w swoich piecach(sierpień). Służby odpowiedzialne za to NIE ISTNIEJĄ LUB NIE CHCĄ ZAUWARZYĆ PROBLEMU!!!.Problem zrzuca się na niby stare kotłownie,no ale one spalają tylko w zimie a smrod jest cały rok może nie codziennie ale czesto.Te osoby które chcą takiej spalarni niech pomieszkają koło niej i dopiero niech się wypowiedzą bo samo miejsce pracy nie ma oznaczać że mam oddychać smrodem i trucizną.Takie spalarnie powinny być budowane ale na terenach nie zamieszkanych.Pan - Budżet- zastanawiam się ile czasu wytrzymał by z otwartym oknem?Nie wspominając rożnych chorób alergicznych.Proszę zastanowić się drugi raz i dopiero się wypowiadać.
Te osoby ,które tak pragną spalarni w Lublinie zapraszam do Chełma.Ona już tu działa.Przywoża te smieci nawet z niemiec,z calej Polski.Kilkadziesąt tirów dziennie.SETKI TON. Dlaczego niemcy nie palą u siebie tego tylko przywożą do Chełma tyle kilometrów?Przecież to kosztuje. Kiedyś nie było takiego zapylenia w powietrzu,chociarż bylo wiecej zakladów i kominów.Teraz jest mniej zakładów a powietrze czasami jet tak śmierdzące i duszące że nie da się otworzyć okna.Ostatnio z 15 na 16 sierpnia gdzie dwa dni świąt bylo w kupie,byl taki smród nie d... rozwiń
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2015 o 19:13
0

oj biedaku biedaku na tych osiedlach nie ma pieców, widać że nie masz żadnego pojęcia

Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 23:38
0
Czegoś nie rozumiem.... Megatem, Tergopower. I kto jeszcze? Megatem znam, przeszukałem internet i doszukałem się, że Tergopower to ściema. Podają w komunikatach, że mają doświadczenie w 70 projektach biomasowych w Europie. Jak to mozliwe? Jestem inżynierem-energetykiem z Lublina pracującym od 30 lat w Niemczech i wiem, że takich instalacji biomasowych w Europie jest kilkanaście i na pewno nie mają związku z jakąś enigmatyczną spółką Tergopower tylko z dużymi jak już koncernami jak E-on czy EDF. Znam naprawdę branżę OZE na świecie i nie spotkałem się nigdy ze spółką Tergopower działającą w OZE. Coś tu śmierdzi...I Tergopower i Megatem!
Czegoś nie rozumiem.... Megatem, Tergopower. I kto jeszcze? Megatem znam, przeszukałem internet i doszukałem się, że Tergopower to ściema. Podają w komunikatach, że mają doświadczenie w 70 projektach biomasowych w Europie. Jak to mozliwe? Jestem inżynierem-energetykiem z Lublina pracującym od 30 lat w Niemczech i wiem, że takich instalacji biomasowych w Europie jest kilkanaście i na pewno nie mają związku z jakąś enigmatyczną spółką Tergopower tylko z dużymi jak już koncernami jak E-on czy EDF. Znam naprawdę branżę OZE na świecie i nie spotk... rozwiń
Avatar
Anna / 18 sierpnia 2015 o 22:52
0

Podpisy były zbierane w całej dzielnicy kalinowszczyzna bo sama w tym zbieraniu uczestniczyłam.Jeśli pan Żuk zatruje życie mieszkańcom Lublina których ma w nosie bo przecież mieszka w Świdniku to na pewno nie dostanie poparcia w następnych wyborach od 8 dzielnic miasta. Przed I i II wojną przemysł budowano na granicy miasta lub poza nim.Natomiast za komuny budowano go gdzie popadnie bez ładu i składu budując osiedla pod fabrykami nie licząc się z ludzkim zdrowiem.Skoro przemysł w Lublinie upadł to poprzemysłowe tereny powinny ulec zmianie zagospodarowania przestrzennego a nowe zakłady powinno się budować na granicy miasta lub poza nim tak jak to robiono przed wojnami w XX wieku

Podpisy były zbierane w całej dzielnicy kalinowszczyzna bo sama w tym zbieraniu uczestniczyłam.Jeśli pan Żuk zatruje życie mieszkańcom Lublina których ma w nosie bo przecież mieszka w Świdniku to na pewno nie dostanie poparcia w następnych wyborach od 8 dzielnic miasta. Przed I i II wojną przemysł budowano na granicy miasta lub poza nim.Natomiast za komuny budowano go gdzie popadnie bez ładu i składu budując osiedla pod fabrykami nie licząc się z ludzkim zdrowiem.Skoro przemysł w Lublinie upadł to poprzemysłowe tereny powinny ulec zmianie... rozwiń

Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 19:52
0
Nie, to nie chodzi o Tergo Power, a o Megatem. Tergo Power ubiega się o zgodę na budowę elektrowni na biomasę, czyli drugiej inwestycji. Inaczej mówiąc Megatem chce mieć spalarnie odpadów, a Tergo Power spalarnię biomasy. Obie firmy te spalarnie chcą mieć na terenie dawnego FSC. Panie/Pani Iglooo, Kalinowszczyzna, czy Tatary, Bronowice to także osiedla mieszkaniowe, więc nie wiem o co ci chodzi. Skoro wyraziło i wyraża się zgodę na budowę ciągle nowych bloków, tzn., że trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i oddzielić zielenią, ścieżkami rowerowymi, placami zabaw, itp. od strefy ekonomicznej, a spalarnie budować tam, gdzie są one opłacalne i mają sens. Przywożenie spoza województwa czy nawet kraju biomasy, odpadów nie przyniesie miastu żadnych korzyści, a tylko sprawi, że stanie się ono kloaką.
Nie, to nie chodzi o Tergo Power, a o Megatem. Tergo Power ubiega się o zgodę na budowę elektrowni na biomasę, czyli drugiej inwestycji. Inaczej mówiąc Megatem chce mieć spalarnie odpadów, a Tergo Power spalarnię biomasy. Obie firmy te spalarnie chcą mieć na terenie dawnego FSC. Panie/Pani Iglooo, Kalinowszczyzna, czy Tatary, Bronowice to także osiedla mieszkaniowe, więc nie wiem o co ci chodzi. Skoro wyraziło i wyraża się zgodę na budowę ciągle nowych bloków, tzn., że trzeba zmienić plan zagospodarowania przestrzennego i oddzielić zielenią,... rozwiń
Avatar
igloooooooooo / 18 sierpnia 2015 o 16:46
0

no trudno żeby taką inwestycję przeprowadzać w dzielnicy mieszkaniowej ............... są dzielnice-sypialnie, są dzielnice przemysłowe i każdy może sobie wybrać w której chce mieszkać

Avatar
Anka / 18 sierpnia 2015 o 15:42
0

Czy to jest zapowiadana inwestycja norweskiej spółki Tergopower? Ile tych elektrociepłowni w Lublinie ma jeszcze powstać??? Czy to nie chodzi o to by nas zatruć? Rzadkością jest, że takie obiekty buduje się w miastach. Wiedeń może jest akturat tu wyjątkiem. Będę wdzięczna za wyjaśnienia. Anka

Avatar
anka / 18 sierpnia 2015 o 15:27
0

Megatem aktualnie prowadzi elekrociepłownię i co??? I smród, czarny dym nie raz unoszą się nad miastem. Dlaczego? Bo albo w ogóle nie stosują odpowiednich filtrów, albo są one przestarzałe, zanieczyszczone, itd. Skoro zatem Megatem dzisiaj nie jest w stanie niczego zagwarantować, to co zagwarantuje przy spalarni odpadów? W około jest wiele osiedli mieszkaniowych, kilka dzielnic i to one poniosą tego największe konsekwencje. To my wszyscy poniesiemy konsekwencje hałasu i niszczenia przez tiry dróg. Najwyższy czas, aby mieszkańcy Lublina poczuli się nimi, a nie tylko swoich zagród (dzielnic/osiedli), bo mieszkacie w mieście i to na nim powinno wam zależeć. Jaki normalny człowiek chce mieć pod oknem spalarnie odpadów, czy biomasy? Lublin to jedno z najbardziej zasmrodzonych miast, a teraz w ostatnim czasie to już przeszedł w smrodzie sam siebie (bajki o płonącej Ukrainie włóżcie sobie między książki). Jednym z największych smrodzicieli jest Megatem. I co wg was raptem stanie się przykładem ekologii i czystego powietrza? Ludzie tu chodzi tylko o kasę. Ich kasę, bo wy będziecie jeszcze więcej płacić za ciepło.

Megatem aktualnie prowadzi elekrociepłownię i co??? I smród, czarny dym nie raz unoszą się nad miastem. Dlaczego? Bo albo w ogóle nie stosują odpowiednich filtrów, albo są one przestarzałe, zanieczyszczone, itd. Skoro zatem Megatem dzisiaj nie jest w stanie niczego zagwarantować, to co zagwarantuje przy spalarni odpadów? W około jest wiele osiedli mieszkaniowych, kilka dzielnic i to one poniosą tego największe konsekwencje. To my wszyscy poniesiemy konsekwencje hałasu i niszczenia przez tiry dróg. Najwyższy czas, aby mieszkańcy Lublina po... rozwiń

Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 15:17
0
Większość z protestujących to mieszkańcy osiedli mieszkaniowych, więc pieców nie mają. A ilu z tych zwolenników dokładanie zapoznało się z raportami Megatemu i jest w stanie zagwarantować, że będzie tak wspaniale jak Megatem usiłuje w nas wmówić?
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 14:31
0
Ciekawe ile z tych osób co protestują pali śmieci w swoich piecach...
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 14:09
0
Te osoby ,które tak pragną spalarni w Lublinie zapraszam do Chełma.Ona już tu działa.Przywoża te smieci nawet z niemiec,z calej Polski.Kilkadziesąt tirów dziennie.SETKI TON. Dlaczego niemcy nie palą u siebie tego tylko przywożą do Chełma tyle kilometrów?Przecież to kosztuje. Kiedyś nie było takiego zapylenia w powietrzu,chociarż bylo wiecej zakladów i kominów.Teraz jest mniej zakładów a powietrze czasami jet tak śmierdzące i duszące że nie da się otworzyć okna.Ostatnio z 15 na 16 sierpnia gdzie dwa dni świąt bylo w kupie,byl taki smród nie do wytrzymania.Łzy z oczu leciały.Władze oczywiście twierdzą że biedni ludzie spalają śmieci w swoich piecach(sierpień). Służby odpowiedzialne za to NIE ISTNIEJĄ LUB NIE CHCĄ ZAUWARZYĆ PROBLEMU!!!.Problem zrzuca się na niby stare kotłownie,no ale one spalają tylko w zimie a smrod jest cały rok może nie codziennie ale czesto.Te osoby które chcą takiej spalarni niech pomieszkają koło niej i dopiero niech się wypowiedzą bo samo miejsce pracy nie ma oznaczać że mam oddychać smrodem i trucizną.Takie spalarnie powinny być budowane ale na terenach nie zamieszkanych.Pan - Budżet- zastanawiam się ile czasu wytrzymał by z otwartym oknem?Nie wspominając rożnych chorób alergicznych.Proszę zastanowić się drugi raz i dopiero się wypowiadać.
Te osoby ,które tak pragną spalarni w Lublinie zapraszam do Chełma.Ona już tu działa.Przywoża te smieci nawet z niemiec,z calej Polski.Kilkadziesąt tirów dziennie.SETKI TON. Dlaczego niemcy nie palą u siebie tego tylko przywożą do Chełma tyle kilometrów?Przecież to kosztuje. Kiedyś nie było takiego zapylenia w powietrzu,chociarż bylo wiecej zakladów i kominów.Teraz jest mniej zakładów a powietrze czasami jet tak śmierdzące i duszące że nie da się otworzyć okna.Ostatnio z 15 na 16 sierpnia gdzie dwa dni świąt bylo w kupie,byl taki smród nie d... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 5 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 0 1

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 5

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 48 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 11 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 5 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!