Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2015 r.
16:21
Edytuj ten wpis

Gąsior-Marek i Biernat na basenie. Rozgoryczona Mucha: "nie zostałam zaproszona"

0 13 A A

W poniedziałek budowę nowego basenu w Lublinie oglądał minister sportu Andrzej Biernat. Towarzyszyła mu m.in. poseł Magdalena Gąsior-Marek oraz prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zaraz po zakończeniu spotkania do lubelskich mediów swoje oświadczenie wysłała Joanna Mucha:

W związku z moją nieobecnością na konferencji prasowej Pana Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata, Pana Prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka oraz Pani Posłanki Magdaleny Gąsior-Marek w dniu dzisiejszym czuję się zobowiązana uzupełnić podawane informacje o kilka dodatkowych.

Zadanie budowy basenu olimpijskiego w Lublinie zostało wprowadzone do planu wieloletniego w 2010 roku za ministra Adama Giersza. Do planu rocznego zadanie zostało wprowadzone w 2011 roku, minister Giersz podpisał umowę na dofinansowanie (przyznano 30 milionów złotych).

W 2012 roku przyznane zostało dodatkowe dofinansowanie (15 mln zł). Była to moja decyzja jako urzędującego Ministra Sportu i Turystyki.

W załączeniu przesyłam kopię Protokołu z posiedzenia Komisji ds. Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu z dn. 14 czerwca 2012 i 17 lipca 2012 roku, oraz kopię zatwierdzonego przeze mnie Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu na rok 2012 (nasza inwestycja znajduje się pod numerem 25).

Jednocześnie chciałabym wyrazić ubolewanie z powodu – w moim przekonaniu – intencjonalnego pomijania mojego wkładu w realizację tej inwestycji, o czym świadczy brak zaproszenia do wzięcia udziału w konferencji prasowej. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że mimo różnego rodzaju nieporozumień, członkowie Platformy Obywatelskiej realizują wspólnie priorytetowe dla Lublina zadania.


Z wyrazami szacunku
Joanna Mucha
Jeszcze bardziej emocjonalnie poseł Mucha zareagowała na swoim profilu na Facebooku (pisownia oryginalna):

"W 2010r Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz wpisał budowę basenu olimpijskiego w Lublinie do planu inwestycyjnego, w 2011r przeznaczył na ten cel 30mln zł. W 2012r podniosłam kwotę dofinansowania o kolejnych 15mln zł. Na dzisiejszej konferencji prasowej Magda Gąsior-Marek i Minister Biernat wzajemnie dziękują sobie za tę inwestycję. Ja oczywiście nie zostałam zaproszona. Rozumiecie coś z tego???"

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Porawka / 20 kwietnia 2015 o 22:20
0

proponue aby ten problem panie POsłanki załatwiły honorowo. np zapsay w kisielu

Avatar
basen / 20 kwietnia 2015 o 21:41
0

Pani Ministra powinna się obraźić jak Sobczak i odejść aby słuch po niej przepadł ... a przepadnie szybko

Avatar
impala / 20 kwietnia 2015 o 21:07
0

Gąsior wyszła na wybieg ?

Dawno jej nie było w mediach.

Znaczy, że zaczyna się niedługo kampania parlamentarna (wybory w październiku).

Gąsior vs. Mucha .... pojedynek wiernych lemingów PO. 

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2015 o 20:26
0

" moją decyzją zostalo przeznaczone 15 mln na dofinansowanie budowy basenu...." O jak miło słyszeć jak nasze wspolne pieniadze pani ministra jedną decyzją przekazała na basen. Kiedyś Margaret Thatcher powiedziała - ....Rząd niema swoich pieniędzy on wydaje tylko nasze pieniądze... " Trochę pokory Pani ministro

OOOOOtoto!

Nasze, z budżetu pieniądze rozdają jako swoje!

Arogancja tej władzy, tej partii jest ogromna! Chyba pora przypomnieć aktywistom, jak naprawdę wygląda życie.

OOOOOtoto!

Nasze, z budżetu pieniądze rozdają jako swoje!

Arogancja tej władzy, tej partii jest ogromna! Chyba pora przypomnieć aktywistom, jak naprawdę wygląda życie.

rozwiń
Avatar
Mietek / 20 kwietnia 2015 o 20:21
0
" moją decyzją zostalo przeznaczone 15 mln na dofinansowanie budowy basenu...." O jak miło słyszeć jak nasze wspolne pieniadze pani ministra jedną decyzją przekazała na basen. Kiedyś Margaret Thatcher powiedziała - ....Rząd niema swoich pieniędzy on wydaje tylko nasze pieniądze... " Trochę pokory Pani ministro
Avatar
addm / 20 kwietnia 2015 o 19:43
0

Pani ministra :) tak kazała mówic do siebie...

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2015 o 18:39
0

Budują, budują a basenu jak nie było tak nie ma mam wrażenie że będzie jak z tunelem na Kunickiego.

Avatar
ziom / 20 kwietnia 2015 o 18:31
0

I już jest! - pierwsza kłótnia w rodzinie POpaprańców o dostęp do ustawek medialnych w walce o miejsca na listach wyborczych ;) Kupujcie popcorn, będzie tego więcej :)

Można ich pogodzić, bo co do basenu, wszyscy tu mają "zasługi". I niezawodny Żuk, którego kolejna gierkowska przepłacona inwestycja będzie oznaczać, że na basenie jakoby "olimpijskim" nie da się rozegrać żadnych międzynarodowych zawodów na prestiżowej długości 50m. I Mucha jako minister sportu, która rzeczywiście wsparła ten projekt, tyle że właśnie kosztem potrzeb polskiego pływania sportowego. Wreszcie Gąsior-Marek i Biernat, którzy nie mają tutaj zasług, poza wyłokciowaniem sobie pozycji klaskaniem u Tuska, ale w partii POpaprańców to więcej niż zasługa, a ciemny lud jak zwykle to kupi.

I już jest! - pierwsza kłótnia w rodzinie POpaprańców o dostęp do ustawek medialnych w walce o miejsca na listach wyborczych ;) Kupujcie popcorn, będzie tego więcej :)

Można ich pogodzić, bo co do basenu, wszyscy tu mają "zasługi". I niezawodny Żuk, którego kolejna gierkowska przepłacona inwestycja będzie oznaczać, że na basenie jakoby "olimpijskim" nie da się rozegrać żadnych międzynarodowych zawodów na prestiżowej długości 50m. I Mucha jako minister sportu, która rzeczywiście wsparła ten projekt, tyle że właśnie kosztem potrzeb p... rozwiń

Avatar
matrix / 20 kwietnia 2015 o 18:08
0

Widzę,że Bukietowa wraca do łask.

Mam nadzieję,że wyborcy pamiętają jej wybryki z poprzednich kadencji...

Avatar
nhbj / 20 kwietnia 2015 o 18:03
0

3 małe baseny powinny być najpierw a ewentualnie potem olimpijski. I czym tu się podniecać.

Avatar
Porawka / 20 kwietnia 2015 o 22:20
0

proponue aby ten problem panie POsłanki załatwiły honorowo. np zapsay w kisielu

Avatar
basen / 20 kwietnia 2015 o 21:41
0

Pani Ministra powinna się obraźić jak Sobczak i odejść aby słuch po niej przepadł ... a przepadnie szybko

Avatar
impala / 20 kwietnia 2015 o 21:07
0

Gąsior wyszła na wybieg ?

Dawno jej nie było w mediach.

Znaczy, że zaczyna się niedługo kampania parlamentarna (wybory w październiku).

Gąsior vs. Mucha .... pojedynek wiernych lemingów PO. 

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2015 o 20:26
0

" moją decyzją zostalo przeznaczone 15 mln na dofinansowanie budowy basenu...." O jak miło słyszeć jak nasze wspolne pieniadze pani ministra jedną decyzją przekazała na basen. Kiedyś Margaret Thatcher powiedziała - ....Rząd niema swoich pieniędzy on wydaje tylko nasze pieniądze... " Trochę pokory Pani ministro

OOOOOtoto!

Nasze, z budżetu pieniądze rozdają jako swoje!

Arogancja tej władzy, tej partii jest ogromna! Chyba pora przypomnieć aktywistom, jak naprawdę wygląda życie.

OOOOOtoto!

Nasze, z budżetu pieniądze rozdają jako swoje!

Arogancja tej władzy, tej partii jest ogromna! Chyba pora przypomnieć aktywistom, jak naprawdę wygląda życie.

rozwiń
Avatar
Mietek / 20 kwietnia 2015 o 20:21
0
" moją decyzją zostalo przeznaczone 15 mln na dofinansowanie budowy basenu...." O jak miło słyszeć jak nasze wspolne pieniadze pani ministra jedną decyzją przekazała na basen. Kiedyś Margaret Thatcher powiedziała - ....Rząd niema swoich pieniędzy on wydaje tylko nasze pieniądze... " Trochę pokory Pani ministro
Avatar
addm / 20 kwietnia 2015 o 19:43
0

Pani ministra :) tak kazała mówic do siebie...

Avatar
Gość / 20 kwietnia 2015 o 18:39
0

Budują, budują a basenu jak nie było tak nie ma mam wrażenie że będzie jak z tunelem na Kunickiego.

Avatar
ziom / 20 kwietnia 2015 o 18:31
0

I już jest! - pierwsza kłótnia w rodzinie POpaprańców o dostęp do ustawek medialnych w walce o miejsca na listach wyborczych ;) Kupujcie popcorn, będzie tego więcej :)

Można ich pogodzić, bo co do basenu, wszyscy tu mają "zasługi". I niezawodny Żuk, którego kolejna gierkowska przepłacona inwestycja będzie oznaczać, że na basenie jakoby "olimpijskim" nie da się rozegrać żadnych międzynarodowych zawodów na prestiżowej długości 50m. I Mucha jako minister sportu, która rzeczywiście wsparła ten projekt, tyle że właśnie kosztem potrzeb polskiego pływania sportowego. Wreszcie Gąsior-Marek i Biernat, którzy nie mają tutaj zasług, poza wyłokciowaniem sobie pozycji klaskaniem u Tuska, ale w partii POpaprańców to więcej niż zasługa, a ciemny lud jak zwykle to kupi.

I już jest! - pierwsza kłótnia w rodzinie POpaprańców o dostęp do ustawek medialnych w walce o miejsca na listach wyborczych ;) Kupujcie popcorn, będzie tego więcej :)

Można ich pogodzić, bo co do basenu, wszyscy tu mają "zasługi". I niezawodny Żuk, którego kolejna gierkowska przepłacona inwestycja będzie oznaczać, że na basenie jakoby "olimpijskim" nie da się rozegrać żadnych międzynarodowych zawodów na prestiżowej długości 50m. I Mucha jako minister sportu, która rzeczywiście wsparła ten projekt, tyle że właśnie kosztem potrzeb p... rozwiń

Avatar
matrix / 20 kwietnia 2015 o 18:08
0

Widzę,że Bukietowa wraca do łask.

Mam nadzieję,że wyborcy pamiętają jej wybryki z poprzednich kadencji...

Avatar
nhbj / 20 kwietnia 2015 o 18:03
0

3 małe baseny powinny być najpierw a ewentualnie potem olimpijski. I czym tu się podniecać.