Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2011 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Górki czechowskie: 14 miesięcy na prace nad zmianą planu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Galeria w liczbach: • Powierzchnia handlowa: 65–80 tys. mkw. • koszt: 100 mln euro • czas budowy: 1,
Galeria w liczbach: • Powierzchnia handlowa: 65–80 tys. mkw. • koszt: 100 mln euro • czas budowy: 1,

Ratusz rozpoczyna korzystną dla Echo Investment zmianę planu zagospodarowania górek pozwalającą
na budowę hipermarketu. W zamian spółka przebuduje skrzyżowanie al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną. W czwartek radni zgodzili się na takie warunki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni przerwali 11-letni zastój. Jeśli za rok zagłosują tak samo, Echo ruszy z budową galerii handlowej z butikami, multipleksem i hipermarketem.

Ale nic za darmo. W zamian za to Echo ma wyłożyć 60 mln na przebudowę skrzyżowania. W ciągu al. Solidarności ma zbudować estakady. Sprzeda też miastu 70 ha cennej przyrodniczo części górek za 7 mln zł. To stawka sprzed 11 lat.

Takie warunki wynegocjował prezydent Krzysztof Żuk. Radni długo nad tym debatowali.
– Nie stać nas, by samemu przebudować skrzyżowanie – twierdzi Leszek Daniewski (PO). – Ludzie stoją tu po pół godziny w korku, tak dalej być nie może – wtóruje Mariusz Banach (PiS). – Słyszę o braku zaufania do inwestora. A jakie zaufanie ma inwestor do miasta, skoro 11 lat jest przepychany? – pyta Jan Gąbka (SLD).

Przeciwnicy inwestycji nie siedzieli cicho. – Rozwój miasta oparty o rozwijanie sieci hipermarketów już doprowadził do zaniku wielu miejsc pracy – alarmuje Tomasz Pitucha (PiS). – Za kilka lat w Lublinie będzie 500 tys. mkw. powierzchni handlowej, ponad metr na mieszkańca – wróży Marta Wcisło (PO). Uważa, że galeria dobije lokalnych kupców. – Galerie są drogie, nie są zagrożeniem dla drobnego handlu – oponuje Gąbka. A Jan Madejek z PO przypomina, że budowa Tesco też budziła lęk.

Były też obawy o to, jak zostanie zmieniony plan. – Nie chcemy ogólnodostępnego miejskiego parku, do którego dojście będzie przez obiekt handlowy, a tak może się stać – mówi Marek Jakubowski (PiS).

– Dajcie mi szansę rozwiania tych wątpliwości w czasie prac nad zmianą planu – apeluje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Podkreśla, że sprawa Echa rzutuje na wizerunek miasta wśród innych inwestorów. – To, że nie potrafimy się porozumieć od 11 lat też jest postrzegane jako zagrożenie dla innych.

Poskutkowało. Za rozpoczęciem zmiany planu głosowało 22 radnych, 5 było przeciw, 3 się wstrzymało.
Czy na jego budowę wystarczy 60 mln zł od Echa? – I my, i służby prezydenta kalkulowaliśmy, że tak – zapewnia Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment.

Historia górek

• 2000 – Echo Investmen kupuje od wojska 113 ha dawnego poligonu za 12 mln zł • 2001
– EI chce stawiać centrum handlowe i osiedle domków, Ratusz odmawia • 2002 – spółka prosi o zgodę na centrum handlowe i park. Znów odmowa • 2006 – rada otwiera zmianę planu. Wadliwą uchwałę uchyla wojewoda • 2007 – prezydent Wasilewski zawiera porozumienie: EI ma dać 70 mln zł na skrzyżowanie, za 20 mln urządzić park. Radni mówią "nie” • 2011 – prezydent Żuk osiąga nowe porozumienie. Radni się na to zgadzają.

Co dalej

• Prace nad zmianą planu potrwają 14 miesięcy, później radni dostaną nowy plan do zatwierdzenia. Dokument określi m.in. rozmiar galerii i bryłę budynku. Blaszak będzie wykluczony.
• Do tego czasu powstanie koncepcja przebudowy dróg, do jej opracowania Echo lada dzień przyśle swych projektantów. – Chcę jak najszybciej ogłosić przetarg na dokumentację, a w przyszłym roku na budowę dróg – mówi Żuk.

• Przebudowa skrzyżowania ruszy, gdy zatwierdzą zmianę planu. Cały układ drogowy ma być gotowy najpóźniej w 2014 r.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
OnLbn / 1 kwietnia 2011 o 23:19
0
basq3000, wyprowadź się z Lublina najlepiej.
Avatar
basq3000 / 1 kwietnia 2011 o 18:34
0
Serce się kraje, taki piękny teren. W Lublinie nie powstał od wojny żaden park.Ludowego tu nie liczę , bo nietrafiony.I co ? niby miasta nie stać na przebudowę skrzyżowania? paru słupów i trochę jezdni? Oddali cenny społecznie teren tym którzy kupili go w złej wierze, "lobbowali" przez lata za zmianą planu, aż zatrzymania za łapówki były? W cywilizowanym świecie taki obrót sprawy umoczony w skandalach nie byłby możliwy. To koniec przyrody w górkach. Ja niby mają rosnąć endemity przy hipermarkecie? mieszkać kuropatwy. Panie Żuk i rado miasta. Wstyd. Marność i zaścianek
Serce się kraje, taki piękny teren. W Lublinie nie powstał od wojny żaden park.Ludowego tu nie liczę , bo nietrafiony.I co ? niby miasta nie stać na przebudowę skrzyżowania? paru słupów i trochę jezdni? Oddali cenny społecznie teren tym którzy kupili go w złej wierze, "lobbowali" przez lata za zmianą planu, aż zatrzymania za łapówki były? W cywilizowanym świecie taki obrót sprawy umoczony w skandalach nie byłby możliwy. To koniec przyrody w górkach. Ja niby mają rosnąć endemity przy hipermarkecie? mieszkać kuropatwy. Panie Żuk i ra... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Czechowa / 1 kwietnia 2011 o 12:32
0
Cztery lata temu było lepiej wynegocjowane porozumienie ale wtedy przyszła do PISu instrukcja od Kaczyńskiego żeby przeciw Palikotowi i PO nie dopuścić do ugody. Prezes nakazał i tak zrobiono.
Miastu zabrano możlwość rozwoju drogowego i parkowego a 80 milionów sprzątnięto z przed nosa.
Teraz Kowalczyk mówi,że go Żuk oświecił i zrozumiał,że dla dobra Lublina nie wolno utrącać tej inicjatywy. Wstydż się obłudy panie Kowalczyk i nie rób z siebie nierozgarniętego idioty/jakieś tam nauki się pobierało/ bo człowiek , któremu tak trudno zrozumieć co jest dobre dla miasta nie powiniem zasiadać w RM.
Nie rób też pan idiotów z Lublinian bo wiemy ,że działa pan zgodnie z instukcjami Kaczyńśkiego.Ten prezent czy hołd złozony mu w postacji podstępnie wymuszonej zgody radnych na plac Kaczyńskiego to zapłata Żuka za zgodę na poparcie zmiany zagospodarowania na Górkach Czechowskich. Zapewne tak.
Jest pan cynicznym i ubezwłasnowolnionym wyznawcą prezesa.Miasto panu wisi i niech pan nie wciska nam ,że jest inaczej. Kłamstwo na krótkie nogi a ludzie nie są idiotami i nie dadzą sobie wmówić , ze działacie dla dobra miasta.
Działacie dla dobra swojego i prezesa.Nie myślcie też ,że macie doczynienia ,że stadem przygłupów i nie wciskajcie nam , że kierujecie się naszym dobrem.Kłasmie pan w żywe oczy.
Cztery lata temu było lepiej wynegocjowane porozumienie ale wtedy przyszła do PISu instrukcja od Kaczyńskiego żeby przeciw Palikotowi i PO nie dopuścić do ugody. Prezes nakazał i tak zrobiono.
Miastu zabrano możlwość rozwoju drogowego i parkowego a 80 milionów sprzątnięto z przed nosa.
Teraz Kowalczyk mówi,że go Żuk oświecił i zrozumiał,że dla dobra Lublina nie wolno utrącać tej inicjatywy. Wstydż się obłudy panie Kowalczyk i nie rób z siebie nierozgarniętego idioty/jakieś tam nauki się pobierało/ bo człowiek , któremu tak trudn... rozwiń
Avatar
ktos / 1 kwietnia 2011 o 09:25
0
[quote name='100 g.' timestamp='1301636862' post='457446']
14 m-cy na zmianę planu - to jakiś kabaret. Trochę o tym wiem, to robota na kilka tygodni tylko trzeba chcieć !!!!!!!!
[/quote]

no to chyba wiesz trochę mniej niż "Trochę"
Avatar
Lubelak / 1 kwietnia 2011 o 09:15
0
[quote name='wakiz' timestamp='1301635962' post='457434']
Panie Tułajew, ja też to Panu zapamiętam, całe osiedle Botanik i pół Sławinka!!!
[/quote]

To trzeba było zamieszkać w Zemborzycach, tam hipermarket nie powstanie nawet za 100 lat:-) wiem, jestem złośliwy.... ale gratuluję radnego.
Avatar
Lubelak / 1 kwietnia 2011 o 09:11
0
Ok, obiecują to niech budują, ale w umowie ma być klauzula, że jeśli nie wywiążą się z wykonania więcej niż 15% obiecywanej swojej inwestycji w ciągu iluś tam lat (to powinni określić znający i zatwierdzający harmonogram prac, dałbym na to max. harmonogram + 2 lata), zapłacą kolosalną karę np. 150 mln złotych i stracą wszelkie ulgi (jeśli jakieś dostaną). Takie zabezpieczenie powinno być podpisane oddzielnie na estakadę, że jeśli by próbowali olać temat zajmując się tylko to na czy im zależy, to miasto mogłoby to wykonać samo z kary.

Bo to co było z Plazą to wielki blamaż UM, owszem było zabezpieczenie przed nie wykonaniem całej obiecanej inwestycji w postaci kary bodajże 60 mln, ale inwestorowi jak widać opłacało się ją zapłacić, bo zrobił tylko to co rzeczywiście chciał w super lokalizacji w centrum miasta. A OSZWABIENIE MIASTA PRZEZ INWESTORA NIE MOŻE MU SIĘ OPŁACAĆ!!!!
I w tym przypadku, ale nasze urzędasy nie umieją liczyć (czytaj - nie powinni brać się do umów na takie inwestycje "coś za coś"), albo ktoś wziął nieźle w łapę, żeby ta kara była do przełknięcia dla inwestora.
Ok, obiecują to niech budują, ale w umowie ma być klauzula, że jeśli nie wywiążą się z wykonania więcej niż 15% obiecywanej swojej inwestycji w ciągu iluś tam lat (to powinni określić znający i zatwierdzający harmonogram prac, dałbym na to max. harmonogram + 2 lata), zapłacą kolosalną karę np. 150 mln złotych i stracą wszelkie ulgi (jeśli jakieś dostaną). Takie zabezpieczenie powinno być podpisane oddzielnie na estakadę, że jeśli by próbowali olać temat zajmując się tylko to na czy im zależy, to miasto mogłoby to wykonać samo z kary.
<... rozwiń
Avatar
100 g. / 1 kwietnia 2011 o 07:47
0
14 m-cy na zmianę planu - to jakiś kabaret. Trochę o tym wiem, to robota na kilka tygodni tylko trzeba chcieć !!!!!!!!
Avatar
wakiz / 1 kwietnia 2011 o 07:32
0
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1301602008' post='457366']
Sylwester Tułajew - głosował przeciwko temu, żeby Echo przebudowało skrzyżowanie koło Mc'Donalda (zgodnie z tym porozumieniem). Stoję tam codziennie kilkadziesiąt minut w korkach - tracę czas i pieniądze na paliwo. Ten czas mógłbym poświęcić na zabawę z dziećmi na co mam mało czasu. Zapamiętam to dobrze! Za 3,5 roku nowe wybory, a w swoich ulotkach wyborczych pisałeś że będziesz za przebudową. Taki młody a już kłamie, WSTYDŹ SIĘ!!!. Nie zagłosuję na Ciebie więcej!
[/quote]


Panie Tułajew, ja też to Panu zapamiętam, całe osiedle Botanik i pół Sławinka!!!
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1301602008' post='457366']
Sylwester Tułajew - głosował przeciwko temu, żeby Echo przebudowało skrzyżowanie koło Mc'Donalda (zgodnie z tym porozumieniem). Stoję tam codziennie kilkadziesiąt minut w korkach - tracę czas i pieniądze na paliwo. Ten czas mógłbym poświęcić na zabawę z dziećmi na co mam mało czasu. Zapamiętam to dobrze! Za 3,5 roku nowe wybory, a w swoich ulotkach wyborczych pisałeś że będziesz za przebudową. Taki młody a już kłamie, WSTYDŹ SIĘ!&#... rozwiń
Avatar
lubelak / 31 marca 2011 o 23:35
0
Najgorsze są te przepychanki wśród radnych i innych decydentów w naszym mieście. Jeden jest na tak, drugi ponieważ nie lubi tego pierwszego głosuje na nie, a w całej tej bezsensownej kłótni oraz braku konsensusu wśród włodarzy najwięcej traci i cierpi zwykły mieszkaniec Lublina, który kierowany złudnymi nadziejami, że może wreszcie będzie trochę lepiej poszedł i zagłosował na któregoś z tych gamoni w radzie miasta, po to by ci po uzyskaniu mandatu radnego za nic mieli interes Lublina i jego rozwój a przedkładali ponad te priorytety swoje własne antypatie oraz kłótnie do niczego nie prowadzące. Przykładem na przytoczone powyżej okoliczności faktyczne jest to, że od 11 lat radni nie potrafili się porozumieć w kwestii przyszłości Lublina, a przecież wystarczy pomyśleć ile przez te 11 lat można było zbudować i ile inwestycji zrealizować. Druga kwestia to ta wszechobecna biurokracja. 14 miesięcy czasu traci się na jakieś papierologie i biurokracje odnoszące się w swej treści do przekształcenia planu zagospodarowania terenu. Czy to nie jest chore?? Takie przekształcenie powinno zając góra miesiąc skoro już trzeba jakieś tam papierki poprzekładać między biurkami, a nie 14 miesięcy marnuje się nie wiadomo na co. Jeśli w takim tempie będą realizowane inwestycje w Lublinie to z tych atrakcji, które rzekomo mają się pojawić skorzystają dopiero nasze wnuki. W związku z powyższym należy postawić pytanie czy warto się tak kłócić w tej radzie miasta i godzić w interes mieszkańców skoro przedmiot sporu (czytaj jakaś planowana inwestycja) zostanie zrealizowana dopiero po przeszło 13 latach od rozpoczęcia bezsensowego sporu i przeprowadzeniu procesu 14 miesięcznej papierologii.
Najgorsze są te przepychanki wśród radnych i innych decydentów w naszym mieście. Jeden jest na tak, drugi ponieważ nie lubi tego pierwszego głosuje na nie, a w całej tej bezsensownej kłótni oraz braku konsensusu wśród włodarzy najwięcej traci i cierpi zwykły mieszkaniec Lublina, który kierowany złudnymi nadziejami, że może wreszcie będzie trochę lepiej poszedł i zagłosował na któregoś z tych gamoni w radzie miasta, po to by ci po uzyskaniu mandatu radnego za nic mieli interes Lublina i jego rozwój a przedkładali ponad te priorytety swoje wła... rozwiń
Avatar
ss / 31 marca 2011 o 22:37
0
Dobry deal, estakada za hipermarket. Tylko żeby tym razem się nie skończyło jak z Plazą, ze miałbyć hotel a go nie ma.
Tyle hipermarketów i galerii się bije o to aby w Lublinie postawić obiekt, nie wiem o co walczą, ale niech walczą, na głupich można zarobic. Jakby lokować hipermarkety w miejscach o słabej infrastrukturze, to sami by musieli ją poprawić. Znalazł polak kurę znoszącą złote jaja.
Avatar
OnLbn / 1 kwietnia 2011 o 23:19
0
basq3000, wyprowadź się z Lublina najlepiej.
Avatar
basq3000 / 1 kwietnia 2011 o 18:34
0
Serce się kraje, taki piękny teren. W Lublinie nie powstał od wojny żaden park.Ludowego tu nie liczę , bo nietrafiony.I co ? niby miasta nie stać na przebudowę skrzyżowania? paru słupów i trochę jezdni? Oddali cenny społecznie teren tym którzy kupili go w złej wierze, "lobbowali" przez lata za zmianą planu, aż zatrzymania za łapówki były? W cywilizowanym świecie taki obrót sprawy umoczony w skandalach nie byłby możliwy. To koniec przyrody w górkach. Ja niby mają rosnąć endemity przy hipermarkecie? mieszkać kuropatwy. Panie Żuk i rado miasta. Wstyd. Marność i zaścianek
Serce się kraje, taki piękny teren. W Lublinie nie powstał od wojny żaden park.Ludowego tu nie liczę , bo nietrafiony.I co ? niby miasta nie stać na przebudowę skrzyżowania? paru słupów i trochę jezdni? Oddali cenny społecznie teren tym którzy kupili go w złej wierze, "lobbowali" przez lata za zmianą planu, aż zatrzymania za łapówki były? W cywilizowanym świecie taki obrót sprawy umoczony w skandalach nie byłby możliwy. To koniec przyrody w górkach. Ja niby mają rosnąć endemity przy hipermarkecie? mieszkać kuropatwy. Panie Żuk i ra... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Czechowa / 1 kwietnia 2011 o 12:32
0
Cztery lata temu było lepiej wynegocjowane porozumienie ale wtedy przyszła do PISu instrukcja od Kaczyńskiego żeby przeciw Palikotowi i PO nie dopuścić do ugody. Prezes nakazał i tak zrobiono.
Miastu zabrano możlwość rozwoju drogowego i parkowego a 80 milionów sprzątnięto z przed nosa.
Teraz Kowalczyk mówi,że go Żuk oświecił i zrozumiał,że dla dobra Lublina nie wolno utrącać tej inicjatywy. Wstydż się obłudy panie Kowalczyk i nie rób z siebie nierozgarniętego idioty/jakieś tam nauki się pobierało/ bo człowiek , któremu tak trudno zrozumieć co jest dobre dla miasta nie powiniem zasiadać w RM.
Nie rób też pan idiotów z Lublinian bo wiemy ,że działa pan zgodnie z instukcjami Kaczyńśkiego.Ten prezent czy hołd złozony mu w postacji podstępnie wymuszonej zgody radnych na plac Kaczyńskiego to zapłata Żuka za zgodę na poparcie zmiany zagospodarowania na Górkach Czechowskich. Zapewne tak.
Jest pan cynicznym i ubezwłasnowolnionym wyznawcą prezesa.Miasto panu wisi i niech pan nie wciska nam ,że jest inaczej. Kłamstwo na krótkie nogi a ludzie nie są idiotami i nie dadzą sobie wmówić , ze działacie dla dobra miasta.
Działacie dla dobra swojego i prezesa.Nie myślcie też ,że macie doczynienia ,że stadem przygłupów i nie wciskajcie nam , że kierujecie się naszym dobrem.Kłasmie pan w żywe oczy.
Cztery lata temu było lepiej wynegocjowane porozumienie ale wtedy przyszła do PISu instrukcja od Kaczyńskiego żeby przeciw Palikotowi i PO nie dopuścić do ugody. Prezes nakazał i tak zrobiono.
Miastu zabrano możlwość rozwoju drogowego i parkowego a 80 milionów sprzątnięto z przed nosa.
Teraz Kowalczyk mówi,że go Żuk oświecił i zrozumiał,że dla dobra Lublina nie wolno utrącać tej inicjatywy. Wstydż się obłudy panie Kowalczyk i nie rób z siebie nierozgarniętego idioty/jakieś tam nauki się pobierało/ bo człowiek , któremu tak trudn... rozwiń
Avatar
ktos / 1 kwietnia 2011 o 09:25
0
[quote name='100 g.' timestamp='1301636862' post='457446']
14 m-cy na zmianę planu - to jakiś kabaret. Trochę o tym wiem, to robota na kilka tygodni tylko trzeba chcieć !!!!!!!!
[/quote]

no to chyba wiesz trochę mniej niż "Trochę"
Avatar
Lubelak / 1 kwietnia 2011 o 09:15
0
[quote name='wakiz' timestamp='1301635962' post='457434']
Panie Tułajew, ja też to Panu zapamiętam, całe osiedle Botanik i pół Sławinka!!!
[/quote]

To trzeba było zamieszkać w Zemborzycach, tam hipermarket nie powstanie nawet za 100 lat:-) wiem, jestem złośliwy.... ale gratuluję radnego.
Avatar
Lubelak / 1 kwietnia 2011 o 09:11
0
Ok, obiecują to niech budują, ale w umowie ma być klauzula, że jeśli nie wywiążą się z wykonania więcej niż 15% obiecywanej swojej inwestycji w ciągu iluś tam lat (to powinni określić znający i zatwierdzający harmonogram prac, dałbym na to max. harmonogram + 2 lata), zapłacą kolosalną karę np. 150 mln złotych i stracą wszelkie ulgi (jeśli jakieś dostaną). Takie zabezpieczenie powinno być podpisane oddzielnie na estakadę, że jeśli by próbowali olać temat zajmując się tylko to na czy im zależy, to miasto mogłoby to wykonać samo z kary.

Bo to co było z Plazą to wielki blamaż UM, owszem było zabezpieczenie przed nie wykonaniem całej obiecanej inwestycji w postaci kary bodajże 60 mln, ale inwestorowi jak widać opłacało się ją zapłacić, bo zrobił tylko to co rzeczywiście chciał w super lokalizacji w centrum miasta. A OSZWABIENIE MIASTA PRZEZ INWESTORA NIE MOŻE MU SIĘ OPŁACAĆ!!!!
I w tym przypadku, ale nasze urzędasy nie umieją liczyć (czytaj - nie powinni brać się do umów na takie inwestycje "coś za coś"), albo ktoś wziął nieźle w łapę, żeby ta kara była do przełknięcia dla inwestora.
Ok, obiecują to niech budują, ale w umowie ma być klauzula, że jeśli nie wywiążą się z wykonania więcej niż 15% obiecywanej swojej inwestycji w ciągu iluś tam lat (to powinni określić znający i zatwierdzający harmonogram prac, dałbym na to max. harmonogram + 2 lata), zapłacą kolosalną karę np. 150 mln złotych i stracą wszelkie ulgi (jeśli jakieś dostaną). Takie zabezpieczenie powinno być podpisane oddzielnie na estakadę, że jeśli by próbowali olać temat zajmując się tylko to na czy im zależy, to miasto mogłoby to wykonać samo z kary.
<... rozwiń
Avatar
100 g. / 1 kwietnia 2011 o 07:47
0
14 m-cy na zmianę planu - to jakiś kabaret. Trochę o tym wiem, to robota na kilka tygodni tylko trzeba chcieć !!!!!!!!
Avatar
wakiz / 1 kwietnia 2011 o 07:32
0
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1301602008' post='457366']
Sylwester Tułajew - głosował przeciwko temu, żeby Echo przebudowało skrzyżowanie koło Mc'Donalda (zgodnie z tym porozumieniem). Stoję tam codziennie kilkadziesiąt minut w korkach - tracę czas i pieniądze na paliwo. Ten czas mógłbym poświęcić na zabawę z dziećmi na co mam mało czasu. Zapamiętam to dobrze! Za 3,5 roku nowe wybory, a w swoich ulotkach wyborczych pisałeś że będziesz za przebudową. Taki młody a już kłamie, WSTYDŹ SIĘ!!!. Nie zagłosuję na Ciebie więcej!
[/quote]


Panie Tułajew, ja też to Panu zapamiętam, całe osiedle Botanik i pół Sławinka!!!
[quote name='SYLWESTER' timestamp='1301602008' post='457366']
Sylwester Tułajew - głosował przeciwko temu, żeby Echo przebudowało skrzyżowanie koło Mc'Donalda (zgodnie z tym porozumieniem). Stoję tam codziennie kilkadziesiąt minut w korkach - tracę czas i pieniądze na paliwo. Ten czas mógłbym poświęcić na zabawę z dziećmi na co mam mało czasu. Zapamiętam to dobrze! Za 3,5 roku nowe wybory, a w swoich ulotkach wyborczych pisałeś że będziesz za przebudową. Taki młody a już kłamie, WSTYDŹ SIĘ!&#... rozwiń
Avatar
lubelak / 31 marca 2011 o 23:35
0
Najgorsze są te przepychanki wśród radnych i innych decydentów w naszym mieście. Jeden jest na tak, drugi ponieważ nie lubi tego pierwszego głosuje na nie, a w całej tej bezsensownej kłótni oraz braku konsensusu wśród włodarzy najwięcej traci i cierpi zwykły mieszkaniec Lublina, który kierowany złudnymi nadziejami, że może wreszcie będzie trochę lepiej poszedł i zagłosował na któregoś z tych gamoni w radzie miasta, po to by ci po uzyskaniu mandatu radnego za nic mieli interes Lublina i jego rozwój a przedkładali ponad te priorytety swoje własne antypatie oraz kłótnie do niczego nie prowadzące. Przykładem na przytoczone powyżej okoliczności faktyczne jest to, że od 11 lat radni nie potrafili się porozumieć w kwestii przyszłości Lublina, a przecież wystarczy pomyśleć ile przez te 11 lat można było zbudować i ile inwestycji zrealizować. Druga kwestia to ta wszechobecna biurokracja. 14 miesięcy czasu traci się na jakieś papierologie i biurokracje odnoszące się w swej treści do przekształcenia planu zagospodarowania terenu. Czy to nie jest chore?? Takie przekształcenie powinno zając góra miesiąc skoro już trzeba jakieś tam papierki poprzekładać między biurkami, a nie 14 miesięcy marnuje się nie wiadomo na co. Jeśli w takim tempie będą realizowane inwestycje w Lublinie to z tych atrakcji, które rzekomo mają się pojawić skorzystają dopiero nasze wnuki. W związku z powyższym należy postawić pytanie czy warto się tak kłócić w tej radzie miasta i godzić w interes mieszkańców skoro przedmiot sporu (czytaj jakaś planowana inwestycja) zostanie zrealizowana dopiero po przeszło 13 latach od rozpoczęcia bezsensowego sporu i przeprowadzeniu procesu 14 miesięcznej papierologii.
Najgorsze są te przepychanki wśród radnych i innych decydentów w naszym mieście. Jeden jest na tak, drugi ponieważ nie lubi tego pierwszego głosuje na nie, a w całej tej bezsensownej kłótni oraz braku konsensusu wśród włodarzy najwięcej traci i cierpi zwykły mieszkaniec Lublina, który kierowany złudnymi nadziejami, że może wreszcie będzie trochę lepiej poszedł i zagłosował na któregoś z tych gamoni w radzie miasta, po to by ci po uzyskaniu mandatu radnego za nic mieli interes Lublina i jego rozwój a przedkładali ponad te priorytety swoje wła... rozwiń
Avatar
ss / 31 marca 2011 o 22:37
0
Dobry deal, estakada za hipermarket. Tylko żeby tym razem się nie skończyło jak z Plazą, ze miałbyć hotel a go nie ma.
Tyle hipermarketów i galerii się bije o to aby w Lublinie postawić obiekt, nie wiem o co walczą, ale niech walczą, na głupich można zarobic. Jakby lokować hipermarkety w miejscach o słabej infrastrukturze, to sami by musieli ją poprawić. Znalazł polak kurę znoszącą złote jaja.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 25 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.