Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2012 r.
14:15
Edytuj ten wpis

Górki czechowskie. Osiedle zamiast galerii handlowej? Echo chce sprzedać tereny

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 35 A A
Góki czechowskie
Góki czechowskie

Zamiast galerii handlowej na górkach czechowskich mogą powstać osiedla. W najbliższy czwartek radni zdecydują, czy uruchomić procedury, które to umożliwią

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Właścicielem 113 ha dawnego poligonu jest kielecka spółka Echo Investment. Od lat zabiegała o taką zmianę przeznaczenia terenu pozwalającą zbudować wielki kompleks handlowy. Radni stale odmawiali, aż do zeszłego roku.

Wtedy zgodzili się przyjąć uchwałę otwierającą zmianę planu. W zamian za ostateczne zatwierdzenie zmiany planu spółka miała przebudować na swój koszt korkujące się skrzyżowanie al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną. A także sprzedać miastu 70 ha cennej przyrodniczo części górek.

Nic z tego nie wyszło, bo Echo zrezygnowało z budowy galerii. Spółka twierdziła, że to wina miasta, które dało innemu inwestorowi zgodę na budowę galerii w pobliżu Zamku. Inwestor z Kielc uznał, że w takiej sytuacji nie zarobi na górkach tyle, ile by chciał.

Nowe plany Echa

Teraz spółka ma inne plany co do 30-hektarowej części górek. – Będzie to ziemia na sprzedaż – zapowiada Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment.

Firma dwa tygodnie temu złożyła w Ratuszu wniosek o zmianę przeznaczenia części terenu pod budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne. – Wybraliśmy te miejsca, które są dobrze skonfigurowane pod przyszłą zabudowę, mają dobrą obsługę komunikacyjną i nie są w konflikcie z obecnymi uwarunkowaniami ochrony środowiska.

W najbliższy czwartek Rada Miasta ma głosować nad uchwałą rozpoczynającą korzystne dla Echa zmiany planu. Unieważniona ma być wcześniejsza uchwała inicjująca zmiany potrzebne do budowy galerii handlowej. Spółka już zapowiada, że w zamian za zmianę planu nie będzie proponować miastu żadnych profitów.

– Nie może być tak, że wszyscy mają za darmo, a tylko Echo płaci – stwierdza Kwapisz. Spółka i i tak w razie sprzedaży ziemi będzie musiała zapłacić tzw. rentę planistyczną, czyli 30 proc. wzrostu wartości ziemi spowodowanego zmianą planu.

Co będzie z pozostałą częścią terenu? – Będzie czekać na lepsze czasy. To duży kawał terenu w centrum rozwijającej się aglomeracji i być może w przyszłości trzeba będzie sięgnąć po kolejne kawałki tej ziemi – dodaje Kwapisz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zzzzzz / 17 grudnia 2012 r. o 00:34
0
[quote name='y' timestamp='1355440951' post='708979']
Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[/quote]

I dlatego władze Wrocławia czy Krakowa bardzo owocnie z Echo Inv. współpracują, w odróżnieniu niestety od władz Lublina.
I tak Wrocław wzbogaci się o taki m.in. budynek :
[img]http://www.echoinvestment.com.pl/typo3temp/pics/0127b0f685.jpg[/img]


a Kraków - o takie:
[img]http://meedo.pl/images/projects/exteriors/Opolska_night.jpg[/img]



ale to jak zwykle "Lublin ma rację" - w końcu to Lublin został miastem roku, a nie Echo Inv. developerem roku ([url="http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/echo-investment-zostalo-deweloperem-roku-79055.html"]http://www.strefabiz...roku-79055.html[/url] )


Aby zaś uprzedzić wszelkie ataki, ktre zaraz na mą osobę nastąpią oświadczam, że z samym Echo Inv. mam tyle wspólnego, że podoba mi się większość ich ostatnich realizacji. Tyle.
[quote name='y' timestamp='1355440951' post='708979']
Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[/quote]

I dlatego władze Wrocławia czy Krakowa bardzo owocnie z Echo Inv. współpracują, w odróżnieniu niestety od władz Lublina.
I tak Wrocław wzbogaci się o taki m.in. budynek :
[img]http://www.echoinve... rozwiń
Avatar
lbn / 14 grudnia 2012 r. o 12:12
0
na felinie to atrium buduje a na spoldzielczosci pracy ma byc ch ikea ogarnij sie zanim cos napiszesz
Avatar
fg / 14 grudnia 2012 r. o 10:21
0
Ta cała sprawa jest żenująca, poważnie.
Tu cuchnie wałem na kilometr. Najlepiej dla władz miasta było by już nie zmieniać planu zagospodarowania. Niech Echo s..p..i..e..r..d..a..l..a. Niech ten teren leży odłogiem, niech nic tam się nie buduje, niech go sobie Echo odgrodzi. Serial brazylijski z tymi Górkami.
Myślę że oprócz troli Echa, większość ma podobne zdanie.
Avatar
Jan Niezbędny / 14 grudnia 2012 r. o 06:47
0
Brawo panie Kwapisz, BRAWO !@!!!!
Nie chcieli durnie z UM inwestycji to nie dostaną NIC !!!!
Gratuluję...
A jeszcze lepiej by było, żeby coś tak wykombinować, by to miasto musiało jeszcze do tego dopłacać !!!!

BRAWO !!!!
Avatar
tj / 14 grudnia 2012 r. o 00:26
0
[quote name='Janusz Oszeszek' timestamp='1355439921' post='708977']
Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.
[/quote]

To straszne ! I co wtedy będzie?

Miasto będzie ściągac od Echa podatki gruntowe, wymuszać na nich przez Straż Miejską utrzymanie terenu w czystości a teren będzie leżał odłogiem, bo Echo zrobi miastu na złość. Faktycznie przerażająca perspektywa.... Kupili grunt pod park, to niech utrzymują park, nisko mi to powiewa.
[quote name='Janusz Oszeszek' timestamp='1355439921' post='708977']
Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.
[/quote]

To straszne ! I co wtedy będzie?

Miasto będzie ściągac od Echa podatki gruntowe, wymuszać na nich przez Straż Miejską utrzymanie terenu w czystości a teren będzie leżał odłogiem, bo Echo zrobi miastu na złość. Faktycznie przerażająca perspektywa.... Kupili grunt pod pa... rozwiń
Avatar
y / 14 grudnia 2012 r. o 00:22
0
[quote name='zzzzzz' timestamp='1355440133' post='708978']
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
[/quote]

Buahaha... Widzę, że baaaaaardzo "zorientowany" w temacie inwestycji jesteś.... Bo takie głupoty sadzić to naprawdę trzeba albo być idiota albo traktowac innych jako idiotów, którzy uwierzą.... W Lublinie nie brak terenów pod inwestycje mieszkaniowe, zarówno tych przeznaczonych pod taki cel w MPZP jak i tych na których można takie inwestycje realizować na podstawie WZZ. "Inwestor", który łaskawie zrealizuje mieszkaniówkę to ŻADEN zysk dla miasta. Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[quote name='zzzzzz' timestamp='1355440133' post='708978']
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
[/quote]

Buahaha... Widzę, że baaaaaardzo "zorientowany" w temacie inwestycji jesteś.... Bo t... rozwiń
Avatar
zzzzzz / 14 grudnia 2012 r. o 00:08
0
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
Avatar
Janusz Oszeszek / 14 grudnia 2012 r. o 00:05
0
[quote name='Bolo' timestamp='1355426775' post='708858']
Co Misiek Solowow teraz zrobi, skoro mega galerię buduje na Felinie Ikea? Zepchnie teren pod budownictwo mieszkaniowe? A radni nie powinni mu w tym pomagać. Kupił za bezcen obiecując Aquapark, a teraz kombinuje jak zarobić i wykręcić się z tego interesu. Wała! Miał zrobić skrzyżowanie, nie zrobił. Miasto nie powinno iść mu na rękę tylko skutecznie blokować i zniechęcać, podnosząc podatki za niewykorzystane obszary w ramach aglomeracji. Na biednego nie trafiło. Za moich czasów górki były cudownym terenem rekreacyjnym, gdzie można było poszaleć na rowerze, motorze, wejść do czołgu, czy dopaść działa przeciwpancernego. Mój pies wracał złachany z wyprawy w tamtejszą dzicz.
[/quote]

Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.

A - zwracam uwagę na jeszcze jeden aspekt. Echo kupiło ziemię od WOJSKA!, nie od miasta. Wojsko sprzedało za tyle, za ile sprzedało - ich sprawa, nie powinni się tym interesować postronni.
[quote name='Bolo' timestamp='1355426775' post='708858']
Co Misiek Solowow teraz zrobi, skoro mega galerię buduje na Felinie Ikea? Zepchnie teren pod budownictwo mieszkaniowe? A radni nie powinni mu w tym pomagać. Kupił za bezcen obiecując Aquapark, a teraz kombinuje jak zarobić i wykręcić się z tego interesu. Wała! Miał zrobić skrzyżowanie, nie zrobił. Miasto nie powinno iść mu na rękę tylko skutecznie blokować i zniechęcać, podnosząc podatki za niewykorzystane obszary w ramach aglomeracji. Na biednego nie ... rozwiń
Avatar
erry / 13 grudnia 2012 r. o 23:50
0
[quote name='lublin' timestamp='1355436637' post='708968']
pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[/quote]

Co za idiota. Może zaczniesz od nauki ortografii języka, w którym się wypowiadasz tępy dresie? Interpunkcja, ortografia, gramatyka... "Rozmyślili" się, bo Sołowow inny geszeft sobie wymyślił a miasto nie uwaliło Tarasów Zamkowych wbrew temu czego sobie bezczelnie życzyło Echo. Takich pseudo inwestorów to tylko gonić. Niepoważni faceci w krótkich spodenkach, najpierw oferują miastu 60 koła za prawo do budowy hipermarketu a potem się wycofują tuż przed przyklepaniem umowy. Jak chcieli budować galerię to mogli kupić grunt na warunkach rynkowych, a nie kupić park i liczyć na drapane, że sobie coś "załatwią" jak w bantustanie.

Szanowni Radni, sprzedajcie kopa tym kieleckim scyzorykom. Dość już tego. Dostali szansę, nie chcieli i odstawiają jakieś cyrki to adieu. Nikt im prezentów nie będzie dawał.
[quote name='lublin' timestamp='1355436637' post='708968']
pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[/quote]

Co za idiota. Może zaczniesz od nauki ortografii języka, w którym się wypowiadasz tępy dresie? Interpunkcja, ortografia, gramatyka... "Rozmyślili" się, bo Sołowow inny geszeft sobie wymyślił a mia... rozwiń
Avatar
lublin / 13 grudnia 2012 r. o 23:10
0
[quote name='chief' timestamp='1355434027' post='708959']
Echo wynocha!

Robią z siebie pokrzywdzonych z niewiadomego powodu a sami na krzywy ryj chcieli się wzbogacić kupując grunt za bezcen. Kazał im ktoś to robić? Obiecywał im ktoś przekształcenie? Nie, sami się w to wpakowali a wydali nędzne grosze w skali takiej spółki. Dawno mogli postawić niedużą galerię, bo na to plan pozwala tylko byli bardziej chciwi i chcieli tam hipermarket. Obiecali 60 baniek miastu na skrzyżowanie a teraz się wycofali i chcą, żeby im dać zarobić za frajer, bo wielce "pokrzywdzeni". Tylko niby przez kogo i czym? Mam nadzieję, że radni im figę dadzą, bo to już by śmierdziało korupcją!!!
[/quote]



pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[quote name='chief' timestamp='1355434027' post='708959']
Echo wynocha!

Robią z siebie pokrzywdzonych z niewiadomego powodu a sami na krzywy ryj chcieli się wzbogacić kupując grunt za bezcen. Kazał im ktoś to robić? Obiecywał im ktoś przekształcenie? Nie, sami się w to wpakowali a wydali nędzne grosze w skali takiej spółki. Dawno mogli postawić niedużą galerię, bo na to plan pozwala tylko byli bardziej chciwi i chcieli tam hipermarket. Obiecali 60 baniek miastu na skrzyżowanie a teraz się wycof... rozwiń
Avatar
zzzzzz / 17 grudnia 2012 r. o 00:34
0
[quote name='y' timestamp='1355440951' post='708979']
Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[/quote]

I dlatego władze Wrocławia czy Krakowa bardzo owocnie z Echo Inv. współpracują, w odróżnieniu niestety od władz Lublina.
I tak Wrocław wzbogaci się o taki m.in. budynek :
[img]http://www.echoinvestment.com.pl/typo3temp/pics/0127b0f685.jpg[/img]


a Kraków - o takie:
[img]http://meedo.pl/images/projects/exteriors/Opolska_night.jpg[/img]



ale to jak zwykle "Lublin ma rację" - w końcu to Lublin został miastem roku, a nie Echo Inv. developerem roku ([url="http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/echo-investment-zostalo-deweloperem-roku-79055.html"]http://www.strefabiz...roku-79055.html[/url] )


Aby zaś uprzedzić wszelkie ataki, ktre zaraz na mą osobę nastąpią oświadczam, że z samym Echo Inv. mam tyle wspólnego, że podoba mi się większość ich ostatnich realizacji. Tyle.
[quote name='y' timestamp='1355440951' post='708979']
Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[/quote]

I dlatego władze Wrocławia czy Krakowa bardzo owocnie z Echo Inv. współpracują, w odróżnieniu niestety od władz Lublina.
I tak Wrocław wzbogaci się o taki m.in. budynek :
[img]http://www.echoinve... rozwiń
Avatar
lbn / 14 grudnia 2012 r. o 12:12
0
na felinie to atrium buduje a na spoldzielczosci pracy ma byc ch ikea ogarnij sie zanim cos napiszesz
Avatar
fg / 14 grudnia 2012 r. o 10:21
0
Ta cała sprawa jest żenująca, poważnie.
Tu cuchnie wałem na kilometr. Najlepiej dla władz miasta było by już nie zmieniać planu zagospodarowania. Niech Echo s..p..i..e..r..d..a..l..a. Niech ten teren leży odłogiem, niech nic tam się nie buduje, niech go sobie Echo odgrodzi. Serial brazylijski z tymi Górkami.
Myślę że oprócz troli Echa, większość ma podobne zdanie.
Avatar
Jan Niezbędny / 14 grudnia 2012 r. o 06:47
0
Brawo panie Kwapisz, BRAWO !@!!!!
Nie chcieli durnie z UM inwestycji to nie dostaną NIC !!!!
Gratuluję...
A jeszcze lepiej by było, żeby coś tak wykombinować, by to miasto musiało jeszcze do tego dopłacać !!!!

BRAWO !!!!
Avatar
tj / 14 grudnia 2012 r. o 00:26
0
[quote name='Janusz Oszeszek' timestamp='1355439921' post='708977']
Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.
[/quote]

To straszne ! I co wtedy będzie?

Miasto będzie ściągac od Echa podatki gruntowe, wymuszać na nich przez Straż Miejską utrzymanie terenu w czystości a teren będzie leżał odłogiem, bo Echo zrobi miastu na złość. Faktycznie przerażająca perspektywa.... Kupili grunt pod park, to niech utrzymują park, nisko mi to powiewa.
[quote name='Janusz Oszeszek' timestamp='1355439921' post='708977']
Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.
[/quote]

To straszne ! I co wtedy będzie?

Miasto będzie ściągac od Echa podatki gruntowe, wymuszać na nich przez Straż Miejską utrzymanie terenu w czystości a teren będzie leżał odłogiem, bo Echo zrobi miastu na złość. Faktycznie przerażająca perspektywa.... Kupili grunt pod pa... rozwiń
Avatar
y / 14 grudnia 2012 r. o 00:22
0
[quote name='zzzzzz' timestamp='1355440133' post='708978']
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
[/quote]

Buahaha... Widzę, że baaaaaardzo "zorientowany" w temacie inwestycji jesteś.... Bo takie głupoty sadzić to naprawdę trzeba albo być idiota albo traktowac innych jako idiotów, którzy uwierzą.... W Lublinie nie brak terenów pod inwestycje mieszkaniowe, zarówno tych przeznaczonych pod taki cel w MPZP jak i tych na których można takie inwestycje realizować na podstawie WZZ. "Inwestor", który łaskawie zrealizuje mieszkaniówkę to ŻADEN zysk dla miasta. Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[quote name='zzzzzz' timestamp='1355440133' post='708978']
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
[/quote]

Buahaha... Widzę, że baaaaaardzo "zorientowany" w temacie inwestycji jesteś.... Bo t... rozwiń
Avatar
zzzzzz / 14 grudnia 2012 r. o 00:08
0
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
Avatar
Janusz Oszeszek / 14 grudnia 2012 r. o 00:05
0
[quote name='Bolo' timestamp='1355426775' post='708858']
Co Misiek Solowow teraz zrobi, skoro mega galerię buduje na Felinie Ikea? Zepchnie teren pod budownictwo mieszkaniowe? A radni nie powinni mu w tym pomagać. Kupił za bezcen obiecując Aquapark, a teraz kombinuje jak zarobić i wykręcić się z tego interesu. Wała! Miał zrobić skrzyżowanie, nie zrobił. Miasto nie powinno iść mu na rękę tylko skutecznie blokować i zniechęcać, podnosząc podatki za niewykorzystane obszary w ramach aglomeracji. Na biednego nie trafiło. Za moich czasów górki były cudownym terenem rekreacyjnym, gdzie można było poszaleć na rowerze, motorze, wejść do czołgu, czy dopaść działa przeciwpancernego. Mój pies wracał złachany z wyprawy w tamtejszą dzicz.
[/quote]

Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.

A - zwracam uwagę na jeszcze jeden aspekt. Echo kupiło ziemię od WOJSKA!, nie od miasta. Wojsko sprzedało za tyle, za ile sprzedało - ich sprawa, nie powinni się tym interesować postronni.
[quote name='Bolo' timestamp='1355426775' post='708858']
Co Misiek Solowow teraz zrobi, skoro mega galerię buduje na Felinie Ikea? Zepchnie teren pod budownictwo mieszkaniowe? A radni nie powinni mu w tym pomagać. Kupił za bezcen obiecując Aquapark, a teraz kombinuje jak zarobić i wykręcić się z tego interesu. Wała! Miał zrobić skrzyżowanie, nie zrobił. Miasto nie powinno iść mu na rękę tylko skutecznie blokować i zniechęcać, podnosząc podatki za niewykorzystane obszary w ramach aglomeracji. Na biednego nie ... rozwiń
Avatar
erry / 13 grudnia 2012 r. o 23:50
0
[quote name='lublin' timestamp='1355436637' post='708968']
pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[/quote]

Co za idiota. Może zaczniesz od nauki ortografii języka, w którym się wypowiadasz tępy dresie? Interpunkcja, ortografia, gramatyka... "Rozmyślili" się, bo Sołowow inny geszeft sobie wymyślił a miasto nie uwaliło Tarasów Zamkowych wbrew temu czego sobie bezczelnie życzyło Echo. Takich pseudo inwestorów to tylko gonić. Niepoważni faceci w krótkich spodenkach, najpierw oferują miastu 60 koła za prawo do budowy hipermarketu a potem się wycofują tuż przed przyklepaniem umowy. Jak chcieli budować galerię to mogli kupić grunt na warunkach rynkowych, a nie kupić park i liczyć na drapane, że sobie coś "załatwią" jak w bantustanie.

Szanowni Radni, sprzedajcie kopa tym kieleckim scyzorykom. Dość już tego. Dostali szansę, nie chcieli i odstawiają jakieś cyrki to adieu. Nikt im prezentów nie będzie dawał.
[quote name='lublin' timestamp='1355436637' post='708968']
pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[/quote]

Co za idiota. Może zaczniesz od nauki ortografii języka, w którym się wypowiadasz tępy dresie? Interpunkcja, ortografia, gramatyka... "Rozmyślili" się, bo Sołowow inny geszeft sobie wymyślił a mia... rozwiń
Avatar
lublin / 13 grudnia 2012 r. o 23:10
0
[quote name='chief' timestamp='1355434027' post='708959']
Echo wynocha!

Robią z siebie pokrzywdzonych z niewiadomego powodu a sami na krzywy ryj chcieli się wzbogacić kupując grunt za bezcen. Kazał im ktoś to robić? Obiecywał im ktoś przekształcenie? Nie, sami się w to wpakowali a wydali nędzne grosze w skali takiej spółki. Dawno mogli postawić niedużą galerię, bo na to plan pozwala tylko byli bardziej chciwi i chcieli tam hipermarket. Obiecali 60 baniek miastu na skrzyżowanie a teraz się wycofali i chcą, żeby im dać zarobić za frajer, bo wielce "pokrzywdzeni". Tylko niby przez kogo i czym? Mam nadzieję, że radni im figę dadzą, bo to już by śmierdziało korupcją!!!
[/quote]



pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[quote name='chief' timestamp='1355434027' post='708959']
Echo wynocha!

Robią z siebie pokrzywdzonych z niewiadomego powodu a sami na krzywy ryj chcieli się wzbogacić kupując grunt za bezcen. Kazał im ktoś to robić? Obiecywał im ktoś przekształcenie? Nie, sami się w to wpakowali a wydali nędzne grosze w skali takiej spółki. Dawno mogli postawić niedużą galerię, bo na to plan pozwala tylko byli bardziej chciwi i chcieli tam hipermarket. Obiecali 60 baniek miastu na skrzyżowanie a teraz się wycof... rozwiń