Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2012 r.
14:15
Edytuj ten wpis

Górki czechowskie. Osiedle zamiast galerii handlowej? Echo chce sprzedać tereny

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 35 A A
Góki czechowskie
Góki czechowskie

Zamiast galerii handlowej na górkach czechowskich mogą powstać osiedla. W najbliższy czwartek radni zdecydują, czy uruchomić procedury, które to umożliwią

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Właścicielem 113 ha dawnego poligonu jest kielecka spółka Echo Investment. Od lat zabiegała o taką zmianę przeznaczenia terenu pozwalającą zbudować wielki kompleks handlowy. Radni stale odmawiali, aż do zeszłego roku.

Wtedy zgodzili się przyjąć uchwałę otwierającą zmianę planu. W zamian za ostateczne zatwierdzenie zmiany planu spółka miała przebudować na swój koszt korkujące się skrzyżowanie al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną. A także sprzedać miastu 70 ha cennej przyrodniczo części górek.

Nic z tego nie wyszło, bo Echo zrezygnowało z budowy galerii. Spółka twierdziła, że to wina miasta, które dało innemu inwestorowi zgodę na budowę galerii w pobliżu Zamku. Inwestor z Kielc uznał, że w takiej sytuacji nie zarobi na górkach tyle, ile by chciał.

Nowe plany Echa

Teraz spółka ma inne plany co do 30-hektarowej części górek. – Będzie to ziemia na sprzedaż – zapowiada Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment.

Firma dwa tygodnie temu złożyła w Ratuszu wniosek o zmianę przeznaczenia części terenu pod budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne. – Wybraliśmy te miejsca, które są dobrze skonfigurowane pod przyszłą zabudowę, mają dobrą obsługę komunikacyjną i nie są w konflikcie z obecnymi uwarunkowaniami ochrony środowiska.

W najbliższy czwartek Rada Miasta ma głosować nad uchwałą rozpoczynającą korzystne dla Echa zmiany planu. Unieważniona ma być wcześniejsza uchwała inicjująca zmiany potrzebne do budowy galerii handlowej. Spółka już zapowiada, że w zamian za zmianę planu nie będzie proponować miastu żadnych profitów.

– Nie może być tak, że wszyscy mają za darmo, a tylko Echo płaci – stwierdza Kwapisz. Spółka i i tak w razie sprzedaży ziemi będzie musiała zapłacić tzw. rentę planistyczną, czyli 30 proc. wzrostu wartości ziemi spowodowanego zmianą planu.

Co będzie z pozostałą częścią terenu? – Będzie czekać na lepsze czasy. To duży kawał terenu w centrum rozwijającej się aglomeracji i być może w przyszłości trzeba będzie sięgnąć po kolejne kawałki tej ziemi – dodaje Kwapisz.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zzzzzz / 17 grudnia 2012 r. o 00:34
0
[quote name='y' timestamp='1355440951' post='708979']
Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[/quote]

I dlatego władze Wrocławia czy Krakowa bardzo owocnie z Echo Inv. współpracują, w odróżnieniu niestety od władz Lublina.
I tak Wrocław wzbogaci się o taki m.in. budynek :
[img]http://www.echoinvestment.com.pl/typo3temp/pics/0127b0f685.jpg[/img]


a Kraków - o takie:
[img]http://meedo.pl/images/projects/exteriors/Opolska_night.jpg[/img]



ale to jak zwykle "Lublin ma rację" - w końcu to Lublin został miastem roku, a nie Echo Inv. developerem roku ([url="http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/echo-investment-zostalo-deweloperem-roku-79055.html"]http://www.strefabiz...roku-79055.html[/url] )


Aby zaś uprzedzić wszelkie ataki, ktre zaraz na mą osobę nastąpią oświadczam, że z samym Echo Inv. mam tyle wspólnego, że podoba mi się większość ich ostatnich realizacji. Tyle.
[quote name='y' timestamp='1355440951' post='708979']
Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[/quote]

I dlatego władze Wrocławia czy Krakowa bardzo owocnie z Echo Inv. współpracują, w odróżnieniu niestety od władz Lublina.
I tak Wrocław wzbogaci się o taki m.in. budynek :
[img]http://www.echoinve... rozwiń
Avatar
lbn / 14 grudnia 2012 r. o 12:12
0
na felinie to atrium buduje a na spoldzielczosci pracy ma byc ch ikea ogarnij sie zanim cos napiszesz
Avatar
fg / 14 grudnia 2012 r. o 10:21
0
Ta cała sprawa jest żenująca, poważnie.
Tu cuchnie wałem na kilometr. Najlepiej dla władz miasta było by już nie zmieniać planu zagospodarowania. Niech Echo s..p..i..e..r..d..a..l..a. Niech ten teren leży odłogiem, niech nic tam się nie buduje, niech go sobie Echo odgrodzi. Serial brazylijski z tymi Górkami.
Myślę że oprócz troli Echa, większość ma podobne zdanie.
Avatar
Jan Niezbędny / 14 grudnia 2012 r. o 06:47
0
Brawo panie Kwapisz, BRAWO !@!!!!
Nie chcieli durnie z UM inwestycji to nie dostaną NIC !!!!
Gratuluję...
A jeszcze lepiej by było, żeby coś tak wykombinować, by to miasto musiało jeszcze do tego dopłacać !!!!

BRAWO !!!!
Avatar
tj / 14 grudnia 2012 r. o 00:26
0
[quote name='Janusz Oszeszek' timestamp='1355439921' post='708977']
Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.
[/quote]

To straszne ! I co wtedy będzie?

Miasto będzie ściągac od Echa podatki gruntowe, wymuszać na nich przez Straż Miejską utrzymanie terenu w czystości a teren będzie leżał odłogiem, bo Echo zrobi miastu na złość. Faktycznie przerażająca perspektywa.... Kupili grunt pod park, to niech utrzymują park, nisko mi to powiewa.
[quote name='Janusz Oszeszek' timestamp='1355439921' post='708977']
Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.
[/quote]

To straszne ! I co wtedy będzie?

Miasto będzie ściągac od Echa podatki gruntowe, wymuszać na nich przez Straż Miejską utrzymanie terenu w czystości a teren będzie leżał odłogiem, bo Echo zrobi miastu na złość. Faktycznie przerażająca perspektywa.... Kupili grunt pod pa... rozwiń
Avatar
y / 14 grudnia 2012 r. o 00:22
0
[quote name='zzzzzz' timestamp='1355440133' post='708978']
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
[/quote]

Buahaha... Widzę, że baaaaaardzo "zorientowany" w temacie inwestycji jesteś.... Bo takie głupoty sadzić to naprawdę trzeba albo być idiota albo traktowac innych jako idiotów, którzy uwierzą.... W Lublinie nie brak terenów pod inwestycje mieszkaniowe, zarówno tych przeznaczonych pod taki cel w MPZP jak i tych na których można takie inwestycje realizować na podstawie WZZ. "Inwestor", który łaskawie zrealizuje mieszkaniówkę to ŻADEN zysk dla miasta. Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[quote name='zzzzzz' timestamp='1355440133' post='708978']
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
[/quote]

Buahaha... Widzę, że baaaaaardzo "zorientowany" w temacie inwestycji jesteś.... Bo t... rozwiń
Avatar
zzzzzz / 14 grudnia 2012 r. o 00:08
0
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
Avatar
Janusz Oszeszek / 14 grudnia 2012 r. o 00:05
0
[quote name='Bolo' timestamp='1355426775' post='708858']
Co Misiek Solowow teraz zrobi, skoro mega galerię buduje na Felinie Ikea? Zepchnie teren pod budownictwo mieszkaniowe? A radni nie powinni mu w tym pomagać. Kupił za bezcen obiecując Aquapark, a teraz kombinuje jak zarobić i wykręcić się z tego interesu. Wała! Miał zrobić skrzyżowanie, nie zrobił. Miasto nie powinno iść mu na rękę tylko skutecznie blokować i zniechęcać, podnosząc podatki za niewykorzystane obszary w ramach aglomeracji. Na biednego nie trafiło. Za moich czasów górki były cudownym terenem rekreacyjnym, gdzie można było poszaleć na rowerze, motorze, wejść do czołgu, czy dopaść działa przeciwpancernego. Mój pies wracał złachany z wyprawy w tamtejszą dzicz.
[/quote]

Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.

A - zwracam uwagę na jeszcze jeden aspekt. Echo kupiło ziemię od WOJSKA!, nie od miasta. Wojsko sprzedało za tyle, za ile sprzedało - ich sprawa, nie powinni się tym interesować postronni.
[quote name='Bolo' timestamp='1355426775' post='708858']
Co Misiek Solowow teraz zrobi, skoro mega galerię buduje na Felinie Ikea? Zepchnie teren pod budownictwo mieszkaniowe? A radni nie powinni mu w tym pomagać. Kupił za bezcen obiecując Aquapark, a teraz kombinuje jak zarobić i wykręcić się z tego interesu. Wała! Miał zrobić skrzyżowanie, nie zrobił. Miasto nie powinno iść mu na rękę tylko skutecznie blokować i zniechęcać, podnosząc podatki za niewykorzystane obszary w ramach aglomeracji. Na biednego nie ... rozwiń
Avatar
erry / 13 grudnia 2012 r. o 23:50
0
[quote name='lublin' timestamp='1355436637' post='708968']
pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[/quote]

Co za idiota. Może zaczniesz od nauki ortografii języka, w którym się wypowiadasz tępy dresie? Interpunkcja, ortografia, gramatyka... "Rozmyślili" się, bo Sołowow inny geszeft sobie wymyślił a miasto nie uwaliło Tarasów Zamkowych wbrew temu czego sobie bezczelnie życzyło Echo. Takich pseudo inwestorów to tylko gonić. Niepoważni faceci w krótkich spodenkach, najpierw oferują miastu 60 koła za prawo do budowy hipermarketu a potem się wycofują tuż przed przyklepaniem umowy. Jak chcieli budować galerię to mogli kupić grunt na warunkach rynkowych, a nie kupić park i liczyć na drapane, że sobie coś "załatwią" jak w bantustanie.

Szanowni Radni, sprzedajcie kopa tym kieleckim scyzorykom. Dość już tego. Dostali szansę, nie chcieli i odstawiają jakieś cyrki to adieu. Nikt im prezentów nie będzie dawał.
[quote name='lublin' timestamp='1355436637' post='708968']
pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[/quote]

Co za idiota. Może zaczniesz od nauki ortografii języka, w którym się wypowiadasz tępy dresie? Interpunkcja, ortografia, gramatyka... "Rozmyślili" się, bo Sołowow inny geszeft sobie wymyślił a mia... rozwiń
Avatar
lublin / 13 grudnia 2012 r. o 23:10
0
[quote name='chief' timestamp='1355434027' post='708959']
Echo wynocha!

Robią z siebie pokrzywdzonych z niewiadomego powodu a sami na krzywy ryj chcieli się wzbogacić kupując grunt za bezcen. Kazał im ktoś to robić? Obiecywał im ktoś przekształcenie? Nie, sami się w to wpakowali a wydali nędzne grosze w skali takiej spółki. Dawno mogli postawić niedużą galerię, bo na to plan pozwala tylko byli bardziej chciwi i chcieli tam hipermarket. Obiecali 60 baniek miastu na skrzyżowanie a teraz się wycofali i chcą, żeby im dać zarobić za frajer, bo wielce "pokrzywdzeni". Tylko niby przez kogo i czym? Mam nadzieję, że radni im figę dadzą, bo to już by śmierdziało korupcją!!!
[/quote]



pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[quote name='chief' timestamp='1355434027' post='708959']
Echo wynocha!

Robią z siebie pokrzywdzonych z niewiadomego powodu a sami na krzywy ryj chcieli się wzbogacić kupując grunt za bezcen. Kazał im ktoś to robić? Obiecywał im ktoś przekształcenie? Nie, sami się w to wpakowali a wydali nędzne grosze w skali takiej spółki. Dawno mogli postawić niedużą galerię, bo na to plan pozwala tylko byli bardziej chciwi i chcieli tam hipermarket. Obiecali 60 baniek miastu na skrzyżowanie a teraz się wycof... rozwiń
Avatar
zzzzzz / 17 grudnia 2012 r. o 00:34
0
[quote name='y' timestamp='1355440951' post='708979']
Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[/quote]

I dlatego władze Wrocławia czy Krakowa bardzo owocnie z Echo Inv. współpracują, w odróżnieniu niestety od władz Lublina.
I tak Wrocław wzbogaci się o taki m.in. budynek :
[img]http://www.echoinvestment.com.pl/typo3temp/pics/0127b0f685.jpg[/img]


a Kraków - o takie:
[img]http://meedo.pl/images/projects/exteriors/Opolska_night.jpg[/img]



ale to jak zwykle "Lublin ma rację" - w końcu to Lublin został miastem roku, a nie Echo Inv. developerem roku ([url="http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/echo-investment-zostalo-deweloperem-roku-79055.html"]http://www.strefabiz...roku-79055.html[/url] )


Aby zaś uprzedzić wszelkie ataki, ktre zaraz na mą osobę nastąpią oświadczam, że z samym Echo Inv. mam tyle wspólnego, że podoba mi się większość ich ostatnich realizacji. Tyle.
[quote name='y' timestamp='1355440951' post='708979']
Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[/quote]

I dlatego władze Wrocławia czy Krakowa bardzo owocnie z Echo Inv. współpracują, w odróżnieniu niestety od władz Lublina.
I tak Wrocław wzbogaci się o taki m.in. budynek :
[img]http://www.echoinve... rozwiń
Avatar
lbn / 14 grudnia 2012 r. o 12:12
0
na felinie to atrium buduje a na spoldzielczosci pracy ma byc ch ikea ogarnij sie zanim cos napiszesz
Avatar
fg / 14 grudnia 2012 r. o 10:21
0
Ta cała sprawa jest żenująca, poważnie.
Tu cuchnie wałem na kilometr. Najlepiej dla władz miasta było by już nie zmieniać planu zagospodarowania. Niech Echo s..p..i..e..r..d..a..l..a. Niech ten teren leży odłogiem, niech nic tam się nie buduje, niech go sobie Echo odgrodzi. Serial brazylijski z tymi Górkami.
Myślę że oprócz troli Echa, większość ma podobne zdanie.
Avatar
Jan Niezbędny / 14 grudnia 2012 r. o 06:47
0
Brawo panie Kwapisz, BRAWO !@!!!!
Nie chcieli durnie z UM inwestycji to nie dostaną NIC !!!!
Gratuluję...
A jeszcze lepiej by było, żeby coś tak wykombinować, by to miasto musiało jeszcze do tego dopłacać !!!!

BRAWO !!!!
Avatar
tj / 14 grudnia 2012 r. o 00:26
0
[quote name='Janusz Oszeszek' timestamp='1355439921' post='708977']
Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.
[/quote]

To straszne ! I co wtedy będzie?

Miasto będzie ściągac od Echa podatki gruntowe, wymuszać na nich przez Straż Miejską utrzymanie terenu w czystości a teren będzie leżał odłogiem, bo Echo zrobi miastu na złość. Faktycznie przerażająca perspektywa.... Kupili grunt pod park, to niech utrzymują park, nisko mi to powiewa.
[quote name='Janusz Oszeszek' timestamp='1355439921' post='708977']
Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.
[/quote]

To straszne ! I co wtedy będzie?

Miasto będzie ściągac od Echa podatki gruntowe, wymuszać na nich przez Straż Miejską utrzymanie terenu w czystości a teren będzie leżał odłogiem, bo Echo zrobi miastu na złość. Faktycznie przerażająca perspektywa.... Kupili grunt pod pa... rozwiń
Avatar
y / 14 grudnia 2012 r. o 00:22
0
[quote name='zzzzzz' timestamp='1355440133' post='708978']
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
[/quote]

Buahaha... Widzę, że baaaaaardzo "zorientowany" w temacie inwestycji jesteś.... Bo takie głupoty sadzić to naprawdę trzeba albo być idiota albo traktowac innych jako idiotów, którzy uwierzą.... W Lublinie nie brak terenów pod inwestycje mieszkaniowe, zarówno tych przeznaczonych pod taki cel w MPZP jak i tych na których można takie inwestycje realizować na podstawie WZZ. "Inwestor", który łaskawie zrealizuje mieszkaniówkę to ŻADEN zysk dla miasta. Wrocław czy Kraków to by się śmiał, że Lublin to takie śmieszne miasto gdzie idioci za frajer milionerom zmieniają plan żeby milionerzy mogli sobie grunt opylić pod mieszkaniówkę Nie rozśmieszaj mnie nieudolny trollu Echa )))
[quote name='zzzzzz' timestamp='1355440133' post='708978']
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
[/quote]

Buahaha... Widzę, że baaaaaardzo "zorientowany" w temacie inwestycji jesteś.... Bo t... rozwiń
Avatar
zzzzzz / 14 grudnia 2012 r. o 00:08
0
A dzisiejsza argumentacja Echa jest dość zrozumiała. Od żadnego innego developera nie wymaga się cudów aby mógł zbudować budynki mieszkalne. Ale skoro Lublinowi się przelewa inwestorów, którzy walą w to cudne miejsce drzwiami i oknami to można spokojnie kolejnym rzucać kłody pod nogi.

A Wrocław czy Kraków się śmieje. xD
Avatar
Janusz Oszeszek / 14 grudnia 2012 r. o 00:05
0
[quote name='Bolo' timestamp='1355426775' post='708858']
Co Misiek Solowow teraz zrobi, skoro mega galerię buduje na Felinie Ikea? Zepchnie teren pod budownictwo mieszkaniowe? A radni nie powinni mu w tym pomagać. Kupił za bezcen obiecując Aquapark, a teraz kombinuje jak zarobić i wykręcić się z tego interesu. Wała! Miał zrobić skrzyżowanie, nie zrobił. Miasto nie powinno iść mu na rękę tylko skutecznie blokować i zniechęcać, podnosząc podatki za niewykorzystane obszary w ramach aglomeracji. Na biednego nie trafiło. Za moich czasów górki były cudownym terenem rekreacyjnym, gdzie można było poszaleć na rowerze, motorze, wejść do czołgu, czy dopaść działa przeciwpancernego. Mój pies wracał złachany z wyprawy w tamtejszą dzicz.
[/quote]

Tyle, że jeśli miasto pójdzie na wojnę z Echem, to może po prostu ogrodzić teren i nie wpuszczać tam nikogo. Ich własność, ich prawo.

A - zwracam uwagę na jeszcze jeden aspekt. Echo kupiło ziemię od WOJSKA!, nie od miasta. Wojsko sprzedało za tyle, za ile sprzedało - ich sprawa, nie powinni się tym interesować postronni.
[quote name='Bolo' timestamp='1355426775' post='708858']
Co Misiek Solowow teraz zrobi, skoro mega galerię buduje na Felinie Ikea? Zepchnie teren pod budownictwo mieszkaniowe? A radni nie powinni mu w tym pomagać. Kupił za bezcen obiecując Aquapark, a teraz kombinuje jak zarobić i wykręcić się z tego interesu. Wała! Miał zrobić skrzyżowanie, nie zrobił. Miasto nie powinno iść mu na rękę tylko skutecznie blokować i zniechęcać, podnosząc podatki za niewykorzystane obszary w ramach aglomeracji. Na biednego nie ... rozwiń
Avatar
erry / 13 grudnia 2012 r. o 23:50
0
[quote name='lublin' timestamp='1355436637' post='708968']
pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[/quote]

Co za idiota. Może zaczniesz od nauki ortografii języka, w którym się wypowiadasz tępy dresie? Interpunkcja, ortografia, gramatyka... "Rozmyślili" się, bo Sołowow inny geszeft sobie wymyślił a miasto nie uwaliło Tarasów Zamkowych wbrew temu czego sobie bezczelnie życzyło Echo. Takich pseudo inwestorów to tylko gonić. Niepoważni faceci w krótkich spodenkach, najpierw oferują miastu 60 koła za prawo do budowy hipermarketu a potem się wycofują tuż przed przyklepaniem umowy. Jak chcieli budować galerię to mogli kupić grunt na warunkach rynkowych, a nie kupić park i liczyć na drapane, że sobie coś "załatwią" jak w bantustanie.

Szanowni Radni, sprzedajcie kopa tym kieleckim scyzorykom. Dość już tego. Dostali szansę, nie chcieli i odstawiają jakieś cyrki to adieu. Nikt im prezentów nie będzie dawał.
[quote name='lublin' timestamp='1355436637' post='708968']
pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[/quote]

Co za idiota. Może zaczniesz od nauki ortografii języka, w którym się wypowiadasz tępy dresie? Interpunkcja, ortografia, gramatyka... "Rozmyślili" się, bo Sołowow inny geszeft sobie wymyślił a mia... rozwiń
Avatar
lublin / 13 grudnia 2012 r. o 23:10
0
[quote name='chief' timestamp='1355434027' post='708959']
Echo wynocha!

Robią z siebie pokrzywdzonych z niewiadomego powodu a sami na krzywy ryj chcieli się wzbogacić kupując grunt za bezcen. Kazał im ktoś to robić? Obiecywał im ktoś przekształcenie? Nie, sami się w to wpakowali a wydali nędzne grosze w skali takiej spółki. Dawno mogli postawić niedużą galerię, bo na to plan pozwala tylko byli bardziej chciwi i chcieli tam hipermarket. Obiecali 60 baniek miastu na skrzyżowanie a teraz się wycofali i chcą, żeby im dać zarobić za frajer, bo wielce "pokrzywdzeni". Tylko niby przez kogo i czym? Mam nadzieję, że radni im figę dadzą, bo to już by śmierdziało korupcją!!!
[/quote]



pusty jestes az zal czytac te twoje wypociny, pisiory od 5 lat blokowaly echo w budowie centrum az w koncu sie rozmyslili mieli do tego prawo, obracaja setkami milionow zl rocznie i w du*** maja juz lublin pisowski. moherze
[quote name='chief' timestamp='1355434027' post='708959']
Echo wynocha!

Robią z siebie pokrzywdzonych z niewiadomego powodu a sami na krzywy ryj chcieli się wzbogacić kupując grunt za bezcen. Kazał im ktoś to robić? Obiecywał im ktoś przekształcenie? Nie, sami się w to wpakowali a wydali nędzne grosze w skali takiej spółki. Dawno mogli postawić niedużą galerię, bo na to plan pozwala tylko byli bardziej chciwi i chcieli tam hipermarket. Obiecali 60 baniek miastu na skrzyżowanie a teraz się wycof... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!