Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 stycznia 2016 r.
21:56

Gwałt w klubie Cream. Oskarżony choruje, sąd czeka

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 23 A A
Na zdjęciu Tomasz R. oraz Piotr B. Według prokuratury, zebrane w sprawie dowody nie pozostawiają wątpliwości, że dziewczyna mówi prawdę
Na zdjęciu Tomasz R. oraz Piotr B. Według prokuratury, zebrane w sprawie dowody nie pozostawiają wątpliwości, że dziewczyna mówi prawdę

Po raz kolejny nie udało się rozpocząć procesu byłych ochroniarzy z klubu Cream. Trzej mężczyźni mają odpowiadać za zbiorowy gwałt na studentce, która bawiła się w klubie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oskarżeni to Artur S., Tomasz R. i Piotr B. Ich proces miał się rozpocząć w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy jednak w Sądzie Okręgowym w Lublinie nie pojawił się Artur S. Zabrakło również obrońcy Piotra B. Sprawę odroczono. W czwartek na sali pojawili się wszyscy obrońcy, ale zabrakło Piotra B. Okazało się, że jest chory.

W tej sytuacji sędzia Łukasz Obłoza postanowił odroczyć sprawę. Przychylił się również do wniosku prokuratury, która domagała się wyłączenia jawności postępowania. Decyzją sądu, „ze względu na dobre obyczaje” cały proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na marzec.

Ochroniarze odpowiadają za zbiorowy gwałt na młodej kobiecie, która bawiła się w klubie Cream przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Do napaści miało dojść w nocy z 20 na 21 lutego ubiegłego roku.

Żaden z ochroniarzy nie przyznał się do gwałtu. Przekonywali śledczych, że studentka była pijana, więc wyprowadzili ją z klubu. Dziewczyna chciała jednak wrócić. W zamian za wpuszczenie jej do środka, miała proponować seks. Z relacji ochroniarzy wynika, że zabrali ją na zaplecze. Zapewnili później śledczych, że do stosunków doszło za zgodą dziewczyny.

Studentka zaraz po zdarzeniu powiadomiła policję. Przyznała, że feralnej nocy piła alkohol. Nie była jednak na tyle pijana, by nie móc prawidłowo ocenić sytuacji. Pamięta, że była zamroczona, a także to, że zmuszono ją do seksu z więcej niż jednym mężczyzną. Ochroniarze mieli być wobec niej brutalni.

Według prokuratury, zebrane w sprawie dowody nie pozostawiają wątpliwości, że dziewczyna mówi prawdę. Studentka była badana bezpośrednio po zdarzeniu. Do zatrzymania podejrzanych przyczyniły się również wyniki badań DNA. 

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 10:35
0
To na 100% niepierwszy raz!!!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 20:32
0
katarek? ??!!!takich ''chorych'' to policja powinna za bety do sądy przytargać!!!!
Avatar
obserwator / 29 stycznia 2016 o 17:40
0

 Dokładnie, teraz pewnie ona boi się chodzić do klubów, bo ochroniarze pewnie się tam wszyscy w miare znają. To skandal ile może coś takiego trwać. Skoro jest chory to trudno, przesłuchania były dowody niezbite są. Mozna go skazać a policja go do więzienia odprowadzi nawet jeśli choruje.  Mogłoby się skończyć tak że jeszcze ją znajdą i pobiją

 Studenci,a szczególnie studentki powinni uczyć się, a nie szlajać po klubach nawaleni jak stodoły.Ochroniarze na razie są niewinni.Sąd to oceni.Jak winni,to do pierdla.I tego się trzymajmy.

 Studenci,a szczególnie studentki powinni uczyć się, a nie szlajać po klubach nawaleni jak stodoły.Ochroniarze na razie są niewinni.Sąd to oceni.Jak winni,to do pierdla.I tego się trzymajmy.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 15:39
0
Taki chory a dostał pracę jako ochroniarz? Niech ZUS albo PIP sprawdzi właściciela lokalu czy zatrudnia osoby z aktualnymi badaniami lekarskimi i posiadający odpowiednie szkolenia BHP. Po potwarzy ( bo to nie twarz ) WIDAĆ , ŻE TO PRZYMUŁY ze wsi, a cham to istota niezbadana.
Avatar
qwdq2 / 29 stycznia 2016 o 12:56
0

Kpina z sądu! Ile ten koszmar ma trwać?

 Dokładnie, teraz pewnie ona boi się chodzić do klubów, bo ochroniarze pewnie się tam wszyscy w miare znają. To skandal ile może coś takiego trwać. Skoro jest chory to trudno, przesłuchania były dowody niezbite są. Mozna go skazać a policja go do więzienia odprowadzi nawet jeśli choruje.  Mogłoby się skończyć tak że jeszcze ją znajdą i pobiją

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 11:46
0
w ubiegłym roku wstawiłam się na forum, za tą osobą, że coś jej ktoś być może wsypał do napoju ... szkoda mi jej było bo tak wiele osób pisało niewybredne komentarze a jej postawa przeczyła temu
Avatar
ewi / 29 stycznia 2016 o 10:39
0

Tacy to właśnie są faceci.Jak pijana to i zapewne łatwa.Cholera co to za ochroniarze. Jeśli pijana kobieta to powinni taksówkę zamówić jej do domu a nie gwałcić. A swoją drogą jak ona się tam znalazła w tym klubie, sama przyszła? Jeśli z kimś, to gdzie ten człowiek, ludzie, którzy z nią przyszli. Jest zasada: razem wchodzimy, razem wychodzimy. I w miarę możliwości razem wracamy do domu. Osoby, które z nią przyszły nie powinny jej zostawiać samej w takim stanie. dlatego do klubów, chodzi się z zaufanymi osobami.

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 10:03
0
Cream widać jaki to klub !!!
Avatar
patrząc z boku / 29 stycznia 2016 o 09:51
0

Na co chory. Może wypadało by to sprawdzić? I przy okazji znajomego lekarza wystawiajacego zwolnienie.

Boli     ''ch.... '' i serce?

A tak na marginesie są sądy,które honorują zwolnienia wydane  tylko przez lekarza sądowego,innych nie.

Avatar
sn / 29 stycznia 2016 o 09:48
0
Gdyby to zrobili mojej córce to bym wiedział jak postąpić bo mi sądy do niczego nie są potrzebne.Dziwię się ojcom skrzywdzonych córek.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 10:35
0
To na 100% niepierwszy raz!!!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 20:32
0
katarek? ??!!!takich ''chorych'' to policja powinna za bety do sądy przytargać!!!!
Avatar
obserwator / 29 stycznia 2016 o 17:40
0

 Dokładnie, teraz pewnie ona boi się chodzić do klubów, bo ochroniarze pewnie się tam wszyscy w miare znają. To skandal ile może coś takiego trwać. Skoro jest chory to trudno, przesłuchania były dowody niezbite są. Mozna go skazać a policja go do więzienia odprowadzi nawet jeśli choruje.  Mogłoby się skończyć tak że jeszcze ją znajdą i pobiją

 Studenci,a szczególnie studentki powinni uczyć się, a nie szlajać po klubach nawaleni jak stodoły.Ochroniarze na razie są niewinni.Sąd to oceni.Jak winni,to do pierdla.I tego się trzymajmy.

 Studenci,a szczególnie studentki powinni uczyć się, a nie szlajać po klubach nawaleni jak stodoły.Ochroniarze na razie są niewinni.Sąd to oceni.Jak winni,to do pierdla.I tego się trzymajmy.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 15:39
0
Taki chory a dostał pracę jako ochroniarz? Niech ZUS albo PIP sprawdzi właściciela lokalu czy zatrudnia osoby z aktualnymi badaniami lekarskimi i posiadający odpowiednie szkolenia BHP. Po potwarzy ( bo to nie twarz ) WIDAĆ , ŻE TO PRZYMUŁY ze wsi, a cham to istota niezbadana.
Avatar
qwdq2 / 29 stycznia 2016 o 12:56
0

Kpina z sądu! Ile ten koszmar ma trwać?

 Dokładnie, teraz pewnie ona boi się chodzić do klubów, bo ochroniarze pewnie się tam wszyscy w miare znają. To skandal ile może coś takiego trwać. Skoro jest chory to trudno, przesłuchania były dowody niezbite są. Mozna go skazać a policja go do więzienia odprowadzi nawet jeśli choruje.  Mogłoby się skończyć tak że jeszcze ją znajdą i pobiją

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 11:46
0
w ubiegłym roku wstawiłam się na forum, za tą osobą, że coś jej ktoś być może wsypał do napoju ... szkoda mi jej było bo tak wiele osób pisało niewybredne komentarze a jej postawa przeczyła temu
Avatar
ewi / 29 stycznia 2016 o 10:39
0

Tacy to właśnie są faceci.Jak pijana to i zapewne łatwa.Cholera co to za ochroniarze. Jeśli pijana kobieta to powinni taksówkę zamówić jej do domu a nie gwałcić. A swoją drogą jak ona się tam znalazła w tym klubie, sama przyszła? Jeśli z kimś, to gdzie ten człowiek, ludzie, którzy z nią przyszli. Jest zasada: razem wchodzimy, razem wychodzimy. I w miarę możliwości razem wracamy do domu. Osoby, które z nią przyszły nie powinny jej zostawiać samej w takim stanie. dlatego do klubów, chodzi się z zaufanymi osobami.

Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 10:03
0
Cream widać jaki to klub !!!
Avatar
patrząc z boku / 29 stycznia 2016 o 09:51
0

Na co chory. Może wypadało by to sprawdzić? I przy okazji znajomego lekarza wystawiajacego zwolnienie.

Boli     ''ch.... '' i serce?

A tak na marginesie są sądy,które honorują zwolnienia wydane  tylko przez lekarza sądowego,innych nie.

Avatar
sn / 29 stycznia 2016 o 09:48
0
Gdyby to zrobili mojej córce to bym wiedział jak postąpić bo mi sądy do niczego nie są potrzebne.Dziwię się ojcom skrzywdzonych córek.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 15 5

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 8

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 13 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.