Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2020 r.
8:58

Holenderska prowincja nie chce współpracować z województwem lubelskim. Przez uchwałę anty-LGBT

Autor: Zdjęcie autora sko
492 19 A A
Akcja Tęczowi Pogrmocy Mitów w Świdniku
Akcja Tęczowi Pogrmocy Mitów w Świdniku (fot. Piotr Michalski)

Władze prowincji Gelderland ostrzegają, że w nie rozpoczną żadnych nowych projektów z regionem lubelskim. Powodem jest przyjęta przez sejmik województwa tzw. uchwała anty-LGBT.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gelderland i województwo lubelskie umowę o współpracy zawarły w 2000 roku. Na stronie internetowej lubelskiego urzędu marszałkowskiego czytamy: - Aktualnymi obszarami współpracy pomiędzy Województwem Lubelskim a Prowincją Gelderland są m.in. polityka transportowa, gospodarka wodna oraz współpraca społeczności lokalnych w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Tymczasem portal Omroepgelderland informuje, że władze holenderskiego regionu podjęły decyzję, że nie będą już realizowały wspólnych projektów z lubelskim.

- Zdecydowanie potępiamy wykluczenie i stygmatyzację społeczności LGBT w Polsce. Wykluczanie osób z jakiegokolwiek powodu jest w naszej Komisji niedopuszczalne – pisze portal.

Chodzi o fakt, że sejmik województwa lubelskiego w kwietniu 2019 przyjął stanowisko, w którym „Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych”.

W tzw. uchwale anty-LGBT jest też mowa o obronie szkoły i rodziny przed "rozprzestrzeniającą się ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami" oraz sprzeciw wobec "instalowaniu funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. Latarników)"

Holendrzy jednak zastrzegają, że ich prowincja nie zrywa wszystkich więzi z województwem lubelskim, a współpraca jest możliwa na przykład w kwestii wspierania społeczności LGBT.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
snekker / 16 września 2020 r. o 11:06
+29
jakoś przez 20 lat nie zauważyłem żadnych efektów tej współpracy, więc żadna strata. To że kilku urzędasów nie pojedzie na wizyty studyjne z których nic nie wynika to nawet lepiej dla finansów publicznych.
Avatar
anka-anka / 16 września 2020 r. o 09:37
+27
Jakoś przeżyjemy taką stratę.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2020 r. o 10:30
+26
Niemiec nazista Eichmann mówił „Transporty (Żydów z Holandii) prowadzone tak płynnie, że jest to przyjemność zobaczyć.” Holenderskie ochotnicze dywizje SS, policjantów eskortujących żydów do pociągów "kierunek Auschwitz" pamiętamy... I oni nas próbują umoralniać?
Avatar
lbnpl / 16 września 2020 r. o 10:12
+24
"Aktualnymi obszarami współpracy pomiędzy Województwem Lubelskim a Prowincją Gelderland są m.in. polityka transportowa, gospodarka wodna". Pamiętam swój lipcowy rejs żaglowcem z Lublina do Gelderland. Fantastyczna przygoda. Szkoda, że już więcej nie będzie można żeglować po bezbrzeżnym morzu łączącym nasze miasta.
Avatar
konserwatysta / 16 września 2020 r. o 09:08
+23
Przecież z takiej współpracy nie ma żadnej korzyści. Delegacje z lubelskiego balują na koszt holenderskiego podatnika i vice versa.
Avatar
Romanow / 16 września 2020 r. o 09:13
+22
Bez łaski. Niech lepiej sami sobie pomogą.
Avatar
Biben282 / 16 września 2020 r. o 09:35
+15
Współpraca z holenderską cywilizacją śmierci może tylko przynieść śmierć. Jeszcze parę lat a pozabijają się sami (eutanazja). Nie będzie z kim współpracować.
Avatar
AaronSzechter / 16 września 2020 r. o 11:11
+14
DW zajmij się sprawami ważnymi dla mieszkańców a nie codziennym promowaniem tęczowego bractwa
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2020 r. o 12:43
+12
Około 50 tyś  wstapiło do oddziałów SS.... załozyli Westerbrock i swoimi pociągami odwieźli pod bramy obozów zagłady... niech lepiej zamilczą.
Avatar
anka-anka / 16 września 2020 r. o 10:06
+7
Widzę, że brygada od stawiania minusów ruszyła do pracy :D :D :D.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 dni temu o 23:01
+2
P0-SStępowa Unia marzeń.... "dziecięcy program" nadawany w duńskiej telewizji „Ultra Strips Down”, a w nim .... dzieci oglądają gołych dorosłych. Program twierdzi, że uczy dzieci o różnych typach ciała, pokazując je nagim dorosłym!
Avatar
KOT89 / 17 września 2020 r. o 23:35
-1
Tak bo Holendrzy lobują się w cywilizacji, śmierci: eutanazji, prostytucji, aborcji, pederastii , dziwactwu wszystkiemu itd itd - to źli ludzie i zdegenerowani
Avatar
OPUSDEI / 16 września 2020 r. o 15:35
-1
This is an excerpt from President Ursula von der Leyen, at the State of the Union:
"...because being yourself is not your ideology, it is your identity, and no one can ever take it away, so I want be here crystal clear: LGBTQI-free zones, are humanity-free zones and have no place in our Union. And to make sure that we support the whole community, The Commission, will soon put forward a strategy to strengthen LGBTQI rights. As part of this, I will also push for mutual recognition of family relations within EU, because if you are parent in one country, you are of course a parent in every country."
#SOTEU, #SOTEU20, #EU_COMMISSION Radni zastanowią się, czy działając i podejmując uchwały na zlecenie Ordo Iuris badź innej maści mocodawców, nie działają przypadkiem wbrew dobru Unii Europejskiej, wbrew zaleceniom Komisji Europejskiej,  oraz wbrew dobru samych mieszkańców. Czasem nie warto wychodzić przed szereg, i nie warto pierwszemu rzucać kamieniem w mniejszości. Puławy mają doświadczenie w rzucaniu kamieniami w mniejszości, od Romów po LGBTQI, czy przyniosło to cokolwiek dobrego Puławom? Z tego co wiem to wycofało inwestorów, wycofało zachodnie miasta partnerskie, oraz spowodowało skokowy wzrost bezrobocia. Do pozostałych samorządów: rzucajcie kamieniami, uważajcie jakie ustawy przyjmujecie. Zastanówcie się, czy przyjmowanie takich a nie innych ustaw jest rzeczywiście konieczne, i czy nie zrujnuje waszych regionów w wieloletniej perspektywie.
#SOTEU, #SOTEU20, #EU_COMMISSION Radni zastanowią się, czy działając i podejmując uchwały na zlecenie Ordo Iuris badź innej maści mocodawców, nie działają przypadkiem wbrew dobru Unii Europejskiej, wbrew zaleceniom Komisji Europejskiej,  oraz wbrew dobru samych mieszkańców. Czasem nie warto wychodzić przed szereg, i nie warto pierwszemu rzucać kamieniem w mniejszości. Puławy mają doświadczenie w rzucaniu kamieniami w mniejszości, od Romów po LGBTQI, czy przyniosło to cokolwiek dobrego Puławom? Z tego co wiem to wycofało i... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 16 września 2020 r. o 15:23
-3
Oto wycinek wypowiedzi Prezydent Ursuli von der Leyen ze State of the Union:
"...ponieważ bycie sobą, nie jest ideologią, to jest identyfikacja (tożsamość), i nikt nie może tego nikomu odebrać. Dlatego chcę być krystalicznie wyraźna: Strefy LGBTQI-free, są strefami wolnymi od człowieczeństwa, i nie znajdą miejsca w naszej Unii. (...) nastąpi nacisk na wzajemne uznanie więzi rodzinnych w krajach EU, ponieważ jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, to oczywiście, jesteś rodzicem w każdym kraju..."
#SOTEU, #SOTEU20, #EU_COMMISSION
#SOTEU, #SOTEU20, #EU_COMMISSION rozwiń
Avatar
Ksawyer / 16 września 2020 r. o 13:09
+2
Holendrzy to wyjątkowo niewdzięczne typy, jako jeden z pierwszych przekonał się Krzysztof Arciszewski, który miał wielki udział w założeniu na terenie dzisiejszej Brazylii Nowej Holandii; po wygraniu kampanii przeciw Portugalczykom, aresztowali Arciszrwskiego i wysłali do Holandii.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 września 2020 r. o 12:43
+12
Około 50 tyś  wstapiło do oddziałów SS.... załozyli Westerbrock i swoimi pociągami odwieźli pod bramy obozów zagłady... niech lepiej zamilczą.
Avatar
OPUSDEI / 16 września 2020 r. o 11:57
-8
Oto lista radnych winnych wprowadzeniu ustawy anty-LGBT: Anna Baluch, Barbara Barszczewska, Maria Gmyz, Ewa Jaszczuk, Marek Kos, Leszek Kowalczyk, Ryszard Majkowski, Michał Mulawa, Michał Piotrowicz, Zdzisław Podkański, Mieczysław Ryba, Konrad Sawicki, TomaszSolis, Ryszard Szczygieł, Jerzy Szwaj, Zdzisław Szwed, Marek Wojciechowski, Zbigniew Wojciechowski, Grzegorz Wróbel. Przez takich radnych uciekają nam partnerstwa, turyści i inwestorzy. Przez tych radnych uciekną też pieniądze z funduszów EU i spójności. Ci ludzie są winni nie tylko dyskryminacji ludzi LGBT, ale też działaniu na niekorzyść regionu, co powyższy artykuł dosadnie opisuje. PiS i PSL szkodzą Lubelszczyźnie. Wstyd!
Oto lista radnych winnych wprowadzeniu ustawy anty-LGBT: Anna Baluch, Barbara Barszczewska, Maria Gmyz, Ewa Jaszczuk, Marek Kos, Leszek Kowalczyk, Ryszard Majkowski, Michał Mulawa, Michał Piotrowicz, Zdzisław Podkański, Mieczysław Ryba, Konrad Sawicki, TomaszSolis, Ryszard Szczygieł, Jerzy Szwaj, Zdzisław Szwed, Marek Wojciechowski, Zbigniew Wojciechowski, Grzegorz Wróbel. Przez takich radnych uciekają nam partnerstwa, turyści i inwestorzy. Przez tych radnych uciekną też pieniądze z funduszów EU i spójności. Ci ludzie są winni nie tylko dys... rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 16 września 2020 r. o 11:11
+14
DW zajmij się sprawami ważnymi dla mieszkańców a nie codziennym promowaniem tęczowego bractwa
Avatar
snekker / 16 września 2020 r. o 11:06
+29
jakoś przez 20 lat nie zauważyłem żadnych efektów tej współpracy, więc żadna strata. To że kilku urzędasów nie pojedzie na wizyty studyjne z których nic nie wynika to nawet lepiej dla finansów publicznych.
Avatar
Stary-65 / 16 września 2020 r. o 10:55
0
cieszę się że mieszkam z dala od wielkich miast i nie widzę tych tęczowych pajaców
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tym razem oszustwo „na żołnierza”. Kobieta straciła 100 tys.

Tym razem oszustwo „na żołnierza”. Kobieta straciła 100 tys.

44-letnia puławianka zaufała nieznajomemu mężczyźnie i przekazała mu sporą sumę. Amerykańskiego wojskowego z Afganistanu poznała w internecie.

Muzyka z Fury na Roztoczu. Jesienna edycja Festiwalu Fanfara już w weekend
25 września 2020, 18:00

Muzyka z Fury na Roztoczu. Jesienna edycja Festiwalu Fanfara już w weekend

Rajdy orkiestrowej Fury z muzykantami, koncerty mobilne i stacjonarne. Przed nami jesienna edycja Festiwalu Fanfara promującego tradycyjną muzykę zachodniego Roztocza.

Senator KO z Lublina znów funduje stypendia za pieniądze z Senatu

Senator KO z Lublina znów funduje stypendia za pieniądze z Senatu

Jacek Bury ogłasza start trzeciej edycji swojego funduszu stypendialnego. Do tej pory fundacja polityka wypłaciła 43,2 tys. zł.

Opole Lubelskie otworzyło odnowione drogi powiatowe w 10 miejscowościach za jednym cięciem wstęgi

Opole Lubelskie otworzyło odnowione drogi powiatowe w 10 miejscowościach za jednym cięciem wstęgi

Nie jedna, ale kilkanaście inwestycji na raz – taką strategię przyjęła gmina Opole Lubelskie w zakresie remontu dróg lokalnych i współpracy przy odnowie dróg powiatowych. Opole w ciągu dwóch lat wyremontowało łącznie 11,5 kilometra dróg, w 10 miejscowościach. Jak na budżet tej gminy jest to spory wysiłek. Te 10 odcinków symbolicznie otworzono jednym cięciem.

Hetman na nowych billboardach chce walczyć z „propagandą posłów PiS"

Hetman na nowych billboardach chce walczyć z „propagandą posłów PiS"

Lider lubelskiego PSL nagłaśnia kwestię obrony chrześcijaństwa w Parlamencie Europejskim. Krzysztof Hetman mówi, że akcja ma na celu walkę z propagandą polityków PiS.

Zawód: informatyk - jak to wygląda i czy warto być specjalistą w usługach IT?

Zawód: informatyk - jak to wygląda i czy warto być specjalistą w usługach IT?

Przy wyborze szkół myślimy nad zawodem, którym możemy się trudnić w przyszłości. Nie jest to wiążący wybór, lecz odpowiednie wykształcenie predysponuje nas do konkretnego zawodu. Im szybciej zaczniemy się edukować w stronę wymarzonej pracy, tym lepiej. W ostatnich latach kierunek informatyczny zaczął się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. jest popularny, ale czy opłacalny? W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości na temat usług IT.

Mateusz Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego "lockdownu" w związku z koronawirusem

Mateusz Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego "lockdownu" w związku z koronawirusem

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów V4 z szefową KE.

Śmiertelny wypadek koło Łukowa. Kierowcy dachującego VW nie udało się uratować
galeria

Śmiertelny wypadek koło Łukowa. Kierowcy dachującego VW nie udało się uratować

Volkswagen na zakręcie zjechał do rowu i dachował. Kiedy na miejsce 51-letni kierowca nie żyje.

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku lub telefonu?

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku lub telefonu?

Urządzenia elektroniczne takie jak telefony komórkowe, komputery, laptopy czy tablety stanowią obecnie niezbędne narzędzia do gromadzenia danych, zarówno tych prywatnych, jak i potrzebnych do pracy czy nauki. Kiedy wypadek losowy spowoduje uszkodzenie nośnika, pojawia się ryzyku utraty cennych informacji czy zdjęć, zapisanych na karcie SIM lub dysku. Czy odzysk danych jest możliwy i jak go przeprowadzić?

Piłkarze nożni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej akademickimi wicemistrzami Polski

Piłkarze nożni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej akademickimi wicemistrzami Polski

To największy sukces w historii startów drużyny w tych rozgrywkach. Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Welman, który zdobył pięć bramek

Szkoły wzięły najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Lubartowie

Szkoły wzięły najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Lubartowie

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zagłosowało 3124 mieszkańców – to najlepszy wynik od początku funkcjonowania BO w Lubartowie. Do realizacji zostaną skierowane cztery projekty. Dwa z nich to inicjatywy miejscowych szkół.

Wykład Bartosza Kokosińskiego w Kazimierzu
26 września 2020, 12:00

Wykład Bartosza Kokosińskiego w Kazimierzu

Fundacja KZMRZ (ul. Tyszkiewicza 8) zaprasza na wykład Bartosza Kokosińskiego "Wspólnota wyobrażeń o gęstości". Wydarzenie odbędzie się 26 września o godz. 12.

Recykling i numerologia. Pokaz mody w DDK Czuby Południowe
galeria

Recykling i numerologia. Pokaz mody w DDK Czuby Południowe

– Jedyne tej jesieni kosmiczne wydarzenie modowe – tak DDK Czuby Południowe zapraszał na prezentację dzieł stworzonych przez uczestniczki warsztatów krawieckich.

Koronawirus w DPS-ie w Krzesimowie. Zakażony jeden z podopiecznych

Koronawirus w DPS-ie w Krzesimowie. Zakażony jeden z podopiecznych

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Domu Opieki Społecznej w Krzesimowie (powiat świdnicki) – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o jednego z podopiecznych tego domu.

Ukradły kosmetyki warte niemal 4 tys. zł. Część z nich zastawiły w lombardzie

Ukradły kosmetyki warte niemal 4 tys. zł. Część z nich zastawiły w lombardzie

Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkankom Chełma za kradzież kosmetyków i perfum z drogerii. Część ze zdobytych w ten sposób łupów kobiety zastawiły w lombardzie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.