Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2010 r.
20:17
Edytuj ten wpis

"I love pussy", czyli reklama poniżej pasa

0 28 A A

Ta reklama jest niesmaczna – tak studenci i władze UMCS w Lublinie komentują pojawienie się lawety z napisem "I love pussy”. Billboard zaparkował przed Chatką Żaka. Strażnicy miejscy rozkładają ręce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O plakacie reklamującym jeden z lubelskich klubów zawiadomił nas Czytelnik. Hasło przewodnie promocji: "I love pussy”. W tłumaczeniu: "Kocham kociaka” albo "Kocham … (tu pada określenie kobiecych narządów płciowych)”. I zachęta: "Do północy panie piją za darmo”.

"I love pussy” wywołało oburzenie na UMCS. – Są chyba jakieś granice. Tu zostały przekroczone – mówi Maja Adamczuk, studentka ekonomii.

– Ta reklama jest po prostu niesmaczna – dodaje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik uniwersytetu.

– Mamy tu przykład działania na najniższej warstwie emocji, które ma wywoływać skojarzenia seksualne – komentuje Andrzej Jachim, szef lubelskiej agencji reklamowej Vena Art. – To granie dwuznacznością, która w tym wypadku jest tak naprawdę jednoznacznością. Po prostu bez smaku.

Dlaczego zatem władze UMCS nie usunęły plakatu? – Kłopot w tym, że nic nie możemy zrobić – wyjaśnia Mieczkowska-Czerniak. – Nie ma przepisów, które pozwalałyby zapobiec tego typu reklamom na lawetach.

Sprawa z reklamami na lawetach ma wymiar nie tylko obyczajowy. – Nie dość, że psują wizerunek uczelni, to jeszcze blokują miejsca parkingowe – mówi dr Marcin Lipowski, kierownik zespołu ds. informacji i promocji UMCS.
Strażnicy miejscy przyznają, że mają... związane ręce. – Jeżeli pojazd jest zaparkowany na ogólnodostępnym parkingu, nie jest wrakiem i nie łamie przepisów ruchu drogowego, nie ma podstaw do interwencji – wyjaśnia Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej.

– To pomysł moich menedżerów. Ale ja nie widzę w nim niczego kontrowersyjnego. Reklamę można rozumieć dwuznacznie, ale według mnie chodzi tylko o małe kotki – mówi Jan Dunin, właściciel klubu.

Sprawą ma się zająć Rada Reklamy. – Zakazane są wszelkie reklamy zawierające jakąkolwiek dyskryminację, także płciową – tłumaczy Konrad Drozdowski z rady. – Czy w tym przypadku tak jest? To dopiero należy ustalić.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ania / 30 stycznia 2012 r. o 11:22
0
Czy wy jesteście tak tępi że nie wiecie o co chodzi???
Przez to że piszecie o tej reklamie robicie klubowi darmową reklamę.
Avatar
uprawniony / 2 czerwca 2010 r. o 20:53
0
Jestem za równouprawnieniem! Jeśli reklama "i love pussy" jest dozwolona to ja zamówię "i love to suck" z niewinnym zdjęciem dziewczątka
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 r. o 18:23
0
Dziś byłem na uczelni i na samym Wydziale Fizyki wisi kilka plakatów dokładnie takich jak ten z lawety, niech więc ludzie z UMCSu nie mówią że to im przeszkadza, ale nic nie mogą zrobić, chyba wewnątrz własnych budynków to mogą je bez problemu zdjąć. Pewnie mówią tak bo co mieli powiedzieć redaktorowi a w rzeczywistości im to zwisa.
Avatar
Jotgie / 16 stycznia 2010 r. o 09:48
0
Trochę to dziwne! Bo jakby było napisane po polsku (kocham piczki) to pewno sprawa miałaby finał w sądzie! Nawet artykuł jest przewrotny - zdjęcie po angielsku jest na pół strony ale po polsku to już napisano "kobiece narządy" A co za różnica?! Wychodzi na to, że u nas można pisać "pussy", "ask", "fuck you" ale "pi***", "d***", "pier***ić" już nie! Co za przewrotność!!!
Avatar
hipokryta / 15 stycznia 2010 r. o 23:12
0
~szef~ napisał:
Widzę że jesteś odważny! Bo występujesz bez nazwiska ! Jeśli faktycznie nie widzisz różnicy to współpczuję. Chętnie poświęcę czas i wytłumaczę różnicę.

tak, tutaj większość ludzi występuje pod nazwiskiem. proszę poświęcic czas i wytłumaczyć maluczkim różnicę. przykro mi, że darmowa reklama w dzienniku się nie udała, trzeba uważać na to co się mówi.
Avatar
~szef~ / 15 stycznia 2010 r. o 09:48
0
hipokryta napisał:
ja próbuję coś ugrać? Jeżeli już, to chyba raczej szef tej agencji, tylko mu sie zapomniało spojrzeć na własne podwórko. Widzę, że albo Twój aparat pojęciowy nie pozwala Tobie ogarnąć tego tematu albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc pokazuje palcem: reklama prasowa a) leżące na sobie sluchawki z hasłem "z nami minuty trwają dłużej", reklama prasowa nagość czy jak kto woli golizna z hasłem "gładka i ryflowana" reklamująca cegły, wow, ale głebokie, na długo pozostaje w pamięci. Rozumiem, że według Ciebie to nie jest bazowanie na najniższych popędach odbiorcy, nie wywołuje skojarzeń i działa na całkiem innej zasadzie niż "I love pussy" (tutaj podpowiem, mianowicie chodzi nam o zasadę dwuznaczności, a w zasadzie jednoznaczności). Może niech zwyczajnie szefu się zamknie następnym razem i niech nie umoralnia innych publicznie, bo w tym przypadku chyba ma najmniejsze do tego prawo. W jednym masz rację, ktoś próbuje tutaj coś ugrać na ile mu poziom pozwala, w tym przypadku jest to poziom lubelski czyli mierny. Zakończyłem temat.


Widzę że jesteś odważny! Bo występujesz bez nazwiska ! Jeśli faktycznie nie widzisz różnicy to współpczuję. Chętnie poświęcę czas i wytłumaczę różnicę.
zisz różnicy to współpczuję. Chętnie poświęcę czas i wytłumaczę różnicę. rozwiń
Avatar
YatzeK / 15 stycznia 2010 r. o 01:33
0
hipokryta napisał:
chyba jacyś gimnazjaliści to tworzą w gimpie...
Jaki klient, taka reklama...
Avatar
hipokryta / 14 stycznia 2010 r. o 23:11
0
pol napisał:
Zajrzałem- trzeba sporo złej woli, żeby napisać to, co Ty. To takie malutkie- rozumiem, że próbujesz tu coś "ugrać" na ile poziom pozwala?


bilboard "poszliśmy na maxa" także na niczym nie bazuje (swoją drogą wspaniała typografia), już nawet nie chce mi sie tego przeglądać, współczuje tylko klientom, którzy za to płacą, chyba jacyś gimnazjaliści to tworzą w gimpie...
Avatar
hipokryta / 14 stycznia 2010 r. o 22:59
0
pol napisał:
Zajrzałem- trzeba sporo złej woli, żeby napisać to, co Ty. To takie malutkie- rozumiem, że próbujesz tu coś "ugrać" na ile poziom pozwala?

ja próbuję coś ugrać? Jeżeli już, to chyba raczej szef tej agencji, tylko mu sie zapomniało spojrzeć na własne podwórko. Widzę, że albo Twój aparat pojęciowy nie pozwala Tobie ogarnąć tego tematu albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc pokazuje palcem: reklama prasowa a) leżące na sobie sluchawki z hasłem "z nami minuty trwają dłużej", reklama prasowa nagość czy jak kto woli golizna z hasłem "gładka i ryflowana" reklamująca cegły, wow, ale głebokie, na długo pozostaje w pamięci. Rozumiem, że według Ciebie to nie jest bazowanie na najniższych popędach odbiorcy, nie wywołuje skojarzeń i działa na całkiem innej zasadzie niż "I love pussy" (tutaj podpowiem, mianowicie chodzi nam o zasadę dwuznaczności, a w zasadzie jednoznaczności). Może niech zwyczajnie szefu się zamknie następnym razem i niech nie umoralnia innych publicznie, bo w tym przypadku chyba ma najmniejsze do tego prawo. W jednym masz rację, ktoś próbuje tutaj coś ugrać na ile mu poziom pozwala, w tym przypadku jest to poziom lubelski czyli mierny. Zakończyłem temat.

ja próbuję coś ugrać? Jeżeli już, to chyba raczej szef tej agencji, tylko mu sie zapomniało spojrzeć na własne podwórko. Widzę, że albo Twój aparat pojęciowy nie pozwala Tobie ogarnąć tego tematu albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc pokazuje palcem: reklama prasowa a) leżące na sobie sluchawki z hasłem "z nami minuty trwają dłużej", reklama prasowa nagość czy jak kto woli golizna z hasłem "gładka i ryflowana" reklamująca cegły, wow, ale głebokie, na długo pozostaje w pamięci. Rozumiem,... rozwiń
Avatar
Pussy fan / 14 stycznia 2010 r. o 14:12
0
żądam wycofania ze sklepów plyt Pussy Cat Dolls !!!!! obraża to ludzi w media i empiku
Avatar
Ania / 30 stycznia 2012 r. o 11:22
0
Czy wy jesteście tak tępi że nie wiecie o co chodzi???
Przez to że piszecie o tej reklamie robicie klubowi darmową reklamę.
Avatar
uprawniony / 2 czerwca 2010 r. o 20:53
0
Jestem za równouprawnieniem! Jeśli reklama "i love pussy" jest dozwolona to ja zamówię "i love to suck" z niewinnym zdjęciem dziewczątka
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 r. o 18:23
0
Dziś byłem na uczelni i na samym Wydziale Fizyki wisi kilka plakatów dokładnie takich jak ten z lawety, niech więc ludzie z UMCSu nie mówią że to im przeszkadza, ale nic nie mogą zrobić, chyba wewnątrz własnych budynków to mogą je bez problemu zdjąć. Pewnie mówią tak bo co mieli powiedzieć redaktorowi a w rzeczywistości im to zwisa.
Avatar
Jotgie / 16 stycznia 2010 r. o 09:48
0
Trochę to dziwne! Bo jakby było napisane po polsku (kocham piczki) to pewno sprawa miałaby finał w sądzie! Nawet artykuł jest przewrotny - zdjęcie po angielsku jest na pół strony ale po polsku to już napisano "kobiece narządy" A co za różnica?! Wychodzi na to, że u nas można pisać "pussy", "ask", "fuck you" ale "pi***", "d***", "pier***ić" już nie! Co za przewrotność!!!
Avatar
hipokryta / 15 stycznia 2010 r. o 23:12
0
~szef~ napisał:
Widzę że jesteś odważny! Bo występujesz bez nazwiska ! Jeśli faktycznie nie widzisz różnicy to współpczuję. Chętnie poświęcę czas i wytłumaczę różnicę.

tak, tutaj większość ludzi występuje pod nazwiskiem. proszę poświęcic czas i wytłumaczyć maluczkim różnicę. przykro mi, że darmowa reklama w dzienniku się nie udała, trzeba uważać na to co się mówi.
Avatar
~szef~ / 15 stycznia 2010 r. o 09:48
0
hipokryta napisał:
ja próbuję coś ugrać? Jeżeli już, to chyba raczej szef tej agencji, tylko mu sie zapomniało spojrzeć na własne podwórko. Widzę, że albo Twój aparat pojęciowy nie pozwala Tobie ogarnąć tego tematu albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc pokazuje palcem: reklama prasowa a) leżące na sobie sluchawki z hasłem "z nami minuty trwają dłużej", reklama prasowa nagość czy jak kto woli golizna z hasłem "gładka i ryflowana" reklamująca cegły, wow, ale głebokie, na długo pozostaje w pamięci. Rozumiem, że według Ciebie to nie jest bazowanie na najniższych popędach odbiorcy, nie wywołuje skojarzeń i działa na całkiem innej zasadzie niż "I love pussy" (tutaj podpowiem, mianowicie chodzi nam o zasadę dwuznaczności, a w zasadzie jednoznaczności). Może niech zwyczajnie szefu się zamknie następnym razem i niech nie umoralnia innych publicznie, bo w tym przypadku chyba ma najmniejsze do tego prawo. W jednym masz rację, ktoś próbuje tutaj coś ugrać na ile mu poziom pozwala, w tym przypadku jest to poziom lubelski czyli mierny. Zakończyłem temat.


Widzę że jesteś odważny! Bo występujesz bez nazwiska ! Jeśli faktycznie nie widzisz różnicy to współpczuję. Chętnie poświęcę czas i wytłumaczę różnicę.
zisz różnicy to współpczuję. Chętnie poświęcę czas i wytłumaczę różnicę. rozwiń
Avatar
YatzeK / 15 stycznia 2010 r. o 01:33
0
hipokryta napisał:
chyba jacyś gimnazjaliści to tworzą w gimpie...
Jaki klient, taka reklama...
Avatar
hipokryta / 14 stycznia 2010 r. o 23:11
0
pol napisał:
Zajrzałem- trzeba sporo złej woli, żeby napisać to, co Ty. To takie malutkie- rozumiem, że próbujesz tu coś "ugrać" na ile poziom pozwala?


bilboard "poszliśmy na maxa" także na niczym nie bazuje (swoją drogą wspaniała typografia), już nawet nie chce mi sie tego przeglądać, współczuje tylko klientom, którzy za to płacą, chyba jacyś gimnazjaliści to tworzą w gimpie...
Avatar
hipokryta / 14 stycznia 2010 r. o 22:59
0
pol napisał:
Zajrzałem- trzeba sporo złej woli, żeby napisać to, co Ty. To takie malutkie- rozumiem, że próbujesz tu coś "ugrać" na ile poziom pozwala?

ja próbuję coś ugrać? Jeżeli już, to chyba raczej szef tej agencji, tylko mu sie zapomniało spojrzeć na własne podwórko. Widzę, że albo Twój aparat pojęciowy nie pozwala Tobie ogarnąć tego tematu albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc pokazuje palcem: reklama prasowa a) leżące na sobie sluchawki z hasłem "z nami minuty trwają dłużej", reklama prasowa nagość czy jak kto woli golizna z hasłem "gładka i ryflowana" reklamująca cegły, wow, ale głebokie, na długo pozostaje w pamięci. Rozumiem, że według Ciebie to nie jest bazowanie na najniższych popędach odbiorcy, nie wywołuje skojarzeń i działa na całkiem innej zasadzie niż "I love pussy" (tutaj podpowiem, mianowicie chodzi nam o zasadę dwuznaczności, a w zasadzie jednoznaczności). Może niech zwyczajnie szefu się zamknie następnym razem i niech nie umoralnia innych publicznie, bo w tym przypadku chyba ma najmniejsze do tego prawo. W jednym masz rację, ktoś próbuje tutaj coś ugrać na ile mu poziom pozwala, w tym przypadku jest to poziom lubelski czyli mierny. Zakończyłem temat.

ja próbuję coś ugrać? Jeżeli już, to chyba raczej szef tej agencji, tylko mu sie zapomniało spojrzeć na własne podwórko. Widzę, że albo Twój aparat pojęciowy nie pozwala Tobie ogarnąć tego tematu albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc pokazuje palcem: reklama prasowa a) leżące na sobie sluchawki z hasłem "z nami minuty trwają dłużej", reklama prasowa nagość czy jak kto woli golizna z hasłem "gładka i ryflowana" reklamująca cegły, wow, ale głebokie, na długo pozostaje w pamięci. Rozumiem,... rozwiń
Avatar
Pussy fan / 14 stycznia 2010 r. o 14:12
0
żądam wycofania ze sklepów plyt Pussy Cat Dolls !!!!! obraża to ludzi w media i empiku