Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 czerwca 2016 r.
20:07

Ilu rowerzystów jeździ po Lublinie? Ruszyły pomiary

Autor: Zdjęcie autora drs
0 19 A A

Wczoraj po raz drugi odbyły się społeczne pomiary ruchu rowerowego organizowane na terenie Lublina przez Porozumienie Rowerowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O ile w zeszłym roku pomiary były prowadzone przez cztery godziny dziennie (dwie rano i dwie po południu) przed dwa tygodnie, o tyle teraz akcja była dwugodzinna i jednodniowa, a zamiast w 25 punktach prowadzono ją w 15. Osobno liczono rowery indywidualne, a osobno te miejskie. W zeszłym roku okazało się, że najbardziej oblegana jest ścieżka wzdłuż Bystrzycy.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jjj / 9 czerwca 2016 o 13:48
+1
Bardziej mi chodzi jak jeżdżą, niż czy jeżdżą. Dlaczego mam schodzić na trawnik, jak rowerzysta jedzie rozpędzony wąskim chodnikiem przy al. Warszawskich, i jeszcze pokazuje środkowy palec?
Avatar
pol / 9 czerwca 2016 o 22:05
0
To nie prawdziwy rowerzysta tylko pajac
Avatar
lub / 9 czerwca 2016 o 15:36
0
Będąc rowerzystą też mnie denerwuje, jak jedzie dwóch/dwoje lub dwie obok siebie i gadają nie zwracając uwagi na drogę, ani to to wyprzedzić czy wyprzedzanie na trzeciego co bardzo często zdarza się na ścieżce nad zalewem i wg mnie dobrze idzie, że rowerzysta powinien znać przepisy ruchu drogowego (posiadać kartę rowerową) ale i o przepisach powinni pamiętać kierowcy czym co niektórzy zapominają o przestrzeganiu ograniczenia prędkości czy wymuszeniach nie wspomnę. Wieć koleś zacznij najpierw od siebi i przestrzegaj przepisy a nie o kogoś innego.
Avatar
Robert / 9 czerwca 2016 o 12:59
0
Akurat na Turystycznej jak nie było wytyczonej ściżki to samochody jeżdziły gęsiego ale nie jak gęsi tylko jak barany, po całej szrości. Ni to ich z lewej ni to z prawej.
Avatar
Robert / 9 czerwca 2016 o 12:57
0
SCIEŻKI ROWEROWE POGARSZAJĄ BEZPIECZEŃSTWO ROWERZYSTÓW !!!!! Tak, musze napisać tak bulwersujący tytuł aby dotartł do kierowców ! Kiedy jeżdziłem ulicą to byłem na drodze z pierszeństwem. Samochody wyjeżdzające z bocznych ulic i skręcające w te boczne ulice ustępowały mi pierszeństwa. Od kiedy jeżdzę scieżką to jeszcze nie miałem dnia aby nie było wymuszenia pierszeństwa przez samochody. Jeśli samochód wyjeżdza z bocznej ulicy to nie popatrzy przed scieżką tylko z całym impetem hamuje dopiero przed jezdnią. Jak skręca w boczną ulicę a ja jadę ścieżką to jakbym się nie zatrzymywał to juz nieraz byłbym zmieciony w powietrze. Podobnie jest na skrzyżowaniach z warunkową zieloną strzałką w prawo. Pomimo że ja mam zielone światło na drodze rowerowej a on ma czerwone z warunkową strzałką to nagminnie zajeżdza mi drogę. A już nalepszym przykładem jest rondo Berbeckiego na Kalinowszczyźnie. Rowerzysta jadący ścieżką dookoła ronda powinie przejechać płynnie bez zatrzymywania się bo w każdym przypadku ma pierszeństwo. Kto zaryzykuje ? Ile czasu pożyje ? Jakby jechał ulicą dookoła ronda to już wszyscy by mu tego pierszeństwa udzielali. Jeszcze jedna sytuacja: Stoją samochody w korku, np obecnie na al. Solidarności. Spróbujcie przejechac rowerem i wyminąc te pojazdy. Nie da się bo co któryś kierowca usilnie trzyma się lewej krawędzi swojej jezdni. A przecież w kodeksie jest napisane, że trzeba jechać jak najbliżej prawej. Oczywiście sam jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym, jak wielu z nas. Kierowcy zdawali na prawo jazdy gdy nie było ścieżek rowerowych. I stąd takie sytuacje.
SCIEŻKI ROWEROWE POGARSZAJĄ BEZPIECZEŃSTWO ROWERZYSTÓW !!!!! Tak, musze napisać tak bulwersujący tytuł aby dotartł do kierowców ! Kiedy jeżdziłem ulicą to byłem na drodze z pierszeństwem. Samochody wyjeżdzające z bocznych ulic i skręcające w te boczne ulice ustępowały mi pierszeństwa. Od kiedy jeżdzę scieżką to jeszcze nie miałem dnia aby nie było wymuszenia pierszeństwa przez samochody. Jeśli samochód wyjeżdza z bocznej ulicy to nie popatrzy przed scieżką tylko z całym impetem hamuje dopiero przed jezdnią. Jak skręca w boczną ulicę a ... rozwiń
Avatar
xor / 9 czerwca 2016 o 12:56
0
Tylko że rowerzyści nie muszą mieć uprawnień do poruszania się po ulicach, czyli można założyć że nie każdy zna przepisy, rowerzyści nie musą mieć wykupionego ubezpieczenia OC, za to chętnie pchają się na ulice nawet wtedy, kiedy równolegle biegnie ścieżka rowerowa oraz głośno szczekają, BO PRZECIEŻ ONI SĄ PEŁNOPRAWNYMI UCZESTNIKAMI RUCHU! To samo jeżeli chodzi o uprawnienia, dotyczy skuterowców. Ilu na 10 kierowców takich jednośladów ma prawo jazdy i jakieś pojęcie o przepisach, a ilu z nich to szczyle bez pojęcia które wiedzą niewiele ponad to,że na zielonym jedziemy a na czerwonym stoimy? Nie zebym pałał jakąś szczególną niechęcią do rowerzystów bo sam duużo jeżdzę, ale szlag mnie trafia na gamoni walących ulicą czy chodnikiem mając obok ścieżkę. Wkurza mnie że idąc chodnikiem z dzieckiem wzdłóż ulicy na której jest wyznaczony pas dla rowerów, muszę się co chwilę odwracać i upewniać że żaden zyeb nie zrobi nam z pupy garażu. Wkurza mnie jak pajace w jajogniotach zapierniczają przez miasto jeden obok drugiego, mając za nic swoje własne bezpieczeństwo. I ubiegam od razu hejt - NIE, NIE MOŻNA tak jeździć - Art 33 pkt 3 Kodeksu Drogowego. Wyjątek stanowi daszy pkt 3a, który w przypadku jazdy po mieście, na zdrowy chłopski rozum, z automatu odpada. Nie będe cytował paragrafów, kto chce to sobie znajdzie. Ale zwróć uwagę takiem kolarzowi to zaraz wiąchę puści, bo jakto!! On jest wielkim uczestnikiem ruchu!! Dobra, może i jest, ale zasady obowiązują wszystkich, poza tym jak się taki jeden z drugim właduje pod samochód, to z pewnością będzie go bardziej bolało.
Tylko że rowerzyści nie muszą mieć uprawnień do poruszania się po ulicach, czyli można założyć że nie każdy zna przepisy, rowerzyści nie musą mieć wykupionego ubezpieczenia OC, za to chętnie pchają się na ulice nawet wtedy, kiedy równolegle biegnie ścieżka rowerowa oraz głośno szczekają, BO PRZECIEŻ ONI SĄ PEŁNOPRAWNYMI UCZESTNIKAMI RUCHU! To samo jeżeli chodzi o uprawnienia, dotyczy skuterowców. Ilu na 10 kierowców takich jednośladów ma prawo jazdy i jakieś pojęcie o przepisach, a ilu z nich to szczyle bez pojęcia które wiedzą niewiele pona... rozwiń
Avatar
XXX / 9 czerwca 2016 o 11:03
0
Ilu kierowców nie przestrzega przepisów kodeksu ruchu drogowego? Podpowiem ci 100 %. Nie ma kierowcy, który przynajmniej raz nie złamałby jakiegoś przepisu, albo chociaż raz nie przekroczyłby dozwolonej prędkości. Nie rozumiem więc po co twoje pytanie pod kątem rowerzystów.
Avatar
lu / 9 czerwca 2016 o 07:58
0
Widzę, że walnąć w stół to i nożyce się odezwą :) Szacunku koleżko do innych bo na wwożeniu 4 liter autem świat się nie kończy. A tak a propos sam wsiądź na rower
Avatar
filip / 8 czerwca 2016 o 22:17
0
Jak widzę takiego pajaca na rowerku śmigającego po ulicy, gdy równolegle do ulicy jest ścieżka rowerowa to mam ochotę... piiiiii....a potem płaczą, że ktoś potrącił
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 22:01
0
Rowerzyści na drogi szutrowe i chodniki!!! Samochody na ulice !!!
Avatar
pol / 9 czerwca 2016 o 22:05
0
To nie prawdziwy rowerzysta tylko pajac
Avatar
lub / 9 czerwca 2016 o 15:36
0
Będąc rowerzystą też mnie denerwuje, jak jedzie dwóch/dwoje lub dwie obok siebie i gadają nie zwracając uwagi na drogę, ani to to wyprzedzić czy wyprzedzanie na trzeciego co bardzo często zdarza się na ścieżce nad zalewem i wg mnie dobrze idzie, że rowerzysta powinien znać przepisy ruchu drogowego (posiadać kartę rowerową) ale i o przepisach powinni pamiętać kierowcy czym co niektórzy zapominają o przestrzeganiu ograniczenia prędkości czy wymuszeniach nie wspomnę. Wieć koleś zacznij najpierw od siebi i przestrzegaj przepisy a nie o kogoś innego.
Avatar
jjj / 9 czerwca 2016 o 13:48
+1
Bardziej mi chodzi jak jeżdżą, niż czy jeżdżą. Dlaczego mam schodzić na trawnik, jak rowerzysta jedzie rozpędzony wąskim chodnikiem przy al. Warszawskich, i jeszcze pokazuje środkowy palec?
Avatar
Robert / 9 czerwca 2016 o 13:02
-1
Wedle jeżdzenia chodnikiem na al. Warszawskiej czy Kraśnickiej. Jak Policja doprowadzi do tego aby wszystkie samochody jechały po ulicy z prędkmościa 50km/h to mogę jeżdzić. Natomiast przepis że można chodnikiem gdy na ulicy dopuszana jest prędkośc większ niz 50km/h jest przecież bez sensu jak sę dobrze pomyśli. Ja jadąc rowerem mam być bezpieczny zawsze a nie w 10% przypadkach bo może tyle samochodów nie przekracza na tej ulicy 50km/h.
Avatar
Robert / 9 czerwca 2016 o 12:59
0
Akurat na Turystycznej jak nie było wytyczonej ściżki to samochody jeżdziły gęsiego ale nie jak gęsi tylko jak barany, po całej szrości. Ni to ich z lewej ni to z prawej.
Avatar
Robert / 9 czerwca 2016 o 12:57
0
SCIEŻKI ROWEROWE POGARSZAJĄ BEZPIECZEŃSTWO ROWERZYSTÓW !!!!! Tak, musze napisać tak bulwersujący tytuł aby dotartł do kierowców ! Kiedy jeżdziłem ulicą to byłem na drodze z pierszeństwem. Samochody wyjeżdzające z bocznych ulic i skręcające w te boczne ulice ustępowały mi pierszeństwa. Od kiedy jeżdzę scieżką to jeszcze nie miałem dnia aby nie było wymuszenia pierszeństwa przez samochody. Jeśli samochód wyjeżdza z bocznej ulicy to nie popatrzy przed scieżką tylko z całym impetem hamuje dopiero przed jezdnią. Jak skręca w boczną ulicę a ja jadę ścieżką to jakbym się nie zatrzymywał to juz nieraz byłbym zmieciony w powietrze. Podobnie jest na skrzyżowaniach z warunkową zieloną strzałką w prawo. Pomimo że ja mam zielone światło na drodze rowerowej a on ma czerwone z warunkową strzałką to nagminnie zajeżdza mi drogę. A już nalepszym przykładem jest rondo Berbeckiego na Kalinowszczyźnie. Rowerzysta jadący ścieżką dookoła ronda powinie przejechać płynnie bez zatrzymywania się bo w każdym przypadku ma pierszeństwo. Kto zaryzykuje ? Ile czasu pożyje ? Jakby jechał ulicą dookoła ronda to już wszyscy by mu tego pierszeństwa udzielali. Jeszcze jedna sytuacja: Stoją samochody w korku, np obecnie na al. Solidarności. Spróbujcie przejechac rowerem i wyminąc te pojazdy. Nie da się bo co któryś kierowca usilnie trzyma się lewej krawędzi swojej jezdni. A przecież w kodeksie jest napisane, że trzeba jechać jak najbliżej prawej. Oczywiście sam jestem kierowcą, rowerzystą i pieszym, jak wielu z nas. Kierowcy zdawali na prawo jazdy gdy nie było ścieżek rowerowych. I stąd takie sytuacje.
SCIEŻKI ROWEROWE POGARSZAJĄ BEZPIECZEŃSTWO ROWERZYSTÓW !!!!! Tak, musze napisać tak bulwersujący tytuł aby dotartł do kierowców ! Kiedy jeżdziłem ulicą to byłem na drodze z pierszeństwem. Samochody wyjeżdzające z bocznych ulic i skręcające w te boczne ulice ustępowały mi pierszeństwa. Od kiedy jeżdzę scieżką to jeszcze nie miałem dnia aby nie było wymuszenia pierszeństwa przez samochody. Jeśli samochód wyjeżdza z bocznej ulicy to nie popatrzy przed scieżką tylko z całym impetem hamuje dopiero przed jezdnią. Jak skręca w boczną ulicę a ... rozwiń
Avatar
xor / 9 czerwca 2016 o 12:56
0
Tylko że rowerzyści nie muszą mieć uprawnień do poruszania się po ulicach, czyli można założyć że nie każdy zna przepisy, rowerzyści nie musą mieć wykupionego ubezpieczenia OC, za to chętnie pchają się na ulice nawet wtedy, kiedy równolegle biegnie ścieżka rowerowa oraz głośno szczekają, BO PRZECIEŻ ONI SĄ PEŁNOPRAWNYMI UCZESTNIKAMI RUCHU! To samo jeżeli chodzi o uprawnienia, dotyczy skuterowców. Ilu na 10 kierowców takich jednośladów ma prawo jazdy i jakieś pojęcie o przepisach, a ilu z nich to szczyle bez pojęcia które wiedzą niewiele ponad to,że na zielonym jedziemy a na czerwonym stoimy? Nie zebym pałał jakąś szczególną niechęcią do rowerzystów bo sam duużo jeżdzę, ale szlag mnie trafia na gamoni walących ulicą czy chodnikiem mając obok ścieżkę. Wkurza mnie że idąc chodnikiem z dzieckiem wzdłóż ulicy na której jest wyznaczony pas dla rowerów, muszę się co chwilę odwracać i upewniać że żaden zyeb nie zrobi nam z pupy garażu. Wkurza mnie jak pajace w jajogniotach zapierniczają przez miasto jeden obok drugiego, mając za nic swoje własne bezpieczeństwo. I ubiegam od razu hejt - NIE, NIE MOŻNA tak jeździć - Art 33 pkt 3 Kodeksu Drogowego. Wyjątek stanowi daszy pkt 3a, który w przypadku jazdy po mieście, na zdrowy chłopski rozum, z automatu odpada. Nie będe cytował paragrafów, kto chce to sobie znajdzie. Ale zwróć uwagę takiem kolarzowi to zaraz wiąchę puści, bo jakto!! On jest wielkim uczestnikiem ruchu!! Dobra, może i jest, ale zasady obowiązują wszystkich, poza tym jak się taki jeden z drugim właduje pod samochód, to z pewnością będzie go bardziej bolało.
Tylko że rowerzyści nie muszą mieć uprawnień do poruszania się po ulicach, czyli można założyć że nie każdy zna przepisy, rowerzyści nie musą mieć wykupionego ubezpieczenia OC, za to chętnie pchają się na ulice nawet wtedy, kiedy równolegle biegnie ścieżka rowerowa oraz głośno szczekają, BO PRZECIEŻ ONI SĄ PEŁNOPRAWNYMI UCZESTNIKAMI RUCHU! To samo jeżeli chodzi o uprawnienia, dotyczy skuterowców. Ilu na 10 kierowców takich jednośladów ma prawo jazdy i jakieś pojęcie o przepisach, a ilu z nich to szczyle bez pojęcia które wiedzą niewiele pona... rozwiń
Avatar
XXX / 9 czerwca 2016 o 11:03
0
Ilu kierowców nie przestrzega przepisów kodeksu ruchu drogowego? Podpowiem ci 100 %. Nie ma kierowcy, który przynajmniej raz nie złamałby jakiegoś przepisu, albo chociaż raz nie przekroczyłby dozwolonej prędkości. Nie rozumiem więc po co twoje pytanie pod kątem rowerzystów.
Avatar
lu / 9 czerwca 2016 o 07:58
0
Widzę, że walnąć w stół to i nożyce się odezwą :) Szacunku koleżko do innych bo na wwożeniu 4 liter autem świat się nie kończy. A tak a propos sam wsiądź na rower
Avatar
filip / 8 czerwca 2016 o 22:17
0
Jak widzę takiego pajaca na rowerku śmigającego po ulicy, gdy równolegle do ulicy jest ścieżka rowerowa to mam ochotę... piiiiii....a potem płaczą, że ktoś potrącił
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 1 1

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 21 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 511 49

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 10

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.