Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2015 r.
13:40

Internauci walczą o przemalowanie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Autor: Zdjęcie autora dd
0 37 A A

W ciągu dwóch dni 1200 osób podpisało się pod internetową petycją o przemalowanie jaskrawej elewacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Podpisów przybywa z każdą minutą

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Elewacja szpeci zabudowę miasta i jest niestosowna dla szpitala. Zamiast rozweselać, budzi negatywne emocje, a jaskrawe kolory nie pasują do powagi Centrum Onkologicznego.” - czytamy treści petycji, która pojawiła się w internecie w sobotę wieczorem i od razu wzbudziła zainteresowanie internautów. W niedzielę rano miała już 500 wirtualnych podpisów, natomiast w poniedziałek ok. godziny 15.00 było ich już 1200.

Autorem petycji jest Szymon Brzozowski, student Politechniki Lubelskiej. - Liczę, że jeśli osoby odpowiedzialne za kolor COZL zobaczą ile ludzi się podpisze podejmą odpowiednie kroki - mówi Brzozowski.

Petycja znajduje się tylko w formie elektronicznej, można ją znaleźć na stronie www.petycjeonline.com, jej pełna nazwa to „Petycja o zmianę kolorystyki Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej”. Adresatami społecznego apelu są: prezydent Lublina Krzysztof Żuk, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz dyrektor COZL Elżbieta Starosławska.

- Jedyne osoby, które mogą coś wskórać to marszałek i pani dyrektor, ale zależy nam również na stanowisku prezydenta. Dzięki jego opinii na temat elewacji możemy w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

Pierwotnie petycja miała powstać dopiero po podjęciu przez SARP uchwały w tej sprawie. - Prace nad uchwałą trwają bardzo długo, postanowiłem na nią nie czekać - wyjaśnia twórca petycji.

Przemalujmy

Szymon Brzozowski sprawą zaczął zajmować się na początku kwietnia, wtedy założył stronę na portalu społecznościowym Facebook „Przemalujmy Centrum Onkologii w Lublinie”. Strona szybko zdobyła popularność, obecnie ma ponad 4300 polubień. Studenta w dążeniu do przemalowania krytykowanej elewacji wspiera Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Rada Kultury Przestrzeni w Lublinie. 

 

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
omatko / 9 sierpnia 2015 o 21:08
0

Jak zobaczyłam ten budynek w wiadomosciach.. to myśle sobie.. aa pewnie jakaś Rumunia.. a za chwile patrze, kurde to Lublin ! ;O a teraz czytam komentarze, że to nie ważne że budynek wygląda jak kolorowy gów.. klocek, co jest z wami nie tak?? wychowaliście sie na polu? jakim trzeba byc prostakiem, żeby nie widziec jak wygląda to miasto teraz, a jak wyglądają miasta w innym państwach. Ja gdybym mieszkała w Lublinie to spaliłabym sie ze wstydu, że kiedys ktos przyjedzie do mojego miasta porobic zdjecia na pamiątke i ujrzy to coś. Normalnie jak kraj trzeciego świata, albo i gorzej.

Jak zobaczyłam ten budynek w wiadomosciach.. to myśle sobie.. aa pewnie jakaś Rumunia.. a za chwile patrze, kurde to Lublin ! ;O a teraz czytam komentarze, że to nie ważne że budynek wygląda jak kolorowy gów.. klocek, co jest z wami nie tak?? wychowaliście sie na polu? jakim trzeba byc prostakiem, żeby nie widziec jak wygląda to miasto teraz, a jak wyglądają miasta w innym państwach. Ja gdybym mieszkała w Lublinie to spaliłabym sie ze wstydu, że kiedys ktos przyjedzie do mojego miasta porobic zdjecia na pamiątke i ujrzy to coś. Normalnie ... rozwiń

Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 21:01
0
widze ten budynek w kolorze białym, albo tak, aby ten budynek najmniej rzucał się w oczy. Mamy 21 wiek, a budujemy gorzej niz za prl'u. Kto na to zezwolił i dlaczego lekarz wybierał kolor elewacji, a nie jakiś estetyta?? czy w tym kraju już nie obowiązuje nic?
Avatar
kolor szary / 2 czerwca 2015 o 20:01
0

Do luki srywalker ty ciemniaku spod ciemnej gwiazdy, ty palcem robiony ty chamski sznurku pomiocie ptasi, obszczymurku ty wielki talencie gustu ty coś zrobiłeś dla Lublina mieszkańców lubelszczyzny tak pitolić to potrafi każdy żul spod budki piwa a tą stówę to se schowaj wiesz gdzie bo ja dam 1000 aby tak zostało,

Avatar
edzia / 25 maja 2015 o 17:16
0
proponuje kolorek błękit!?
Avatar
Gość / 22 maja 2015 o 15:13
0
co się czepiacie? dobry jest, sprzedać koleżce z PełO, niech robi tam dyskotekę i puszcza diskopolo.
Avatar
jaskrawy / 21 maja 2015 o 20:01
0

osobie chorej psychicznie, debilowi i innemu pomiotowi zawsze kolor go drażni, rozjusza przeszkadza jak czerwona płachta byka a student ten ćwierć intelygent to chyba z ćpania i chlania ma te objawy to ten może od tego z agencji rolnej

Avatar
Plastyk / 20 maja 2015 o 13:02
0

Skoro budynek musiał być tak wielki , że zdominował całą perspektywę ulicy Lubartowskiej i jest elementem straszliwie dysharmonizującym no to trudno, widocznie tak być musi. Ale na miłość boską dlaczego takiego kloca jeszcze podkreślać takimi agresywnymi kolorami. Należy go pomalować na niebiesko szaro by  był jak najmniej widoczny. Wszystkie osoby z zewnątrz, które mnie odwiedziły ostatnio i chodziłem z nimi na Stare Miasto pytały co to za koszmar ten budynek. Musiałem się wstydzić za tych, którzy podjęli decyzję o pomalowanie budynku na takie obciachowe barwy. WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ i nie tylko

Skoro budynek musiał być tak wielki , że zdominował całą perspektywę ulicy Lubartowskiej i jest elementem straszliwie dysharmonizującym no to trudno, widocznie tak być musi. Ale na miłość boską dlaczego takiego kloca jeszcze podkreślać takimi agresywnymi kolorami. Należy go pomalować na niebiesko szaro by  był jak najmniej widoczny. Wszystkie osoby z zewnątrz, które mnie odwiedziły ostatnio i chodziłem z nimi na Stare Miasto pytały co to za koszmar ten budynek. Musiałem się wstydzić za tych, którzy podjęli decyzję o pomalowanie budyn... rozwiń

Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 10:02
0
Popieram, budynek wygląda koszmarnie. Taki styl wczesnych lat 90-tych. To będzie lubelski "koszmarek". W przypadku, gdyby władze nie zdecydowały się na przemalowanie ja proponuję chociaż wymalować na budynku imię i nazwisko architekta. Powinien się za to wstydzić do końca życia.
Avatar
Boze widzisz i nie grzmisz / 20 maja 2015 o 08:03
0

Ale akcja poparcia pani dyrektor nabrała tempa, ile dostaliscie od wpisu choć po stylu widac, ze piszą max 2 osoby. Brawo dla ogarnietego studenta, rzad codziennie tyle kasy z was doi, ze przemalowac to szkaradztwo to jest pikus a jak komus naprawde sie podoba ten syf, to znaczy ze jego gust zatrzymal sie na poziomie koncertow granych w sobote na felinie. Już jakas osoba z tego szpitala się wypowiadala na tym forum i nie była to opinia zbyt przychylna, ludzie nie popuscmy tego tematu, to nie czasy pruszona ze wszystko musi byc wsamrasne, aspirujemy do rangi miasta europejskiego to trzymajmy jakies standardy.

Ale akcja poparcia pani dyrektor nabrała tempa, ile dostaliscie od wpisu choć po stylu widac, ze piszą max 2 osoby. Brawo dla ogarnietego studenta, rzad codziennie tyle kasy z was doi, ze przemalowac to szkaradztwo to jest pikus a jak komus naprawde sie podoba ten syf, to znaczy ze jego gust zatrzymal sie na poziomie koncertow granych w sobote na felinie. Już jakas osoba z tego szpitala się wypowiadala na tym forum i nie była to opinia zbyt przychylna, ludzie nie popuscmy tego tematu, to nie czasy pruszona ze wszystko musi byc wsamrasne, ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 06:18
0
łepetynki przemalować?
Avatar
omatko / 9 sierpnia 2015 o 21:08
0

Jak zobaczyłam ten budynek w wiadomosciach.. to myśle sobie.. aa pewnie jakaś Rumunia.. a za chwile patrze, kurde to Lublin ! ;O a teraz czytam komentarze, że to nie ważne że budynek wygląda jak kolorowy gów.. klocek, co jest z wami nie tak?? wychowaliście sie na polu? jakim trzeba byc prostakiem, żeby nie widziec jak wygląda to miasto teraz, a jak wyglądają miasta w innym państwach. Ja gdybym mieszkała w Lublinie to spaliłabym sie ze wstydu, że kiedys ktos przyjedzie do mojego miasta porobic zdjecia na pamiątke i ujrzy to coś. Normalnie jak kraj trzeciego świata, albo i gorzej.

Jak zobaczyłam ten budynek w wiadomosciach.. to myśle sobie.. aa pewnie jakaś Rumunia.. a za chwile patrze, kurde to Lublin ! ;O a teraz czytam komentarze, że to nie ważne że budynek wygląda jak kolorowy gów.. klocek, co jest z wami nie tak?? wychowaliście sie na polu? jakim trzeba byc prostakiem, żeby nie widziec jak wygląda to miasto teraz, a jak wyglądają miasta w innym państwach. Ja gdybym mieszkała w Lublinie to spaliłabym sie ze wstydu, że kiedys ktos przyjedzie do mojego miasta porobic zdjecia na pamiątke i ujrzy to coś. Normalnie ... rozwiń

Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 21:01
0
widze ten budynek w kolorze białym, albo tak, aby ten budynek najmniej rzucał się w oczy. Mamy 21 wiek, a budujemy gorzej niz za prl'u. Kto na to zezwolił i dlaczego lekarz wybierał kolor elewacji, a nie jakiś estetyta?? czy w tym kraju już nie obowiązuje nic?
Avatar
kolor szary / 2 czerwca 2015 o 20:01
0

Do luki srywalker ty ciemniaku spod ciemnej gwiazdy, ty palcem robiony ty chamski sznurku pomiocie ptasi, obszczymurku ty wielki talencie gustu ty coś zrobiłeś dla Lublina mieszkańców lubelszczyzny tak pitolić to potrafi każdy żul spod budki piwa a tą stówę to se schowaj wiesz gdzie bo ja dam 1000 aby tak zostało,

Avatar
edzia / 25 maja 2015 o 17:16
0
proponuje kolorek błękit!?
Avatar
Gość / 22 maja 2015 o 15:13
0
co się czepiacie? dobry jest, sprzedać koleżce z PełO, niech robi tam dyskotekę i puszcza diskopolo.
Avatar
jaskrawy / 21 maja 2015 o 20:01
0

osobie chorej psychicznie, debilowi i innemu pomiotowi zawsze kolor go drażni, rozjusza przeszkadza jak czerwona płachta byka a student ten ćwierć intelygent to chyba z ćpania i chlania ma te objawy to ten może od tego z agencji rolnej

Avatar
Plastyk / 20 maja 2015 o 13:02
0

Skoro budynek musiał być tak wielki , że zdominował całą perspektywę ulicy Lubartowskiej i jest elementem straszliwie dysharmonizującym no to trudno, widocznie tak być musi. Ale na miłość boską dlaczego takiego kloca jeszcze podkreślać takimi agresywnymi kolorami. Należy go pomalować na niebiesko szaro by  był jak najmniej widoczny. Wszystkie osoby z zewnątrz, które mnie odwiedziły ostatnio i chodziłem z nimi na Stare Miasto pytały co to za koszmar ten budynek. Musiałem się wstydzić za tych, którzy podjęli decyzję o pomalowanie budynku na takie obciachowe barwy. WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ i nie tylko

Skoro budynek musiał być tak wielki , że zdominował całą perspektywę ulicy Lubartowskiej i jest elementem straszliwie dysharmonizującym no to trudno, widocznie tak być musi. Ale na miłość boską dlaczego takiego kloca jeszcze podkreślać takimi agresywnymi kolorami. Należy go pomalować na niebiesko szaro by  był jak najmniej widoczny. Wszystkie osoby z zewnątrz, które mnie odwiedziły ostatnio i chodziłem z nimi na Stare Miasto pytały co to za koszmar ten budynek. Musiałem się wstydzić za tych, którzy podjęli decyzję o pomalowanie budyn... rozwiń

Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 10:02
0
Popieram, budynek wygląda koszmarnie. Taki styl wczesnych lat 90-tych. To będzie lubelski "koszmarek". W przypadku, gdyby władze nie zdecydowały się na przemalowanie ja proponuję chociaż wymalować na budynku imię i nazwisko architekta. Powinien się za to wstydzić do końca życia.
Avatar
Boze widzisz i nie grzmisz / 20 maja 2015 o 08:03
0

Ale akcja poparcia pani dyrektor nabrała tempa, ile dostaliscie od wpisu choć po stylu widac, ze piszą max 2 osoby. Brawo dla ogarnietego studenta, rzad codziennie tyle kasy z was doi, ze przemalowac to szkaradztwo to jest pikus a jak komus naprawde sie podoba ten syf, to znaczy ze jego gust zatrzymal sie na poziomie koncertow granych w sobote na felinie. Już jakas osoba z tego szpitala się wypowiadala na tym forum i nie była to opinia zbyt przychylna, ludzie nie popuscmy tego tematu, to nie czasy pruszona ze wszystko musi byc wsamrasne, aspirujemy do rangi miasta europejskiego to trzymajmy jakies standardy.

Ale akcja poparcia pani dyrektor nabrała tempa, ile dostaliscie od wpisu choć po stylu widac, ze piszą max 2 osoby. Brawo dla ogarnietego studenta, rzad codziennie tyle kasy z was doi, ze przemalowac to szkaradztwo to jest pikus a jak komus naprawde sie podoba ten syf, to znaczy ze jego gust zatrzymal sie na poziomie koncertow granych w sobote na felinie. Już jakas osoba z tego szpitala się wypowiadala na tym forum i nie była to opinia zbyt przychylna, ludzie nie popuscmy tego tematu, to nie czasy pruszona ze wszystko musi byc wsamrasne, ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 06:18
0
łepetynki przemalować?
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 1

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 0 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 1

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 3 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 149 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 32 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.