Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2011 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Inwestycje w Lublinie w 2011 roku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A
Miasto chce przedłużenia ul. Mełgiewskiej (Maciej Kaczanowski)
Miasto chce przedłużenia ul. Mełgiewskiej (Maciej Kaczanowski)

Kilometry nowych dróg, modernizacja zniszczonych ulic i nowe obiekty. To tylko niektóre z ważniejszych inwestycji, które lubelski Ratusz zaplanował na 2011 rok. Czy władza wywiązała się z obietnic, przekonamy się pod koniec roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Plany na 2011 rok są ambitne. Wśród największych lubelskich inwestycji znalazły się: remont Centrum Kultury i Teatru Starego, budowa ul. Mełgiewskiej, Grygowej i Zelwerowicza, rozpoczęcie budowy stadionu piłkarskiego, nowego przedszkola przy ul. Wolskiej oraz wyczekiwanej przez mieszkańców Sławina podstawówki.

Ale już teraz wiadomo, że wyznaczonego na koniec roku terminu zakończenia prac w CK nie da się dotrzymać - będzie roczne opóźnienie spowodowane złym stanem budynku. Nie ma za to zagrożeń dla przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z ul. Prusa i Dolną 3 Maja i budowy nowego odcinka ul. Grygowej. To jednak nie wszystko.

Przedłużenie ul. Mełgiewskiej

Prace zaczęły się jeszcze za poprzedniego prezydenta, obecny ma je kontynuować. Dwupasmówka ma biec do węzła przyszłej obwodnicy m.in. przez wiadukt nad torami koło terenów dawnej odlewni. Magistrat nie precyzuje, dokąd zdoła doprowadzić drogę w tym roku, ale informuje, że na koniec 2011 r. budowa ma być zaawansowana w 60 proc. Finał w przyszłym roku.

Stadion miejski przy Krochmalnej

Przetarg na zaprojektowanie i wykonanie stadionu został ogłoszony niedawno. Budowa ma pochłonąć 155 mln złotych. Na zadaszonych trybunach pomieści się 15,5 tys. widzów. Stadion będzie wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa. Powstanie też część komercyjna oferująca m.in. fitness i gabinet odnowy biologicznej. Ratusz zapowiada, że w czwartym kwartale ruszą pierwsze roboty. Póki co już jest opóźnienie, bo otwarcie ofert przesunięto z połowy lutego na marzec.

Al. Solidarności

Droga ma być przedłużona do przyszłego węzła obwodnicy "Dąbrowica”. Całkowity koszt budowy szacowany jest na 414 mln zł, na końcowy efekt poczekamy jeszcze długo, bo do 2015 roku. W tym roku ma powstać dokumentacja niezbędna do rozpoczęcia prac. To największa z realizowanych w ostatnich latach miejskich inwestycji drogowych, a zarazem jedna z najważniejszych.

Miasteczko rowerowe

Powstać ma w Parku Ludowym i pomóc młodym ludziom poznać zasady ruchu drogowego. W planie są ronda, skrzyżowania ze światłami, a także rozkładane miasteczko dla kilkulatków, które będą mogły jeździć tam elektrycznymi samochodami. W ośrodku prowadzone będą egzaminy na kartę rowerową i motorowerową. Całość miała być gotowa jesienią. Teraz to praktycznie niemożliwe, bo przetarg zakończył się fiaskiem i nawet, jeśli drugi wypadłby pomyślnie, to wykonawca nie zdąży z konieczną wycinką drzew przed okresem ochronnym dla ptaków.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
psycholog dyżurny / 14 marca 2011 o 20:37
0
[quote name='pietis' timestamp='1299956198' post='449539']
..wy naprawde jestescie super !
ta zapadla dziure (lublin) nazywacie miastem ,malo tego jeszcze potaraficie wyprecyzowac gdzie zaczynna sie juz WIES ))))))))))
W 90 % jestescie wsiorami najezdnymi z maksymalnie 1 pokoleniem juz urodzonym w blokowisku.

PS.
czy to ze stoja bloki komunalne z zabudowa mniej zwarta niz w nie jednej wsi to klasyfikuje lublin do miasta ?!
[/quote]

TWOJEMU OJCU PĘKŁA PREZERWATYWA TUZ PRZED ZWODEM WIEŚNIAKU? ODEZWAŁ SIĘ BUFON Z CHAMSKIM RODOWODEM I SŁOMĄ W ADIDASACH Z LUMPEKSU!
[quote name='pietis' timestamp='1299956198' post='449539']
..wy naprawde jestescie super !
ta zapadla dziure (lublin) nazywacie miastem ,malo tego jeszcze potaraficie wyprecyzowac gdzie zaczynna sie juz WIES ))))))))))
W 90 % jestescie wsiorami najezdnymi z maksymalnie 1 pokoleniem juz urodzonym w blokowisku.

PS.
czy to ze stoja bloki komunalne z zabudowa mniej zwarta niz w nie jednej wsi to klasyfikuje lublin do miasta ?!
[/quote]

TWOJEMU OJCU PĘKŁA PREZ... rozwiń
Avatar
pietis / 12 marca 2011 o 19:56
0
..wy naprawde jestescie super !
ta zapadla dziure (lublin) nazywacie miastem ,malo tego jeszcze potaraficie wyprecyzowac gdzie zaczynna sie juz WIES ))))))))))
W 90 % jestescie wsiorami najezdnymi z maksymalnie 1 pokoleniem juz urodzonym w blokowisku.

PS.
czy to ze stoja bloki komunalne z zabudowa mniej zwarta niz w nie jednej wsi to klasyfikuje lublin do miasta ?!
Avatar
Piotr / 11 lutego 2011 o 18:22
0
Miasteczko ruchu drogowego w Parku Ludowym, było już za komuny. Teraz straszy tam betonowy parking MTL.
Avatar
Yogi / 11 lutego 2011 o 13:37
0
A woda daje życie! Też czytałam poprzedni artykuł, i był o inwestycjach, których rozpoczęcie jest zaplanowane na ten rok w budżecie miasta, wiec nie widze sensu, aby powtarzać to samo w kółko! O wszystkim można we wspomnianym budżecie przeczytać, a ten artykuł mówi o największych, a więc o najbardziej kosztownych inwestycjach, a widocznie remont Kraśnickiej do takiej kategorii sie nie zalicza!
Poza tym ludzie, czemu tylko narzekacie??? Pozwólcie im coś zrobić zamiast cały czas krytykować a na rozliczenia władz miasta przyjdzie czas w następnych wyborach a NIE na począku kadencji!
Jak sie nic nie robi to źle, a jak sie chce dużo zrobić to też źle więc o co Wam chodzi?
A woda daje życie! Też czytałam poprzedni artykuł, i był o inwestycjach, których rozpoczęcie jest zaplanowane na ten rok w budżecie miasta, wiec nie widze sensu, aby powtarzać to samo w kółko! O wszystkim można we wspomnianym budżecie przeczytać, a ten artykuł mówi o największych, a więc o najbardziej kosztownych inwestycjach, a widocznie remont Kraśnickiej do takiej kategorii sie nie zalicza!
Poza tym ludzie, czemu tylko narzekacie??? Pozwólcie im coś zrobić zamiast cały czas krytykować a na rozliczenia władz miasta przyj... rozwiń
Avatar
OL / 11 lutego 2011 o 12:43
0
Kilka dni temu w DW przeczytałem informację, że w tym roku będzie robiona Al. Kraśnicka od wylotu Jana Pawła do granic miasta. I co już inwestycja wypadła z planów? Robicie ludziom wodę z mózgów!
Avatar
mieszkaniec / 11 lutego 2011 o 11:35
0
a miejskie werteby "ulicy" Sachsów będą kiedyś szosą? czy zostaną miejscem gdzie wrony zawracają? bo jak kończy się administracyjnie miasto a zaczyna wieś to zaczyna też sie i szosa. a myslałem kiedyś że cywilizacja jest w Lublinie. nic dziwnego że ludzi ubywa
Avatar
Burdello alla Tusk. / 11 lutego 2011 o 09:50
0
No to obwodnica "będzie" gotowa do 2012 , a zjazd z niej Al. Solidarności niby do 2015 roku. No to ja wam powiem, że do końca życia będziecie jeździć prowizorką: mega obciążoną Warszawską bo Solodarności nie powstanie nigdy, tak samo jak zjazd Poligonową i wiadukt nad Al.Tysiąclecia. Według poprzedniego prezydenta z PO A.Wasilewskiego al.Solidarności miała być ODDANA najpierw w 2011, a potem w 2012 roku!!!! Czyli jeśli się uda to jedyny prawdziwy zjazd z obwodnicy będzie dopiero na Mełgiewskiej czyli jadąc od strony Warszawy praktycznie po ominięciu miasta. Przepraszam z połowy obwodnicy bo "odbicia" na Kraśnik/Rzeszów wogóle się nie przewiduje. Burdello alla Tusk.
No to obwodnica "będzie" gotowa do 2012 , a zjazd z niej Al. Solidarności niby do 2015 roku. No to ja wam powiem, że do końca życia będziecie jeździć prowizorką: mega obciążoną Warszawską bo Solodarności nie powstanie nigdy, tak samo jak zjazd Poligonową i wiadukt nad Al.Tysiąclecia. Według poprzedniego prezydenta z PO A.Wasilewskiego al.Solidarności miała być ODDANA najpierw w 2011, a potem w 2012 roku!!!! Czyli jeśli się uda to jedyny prawdziwy zjazd z obwodnicy będzie dopiero na Mełgiewskiej czyli jadąc od stron... rozwiń
Avatar
n / 11 lutego 2011 o 07:57
0
bla bla bla ...... tyle się z tego sprawdza
Avatar
A/H1N1 / 11 lutego 2011 o 07:57
0
Czyli tak naprawdę wszystko jest zaplanowane, tylko nic się nie uda.
Avatar
123456 / 11 lutego 2011 o 07:56
0
Ale tempo no hohoho: Solidarności do 2015...
Avatar
psycholog dyżurny / 14 marca 2011 o 20:37
0
[quote name='pietis' timestamp='1299956198' post='449539']
..wy naprawde jestescie super !
ta zapadla dziure (lublin) nazywacie miastem ,malo tego jeszcze potaraficie wyprecyzowac gdzie zaczynna sie juz WIES ))))))))))
W 90 % jestescie wsiorami najezdnymi z maksymalnie 1 pokoleniem juz urodzonym w blokowisku.

PS.
czy to ze stoja bloki komunalne z zabudowa mniej zwarta niz w nie jednej wsi to klasyfikuje lublin do miasta ?!
[/quote]

TWOJEMU OJCU PĘKŁA PREZERWATYWA TUZ PRZED ZWODEM WIEŚNIAKU? ODEZWAŁ SIĘ BUFON Z CHAMSKIM RODOWODEM I SŁOMĄ W ADIDASACH Z LUMPEKSU!
[quote name='pietis' timestamp='1299956198' post='449539']
..wy naprawde jestescie super !
ta zapadla dziure (lublin) nazywacie miastem ,malo tego jeszcze potaraficie wyprecyzowac gdzie zaczynna sie juz WIES ))))))))))
W 90 % jestescie wsiorami najezdnymi z maksymalnie 1 pokoleniem juz urodzonym w blokowisku.

PS.
czy to ze stoja bloki komunalne z zabudowa mniej zwarta niz w nie jednej wsi to klasyfikuje lublin do miasta ?!
[/quote]

TWOJEMU OJCU PĘKŁA PREZ... rozwiń
Avatar
pietis / 12 marca 2011 o 19:56
0
..wy naprawde jestescie super !
ta zapadla dziure (lublin) nazywacie miastem ,malo tego jeszcze potaraficie wyprecyzowac gdzie zaczynna sie juz WIES ))))))))))
W 90 % jestescie wsiorami najezdnymi z maksymalnie 1 pokoleniem juz urodzonym w blokowisku.

PS.
czy to ze stoja bloki komunalne z zabudowa mniej zwarta niz w nie jednej wsi to klasyfikuje lublin do miasta ?!
Avatar
Piotr / 11 lutego 2011 o 18:22
0
Miasteczko ruchu drogowego w Parku Ludowym, było już za komuny. Teraz straszy tam betonowy parking MTL.
Avatar
Yogi / 11 lutego 2011 o 13:37
0
A woda daje życie! Też czytałam poprzedni artykuł, i był o inwestycjach, których rozpoczęcie jest zaplanowane na ten rok w budżecie miasta, wiec nie widze sensu, aby powtarzać to samo w kółko! O wszystkim można we wspomnianym budżecie przeczytać, a ten artykuł mówi o największych, a więc o najbardziej kosztownych inwestycjach, a widocznie remont Kraśnickiej do takiej kategorii sie nie zalicza!
Poza tym ludzie, czemu tylko narzekacie??? Pozwólcie im coś zrobić zamiast cały czas krytykować a na rozliczenia władz miasta przyjdzie czas w następnych wyborach a NIE na począku kadencji!
Jak sie nic nie robi to źle, a jak sie chce dużo zrobić to też źle więc o co Wam chodzi?
A woda daje życie! Też czytałam poprzedni artykuł, i był o inwestycjach, których rozpoczęcie jest zaplanowane na ten rok w budżecie miasta, wiec nie widze sensu, aby powtarzać to samo w kółko! O wszystkim można we wspomnianym budżecie przeczytać, a ten artykuł mówi o największych, a więc o najbardziej kosztownych inwestycjach, a widocznie remont Kraśnickiej do takiej kategorii sie nie zalicza!
Poza tym ludzie, czemu tylko narzekacie??? Pozwólcie im coś zrobić zamiast cały czas krytykować a na rozliczenia władz miasta przyj... rozwiń
Avatar
OL / 11 lutego 2011 o 12:43
0
Kilka dni temu w DW przeczytałem informację, że w tym roku będzie robiona Al. Kraśnicka od wylotu Jana Pawła do granic miasta. I co już inwestycja wypadła z planów? Robicie ludziom wodę z mózgów!
Avatar
mieszkaniec / 11 lutego 2011 o 11:35
0
a miejskie werteby "ulicy" Sachsów będą kiedyś szosą? czy zostaną miejscem gdzie wrony zawracają? bo jak kończy się administracyjnie miasto a zaczyna wieś to zaczyna też sie i szosa. a myslałem kiedyś że cywilizacja jest w Lublinie. nic dziwnego że ludzi ubywa
Avatar
Burdello alla Tusk. / 11 lutego 2011 o 09:50
0
No to obwodnica "będzie" gotowa do 2012 , a zjazd z niej Al. Solidarności niby do 2015 roku. No to ja wam powiem, że do końca życia będziecie jeździć prowizorką: mega obciążoną Warszawską bo Solodarności nie powstanie nigdy, tak samo jak zjazd Poligonową i wiadukt nad Al.Tysiąclecia. Według poprzedniego prezydenta z PO A.Wasilewskiego al.Solidarności miała być ODDANA najpierw w 2011, a potem w 2012 roku!!!! Czyli jeśli się uda to jedyny prawdziwy zjazd z obwodnicy będzie dopiero na Mełgiewskiej czyli jadąc od strony Warszawy praktycznie po ominięciu miasta. Przepraszam z połowy obwodnicy bo "odbicia" na Kraśnik/Rzeszów wogóle się nie przewiduje. Burdello alla Tusk.
No to obwodnica "będzie" gotowa do 2012 , a zjazd z niej Al. Solidarności niby do 2015 roku. No to ja wam powiem, że do końca życia będziecie jeździć prowizorką: mega obciążoną Warszawską bo Solodarności nie powstanie nigdy, tak samo jak zjazd Poligonową i wiadukt nad Al.Tysiąclecia. Według poprzedniego prezydenta z PO A.Wasilewskiego al.Solidarności miała być ODDANA najpierw w 2011, a potem w 2012 roku!!!! Czyli jeśli się uda to jedyny prawdziwy zjazd z obwodnicy będzie dopiero na Mełgiewskiej czyli jadąc od stron... rozwiń
Avatar
n / 11 lutego 2011 o 07:57
0
bla bla bla ...... tyle się z tego sprawdza
Avatar
A/H1N1 / 11 lutego 2011 o 07:57
0
Czyli tak naprawdę wszystko jest zaplanowane, tylko nic się nie uda.
Avatar
123456 / 11 lutego 2011 o 07:56
0
Ale tempo no hohoho: Solidarności do 2015...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 1

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 3 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 24 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.