Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Jak się pierze w kaloryferze i załatwia w piecu. Cuda w mieszkaniach komunalnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
246 31 A A

Czy kaloryfer można wykorzystać do prania, a piec przerobić na sedes? Można. Takie cuda dzieją się w lubelskich mieszkaniach komunalnych. Ich 9300 mieszkań komunalnych i 300 lokali socjalnych ma pod opieką Zarząd Nieruchomości Komunalnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W zasadzie to dość rzadko spotykamy się z przypadkiem, gdy ktoś dba o lokal w sposób właściwy i zgodny z umową najmu - mówi Artur Cichoń, rzecznik ZNK. - Dbanie zgodne z umową, to prowadzenie bieżących konserwacji i wymiana zużytych elementów. Nie jest określane jak często należy malować ściany, ale jak się wchodzi do lokalu, to w mało którym były one malowane.

Brak dbałości to jeszcze nic

Zdarzają się też różne, nieraz bardzo wymyślne dewastacje. - W większości wypadków nie interweniujemy, bo to sprawa lokatora. Nie będziemy mu przecież sprzątać mieszkania albo zakładać umywalki, którą potłukł - mówi Cichoń. - Najczęściej z dewastacjami spotykamy się, gdy przejmujemy lokal.

Z tym przejmowaniem lokali też bywa różnie. Nieraz zdarza się, że ktoś wybędzie w nieznane i nawet nie zająknie się o tym administracji. Wtedy porzucone mieszkanie otwiera się komisyjnie, a potem wymeldowuje lokatora.

W miejskich lokalach już nie raz okazywało się, że zdemolowane zostało dosłownie wszystko, co tylko dało się zniszczyć. Niektórzy bywają bardzo pomysłowi.

- To był dwuletni lokal socjalny w budynku ze wspólną ubikacją. W mieszkaniu toalety nie było. Trzeba było wyjść z lokalu i zejść na dół - opowiada Cichoń.
Co zrobili sprytni lokatorzy? - Rozwalili piec i załatwiali się do niego.

Wanny i kuchenki na złom

Na porządku dziennym są wanny, które przeprowadzają się z miejskiego lokalu do punktu skupu złomu. Takie same pomysły wpadają do głowy grzejnikom. O kuchenkach gazowych nie wspominając.
- Kuchenka jest na wyposażeniu lokalu, ale przecież da się ją spieniężyć. Czy to wynosząc na złom, czy to w inny sposób -mówi rzecznik ZNK.

Nowych miasto nie dokupuje, bo skoro ktoś postanowił sobie żyć bez kuchenki, to jego sprawa. Nowe kuchnie wstawiane są do mieszkań wtedy, gdy lokal przechodzi remont przed wprowadzeniem kolejnego najemcy.

Kuchenki wyprowadzają się do skupów złomu również wtedy, gdy stają się niepotrzebne. Choćby z takiego powodu, że lokator mieszkania nie płacił za gaz tak długo, aż przyszli fachowcy, zdemontowali mu gazomierz i zaślepili instalację. Ale losy kuchenek bywają różne - niektórzy lokatorzy pozbawieni gazu z sieci postanawiają podłączyć je do zwykłych butli gazowych.
- Nie można używać gazu z butli w budynku, w którym jest instalacja z gazem ziemnym. To dosyć poważne zjawisko, ale niestety ostatnio się nasiliło. Jeśli mamy taką informację lokatorzy wzywani są do tego, by zaprzestali korzystania z butli, a potem komisyjnie wchodzimy z policją do lokalu i butle są odbierane - mówi Cichoń. - Dużo takich przypadków mamy na Tatarach.

Dewastują na Bronowicach

Tatary nie przodują za to w dewastacjach. Tych najwięcej jest w najstarszych budynkach oraz na starszej części Bronowic i w blokach socjalnych przy ul. Grygowej. Bloki te, w których brak takiego luksusu jak ciepła woda, ale jest za to ogrzewanie z sieci, od dawna mają w mieście złą opinię. I to stąd pochodzi najdziwniejsza opowieść o przypadku sprzed kilku lat.

- Nagle pojawiły się tu problemy z ogrzewaniem - wspomina Cichoń. - W lokalach było za zimno, a grzejniki słabo pracowały. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie mogło sobie poradzić, zresztą my też. Nie było wiadomo co się dzieje. Na instalacji był spadek ciśnienia, jakaś awaria na pewno. Ostatecznie udało się ustalić, że jeden z mieszkańców pobierał z grzejnika ciepłą wodę do prania skarpetek.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2015 o 06:31
0

Proponujee Urzedasom z Wydzialu lokalowego zajrzec na nowe bloki Na Zygmunta Augusta

jak ludzie dbaja o darmowe lokale,swidczy o tym syf na klatkach bylam ,widzialam,polecam,bloto,gó...wna,ogolnie syf po 6 mcach od oddania co bedzie dalej ,kto za to zapłaci?

Avatar
sdf / 7 marca 2015 o 20:56
0

A ilu takich siedzi w prywatnych kamienicach i je dewastuje a właściciele nie mogą ich stamtąd wyrzucić bo takie jest prawo? 

Avatar
Mzl / 7 marca 2015 o 18:40
0
Za nasze pieniądze ...... Te łachudry mieszkają w mieszkaniach jak za komuny za nasze wszystkich płacących uczciwie podatki !!! Czas z tym skończyć !!!
Avatar
jurek / 7 marca 2015 o 16:53
0

Takiemu łachudrze trzeba dać łopatę i niech wykopie sobie ziemiankę w "Starym lesie"  Niech sra i leje w miejscach dowolnie wybranych w promieniu 5 metrów. Może się poślizgnie na własny g-wnie i zdechnie. Pochować w miejscu zamieszkania - szkoda miejsca na cmentarzu.     

Avatar
sew / 7 marca 2015 o 16:13
0

brawo!!! zarządco piękna odpowiedz i jaka prawdziwa. Tak, patologia sr...... w piec, pijaki nie płacą czynszu a te biedne samotne matki też na garnuszku miasta. Wystarczy pozabierać im telefony ( dlaczego oni mają zawsze najlepsze modele???) i opłacić czynsz, wodę, gaz.

A jak nie ma kasy to na Majdanek trawę grabić.

Avatar
zarządca komunalny / 7 marca 2015 o 12:26
0

Wystarczy tylko zatrudnić firmę windykacyjną upoważnioną do zbierania comiesięcznego czynszu i oglądania całego mieszkania oraz sporządzania protokołu z takiegj usługi.

Na dzień dzisiejszy to dostawcy gazu i energii to stosują kontrolując jednocześnie jakość, bezpieczeństwo i swoje interesy!!!

Po roku 7/8 tego towarzystwa ryczałoby z trawnika na łamach prasy o swojej krzywdzie i niesprawiedliwości społecznej.

Proszę nie zapominać, że to menelstwo jest utrzymywane z naszych podatków i składek.

Wystarczy tylko zatrudnić firmę windykacyjną upoważnioną do zbierania comiesięcznego czynszu i oglądania całego mieszkania oraz sporządzania protokołu z takiegj usługi.

Na dzień dzisiejszy to dostawcy gazu i energii to stosują kontrolując jednocześnie jakość, bezpieczeństwo i swoje interesy!!!

Po roku 7/8 tego towarzystwa ryczałoby z trawnika n... rozwiń

Avatar
lokatorka / 7 marca 2015 o 11:10
0

mieszkania komunalne nie są takie darmowe....... 480zl za 27m2 nie ważne........ 

prawo musi się zmienić........ komisje powinny wywalać takich lokatorów do noclegowni............ nie chcesz żyć z ludźmi i jak człowiek to na bruk.......... tak tak moi drodzy mieszkając w lokalu komunalnym nie płaci się za czynsz LATAMI!! zdziwieni?? a ja sama słyszałam opinię jednej lokatorki takiego bloku która mówi ...... "tylko głupie płacą u nas płowa bloku zadłużona.." a wiecie to to znaczy ?? 30 nawet 50 tysięcy złoty zadłużenia w czynszu to ile to lat?? po wyrok sądu o ex misję mieszka się dalej latami bo niby nie ma gdzie przenieść........... a inni czekają sobie spokojnie w kolejce na mieszkanie bo ktoś latami nie wywiązuje się z umowy jaka zawarł dostając lokal!! tu tkwi problem 6 niezapłaconych czynszy i powinno się być do odstrzału..... dwa zastanawiali się państwo może dlaczego za te mieszkania mają wysokie czynsze za miesiąc??

jeśli ogrzewanie jest centralne a woda ciepła leci z wodociągów....... to takich mediów nie można gnidzie siedzącej za darmo odłączyć bo nie odłączymy całego pionu....... a ktoś się musi z tych mediów rozliczyć a wiec "te głupie co płacą czynsz"....... zapłacą za resztę jest soc co się nazywa ogólne rozliczenie WTF?? ogólne?? gdy każdy ma licznik w domu i płaci na bieżąco za to co zużywa?? jakim prawem?? szok prawda ile nas kosztuje patologia w tym kraju!! i prawo które taki element wspiera w jego destrukcyjnym działaniu!!

mieszkania komunalne nie są takie darmowe....... 480zl za 27m2 nie ważne........ 

prawo musi się zmienić........ komisje powinny wywalać takich lokatorów do noclegowni............ nie chcesz żyć z ludźmi i jak człowiek to na bruk.......... tak tak moi drodzy mieszkając w lokalu komunalnym nie płaci się za czynsz LATAMI!! zdziwieni?? a ja sama słyszałam opinię jednej lokatorki takiego bloku która mówi ...... "tylko głupie płacą u nas płowa bloku zadłużona.." a wiecie to to znaczy ?? 30 nawet 50 tysięcy złoty zadłużenia w czynsz... rozwiń

Avatar
bogu / 6 marca 2015 o 19:54
0

Większość osób  / nie wszyscy/ zajmujących lokale  komunalne i socjalne to element aspołeczny i patologia , coś jakby inny gatunek homo sapiens.  Nie potrafią docenić , że mają za darmo kąt  , podczas gdy inni mieszkania budują bądź kupują , zadłużając się nieraz na  resztę  aktywnego  życia. 

Avatar
Gość / 6 marca 2015 o 19:29
0

Zamiast nierobom i pijakom trzeba przydzielać lokale rodzinom/ kobietom z dziećmi. 

bierze się kredyt na 30 lat i się ma mieszkanie, stać na dzieci a na kredyt już nie, kto by nie chciał za darmo

Avatar
lublinianin / 6 marca 2015 o 19:15
0

Zamiast nierobom i pijakom trzeba przydzielać lokale rodzinom/ kobietom z dziećmi. A tak w ogóle to czy ci nieudacznicy odpracowują podarunki, które dostają od miasta? Dlaczego normalnie pracujący ludzie mają fundować komuś mieszkania? Bo przecież to jest finansowane z podatków.

I jeszcze jeden wniosek: gdyby w skupach przestali przyjmować rzeczy z demontażu, to złodziejski proceder zniknąłby. Przecież wiadomo kto to przynosi i skąd pochodzi. 

Avatar
Gość / 8 marca 2015 o 06:31
0

Proponujee Urzedasom z Wydzialu lokalowego zajrzec na nowe bloki Na Zygmunta Augusta

jak ludzie dbaja o darmowe lokale,swidczy o tym syf na klatkach bylam ,widzialam,polecam,bloto,gó...wna,ogolnie syf po 6 mcach od oddania co bedzie dalej ,kto za to zapłaci?

Avatar
sdf / 7 marca 2015 o 20:56
0

A ilu takich siedzi w prywatnych kamienicach i je dewastuje a właściciele nie mogą ich stamtąd wyrzucić bo takie jest prawo? 

Avatar
Mzl / 7 marca 2015 o 18:40
0
Za nasze pieniądze ...... Te łachudry mieszkają w mieszkaniach jak za komuny za nasze wszystkich płacących uczciwie podatki !!! Czas z tym skończyć !!!
Avatar
jurek / 7 marca 2015 o 16:53
0

Takiemu łachudrze trzeba dać łopatę i niech wykopie sobie ziemiankę w "Starym lesie"  Niech sra i leje w miejscach dowolnie wybranych w promieniu 5 metrów. Może się poślizgnie na własny g-wnie i zdechnie. Pochować w miejscu zamieszkania - szkoda miejsca na cmentarzu.     

Avatar
sew / 7 marca 2015 o 16:13
0

brawo!!! zarządco piękna odpowiedz i jaka prawdziwa. Tak, patologia sr...... w piec, pijaki nie płacą czynszu a te biedne samotne matki też na garnuszku miasta. Wystarczy pozabierać im telefony ( dlaczego oni mają zawsze najlepsze modele???) i opłacić czynsz, wodę, gaz.

A jak nie ma kasy to na Majdanek trawę grabić.

Avatar
zarządca komunalny / 7 marca 2015 o 12:26
0

Wystarczy tylko zatrudnić firmę windykacyjną upoważnioną do zbierania comiesięcznego czynszu i oglądania całego mieszkania oraz sporządzania protokołu z takiegj usługi.

Na dzień dzisiejszy to dostawcy gazu i energii to stosują kontrolując jednocześnie jakość, bezpieczeństwo i swoje interesy!!!

Po roku 7/8 tego towarzystwa ryczałoby z trawnika na łamach prasy o swojej krzywdzie i niesprawiedliwości społecznej.

Proszę nie zapominać, że to menelstwo jest utrzymywane z naszych podatków i składek.

Wystarczy tylko zatrudnić firmę windykacyjną upoważnioną do zbierania comiesięcznego czynszu i oglądania całego mieszkania oraz sporządzania protokołu z takiegj usługi.

Na dzień dzisiejszy to dostawcy gazu i energii to stosują kontrolując jednocześnie jakość, bezpieczeństwo i swoje interesy!!!

Po roku 7/8 tego towarzystwa ryczałoby z trawnika n... rozwiń

Avatar
lokatorka / 7 marca 2015 o 11:10
0

mieszkania komunalne nie są takie darmowe....... 480zl za 27m2 nie ważne........ 

prawo musi się zmienić........ komisje powinny wywalać takich lokatorów do noclegowni............ nie chcesz żyć z ludźmi i jak człowiek to na bruk.......... tak tak moi drodzy mieszkając w lokalu komunalnym nie płaci się za czynsz LATAMI!! zdziwieni?? a ja sama słyszałam opinię jednej lokatorki takiego bloku która mówi ...... "tylko głupie płacą u nas płowa bloku zadłużona.." a wiecie to to znaczy ?? 30 nawet 50 tysięcy złoty zadłużenia w czynszu to ile to lat?? po wyrok sądu o ex misję mieszka się dalej latami bo niby nie ma gdzie przenieść........... a inni czekają sobie spokojnie w kolejce na mieszkanie bo ktoś latami nie wywiązuje się z umowy jaka zawarł dostając lokal!! tu tkwi problem 6 niezapłaconych czynszy i powinno się być do odstrzału..... dwa zastanawiali się państwo może dlaczego za te mieszkania mają wysokie czynsze za miesiąc??

jeśli ogrzewanie jest centralne a woda ciepła leci z wodociągów....... to takich mediów nie można gnidzie siedzącej za darmo odłączyć bo nie odłączymy całego pionu....... a ktoś się musi z tych mediów rozliczyć a wiec "te głupie co płacą czynsz"....... zapłacą za resztę jest soc co się nazywa ogólne rozliczenie WTF?? ogólne?? gdy każdy ma licznik w domu i płaci na bieżąco za to co zużywa?? jakim prawem?? szok prawda ile nas kosztuje patologia w tym kraju!! i prawo które taki element wspiera w jego destrukcyjnym działaniu!!

mieszkania komunalne nie są takie darmowe....... 480zl za 27m2 nie ważne........ 

prawo musi się zmienić........ komisje powinny wywalać takich lokatorów do noclegowni............ nie chcesz żyć z ludźmi i jak człowiek to na bruk.......... tak tak moi drodzy mieszkając w lokalu komunalnym nie płaci się za czynsz LATAMI!! zdziwieni?? a ja sama słyszałam opinię jednej lokatorki takiego bloku która mówi ...... "tylko głupie płacą u nas płowa bloku zadłużona.." a wiecie to to znaczy ?? 30 nawet 50 tysięcy złoty zadłużenia w czynsz... rozwiń

Avatar
bogu / 6 marca 2015 o 19:54
0

Większość osób  / nie wszyscy/ zajmujących lokale  komunalne i socjalne to element aspołeczny i patologia , coś jakby inny gatunek homo sapiens.  Nie potrafią docenić , że mają za darmo kąt  , podczas gdy inni mieszkania budują bądź kupują , zadłużając się nieraz na  resztę  aktywnego  życia. 

Avatar
Gość / 6 marca 2015 o 19:29
0

Zamiast nierobom i pijakom trzeba przydzielać lokale rodzinom/ kobietom z dziećmi. 

bierze się kredyt na 30 lat i się ma mieszkanie, stać na dzieci a na kredyt już nie, kto by nie chciał za darmo

Avatar
lublinianin / 6 marca 2015 o 19:15
0

Zamiast nierobom i pijakom trzeba przydzielać lokale rodzinom/ kobietom z dziećmi. A tak w ogóle to czy ci nieudacznicy odpracowują podarunki, które dostają od miasta? Dlaczego normalnie pracujący ludzie mają fundować komuś mieszkania? Bo przecież to jest finansowane z podatków.

I jeszcze jeden wniosek: gdyby w skupach przestali przyjmować rzeczy z demontażu, to złodziejski proceder zniknąłby. Przecież wiadomo kto to przynosi i skąd pochodzi. 

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 3

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 99 6

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 5

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 2 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 83 26

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.