Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2016 r.
20:36

Jak wygonić tiry z miasta? Ratusz chce by od 1 stycznia jeździły tylko obwodnicą

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
87 33 A A
Prezydent Lublina chce, by od 1 stycznia 2017 roku tiry musiały omijać miasto
Prezydent Lublina chce, by od 1 stycznia 2017 roku tiry musiały omijać miasto

Władze Lublina głowią się, jak wymusić na tirach jazdę obwodnicą. Problemem może się okazać uzyskanie zgody zarządców dróg prowadzących do miasta. Ratusz twierdzi, że jest gotów to zrobić nawet bez ich akceptacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent Lublina chce, by od 1 stycznia 2017 roku wszystkie tiry musiały omijać miasto. Wszystkie, z wyjątkiem tych, dla których Lublin jest punktem docelowym, miejscem dostawy lub załadunku. Jak władze miasta wyobrażają sobie taki zakaz? O tym pisaliśmy: znaki miałyby być ustawione jeszcze przed wjazdem do Lublina.

Ale tam miasto nie może stawiać znaków, więc prosi o to zarządców tych dróg. Taką prośbę właśnie wysłało. – Poszły pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz do Zarządu Dróg Wojewódzkich – informuje prezydent Krzysztof Żuk.

– Odpowiedź jest przygotowywana – ucina Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie zanosi się jednak, by była pomyślna dla Ratusza.
Pewne jest, że GDDKiA po otwarciu zachodniej obwodnicy zmieni znaki, by jadącym od Kraśnika pokazywały drogę tak, by wiedzieli, że jadąc w stronę Warszawy lub Białegostoku nie muszą brnąć przez Lublin. Sęk w tym, że „nie muszą” to nie to samo, co „nie mogą”, a z GDDKiA płynie sygnał, że raczej się nie zanosi na zakaz wjazdu tirów do miasta. Dodajmy, że za przejazd ekspresówką tiry muszą płacić, za przejazd przez Lublin już nie.

Raczej nie będzie to jedyny prztyczek dla władz miasta. Chcą one zatrzymać również tiry wjeżdżające od południa, od strony Biłgoraja, choć obwodnicy tu nie ma. Ratusz chce, by ciężarówki jadące w stronę ul. Abramowickiej były już w Piotrkowie kierowane w stronę węzła Piaski Zachód, drogą wojewódzką 836.

– To nieporozumienie – mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Nie zgodzimy się na to, bo droga z Piotrkowa do Piask ma ograniczenie do 8 ton – wyjaśnia. Podobnie jest z drogą 834, która w zamyśle Ratusza też miałaby być „tarczą” od południa. – Droga 834 nie ma odpowiedniej szerokości i nośności – podkreśla Gwozda.

Samorząd Lublina na razie czeka na odpowiedzi tych, których prosi o odcięcie strumienia tirów jadących do Lublina. Nie wyklucza jednak i scenariusza, który przerabiała już Łódź. – Gdy tam oddział GDDKiA odmówił takiego oznakowania, postawiono przy wjeździe do miasta Inspekcję Transportu Drogowego i policję, która zawracała tiry na obwodnicę – mówi Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

Czy to oznacza, że Lublin zdecyduje się ustawić zakazy już na terenie miasta i zmusić tiry do zawracania? – Wolałbym nie – odpowiada Pidek. Ale nie wyklucza, że „trzeba będzie to zrobić”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 r. o 08:30
Muszą pobierać opłaty bo taki 40 tonowy pojazd trochę jednak niszczy te drogi. Nie rozumiem tylko logiki kierowców, przez miasto zaoszczędzi kilka zł, ale spali więcej paliwa i straci więcej czasu...
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 08:57
Im szybciej tym lepiej i solić konkretnie za wjazdy TIR-ów na ograniczony tonaż między nimi są bezczelne typy aby zaoszczedzic kilka złotych jeżdżą skrótami 3.5t .5 t. 8t. remonty to gigantyczne kasa idąca z naszej kieszeni panowie TIROWCY tępaki z waszej kieszeni także!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 r. o 20:43
Kto normalny będzie jechał w miasto jak będzie obwodnica....
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 14:58
Wystarczy na rogatkach ustawić zielone auta inspektorów ITD(krokodylki) i przez cb-radio podać że na wlocie łapią.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 10:07
nie pobierać opłat i będą jeżdzić obwodnicą
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 09:54
Droga Piotrków - Piaski jest na pewnym odcinku dziurawa tak że samochodem osobowym można jechać 30 km/h, A może przebudować ją w ramach ZITu i była by super obwodnica w kierunku Warszawy.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 08:22
Prosta sprawa - zwolnić TIR-y z opłat na obwodnicy, a wprowadzić opłaty za jazdę przez miasto. Ale do tego trzeba trochę wyobraźni, której - jak zwykle - władzom brakuje. Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 08:16
Tylko u nas jest możliwe by instytucja państwowa utrudniałazycie mieszkańcom duego miasta. To jakaś paranoja urzędnicza.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 07:47
z ktorego roku to zdjecie? z 80tego?
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 07:46
Wsadźcie Pana Żuka w Żuka ( to taki blaszany dostawczy samochód chluba polskiej motoryzacji, młodzież może tego nie wiedzieć) i przewieźcie go po drodze wojewódzkiej nr 836, szybko wylecą mu z głowy te jego pomysły i absurdy, którymi chce się rehabilitować kosztem innych zarządców...
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 r. o 20:43
Kto normalny będzie jechał w miasto jak będzie obwodnica....
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 r. o 08:30
Muszą pobierać opłaty bo taki 40 tonowy pojazd trochę jednak niszczy te drogi. Nie rozumiem tylko logiki kierowców, przez miasto zaoszczędzi kilka zł, ale spali więcej paliwa i straci więcej czasu...
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 14:58
Wystarczy na rogatkach ustawić zielone auta inspektorów ITD(krokodylki) i przez cb-radio podać że na wlocie łapią.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 13:48
to jest chore!!! każą płacić za przejazd obwodnicą a przez miasto nie wolno!!! jak nie zapłacisz to nie pojedziesz w ogóle....... to po co ta obwodnica zrobiona, nie po to by odkorkować miasto itp? dlaczego chcą jeszcze kasę za przejazd obwodnicą? co za ludzie rządzą tym krajem....... proste i oczywiste sprawy są dla nich za trudne do ogarnięcia!!!
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 10:07
nie pobierać opłat i będą jeżdzić obwodnicą
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 09:54
Droga Piotrków - Piaski jest na pewnym odcinku dziurawa tak że samochodem osobowym można jechać 30 km/h, A może przebudować ją w ramach ZITu i była by super obwodnica w kierunku Warszawy.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 08:57
Im szybciej tym lepiej i solić konkretnie za wjazdy TIR-ów na ograniczony tonaż między nimi są bezczelne typy aby zaoszczedzic kilka złotych jeżdżą skrótami 3.5t .5 t. 8t. remonty to gigantyczne kasa idąca z naszej kieszeni panowie TIROWCY tępaki z waszej kieszeni także!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 08:22
Prosta sprawa - zwolnić TIR-y z opłat na obwodnicy, a wprowadzić opłaty za jazdę przez miasto. Ale do tego trzeba trochę wyobraźni, której - jak zwykle - władzom brakuje. Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 08:16
Tylko u nas jest możliwe by instytucja państwowa utrudniałazycie mieszkańcom duego miasta. To jakaś paranoja urzędnicza.
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 07:47
z ktorego roku to zdjecie? z 80tego?
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Mundial 2022: Argentyna - Australia 2:1. Udany jubileusz Messiego

Reprezentacja Argentyny zgodnie z przewidywaniami pokonała Australię, choć ekipa z Antypodów pokazała charakter i tanio skóry nie sprzedała. Albicelestes wygrali 2:1 i w ćwierćfinale zagrają z Holandią

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Zupełnie „Inny Wymiar” w Chatce Żaka. Stoły pełne gier. Zdjęcia

W Chatce Żaka odbył się „Inny Wymiar”. To okazja do poznania gier – nie tylko planszowych.

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

Ślepsk Malow Suwałki – LUK Lublin 2:3. Znów wygrali po pięciu setach

LUK Lublin zanotował kolejne zwycięstwo w PlusLidze i kolejny raz potrzebował na to aż pięciu setów. Lublinianie wygrali na wyjeździe po tie-breaku ze Ślepskiem Malow Suwałki

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Katar 2022. Ile polscy piłkarze zarobią, jak wygrają z Francją

Tylko za awans na mundial FIFA płaci 9 mln dolarów. Z każdą stawką rośnie finansowa nagroda.

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Lubelskie. Zima bez stoku narciarskiego, bo trzeba oszczędzać prąd

Samorządy muszą oszczędzać na energii, bo inaczej zapłacą kary. Dlatego Biała Podlaska zmienia godziny pracy urzędu, a Międzyrzec Podlaski nie uruchomi stoku narciarskiego.

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci
9 grudnia 2022, 10:00

Symfonicznie i multimedialnie - Namysłowiacy bajkowo dla dzieci

Jeden dzień i trzy symfoniczne, wzbogacone pokazami multimedialnymi koncerty – tak będzie w piątek (9 grudnia) w Zamojskim Domu Kultury za sprawą Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Świdnik będzie mieć autobusy wodorowe. Podpisanie umów z NFOŚiGW

Zakup trzech autobusów wodorowych i budowa sześciu stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Taki plan na dwa najbliższe lata ma miasto Świdnik. W tej sprawie, w sobotę w świdnickim Urzędzie Miasta zostały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Mundial 2022: Holandia – USA 3:1. Jest pierwszy ćwierćfinalista

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu 1/8 finału mundialu w Katarze. Holandia pokonała w sobotę USA 3:1. W nagrodę w ćwierćfinale zagra z lepszym, z pary Argentyna – Australia.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Korona Kielce – Górnik Łęczna 4:0. Sparingowa porażka na koniec roku

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli treningi w 2022 roku. W ostatnim meczu kontrolnym zielono-czarni musieli uznać wyższość grającej w PKO BP Ekstraklasie Korony Kielce, której ulegli 0:4

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa
Barbórka 2022
galeria

To nie był dobry rok Bogdanki, jaka przyszłość kopalni? Jest ważna deklaracja prezesa

Lada dzień zakończą się prace przy budowie chodnika pomocniczego do zaciśniętej ściany w polu Stefanów – zapowiada p.o. prezes kopalni Bogdanka. To m.in. z powodu problemów w tym miejscu wydobycie w lubelskiej kopalni znacznie spadło, a stanowisko stracił poprzedni prezes. Podczas dzisiejszych obchodów Dnia Górnika dużo mówiło się także o tym, że z powodu obecnej wojny w Ukrainie i trudnej sytuacji w energetyce, węgiel wciąż jest dla Polski ważny.

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko pokazał całej Polsce, że ma talent. "Nigdy nie oglądało mnie tak wiele osób"

Miłosz Bachonko ma 12 lat a za sobą m.in. koncert w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz tego tysiące planów na przyszłość i 300 tys. zł, które zdobył za wirtuozerskie umiejętności.

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?
galeria

W Zamościu już czuć Boże Narodzenie. Co można kupić na Jarmarku Świątecznym?