Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2017 r.
12:22

Janusz Palikot: Odchodzę z polityki

Autor: Zdjęcie autora pab
0 60 A A
Janusz Palikot
Janusz Palikot (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Deklarację o swoim całkowitym odejściu z działalności politycznej ogłosił dziś lubelski polityk Janusz Palikot.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tak naprawdę Janusza Palikota nie ma w polityce już od 2015 roku, kiedy to najpierw bezskutecznie startował w wyborach prezydenckich (zajął 7. miejsce i zdobył 1,42 proc. głosów), a następnie w wyborach parlamentarnych. W okręgu lubelskim zdobył wtedy wprawdzie ponad 15 tys. głosów, ale komitet Zjednoczonej Lewicy nie przekroczył progu wyborczego i były polityk Platformy Obywatelskiej, a następnie założonego przez siebie Ruchu Palikota, a potem Twojego Ruchu, pożegnał się z wielką polityką.

Potem Palikot zajął się na nowo biznesem. W czerwcu tego roku pisaliśmy, że bardzo zainteresował się piwowarstwem rzemieślniczym.

Okazuje się jednak, że wciąż był gotowy do powrotu do polityki. Dzisiejsza deklaracja jednak najprawdopodobniej wszystko kończy.

"Wiem, że wielu oczekuje mojego powrotu. Nieustannie o tym słyszę. Film z moją „przepowiednią” o rządach PiS bije rekordy popularności, a jednak powinienem odejść. Zakładam nawet, że ta decyzja najbardziej zmartwi zwolenników PiS-u, ale trudno" – napisał Janusz Palikot na swoim blogu.

I dodaje, że odchodzi, aby ktoś nowy odegrał właściwą rolę. "Jest to możliwe, choć trudne, ale właśnie odpowiedzialność za kraj każe mi tak postąpić" – dodał Palikot.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AA / 31 grudnia 2017 r. o 17:51
LEPIEJ POPRAŃCU STRZEL SOBIE W ŁEB - TYLE POZYTKU Z TAKIEGO GÓWNA!!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 r. o 17:02
niech spada na szczaw i mirabelki wpier... tak jak namawia jego kompan z PO niejaki Niesiołowski
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 r. o 16:42
A co to za jeden?
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 r. o 16:01
Baba z wozu - koniom lżej.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 r. o 15:17
WYPIER...AJ Z LUBLINIA
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 r. o 15:12
Koniec kariery ty KU.RWO koniec kariery!!!!!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 r. o 14:57
Wracaj gamoniu biłgorajski do domu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 r. o 14:56
NARESZCIE! To jest dobra wiadomość na koniec roku.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2017 r. o 14:51
"Warto jednak przypomnieć zabawny wywiad, jakiego ten wulgarny polityk udzielił zakochanej w nim „Gazecie Wyborczej” w styczniu 2015 roku. Dziennik Michnika zagrzmiał „newswem” na pierwszej stronie: Jestem na dnie. Ale mam kontakt z przywódcą hinduizmu. Ravi mówi, że we wrześniu pójdę w górę."
Avatar
Jurek / 31 grudnia 2017 r. o 14:35
Dobra i co teraz Januszu poczniesz? Co z tajnymi stowarzyszeniami? Czy dalej będziesz szkodził Polsce z innego planu?
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 r. o 11:12
czy sąd go skazał za publiczne spożywanie alkoholu ?
Avatar
Gość / 7 stycznia 2018 r. o 11:11
wstrętny typ, w skandaliczny sposób bezpodstawnie obrażał śp Prezydenta - brak słów
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 12:37
bardzo dobre posuniecie panie januszu
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 11:47
no lepiej pozniej niz wcale
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 10:19
pachołek platformy
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 r. o 16:25
Wypier..aj cwelu też z Lublina do Biłgoraja .
Avatar
JGRIOn:ljkGIIGNNGNgrNGR' / 1 stycznia 2018 r. o 12:11
zaraza w mieście, w mieście zaraza STOP PIS STOP PIS STOP PIS
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 r. o 11:22
Ci ,,wielu,, to pobożne marzenia. Ten człowiek to przeszłość. Nic tego nie zmieni.Jest w polityce jeszcze paru co sie łudzi, że bedą witani z otwartymi rekami. I par co myśli, że nadal sa ważni. Robią pośmiewisko z siebie.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 r. o 11:10
Jak pisał Orzeł w co żył w kurniku:" Miałeś.... złoty róg".
Avatar
Gość / 1 stycznia 2018 r. o 10:03
Szkoda energii na ciemnotę, niech się dalej męczy. Zaraza przyszła to i pójdzie.
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy miasta mogą płacić mniej. Ruszyły prace nad kartą puławiaka

Mieszkańcy miasta mogą płacić mniej. Ruszyły prace nad kartą puławiaka

29 osób weszło do powołanego przez prezydenta zespołu, którego zadaniem jest przygotowanie i wdrożenie Puławskiej Karty Mieszkańca. Plastikowy dokument ma zagwarantować puławianom szereg upustów i rabatów na usługi oferowane nie tylko przez samorząd.

Kto pokieruje ośrodkiem wychowawczym? Trwa konkurs

Kto pokieruje ośrodkiem wychowawczym? Trwa konkurs

Zarząd powiatu puławskiego ogłosił konkurs na dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. Od kwietnia kieruje nim pełniący obowiązki dyrektora Jacek Górczyński, który objął stanowisko po rezygnacji swojego poprzednika, Juliusza Krzaczkowskiego.

Mundial 2022: Anglia – USA 0:0, Iran lepszy od Walii

Mundial 2022: Anglia – USA 0:0, Iran lepszy od Walii

Druga seria gier w grupie B przyniosła w piątek niespodziewane rozstrzygnięcia. Iran pokonał Walię 2:0, a obie bramki zdobył w doliczonym czasie gry, kiedy grał w liczebnej przewadze. Z kolei Anglia, która na inaugurację strzeliła sześć goli tym razem zakończyła spotkanie przeciwko USA z zerowym kątem.

PDPZ 2022. Ewa Dados: Jesteśmy. Zaczynamy. Możemy podzielić się sobą

PDPZ 2022. Ewa Dados: Jesteśmy. Zaczynamy. Możemy podzielić się sobą

Zaczynamy w Lublinie, ale uliczne zbiórki będą także w innych miastach, w Chełmie, Parczewie, Zamościu i Michowie a także w późniejszych terminach aż do 22 grudnia - mówi redaktor Ewa Dados, pomysłodawczyni akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego przy Radiu Lublin.

Mundial 2022: Holandia – Ekwador 1:1, Senegal lepszy od Kataru

Mundial 2022: Holandia – Ekwador 1:1, Senegal lepszy od Kataru

W piątek została rozegrana druga kolejka spotkań w grupie A na mundialu w Katarze. I wiadomo już, że gospodarze mistrzostw świata zakończą swój udział w turnieju na trzech meczach. W drugim starciu musieli uznać wyższość Senegalu po porażce 1:3. Co ciekawe, Ekwador urwał punkt faworyzowanym Holendrom (1:1). Co więcej, to ekipa z Ameryki Południowej spisała się zdecydowanie lepiej i był to remis ze wskazaniem na drużynę trenera Gustavo Alfaro.

Turcy wybudują nową cześć S17 w Lubelskiem. Polska firma zajmie kolejnym odcinkiem
galeria

Turcy wybudują nową cześć S17 w Lubelskiem. Polska firma zajmie kolejnym odcinkiem

W poniedziałek zostaną podpisane umowy na dwie nowe części drogi ekspresowej numer 17. Zlecenia otrzymają firmy z Turcji i Polski.

PiS górą w lubelskim sejmiku. Apelu do rządu nie będzie

PiS górą w lubelskim sejmiku. Apelu do rządu nie będzie

Sejmik województwa lubelskiego nie zaapeluje do rządu o podjęcie działań w celu odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Taki apel chcieli wystosować radni Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale głosami Prawa i Sprawiedliwości ten punkt został zdjęty z porządku obrad.

100 tys. zł pomocy dla rodzinom ofiar tragedii w Przewodowie
galeria

100 tys. zł pomocy dla rodzinom ofiar tragedii w Przewodowie

Województwo lubelskie przekaże 100 tys. złotych na pomoc rodzinom ofiar eksplozji w Przewodowie. Radni sejmiku uchwałę w tej sprawie poparli jednogłośnie.

Dzień Patrona i ślubowanie pierwszych klas w I LO [zdjęcia]
galeria

Dzień Patrona i ślubowanie pierwszych klas w I LO [zdjęcia]

W piątek społeczność I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach obchodziła Dzień Patrona. Uroczystości poprzedziła msza w intencji szkoły, poświęcono jej nowy sztandar, a uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie.

Lublin. Kolejne opóźnienie na budowie nowego dworca. Jeszcze ponad rok prac

Lublin. Kolejne opóźnienie na budowie nowego dworca. Jeszcze ponad rok prac

Niemal do zera spadają szanse na to, że w przyszłym roku otwarty zostanie nowy dworzec autobusowy budowany w Lublinie między ul. Gazową a Młyńską. Jego wykonawca znowu prosi miasto o dodatkowy czas na dokończenie robót

Polski Cukier Start kontra Legia Warszawa. Będą mocniejsi pod koszem

Polski Cukier Start kontra Legia Warszawa. Będą mocniejsi pod koszem

Polski Cukier Start w niedzielę podejmie Legię Warszawa. Oba zespoły przystąpią do tego spotkania po ciężkich meczach w europejskich pucharach.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Liczą na przyjazd Andrzeja Dudy
26 listopada 2022, 16:00

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Liczą na przyjazd Andrzeja Dudy

Na pewno pod patronatem Prezydenta RP, a być może również z udziałem Andrzeja Dudy odbędą się tegoroczne obchody 80. rocznicy wysiedleń mieszkańców Zamojszczyzny.

Bezpieczna chwilówka – jak zaciągnąć?

Bezpieczna chwilówka – jak zaciągnąć?

Pożyczki pozabankowe są bardzo popularne w Polsce. Korzystają z nich osoby w różnym wieku. Ogromną zaletą jest fakt, że chwilówkę można przeznaczyć na dowolny cel. Zaciągając pożyczkę, upewnij się, że jest ona bezpieczna. Jak zweryfikować wiarygodność firmy pożyczkowej i wybrać dobrą ofertę?

Lekcja w mące. Rzemieślnicy pokazują jak pracują

Lekcja w mące. Rzemieślnicy pokazują jak pracują

Uczniowie piekli bułki własnego projektu, sprawdzali czym się różnią rodzaje mąki i oglądali piekarnię od środka. Taka lekcja to okazja by lokalni rzemieślnicy pokazali na czym polega ich zajęcie.

Budżet Białej Podlaskiej 2023. Miejsce do morsowania i budowa ul. Armii Krajowej

Budżet Białej Podlaskiej 2023. Miejsce do morsowania i budowa ul. Armii Krajowej

Zgodnie z projektem budżetu, w przyszłym roku dochody Miasta Biała Podlaska wyniosą 385 mln zł, a wydatki przekroczą 446 mln zł. Żeby pokryć ponad 60 milionowy deficyt, lokalne władze zamierzają zaciągnąć kolejny kredyt. Planowana jest także emisja obligacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!