Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2012 r.
11:51
Edytuj ten wpis

Jest decyzja: Od soboty zaczyna działać nowy dworzec busów niedaleko Ruskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Dzisiaj o godz. 10 przedstawiciele Ratusza przyszli na Ruską, by przejąć działkę. Dostali jedynie pi
Dzisiaj o godz. 10 przedstawiciele Ratusza przyszli na Ruską, by przejąć działkę. Dostali jedynie pi

W sobotę rozpocznie działalność tymczasowy dworzec busów komunikacji podmiejskiej. Plac znajduje się koło al. Tysiąclecia, przy ul Cerkiewnej między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS. Mają tam stawać busy zatrzymujące się dotąd na dworcu przy Ruskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Tak, od jutra będziemy kierować busy w nowe miejsce – potwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Przy Ruskiej umieścimy tablice kierujące pasażerów, będziemy też informować kierowców – zapowiada.

Nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie kursy przeniosą się na Cerkiewną. Z zarządzającą tym dworcem spółką MKK umowy podpisało jak dotąd ok. 60 spośród blisko 80 przewoźników korzystających z placu przy Ruskiej. – Pozostałych też wpuszczę, a sprawy formalne będziemy załatwiali później – deklaruje Janusz Wilk, prezes MKK. – Nie jest ważne, czy przewoźnik ma umowę, czy nie. Ważne, żeby nie utrudniać życia pasażerom.

Na stworzenie nowego miejsca do obsługi podróżnych miasto zdecydowało się nie mogąc przejąć dworca przy Ruskiej od poprzedniego dzierżawcy. Przez lata teren ten dzierżawiła Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków wraz z innymi działkami w tym rejonie, m.in. targowiskiem i halą targową.

Umowa między miastem a LFOZ wygasła z końcem października, a Ratusz postanowił jej nie przedłużać i powierzyć administrowanie terenami spółce MKK należącej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Fundacja oddała wszystkie działki poza dworcem, którego zwrot uzależnia od uzyskania od miasta 360 tys. zł tytułem zwrotu pieniędzy zainwestowanych w teren. Miasto odrzuca te żądania.

Do końca listopada LFOZ miała czas na zwrot dworca. Dzisiaj o godz. 10 przedstawiciele Ratusza przyszli na Ruską, by przejąć działkę. Dostali jedynie pismo, że fundacja nie odda działki. – Skierujemy do sądu wniosek o eksmisję. Wystąpimy też o zwrot korzyści pobieranych przez fundację z tej nieruchomości – zapowiada Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jahooo / 30 listopada 2012 o 21:41
0
W latach 70-tych ten dworzec wyglądał o niebo lepiej niż po 2000 roku.
Tak szkaradnego dworca trudno szukać w mieście wojewódzkim.
A Łęczna może być tu wzorem.
Może po wyburzeniu części filharmonii buldożery skierować na ten księżycowy teren?
Avatar
miodzio / 30 listopada 2012 o 19:01
0
[quote name='omsoho that' timestamp='1354279431' post='702374']
miasto ma rację, wyjeb*ć ich! zaorać te śmietnisko
i budować na nowo coś ładnego
[/quote]Ale kulturalny człowiek, jaki piękny i wysublimowany język. Nie zazdroszczę Żukowi takich sojuszników.
Avatar
to jest wlasnie polska / 30 listopada 2012 o 15:25
0
Tak, róbcie problemy, gdy bardzo duża część osób dojeżdża do Lublina!
Wiem, że nie jest to duża zmiana, ale tak kombinują, że niedługo nikt nie dojedzie do Lublina! Myślcie trochę, bo pod Lublinem nie ma pracy, a wiele osób taką pracę znajduje właśnie w Lublinie i MUSI jakoś dojechać. Ja mam ten problem, że nie mam auta a dojeżdżać muszę, więc trochę zrozumienia dla przewoźników!!!!
Avatar
Piotr / 30 listopada 2012 o 14:41
0
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze miasta powinny zajmować się taką działalnością! LFOZ powinna zająć się stosowna Prokuratura Rejonowa! Panie Prezydencie Żuk - pobudka![/size]
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze mia... rozwiń
Avatar
Piotr / 30 listopada 2012 o 14:40
0
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze miasta powinny zajmować się taką działalnością! LFOZ powinna zająć się stosowna Prokuratura Rejonowa! Panie Prezydencie Żuk - pobudka![/size]
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze mia... rozwiń
Avatar
maxi / 30 listopada 2012 o 13:47
0
Ten prezyden Żuk nawet nie potrafi sobie poradzić z małym dworcem a raczej przystankiem dla busów
Avatar
omsoho that / 30 listopada 2012 o 13:43
0
miasto ma rację, wyjeb*ć ich! zaorać te śmietnisko
i budować na nowo coś ładnego
Avatar
Gość / 30 listopada 2012 o 12:50
0
Co za bzdura. Jakim prawem prezydent decyduje o miejscu odjazdów busów???
Miejsce określa pozwolenie wydane przez Urząd Marszałkowski. Niedouczone urzedasy...
Avatar
Jahooo / 30 listopada 2012 o 21:41
0
W latach 70-tych ten dworzec wyglądał o niebo lepiej niż po 2000 roku.
Tak szkaradnego dworca trudno szukać w mieście wojewódzkim.
A Łęczna może być tu wzorem.
Może po wyburzeniu części filharmonii buldożery skierować na ten księżycowy teren?
Avatar
miodzio / 30 listopada 2012 o 19:01
0
[quote name='omsoho that' timestamp='1354279431' post='702374']
miasto ma rację, wyjeb*ć ich! zaorać te śmietnisko
i budować na nowo coś ładnego
[/quote]Ale kulturalny człowiek, jaki piękny i wysublimowany język. Nie zazdroszczę Żukowi takich sojuszników.
Avatar
to jest wlasnie polska / 30 listopada 2012 o 15:25
0
Tak, róbcie problemy, gdy bardzo duża część osób dojeżdża do Lublina!
Wiem, że nie jest to duża zmiana, ale tak kombinują, że niedługo nikt nie dojedzie do Lublina! Myślcie trochę, bo pod Lublinem nie ma pracy, a wiele osób taką pracę znajduje właśnie w Lublinie i MUSI jakoś dojechać. Ja mam ten problem, że nie mam auta a dojeżdżać muszę, więc trochę zrozumienia dla przewoźników!!!!
Avatar
Piotr / 30 listopada 2012 o 14:41
0
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze miasta powinny zajmować się taką działalnością! LFOZ powinna zająć się stosowna Prokuratura Rejonowa! Panie Prezydencie Żuk - pobudka![/size]
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze mia... rozwiń
Avatar
Piotr / 30 listopada 2012 o 14:40
0
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze miasta powinny zajmować się taką działalnością! LFOZ powinna zająć się stosowna Prokuratura Rejonowa! Panie Prezydencie Żuk - pobudka![/size]
[size=3]Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków – proszę wskazać zabytki, które odnowiła ta fundacja? Jest to podobna sytuacja, jak z fundacją zajmującą się Teatrem Starym. Przez piętnaście lat doprowadzono go do ruiny, miasto musiało odebrać tej fundacji teatr i zacząć go remontować. Dlaczego władze Lublina dopuściły do powtórzenia się takiej sytuacji, gdzie prywatne fundacje pod pozorem szczytnej idei zarabiają bardzo duże pieniądze i nic nie czynią , aby wywiązać się z obowiązków zawartych w ich statutach! To nie fundacje, tylko władze mia... rozwiń
Avatar
maxi / 30 listopada 2012 o 13:47
0
Ten prezyden Żuk nawet nie potrafi sobie poradzić z małym dworcem a raczej przystankiem dla busów
Avatar
omsoho that / 30 listopada 2012 o 13:43
0
miasto ma rację, wyjeb*ć ich! zaorać te śmietnisko
i budować na nowo coś ładnego
Avatar
Gość / 30 listopada 2012 o 12:50
0
Co za bzdura. Jakim prawem prezydent decyduje o miejscu odjazdów busów???
Miejsce określa pozwolenie wydane przez Urząd Marszałkowski. Niedouczone urzedasy...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę 7 0

W poniedziałek ruszą zapisy na feryjne zajęcia dla dzieci organizowane na zlecenie miasta. Na miejsca trzeba polować szybko, bo będzie obowiązywać zasada „kto pierwszy, ten lepszy”

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku 0 2

W ostatnim spotkaniu w 2019 roku zespół Puław przegrał w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem choć do przerwy miał trzy gole zaliczki

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie
galeria

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie 0 4

Jeszcze w niedzielę można wziąć udział w Festiwalu Bożego Narodzenia w centrum handlowym Vivo! w Lublinie. W godz. 11.00-18.00 dzieci poznają bajki o popularnym zielonym złośniku - Grinchu. Czekać na nich będzie ozdabianie choinki własnoręcznie wykonanymi zabawkami, wielki kalendarz adwentowy z ukrytymi niespodziankami, przygotowywanie świątecznych słodkości pod okiem mistrzów cukiernictwa, seans kinowy z przygodami Minionków oraz taneczne maty, na których trzeba się będzie wykazać sprytem, refleksem i sprawnością.

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo]
film

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo] 0 11

- Tym filmem chcieliśmy przypomnieć tragedię tego miejsca, zarazem podkreślić misję i zadanie, jakie sobie stawiamy - mówi Krzysztof Stanek z Państwowego Muzeum na Majdanku. Film "Pamiętam" powstał z okazji 75. rocznicy likwidacji byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Lublin.

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia] 0 0

W galerii handlowej Skende przy IKEA w Lublinie powstała choinka zbudowana z klocków Lego. "Drzewko" ma 5 metrów wysokości, a udekorowały je dzieci. Zabawa z klockami Lego będzie miała miejsce także w niedzielę. Na najmłodszych czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami. Wstęp jest bezpłatny

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator
galeria

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator 17 10

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szwoleżerów w Chełmie

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal!
film

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal! 0 0

Reprezentacja Polski zakończyła zawody drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal na pierwszym miejscu

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach
pilne
galeria

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach 93 59

Lublin jest częściowo bez prądu. Po godz. 18 doszło do dużej awarii energetycznej w mieście i w kilku miejscowościach poza nim

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia] 12 2

Wystawa psów rasowych odbywa się w ten weekend w Targach Lublin

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019
14 grudnia 2019, 8:00

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019 0 0

Jak co roku organizatorzy prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo zapraszają na lubelską odsłonę wystawy prezentującej najlepsze fotografie prasowe wyłonione w inicjatywie magazynu "Press". Ekspozycję będzie można podziwiać w Centrum Spotkania kultur w dniach 14 grudnia - 6 stycznia.

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19
galeria

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19 18 13

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie
15 grudnia 2019, 10:00

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie 0 2

15 grudnia o godz. 10 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się Świąteczny Kiermasz Produktów Lokalnych.

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia]
galeria

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia] 105 0

Świąteczny kiermasz, pokaz mody sylwestrowej, maraton zumby, pokazy sztuk walki i występy taneczne – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na imprezę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach. Piątkowe wydarzenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Radzyńskiej w Lublinie przyciągnęło wiele osób.

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy 0 1

Ukradł elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3 tys. zł. Sprawca włamania na terenie gminy Piaski (powiat świdnicki) został tymczasowo aresztowany.

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków 4 2

Ruszyły zapisy do nowego chełmskiego żłobka. Póki co miejsc jest sporo, bo w żłobku powstaną dwie grupy w atrakcyjnie i nowocześnie urządzonych salach, a wszystko za sprawą programu Maluch Plus, dzięki któremu placówka powstała.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!