Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2009 r.
14:57
Edytuj ten wpis

Jesteś bezrobotny? Weź dotację i załóż firmę. Znów są na to pieniądze

0 13 A A

Od piątku w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie można składać wnioski do programu
"Unia przedsiębiorczych”. Bezrobotni mogą dostać 18 tys. zł na założenie firmy. W tym roku prawie 11 mln zł na własną działalność gospodarczą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zainteresowanie dotacjami na założenie własnej firmy jest w tym roku ogromne, wręcz rekordowe – mówi Katarzyna Kępa, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. – Na aktywizację dla bezrobotnych przeznaczymy do końca grudnia ok. 28 mln zł, z czego 11 mln zł to pieniądze na założenie własnej działalności gospodarczej.

Do końca roku ma być podpisanych w sumie 600 umów z osobami bezrobotnymi, które chcą założyć własny biznes.

– Mieszkańcy Lublina najczęściej zakładają firmy w branży handlowej, usługowej, gastronomicznej, budowlanej, mechaniki samochodowej – dodaje dyrektor Kępa.

Szanse na dotacje są spore. Na 30 złożonych wniosków, jedynie kilka zostaje odrzuconych przez komisję. Z analiz MUP w Lublinie wynika, że efektywność dotacji (to znaczy, że firmy zostają założone i działają) wynosi aż 85 procent.

Jeszcze w tym roku można się starać w MUP o pieniądze na własny biznes. W miniony piątek ruszyła rekrutacja do programu "Unia przedsiębiorczych”. Warunkiem uzyskania dotacji jest złożenie bezbłędnie wypełnionego wniosku wraz z biznesplanem. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 60 osób. Wezmą udział w szkoleniu z zakresu przedsiębiorczości, a 50 osób biorących udział w projekcie ma szansę otrzymać bezzwrotną dotację w wysokości 18 tys. zł.

Pieniądze zostaną przydzielone na przełomie stycznia i lutego 2010 roku. Warunkiem bezzwrotności dotacji jest prowadzenie działalności przez jeden rok.

– Projekt ma popularyzować przedsiębiorczość i samozatrudnienie nie tylko w trakcie jego trwania, ale też po jego zakończeniu. Posłużą temu dwa wydawnictwa: "Vademecum przedsiębiorczości” i "Atlas dobrych praktyk” – dodaje Katarzyna Kępa.

Kto jeszcze daje teraz pieniądze na własną działalność czytaj na Strefie Biznesu

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 12:42
0
Jakby ktos nie wiedzial jak wypelnic wniosek to prosze bardzo, krok po kroku. [url="http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/powolidosukcesu,premiera/"]http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/pow...kcesu,premiera/[/url]
Avatar
Beduin / 20 grudnia 2009 o 23:46
0
Gość napisał:
Jaką firmę można założyć za 18 tysięcy? Kolejny sklep z tanią odzieżą?

...i to pod warunkiem że ma się swój lokal ! a za 18 tyś no cóż można się z takich pieniędzy tylko uśmiaś bo firmy ŻADNEJ uruchomić się nie da ! znajoma jak jechała po towar do małego sklepiku wzięła prawie 30 tyś i po powrocie stwierdziła że to było za mało bo trochę towar podrożał ! Więc słuszne powstaje pytanie jaką firmę za te kwotę !? i o co tak zabiegać chyba o te raty do spłacenia bo te nie przepadną .

...i to pod warunkiem że ma się swój lokal ! a za 18 tyś no cóż można się z takich pieniędzy tylko uśmiaś bo firmy ŻADNEJ uruchomić się nie da ! znajoma jak jechała po towar do małego sklepiku wzięła prawie 30 tyś i po powrocie stwierdziła że to było za mało bo trochę towar podrożał ! Więc słuszne powstaje pytanie jaką firmę za te kwotę !? i o co tak zabiegać chyba o te raty do spłacenia bo te nie przepadną . rozwiń
Avatar
koleś / 29 listopada 2009 o 11:35
0
Gość napisał:
Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać.

I OCZYWI
SCIE TRZEBA MIEĆ DOBREGO PORĘCZYCIELA
Avatar
Gość / 29 listopada 2009 o 11:18
0
~max~ napisał:
Ludzie nie róbcie tego!
Twoja mała firma musi najpierw zarobic na urzedników (darmozjadów) w Zusie i innych instytucjach a potem na siebie. Mało kto daje rade. Bardzo łatw popaśc w duże długi, ostrzegam, jak sie nie uda to dotacje trzeba splacic



Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać.



Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać. rozwiń
Avatar
LOLKA / 29 listopada 2009 o 11:13
0
SDERRR22 napisał:
TE K....TFUUU URZĘDY BRAKU PRACY ALBO PRACY DLA PRACUJĄCYCH TAM URZĘDASÓW BYM ROZGONIŁ NA CZTERY WIATRY A KASĘ MARNOTRAWIONĄ NA UTRZYMANIE TEJ BANDY ROZDAŁ BEZROBOTNYM,BYŁBY WIĘKSZY POŻYTEK!!

Super, mieliby za co pić! I nikt by ich do działania nie zmuszał.
Avatar
SDERRR22 / 29 listopada 2009 o 10:27
0
TE K....TFUUU URZĘDY BRAKU PRACY ALBO PRACY DLA PRACUJĄCYCH TAM URZĘDASÓW BYM ROZGONIŁ NA CZTERY WIATRY A KASĘ MARNOTRAWIONĄ NA UTRZYMANIE TEJ BANDY ROZDAŁ BEZROBOTNYM,BYŁBY WIĘKSZY POŻYTEK!!
Avatar
~max~ / 29 listopada 2009 o 01:13
0
Ludzie nie róbcie tego!
Twoja mała firma musi najpierw zarobic na urzedników (darmozjadów) w Zusie i innych instytucjach a potem na siebie. Mało kto daje rade. Bardzo łatw popaśc w duże długi, ostrzegam, jak sie nie uda to dotacje trzeba splacic
Avatar
lo / 28 listopada 2009 o 20:15
0
Przeciez to za duze ryzyko przedsiwdzczosci tak sama stwierdziła ta Pani to poco przyjmuje i zaprasza skoro to sie nie oplaci dla niej to tym bardziej dla innych od niej
Avatar
ik / 28 listopada 2009 o 20:09
0
Już nie jedna osoba uciekła za granice z jej zachcianek aby mscic sie na młodych bezrobotnych hamstwo co za osoba jeszcze lamie przepisy stawia własne wytyczne kpiąc z młodych
Avatar
osc / 28 listopada 2009 o 19:48
0
"Szanse na dotacje są spore. Na 30 złożonych wniosków, jedynie kilka zostaje odrzuconych przez komisję." A ile wniosków odrzuca Pani dyrektor? W końcu to ona ma decydujący głos. Ja osobiście komisję przeszedłem bez problemów, ale p. Kępa odrzuciła wniosek bez większych powodów.
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 12:42
0
Jakby ktos nie wiedzial jak wypelnic wniosek to prosze bardzo, krok po kroku. [url="http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/powolidosukcesu,premiera/"]http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/pow...kcesu,premiera/[/url]
Avatar
Beduin / 20 grudnia 2009 o 23:46
0
Gość napisał:
Jaką firmę można założyć za 18 tysięcy? Kolejny sklep z tanią odzieżą?

...i to pod warunkiem że ma się swój lokal ! a za 18 tyś no cóż można się z takich pieniędzy tylko uśmiaś bo firmy ŻADNEJ uruchomić się nie da ! znajoma jak jechała po towar do małego sklepiku wzięła prawie 30 tyś i po powrocie stwierdziła że to było za mało bo trochę towar podrożał ! Więc słuszne powstaje pytanie jaką firmę za te kwotę !? i o co tak zabiegać chyba o te raty do spłacenia bo te nie przepadną .

...i to pod warunkiem że ma się swój lokal ! a za 18 tyś no cóż można się z takich pieniędzy tylko uśmiaś bo firmy ŻADNEJ uruchomić się nie da ! znajoma jak jechała po towar do małego sklepiku wzięła prawie 30 tyś i po powrocie stwierdziła że to było za mało bo trochę towar podrożał ! Więc słuszne powstaje pytanie jaką firmę za te kwotę !? i o co tak zabiegać chyba o te raty do spłacenia bo te nie przepadną . rozwiń
Avatar
koleś / 29 listopada 2009 o 11:35
0
Gość napisał:
Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać.

I OCZYWI
SCIE TRZEBA MIEĆ DOBREGO PORĘCZYCIELA
Avatar
Gość / 29 listopada 2009 o 11:18
0
~max~ napisał:
Ludzie nie róbcie tego!
Twoja mała firma musi najpierw zarobic na urzedników (darmozjadów) w Zusie i innych instytucjach a potem na siebie. Mało kto daje rade. Bardzo łatw popaśc w duże długi, ostrzegam, jak sie nie uda to dotacje trzeba splacic



Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać.



Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać. rozwiń
Avatar
LOLKA / 29 listopada 2009 o 11:13
0
SDERRR22 napisał:
TE K....TFUUU URZĘDY BRAKU PRACY ALBO PRACY DLA PRACUJĄCYCH TAM URZĘDASÓW BYM ROZGONIŁ NA CZTERY WIATRY A KASĘ MARNOTRAWIONĄ NA UTRZYMANIE TEJ BANDY ROZDAŁ BEZROBOTNYM,BYŁBY WIĘKSZY POŻYTEK!!

Super, mieliby za co pić! I nikt by ich do działania nie zmuszał.
Avatar
SDERRR22 / 29 listopada 2009 o 10:27
0
TE K....TFUUU URZĘDY BRAKU PRACY ALBO PRACY DLA PRACUJĄCYCH TAM URZĘDASÓW BYM ROZGONIŁ NA CZTERY WIATRY A KASĘ MARNOTRAWIONĄ NA UTRZYMANIE TEJ BANDY ROZDAŁ BEZROBOTNYM,BYŁBY WIĘKSZY POŻYTEK!!
Avatar
~max~ / 29 listopada 2009 o 01:13
0
Ludzie nie róbcie tego!
Twoja mała firma musi najpierw zarobic na urzedników (darmozjadów) w Zusie i innych instytucjach a potem na siebie. Mało kto daje rade. Bardzo łatw popaśc w duże długi, ostrzegam, jak sie nie uda to dotacje trzeba splacic
Avatar
lo / 28 listopada 2009 o 20:15
0
Przeciez to za duze ryzyko przedsiwdzczosci tak sama stwierdziła ta Pani to poco przyjmuje i zaprasza skoro to sie nie oplaci dla niej to tym bardziej dla innych od niej
Avatar
ik / 28 listopada 2009 o 20:09
0
Już nie jedna osoba uciekła za granice z jej zachcianek aby mscic sie na młodych bezrobotnych hamstwo co za osoba jeszcze lamie przepisy stawia własne wytyczne kpiąc z młodych
Avatar
osc / 28 listopada 2009 o 19:48
0
"Szanse na dotacje są spore. Na 30 złożonych wniosków, jedynie kilka zostaje odrzuconych przez komisję." A ile wniosków odrzuca Pani dyrektor? W końcu to ona ma decydujący głos. Ja osobiście komisję przeszedłem bez problemów, ale p. Kępa odrzuciła wniosek bez większych powodów.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 6

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 81 33

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 10

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 9

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 73 12

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 58 36

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 15

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 64 8

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 186 17

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 36 31

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie