Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2009 r.
14:57
Edytuj ten wpis

Jesteś bezrobotny? Weź dotację i załóż firmę. Znów są na to pieniądze

0 13 A A

Od piątku w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie można składać wnioski do programu
"Unia przedsiębiorczych”. Bezrobotni mogą dostać 18 tys. zł na założenie firmy. W tym roku prawie 11 mln zł na własną działalność gospodarczą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zainteresowanie dotacjami na założenie własnej firmy jest w tym roku ogromne, wręcz rekordowe – mówi Katarzyna Kępa, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. – Na aktywizację dla bezrobotnych przeznaczymy do końca grudnia ok. 28 mln zł, z czego 11 mln zł to pieniądze na założenie własnej działalności gospodarczej.

Do końca roku ma być podpisanych w sumie 600 umów z osobami bezrobotnymi, które chcą założyć własny biznes.

– Mieszkańcy Lublina najczęściej zakładają firmy w branży handlowej, usługowej, gastronomicznej, budowlanej, mechaniki samochodowej – dodaje dyrektor Kępa.

Szanse na dotacje są spore. Na 30 złożonych wniosków, jedynie kilka zostaje odrzuconych przez komisję. Z analiz MUP w Lublinie wynika, że efektywność dotacji (to znaczy, że firmy zostają założone i działają) wynosi aż 85 procent.

Jeszcze w tym roku można się starać w MUP o pieniądze na własny biznes. W miniony piątek ruszyła rekrutacja do programu "Unia przedsiębiorczych”. Warunkiem uzyskania dotacji jest złożenie bezbłędnie wypełnionego wniosku wraz z biznesplanem. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 60 osób. Wezmą udział w szkoleniu z zakresu przedsiębiorczości, a 50 osób biorących udział w projekcie ma szansę otrzymać bezzwrotną dotację w wysokości 18 tys. zł.

Pieniądze zostaną przydzielone na przełomie stycznia i lutego 2010 roku. Warunkiem bezzwrotności dotacji jest prowadzenie działalności przez jeden rok.

– Projekt ma popularyzować przedsiębiorczość i samozatrudnienie nie tylko w trakcie jego trwania, ale też po jego zakończeniu. Posłużą temu dwa wydawnictwa: "Vademecum przedsiębiorczości” i "Atlas dobrych praktyk” – dodaje Katarzyna Kępa.

Kto jeszcze daje teraz pieniądze na własną działalność czytaj na Strefie Biznesu

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 12:42
0
Jakby ktos nie wiedzial jak wypelnic wniosek to prosze bardzo, krok po kroku. [url="http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/powolidosukcesu,premiera/"]http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/pow...kcesu,premiera/[/url]
Avatar
Beduin / 20 grudnia 2009 o 23:46
0
Gość napisał:
Jaką firmę można założyć za 18 tysięcy? Kolejny sklep z tanią odzieżą?

...i to pod warunkiem że ma się swój lokal ! a za 18 tyś no cóż można się z takich pieniędzy tylko uśmiaś bo firmy ŻADNEJ uruchomić się nie da ! znajoma jak jechała po towar do małego sklepiku wzięła prawie 30 tyś i po powrocie stwierdziła że to było za mało bo trochę towar podrożał ! Więc słuszne powstaje pytanie jaką firmę za te kwotę !? i o co tak zabiegać chyba o te raty do spłacenia bo te nie przepadną .

...i to pod warunkiem że ma się swój lokal ! a za 18 tyś no cóż można się z takich pieniędzy tylko uśmiaś bo firmy ŻADNEJ uruchomić się nie da ! znajoma jak jechała po towar do małego sklepiku wzięła prawie 30 tyś i po powrocie stwierdziła że to było za mało bo trochę towar podrożał ! Więc słuszne powstaje pytanie jaką firmę za te kwotę !? i o co tak zabiegać chyba o te raty do spłacenia bo te nie przepadną . rozwiń
Avatar
koleś / 29 listopada 2009 o 11:35
0
Gość napisał:
Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać.

I OCZYWI
SCIE TRZEBA MIEĆ DOBREGO PORĘCZYCIELA
Avatar
Gość / 29 listopada 2009 o 11:18
0
~max~ napisał:
Ludzie nie róbcie tego!
Twoja mała firma musi najpierw zarobic na urzedników (darmozjadów) w Zusie i innych instytucjach a potem na siebie. Mało kto daje rade. Bardzo łatw popaśc w duże długi, ostrzegam, jak sie nie uda to dotacje trzeba splacic



Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać.



Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać. rozwiń
Avatar
LOLKA / 29 listopada 2009 o 11:13
0
SDERRR22 napisał:
TE K....TFUUU URZĘDY BRAKU PRACY ALBO PRACY DLA PRACUJĄCYCH TAM URZĘDASÓW BYM ROZGONIŁ NA CZTERY WIATRY A KASĘ MARNOTRAWIONĄ NA UTRZYMANIE TEJ BANDY ROZDAŁ BEZROBOTNYM,BYŁBY WIĘKSZY POŻYTEK!!

Super, mieliby za co pić! I nikt by ich do działania nie zmuszał.
Avatar
SDERRR22 / 29 listopada 2009 o 10:27
0
TE K....TFUUU URZĘDY BRAKU PRACY ALBO PRACY DLA PRACUJĄCYCH TAM URZĘDASÓW BYM ROZGONIŁ NA CZTERY WIATRY A KASĘ MARNOTRAWIONĄ NA UTRZYMANIE TEJ BANDY ROZDAŁ BEZROBOTNYM,BYŁBY WIĘKSZY POŻYTEK!!
Avatar
~max~ / 29 listopada 2009 o 01:13
0
Ludzie nie róbcie tego!
Twoja mała firma musi najpierw zarobic na urzedników (darmozjadów) w Zusie i innych instytucjach a potem na siebie. Mało kto daje rade. Bardzo łatw popaśc w duże długi, ostrzegam, jak sie nie uda to dotacje trzeba splacic
Avatar
lo / 28 listopada 2009 o 20:15
0
Przeciez to za duze ryzyko przedsiwdzczosci tak sama stwierdziła ta Pani to poco przyjmuje i zaprasza skoro to sie nie oplaci dla niej to tym bardziej dla innych od niej
Avatar
ik / 28 listopada 2009 o 20:09
0
Już nie jedna osoba uciekła za granice z jej zachcianek aby mscic sie na młodych bezrobotnych hamstwo co za osoba jeszcze lamie przepisy stawia własne wytyczne kpiąc z młodych
Avatar
osc / 28 listopada 2009 o 19:48
0
"Szanse na dotacje są spore. Na 30 złożonych wniosków, jedynie kilka zostaje odrzuconych przez komisję." A ile wniosków odrzuca Pani dyrektor? W końcu to ona ma decydujący głos. Ja osobiście komisję przeszedłem bez problemów, ale p. Kępa odrzuciła wniosek bez większych powodów.
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 12:42
0
Jakby ktos nie wiedzial jak wypelnic wniosek to prosze bardzo, krok po kroku. [url="http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/powolidosukcesu,premiera/"]http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/pow...kcesu,premiera/[/url]
Avatar
Beduin / 20 grudnia 2009 o 23:46
0
Gość napisał:
Jaką firmę można założyć za 18 tysięcy? Kolejny sklep z tanią odzieżą?

...i to pod warunkiem że ma się swój lokal ! a za 18 tyś no cóż można się z takich pieniędzy tylko uśmiaś bo firmy ŻADNEJ uruchomić się nie da ! znajoma jak jechała po towar do małego sklepiku wzięła prawie 30 tyś i po powrocie stwierdziła że to było za mało bo trochę towar podrożał ! Więc słuszne powstaje pytanie jaką firmę za te kwotę !? i o co tak zabiegać chyba o te raty do spłacenia bo te nie przepadną .

...i to pod warunkiem że ma się swój lokal ! a za 18 tyś no cóż można się z takich pieniędzy tylko uśmiaś bo firmy ŻADNEJ uruchomić się nie da ! znajoma jak jechała po towar do małego sklepiku wzięła prawie 30 tyś i po powrocie stwierdziła że to było za mało bo trochę towar podrożał ! Więc słuszne powstaje pytanie jaką firmę za te kwotę !? i o co tak zabiegać chyba o te raty do spłacenia bo te nie przepadną . rozwiń
Avatar
koleś / 29 listopada 2009 o 11:35
0
Gość napisał:
Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać.

I OCZYWI
SCIE TRZEBA MIEĆ DOBREGO PORĘCZYCIELA
Avatar
Gość / 29 listopada 2009 o 11:18
0
~max~ napisał:
Ludzie nie róbcie tego!
Twoja mała firma musi najpierw zarobic na urzedników (darmozjadów) w Zusie i innych instytucjach a potem na siebie. Mało kto daje rade. Bardzo łatw popaśc w duże długi, ostrzegam, jak sie nie uda to dotacje trzeba splacic



Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać.



Te nędzne 18 tysięcy to wystarczy w sam raz na opłacenie zusu i podatki przez rok. Ludziom się wydaje, ze to nie wiadomo jaka kasa a za to naprawdę niewielę można zrobić i tak trzeba wziac kredyt w banku żeby w ogóle ta firma zaczęła działać. rozwiń
Avatar
LOLKA / 29 listopada 2009 o 11:13
0
SDERRR22 napisał:
TE K....TFUUU URZĘDY BRAKU PRACY ALBO PRACY DLA PRACUJĄCYCH TAM URZĘDASÓW BYM ROZGONIŁ NA CZTERY WIATRY A KASĘ MARNOTRAWIONĄ NA UTRZYMANIE TEJ BANDY ROZDAŁ BEZROBOTNYM,BYŁBY WIĘKSZY POŻYTEK!!

Super, mieliby za co pić! I nikt by ich do działania nie zmuszał.
Avatar
SDERRR22 / 29 listopada 2009 o 10:27
0
TE K....TFUUU URZĘDY BRAKU PRACY ALBO PRACY DLA PRACUJĄCYCH TAM URZĘDASÓW BYM ROZGONIŁ NA CZTERY WIATRY A KASĘ MARNOTRAWIONĄ NA UTRZYMANIE TEJ BANDY ROZDAŁ BEZROBOTNYM,BYŁBY WIĘKSZY POŻYTEK!!
Avatar
~max~ / 29 listopada 2009 o 01:13
0
Ludzie nie róbcie tego!
Twoja mała firma musi najpierw zarobic na urzedników (darmozjadów) w Zusie i innych instytucjach a potem na siebie. Mało kto daje rade. Bardzo łatw popaśc w duże długi, ostrzegam, jak sie nie uda to dotacje trzeba splacic
Avatar
lo / 28 listopada 2009 o 20:15
0
Przeciez to za duze ryzyko przedsiwdzczosci tak sama stwierdziła ta Pani to poco przyjmuje i zaprasza skoro to sie nie oplaci dla niej to tym bardziej dla innych od niej
Avatar
ik / 28 listopada 2009 o 20:09
0
Już nie jedna osoba uciekła za granice z jej zachcianek aby mscic sie na młodych bezrobotnych hamstwo co za osoba jeszcze lamie przepisy stawia własne wytyczne kpiąc z młodych
Avatar
osc / 28 listopada 2009 o 19:48
0
"Szanse na dotacje są spore. Na 30 złożonych wniosków, jedynie kilka zostaje odrzuconych przez komisję." A ile wniosków odrzuca Pani dyrektor? W końcu to ona ma decydujący głos. Ja osobiście komisję przeszedłem bez problemów, ale p. Kępa odrzuciła wniosek bez większych powodów.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 35 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 39 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 28 54

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 41 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!