Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2010 r.
14:13
Edytuj ten wpis

Jesz Burger dostał 500 zł mandatu od sanepidu

Autor: Zdjęcie autora aj mb
0 16 A A

500 zł to kara, jaką musi zapłacić sanepidowi właściciel Jesz Burgera przy ul. Jasnej w Lublinie. Inspektorzy odwiedzili restaurację po programie Magdaleny Gessler.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Uwagę inspektorów zwróciły niepomalowane ściany, popękana podłoga i popękane ściany w podwieszanym suficie, poniszczone meble kuchenne – wymienia Maciej Kubejko, właściciel restauracji. - Okazało się również, że odległość między kuchnią a pomieszczeniami socjalnymi jest zbyt mała – dodaje.

Sanepid nie miał zastrzeżeń do stanu i sposobu przechowywania żywności – podkreśla Maciej Kubejko. W najbliższym czasie w Jesz Burgerze przy ul. Jasnej rozpocznie się remont. – Zamierzamy przebudować lokal tak, by spełniał wszelkie wymogi sanitarne – zapowiada właściciel.

Remont potrwa ponad miesiąc i nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie restauracji.

Jeszcze wczoraj na Facebooku Jesz Burger zapewniał, że kontrola wypadła bez żadnych problemów: - Miło nam poinformować, że lokal na Jasnej przeszedł dzisiaj bez problemu kontrolę sanepidu - czytamy na portalu społecznościowym.

Sanepid nie skontrolował Jesz Burgera przy Krakowskim Przedmieściu

Planowana na wtorek kontrola w barze na lubelskim deptaku została odwołana. Inspektorzy mieli ocenić stan sanitarny Jesz Burgera po ostatnim programie "Kuchenne Rewolucje”. Restauratorka Magdalena Gessler nie zostawiła na restauracji suchej nitki.

– Skontrolujemy bar, ale z zaskoczenia – mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu. – Właściciel Jesz Burgera z pewnością spodziewał się naszej wizyty po programie z udziałem Magdy Gessler. – Uznaliśmy, że uzyskamy bardziej obiektywne wyniki, jeśli przyjdziemy tam bez zapowiedzi.

Przypomnijmy. W sobotnim programie Magda Gessler odwiedziła lubelski Jesz Burger. Nie spodobało jej się m.in., że restauracja nie wdrożyła zarządzonych przez nią zmian. A mięso w hamburgerze, który dostała, było nieświeże. – Jest zepsute, śmierdzi trupem – oceniła zbulwersowana.

Właściciele restauracji twierdzą, że program telewizyjny był zwykłą manipulacją.




Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 16 września 2010 o 13:54
0
http://www.facebook.com/group.php?gid=150579544976891&ref=mf Brejdaki uruchomiły na Facebooku swój fanklub pod nazwą JADAM W JESZ BURGERZE. Jest jakiś chętny do wstąpienia do klubu ?
Avatar
Maxikass / 16 września 2010 o 09:05
0
"popękane ściany w podwieszanym suficie"...hehehe a to dobre,ściana sufitem,czy sufit ścianą ?
Jak zawsze inteligencja dziennikarzy bije po oczach.
Avatar
Aśka / 16 września 2010 o 01:01
0
Dzięki takiej szansie nieodkryte talenty mają szansę zaistnieć na scenie muzycznej

Co się dziwić, że jacyś właściciele knajpy nie mają o niczym pojęcia, jak w tym mieście dziennikarze piszą tak "Dzięki takiej szansie nieodkryte talenty mają szansę zaistnieć na scenie muzycznej". I to jest cytat z tego portalu.
Avatar
Ja / 16 września 2010 o 01:00
0
Obejrzałem powtórkę tego programu bo codziennie widzę info o tej sprawie w mediach a nie wiedziałem o co chodzi.No i powiem szczerze że u takiego człowieka jak ten Bogdan nie popracowałbym nawet godziny!Nie dość że nie umie prowadzić restauracji to na dodatek nie szanuje pracowników
Avatar
robin / 15 września 2010 o 23:45
0
ta je***a Lekan psudo menadzerka nazwna tylko z przypadku odbierala cole i podpiywala fakturke nazwala sie menadzerka od przyjmowania koli haha pustak je.ac cie olka
Avatar
lub / 15 września 2010 o 20:17
0
nie wiem czy wlasciciele maja cel nasladowac restauracje/bary z usa, nie zostalo to jakos jasno wyjasnione, ale jezeli maja taki cel to w tym miejscu Geslerowej trzeba przyznac racje. Nalezy jednak docenić ze zalezy im na wizerunku i walcza o to, to ważne. Mysle ze w wiekszosci lokali lubelskich sa takie lub gorsze niedociagniecia, ale w nich nie zjawi sie nigdy ekipa z TVN. Wracajac do wzorca tego typu barow np. w usa to uwazam ,ze wlasciciele powinni przez pare godz dziennie 4-6, pracowac przy smazeniu i skladaniu hamburgerow, mieli by wszystko na oku, pod kontrola i obnizyli by troche koszty, o ile faktycznie maja problemy finansowe. sam prowadze firme i wiem ze musze w niej byc dzien w dzien obslugujac klientow, widzac co sadza , poznawac ich potrzeby itp.
nie wiem czy wlasciciele maja cel nasladowac restauracje/bary z usa, nie zostalo to jakos jasno wyjasnione, ale jezeli maja taki cel to w tym miejscu Geslerowej trzeba przyznac racje. Nalezy jednak docenić ze zalezy im na wizerunku i walcza o to, to ważne. Mysle ze w wiekszosci lokali lubelskich sa takie lub gorsze niedociagniecia, ale w nich nie zjawi sie nigdy ekipa z TVN. Wracajac do wzorca tego typu barow np. w usa to uwazam ,ze wlasciciele powinni przez pare godz dziennie 4-6, pracowac przy smazeniu i skladaniu hamburgerow, mieli by w... rozwiń
Avatar
mash / 15 września 2010 o 19:38
0
Nawet gdybym nie był wegetarianinem omijałbym takie przytułki chamstwa i ignorancji właścicieli! Wystarczy to, jak traktują pracowników! Kasa to nie wszystko, są jeszcze ludzie, a bez ludzi kasy nie będzie.
Avatar
Pablo / 15 września 2010 o 16:26
0
przepraszamy, kontrola była oczywiście wczoraj, a brak informacji o mandacie wynikł ze złego przepływu informacji między Redakcją a właścicielami lokalu
Avatar
Herman / 15 września 2010 o 16:25
0
Ci bracia-właściciele są żałośni... Sami przyznali na początku programu,że nie wiedzą jak prowadzić taką restaurację,a jak ktoś ,kto się na tym doskonale zna im radzi, to nagle udają,że wszystko wiedzą lepiej,że lepiej znają lubelski rynek,że wiedzą lepiej co posmakuje klientom,że wiedzą lepiej jak organizować... To dlaczego interes się nie kręci ? Mogli otworzyć kilka kiosków zamiast restauracji ,może by im się udało... Żałosne typowe lubelskie ciemniaki.... Restauracja padnie... i bardzo dobrze.
Avatar
Pablo / 15 września 2010 o 16:17
0
http://www.facebook.com/Jeszburger

Rzeczywiście, kontrola Sanepidu odbyła się we wtorek a inspektorzy nie stwierdzili "żadnych tragicznych zaniedbań", udzielili kilku zaleceń, a ostateczna decyzja pojawiła się dopiero dnia następnego, w wyniku której za "ogólny bałagan" dostaliśmy 500zł mandatu. Nie mamy nic do ukrycia, informacja o przebiegu kontroli z...ostała przez nas umieszczona zbyt wcześnie, nie czekając na ostateczną decyzję, za co przepraszamy.

Pragniemy też poinformować, że informacje na profilu umieszczane są przez Redakcję a nie bezpośrednio właścicieli.
http://www.facebook.com/Jeszburger

Rzeczywiście, kontrola Sanepidu odbyła się we wtorek a inspektorzy nie stwierdzili "żadnych tragicznych zaniedbań", udzielili kilku zaleceń, a ostateczna decyzja pojawiła się dopiero dnia następnego, w wyniku której za "ogólny bałagan" dostaliśmy 500zł mandatu. Nie mamy nic do ukrycia, informacja o przebiegu kontroli z...ostała przez nas umieszczona zbyt wcześnie, nie czekając na ostateczną decyzję, za co przepraszamy.

Pragniemy też poinformować, że informacje n... rozwiń
Avatar
xxx / 16 września 2010 o 13:54
0
http://www.facebook.com/group.php?gid=150579544976891&ref=mf Brejdaki uruchomiły na Facebooku swój fanklub pod nazwą JADAM W JESZ BURGERZE. Jest jakiś chętny do wstąpienia do klubu ?
Avatar
Maxikass / 16 września 2010 o 09:05
0
"popękane ściany w podwieszanym suficie"...hehehe a to dobre,ściana sufitem,czy sufit ścianą ?
Jak zawsze inteligencja dziennikarzy bije po oczach.
Avatar
Aśka / 16 września 2010 o 01:01
0
Dzięki takiej szansie nieodkryte talenty mają szansę zaistnieć na scenie muzycznej

Co się dziwić, że jacyś właściciele knajpy nie mają o niczym pojęcia, jak w tym mieście dziennikarze piszą tak "Dzięki takiej szansie nieodkryte talenty mają szansę zaistnieć na scenie muzycznej". I to jest cytat z tego portalu.
Avatar
Ja / 16 września 2010 o 01:00
0
Obejrzałem powtórkę tego programu bo codziennie widzę info o tej sprawie w mediach a nie wiedziałem o co chodzi.No i powiem szczerze że u takiego człowieka jak ten Bogdan nie popracowałbym nawet godziny!Nie dość że nie umie prowadzić restauracji to na dodatek nie szanuje pracowników
Avatar
robin / 15 września 2010 o 23:45
0
ta je***a Lekan psudo menadzerka nazwna tylko z przypadku odbierala cole i podpiywala fakturke nazwala sie menadzerka od przyjmowania koli haha pustak je.ac cie olka
Avatar
lub / 15 września 2010 o 20:17
0
nie wiem czy wlasciciele maja cel nasladowac restauracje/bary z usa, nie zostalo to jakos jasno wyjasnione, ale jezeli maja taki cel to w tym miejscu Geslerowej trzeba przyznac racje. Nalezy jednak docenić ze zalezy im na wizerunku i walcza o to, to ważne. Mysle ze w wiekszosci lokali lubelskich sa takie lub gorsze niedociagniecia, ale w nich nie zjawi sie nigdy ekipa z TVN. Wracajac do wzorca tego typu barow np. w usa to uwazam ,ze wlasciciele powinni przez pare godz dziennie 4-6, pracowac przy smazeniu i skladaniu hamburgerow, mieli by wszystko na oku, pod kontrola i obnizyli by troche koszty, o ile faktycznie maja problemy finansowe. sam prowadze firme i wiem ze musze w niej byc dzien w dzien obslugujac klientow, widzac co sadza , poznawac ich potrzeby itp.
nie wiem czy wlasciciele maja cel nasladowac restauracje/bary z usa, nie zostalo to jakos jasno wyjasnione, ale jezeli maja taki cel to w tym miejscu Geslerowej trzeba przyznac racje. Nalezy jednak docenić ze zalezy im na wizerunku i walcza o to, to ważne. Mysle ze w wiekszosci lokali lubelskich sa takie lub gorsze niedociagniecia, ale w nich nie zjawi sie nigdy ekipa z TVN. Wracajac do wzorca tego typu barow np. w usa to uwazam ,ze wlasciciele powinni przez pare godz dziennie 4-6, pracowac przy smazeniu i skladaniu hamburgerow, mieli by w... rozwiń
Avatar
mash / 15 września 2010 o 19:38
0
Nawet gdybym nie był wegetarianinem omijałbym takie przytułki chamstwa i ignorancji właścicieli! Wystarczy to, jak traktują pracowników! Kasa to nie wszystko, są jeszcze ludzie, a bez ludzi kasy nie będzie.
Avatar
Pablo / 15 września 2010 o 16:26
0
przepraszamy, kontrola była oczywiście wczoraj, a brak informacji o mandacie wynikł ze złego przepływu informacji między Redakcją a właścicielami lokalu
Avatar
Herman / 15 września 2010 o 16:25
0
Ci bracia-właściciele są żałośni... Sami przyznali na początku programu,że nie wiedzą jak prowadzić taką restaurację,a jak ktoś ,kto się na tym doskonale zna im radzi, to nagle udają,że wszystko wiedzą lepiej,że lepiej znają lubelski rynek,że wiedzą lepiej co posmakuje klientom,że wiedzą lepiej jak organizować... To dlaczego interes się nie kręci ? Mogli otworzyć kilka kiosków zamiast restauracji ,może by im się udało... Żałosne typowe lubelskie ciemniaki.... Restauracja padnie... i bardzo dobrze.
Avatar
Pablo / 15 września 2010 o 16:17
0
http://www.facebook.com/Jeszburger

Rzeczywiście, kontrola Sanepidu odbyła się we wtorek a inspektorzy nie stwierdzili "żadnych tragicznych zaniedbań", udzielili kilku zaleceń, a ostateczna decyzja pojawiła się dopiero dnia następnego, w wyniku której za "ogólny bałagan" dostaliśmy 500zł mandatu. Nie mamy nic do ukrycia, informacja o przebiegu kontroli z...ostała przez nas umieszczona zbyt wcześnie, nie czekając na ostateczną decyzję, za co przepraszamy.

Pragniemy też poinformować, że informacje na profilu umieszczane są przez Redakcję a nie bezpośrednio właścicieli.
http://www.facebook.com/Jeszburger

Rzeczywiście, kontrola Sanepidu odbyła się we wtorek a inspektorzy nie stwierdzili "żadnych tragicznych zaniedbań", udzielili kilku zaleceń, a ostateczna decyzja pojawiła się dopiero dnia następnego, w wyniku której za "ogólny bałagan" dostaliśmy 500zł mandatu. Nie mamy nic do ukrycia, informacja o przebiegu kontroli z...ostała przez nas umieszczona zbyt wcześnie, nie czekając na ostateczną decyzję, za co przepraszamy.

Pragniemy też poinformować, że informacje n... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 0 0

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 19 13

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 3

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 3

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 69 13

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 38 27

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców